PDA

View Full Version : Retur 2005-2006



Pages : [1] 2

Paul
19th February 2006, 12:11
Program :

05.03.2006 : Steaua - FC Arges , 20.30 @ TVR
12.03.2006 : FC National - Steaua , 20.30 @TVR
19.03.2006 : Steaua - Poli AEK , 20.30 @TVR
26.03.2006 : Otelul - Steaua , 16.00 @National TV

01.04 : Steaua Pandurii
08.04 : Dinamo - Steaua
12.04 : Steaua - Poli Iasi (miercuri - etapa intermediara)
15.04 : FCM Bacau - Steaua
22.04 : Steaua - Farul
29.04 : Steaua - Rapid

06.05 : Gloria - Steaua
10.05 : Steaua - CFR (miercuri - etapa intermediara ; ziua finalei Cupei UEFA)
13.05 : Sportul - STeaua
20.05 : Steaua - JIul
24.05 : Vaslui - STeaua (miercuri - etapa intermediara)

Paul
19th February 2006, 12:30
Returul incepe greu . Ne lipsesc doi jucatori de baza: Paraschiv si Goian (suspendati) , care vor fi inlocuiti de Baciu si Lovin , sau poate fiind meci acasa Baciu si Cristocea .

In mod normal trebuie sa-i batem , insa meciul va fi intre 2 euro-meciuri , deci trebuie sa-l tratam cu atentie.

Duminica 05.03.2006 , 20.30 , Live @ TVR 1

uti2102
19th February 2006, 12:36
In functzie de evolutzile ulterioare ale lui Ghionea (adica din returul cu Hereenven), e posibil ca ptr meciul cu Argeshul sa fie coborat Radoi in linia de fund. E o posibilitate.
Cred totushi ca n-ar fi nici o problema cu Baciu shi Lovin, doi jucatori pe care ne-am putut baza (ma rog, mai putzin meciul de la Constantza cand a comis-o Baciu...)

Paul
19th February 2006, 12:38
Baciu nu a mai jucat de mult ... Ghionea si Goian sunt cvasiintegralisti ...
Lovin sa-l vedem ...

In plus cica ne luam ceva intariri , special pentu Divizia A, ca lista UEFA e trimisa demult :D

dede
19th February 2006, 12:47
singurul lucru de care mi-e frica in meciul cu arges e atitudinea jucatorilor...sa nu se creada castigatori inainte ca meciul sa inceapa...

Paul
19th February 2006, 13:14
mie mi-e frica de arbitru ... :P

SORENSEN
19th February 2006, 13:29
...
10.05 : Steaua - CFR (miercuri - etapa intermediara ; ziua finalei Cupei UEFA)
...
:o: hmm cam naspa trebuie vorbit la Liga :D

Paul
19th February 2006, 13:31
e naspa ca sunt 3 etape intermediare ... de miercuri ... :(

Asta ca vrea nea Pitzy sa meraga cu Nationala in turneu , la sf lu mai ...

mee_tza
26th February 2006, 17:29
inca o saptamana si incepe show-ul ...

Paul
28th February 2006, 10:51
Steaua vs FC Arges

Steaua - absenti: Goian si Paraschiv (s) , Fl.Dumitru (accidentati) , Ghionea (incert)

Echipa probabila:
Carlos - Ogararu, Baciu , Ghionea , Nesu - Banel , Paraschiv , Lovin , Bostina - Iacob , Dica

R: Cernea , Oprita , Cristea , Cristocea , P.Marin , Baciu si Tudose

FC Arges - intaritata substantial de Dinamo cu Guso si Dauda , vine sa se apere.
Un 2-0 e arhisufiecint , dubla Dica :great:

mee_tza
2nd March 2006, 16:36
s-a amanat returul , Ghionea si Goian se refac complet :D

relansat
3rd March 2006, 11:30
Slava Domnului , aveam emotii :(

Oricum decizie buna asta cu amanarea returului , bravo LPF :ok:

Paul
3rd March 2006, 15:13
s-a amanat returul , Ghionea si Goian se refac complet :D

Goian e suspendat in prima etapa !

relansat
3rd March 2006, 15:29
Deci Radoi fundas si Cristocea la mijloc .... ole :happy :happy :happy

Paul
3rd March 2006, 15:44
sau Baciu fundas central si Radoi la mijloc ... :D

sun
3rd March 2006, 16:28
Carlos - Ogararu, Baciu , Ghionea , Nesu - Banel , Paraschiv , Lovin , Bostina - Iacob , Dica

SI RADOI ? :happy:

nu e nici macar rezerva :ok:

Paul
3rd March 2006, 16:35
:D

Paraschiv e suspendat , si Radoi mijlocas central ... :D

relansat
3rd March 2006, 16:42
E meci greu , multzi suspendatzi :no:

mee_tza
5th March 2006, 12:19
Oare incepe returul saptamana viitoare?
Ceva ma face sa cred ca nici saptamana viitoare un se va juca.
Cel putin CFR Cluj - Sportul nu vad cum s-ar putea juca !

Paul
5th March 2006, 12:20
pe noi ne avatajeaza ...
Suntem echipa mai tehnica , deci avem nevoie de terenuri bune !

my_bogdan
5th March 2006, 12:27
noi deja avem un teren bun....

Paul
5th March 2006, 12:29
si in deplasare...
nu uita ca jucam pe la Galati de ex. in et. a 4(19)-a

relansat
5th March 2006, 14:39
Nush daca o sa fie probleme cu Galatziul ... sper sa nu se trezeasca si sa ocupe un loc retrogradabil ... sa se salveze Vasluiul meu drag :happy

Ella14
6th March 2006, 12:18
Bomba!!!! Rapid A Fost Suspendata Din Divizia A!!!!!!!

aliss
6th March 2006, 12:31
n-a fost suspendat...trebuie sa plateasca o suma de bani..;)..hai sa fim seriosi...:)

Ella14
6th March 2006, 12:33
Citeste atunci ols si vezi ca este adevarat!!! este suspendata pana la achitarea sumei de 45000 de dolari. de la 1 martie rapid este suspendata!!!!

aliss
6th March 2006, 12:34
citisem ...raman la parerea mea :)
oricum nu vad ce legatura are cu steaua .

dede
6th March 2006, 12:42
1. nu are legatura cu Steaua
2. ciudat ca numai pe ols s-a scris despre asta...daca ar fi adevarat, crezi ca le-ar fi asa de greu sa plateasca suma aia?

relansat
6th March 2006, 15:22
OLS in cautare de senzational :rosu: :rosu: :rosu:

Ce aiureli poate sa debiteze astia :no:... oricum e aproape imposibil sa se intample ashe ceva unei echipe de top din Romania :)

Paul
6th March 2006, 15:34
Citeste atunci ols si vezi ca este adevarat!!! este suspendata pana la achitarea sumei de 45000 de dolari. de la 1 martie rapid este suspendata!!!!

Nu tot ce scrie OLS e adevarat.
Nu exista notiunea de suspedata din Divizia A.

Pasi sunt :
a) interdictie la transferuri + dobanzi si penalitati la suma
b) neprogramarea
c) excluderea - la 2 neprogramari

buburuzel
7th March 2006, 18:47
Stie cineva cand se pun in vanzare biletele pentru meciul Steaua-Arges?Exista posibilitatea ca ele sa se gaseasca la casa de bilete vineri dimineata?Si inca ceva...Duminica seara,inainte de meci,casa de bilete de la lia manoliu o sa fie dechisa?

uti2102
8th March 2006, 18:13
Cu sigurantza o sa fie deschise casele inainte de meci, shi cum nu cred ca o sa se stranga 50 000 de spectatori, eu cred ca potzi sa stai linishtit, vei gasi bilete :D

relansat
8th March 2006, 21:29
De ce zici asta ... crezi ca n`o sa se vanda toate biletele ? :D

Paul
11th March 2006, 20:14
Start in retur.

Maine avem meci greu cu Pitestiul :rosu:
Pana una alta tinem pumnii Otelului , poate ne fac o surpriza frumoasa !

Paul
11th March 2006, 21:44
maine avem sansa sa revenim pe primul loc ... :D

philos
12th March 2006, 04:44
e foarte important meciul cu Argesu'...

pe de o parte...vedem cum se comporta echipa sub bagheta lui Olaroiu si daca rezultatele de pana acum sunt intr-adevar relevante

pe de alta parte...rezultatul poate influenta in mod deosebit moralul jucatorilor

nu in ultimul rand, e de asteptat duelul tactic dintre Oli si Sorinaccio...

100%rapidist
12th March 2006, 07:45
Orice duel cu Olaroiu este castigata inca din vestiare!!!!Steaua cu sau fara Oli e totuna,poate chiar mai buna fara!!!!

Paul
12th March 2006, 09:22
e foarte important meciul cu Argesu'...

pe de o parte...vedem cum se comporta echipa sub bagheta lui Olaroiu si daca rezultatele de pana acum sunt intr-adevar relevante

pe de alta parte...rezultatul poate influenta in mod deosebit moralul jucatorilor

nu in ultimul rand, e de asteptat duelul tactic dintre Oli si Sorinaccio...

Daca e duel Oli vs Cartu putem pierde :ciocan:
Cel mai simplu e sa joace ai nostrii fotbal si sa nu le dea nici o sansa.

philos
12th March 2006, 10:31
mdeah...io zic ca Grig l-a batut tactic pe Sapa-league...asta a fost cheia meciului...plus psihicul jucatorilor bineinteles...
dar daca incepi bine tactic meciul...si nu le ies combinatiile adversarilor...automat capeti un plus de moral fata de ei...

Paul
12th March 2006, 11:12
sau mai bine zis Dinamo nu a jucat absolut nimic , nici o ocazie nimic

Un joc superb al Galatiului pe benzile laterale !

dede
12th March 2006, 15:15
azi incepe campionatu si sper sa inceapa bine...1-0 cu arges si revenim acolo unde trebuia sa fim si in iarna...

Forza Steaua!

philos
12th March 2006, 22:30
bun...0-0...cum s-a jucat? astept detalii...din ce am inteles de la radio (cronicile nu au aparut inca)...60 de min nu am jucat nimic, apoi am stat pe ei si am avut ceva ocazii dar nu am bagat-o in ate...

Paul
12th March 2006, 22:35
bun...0-0...cum s-a jucat? astept detalii...din ce am inteles de la radio (cronicile nu au aparut inca)...60 de min nu am jucat nimic, apoi am stat pe ei si am avut ceva ocazii dar nu am bagat-o in ate...

nimic;

Adica Argesul nici macar nu a intrat cu mingea la picior in careul Stelei (ce sa mai vorbim de suturi la poarta/pe poarta).

