PDA

View Full Version : Dezamagirea lunii



Cneazul
18th February 2006, 00:32
dupa cum exista un thread cu jucatorul lunii, m-am gandit sa fac unul si cu dezamagirea lunii . pentru luna februarie il propun pe victor hanescu

dianette_d
18th February 2006, 00:39
io il propun pe Andy Roddick..pe mine m-a dezamagit foarte mult atitudinea cu care a privit meciul de Cupa Davis...declaratiile de dinainte de meci si faptul k n-a fost fair-play asa cum ma asteptam :mda:

relansat
18th February 2006, 00:40
Ashe cum am declarat intr`un final ca Pavel est jucatoaru` lunii , slava Domnului ca a postat daroczi optiunea pt dezamagirea

lunii , nefiind nevoit de ast` data sa dau EDIT iar (pfiu) ... Deci Victor Hanescu !

scythe19pro
18th February 2006, 02:16
io il propun pe Andy Roddick..pe mine m-a dezamagit foarte mult atitudinea cu care a privit meciul de Cupa Davis...declaratiile de dinainte de meci si faptul k n-a fost fair-play asa cum ma asteptam :mda:
Roddick, Davis Cup si fair play nu prea merg in aceesi propozitie. A mai fost o faza in play-off-ul USA-Belgia de anul trecut - meci intre Roddick si O. Rochus. Setul decisiv. Rod isi facuse rost de 2 BPs si Rochus trimite un smash violent de nici macar arbitrul de linie nu a vazut unde a aterizat mingea. Si se trezeste Roddick sa urle Out chiar in timpul punctului inainte ca mingea sa atinga terenul. Si cum arbitrul de linie nu vazuse nimic, cel de scaun se ia dupa Roddick si acorda punct pt USA. Degeaba a protestat Rochus. Roddick putea sa fie de acord cu rejucarea punctului ca oricum avea 2 BPs.

Apolini
18th February 2006, 09:39
Roddick, dezamagirea luni. Desi era de asteptat sa faca pe maimutoiul, asa sunt toti americanii...

K1M
18th February 2006, 10:05
Andy Roddick pentru atitudinea sa de "cowboy" (adica de "baiat dus cu vaca"),atitudine ce nu are nimic de a face cu tenisul,nici macar cu ideea de tenis pe iarba:D ...Shame on you Andy!:no:

realmadrid.com
18th February 2006, 13:49
Andy Roddick pt atitutinea lui din meciul cu Romania..si pt felul in care a jucat :D

Sharkie
18th February 2006, 14:51
Andy Roddick clar,macar Victor e d'eal nostru :P

Cneazul
18th February 2006, 18:13
eu nu l-as pune pe andy roddick . a castigat meciul cu sabau . daca il pierdea era clar dezamagirea lunii , deoarece un blake - pavel la 2-2 era de neiertat pe andy . deci , dupa cum spuneam roddick a castigat meciul cu sabau si deocamdata este in semifinale la san jose , unde il va intalni pe murray

gianinamet
26th February 2006, 20:28
james blake!l-a batut wang y. t., dupa aceea vliegen...,ma astept la ami multe de la el! hanescu n-are cum sa ma dezamageasca pt ca nu ma astept la prea multe din partea lui!
da, aveti dreptate, roddick e un caracter foarte urat! the! doar e american!

adriana18p
26th February 2006, 20:59
roddick e dezamagirea lunii de departe, mananca bataie de la necunoscuti, acum la memphis de la unul din calificari, rusine din partea lui

Cneazul
26th February 2006, 21:02
la san jose a ajuns in semifinale , la memphis in sferturi . io il pun la dezamagire pe blake . el a pierdut la amblele turnee in primul tur

gianinamet
26th February 2006, 21:10
ai dreptate daroczi!. oricum, cariera lui roddick e la final.......asta e!

css2
27th February 2006, 04:22
james blake!l-a batut wang y. t., dupa aceea vliegen...,ma astept la ami multe de la el! hanescu n-are cum sa ma dezamageasca pt ca nu ma astept la prea multe din partea lui!
da, aveti dreptate, roddick e un caracter foarte urat! the! doar e american!

asta inseamna ca toti americanii au caracter urit?

sampras,agassi,blake,todd martin.astia tot caracter urit au???.nu generaliza

Darius
9th March 2006, 02:24
La categoria dezamagirea lunii februarie, il propun pe Hewitt pentru cele doua finale pierdute la San Jose si Las Vegas...desi unii ar putea spune ca este un progres pentru Hewitt avand in vedere rezultatele sale recente, eu am asteptari mai mari de la fostul lider mondial; deci: dezamagirea lunii februarie = Hewitt.

Cneazul
9th March 2006, 14:48
haha . 2 finale este ceva extraordinar . daca mergem pe principiul asta hai sa-l punem pe safin . fostul no1 a pierdut in turul 2 . sau sa il punem pe kuerten sau agassi . poate chiar pe federer .hai fi serios .

