PDA

View Full Version : Constantin Gache antrenor la Farul in cel mai slab sezon



tchibos
11th June 2007, 18:20
Deja se stie ca a fost intala la echipa si ca doi jucatori de la Delta au fost trasi dupa el la Farul. Constantin Gache declara:

"Vreau sa readucem oamenii la stadion si acest lucru poate fi realizat printr-un joc bun al echipei"

Onlinesport

E adevarat ca un joc bun al echipei insa se anunta un aflux de machidoni la stadioni. :)

bahaus_84
12th June 2007, 21:29
hehhehe....sincer nu prea il inghit pe gache....dupa stil si dupa cum vorbeste mi se pare un fel de vukotici autohton...sper sa ma contrazica prin fapte...raman totusi la ideea ca mana de fier a lu pandi era mai potrivita chiar daca nu era un farist convins,asa cum ,observ, multi se tot lauda in ultimul timp

tchibos
12th June 2007, 23:15
sa stii ca Gache nu e om care vorbeste fara acoperire.. e un om care nu se lasa asa usor.. rezultatele de pana acum vorbesc de la sine... e drept ca pana acum Gache nu a fost decat secund in prima Liga insa in ligile inferioare chiar a avut rezultate... daca o sa aiba putin suport din partea lui Bosanceanu vor avea mari surprize cei care nu mai vad in Farul un competitor serios pe prima scena..

kerosene
12th June 2007, 23:23
Daca Pandi nu,si altii mai cunoscuti nu, ca-s scumpi,atunci e cea mai buna alegere.E si de-al nostru...om vedea ce-o iesi.La jucatori de liga II,trebuie un antrenor care vine de acolo.

FatFrumos
13th June 2007, 04:33
eu zic ca e de-al nostru pune suflet poate iese ceva.

Klingon
13th June 2007, 05:23
Ah... bisericuta tomitana in actiune: e bun ca e de-al nostru. Cred ca si Bosanceanu a gandit la fel cand l-a instalat pe Chiforeanu...

Bombasticele anunturi cu remanierea masiva a lotului s-au transformat in tacerea mieilor (noi nu vrem sa plece nimeni...), iar noul sezon se apropie cu un fosnet timid de frunze uscate. Ne-a plecat capitanul, motorul, iar in locul lui am rechemat la vatra niste jucatori care anul trecut nu prindeau lotul nostru largit. Si ne chinuim sa mai aducem vreo doi din liga inferioara, sa vedem daca putem. Plus portughezo-senegalezul Mendy, tot din liga inferioara, dar cea portugheza. Restul se completeaza cu jucatori din liga a III-a unde, vorba lui Panduru, nu prea bateau pe nimeni. Dar sunt de-ai nostri si ei, deci buni.

N-am nimic cu Gache, ii doresc mult succes. Dar vreau sa va amintesc ca si Panduru a pus suflet. Si n-a fost suficient.

Seahawk
14th June 2007, 03:22
Ce poata sa faca Gache, mai mult decat a facut Panduru?

Degeaba modernizam stadionul si gazonul si etc, ca de suporteri n-o sa avem parte oricum.

Cred si sper in Gache, mi-aduc aminte cu placere cand veneam la stadion... in perioadele in care-l aveam antrenor pe Flocea...el era secund cand aveam si noi cat de cat echipa. (Butoiu, Popovici, Ciurea, Grigoras, Dennis Serban...chiar si Curt)

Poate reuseste sa le aduca mintile in cap rasuflatilor astia, si de ce nu... sa speram in cresterea jucatorilor astia din propria pepiniera: alde' Soare, Pacuraru, Fl. Neaga...

Ca performanta, evident ca vom fi in partea inferioara a clasamentului...batandu-ne iarasi sa scapam de retrogradare....

E clar, Bosinceanu n-are bani de bagat in Farul. Ar trebui sa lase incinta stadionului si gazonul si toate cele asa cum sunt si sa se orienteze inspre niste jucatori de valoare daca vrea performanta...

Dar se pare ca e multumit cu acest "proiect de viitor"...


Imi explica si mie cineva ce s-a intamplat cu echipa de acum 2 ani care facea instructie cu Dinamo in capitala?






