PDA

View Full Version : problema pentru cunoscatori



Paul
22nd February 2006, 22:45
Datele problemei:

1) Doc1 ==> Huntelaar a dat gol pentru Ajax in Liga
2) Huntelar a jucat bine mersi pentru Herenveen si a dat si goluri
3) Pancu a jucat pentru Besiktas , dar nu are drept de joc pentru Rapid

Deci in cazul lui Pancu nu se poate dubla legitimare in acelasi sezon al cupelor europene , iar la Huntelar se poate ...

Ii rog pe cei care detin "resurse uefa" cu un link sau ceva de genul , sa ma lamureasca :drak:

Doc 1:


Ajax Inter
2 0

GOALS
Klaas Jan Huntelaar 16
Mauro Rosales 20

Cristy
22nd February 2006, 22:56
buna observatie :)

poate ne lumineaza cineva :D

Paul
22nd February 2006, 23:07
am zis ca e pentru cunoscatori ... , nnu pentru bagatorii de seama

Le dau si referintze celor care se pricep , poate lamuresc problema ... :mda:
http://www.uefa.com/newsfiles/19071.pdf
http://www.uefa.com/newsfiles/19070.pdf

Cristy
22nd February 2006, 23:09
ce bagatori de seama ma, e forumul tau ?
si eu sunt curios de ce pancone nu are drept de joc si huntelaar are.

Paul
22nd February 2006, 23:17
pai studieaza sau asteapa sa dea altii raspuns ...
si inceteaza cu offtopicul

Problema nu e de ce nu are Pancu drept de joc ... :evil:
Asa e regula , nu ai voie pentru 2 echipe in acelasi sezon.

Problema e de ce are drept de joc Huntelaar :happy

Deci nu e vorba de Pancu problema , ne uitam la Morientes care sezonul trecut nu a jucat la Liverpool in LIga fiindca jucase la Real.

La fel Forlan , care nu avea drept de joc in UEFA pentru Villareal (sezonul trecut) fiindca jucase la Man Utd ... :mda:

dflOM
25th February 2006, 14:21
ma baieti ma...ma pufneste rasul,serios..pe bune,chiar nu v-ati prins,nu?ce-mi place e ca sunteti foarte seriosi:"de ce nu are pancu drept de joc?asta vreau sa stiu...":))ma copii,huntelaar a jucat cu heerenveen in uefa,acum joaca cu ajax in LC,regulamentul e clar:un jucator nu are voie sa joace cu 2 echipe diferite intr-un sezon de cupe europene,atentie:IN ACEEASI COMPETITIE!!!donc,cred ca v-ati prins:iarna nu-i ca vara,nici uefa nu-i ca liga campionilor(ca dak era asa,nu mai pupau barcelona estului si realu romaniei iarna europeana).v-ati prins?

interfan
25th February 2006, 18:45
Saracu Huntelaar cate batai de cap ne da! :D :D

Paul
25th February 2006, 18:58
ma baieti ma...ma pufneste rasul,serios..pe bune,chiar nu v-ati prins,nu?ce-mi place e ca sunteti foarte seriosi:"de ce nu are pancu drept de joc?asta vreau sa stiu...":))ma copii,huntelaar a jucat cu heerenveen in uefa,acum joaca cu ajax in LC,regulamentul e clar:un jucator nu are voie sa joace cu 2 echipe diferite intr-un sezon de cupe europene,atentie:IN ACEEASI COMPETITIE!!!donc,cred ca v-ati prins:iarna nu-i ca vara,nici uefa nu-i ca liga campionilor(ca dak era asa,nu mai pupau barcelona estului si realu romaniei iarna europeana).v-ati prins?

FALS!
M-am gandit din prima la asta , dar avem un exemplu cunoscut de tot poporul care demonteaza teoria:

Diego Forlan - sezonul trecut a jucat pentru Man Utd in Liga Campionilor , apoi s-a trasnferat la Villareal. A jucat Villareal in Ghencea , insa Forlan era fara drept de joc...

Deci , nu are legatura (decat daca se schimba regulamentul de la un an la altul....... ) :mda:

Inca mai astept un astfel de raspuns ...

dflOM
25th February 2006, 21:06
FALS!
M-am gandit din prima la asta , dar avem un exemplu cunoscut de tot poporul care demonteaza teoria:

Diego Forlan - sezonul trecut a jucat pentru Man Utd in Liga Campionilor , apoi s-a trasnferat la Villareal. A jucat Villareal in Ghencea , insa Forlan era fara drept de joc...

Deci , nu are legatura (decat daca se schimba regulamentul de la un an la altul....... ) :mda:

Inca mai astept un astfel de raspuns ...
esti sigur ca din aceasta cauza?poti sa postezi un link,ceva care sa dovedeasca ca din cauza era ineligibil?poate ca aveau probleme cu jucatorii extracomunitari sau in acea iarna mai inscrisesera un jucator nou pe lista pt uefa.sa-ti dau un exemplu:in iarna asta monaco i-a transferat pe vieri si di vaio,ambii cu drept de joc pt uefa...insa monaco a trebuit sa aleaga intre cei 2,astfel ca l-a inscris doar pe vieri

Paul
25th February 2006, 21:22
esti sigur ca din aceasta cauza?poti sa postezi un link,ceva care sa dovedeasca ca din cauza era ineligibil?poate ca aveau probleme cu jucatorii extracomunitari sau in acea iarna mai inscrisesera un jucator nou pe lista pt uefa.sa-ti dau un exemplu:in iarna asta monaco i-a transferat pe vieri si di vaio,ambii cu drept de joc pt uefa...insa monaco a trebuit sa aleaga intre cei 2,astfel ca l-a inscris doar pe vieri

sunt 100 % sigur ca sezonul trecut Forlan nu a jucat pentru Villareal , din cauza ca jucase in Champions League.
Era golgeterul Primerei , deci i se gasea un loc , nu era el ultimul jucator.