Steaua atacat intr-una , nici o ocazie CLARA de gol.
Steaua a avut minim 35 de cornere.

Paul
12th March 2006, 22:39
Sa nu fiu rautacios am avut fix o ocazie mare de tot la sutul lui Bostina din lov libera :D

SI inca ceva Oprita.
Oricum subtire rau de tot :D

Ioca10
12th March 2006, 22:42
Steaua NU a AVUT nici o ocazie clara de gol (Joc Fluent ) cu alte cuvinte am fost penibili

Paul
12th March 2006, 23:02
noroc ca s-au rupt gatu si "dusmanii" ca altfel iesea urat :no:

Ioca10
12th March 2006, 23:07
Stiam eu de ce injuram cand am auzit ca vine olaroiu la steaua si multzi il laudatzi ca o sa faca o sa dreaga pana acum nu mi-a promis decat o durere de cap da tot pot sa mai zbier DEMISIA DEMISIA
P.S. Nu trebuie sa ne intereseze de caini pe noi pt ca avem un joc la fel de jalnic ca al lor;)

Vladek
12th March 2006, 23:09
Stiam eu de ce injuram cand am auzit ca vine olaroiu la steaua si multzi il laudatzi ca o sa faca o sa dreaga pana acum nu mi-a promis decat o durere de cap da tot pot sa mai zbier DEMISIA DEMISIA
P.S. Nu trebuie sa ne intereseze de caini pe noi pt c avem un joc la fel de jalnic ca al lor;)

Unica diferenta intre noi si ei in momentul asta e apararea. Care la noi merge bine spre beton, la ei fiind varza. Dar nu-i de ajuns ca sa luam campionatul.

Paul
12th March 2006, 23:10
problema e la mijloc...
atat si nimic mai mult ...

Ioca10
12th March 2006, 23:11
Paul.....intrebare sunt altii jucatori fatza de mandatu lu Protasov???????

Paul
12th March 2006, 23:31
e discutabil aspectul , poate au alta mentalitate , nu sunt motivati , etc

Ioca10
12th March 2006, 23:49
k vb de mentalitate cine ti-o da ????? nu cel car te pregateste??????

SORENSEN
12th March 2006, 23:56
Este incredibil ca s-a ajuns aici..chiar credeam ca Olaroiu a invatat ceva decand a plecat prima data de la Steaua cu coada intre picioare.

uti2102
13th March 2006, 11:48
Iata ca doar dupa o singura etapa am reushit sa recuperam deficitul fatza de Dinamo. Asta ca sa ne mai indulcim un pic amarul.
Explicatzia pentru jocul steril pana la dementza dus de Steaua trebuie cautata undeva in psihicul jucatorilor shi poate in modul in care se desfashoara antrenamentele. Toata lumea il arata cu degetul pe Olaroiu, dar nimeni nu vede ca in cele 4 meciuri oficiale jucate pana acum Steaua a fost mereu echipa cu atitudine pozitiva, echipa care a incercat sa inscrie, care a vrut sa bage goluri. Deocamdata suntem blocatzi. Shi trebuie ca cineva sa gaseasca o solutzie de deblocare. Iar atitudinea asha-zishilor suporteri care cer "demisia" (?!) :o: nu va scoate in nici un caz echipa din impas, ci poate o va adanci shi mai mult...

walt.mann
13th March 2006, 11:53
De ce alpopa, tu chiar mai ai sperante? Daca echipa ar fi avut ocazii, as fi zis ca tine, ca se blocheaza in fata portii. dar ce te faci cand nu au nici macar o juma' de ocazie din constructie? Singura ocazie a fost lovitura libera executata de Bostina.
Dureros este faptul ca Oli nu gaseste solutii, pentru ca asta este datoria lui. Altfel, oricne ar putea fi antrenor.

uti2102
13th March 2006, 12:28
Oameni buni, voi ce vretzi ? Un antrenor care nu e nici de 5 etape la echipa sa faca echipa sa zbarnaie ?! Nu vetzi vedea asha ceva nicaieri ! Va amintitzi cum a inceput Zenga sau Oleg ?! Terminatzi cu prostiile. Nu pot sa cred ca nishte oameni cu capul pe umeri vor deja plecarea lui Olaroiu ! :o:
Shi ne mai intrebam de ce noi romanii ne taiem singuri cracile de sub picioare !

PS : cel mai mare respect pe care il am fatza de un conducator de club este pentru preshedintele Barcelonei, care a asistat la evolutzii dezastruoase ale echipei sale in primele 4-5 luni cu Rijkard, dar care, dupa primele 6 luni, a vazut la lucru poate cea mai buna echipa de club care exista acum in Europa; sa avem rabdare !

walt.mann
13th March 2006, 13:05
Alpopa, eu nu mai am rabdare. Astept sa luam campionatul, pentru ca avem acel culoar favorabil spre grupele Ligii Campionilor, pe care trebuie sa il exploatam.
Referitor la comparatia cu Barca, aceasta era deja in galeata cand a preluat-o Rijkaard, mai jos nu aveau unde sa se duca. Apoi, a vut la dispozitie bugetul necesar achizitionarii de jucatori. La Steaua, Oli a preluat cel mai valoros 11 din tara, trebuia doar sa continue in stilul predecesorului, el neavand altceva de facut decat sa imbunatateasca acolo unde era cazul. In schimb, Oli vrea sa schimbe un sistem care merge, iar tranzitia se dovedeste imposibil de suportat, chiar si de catre jucatori.

dede
13th March 2006, 14:24
Oameni buni, voi ce vretzi ? Un antrenor care nu e nici de 5 etape la echipa sa faca echipa sa zbarnaie ?!
Oli a avut la dispozitie 3 luni inainte de primul meci oficial...cat mai vrea, ca sa stim cand o sa inceapa si echipa sa joace ceva? daca mai continua asa, pierdem campionatul...sunt deja 3 meciuri in care jucatorii nu au fost in stare sa marcheze nici macar un gol acasa...si nimeni nu face nimic

uti2102
13th March 2006, 17:04
Care 3 luni taticu ?! E abia 13 martie, deci e la echipa de fix 2 luni, ca pe 10 ianuarie parca s-a reunit lotul. 2 luni cu 4 meciuri oficiale shi gata....e suficient sa ne facem o parere, e suficient ca o echipa sa-shi insusheasca stilul de joc, nu ?! Voi nu shtitzi ce vorbitzi !

Paul
13th March 2006, 18:46
Adevarul e fix la mijloc.
Ca echipa e intr-o pasa proasta e adevarat. Adica mai bine sa jucam prost si sa avem rezultate, decat sa avem "atitudine pozitiva" (cum zice alpopa) dar sa facem 0-0.

Acum cu Betis isi pot spala pacatele (calificandu-se) sau pot intra in rahat.

Totusi chiar daca nu suntem de acord, si personal sunt nemultumit nu sunt adeptul schimbarii de antrenor in mijlocul sezonului.

Nu am fost de acord cu prima plecare a lui Oli , nici macar cu cea a lup Pitzi din`naintea sezonului. Deci nu sunt de acord nici cu o eventuala plecare astazi.

Olaroiu oricum are o presiune uriasa ! Daca da chix acum , e gata de el.
2 esecuri la Steaua si unu la Poli Timisoara atarna greu.

Totusi , eu cred ca dracul nu e asa negru.
A , am avut 3 meciuri fara gol marcat.
Corect , scuze sunt cate vrem.
Cu Herenveen am jucat relaxat, cu Betis am jucat BINE dar am ratat , iar ieri Oli a luat o lectie de tactica de la Cartu. Daca avea sange in pix , in minutul 30 trebuie sa scoata un fundas si sa`l bage pe Oprita. Insa stim ce Romania e tara cu peste 20 de milioane de antrenori , iar cea mai buna echipa e aia care nu joaca.

Iar ce fac acum (unii) suporteri , ma deranjeaza enorm.
Ok , il critici pe Oli , cand stai cu alti 3 stelisti la masa , poate tragi si o injuratura de Dica. Banel si Nesu nu merita sa fie injurati fiindca sunt tineri.

Insa parca suporter inseamna sa fi alaturi de ei la bine si mai ales la greu.Ce rost are sa mai punem si noi presiune pe ei? Credeti ca nu au deja destula presiune psihica?

Astea ca ne pierdem rabdare sunt povesti ordinare. Nu uitati ca in vara eram considerati "morti". Nu ne dadea nimeni nici o sansa. Si am ajuns in optimile UEFA ,si (inca) avem sanse la titlu.
A o sa ziceti ca pe vremea lui Protasov jucam altfel. Oameni buni: cand echipa a inceput sa miste in "epoca Protasov" , toti ziceam ca Zenga e 0 pe langa Protasov.

Nu uitati ca Steaua lui Protasov si-a intrat greu "in mana". Un meci slab in SUperCupa , eliminarea din Liga , etc etc

uti2102
13th March 2006, 19:56
Indiferent ce va fi Olaroiu trebuie sa ramana cel putzin pana la vara ! Punct !

Paul
13th March 2006, 20:52
bine , cica unu Murinio , va fi dat afara de Abramovici ... :D
Si vrea sa vina in RO :D

relansat
13th March 2006, 21:06
alpopa, tu esti nebun? Vrei sa ne luptam la retrogradare ?

Ioca10
13th March 2006, 21:11
Sa nu exageram gata mi-a trecut ura si vom face spectacol saptamana asta;)iar dupa meciul cu bancarii vom fi lideri:)

Paul
13th March 2006, 21:16
relansatule , nu stiu de cand esti tu suporter si ce fel de suporter esti , dar eu , alpopa si alti stelisti vechi am trait urmatoarele vremuri

1.Epoca Viorel Paunescu - dupa 6 titluri la activ , a urmat declinul.
Un titlul luat de Rapid , apoi unul de Dinamo.

Sezonul 1999-2000

Tur:
Petrolu - Steaua 5-1
Steaua - Rapid 1-3
Bacau - Steaua 2-1
National - Steaua 3-0
Farul - Steaua 2-1
Pitesti - Steaua 4-0
Bistrita - Steaua 4-0

Retur:

Steaua - Petrolul 1-4
Steaua - National 2-3 (Lacatus juca la National)
Resita - Steaua 2-0 (avea sa retrogradeze)
Astra - Steaua 1-0
Dinamo - Steaua 3-2 (dupa 9 ani , ne bat si ei , Tibi Lung show)
Steaua - Pitesti 0-1

Bun.
13 infrangeri , si am terminat pe locul 3.

Si totusi ne amintim cu placere un Rapid - Steaua 2-2 , dupa ce a condus Rapid cu 2-0 si au dat Carabas si Trica 2 boabe superbebe (Trica eliminat pentru ca si-a scos tricoul dupa gol).