Grigoras, Grigoras... cel mai tare din ORAS! :(

Klingon
14th June 2007, 06:08
Bosanceanu foloseste Farul ca pretext pentru achizitii si investitii imobiliare. Cam asta-i "proiectul de viitor". El vorbeste mai mult de afaceri d-astea decat de fotbal. Nu inseamna ca le si face (uite tabela, nu e tabela), dar e clar ca asta il preocupa. Daca ar avea planuri la fel de multe pentru fotbal...

Cu echipa de acum doi ani treaba e urmatoarea: au plecat 4 jucatori care puteau face diferenta: Pascovici, Cristocea, Liviu Mihai si Gurita. Nu sunt ei exemple de seriozitate si constanta, dar atunci cand se mobilizau puteau bate Dinamo si compania. Cei veniti in locul lor nu sunt la fel de buni pentru Farul. Era sa uit: a plecat si Grigoras.

Si s-a mai intamplat ceva: in ultimii 2 ani, unii s-au dotat cu N&D, altii cu o legiune portugheza, altii cu Cristocea, Gurita si Thereau... Nu uitati chestia asta: echipele tari nu bat pasul pe loc ca Farul cu jucatori si antrenori din ligi inferioare. De aceea pasii batuti pe loc inseamna de fapt ca ramai in urma.

kerosene
14th June 2007, 11:09
sau ca dansezi dupa cum iti canta altii...

bahaus_84
14th June 2007, 19:53
Cu echipa de acum doi ani treaba e urmatoarea: au plecat 4 jucatori care puteau face diferenta: Pascovici, Cristocea, Liviu Mihai si Gurita. Nu sunt ei exemple de seriozitate si constanta, dar atunci cand se mobilizau puteau bate Dinamo si compania. Cei veniti in locul lor nu sunt la fel de buni pentru Farul. Era sa uit: a plecat si Grigoras.

Si s-a mai intamplat ceva: in ultimii 2 ani, unii s-au dotat cu N&D, altii cu o legiune portugheza, altii cu Cristocea, Gurita si Thereau... Nu uitati chestia asta: echipele tari nu bat pasul pe loc ca Farul cu jucatori si antrenori din ligi inferioare. De aceea pasii batuti pe loc inseamna de fapt ca ramai in urma.[/QUOTE]

ceea ce spui tu aici am tot spus o si eu pe diferite threaduri....a plecat tot ce a insemnat valoare si nu am adus nimic MACAR de valoare egala...e simplu ca buna ziua....restul sunt vorbe goale..oricum nu mai intereseaza pe nimeni de acolo nimic....

danny del corco
18th June 2007, 21:18
Ah... bisericuta tomitana in actiune: e bun ca e de-al nostru. Cred ca si Bosanceanu a gandit la fel cand l-a instalat pe Chiforeanu...

Bombasticele anunturi cu remanierea masiva a lotului s-au transformat in tacerea mieilor (noi nu vrem sa plece nimeni...), iar noul sezon se apropie cu un fosnet timid de frunze uscate. Ne-a plecat capitanul, motorul, iar in locul lui am rechemat la vatra niste jucatori care anul trecut nu prindeau lotul nostru largit. Si ne chinuim sa mai aducem vreo doi din liga inferioara, sa vedem daca putem. Plus portughezo-senegalezul Mendy, tot din liga inferioara, dar cea portugheza. Restul se completeaza cu jucatori din liga a III-a unde, vorba lui Panduru, nu prea bateau pe nimeni. Dar sunt de-ai nostri si ei, deci buni.

N-am nimic cu Gache, ii doresc mult succes. Dar vreau sa va amintesc ca si Panduru a pus suflet. Si n-a fost suficient.

Total de acord cu cele scrise de dumneata.

Seahawk
6th August 2007, 04:14
E clar. I-am vazut pe Farul in 2 meciuri ... ce-i drept destul de grele sa zicem asa. Insa am realizat cum sta treaba: n-avem nici o schema de joc, nimic. In ambele meciuri au jucat la egal si n-au rezolvat nimic.

Nanu si Ciobanu sunt foarte slabi amandoi. Portughezul Mendy parca a mai miscat ceva ceva... Gerlem are un pic de tehnica dar nu prea pune osul...si-n rest nimic special.

Singurul care intr-adevar stie si se pare ca mai si vrea este Voiculet. Altminteri... vesnicii naufragiati Florea si Farmache in aparare joaca bambilici.

