PDA

View Full Version : Intersezon FC Brasov



tchibos
11th June 2007, 00:19
Discutii despre tot ce se intampla la echipa in pauza de vara :ok:

Andreea17
16th June 2007, 18:22
ne-am tras super antrenor mey... si voi nu ziceti nimic? rusineeeeeeeeeeeeeee :(

tchibos
16th June 2007, 19:09
pe cine? :P

tchibos
26th June 2007, 20:52
Mihai Roman alege Brasovul

Telenovela creata in jurul plecarii mijlocasului Mihai Roman de la Cetatea este pe cale sa ia sfarsit. Desi intelegerea dintre jucator si clubul sucevean se intindea pana in vara anului viitor, fotbalistul a devenit in aceste zile liber de contract in urma unui memoriu depus la Federatia Romana de Fotbal. In aceste conditii, Mihai Roman a ajuns astazi la un accord cu formatia FC Brasov, club cu care negociaza la aceasta ora ultimele detalii ale contractului.

sursa: cetateasuceava.ro

noir_desir
26th June 2007, 21:37
Nu inteleg de ce Mihai Roman a refuzat oferte de la echipe de prima liga si a ales sa se duca la o echipa dintr-un esalon inferior... :groggy: E brasovean cumva?

tchibos
26th June 2007, 22:50
eu stiu doar ca se vehicula varianta FC Vaslui care a picat.. alta echipa din Liga 1 nu stiu sa fi fst pe fir

noir_desir
27th June 2007, 07:18
Poli Iasi; Ceahlaul

Andreea17
29th June 2007, 12:15
Pentru ce sa vina la Iasi? Cand stie toata tara cum se dau banii la Iasi, si cum! Mai bine a ales sa vina la Brasov! ;)

Andreea17
2nd July 2007, 17:04
Hai Brasov! :D:yeah:

Gabri3l
2nd July 2007, 17:07
Hai Brasov! :D:yeah:

crezi ca de data asta, spre deosebire de sezonul trecut, ne veti fi un contracandidat pe masura la promovare?!

eu sper sa promovam impreuna, ambele echipe si-au anuntat deja ca obiectiv principal promovarea...

Andreea17
2nd July 2007, 20:51
promovam draga. acum avem si antrenor si echipa.
de voi nu stiu mai nimic, sa va vad la lucru :D

Aleksg
8th July 2007, 00:09
FC BRASOV - GAZ METAN MEDIAS 2-0 :yeah:
(M. Roman '37, S. Gheju '70)

NORGEMAN
8th July 2007, 01:29
crezi ca de data asta, spre deosebire de sezonul trecut, ne veti fi un contracandidat pe masura la promovare?!

eu sper sa promovam impreuna, ambele echipe si-au anuntat deja ca obiectiv principal promovarea...

Trebuie sa promovam! voi scapati de bercea intai si dupa aia vorbiti de promovare! mie sila de omu ala! mai aduce si pe stadionu din moreni oameni de la security sa faca ei legea pe stadion, ca-ti vine sa-i omori pe aia!! cel putin acum cand am venit la moreni era sa ii luam la bataie!

Aleksg
10th July 2007, 15:54
23 de jucatori in Elvetia
*In cantonamentul din Elvetia, antrenorul lui FC Brasov, va avea la dispozitie un lot format din 23 de jucatori (3 portari, 8 fundasi, 8 mijlocasi, 4 atacanti).

Portari: Gabriel Kajcsa, Eugen Nae, Grigoras
Fundasi: Cristian Ionescu, Nae Constantin, Cristian Oros, Bogdan Nicolae, Andrei Poverlovici, Ion Dumitru, Ionut Voicu, Ionut Stegaru
Mijlocasi: Mihai Roman, Robert Ilyes, Marian Cristescu, Marian Constantinescu, Alex Chipciu, Paulo Adriano, Marcel Sandor, Mateiu
Atacanti: Catalin Dedu, Sorin Gheju, Attila Hadnagy, Sabrin Sburlea

Primul meci din Elvetia va fi importiva formatiei Yverdon, formatie ce evolueaza in Liga 2 din Elvetia.

www.brasovfans.ro

Aleksg
14th July 2007, 13:46
Adversar de Liga Campionilor pentru "stegari"

*Formatia antrenata de Razvan Lucescu va juca duminca un amical impotriva campioanei Elvetiei, FC Zurich.

FC Brasov va juca in intr-un interval de 48 de ore 2 meciuri. Primul meci impotriva formatie de liga secunda, FC Wohlen iar duminica importiva campioanei Elvetiei, FC Zurich.
"Stegarii" nu au putut refuza oferta clubului FC Zurich de a juca un amical cu FC Brasov, chiar daca acest amical nu era trecut in planurile brasovenilor.

www.brasovfans.ro

giovanni BV
14th July 2007, 23:13
FC Brasov va promova sigur ...cu un antrenor bun si un lot imbunatatit , nu pot vedea decat....PROMOVARE !!!:yeah:

NORGEMAN
15th July 2007, 20:37
rezultat cald: 2-2 cu campiona Elvetiei:ok:

NORGEMAN
25th July 2007, 02:05
STIRI :happy
inca un egal 2-2 cu Al Ittihad :D
Pentru "galben-negrii" au marcat Roman si Ilyes. Antrenorul Razvan Lucescu a trimis pe teren: Kajcsa - Amet, Poverlovici, Oros, Dumitru - Roman, Paolo Adriano, Cristescu, Sandor - Sburlea, Dedu. Pe parcursul confruntarii au mai evoluat Voicu, B. Nicolae, Cr. Ionescu, Stegaru, Ilyes, Chipciu si Hadnagy. Portarul Nae si atacantul Gheju au fost menajati din cauza unor usoare contuzii suferite in disputa cu francezii de la Strasbourg.
BVF

Cluj4Poli
31st July 2007, 15:49
FC Brasov va promova sigur ...cu un antrenor bun si un lot imbunatatit , nu pot vedea decat....PROMOVARE !!!:yeah:

ar fi super sa promoveze, m-am saturat de unirea, dacia, gloria si alte echipe de traditie...

Aleksg
31st July 2007, 16:20
ar fi super sa promoveze, m-am saturat de unirea, dacia, gloria si alte echipe de traditie...

Promovam... ! Forzza Steagu'!