Otelul - Steaua 4-5 , hattrick Claudiu Raducanu , goluri pentru Otelul : Ghionea si Bostina.

Steaua - Bistrita 2-1 , Steaua 3 jucatori eliminati

Ce sa mai vorbim de campia europeana.

Steaua - West Ham United 2-0 , 0-0

Si totusi , nu l-au schimbat pe Jenei , in timpul turului , si nici pe Pitzi in timpul returului.

Echipa pierdea , dar crestea de la meci la meci. Jenei dupa cel tur de senzatie ,avea sa fie numit la nationala , iar la Euro2000 , au jucat Belo , Lincar si Rosu.

Ioca10
13th March 2006, 21:26
Astea-s recente Paul da imi aduc pefect aminte 3-3 cu psg si apoi dupa retur Bumbescu ne-a zis la antrenament ca seniorii au trantit meciu asta probabil ca sa ne faca sa ne antrenam ca aveam motiv de comentat si ne sustrageam de la ture:D

dede
14th March 2006, 15:21
Care 3 luni taticu ?! E abia 13 martie, deci e la echipa de fix 2 luni, ca pe 10 ianuarie parca s-a reunit lotul. 2 luni cu 4 meciuri oficiale shi gata....e suficient sa ne facem o parere, e suficient ca o echipa sa-shi insusheasca stilul de joc, nu ?! Voi nu shtitzi ce vorbitzi !
pardon...nu 3 luni, ca 2...calculele astea :P

gata...eu am zis ca incepand de astazi nu-l mai critic pe Oli...daca incepem sa mai castigam, f bine, daca nu, nu...daca stam aici si comentam tot ce greseste unu sa altu', nu rezolvam nimic, ca oricum nu ne baga nimeni in seama :mda: asa ca mai bine ii incurajam, ca cine stie...poate vor castiga

Paul
14th March 2006, 21:37
Astea-s recente Paul da imi aduc pefect aminte 3-3 cu psg si apoi dupa retur Bumbescu ne-a zis la antrenament ca seniorii au trantit meciu asta probabil ca sa ne faca sa ne antrenam ca aveam motiv de comentat si ne sustrageam de la ture:D

Meciurile astea`s din pionerieratul meu de stelist.
Atunci vedeam meciurile pe sarite :evil:
Vedeam CSKA - Steaua , da in pauza meciului dadea Steaua - CSKA.
Si acum imi amintesc cum un francez zicea ca va fi 4-0 la pauza la Steaua - PSG , la jurnalul de sport (era vara , eram la tara ).
Alea inca erau vremuri decente , adica in sezonul ala am luat titlul , dar 3-1 de Otelul in Ghencea :headbang: , in sezonul ala Nationala juca la ultimul mondial ...

Dupa aia (98-99 si mai ales 99-2000) a venit dezastrul , si acum as spune ca e lux.
N-as vrea sa mai traim vremurile alea ...

uti2102
15th March 2006, 13:32
Nu intzeleg ce-i cu inflamarea asta. Atzi uitat cum s-a inceput cu Zenga, cu Protasov ?!
Echipa o sa-shi intre ushor ushor in mana shi vetzi vedea ca vom cashtiga campionatul. Avetzi rabdare, nu-i mai presatzi aiurea pe jucatori. E nevoie de linishte ! Suntem la egalitate pe primul loc shi avem shanse mari de a ajunge in sferturile cupei UEFA !
FORZA STEAUA !

relansat
15th March 2006, 14:13
Daca Steaua va castiga titlul cu Olaroiu ca antrenor, eu renunt la a mai posta pe suporter Steaua pt ca nu merit ashe ceva ...

L`am contestat dinainte sa vina pt ca nu a facut nimic la Timisoara, aici referindu`ma la stilul de joc al echipei si nu

la urcarea spectaculoasa in clasament ... un bun tactician , dar nu indeajuns de bun antrenor ...

Paul
15th March 2006, 15:55
Daca Steaua va castiga titlul cu Olaroiu ca antrenor, eu renunt la a mai posta pe suporter Steaua pt ca nu merit ashe ceva ..

Nu are lagatura cine e antrenor cu performantele pe termen scurt.
Efectele unui antrenor se vad in timp , sau ai senzatia ca daca vine maine Capello la Dinamo , Dinamo bate tot ?

uti2102
15th March 2006, 16:15
Nu intzeleg de unde pana unde ideea asta ca "Oli n-a facut nimic la Timisoara" :o: Ishi aduce cineva aminte ca Oli a mers la Poli in returul trecut si a reushit sa aduca echipa pe locul 6, de pe un loc retrogradant, fiind de fapt campioana returului ?! Adica a avut mai multe puncte decat Steaua, Dinamo sau Rapid !
De unde pana unde "Oli n-a facut nimic la Timishoara" ?! Fratzilor, mai e nitzel shi ajungem sa spunem ca Oli de fapt e antrenor de judetzeana, ca el n-a facut nimic nici la FC National shi nici in alta parte ! :o:

relansat
15th March 2006, 16:37
1.a ajuns pe locul 6 sau cat a fost dupe ce in 5 meciuri din 12 nu a marcat Poli >>antrenor defensiv

2.Paul , in 4 meciuri Steaua a marcat de 3 ori, toate golurile intr`un meci, pe care l`am categorisit ca fiind slab ...

Sa nu mai cautam scuze unui antrenor care a reusit la National unde veneau 10-11 persoane prin tribune , presiunea lipsind cu desavarsire ...

Aici suntem la alt nivel totusi si nush ce parere avetzi insa eu cand vad un antrenor zambind dupe egalu` cu Betis incep sa imi pun intrebari ...

In fine, timpul va dovedi daca Olaroiu este un antrenor bun sau nu ...

mee_tza
18th March 2006, 11:28
Dupa un 0-0 cu Arges , urmeaza un alt meci greu: deplasare la National.
Totusi ar trebui sa castigam , suntem pe val , insa putea sa o dam in bara , cum am facut-o pana acuma dupa fiecare calificare mare !

Paul
18th March 2006, 11:47
Nu intzeleg de unde pana unde ideea asta ca "Oli n-a facut nimic la Timisoara" :o: Ishi aduce cineva aminte ca Oli a mers la Poli in returul trecut si a reushit sa aduca echipa pe locul 6, de pe un loc retrogradant, fiind de fapt campioana returului ?! Adica a avut mai multe puncte decat Steaua, Dinamo sau Rapid !

SI l-a batut pe Razvan cu 3-0 in Giulesti cum speram sa o faca si acum :ok:

uti2102
20th March 2006, 00:50
N-am vazut de mult un arbitru atat de slab, de fapt o intreaga brigada, ca la meciul de aseara din Cotroceni. Am plecat de la stadion cu impresia ca arbitrul a fost praf, shi atat. Dupa ce am vazut reluarile a cel putzin vreo 4 faze, imi dau seama ca nenea Diaconu a facut intr-adevar macel acolo !!! Am fi meritat 3 puncte ! Pacat, mai ales de Iacob !

SORENSEN
20th March 2006, 11:17
Lasand la o parte jocul prestat de Fc Arges sau National (sau maniera lor) este normal CA O ECHIPA CE VREA SA IA CAMPIONTUL sa faca 2 egaluri la zero adica 0-0 in primele doua etape ?
Practic ne avand SUTURI PE SPATIUL PORTII ,ADUNAT, MAI MULT DE 3-4...
Acum nu stiu care e cel mai vinovat sau cel mai putin vinovat ..dar situatia nu e roza...
Pt mine un lucru e clar...nu stim sa jucam contra unor echipe care se apara pe doua linii in vreo 8 oameni....CINE E VINOVAT ?

relansat
20th March 2006, 11:19
Sa vedeti ce o sa fie cu Rapidul care practic un pressing mai mult decat enervant :no:

uti2102
20th March 2006, 12:43
Pressingul nu ne deranjeaza prea tare. Mai degraba ne deranjeaza echipele care se apara pe 2 linii. Ca stil noi am preferat intotdeauna echipele care joaca fotbal, care se descopera shi care ies la atac. Sa nu uitam totushi ca FCA shi FCN au stat cu fundul in poarta. E adevarat, mai avem de lucrat la faza ofensiva, dar sa nu uitam ca e abia inceputul anului : suntem in sferturile UEFA, suntem la 2 puncte de primul loc shi avem un retur sensibil mai ushor decat primul loc... Asha ca ce atata agitatzie ?! Calm domnilor, lucrurile o sa se asheze !

mee_tza
20th March 2006, 12:49
Haideti sa vedem cealalta parte a paharului.

FC Arges - am luat 4p cu Argesul
Rapid a luat 2p , iar Dinamo 0p si mai are un meci de jucat. Indiferent ce se intampla , am luat mai mult decat si Rapid .
FC Arges - Poli Tim 1-1

FC National - am luat 4p
Dinamo si Rapid au pana acum 0p , si meci acasa. Iarasi suntem in avataj.

Nu uitati ca National si Arges sunt 2 echipe destul de tari , deci nu e o tragedie uriasa.

Echipa joaca bine. Ajungem in fata portii , de acolo nu e problema antrenorilor ci mai degraba a jucatorilor.

Urmeaza un meci cu Poli. Greu de tot , iar un egal este din nou probabil . Poate vom castiga , important e sa nu pierdem. Momentan distanta fata de Dinamo e acceptabila , ei joaca cu Constanta si cu un pic de noroc , duminica revenim pe primul loc !

Nu disperati , uefa e mult mai importanta ca titlul. Nu stiu cand vom mai avea o asemenea oportunitate.

Despre Iacob , sincer imi pare rau si era chiar important. Forza Andrei Cristea , hai ca se poate .

mee_tza
20th March 2006, 13:38
Daca vi se mai accidenteaza si Radoi sau Goian, ati pus cruce sezonului de acum !

1. bate in lemn si nu cobi
2. Avem inlocuitori :Lovin respectiv Baciu.

Idea e ca avem 4 jucatori in echipa care nu au dublura decenta: Carlos , Ogararu , Bostina si Iacob.