Cat despre Gache, mai il las vreo 4-5 etape dar pot deja sa dau verdictul de pe acum: E antrenor, dar e antrenor secund (sau de Div. B)

danny del corco
6th August 2007, 17:43
Sunt destul de nemultumit de cum se exprima Farul, insa mai astept cateva etape pana sa imi pot forma o opinie asupra probitatii lui Gache. Cu oltenii echipa a fost varza, insa oile erau de batut, parerea mea.

CosminGrc
7th August 2007, 15:23
suntem pe drumu cel bun...schimbam antrenorii mai des ca jucatorii....ma rog .. nu pot sa zic ca e o parere finala...da' gache mai bine ramanea in div B

tchibos
7th August 2007, 17:47
eu zic sa mai asteptam putin ca nu poate face minuni in doua etape

dorryn
14th August 2007, 04:26
Eu zic sa-i mai dam o sansa in B.Acolo se poate exprima el mai bine.Cand o sa batem acolo pe apemin boresc cu Mister G pe banca o sa va bucurati ! eee...

kerosene
14th August 2007, 10:56
Gache, reconfirmat în funcția de antrenor


Debutul slab al Farului în acest campionat a dat naștere zvonurilor privind demiterea antrenorului Constantin Gache, avansîndu-se ca înlocuitorul numele lui Ștefan Stoica. Oficialii constănțeni au reacționat însă rapid, excluzînd această variantă. “Gache are un contract pe doi ani cu FC Farul și nu începem acum să dăm antrenorul afară. Și așa avem probleme că sîntem pe ultimul loc, dacă mai dăm și antrenorul afară am crea o problemă și mai mare în rîndul jucătorilor. Vrem să construim o echipă competitivă iar acest lucru nu se poate realiza peste noapte, este nevoie de timp. Gache nu va fi dat afară nici dacă va pierde în următoarele etape. Trebuie însă să ne mobilizăm și să ieșim din această criză”, au explicat conducătorii grupării de pe litoral. “Noi traversăm acum un moment dificil, am ajuns la -3 și trebuie să facem ceva rapid, astfel încît lucrurile să nu se complice mai mult”, a spus tehnicianul constănțean la finalul meciului de la Buzău.


Uite ca are sprijin...

bahaus_84
14th August 2007, 16:08
nenorocitule de ce nu ai facut asta si la sf sezonului sa l reconfirmi pe Pandi ??? sau el vorbea cam mult si deranja ? lasa ca gache si lingaii de acum sunt mai buni..stim noi ce a facut gache pe unde a fost

danny del corco
15th August 2007, 07:47
Panduru era un tip care emitea pretentii. In nici un caz nu ar fi acceptat compromisuri, mai ales in perioada de transferuri, deci ar fi deranjat. Gache in schimb, e al lor.

tchibos
20th August 2007, 18:05
nenorocitule de ce nu ai facut asta si la sf sezonului sa l reconfirmi pe Pandi ??? sau el vorbea cam mult si deranja ? lasa ca gache si lingaii de acum sunt mai buni..stim noi ce a facut gache pe unde a fost

ce a facut?

pff
20th August 2007, 20:27
chiar nu stii cum a promovat cu delta ?:) si afacerea in 3 dintre ceahlaul farul si delta ?:)

CosminGrc
20th August 2007, 23:43
chiar nu...dezvolta pls

pff
21st August 2007, 01:39
pe scurt ... delta promoveaza cum promoveaza.. nu are stadion iar oricare dintre farul si ceahlaul retrogradeaza ii iau locul :) toata lumea`i multumita :)

danny del corco
21st August 2007, 04:48
Parerea mea este ca nu mai are mare relevanta istoria cu Delta. Bine ca am spart gheata, trecusera 9 luni de la ultima victorie acasa,nu marcasem in actualul campionat, etc. Oricum am convingerea ca toti monitorizam activitatea lui Gache si asteptam...poti sa stii de unde sare iepurele?