Apolini
11th March 2006, 15:27
Dezamagirea lunii... Federer, nu ma asteptam sa il bata Nadal la Dubai. Chiar daca Nadal e rege pe zgura.

madridIZA
11th March 2006, 17:26
hai ma fiti seriosi cu Federer. A piedut omu finala dar acuma pierde si el un meci pe secol are voie ca doar e om. Voi chiar numai tenismeni din top 10 stiti???? Ce ziceti de Tommy Robredo care a reusit 'performanta' de a pierde in fata lui Philippoussis in 1 tur la San Jose. Tot in 1 tur dar la Memphis a piedut la Capdeville. Rezultate grozave pentru un jucator de top 20 ca el, nu? Ca sa nu mai vorbim de evolutia lui din Cupa Davis. Singurul lucru decent facut in februarie a fost sfertul de la Las Vegas unde a pierdut la Karlovic....
destul de penibil din partea lui Tommy :( .
Cat despre James....a jucat bine in Cupa Davis si desi a pierdut destul de jenant cu Wang si Vliegen macar l-a batut pe Hewitt pt prima data dupa 6 infrangeri consecutive in fata australianului si a castigat Las Vegas. Iar in privinta lui Safin.....dupa cat de mult a lipsit a fost o performanta foarte buna ca l-a invins pe Davydenko, iar Oli Rochus este unul din jucatorii care ii pun probleme de obicei, ce sa mai vorbim dupa o lunga absenta.
Asa ca propunerea mea = Tommy Robredo :P

madridIZA
11th March 2006, 17:28
Dezamagirea lunii... Federer, nu ma asteptam sa il bata Nadal la Dubai. Chiar daca Nadal e rege pe zgura.
si nu numai. a castigat 2 titluri AMS pe o alta suprafata decat zgura.

Cneazul
11th March 2006, 18:13
alo doamna madridiza ? cum adica eu numai cu jucatori de top 10 stiu ?
citesti post-ul din nou si convinge-te . chiar eu am zis ca nu e dezamagirea lunii hewitt . si am dat si cateva exemple.

madridIZA
11th March 2006, 19:10
alo doamna madridiza ? cum adica eu numai cu jucatori de top 10 stiu ?
citesti post-ul din nou si convinge-te . chiar eu am zis ca nu e dezamagirea lunii hewitt . si am dat si cateva exemple.

n-am nominalizat pe nimeni. dak te simti, eu ce sa fac? am vorbit in general....evident k sunt si exceptii :)

madridIZA
11th March 2006, 19:12
alo doamna madridiza ? cum adica eu numai cu jucatori de top 10 stiu ?
citesti post-ul din nou si convinge-te . chiar eu am zis ca nu e dezamagirea lunii hewitt . si am dat si cateva exemple.
da, si apreciez exemplul cu safin. :ok: good point ;)

Cneazul
12th March 2006, 13:03
cu toate ca andei pavel este idolul meu , este dezamagirea lunii . pacat.

Cneazul
12th April 2006, 10:28
din nou , andrei pavel este dezamagirea lunii

scythe19pro
12th April 2006, 11:13
daroczi, give me a break here. De fiecare data cand pierde Pavel cate un meci, el trebuie sa fie dezamagirea lunii? :rolleyes: Dar de Blake, de exemplu, de ce nu zici nimic? A pierdut ambele meciuri in Cupa Davis dintre care unul la Paul Capdeville (in straight sets) iar acum la Houston a pierdut in primul tur la un qualifier care nici macar nu a jucat un meci ATP anul asta. Pentru un jucator de top 10 nu mi se pare acceptabil.

ARTAeAPA
18th May 2006, 00:45
dezamagirea sezonului de zgura este tomy Haas. a mers bine pe hard iar pe zgura e o gluma jenanta.

Cneazul
26th January 2007, 17:24
cu Australian Open se termina turneele pe luna aceasta. va rog sa va spunewti parerea. cine a fost dezamagirea lunii ianuarie?

Celso
26th January 2007, 17:56
Ivan Ljubicic pt mine---ma dezamgit profund la AO:headbang:

Kainsashiki
26th January 2007, 18:21
Andrei Pavel, clar!

Alberto
26th January 2007, 19:18
Pentru noi romanii marea deziluzie a AO a fost Andrei Pavel care a pierdut inca din primul meci al calificarilor in fata sarbului Viktor Troicki, numarul 209 ATP :(

Insa marea deziluzie a turneului a fost croatul Ivan Ljubicic, favoritul nr4 al AO eliminat inca din primul tur

DJ Klaus
26th January 2007, 19:32
Nalbandian care nu a facut nimic la AO si toata luna

Dan67
26th January 2007, 20:15
Marcos Baghdatis :(

Val
26th January 2007, 23:31
Ivan Ljubicic

lucian_iasi
27th January 2007, 00:30
Lleyton Hewitt:( :( :( :( :( :( :no: :no: :no: :no:

luma
27th January 2007, 17:40
Ivan Ljubicic.

dextercioby
27th January 2007, 19:57
Nalbandian la mustata in fata lui Ivan Ljubicic care a cistigat totusi la Doha, un turneu de 1 mil de $, ma rog, fara Federer pe tablou.

css2
13th February 2007, 07:34
Lleyton Hewitt:( :( :( :( :( :( :no: :no: :no: :no:

pai hewitt vine dupa o accidentare.am uitat ca la iasi informatiile vin mai tirziu.

lucian_iasi
13th February 2007, 08:25
Asa e...dar e o dezamagire..nu numai rezultatul de AO ci si infrangerea din Cupa Davis in fata lui Kristof Vliegen(practic acolo a pierdut Australia calificarea)

Gonzalez e jucator de zgura,iar Hewitt practic a crescut pe aceasta suprafata...

Roddicted
9th June 2009, 10:28
nu ar fi frumos sa incepem sa scriem din nou aici?:P

El Pistolero
9th June 2009, 10:42
poi dezamagirea lunii mai e nadal:no:

Eddy DoubleD
9th June 2009, 10:44
pai dezamagirea lunii mai e nadal:no:

De acord.
Totusi se poate face si un thread cu "Surpriza lunii":DAr fi la fel de interesant.

Xaviesta
16th June 2009, 21:23
De acord.
Totusi se poate face si un thread cu "Surpriza lunii":DAr fi la fel de interesant.

De acord si eu :((:(