Darius
20th March 2006, 14:10
Prin accidentarea lui Iacob, Oli cred ca va juca cu Cristea in urmatoarele meciuri...aceasta este sansa lui Cristea, iar daca va juca bine in aceasta perioada, s-ar putea sa il scoata pe Iacob din schema.

mee_tza
20th March 2006, 14:21
asa a iesit din echipa Oprita ... dupa o accidentare ... :(

dede
20th March 2006, 14:43
Cristea a avut destule sanse pana acuma...anul trecut a jucat un retur intreg si nu a fost in stare sa dea un gol...sau ma rog, a dat unul in ultima etapa...sa speram ca a mai invatat ceva de atunci

Darius
20th March 2006, 14:51
Cristea a avut destule sanse pana acuma...anul trecut a jucat un retur intreg si nu a fost in stare sa dea un gol...sau ma rog, a dat unul in ultima etapa...sa speram ca a mai invatat ceva de atunci

E adevarat. Cristea are de confirmat increderea pe care si-au pus-o fanii Stelei in el...dar el nu seamana deloc cu profilul lui Iacob (jucator masiv, de careu, loveste mingea bine si cu capul...), Cristea fiind un jucator tehnic. Poate ca din aceasta cauza, daca Oli va juca cu Cristea in atac, jocul Stelei s-ar putea schimba putin in faza ofensiva, sau, dimpotriva, poate Cristea va trebui sa se adapteze la ceea ce a jucat in ultimul timp...oricum ar fi, va fi importanta colaborarea sa in teren cu Dica, un jucator vital pentru Steaua (s-a vazut lucrul acesta in dubla cu Rosenborg).

mee_tza
20th March 2006, 22:00
Cristea a avut destule sanse pana acuma...anul trecut a jucat un retur intreg si nu a fost in stare sa dea un gol...sau ma rog, a dat unul in ultima etapa...sa speram ca a mai invatat ceva de atunci

Pai trebuie sa dea :headbang: ca altfel din vara isi cauta echipa :ciocan:

relansat
20th March 2006, 22:03
Inca mai am incredere in Cristea, un jucator inteligent cu dribling si viteza... sper sa confirme :)

relansat
21st March 2006, 07:08
Era adevarata chestia asta mai demult, acum cand il avem si pe Goian in aparare, nu mai suntem ashe de vulnerabili ...

si in cazul unei accidentari a lu` Radoi(fereasca Dumnezeu), cred ca am rezista fara probleme :ok:

dede
21st March 2006, 14:22
ce aparare nu mai avem? noi cel putin nu luam 3 goluri intr-un meci :evil: Steaua de vreo 4 meciuri nu a mai primit gol...

Cristea iar are noroc...sper ca de aceasta data sa profite de faptul ca iar nu avem destui atacanti si sa demonstreze ca meciul cu Valencia nu a fost doar o intamplare...

sun
21st March 2006, 15:46
Sezonul e compromis . Dupa ce Deaconu a facut praf POli Iasi - Poli Tim a fost delegat la National - Steaua si se stie ce a iesit

Ionica Serea va arbitra Steaua - Poli Timisoara . alt meci pe care il va face praf. :mda:

mee_tza
21st March 2006, 19:33
se pregatesc Corpodean , Helesteanu , si Savaniu la Dinamo - Steaua.
Numa gunoaie de arbitrii :rosu:

relansat
21st March 2006, 20:07
Cum de a decis computeru` sa ne pice asemenea nulitati la un meci ashe de important ?:no:

L.G.
21st March 2006, 20:37
Deaconu si Marodin, 7 etape in Divizia C....si pe noi cu ce ne ajuta kestia asta? Prietenii o sa stea vreo cateva etape pe tusa dar au luat banutu' suficient sa le acopere paguba...iar noi am ramas cu infirmeria plina si cu 2 puncte mai putin...Maniera de arbitraj a fost clar pro National....In scurt timp la cum merg lucrurile in Romania nu m-ar mira sa auzim de vreun arbitru impuscat....si sincer nu prea mi-ar parea rau...Urmeaza Serea....alte nervi, alta distractie....Dumnezeu stie ce arbitraj o sa avem in meciu direct cu Dinamo daca acum am avut parte de asa ceva...

mee_tza
22nd March 2006, 14:45
Steaua - Poli , Serea la centru ...
iese urat daca ne dezavantajeaza si cu 1 % :rosu:

dede
22nd March 2006, 14:47
parerea mea e ca serea s-a facut baiat cuminte...nu cred ca e asa de prost incat sa mai greseasca, mai ales dupa ce scandal a fost dupa meciu' ala...unul mai bun eu zic ca nici nu se putea...

mee_tza
22nd March 2006, 14:47
da , dar in cazul lui nu va mai exista ideea de "greseala omeneasca ... "

dede
22nd March 2006, 14:51
la urmatoarea greseala grava pe care o va face va putea spune "adio" arbitrajului...asa ca nu cred ca va risca

mee_tza
22nd March 2006, 14:52
daca spune adio cu 50.000 E in buzunar , atunci o va face cu zambetul pe buze

poate il angajeaza un club , cum a ajuns Zotta la Rapid :rosu:

dede
22nd March 2006, 14:55
mdeah...oricum, sa privim partea plina a paharului daca va fi asa...vom scapa de el :mda:

mee_tza
22nd March 2006, 14:58
Daca ne mai freaca odata , adio titlu , deci paharul s-ar putea sa ramana gol de tot !!!

dede
22nd March 2006, 15:02
nu chiar gol de tot...mai ramane un sfert :P anul viitor nu vom mai avea treaba de loc cu el
da' ma rog, nu mai conteaza...eu zic ca nu va mai gresi...daca va gresi, ghinionul lui

relansat
22nd March 2006, 16:08
Ii dau foc daca greseste si duminica ! :D

Paul
23rd March 2006, 12:56
nu chiar gol de tot...mai ramane un sfert :P anul viitor nu vom mai avea treaba de loc cu el
da' ma rog, nu mai conteaza...eu zic ca nu va mai gresi...daca va gresi, ghinionul lui

daca greseste , o sa fie rezerva lu Deaconu la Divizia C

relansat
23rd March 2006, 13:05
Daca greseste in favoarea noastra ? :D ... il mai vrem in C sau nu ? :P

Dudubetwin
23rd March 2006, 13:06
stai linistit rely ca nu va gresi pt noi ... poate cel mult o sa arbitreze corect .. dar nu ne trebuie sa ne ajute .. doar sa se arbitreze corect !!

Paul
23rd March 2006, 13:09
Daca greseste in favoarea noastra ? :D ... il mai vrem in C sau nu ? :P

sincer ?
Da.
Nu avem nevoie de favoruri !

Dudubetwin
23rd March 2006, 13:10
corect paul !! nu avem nevoie de ajutorul nimanui .. numai de ajutorul lui Dica :D

dede
23rd March 2006, 13:11
corect...fara greseli de arbitraj...macar in meciul asta, care cica e "mare derby"

Paul
23rd March 2006, 13:12
corect...fara greseli de arbitraj...macar in meciul asta, care cica e "mare derby"

pentru ei o fi derby , pentru noi antrenament !

Dudubetwin
23rd March 2006, 13:15
asa mi se pare si mie .. de cand Steaua - Poli poate sa fie considerat un derby ??

dede
23rd March 2006, 13:16
pentru ei o fi derby , pentru noi antrenament
mda...asa ma gandeam si eu...un mic antrenament inaintea unui meci mai important

relansat
23rd March 2006, 13:18
Eu il numesc derby de conjunctura :happy

Dudubetwin
23rd March 2006, 13:30
eu numesc un simplu meci de campionat inaintea unui meci de Cupa UEFA !! :ok:

DR. LITTO
23rd March 2006, 19:22
Acuma cred ca trebuie considerat un Derby chiar si un meci cu Vasluiul
:)

Paul
23rd March 2006, 19:55
Acuma cred ca trebuie considerat un Derby chiar si un meci cu Vasluiul
:)

Sa facem diferentza intre derby si meci tare. E normal ca fiecare meci de-al nostru sa fie tare , ca doar taranimea joaca cu Steaua , dar parca si noi pe unii ii luam cam de sus (gen Bistrita sa Vaslui)...

relansat
23rd March 2006, 20:03
Nush mey, eu zic ca e derby din simplu` motiv ca Poli e o echipa tare si dornica de revansa in fatza echipelor de capitala ... :)

Paul
23rd March 2006, 20:07
ei sunt dornici de revansa pentru toata lumea , da Hagi e cel mai slab antrenor din Divizia A ...

Totusi auzi ce zice Iancu


Depinde de forma de moment. Steaua daca prinde o zi mare , pune probleme oricarei echipe mari ;

Steaua pleaca favorita !

relansat
23rd March 2006, 20:10
Paul cred ca exagerezi cand spui ca Hagi e cel mai slab antrenor din Divizia A :D

Paul
23rd March 2006, 20:23
bun , zi`mi 3 antrenori mai slabi ca Hagi

Eu iti zic 12 antrenori care ii dau clasa in orice secunda lu Hagi :

R. Lucescu, M. Rednic , Grigoras , Cartu , Ovidiu Sabau , Bergodi - ii dau clasa 24/24
Ionut Popa , Sunda -cam la acelasi nivel medicro ca si Hagi

Despre Oli ma abtin ca as fi subiectiv.
Despre antrenorul Farului nu pot pronunta (inca)

10 antrenori care in principiu sunt peste Hagi ...

Dudubetwin
23rd March 2006, 20:33
Hagi a fost un mare fotbalist dar ca antrenor ii DEZASTRU !!

Hopshio
23rd March 2006, 20:52
no bine...ce vreti si voi?? atata succes nu poate sa aiba omul ala...jucator-:ok: antrenor-:no:

relansat
23rd March 2006, 21:00
Ovidiu Sabau, Grigoras si cei doi pe care i`ai pus tu pe acelasi nivel cu Hagi ... cred ca Gica este judecat dupe ce a facut in strainatate,

eu am incredere in el ... e putin probabil ca un fost mare jucator sa nu reuseasca in meseria de antrenor

Dudubetwin
23rd March 2006, 21:02
sunt nume grele care au reusit in aceasta meserie !!! Van Basten .. care antreneaza echipa Olandei cu succes .. calificandu`se

aproape la pas la mondiale .... Frank Rajkard la Barcelona ..

Paul
23rd March 2006, 21:58
Ovidiu Sabau, Grigoras si cei doi pe care i`ai pus tu pe acelasi nivel cu Hagi ... cred ca Gica este judecat dupe ce a facut in strainatate,

eu am incredere in el ... e putin probabil ca un fost mare jucator sa nu reuseasca in meseria de antrenor

Eu am un singur reper: Romania - Slovenia
Si nu a fost un accident si prostie.

relansat
23rd March 2006, 22:06
In meciul cu Slovenia nu pot spune decat ca am fost lipsiti de sansa si doar atat, restu` e poezie

mee_tza
23rd March 2006, 22:46
sunt nume grele care au reusit in aceasta meserie !!! Van Basten .. care antreneaza echipa Olandei cu succes .. calificandu`se

aproape la pas la mondiale .... Frank Rajkard la Barcelona ..