tchibos
21st August 2007, 08:21
pe scurt ... delta promoveaza cum promoveaza.. nu are stadion iar oricare dintre farul si ceahlaul retrogradeaza ii iau locul :) toata lumea`i multumita :)

uite cum a fost treaba.. In momentul depunerii documentatiei pentru obtinerea licentei pentru Liga 1, Delta se afla pe undeva pe la mijlocul clasamentului in Liga 2, chiar in partea de jos, asa ca cei din conducerea Deltei nu au depus actele considerand ca nu au nici o sansa la promovare. Ulterior, cand au vazut ca au sanse la promovare, cei din conducerea Deltei au incercat (sau au mimat incercarea) sa depuna documentatia pentru obtinerea licentei dar nu s-a mai putut. Obiectivul Deltei era evitarea retrogradarii, insa Gache & CO au avut un final de sezon neasteptat de bun. Nu cred ca a fost Farul implicata in ceva aranjamente cu atat mai mult cu cat Gache nu a vrut sa vina la Farul datorita unor neintelegeri din trecut cu Bosanceanu. Ca au fost motivati de Ceahlaul, asta e posibil. Chiar si asa, o echipa fara pretentii a reusit promovarea in prima liga dupa ce parea ca se duce in jos. Asta inseamna ca au si putut, ca degeaba te motiveaza cineva daca nu ai putinta. De asta tot ii trag sus si tare ca pana la urma Gache o sa faca treaba la Constanta, pentru ca am urmarit Liga 2 si am vazut cum cu trupa de anul trecut, una stearsa, asa cum e Farul acum, a reusit lucruri uimitoare. E adevarat ca e devreme sa ma aventurez dupaun meci castigat (desi am spus ca am incredere in Gache de la inceput) si ca Liga 2 nu seamana cu Liga 1, desi daca te uiti pe seria 1 din Liga 2 o sa vezi ca sunt echipe puternice care au jucat mult timp in Liga 1.. Petrolul, Progresul (National), Sportul Studentesc, FC Brasov, FOREX, FCM Bacau s.a. Nu a fost nici o legatura intre promovare si faptul ca Delta nu are stadion, iar Delta chiar a promovat pe bune anul trecut. Ceahlaul ar fi trebuit sa fie in B.

pff
21st August 2007, 14:24
:) te asigur ca nu a promovat pe bune ... iar nu numai delta a fost cea motivata ci adversarele ei . credema ca nu vb fara sa stiu . dar sa incheiem discutia aici ca n`are rost acum:) oricum plec la munte si n`o sa pot sa`ti mai rasp :)

tchibos
21st August 2007, 16:33
ok.. have fun

danny del corco
18th September 2007, 01:46
Ce parere aveti? se simte ceva in jocul nostru? Este mai bine, mai rau? Gache aplica cea mai adecvata tactica, introduce in teren echipa optima? Eu unul nu inteleg de ce s-a intarziat inlocuirea lui Farmache, in meciul cu CFR, cand se vedea de pe malul portului ce se intampla. Si ar mai fi cate ceva de comentat, insa astept si alte opinii.

Kooler
18th September 2007, 06:57
Tehnicile astea merg perfect in liga secunda nu in liga I, aici e nevoie de forta in atac, nu tentative de atac. Nici jucatori nu se inteleg intre ei. Per total raman la convingerea ca ori un antrenornou si bun, ori un an in liga secunda, dar fara sa vanda nimic.

tchibos
18th September 2007, 08:40
asa jucatori, asa antrenor

kerosene
18th September 2007, 09:47
Pai a folosit in inceputul asta de campionat vreo 20 de jucatori titulari.Nu stiu daca a inceput vreodata cu acelasi 11 pana acum.Ba se accidenta unu,ba mai transfera altu,ba nu mai juca unu bine,si tot asa.Poate ar trebui sa mai avem putina rabdare,ca la altceva nu stiu la ce putem spera.

Antrenor nou...poate prin iarna,ca pana atunci nu cred ca se schimba.decat sa plece Gache singur.Si poate tot atunci vor mai veni ceva jucatori de valoare.

