PDA

View Full Version : Meciul etapei 27: Lazio - Roma



Al Dracu
21st February 2006, 22:38
26 februarie 2006, ora 21.30, Stadio Olimpico

Precedente:

Meciuri: 60
Victorii Lazio: 18
Egaluri: 24
Victorii Roma: 18
Golaveraj: Lazio 61 - Roma 70

Meciul cu cele mai multe goluri:
Lazio-Roma 1-5 (10.03.2002)
Lazio-Roma 3-3 (29.11.1998 si 11.03.1934)

Ultima victorie Lazio:
Lazio-Roma 3-1 (etapa 17, sezon 2004/2005, 6.01.2005)

Ultimul egal:
Lazio-Roma 1-1 (etapa 26, sezon 2003/2004, 21.04.2004)

Ultima victorie Roma:
Lazio-Roma 1-5 (etapa 26, sezon 2001/2002, 10.03.2002)

inter
21st February 2006, 22:41
bate Lazio .. la diferenat de 2 ... aia .. ailalti fara capitan sunt victime sigure!

philos
21st February 2006, 22:49
bate prima si intaia echipa a Capitalei :D

Iulian Lazialu
22nd February 2006, 13:29
RUPEM PE AS ROMA :evil: :evil: :evil: si la propriu si la figurat:evil:
Cu baciul accidentat turma aia de ............... o va lua in tzeasta :ok:

Mario Di Lazi
22nd February 2006, 14:52
Unde sunt ma suporterii lui Roma?
Iar ne certam cu tot campionatul Italian.
Suntem 3 laziali si 4 voturi.
Cine este cel care are incredere in Lazio?
Inter ... tu frate?

Iulian Lazialu
22nd February 2006, 15:25
Nu ma pretene romei s-au dus sa-si jeleasca baciul :D :D
Votul ala e a lui iulian:ok:

Zebrone
23rd February 2006, 10:46
beunuteveu nu va transmite meciul fiindca "prima echipa a Romei" nu a incheiat nici un acord in privinta drepturilor de televizare cu mediaset.

Ayrton
23rd February 2006, 10:51
A 11-a victorie consecutiva in campionat pt Roma? Posibil dar nu si probabil in lipsa lui Totti.
Am votat totusi cu Roma pt Chivu.

Iulian Lazialu
23rd February 2006, 13:15
AS Roma overcame the disappointment of losing captain Francesco Totti to a serious injury to equal the all-time Serie A record of ten victories in a row with a 1-0 defeat of Empoli FC.

Rome derby
Juventus, twice, AC Milan and most recently Bologna FC in 1964 had all previously reached that mark without going on to make it eleven – something Roma will be striving to achieve when they face S.S. Lazio 'away' in the capital derby next Sunday. They will face their great rivals without Totti, however, as he left the field on a stretcher with a broken leg after 12 minutes. Simone Perrotta scored the only goal soon after, tapping in the loose ball after Empoli goalkeeper Sebastian Cejas had spilled a back-pass.

Fiorentina slip
Lazio will also enter that match with confidence high after they defeated an ACF Fiorentina side which had won 12 of their 13 previous matches at the Stadio Artemio Franchi going into the game. Valon Behrami and Tommaso Rocchi were on target for Lazio, who withstood late pressure after Valeri Bojinov's superb 25-metre strike had given the home side hope. The defeat sees Fiorentina slip to fifth, with Roma replacing them in fourth.

Leo_
23rd February 2006, 13:56
Eu zic ca Roma nu se va impiedica de Lazio duminica :D Chiar si fara Totti...ala oricum lua rosu daca juca :P

Iulian Lazialu
23rd February 2006, 14:16
Singurul lucru de care ma tem la meciul asta e ca dupa ce vom castiga di canio va sta suspentat muuuuult timp:rolleyes:

alejandro
23rd February 2006, 14:20
Roma,are mai multe de castigat daca castiga decat Lazio:D

Iulian Lazialu
23rd February 2006, 14:27
Eu cred ca primul lucru care stimuleaza cele doua echipe este RIVALITATEA

interfan
23rd February 2006, 14:35
Roma va fi oprita de Lazio! 11 victorii consecutive sunt cam mult!

Iulian Lazialu
24th February 2006, 13:12
Mai mai da prea multi aia care tzin cu Roma mai Philos Mlds mai rezistati ma:D

philos
24th February 2006, 13:24
Iulian, astia nu-s ma Rriommani, doar isi dau si ei cu parerea :D...