Ce faci , compari pe Van Baster cu Hagi.
Hagi e la categoria usoara , ca antrenor e un etern invins

Dudubetwin
23rd March 2006, 23:03
ca fotbalisti .. nu au fost preadeparte .. Van Basten si Hagi ... dar ca antrenori .. diferentza este ca si de la Cer la Pamant !!

relansat
23rd March 2006, 23:47
Ce rai mai sunteti cu regele :D

THE HUN
24th March 2006, 02:04
Ce rai mai sunteti cu regele :D
Nu-s rai,este doar terapie intensiva in grup.Isi fac doar curaj unul la altul,mai un pic si-l suna pe Greg sa-i integreze-n absolut.

DR. LITTO
24th March 2006, 02:15
tre sa recunosti ca-ti place tie mult aici intre stelisti... ai venit sa spionezi??? :D

THE HUN
24th March 2006, 02:38
tre sa recunosti ca-ti place tie mult aici intre stelisti... ai venit sa spionezi??? :D
Aiurea,ca sa spionezi iti trebuie un motiv si pe pagina cu lamentarile cu voce tare a stelistilor nu-i nimic interesant.Oricum eram doar in trecere si incercam sa explic unui forumist de ce vorbesc stelistii in cor.

Paul
24th March 2006, 08:19
Aiurea,ca sa spionezi iti trebuie un motiv si pe pagina cu lamentarile cu voce tare a stelistilor nu-i nimic interesant.Oricum eram doar in trecere si incercam sa explic unui forumist de ce vorbesc stelistii in cor.

Da ce domne` , daca strigam in cor - traiasca regele - mai esti ofticat
Un 0 barat ca si antrenor , si un caracter infect ...

mee_tza
24th March 2006, 11:56
Am auzit ca nu joaca Mansour la Poli ...
Grea pierdere ... :yeah:
Asta ne-a tot dat goluri

relansat
24th March 2006, 13:03
Este un Silvasan, au resurse ... si pana la urma este omu` care sa o puna la fileu ... >Alin Stoica, Caramarin :)

Paul
25th March 2006, 21:33
Faru - Dinamo 0-0 la pauza , daca nu se tin de gunoaie si in caz de 1-0 la Farul , si 1-0 pe Lia , ghici cine va fi lider maine seara?

dede
25th March 2006, 21:36
mdeah...in caz de...
pana acum, cam greu de realizat :mda:

uZZi_Razvy
25th March 2006, 22:49
Faru - Dinamo 0-0 la pauza , daca nu se tin de gunoaie si in caz de 1-0 la Farul , si 1-0 pe Lia , ghici cine va fi lider maine seara?
asta tzine de domeniul SF sa nu faca ei ceva.....:headbang: :headbang: :rosu: :rosu:

bluesky
25th March 2006, 23:19
steaua are meci destul de greu maine .

mee_tza
26th March 2006, 11:55
ar fi cazul sa mai castigam si noi , ca altfel ne scad sansele la titlu ...

uZZi_Razvy
26th March 2006, 16:06
pai 3 meciuri fara victorie consecutive..... ii cam mult pe o echipa ca STEAUA!!! speram intr-o victorie !!! Hai Steaua !!!

bluesky
26th March 2006, 16:09
2-1 steaua goluri radoi si dica

uti2102
26th March 2006, 18:21
Hai la stadion baietzi ! Toata lumea ! Sa cantam pentru echipa, sa-i impingem de la spate pe baietzi !!!
FORZA STEAUA ! Vrem victorie !/hello

uZZi_Razvy
26th March 2006, 18:30
ce putitni oameni la meci:)))))) la rrrapid:)))))

Dudubetwin
26th March 2006, 18:31
Asa`i !! VREM VICTORIE !! O STIRE DE ULTIMA ORA !!!

dinamo - STEAUA FARA SPECTATORI !! dinamo a primit 2 etape de suspendare a teremului dupa incidentele de ieri de la Farul - dinamo !!

uZZi_Razvy
26th March 2006, 18:34
baaaaaaa
ati auzit?????
meciu dinamom -STEAUA cu portile inchise

bluesky
26th March 2006, 19:15
las ca merita dupa ce au facut suporteri lui dinamo la constanta si mai zic ca sunt civilizatiii:rosu: rusine:no:

uZZi_Razvy
26th March 2006, 19:18
bine ma.... gandestete cum ar fi un dnamo- STEAUA fara suporteri....

bluesky
26th March 2006, 19:20
dar nu au voie sa vine suporteri stelei pe dinamo?

uZZi_Razvy
26th March 2006, 19:31
NU.....nimeni....gol....:(

uti2102
27th March 2006, 01:21
Un meci bun facut de ai noshtrii, mai ales in prima parte !
Sunt multzumit ca am cashtigat avand in vedere numarul shi valoarea absentzilor, shi sunt fericit ca am cashtigat nishte jucatori precum Cristocea sau Lovin, care au evoluat foarte bine !
Verigile slabe au fost Nesu shi Opritza, care au avut o repriza secunda execrabila !
Cred ca Vasilica shi Cristea vor avea un cuvant greu de spus in acest retur. In rest, ar cam trebui sa ne puna pe ganduri subtzirimea lotului. Am terminat meciul cu 9 jucatori de profil defensiv, doar Banel shi Cristea fiind ofensivi prin definitzie.
Oricum, ne mentzinem la doar 2 puncte de Dinamo dupa un inceput de foc ! Unii au jucat cu echipe de pe locul 9,12 sau 14, pe cand noi am avut cu locul 3 shi locurile 5 shi 8.

bluesky
27th March 2006, 01:25
au jucat bine azi cam, toata echipa,bv lui banel care ajucat bine si cristocea afacut un meci bun bv lui

DR. LITTO
27th March 2006, 01:26
au spart gheatza in returul asta.... abia acuma si-o facut efectul slujba lu JIJI :D

dede
27th March 2006, 11:39
in sfarsit...victorie...cand aveam mai mare nevoie :D

sun
27th March 2006, 13:07
( take 2 ) la prima a fost o cadere de net

1. Steaua a demostrat ca are rezerve cel putin la fel de bune ca ( unii ) titulari . astfel , Lovin l-a facut uitat pe Para , Baciu pe Goian si Cristocea pe Bostina . Faptul ca ei au vrut sa isi demonstreze valoarea a ajutat intreaga echipa , care a strans randurile si a obtinut o victorie extrem de importanta ( cu o echipa care si-a uitat "baza" acasa ).
2.Echipa Stelei in final :
Carlos - Marin , Baciu , Ghionea , Nesu - Lovin , Paraschiv , Radoi - Ogararu , Nicolita - Cristea , e f departe fata de celebrul "11" de baza . Arata cat de multe probleme de efectiv avem .

Dudubetwin
27th March 2006, 15:31
oricum ... nu cred ca va mai juca cu Ogararu la mijloc, cu Lovin si Paraschiv in centru... cu Nicolita si Cristea in atac.. oricum pe mine

m`a impresionat jocul lui Radoi .. acest jucator acopera EXCELENT terenul ... daca ati fost atenti ati observat ca la fazele fixe cand

Ghionea/ Baciu urcau in atac, Radoi se retragea in aparare cu o viteza de sprinter, si recupera mingea! BRAVO PT JOCUL LUI SENZATIONAL!!

uti2102
27th March 2006, 21:17
Shi Lovin a alergat extraordinar ieri.

Paul
27th March 2006, 21:21
personal am remarcat cei care au construit primul gol : Cristocea , Oprita ...
Cristicea implicat si la al doilea gol !

Dudubetwin
27th March 2006, 21:26
Cristocea a jucat bine in primele 25 de min .. dupa aceea ... a lasat`o mai moale .. poate si Oli i`a cerut asta !!

Paul
27th March 2006, 21:28
paia sa e tiganu
ce Banel nu are si el perioada bune si penibile ...

Dudubetwin
27th March 2006, 21:30
pai daca te gandesti .. banel nu prea a avut perioade "penibile" 1 meci . 2 .. nu mai mult

Paul
27th March 2006, 22:23
her - acasa 0
betis acasa 0
arges acasa 0
national deplasare 0

Paul
1st April 2006, 09:12
Otelul - Steaua , duminica @17.00 , National TV

Absenti la Steaua:

Iacob - accidentat
Nesu - suspendat
Carlos - accidentat/menajat
Goian , Nicolita , Paraschiv - incomplet refacuti , posibili menajati

Nu băgăm autobaza în poartă”

Antrenorul Petre Grigoraş spune că nu se va baricada în apărare în meciul cu formaţia din Ghencea.

Dănuţ LUNGU

Gruparea gălăţeană priveşte cu rezervă întâlnirea de duminică cu Steaua, acceptând că şi un rezultat de egalitate este onorant pentru ea.
“Nu vom băga autobaza, autotrenul sau cisterna în poartă, ci vom încerca să construim, pentru că eu îmi doresc cele trei puncte. Dacă nu ajungi la poarta adversă, nu poţi câştiga”, a spus antrenorul Grigoraş. Tehnicianul susţine că Steaua nu a ajuns întâmplător în fazele superioare ale Cupei UEFA, dar precizează că este timpul unei noi victorii pe teren propriu pentru Oţelul. “Publicul aşteaptă de un an o victorie acasă şi culmea e că ultimul succes în propriul fief a fost tot cu Steaua, în mai 2005. E timpul să se spargă ghinioanele”, a adăugat Grig.

Stelea nu e deranjat
Marius Stan, directorul general al “oţelarilor”, a precizat că orice meci cu Steaua este unul special, dar nu prin prisma reîntâlnirii cu fostul său colaborator, Mihai Stoica. “Cu fostul meu coleg m-am mai întâlnit, însă cel mai important lucru este să ne prezentăm bine cu Steaua, pentru că oricine vrea să bată această echipă”, a spus Stan. Altfel, portarul Bogdan Stelea spune că nu îl va deranja postura de rezervă a lui Vâtcă după ce se va reface. “Cosmin a apărat foarte bine până acum. În trei etape nu a primit nici un gol, iar cel mai important lucru este să ne salvăm de la retrogradare”, a încheiat cel poreclit “Arnold”. (Gabi ZAMFIRESCU)

Se teme de Oţelul


Oli nu ştia pe ce jucători se poate baza în următoarele zile, însă cu siguranţă multe dintre rezerve vor fi titulari mâine.