Parerea mea e ca mai trebuie lucrat.Nu prea se inteleg cum trebuie pe teren.
plus ca jucam cam in 9 in fiecare meci.Maxim si Farmache...ar cam trebui sa ne lase,dar bine ca mai prind si ei cate un meci bun la 5-6 etape sau mai mult.

bahaus_84
18th September 2007, 10:26
asa jucatori, asa antrenor

pai de ce crezi k nu l au mai reconfirmat pe Panduru? ala nu statea sa antreneze de la inceput toate rebuturile,plus k nu accepta sa ii aduca no name uri ,managerul echipei,marele ion marin...pestele de la cap se impute,noi vedem doar ce "mancam"..adika jocul prost

danny del corco
19th September 2007, 00:40
Urmaream meciul Farului cu steaua, ce e drept la TV, si auzeam comentatorii spunand ca rechinii par maturi, bine asezati in teren bla, bla, bla. La fel si la meciul cu CFR. Ambele partide pierdute. Atunci,intreb, cand se va produce o dezorganizare generala insa aducatoare de puncte? Greseli personale au fost si or sa fie in tot fotbalul, indiferent de nivel, la urma urmei nu cred ca i-au impuscat pe toti cei driblati sau depasiti de Ronaldinho, spre exemplu. Ce ma ingrijoreaza este perpetuarea neasumarii raspunderii bancii tehnice si a staffului in fata unor rezultate necorespunzatoare. Si ar mai fi ceva, daca tot il culpabilizeaza exclusiv pe Gheara, nu ca as fii fan al lui, nici macar nu admite d-nul antrenor ca l-ar fi putut inlocui pe acesta, sau ca Fabiani a prins o zi trasnet, sau ca aparatorul a avut in fata un jucator peste ceea ce se vede de obicei in campionatul nostru.

bahaus_84
10th October 2007, 17:39
Ti-aduci Aminte Cumetre Cand Din Cauza Ta Farul A Ratat Calificarea In Uefa?atunci Contabilizai Cartonasele Jucatorilor Si Ai "comis" O Mica Greseala!n-ai Anuntat Ca Un Jucator N-avea Drept De Joc,antrenorul L-a Bagat In Teren,Farul A Castigat Meciul Pe Teren,dar L-a Pierdut La Masa Verde!atunci Parca Ai Plecat La Mangalia Cu Un Sut In Fund Nu Printr-o Demisie De Onoare!nu-i Asa Maestre?

tchibos
27th October 2007, 18:04
„E un meci la care se poate întâmpla orice. Am fost aproape să demonstrăm asta și împotriva lui Dinamo. Să sperăm că vom ajunge să și învingem. Vasluienii sunt favoriți, joacă acasă, sunt pe val, dar și noi trecem printr-o perioadă bună și putem spera”, a declarat antrenorul principal al Farului, Constantin Gache.
De la FC Vaslui, tehnicianul constănțean se teme de Ljubinkovic, golgeterul campionatului, îl respectă pe Dorinel Munteanu, cunoaște forța șutului lui Sabou, care a marcat așa în ultimul meci de la Constanța, însă „trebuie să ne pregătim mai întâi împotriva lor ca echipă”.
Gache se va putea baza la Vaslui și pe mijlocașul Florin Pătrașcu, acesta nefiind accidentat serios după meciul cu Dinamo, cum s-a crezut inițial. „Pătrașcu are un organism fantastic. De când a venit la Farul, acest jucător e într-o alergare continuă, de calitate, la antrenamente și meciuri”, a spus Gache.

Cuget Liber

sunt eu batut in cap si asta e o perioada buna ca nu mai inteleg.. cred ca mai prost de atat nu se poate si Gache spune ca suntem intr-o perioada buna??

Klingon
27th October 2007, 18:41
sunt eu batut in cap si asta e o perioada buna ca nu mai inteleg.. cred ca mai prost de atat nu se poate si Gache spune ca suntem intr-o perioada buna??

La Farul, perioada buna inseamna un meci in care n-am fost penibili.

dorryn
27th October 2007, 18:49
ce face spritul din om..of gache gache :)

danny del corco
28th October 2007, 17:42
Se pare ca de data asta a nimerit-o. In vino veritas !:)

kerosene
28th October 2007, 18:44
Cu putin noroc la ratarile lui Chigou o nimerea bine de tot.

Totusi cred ca ar trbui sa inceapa cu altcineva in atac.Nanu e prea lent.Asta in cazul in care nu incepe cu doua varfuri.

kerosene
9th November 2007, 11:47
Gache nu a primit ultimatum, dar ia în calcul demisia, dacă nu bate U Cluj
Marian BOCAI

Constantin Gache





Constantin Gache, antrenorul principal al FC Farul, a declarat că, în eventualitatea nefericită în care „rechinii“ nu câștigă meciul cu Universitatea Cluj, de mâine, de la Constanța, se va gândi dacă să mai rămână sau nu la echipă.

