PDA

View Full Version : Intersezon Dunarea Galati



tchibos
11th June 2007, 00:18
Discutii despre tot ce se intampla la echipa in pauza de vara :ok:

Marius.B
26th June 2007, 08:20
Ieri dimineață era programat primul antrenament al echipei de fotbal de Liga a II-a FCM Dunărea. Reuniunea nu a avut loc însă, fiind amânată pentru astăzi, la ora 10,00.

Marius.B
26th June 2007, 23:51
Liviu Ciobotariu a renuntat la banca tehnica a echipei de liga secunda FCM Dunarea. In locul acestuia va veni brasoveanul Adrian Hirlab, fostul antrenor al echipei Forex Brasov, care aseara a semnat contractul cu gruparea dunareana.

Lotul FCM Dunarea s-a reunit marti, cu 24 de ore intirziere fata de programarea initiala. Asa cum a promis, antrenorul Liviu Ciobotariu a fost prezent la stadion si a lamurit situatia. Cu toate ca n-au vorbit fata in fata despre posibilitatea rezilierii contractului, atit conducerea clubului FCM Dunarea, cit si antrenorul Liviu Ciobotariu, s-au intilnit ieri pentru discutii, dar decizia inlocuirii era deja luata. In contractul antrenorului exista o clauza care ii permite acestuia sa rezilieze intelegerea in orice moment.

“Va spun sincer ca parasesc aceasta echipa cu un sentiment de tristete, dar nu o fac din motive financiare. Eu sint un tip sentimental, am fost departe de familie si mi-e greu sa ma acomodez in alta parte. M-am atasat mult de aceasta echipa, care a fost prima din cariera mea de antrenor, si vreau sa le multumesc jucatorilor ca m-au inteles. Poate am si gresit, dar am incercat sa le imprim jucatorilor mentalitatea de invingatori. Cred ca echipa a avut un parcurs bun, asta datorita acestor gladiatori care au muncit, au dat totul pe teren pentru a obtine rezultate, dar asa este in viata, eu voi alege probabil alt drum, nu m-am decis inca, dar oricum ar fi nu voi uita Galatiul, un oras minunat. Am mai multe oferte in acest moment, cele mai avansate discutii le-am purtat cu CS Otopeni”, a declarat “Ciobi” inainte de a parasi Stadionul “Dunarea”.

Brasoveanu s-a miscat rapid

Primul antrenament al formatiei FCM Dunarea a fost condus de Danut Oprea, care se va afla pe banca tehnica indiferent de cine va ocupa functia de antrenor principal. S-a prezentat majoritatea jucatorilor, exceptie facind: Milea, transferat la Poli Iasi, Popescu si Antohi. Atacantul Buteseaca nu a participat la alergare din cauza unei accidentari care-l va tine departe de gazon o perioada de timp.

Chiar daca dimineata nu a vrut sa divulge numele noului antrenor, presedintele executiv Auras Brasoveanu nu a stat prea mult pe ginduri si a negociat cu Adrian Hirlab, fost antrenor al echipei Forex Brasov, care aseara a semnat contractul cu gruparea dunareana. Noul antrenor va putea sa-si vada elevii la lucru vineri, cind este programat un amical in compania formatiei din prima liga FC Vaslui.

becaligr
3rd July 2007, 03:30
in primu rand aveti echipa cu jucatori luati imprumut de la otelu rivalii vostrii de o viata deci orgoliu pata vau sfasiat aia sa redeveniti e greu nene abiia vati salvat de la retrogradare sa mai treaca ceva ani un investitor cu bani sponsor alfel canci

Marius.B
3rd July 2007, 08:46
Tinere , nu cunosti situatia actuala de la Dunarea ,asa ca mai bine nu mai posta aiurea.