Noi siamo i biancoblù
noi siamo i biancoblù
la Lazio amiamo
la Rriomma odiamo
noi siamo i biancoblù

Iulian Lazialu
24th February 2006, 13:27
Mai sunt in viata:evil: :evil:

philos
24th February 2006, 13:39
juventinii si milanistii au oareshce circumstante atenuante...n-au nici o treaba cu lazio (desi ar trebui sa le sufle rece-n spate rriomma)...dar catalanul tradeaza amicizia :)...sper ca votul sa reflecte doar cine crede el ca o sa castige, nu cu cine tine in meciul respectiv...

Iulian Lazialu
24th February 2006, 13:48
Tu nici akuma nu ti-ai dat seama ca ei sunt invidiosi pe Lazio ca are cei mai adevarati fani:o: :rolleyes:

Al Dracu
24th February 2006, 14:19
De atitzia romani Philos o sa devina un pic Phobos! :D

@Iulica: mai taie din semnatura ca daca se prind moderatorii ca incalci regulamentul (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1516) te pun pe bara! :drak:

Iulian Lazialu
24th February 2006, 14:34
Mda:rolleyes:

alejandro
24th February 2006, 15:14
Lazio ca are cei mai adevarati fani:o: :rolleyes:
:happy :happy :happy
Asta-i buna!!!
A venit unul pe Spania si a zis ca doar Atletico are fani oameni normali,acum pe Italia doar Lazio!!!!:happy

Leo,vezi mey,tu oricum nu esti normal,chiar daca tii cu Atletico:D

Iulian Lazialu
24th February 2006, 18:13
Hai nu zau chiar nu crezi ca Lazio are cei ma adevarati fani :rolleyes:
Adica de ce nu recunoastetzi asta ce intelegetzi prin faptul asta :rolleyes:

alejandro
24th February 2006, 18:29
Hai nu zau chiar nu ma innebuni:D
Adica n-am inteles ce n-ai inteles tu ca noi intelegem:D

Iulian Lazialu
24th February 2006, 18:31
Ca va coditi si nu recunoastetzi ca Lazio are cei mai adevarati si frumosi fani:ok:

alejandro
24th February 2006, 18:35
Ei chiar asa...ia bag o poza pe OLS,sa te vedem,sa te vada si fetele si apoi iti zicem care-i cel mai frumos:D

Iulian Lazialu
24th February 2006, 18:37
E na ce sa ceri:rosu:
Ironie de doi bani :D

Dabo: "Vincere il derby per i nostri tifosi"
22/02/2006 17.50.00
Ousmane Dabo sta vivendo sicuramente una delle sue più belle stagioni da quando è in Italia e domenica è pronto ad affrontare al meglio la sfida contro i giallorossi. “Mi aspetto un derby molto bello. Entrambe le squadre stanno bene. La Roma? E una formazione di livello e non mi sorprende quello che sta facendo. Credo che a noi ci possa dare fastidio il fatto che non hanno punti di riferimento ed è per questo che dobbiamo stare molto attenti quando non la palla ce l'avranno loro”. Il centrocampista francese ha però le idee molto chiare: “Noi vogliamo fare la nostra partita e vincerla soprattutto per i nostri tifosi. La zona Uefa? La nostra corsa è sul Livorno e fare punti domenica dopo domenica, anche perché mancano ancora tante partite da qui alla fine del campionato”.

alejandro
24th February 2006, 18:52
Adica dai inapoi?:D
Bine te-ai auto-delcarat cel mai frumos...sa zicem ca te cred:drak:

Iulian Lazialu
24th February 2006, 18:55
Hai lasa asta ca esti off topic
de vrei sa stii da suntem cei mai frumosi si la propriu si la figurat

alejandro
24th February 2006, 19:00
Nu mai spune:D
bine va urez succes in meciul cu Roma...frumosule:D

Iulian Lazialu
24th February 2006, 19:10
Multumin:ok:
pacat ca nu-i nici o fata care sa tzina cu roma ca acum o papam:D

maldini
24th February 2006, 19:30
Eu zic ca Roma nu se va impiedica de Lazio duminica :D Chiar si fara Totti...ala oricum lua rosu daca juca :P

sant de aceasi parere leo :evil: cu totti ar fi fost scorul prea mare si durerea lui laSSio imensa :evil: asa o sa fie doar 1-0 ptr roma :)

Iulian Lazialu
24th February 2006, 19:34
ma maldanezule o sa fie 1-0 fara totti pt. lazio