Tehnicianul farist a spus că, la ședința consiliului director de marți, nu i s-a dat ultimatum să bată în partida cu U Cluj, pentru a rămâne antrenor al „rechinilor“.
Dar, dacă nu va câștiga meciul, se va gândi el dacă va mai continua.
„Nu a existat un ultimatum. Nu mi s-a impus să câștig cu U Cluj. Nu am sabia deasupra capului, dar, în cazul ratării victoriei, mă voi gândi eu dacă voi mai rămâne. Pentru mine, tot ceea ce contează este Farul. Sunt conștient că, în orice domeniu de activitate, nu numai în fotbal, trebuie făcut ceva, când nu merge treaba. Acesta e mersul vieții. E normal să existe schimbări și să se ia măsuri“, a declarat Gache.
Dacă se va întâmpla să plece de la Farul, Constantin Gache va avea regretul că nu va mai apuca momentul când proiectul demarat de conducerea clubului va începe să își arate roadele.
„Domnul Bosînceanu are gânduri mari, vrea să achi-ziționeze mulți jucători din iarnă. Încearcă să mai aducă ce trebuie la echipă, iar eu aș putea să nu mai apuc momentul când vor începe să apară și rezultatele. Dacă îmi pare rău de ceva, de asta îmi pare. Noi, antrenorii localnici, venim cu sufletul la echipă și nu avem în vedere alte lucruri decât Farul. Noi venim când este greu. Unii avem șansă, alții nu. Este pentru a doua oară când sunt la Farul, am sperat și am crezut că o să fac mai mult, dar cele care vorbesc sunt numai rezultatele“, a arătat Gache.

Farul - U Cluj, capital
Este un meci greu, poate chiar capital pentru Farul. Întâlnim un adversar bun, care, ca și noi, a cam fost lipsit de șansă la multe meciuri, mai ales la cele din deplasare (Urziceni, Galați, Buzău). Bineînțeles însă că putem câștiga această confruntare. Dacă vom fi mobilizați și determinați precum în partidele cu Dinamo și FC Vaslui, nu cred că vom avea probleme. Suntem obligați să jucăm ofensiv
Constantin Gache, antrenor principal FC Farul

tchibos
9th November 2007, 12:01
Tehnicianul farist a spus că, la ședința consiliului director de marți, nu i s-a dat ultimatum să bată în partida cu U Cluj, pentru a rămâne antrenor al „rechinilor“.
Dar, dacă nu va câștiga meciul, se va gândi el dacă va mai continua.



si asa suntem la pamant, sau chiar sub pamant, asa ca, desi in mod normal nu imi doresc sa piarda Farul, sunt curios cine va deveni antrenor la Farul in cazul unei infrangeri.. incet incet conducerea clubului va incepe sa umble prin cartierele din Constanta pentru a vedea pe maidan daca exista cineva care sa aduca a antrenor





Constantin Gache va avea regretul că nu va mai apuca momentul când proiectul demarat de conducerea clubului va începe să își arate roadele.
„Domnul Bosînceanu are gânduri mari, vrea să achiziționeze mulți jucători din iarnă.

din iarna lui 2200 poate :rolleyes:

din pacate traim cu totii acelasi sentiment.. acela ca nu vom apuca sa traim momentul in care sa vedem proiectul demarat de conducerea clubului realizat.. de ce? .. pentru ca viata e scurta.. daca am trai fiecare cate 1000 de ani am mai avea o sansa infima sa apucam sa vedem realizat proiectul.. cat despre roade pot spune doar atat.. nu roade pe nimeni din conducerea Farului grija proiectului :(

Kooler
9th November 2007, 13:35
Si eu sunt curios ce antrenor ar putea ajunge la Farul in eventualitatea ratarii victoriei. Nu vad vreunul disponibil care s-ar multumii cu salariul minim pe economie...

danny del corco
10th November 2007, 08:33
Candva avea destule optiuni, dar a ales ce a ales. Mare minune sa vina cineva cu oarece firma la noi. Mai ales ca nu ar avea nici un fel de motivatie.

kerosene
10th November 2007, 14:04
Pai ce ne trebuie de firma.Astia de se plimba pe la noi nu au tot 1 cap cu tot ce trebuie pe el si in el? :D