Sebastian STAN
Antrenorul a ţinut să precizeze că partida cu Oţelul Galaţi este foarte importantă pentru îndeplinirea celui de-al doilea obiectiv al echipei: câştigarea campionatului.
“Trebuie însă să fim responsabili, să dovedim maturitate. Asemenea partide sunt de obicei mai grele, încărcătura emoţională la un meci cu Rapid sau cu Dinamo este alta, jucătorii se mobilizează mai bine, au o altă concentrare. Oţelul este o formaţie bună, cu un antrenor bun şi care a început foarte bine acest retur”, a subliniat tehnicianul stelist. Chestionat care vor fi jucătorii care vor fi menajaţi, Oli a spus că în Ghencea nu există rezerve, toţi fotbaliştii fiind trataţi cu aceeaşi monedă. “Steaua este o echipă care nu are titulari şi rezerve. Depinde de forma de moment, de cerinţele unui meci. Am văzut un decalaj în perioada de pregătire între cei care jucaseră mai puţin şi restul, şi s-a îndreptat acest lucru acum”, a explicat Cosmin Olăroiu.
Acesta a exemplificat cu Eugen Baciu, care evoluase doar 90 de minute până la sosirea sa, iar acum are patru meciuri bifate, sau cu revenirea lui Daniel Opriţa, care a evoluat foarte bine în meciul cu Rapid. Referitor la partida de joi seară din Giuleşti, Olăroiu a declarat că poate face o evaluare a echipei Rapid în funcţie de adversarii întâlniţi până acum în Cupa UEFA: “Eu am jucat doar cu Heerenveen şi Betis. La acest nivel, fiecare echipă este puternică”

"Rapidul ar trebui să se teamă fiindcă noi suntem specialişti ai scorului de o-o. Un astfel de rezultat ne-ar putea califica în semifinalele Cupei UEFA."
Cosmin Olăroiu, antrenor Steaua

Paul
1st April 2006, 21:56
oare ne zambeste tanti Fortuna si in seara asta?

dede
1st April 2006, 22:22
asa se pare
1-1, daca maine castigam suntem la egalitate cu ei...

Paul
1st April 2006, 22:29
Primim un ajutor nesperat.
Maine egali , duminica poate lideri oficiali.

dede
1st April 2006, 22:32
si lideri si in semifinale :evil:

starsteel
2nd April 2006, 11:01
Asta ar fi ideal. /hello

relansat
2nd April 2006, 12:11
@starsteel tu cine o sa tii azi? :D

uti2102
2nd April 2006, 19:23
Meci bun facut azi de Steaua, "realist" ash zice, chiar daca pe teren au fost jucatori care au evoluat mai putzin. Cristea, Cristocea shi Lovin au confirmat impresia buna pe care au lasat-o la ultimele evolutzii. Opritza shi Baciu nu au stralucit insa au aratat ca te potzi baza pe ei. Carlos a avut un meci exceptzional, ash vrea sa nu mai comita erori ca in meciul cu Rapid. Revelatzia partidei ash spune ca e Balan, care a fost magistral, al doilea dupa Cristea dupa mine. L-a facut uitat pe Ogararu shi e de bine, inseamna ca pe flancul drept avem un inlocuitor "meserie" :D
FORZA STEAUA !

PS : incet-incet echipa incepe sa joace ce vrea Oli; v-am zis : RABDARICA !

Paul
2nd April 2006, 19:26
popica am avut bulan ca adversarii nu au jucat 1-9-1-0

aici s-a castigat meciu ...
ai sa vezi ce patim cand vin proprietarii de autocare , ca iar o furam ...

uti2102
2nd April 2006, 19:37
Chiar i-am felicitat pe Otzelari ca au jucat fotbal. Numai asha poate creshte valoarea fotbalului nostru. Cu tactici a la Cartzu sau Landi ajungem pe 52 la coeficientzi...

Sunchase
2nd April 2006, 19:40
Federatia ar trebui sa intervina.Dar cine ? Mitica ? :mda: :jerk:

uti2102
2nd April 2006, 19:43
Sa intervina la ce Sun ?! Nu potzi dicta unui antrenor tactica pe care s-o abordeze. Important e ca meciurile sa creasca valoric, sa-i tzina in priza pe jucatori shi pe suporteri. Daca divizia A devine mai incrancenata, mai competitiva, acest lucru nu poate fi decat benefic pentru echipele care reushesc sa ocupe locuri de participare in cupele europene ! S-a vazut la Steaua shi la Rapid ! Shi e unul dintre motivele pentru care inca sper ca Dinamo sa nu vada Europa pana prin 2007 toamna...

Sunchase
2nd April 2006, 19:54
Tu ai vazut meciul?

uti2102
2nd April 2006, 20:13
Ia zii, nenea Grigorash trebuia sa stea cu autobaza in poarta ca sa nu dea gol Steaua nu ?! :D Din fericire unii mai vor sa joace shi fotbal, shi a fost intr-adevar spectacol, poate cel mai bun meci al acestui retur, dupa Steaua-Poli.

Paul
2nd April 2006, 20:16
Nu popica.
Dica , Radoi si Ghionea - adica singurii jucatori care sunt titulari certi si care au jucat azi , trebuiau sa mai sufere cate o ruptura de clavicula , sau macar o tibie+peroneu , iar alde Lovin , Petre Marin sau Cristea cate o muscatura de ureche si/sau 2-3 dinti rupti.

uti2102
2nd April 2006, 20:21
Las ca am tremurat nitzel la cateva intrari asupra lui Balan. Omu' ala e nebun, baga piciorul la toate :D That's the spirit ! Bravo Balan !

relansat
2nd April 2006, 20:54
Felicitari jucatorului Andrei Cristea in care am avut incredrere intotdeauna ... un jucator cu dribling si viteza ... patrunderi in

fortza, tot ce`i trebuie unui atacant :ok: ... cred ca Victoras si Andrei formeaza un cuplu de vis (se completeaza), avand in vedere

ca este Dica in spate si Banel&Bostina pe benzi ... nu mai zic de Vasilica Cristocea care rupe stilul cu ale sale centrari ...

l`am observat de meciu` trecut atunci cand a executat 2 cornere impecabil :happy

Paul
2nd April 2006, 23:01
In caz de Bacau - Dinamo 3-0 ==> Steaua lider :evil:

BTW.
Noul clasament cu cele 3 "mari" in frunte

1. DInamo 39
2. Steaua 39
3. Rapid 33

Clasamentul adevarului

Steaua +12
Dinamo +9
Rapid +6

SORENSEN
2nd April 2006, 23:58
As vrea si eu sa felicit revenirea lui Cristea cu goluri...plus un mare castig D Balan care dupa o perioada de vreo 2 ani in care a suferit enorm a aratat o pofta de joc foarte buna si desi revenise de vreo 6 luni acuma avut o noua sansa(dupa meciul cu Rapid II )si a prins-o acum e un jucator pe care se poate baza Steaua.

Si pt cine crede ca daca iar vina astia cu autobuzul va spun o chestie ...pt a desface aceste aparari Steaua are nevoie de un atacant care sa fie rapid,tehnic si daca va juca cum a facut-o astazi Cristea va fi foarte bine si pt noi in meciuri cu astia cu autocarele...

Vladek
3rd April 2006, 00:18
Meci foarte bun facut de Steaua, rezervele au confirmat in buna masura ( ma rog mai putin Oprita dar de asta ne rugam sa confirme de vreo 2 anisori ).
Unicul lucru negativ va fi concluzia trasa de restul echipelor "mici" - "contra Stelei, fundul in poarta, 9 oameni in aparare, unul pe la mijloc, rupeti oasele ca noua nu ne pasa". Sper sa depasim totusi si astfel de momente ..

dede
3rd April 2006, 14:13
in sfarsit si-a revenit Cristea :evil:

a fost un meci bun facut de ai nostri, nu ma asteptam ca rezervele sa joace atat de bine...asta demonstreaza ca ne putem baza oricand si pe ei :D

Paul
3rd April 2006, 14:53
Greul a trecut.
Mai avem 11 etape.

In mod normal deplasarile de la Vaslui / Bacau si Bistrita ar trebui sa le rezovam. Pandurii , Jiul si Poli Iasi pot fi batute si ce rezervele.

Raman 5 meciuri tari : Dinamo , Rapid , Farul , CFR si Sportul.

Fata de finalul turului sansele noastre sunt in crestere , mai ales ca DInamo e in aer.

dede
3rd April 2006, 15:07
eu zic ca greul abia acum incepe...chiar daca a trecut cateva meciuri mai grele, vor urma cele cu dinamo si rapid...sa nu mai zic de echipele care in afara sa stea cu fundu-n poarta tot meciul nu stiu sa faca
+ ca va interveni si oboseala

walt.mann
3rd April 2006, 16:00
Ideea e ca daca batem duminica pe Dinamo, avem si rezultatul direct asupra lor, asa ca ei vor alerga si la egalitate de puncte. In plus, dupa meciul cu noi, au deplasare in Giulesti, asa ca nu ii vad bine cu programul. Sa nu uitam ca si CFR-ul ii asteapta...

sun
3rd April 2006, 16:25
si Timisoara , si Argesul , si Sportul , SI National ....

uZZi_Razvy
3rd April 2006, 16:31
la CFR nu castiga :D
CFR dinamo 2-0
nici STEAUA nici timisoara nau reusit:D

Dudubetwin
3rd April 2006, 17:44
cum sa bata dInamo pe CFR ... asta`i imposibil !! am fost la faimosul meci 4-2 pt CFR :happy impreuna cu 2 dinamovisti .. am stat in peluza,

si la finalul meicului cand au venit jucatorii sa salute galeria ... aia 2 plangeau acolo pe scaune .. in rest toata lumea era in picioare !! :happy !!

dede
4th April 2006, 14:23
mda...bine ca dinamo joaca cu cfr la Cluj, c-au mai multe sanse sa piarda pct

ar fi o faza ca maine dinamovistii sa piarda cu 2-0
insa la cum joaca moldoveni...slabe sanse :mda:

Paul
4th April 2006, 14:29
d3d3, in caz de Bacau - DInamo 2-0 ==> Dinamo ramane lider :P
in caz de Bacau - DInamo 3-0 ==> Dinamo trece pe 2

Oricum , cel mai simplu e sa-i depasim noi duminica .

Maine Dinamo pierde , face egal ==> Trebuie sa-i batem duminica
Dinamo bate maine la 1 gol ==> Ii batem noi la 2 goluri ;)

Oricum meciul de la Dinamo ramane dificil, desi ca orice echipa care iese la joc ar trebui sa o fura :P

dede
4th April 2006, 14:44
mda...clar
deci, cum aia de la bacau nu au cum sa le dea 3 goluri fara sa primeasca, pt a fi siguri de primu' loc, vom castiga noi duminica...cam totuna-i :D

Paul
4th April 2006, 14:51
ma rog momentan suntem la egalitate , deci tot pe acolo ne invartim.
Insa trebuie sa batem pe Dinamo ca sa le inchidem gura :yeah:

dede
6th April 2006, 15:07
dinamovistii au castigat (cu noroc, ca-ntotdeauna) si s-au distantat la 3 pct
da' o sa le dam duminica vreo 2 goluri, si gata

pana atunci, trebuie sa ne calificam in semifinale :evil:

Universal
6th April 2006, 20:05
Da, si ne ducem apoi l a3 puncte dif.fata de ei ..si castigam campionatul

Paul
6th April 2006, 23:05
Am eliminat Rapid, dar urmele sunt adanci.
Mirel Radoi accidentat ,a cerut schimbare la pauza.

uZZi_Razvy
6th April 2006, 23:16
ce are Radoi?

