PDA

View Full Version : CSM sau FCPP



doze
11th June 2007, 18:16
mai fratilor....vreau si eu o parere....voi cu cine o sa ramanetzi pana la urma..?cu csm sau cu fcp...:mda: :mda: ??.

CHITU
11th June 2007, 18:39
mai fratilor....vreau si eu o parere....voi cu cine o sa ramanetzi pana la urma..?cu csm sau cu fcp...:mda: :mda: ??.

eu unul ca si multi alti de fel am renuntat la SC FC BERCEA SA MORENI...suntem alturi de echipa noastra aPLOIESTENILOR si a PETROLISTILOR .... CSM PETROLUL PLOIESTI...

acum e alegerea ta ce vei face....

doze
11th June 2007, 18:42
u ejti unu din cei care merg in galeria petrolului...mai chitu?......

Lup_Galben
14th June 2007, 00:32
multi dintre noi au ales logicul, firescul....

Pentru ca actuala conducere a Petrolului ne-a luat echipa, a dus-o în alt judet si ne-a interzis accesul la meciuri.
Pentru ca FC Petrolul Ploiesti a fost si trebuie sa redevina echipa orasului.
Pentru ca oamenii care au scris istoria clubului au fost îndepartati si batjocoriti.
Pentru ca la fel am fost tratati cu totii.
Pentru ca, daca toata lumea a închis ochii în momentul în care, din simpli sponsori, sindicalistii de la Petrom s-au transformat în proprietari, a venit momentul sa reparam aceasta eroare.
Pentru ca peste zece mii de ploiesteni au semnat ca sunt de acord ca o parte din banii lor sa fie directionata spre fotbal.
Pentru ca orasul are si baza materiala si forta financiara sa sustina un club de fotbal cel putin la nivelul la care se afla SC FC Petrolul.
Pentru ca Petrolul nu poate sa joace decât în Ploiesti si decât pentru ploiesteni.

CSM Petrolul .

CHITU
14th June 2007, 03:55
u ejti unu din cei care merg in galeria petrolului...mai chitu?......

nu mai merg de vreo 5-6 ani in galerie...dar asta nu inseamna ca nu iubesc PETROLUL si ca nu-i vreau binele.......:yes:

CHITU
20th July 2007, 02:16
Numele o fi al vostru, dar Petrolul e al nostru

Tembelismul celor de la SC FC Petrolul Ploiești a atins cote maxime, săptămâna asta, când cică a fost depusă o plângere penală, pe numele celor 16 consilieri locali care au votat pentru asocierea cu SC Astra și schimbarea denumirii echipei în Petrolul '52 Ploiești (am scris cică, pentru că, și la conferința de presă de săptămâna trecută, Edi Alexandru a fluturat din nou, prin fața jurnaliștilor de casă, care oricum cred tot ce li se spune, niște hârtii false, chipurile înregistrate la OSIM).
E la mintea cocoșului că acțiunea nu are nici o șansă de reușită, dat fiind că cei 16 consilieri au votat pentru o echipă la care Primăria va fi acționar în proporție de 50%, echipă care nu are nici o legătură cu SC FC Petrolul Ploiești. Chiar s-a precizat treaba asta în ședință, că, dacă dorește, SC FC Petrolul SA poate face Primăriei o propunere de asociere. Adică, nici vorbă de abuz în serviciu din partea consilierilor. Un bluf total. Desigur, scopul este ca unii consilieri, mai slabi de înger, să se sperie și să facă un pas înapoi.
Apoi, despăgubirile cerute sunt amuzante: 1 milion de euro pe cap de consilier, 10 milioane pentru Marian Manea și 5 milioane pentru avocatul FRF, pentru prejudicii de imagine aduse clubului Petrolul. Oligofrenism total! Păi, dacă e vorba de prejudicii de imagine, atunci hoții care au vândut locul Petrolului în 2003, adică Luca, Bercea și Alexandru, ar trebui să plătească daune acestui oraș, nu consilierii care în sfârșit au înțeles că Ploieștiul are nevoie de fotbal și, pentru asta, e nevoie să scăpăm de hoți și să o luăm de jos, din liga a treia, ca să reușim ceva.
Frumos e că, neinformați, avocații Petrolului au trecut în plângere și numele avocatului FRF, care va demonstra astfel că a eliberat, în aceeași zi în care a dat aviz favorabil CSM-ului pentru schimbarea denumirii în Petrolul 52 Ploiești, o hârtie prin care Unirea Urziceni își putea schimba denumirea. Aceea, fără semnătura Federației, a fost valabilă, cea a CSM nu a mai fost, după intervenția lui Vali Alexandru la președintele FRF, Mircea Sandu. Să vedem cum motivează treaba asta Nașul, pentru că, din declarația avocatului, reiese clar că acesta a eliberat zeci de astfel de avize, cum a fost cel prezentat în ședința de Consiliul Local. Foarte interesant! Uite cum contribuie SC FC Petrolul la aflarea adevărului. Să vedem cum poate anula Mircea Sandu un Certificat de Identitate Sportivă obținut de Mircea Dridea înainte ca Astra lui Luca și Bercea să-și schimbe numele în Petrolul.
Și, apropo de noile norme ale FRF, care a schimbat practic regulamentul pentru a le cânta în strună celor de la SC FC, ia spuneți, care Gloria joacă în Liga 1 anul acesta? Bistrița sau Buzău? Că noi nu știm! Pe care o acceptați la Federație, domnule Mircea Sandu? Pe ambele, desigur, pentru că nu aveți ce face.