Kooler
11th November 2007, 18:35
Se pare ca Gache va continua cu Farul, iar noi vom continua sa pierdem puncte.

kerosene
27th November 2007, 08:19
Gache a demisionat de la Farul



Constantin Gache a anunțat, aseară, că demisionează din funcția de antrenor principal al FC Farul.
Decizia i-a fost comunicată și președintelui consiliului director al clubului, Gheorghe Bosînceanu, care se află în străinătate. Lui Gache i-a fost propus un post de conducere la Farul, însă tehnicianul nu era hotărât aseară dacă să accepte.

„Nu mai sunt antrenorul Farului. După ce m-am gândit mult, m-am decis. Am demisionat. L-am anunțat telefonic pe domnul Bosînceanu. A spus că vom vorbi mâine (n.n. - astăzi), dar eu sunt hotărât și, indiferent ce răspuns îmi va da, nu mai rămân la Farul. Decizia mea este luată deja. Nu mai revin asupra demisiei. Sper ca renunțarea mea să fie un șoc pentru echipă”, a declarat Gache.
Gheorghe Bosînceanu i-a propus antrenorului o funcție de conducere la club, dar Gache nu știa aseară dacă va accepta. „Mă mai gândesc. Am mai activat în conducerea Farului, ca vicepreședinte, și am cam ieșit din circuit. Mâine (n.n. - astăzi), vom vorbi concret și vom stabili mai multe. Deocamdată, sunt prea supărat pentru ce a fost ca să mă gândesc și la altceva”, a spus Gache.
Astăzi, de la ora 9, la club, va avea loc o ședință, condusă, în absența lui Gheorghe Bosînceanu, de vicepreședintele consiliului director Mihai Daraban, întâlnire în care se va stabili cum va continua activitatea la echipă în urma demisiei lui Gache. Este posibil ca, în continuare, Farul să fie condusă de pe bancă de directorul tehnic Ion Marin.

„Lipsa rezultatelor ne obligă să luăm anumite măsuri”
Gheorghe Bosînceanu a declarat că demisia lui Constantin Gache nu rezolvă situația critică de la Farul, astfel că trebuie găsite rapid soluțiile pentru ieșirea din criză.
„În acest moment, pot spune că nicio schimbare de antrenor nu e neapărat un pas înainte. Constantin Gache e un om legat de Farul. Un om care a muncit, dar lipsa rezultatelor ne obligă să luăm anumite măsuri. Chiar dacă el a plecat, trebuie să facem ceva. Mergem mai departe. Regele a murit, trăiască regele!”, a spus președintele clubului constănțean.

Fără șansă
Sunt dezamăgit de nereușitele pe care le-am avut la Farul. Nu m-am bucurat nici de șansă, dar degeaba spun eu de ghinioane și de noroc, șansa face parte din joc. Peste tot pe unde am activat, bineînțeles, la un nivel mai mic, am avut și șansă. La Farul, unde mi-am dorit cel mai mult să antrenez, nu m-am mai aflat în grațiile Fortunei

„Nu am ce să-mi reproșez”
Într-un fel, e cea mai mare dezamăgire a carierei. Aici mi-am dorit cel mai mult să ajung și tocmai aici n-am realizat nimic. Dar am ales cu sufletul și nu-mi pare rău. Au fost și alți factori care au dus la eșecurile Farului, în afară de ghinion. Poate nu am fost eu destul de bun ca antrenor, dar nu îmi reproșez nimic din acest punct de vedere. Am făcut tot ce a depins de mine și ce am știut eu mai bine

Le cere jucătorilor unitate
Le urez baftă jucătorilor și să dea dovadă de o unitate mai mare. Retrogradarea poate fi evitată. Cu Dinamo, Steaua sau Vaslui, am jucat de la egal la egal. Iar, duminică, Timișoara poate fi învinsă
Constantin Gache

danny del corco
27th November 2007, 19:26
Intoarcem inca o pagina negra in istoria recenta a Farului. Pacat de orasul asta.

bahaus_84
28th November 2007, 00:09
nu se termina,mai sunt de venit

kerosene
28th November 2007, 17:41
Cat timp ramane Bosanceanu si-l avem si pe sapaliga prin preajma,cu siguranta.