Revin cu un link ...

Revin cu o mica dovada:

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=209516&postcount=14

Forlan a jucat la ManU si n-are drept de joc!

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=209572&postcount=19


10 martie 2005 Bucuresti Steaua - Villarreal partida tur din optimi

Este bine ca nu joaca Riqelme si Forlan -sunt jucatori deosebiti- dar dupa jocurile pe care le-a facut Steaua pe teren propriu sunt sigur ca putem trece acasa de orice adversar
Villarreal este intr-o forma sportiva mai buna ca Valencia dar eu unul sunt increzator ca putem trece si de submarinul galben. Daca la meciul cu Valencia sansele de calificare erau mai mari pt spanioli in optimi sansele cred ca sunt egale.

Felicitari Steaua si bafta in Europa -cunoscatorii stiu de ce -

100 % din acel motiv nu a jucat ==> jucase pentru Villareal In Liga

dflOM
26th February 2006, 00:27
atunci e clar:regulamentul s-a schimbat pt sezonul acesta,jucatorii au voie sa joace pt 2 echipe in acelasi sezon de cupe europene,cu conditia sa nu fie aceeasi competitie.e sg explicatie

Paul
26th February 2006, 09:43
mdeah ...

Deci
A juca in Liga (pentru Inter) si joaca in UEFA (pentru Monaco) : Vieri
A jucat in UEFA (pentru Herenveen) si joaca in Liga (pentru Ajax) : Huntelaar

Sezonul trecut , Forlan a jucat in Liga pentru ManUtd si a nu a putut juca in UEFA pentru Villareal ... :mda:


Sincer nu cred ca se schimba regulamentul de la un sezon la altul.

lyon2000
26th February 2006, 13:46
Cred ca depinde si daca transferul a fost facut la pauza dintre tur si retur sau dupa (inter-mercato). Vieri a venit la Monaco la pauza, deci poate fi reinscris pe lista UEFA.

Paul
26th February 2006, 13:48
si Forlan venise in pauza ... :P

Nixx
26th February 2006, 17:39
Vieri sigur jucase pt Inter? Adica, daca nu a intrat niciodata pe teren in CL, poate sa joace pt alta ekipa.

Paul
26th February 2006, 17:45
Stai sa veridic.
Deci asa e , daca nu a jucat pentru Inter , atunci poate juca.

Insa noi povestim de Huntelar si Pancu.
Pancu nu poate juca , iar Huntelar sigur a jucat si pentru Her si pentru Ajax.

delaparis
26th February 2006, 18:24
uite aici la pagina 20

http://www.uefa.com/newsfiles/19071.pdf

Cica daca e inscris dupa 1 februarie 2006 poate juca in CL chiar daca a jucat in Uefa din septembrie cu alt club.

k474laNu_2006
26th February 2006, 18:26
Cand a jucat la Heerenveen, Huntelaar, a jucat in Cupa UEFA.
Acum activeaza la Ajax si joaca in UCL.
Ce`i asa de greu ?! :cool:

Paul
26th February 2006, 18:36
uite aici la pagina 20

http://www.uefa.com/newsfiles/19071.pdf

Cica daca e inscris dupa 1 februarie 2006 poate juca in CL chiar daca a jucat in Uefa din septembrie cu alt club.

Aha , deci se poate intr-o singura directie?
De la o echipa de UEFA , la una de UCL ?

dflOM
26th February 2006, 22:44
Aha , deci se poate intr-o singura directie?
De la o echipa de UEFA , la una de UCL ?
nu,bineinteles...ce,besiktas a jucat in liga campionilor sezonu' asta?

Paul
26th February 2006, 23:05
Nu mah.
Anul trecut , Forlan a jucat in Champions League (man utd) si nu a jucat in uefa (villareal).

Deci se poate face schimbul asta , dar numai dupa ce joci in UEFA in toamna si in Liga in primavara.

Deci Ronaldinho nu ar fi putut juca la Steaua , Radoi nu fi putut juca la Barcelona ( a jucat in tururile preliminare ale Ligii) insa Daniel Nicolae sau Pancu putea merge la Barcelona linistiti.

Nixx
26th February 2006, 23:56
Punctele 15.12 si 15.13 iti raspund la intrebare. Deci, din momentul in care s-a ajuns la faza eliminatorie cluburile participante au dreptul sa inregistreze pana la 1 februarie inca, maximum 3 jucatori pentru aceasta competitie. Unul dintre acesti 3 poate fi unul care a jucat in competitiile UEFA pentru alt club in sezonul respectiv, cu conditia ca sa fie alta competitie decat cea in care participa noul sau club.

Deci, se poate si in sens opus, adica din CL in cupa UEFA.