Zebrone
26th February 2006, 13:12
1-0 la flegme poate :D

Sergio
26th February 2006, 13:32
sper sa bata Lazio ca Roma prea si-a luat-o in cap cu victoriile astea...:D

philos
26th February 2006, 13:32
@ zebrone
si la d'alea, nu numai la scor :D
cred ca iar esti intr-un con de umbra...pardon...intr-un moment cand viata ti-e umbrita de-o dunga neagra, obscura...astept sa intri in partea luminata si mai discutam :D

@ sergio
daca ai fi respectat "amicizia", ar fi trebuit sa speri sa bata Lazio oricum, nu numai pt ca si-au luat-o ailalti in cap :D

Sergio
26th February 2006, 13:36
pai oricum tineam cu Lazio, doar ca acum am un motiv in plus.:D Roma nu mi-a placut niciodata...

philos
26th February 2006, 13:37
@ sergio
uite ce ne potrivim: nici mie :D...cu toate ca e chivu acolo, pacat de el :D

Sergio
26th February 2006, 13:39
ce sa zic, de Chivu nu mai pot... poate sa fie si tata, daca nu-mi place echipa, degeaba. :D Bafta diseara si mai vb pe urma. :ok:

mariomax
26th February 2006, 13:40
O sa fiu io roman in seara asta. Dupa ce am inclinat si poll'ul in favoarea lui Roma...:yeah:

Pentru Roma, meciul din seara asta nu e numai derbiul, ci si inca un pas spre CL. Pentru Chivu macar, asta daca o mai ramane la Roma si la anu'...:ok:

philos
26th February 2006, 13:43
@ mario
daca tot votezi in functie de afinitati...tu sigur tii si cu inter sau e doar asa la oha?

mariomax
26th February 2006, 13:46
Nu-mi zi ca-i incompatibila treaba...:o:

Sergio
26th February 2006, 13:49
@ mario
daca tot votezi in functie de afinitati...tu sigur tii si cu inter sau e doar asa la oha?
probabil tine de cand era Mutu acolo... asta inseamna ca acum tine cu Juve. :drak:

philos
26th February 2006, 13:54
@ mario
m-am convins...nu prea cunosti dedesubturile problemei :D

@ sergio
sau cu fiorentina, ca a ajuns Lobi pe acolo :D

mariomax
26th February 2006, 13:57
Nu Juve si nu Dinamo. :drak:

Sunt interist frate, da si roman, in seara asta. :yeah:

mariomax
26th February 2006, 13:59
@ mario
m-am convins...nu prea cunosti dedesubturile problemei :D


Care? "Fratia" dintre Inter si Lazio? :D

Sergio
26th February 2006, 14:04
si eu o sa fiu roman... sper sa joace Chivu cat mai bine, dar sa piarda Roma. :D :D

philos
26th February 2006, 14:11
@ mario
ok ok...am inteles asta din prima...vad ca stii despre ce e vorba...


rpd scrieti fratilor :D...

STEAUA-MANIA
26th February 2006, 14:24
In meciul de azi,ambele echipe vor marca,asta pt ca am pariat ca ambele dau gol:)) FORZA AS ROMA & SS LAZIO:yeah: :D

mariomax
26th February 2006, 22:12
Taddei. :D

philos
26th February 2006, 22:37
@#$@$@$^ Taddei :ciocan: #@$%@#$@#%^ RIomma :headbang:

mariomax
26th February 2006, 23:02
Taddei. :D

Aquilani. :D
Cred ca-i gata. :yeah:

Catalanul
26th February 2006, 23:05
si-acum sa mai dea si Lazio un gol ca sa-mi iasa pronosticu` :D :P

mariomax
26th February 2006, 23:08
@ Catalanu'

a catea victorie e asta in serie A? dar + meciurile din UEFA? :o:

Catalanul
26th February 2006, 23:11
asta e a 11-a victorie consecutiva in seria A daca nu ma insel, in cupa uefa nu stiu sigur, per totat insa cred ca sunt 13-14 meciuri fara infrangere ale romanilor, oricum, mai au ceva pana la recordul stabilit de Barça in acest sezon http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/4.gif

philos
26th February 2006, 23:20
ai sa moara sa faca sa dreaga...ufff

Al Dracu
26th February 2006, 23:45
Cu ocazia asta mai scapam putin de aerele lazialilor ca se ingroshase atmosfera in ultima vreme de la atita hidrogen sulfurat! :D
Catalane, nu-s bre 13-14 la rind ca doar ce-i batu Juve pe Olimpico acu 2 saptamini! :P

Catalanul
26th February 2006, 23:52
ah da, am uitat de meciul din cupa :D

Totusi, Roma a stabilit un nou record de victorii consecutive in Seria A, 11 la numar. Si eu care credeam ca vechiul numar era ceva mai mare :rolleyes:

Al Dracu
26th February 2006, 23:56
Pai tu ce crezi ca Serie A e Divizia A a lu' Steaua lu' Valentin care nu pierdea cu anii! :D

Sergio
27th February 2006, 01:24
ai dreptate... e a lu Moggi si Galliani care nu pierd cu lunile. :D

philos
27th February 2006, 07:53
@ al dracu
Stai linistit ca nu ni se urcase la cap...speram si noi la o victorie in derby (destul de greu de obtinut in conditiile date)...din pacate n-a fost sa fie...
Cat despre aere, pey ingamfati ca juventinii nu-s nicaieri... noi cand vorbim de cat de buni sunt lazialii, nu ne referim neaparat la echipa...ci la galerie, la starea de spirit etc....si din nou din pacate, tre' sa constat ca echipa nu se mai ridica la aceleasi standarde... daca Lazio e intre fruntase in Ita in ceea ce priveste galeria, echipa e de mijlocul clasamentului :(
nu-i nimic, noi suporterii tot bianco-celesti ramanem :)

mariomax
27th February 2006, 11:51
asta e a 11-a victorie consecutiva in seria A daca nu ma insel, in cupa uefa nu stiu sigur, per totat insa cred ca sunt 13-14 meciuri fara infrangere ale romanilor, oricum, mai au ceva pana la recordul stabilit de Barça in acest sezon http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/4.gif

cu 11 victorii la rand in serie A si Juve s'ar mandrii...:D

Iulian Lazialu
27th February 2006, 13:18
nu-i nimic, noi suporterii tot bianco-celesti ramanem :)
Mai mai mai ce se bucura vecinii mei ca nu am vazut meciul:rolleyes:
Oricum cum spunea si amicul meu philos biancocelesti pentru totdeauna :yeah:

Leo_
27th February 2006, 17:00
Victorie previzibila si destul de clara a Romei...pacat ca nu a marcat si Rocchi in prima repriza...imi iesea si mie pronosticul. meci placut aseara, am reusit sa nu adorm ca la meciul de anul trecut :D:D

Dar nu neaparat cursivitatea meciului m-a tinut treaz, cat comentariul celui dela Sport klub :happy extraordinar baiat...la un moment dat radea singur :D Spicuiesc cateva din perlele lui:

"nu stiu in locul cui joaca Aquilani, dar il gasesc eu pana la urma"
"gata cu statisticile, hai sa ne mai si uitam la meci! de fapt, mai am ceva statistici, dar vi le spun mai incolo"
despre Di Canio, razand: "oh, doamne, sper sa nu ma intalnesc cu baiatul asta pe strada"
"sutul lui Dabo in mana lui...lui...lui...nu stiu cine a fost acolo"
"mingea la Oddo, pardon Dabo...Oddo, Dabo, tot pe acolo"
"aveam ceva statistici si despre 'senior' Trefoloni pe undeva, dar nu la mai gasesc"
:happy

alejandro
27th February 2006, 17:11
frumoase comentarii...demne de un mare derby:D

Sergio
28th February 2006, 00:29
pacat ca nu prind postul respectiv ca sa ma delectez si eu... Leo, sa ne tii la curent cu ultimele perle si scoici. :D aste e, trebuie sa ma multumesc cu Scarpini. :D

philos
28th February 2006, 00:29
@ Leo
asa de rau s-a ajuns? mey cand am plecat io nu transmiteau toate posturile astea neauzite de nimeni...ufff...cred ca mai mult mi-as face nervi sa-i ascult :D

Sergio
28th February 2006, 00:43
daca ai fi ascultat meciul asta, mai ales dupa rezultat, sigur iti faceai nervi... :drak:

inter
28th February 2006, 00:45
Leo ,,, ba frate .. ia si tu un tv-tunner ... ca suplineste lipsa tv-ului ... :D:D

philos
28th February 2006, 01:22
@ sergio
macar il vedeam pe "mute" ma :D

Leo_
28th February 2006, 11:33
Mey, pe mine nu m-a deranjat comentariul...trecand peste faptul ca bajatul ala nu prea avea habar de fotbalul italian, confundand jucatorii, pe mine m-a distrat prestatia lui...omul era in verva si se vedea de departe ca tine cu Roma :D:D Dar partea buna e ca nu se apuca sa comenteze fazele dubioase...mergea pe mana arbitrului :ok:
Eu, unul, as vrea sa-l mai ascult :P
Intere, n-avem bistari deocamdata...strang bani ca am auzit ca Juve Channel va fi tare de tot frate :D:D