Paul
6th April 2006, 23:24
la glezna ceva probleme
a fost o intrare urata

in plus deja avem 5 jucatori cu 2 galbene:

Radoi , Ogararu , Paraschiv , Banel si Cristea

uZZi_Razvy
7th April 2006, 00:20
unde se joaca turu?
In Bucuresti sau Anglia?

uti2102
7th April 2006, 12:54
Baietzi, vorbim de campionat aici :)
Pana la meciul cu Dinamo jucatorii trebuie recuperatzi fizic shi psihic. Pentru asta cred ca trebuie dushi la piscina shi la masaj shi tre' facute nishte antrenamente haioase. Shi eventual o shedintza tactica chiar in ziua meciului. Am incredere in baietzi shi cred ca putem invinge in Groapa, daca suntem concentratzi. Prevad inlocuirea lui Opritza cu Boshtina shi a lui Paraschiv cu Lovin, asta daca nu cumva Mirel e accidentat.

Paul
7th April 2006, 15:29
si Nesu in locul lui Petre Marin.
La 33 de ani , nu poate in ritmul asta.

dede
7th April 2006, 15:36
deci...sa ne intoarcem la campionat :D
jucatorii vor trebui sa-si revina pana la meci, chiar daca e cam greu...duminica au cel mai important meci din campionat si trebuie castigat :P

starsteel
7th April 2006, 17:42
Sincer la programul de jocuri din aprilie si mai castigarea titlului anul acesta pare o misiune imposibila insa in conditiile in care si adversarul traditional nu ar folosi ''mijloace specifice" atunci misiunea devine posibila.
P.S. Daca castigam duminica datele problemei se simplifica cred totusi ca datorita oboselii ne vom multumi si cu un egal, un 0-0 cumva?

Paul
7th April 2006, 18:27
fata de Dinamo avem de jucat 2 jocuri in plus ... sau 3 (daca punem si finala)

La o adica 2-3 jocuri le amanam . In plus Balan , Baciu , Nesu , Lovin , Cristocea si Oprita ...adica 6 rezerve/jucator de camp, decente !

mee_tza
8th April 2006, 16:06
Rapid e la 6p in spatele nostru.
Credeti ca vor trage si ei la titlu?

my_bogdan
8th April 2006, 16:17
Rapid e la 6p in spatele nostru.
Credeti ca vor trage si ei la titlu?

parerea mea : SLABE SANSE

mee_tza
8th April 2006, 16:18
6 p nu sunt greu de recuperat ...
poate sunt greu de recuperat pentru rapid :evil:

Paul
8th April 2006, 16:20
o sa vrea sa-si spele pacatele , tragand la titlu ...
au si ei sansa lor si e bine ca in meciul cu Dinamo vor trage tare !

Dudubetwin
8th April 2006, 16:21
bineinteles .. dar noi ii vom bate pe dinamo .. si probabil ii vom bate si pe rapid deoarece jucam pe lia manoliu cu rapid .. ;)

Paul
8th April 2006, 16:23
la rapid vor incepe problemele ... parerea mea ...
Copos iar e nemultumit ;)

mee_tza
8th April 2006, 16:26
bineinteles .. dar noi ii vom bate pe dinamo .. si probabil ii vom bate si pe rapid deoarece jucam pe lia manoliu cu rapid .. ;)

greu de tot ... vor veni cu sete de razbunare ... :jerk:

Dudubetwin
8th April 2006, 16:29
ei vin cu razbunare dar parerea mea pentru toti pasionatii de pariuri, pot juca linistiti "Oaspetii nu marcheaza" la meciul STEAUA - rrapid !!

mee_tza
8th April 2006, 16:30
hehe , sau scor exact 0-0 :D

Dudubetwin
8th April 2006, 16:32
nuuu ... Steaua va castiga acel meci !! se poate paria si victorie la 0 !!

Paul
8th April 2006, 16:35
stati linistiti ... meciul cu Rapid e peste o luna !
se pot intampla multe...
pana una alta jucam cu Dinamo maine si avem nevoie de victorie !

Dudubetwin
8th April 2006, 19:12
clar ca avem nevoie si o vom obtine ..!! ii batem pe dInamo !!

Paul
8th April 2006, 19:13
de voie de nevoie nu ne deranjeaza foarte tare nici egalul ... :P

Paul
9th April 2006, 09:02
Poli - CFR 2-2 , din momentul asta e clar ca Poli nu mai are nici o sansa la titlu (daca mai era vre-un dubiu)

uti2102
9th April 2006, 16:34
Meci important azi in lighian !!!
Important pentru ca in cazul unei victorii urcam pe primul loc al clasamentului, cu un meci in mana !
Subliniez ca meciul nu este critic, intrucat oricare din echipele care va cashtiga astazi va mai avea inca vreo 9 posibilitatzi de a face pashi greshitzi. Totushi, in loc sa fim la 3 puncte in spatele lui Dinamo eu sper sa fim la 3 puncte in fatza lor. Jucatorii trebuie sa conshtientizeze shi ei asta, sa se concentreze, sa se daruiasca shi sa faca un pas important pentru un nou titlu de campioana !
Hai baietzi ! Hai rosh-albashtrii ! Hai STEAUA !!!
VICTORIEEEEEE !!!
/hello

Paul
9th April 2006, 22:48
Meci de toate jena.

Prestatia echipelor : slaba , o echipa gazda slaba de tot , o echipa oaspete care parca azi facea antrenamentu de recuperare , decat un meci cu dinamo

Jucatori :
Ogararu - din categoria celor care face o gafa la 2 ani , si o face intr-un meci cu miza ... ; cum dracu sa faci fault acolo , cand stii ca e posibil ca ZIcu sa nu dea gol !

Dica - no comment pt. ocazia din min `50

Bostina si Paraschiv : Oliiiiiiiiii , nu intelegi ca unii sunt mai in vana: Cristocea si Lovin

Carlos - nenea Carlos , trebuia sa te informezi ca Claudiu le cam baga si e singura lor sansa sa-ti dea gol ... din afara careului :ciocan:

Despre rezultat :
hmmmmm... echitabil ori nu ?
Am dat gol in min` 92 ... ce a fost in tur ... gol Dinamo in min` 87
Dinamo a dat 2 goluri in min` 90+++

Arbitru :
Slab. Are o singura calitate : e strain si nu poate fi acuzat de rele intentii. In rest extrem de prost !


Si in cele din urma Cristocea...

Exista o lunga lista de jucatori care ies din anonimat printr-un gol impotriva lui Dinamo.

=> Cristocea
=> Goian (in tur)
=> Cristea (anu trecut`)
=> Marius Luca (pe vremuri)

Una peste alta , orice s-ar zice azi am castigat 3 puncte. Daca pierdem meciul Dinamo se distanta cu 3p in fata noastra. Asa e egalitate.

Suntem mandrii de voi :yea

uti2102
10th April 2006, 10:47
Un meci dupa care trebuie sa fim fericitzi ca e cineva acolo sus care face dreptate. Steaua a fost sleita de puteri, Dinamo a parut o echipa de mana a doua (n-a avut, in afara de gol, nici o ocazie mai acatari, doar un shut anemic al lui Petre) shi chiar shi asha, meciul curgea catre un implacabil shi nemeritat 1-0 pentru Dinamo.
Rezultatul final este echitabil, chiar daca stelishtii au parut ieri ca pot rata din toate pozitzile, inclusiv de la 1 singur metru de poarta... Cu ce ramanem dupa acest meci ?! Cu senzatzia ca echipa care e cocotzata acum pe primul loc ori e prea slaba, ori ieri a aratat poate prea mult respect. Sincer sa fiu cred k Marin a incercat o tactica "a la Cartzu", a marcat din lovitura libera shi apoi a bagat autobaza, cu Zicu chiar (pentru prima oara cand il vad muncind) facand faza defensiva. Iata insa ca ulciorul nu poate merge de multe ori la apa...iar Steaua a egalat mai mult decat meritat pe final, parca pentru a invarti cutzitul in rana cainilor...
Lupta pentru titlu ramane deschisa. Ash spune ca avem prima shansa, avand in vedere programul (6 din cele 10 meciuri sunt acasa shi mai avem doar un meci de foc, cu Rapidul) insa nu spun asta, pentru ca shtim cu totzii foarte bine ce pashi greshitzi am facut cu echipele slabutze...
Miercuri trebuie sa cashtigam shi sa profitam de eventualul pas greshit la lui Dinamo. Parerea mea e ca Rapidul, la ce nervi au acum, va spala pe jos cu maidanezii...Dar nu se shtie niciodata.
FORZA STEAUA ! Spre 23 !