Am făcut și noi plângere penală
Pentru că minciunile, fumurile și prostia celor de la SC FC Petrolul ne-au adus în pragul disperării, răspundem și noi cu aceeași monedă. Am făcut o plângere penală, al cărei conținut îl veți afla săptămâna viitoare, pentru fals, uz de fals și alte vreo 30 de infracțiuni prevăzute de Codul penal, la adresa SC FC Petrolul SA. Să vedem și noi cum pot demonstra acești oameni că sunt deținătorii palmaresului Petrolului adevărat. Să vedem de unde l-au cumpărat, cum, cu ce bani, cum au făcut să-l transfere de la echipa din Divizia D, care a obținut în 2003 promovarea, la cea din liga a doua, ce hârtii există la FRF în legătură cu tranzacția asta de palmares, chestiuni de control, ca să ne liniștim și noi odată și să nu-i mai suspectăm pe oameni, pe nedrept, că ar fi niște hoți și niște impostori. Deci, dacă Bercea poate demonstra cum a trecut el palmaresul echipei de la Divizia D la SC-ul care în 2003 era Astra și și-a schimbat numele, atunci jos cu pălăria, noi nu mai zicem nimic. Vă dați seama, noi îi aducem ca martori pe Dridea, Moldoveanu, Mișu Ionescu, Mihai Mocanu. Bercea pe cine o chema ca martor? Pe Boghici, de la Galați?
A, ar mai fi ceva. Potrivit regulilor OSIM, care i-a interzis lui Zambon să mai folosească "Timișoara" la numele Poli, pentru echipa care joacă în București, nici Petrolul nu ar mai avea voie să se numească Ploiești din sezonul următor, când va juca la Moreni, Brazi sau Mogoșoaia. Așa că, la fel cum există două nume de Gloria în prima ligă, cu diferența că una joacă la Buzău, alta la Bistrița, la fel de bine FRF va trebui să admită că există două echipe Petrolul, una la Ploiești, susținută de Primărie, alta unde vor sindicaliștii Petrom.
Oricum, după această nouă ispravă, Luca trebuie să le mulțumească lui Bercea și lui Alexandru pentru încă niște tone de carne venite gratuit, de la suporteri. Desigur, nu-i trecem aici pe musculoșii cu care Edi Alexandru a venit la ședința de Consiliu. Nu. Ăia țin cu SC-ul, ne-am convins! Doamne, câtă prostie!
Și, pentru că chiar ne-am enervat, ne gândim să ne pierdem vara strângând 50.000 de semnături de la oamenii care vor să scape din fotbalul ploieștean de impostori ca Luca, Bercea și Alexandru. Că tare-i mai iubește lumea!

RebelXp
19th September 2007, 14:03
FC Ploiesti am vazut ca se numeste echipa noastra a Ploiestiului acum...eu unul tin cu ea...traditia e pe Ilie Oana nu la Moreni