PDA

View Full Version : Informatii despre cluburile de badminton din Romania



Timm
21st February 2006, 10:27
Daca stie cineva cate ceva despre cluburile de badminton din Romania il rog sa scrie aici. Este un sport foarte putin po****rizat. Am inteles ca se joaca in Sincai, ca Sportul Studentesc are club (doar de seniori). Cine stie ceva despre vreun club il rog sa posteze aici sa descrie cat mai pe larg ca e un mare vid de informatie.

Timm
21st February 2006, 12:29
Apropo deschideti acest link http://www.internationalbadminton.org/Sofia%20Training%20Center.pdf

Veti avea ocazia sa vedeti o adevarata academie de badmington la Sofia in Bulgaria. La noi nici macar academie de tenis nu exista. Suntem in urma rau vai de capul nostru. Romania Romania!

Timm
8th March 2006, 09:38
Acest thread se adreseaza, in principal, catre persoanele care satisfac doua conditii, una esentiala si alta secundara.
Conditia esentiala este urmatoarea:
Simpatia pentru badminton, fie daca a jucat badminton cu fileu si dupa reguli, fie daca doar este interesat sa joace (nimeni nu este nascut invatat).
Conditia secundara este sa fie din Bucuresti si, daca se poate, sa fie din sectorul 6 (Militari sau Drumul Taberei).
In aceasta situatie propun acestor persoane sa ne constituim intr-o mica "organizatie" a pasionatilor de badminton si sa incepem sa jucam regulat. Exista o sala langa Metro Militari unde se joaca badminton, pe de o parte. Pe de alta parte, mi-am luat deja fileu si sper sa gasesc curand, fie in parcul Moghioros fie intr-o scoala, ingaduinta sa trasez 1-2 terenuri de badminton. Stiu ca in Bucuresti se joaca pe "23" unde exista o traditie veche. De ce sa nu incercam si in alta parte? Traditiile pot fi intregite si am crea alt centru de badminton.

ViorelC
26th May 2006, 15:29
Timm, am citit ce ai scris.
Dar exista 20 de cluburi de badminton in Romania iar in Bucuresti sunt cateva. Sunt afisate pe site-ul federatiei
www.badminton.ro
Si eu vreau sa gasesc cat mai multe persoane interesate de acest sport minunat.

PS. Cred ca noi ne-am vazut la Cupa firmelor...

borbinciabg
11th December 2006, 17:30
stie cineva unde se poate juca badminton in bucuresti si cat anume trebuie sa cotizezi lunar pentru asta?:mda:

Elgorriaga
26th December 2006, 16:17
Pînă la urmă, mai există vreo altă sală în București unde se poate juca badminton?!? ca amatori, vreau să zic, pe închiriate, deci fără obligația de a fi membru de club or something ... Unicul teren (în aer liber) de care știam era cel din Tei-Studențesc, care presupun că de mult a ajuns oale și ulcele.

Și parc ă și prin Politehnică se mai juca ceva, dar numai competiții oficiale :mda:

stradasabinelor
18th January 2007, 14:44
Va rog daca stie cineva o sala, un club, unde se poate practica acest sport sa-mi raspunda la acest mesaj...
Multumesc

ViorelC
26th January 2007, 22:43
Prieteni,
sunt microbist (si practicant) al acestui sport, badminton !
Cunosc (aproape) toate locurile din Bucuresti unde se poate juca, cu avantajele si dezavantajele lor.

Toti cei interesati de orice aspect legat de acest sport imi pot scrie la cvpetre@yahoo.com
Nu este nici un fel de reclama ci doar vreau sa ajut la po****rizarea acestui sport spectaculos si complex.
Daca vreti sa vedeti badminton profesionist live, intrarea la competitii este libera.

ViorelC
26th February 2007, 15:44
3-4 martie, Bucuresti
Cupa Romaniei - seniori
iubitorii badmintonului ii pot vedea jucand pe cei mai buni sportivi romani !
intrarea este libera !

Shopy
2nd May 2007, 17:52
intreadevar se fac antrenamente la lic shincai....exista un singur teren de badminton ...... si sunt 2 cluburi care-si desfashoara activitatea acolo .... 1.palatul national al copiilor ... care este de stat si este pt initziere in badminton , rezervat persoanelor sub 18 ani...... si 2. club particular ASC.VAlahia care este altcatuit din sportivi de performanta..... !

Shopy
2nd May 2007, 17:54
nea petre ati uitat sa specificati locul unde se desfashoara cupa din data de 3-4 martie..... ! :)) ...... in fine..... urmatorul concurs este pe data de 5-6 mai ... cupa Genesys ...... locatia nu este inca stiuta.... voi posta eu aici in urmatoarele zile.... !

Shopy
4th May 2007, 20:26
Cupa genesys are loc la scoala numarul 94 .... undeva in zona Vatra Luminoasa..... sunteti asteptati toti cei care aveti o oarecare simpatie pt badminton.... ! Veti vedea adevaratii badmintonisti ai tarii cum se vor duela pt cashtigarea cupei !! ..... va asteptam si speram sa fiti un public model ! hihihihi

ViorelC
7th May 2007, 22:52
asa mai Shopy, zi ca zici bine !
se joaca frumos, mult si nu costa nimic !
puteti veni oricand sa-i vedeti pe campionii Romaniei la badminton...

calendarul competitional il gasiti la
www.badminton.ro

ViorelC
23rd November 2007, 19:03
Va rog daca stie cineva o sala, un club, unde se poate practica acest sport sa-mi raspunda la acest mesaj...
Multumesc

O noua locatie in Bucuresti, pentru amatorii si iubitorii badmintonului :
in zilele de joi, orele 19,30-21,30, Sc. gen. 99, str. Cetatea Veche 13, sect. 4 - locuri limitate !
Detalii la prof. Nicolae Pitu, tel. 0721351924.

ViorelC
5th June 2008, 22:34
concurs de badminton pt. amatori, in Bucuresti - detalii la www.badminton.ro !! puteti anunta orice persoana interesata

ony_vitan
7th August 2008, 18:43
as vrea si eu sa particip la un concurs de badminton pentru amatori.........trebuie neaparat sa fiu inscrisa intr-un club?daca da.......ce club imi recomandati? astept raspunsuri....multumesc:) ;)

filo
24th December 2008, 17:36
Forumul de badminton este de astazi pe http://www.badminton.amatur.ro va astept pe forum si in circuitul de badminton pentru amatori.

niky16
28th January 2009, 15:33
Hallo,sant din Brasov,stie cineva unde se poate juca badminton???Multumesc