Paul
10th April 2006, 14:41
e discutabil Rapid - Dinamo
inca am in memorie acel Rapid - Dinamo 2-3 , din primavara lui 2004 ...
Cand Rapid nu avea nici o sansa la titlu si a dat meciul cateilor , ca sa nu ia Steaua (lui Piturca) titlul.
Presedinte la Rapid : Giovanni

Sper ca in urma frustratii rapidiste din eliminarea din uefa , sa nu se rasfranga asupra Stelei. Trebuie sa inteleaga ca Olaroiu e cel mai bun aliat al lor.
A dat meciul Stelei in STeaua - Poli 2-1 si Rapid s-a calificat in Europa .
Acum Olaroiu , cel care i-a calificat in uefa , i-a eliminat ...
Se invarte roata :D

flavius89
10th April 2006, 14:49
in sfarsit au avut si cainii putin ghinion..de fapt, daca ma gandesc bine trebuia sa batem, tinand cont ca am condus ostilitatile foarte clar, mai ales in repriza a doua! cred, si sper ca dinamo o sa ia bataie de la rrapizi.
cat despre programul nostru...ne`au mai amanat un meci, cel de la bacau, programat initial pe 16 aprilie...

dede
10th April 2006, 14:55
meciul de ieri: slab...la un moment dat era sa adorm :mda: am vazut doar o echipa obosita...pe cealalta n-am vazut-o deloc :P

insa de ce imi pare bine este ca am dat gol in prelungiri, cand nimeni nu se mai astepta...ca sa se planga dinamovistii dupa aceea ce mari ghinionisti sunt ei :evil:

Paul
10th April 2006, 15:36
cica s-a reprogramat returul , dar meciul cu Constanta ramane tot prost pus ...

dede
10th April 2006, 15:42
Programul Stelei în Divizia A:

Etapa 24 Steaua - Farul, 22 aprilie
Etapa 25 Steaua - Rapid, 30 aprilie
Etapa 20 Steaua - Pandurii, 3 mai (restanta)
Etapa 26 Gloria Bistrita - Steaua, 6 mai
Etapa 27 Steaua - CFR Cluj, 14 mai
Etapa 23 Steaua - FCM Bacau, 17 mai (restanta)
Etapa 28 Sportul - Steaua, 20 mai
Etapa 29 Steaua - Jiul, 4 iunie
Etapa 30 FC Vaslui - Steaua, 7 iunie

sa zicem ca-i mai bine...

pt finala nu avem nimic programat :evil:

uti2102
10th April 2006, 15:51
Daca punem la socoteala shi finala, incepand cu 20, de la meciul cu Boro, vom avea 10 meciuri in 30 de zile ! Adica un meci la 3 zile ! Va fi de foc !!!
O sa putem respira 2 saptamani inainte de ultimele 2 etape, sa speram totushi ca Pitzi nu prea va chema stelishti la lot, sa nu n-i oboseasca prea rau :D
Practic urmatoarele noastre 4 meciuri din campionat sunt acasa !!! Apoi vom avea 4 deplasari shi 2 meciuri pe teren propriu !
FORZA STEAUA !

makeG
10th April 2006, 18:06
01.04 : Steaua Pandurii -1
08.04 : Dinamo - Steaua-x
12.04 : Steaua - Poli Iasi -1
15.04 : FCM Bacau - Steaua-2
22.04 : Steaua - Farul-1
29.04 : Steaua - Rapid-1

06.05 : Gloria - Steaua-2
10.05 : Steaua - CFR 1/x
13.05 : Sportul - STeaua-2
20.05 : Steaua - JIul-1
24.05 : Vaslui - STeaua-2

Paul
10th April 2006, 20:04
pana una alta sa prezint putin programul

Deci mai avem de jucat 12 sau 13 jocuri (daca ne calificam in finala UEFA)

sapt 15 :
12.04 - Poli Iasi (a) ==> 20.00 Antena 1

sapt 16:
20.04 - Middlesborough (a) ==> 20.30 (Realitatea TV)
22.04 - Farul (a) ==>20.30 (Antena 1)

sapt 17:
27.04 - Middlesbprugh (d) ==> 21.00 (TVR 1)
30.04 - Rapid (a) ==> (probabil 20.30 (TVR1))

sapt 18 :
03.05 - Pandurii (a)
07.05 Gloria (d)

sapt 19:
10.05 - finala UEFA (?)
14.05 - CFR Cluj (a)

sapt 20 :
17.05 - FCM Bacau (a)
21.05 - Sportul (d)

---------
pauza:

03.06 : Jiul (a)
06.06: Vaslui (d)

dede
11th April 2006, 14:15
07.05 Gloria
se pare ca nu se mai pune problema meciului de retragere a lui Lacatus...de fapt, nici nu era vb de un astfel de meci :mda:

uti2102
11th April 2006, 14:59
Ceva erori la Paul :


sapt 15 :
12.04 - Poli Iasi (a) ==> 20.00 Antena 1

sapt 16:
20.04 - Middlesborough (a) ==> 20.30 (Realitatea TV)
22.04 - Farul (a) ==>20.30 (Antena 1)

sapt 17:
27.04 - Middlesbprugh (d) ==> 21.00 (TVR 1)
30.04 - Rapid (a) ==> (probabil 20.30 (TVR1))

sapt 18 :
03.05 - Pandurii (a)
07.05 Gloria (d)

sapt 19:
10.05 - finala UEFA (?)
14.05 - CFR Cluj (a)

sapt 20 :
17.05 - FCM Bacau (a) -> in deplasare de fapt
21.05 - Sportul (d)

---------
pauza:

03.06 : Jiul (a)
06.06: Vaslui (d)
Avem practic 6 meciuri acasa shi 4 deplasari (ma refer la campionat). Urmatoarele 4 meciuri din campionat vor fi acasa ! Trebuie sa fortzam obtzinerea 12 puncte !
Apoi urmeaza Gloria, Cfr, Bacau shi Sportul, din care doar meciul cu CFR il jucam acasa. Cred k trebuie obtzinute macar 9 puncte din aceste meciuri !

PS : parerea mea e ca e absolut aberanta programarea meciului cu Farul la doar 48 de ore dupa Middlesbrough !!! E ilogic sa programezi meciurile in pre-ziua Pastelui, atunci cand tot omul are tot felul de treburi cu organizarea. Nu era normal ca meciurile sa fie Duminica dupa-amiaza, dupa ce tot omul s-a vazut cu familia shi a luat masa de Pashte ?! De ce sa-l duci la meci cand lui ii arde de cumparat miel sau mers la slujba de Inviere ?! :mda: Tampitzi, ce pot sa zic...

dede
11th April 2006, 15:04
pai alpopa, aia de la liga sunt f credinciosi, dupa cum se stie...cum sa se joace in prima zi de Pasti?

Paul
11th April 2006, 16:09
stai bre linistiti...

Luati si notati ce rezultate avem in etapa de Paste:
editia 2002-2003: Rapid - Steaua 1-2
editia 2003-2004 :Poli - Steaua 1-8

Urmatoarele 4 meciuri sunt decisive: daca le castigam pe toate 4 , atunci avem o sansa buna de tot.

Paul
12th April 2006, 23:15
Rapid - Dinamo 3-0
Steaua - Otelu 1-0
-------------------

1. Steaua 43p (34-12) ==> +22
2. Dinamo 43 p (42-21) ==> +21
3. Sportul 38
4. Rapid 37
5. National 36

Steaua si Rapid un joc mai putin.
primele 5 pozitii ocupate de bucuresteni :D

SORENSEN
13th April 2006, 00:53
Rapid - Dinamo 3-0
Steaua - Otelu 1-0
-------------------

1. Steaua 43p (34-12) ==> +22
2. Dinamo 43 p (42-21) ==> +21
3. Sportul 38
4. Rapid 37
5. National 36

Steaua si Rapid un joc mai putin.
primele 5 pozitii ocupate de bucuresteni :D

ieseni cred ca vor lua foc..:evil:

uti2102
13th April 2006, 12:37
Dupa meciul de ieri devine din ce in ce mai clar ca Oli trebuie sa lucreze mult cu jucatorii la faza de atac. Shi cu precadere la finalizare, unde jucatorii par ca aleg mereu varianta cea mai nefericita : in loc sa shuteze dribleaza, in loc sa paseze decisiv shuteaza din pozitzii imposibile... Multe executzii greshite in situatzii de mare pericol pentru poarta adversa. Ca sa nu mai zic de faptul ca jocul l-a off-side al Ieshenilor, cu multe imperfectziuni, i-a facut pe atacantzii Stelei sa semene cu nishte pacalici. La ce spatzii au fost aseara Steaua trebuia sa cashtige cu 3-4 la 0. Asta e, bine macar ca nu luam goluri shi nu trebuie sa inscriem prea multe ca sa obtzinem 3 puncte. In orice caz, Oli trebuie sa lucreze de-acum shi faza de atac foarte mult. Cu apararea ne-am lamurit, stam bine spre foarte bine.
FORZA STEAUA !!!

PS : acum ramane sa ne mentzinem in fatza lui Dinamo, fie shi cu un singur punct; hai baietzi, se poate ! 23 e aproape !

Andy1987
13th April 2006, 13:19
Este un retur f. incarcat pt. Steaua...sa speram ca va castiga si camp. + cupa uefa...

dede
13th April 2006, 15:08
in sfarsit...primul loc :P
e posibil ca etapa asta sa cadem iar pe 2 :mda: da' o sa revenim

Paul
13th April 2006, 15:12
nu e posibil, ci 100 % vom cadea !

starsteel
13th April 2006, 15:18
Echipa scartaie tare in atac avem nevoie de un jucator care sa "explodeze" la sfarsitul campionatului sa traga echipa dupa el altfel ne va fi foarte greu nu ne putem baza numai pe aparare si pe prostia contracandidatelor.Anul asta am rezolvat problema portarului daca se aduc 2 atacanti de rasa devenim o echipa invincibila.

Cine e pe primul loc, cine e pe primul loc? STEAUA E, STEAUA E !!!!!

makeG
13th April 2006, 15:19
Paul.. Steaua-Poli Iasi 1--0 nu STEAUA-OTELUL

Paul
13th April 2006, 15:21
da bre , am vazut , eram mort de somn si cu ochii la Rapid - Dinamo

makeG
13th April 2006, 15:22
ashea.. Nepoate ;)

uti2102
13th April 2006, 15:24
Nu-mi fac nici o sperantza la meciul Dinamo - Gloria :)

starsteel
13th April 2006, 15:25
Nu-mi fac nici o sperantza la meciul Dinamo - Gloria :)
Nici nu ma uit 1 solist.

makeG
13th April 2006, 15:25
iti zic eu adevarul "alpopa" 2pauza/2final

Paul
13th April 2006, 15:28
iti zic eu adevarul "alpopa" 2pauza/2final

iti faci iluzii degeaba
asta e un meci unde sa pariezi casa , masina si nevesta pe 1 final

makeG
13th April 2006, 17:14
ba las`o dreaq.. facem pariu ca Tata Jean face un blat.. si bate gloria? :D ce draeq ma inceput sa tinem cu RIVALII?

Universal
13th April 2006, 20:31
Sper sa ia Steaua titlul,ar fi minunat pt toata Romania

Paul
13th April 2006, 22:07
ba las`o dreaq.. facem pariu ca Tata Jean face un blat.. si bate gloria? :D ce draeq ma inceput sa tinem cu RIVALII?

nu tinem cu nimeni , e blat , da tata jean punctele ...
garantat

starsteel
14th April 2006, 18:24
Azi un site dinamovist a mentionat:
"Gravele acuzatii facute de Gigi Becali la adresa lui Dinamo, n-au putut fi contracarate de catre Borcea deoarece reprezentau adevarul." Pt. cine nu a vazut emisiunea e vorba de recomandarea lui Gigi catre Borcea sa nu mai faca blaturi, sa nu il mai intereseze cine ii arbitreaza, etc.
Desi au spus-o la suparare totusi fanii dinamovisti merita felicitati pt. aceasta pozitie. Un Dinamo curat nu ar fi decat in beneficiul fotbalului romanesc iar lupta cu ei ar fi atunci numai pe teren.