PDA

View Full Version : Pro si contra homosexualitate

Pages : 1 [2]

miril
21st July 2007, 21:23
Sa i-o spui lui...Consuelo. Daca am ajuns pana aici sa discutam probitatea si obiectivitatea unor reviste ca cele de mai sus... putem sa votam cu PNG linistiti. Somn usor, Romania!

Romeo
22nd July 2007, 09:36
mitingurile si restul manifestarilor au rolul de a arata celor ca tine (si lui badea Gheorge de la tara si Aglaei care poate inca nu au auzit) ca desi nu-ti convine, ei EXISTA, sunt oameni normali, ca mine si ca tine si ca au exact aceleasi drepturi, inclusiv de a face galagie.

si prostitutie exista si nu ma intereseaza, la fel ca si homosexualitate. Ce am demonstrat daca aratam la TV ca a fost si la noi miting gay si s-a aruncat cu pietre ? Suntem si noi in atentia intregii lumi ? Nu de circul asta are nevoie tara asta mizerabila (uitati-va cum arata strazile, soselele, locuintele).

Romeo
22nd July 2007, 09:39
ai vreo dovada ca cei care au protestat impotriva paradei de la inceputul verii au scapat de amenzi???? daca n-ai dovezi si habar n-ai despre ce se intampla legat de gay, parade si contra-manifestatii nu vorbi!

am un vecin care a colectat 300 milioane din amenzi. Cum nu are din ce sa la plateasca, continua sa se imbete. Sunt sigur ca si cu acei amendati de pe stadioane sau parazi se intampla acelasi lucru. Politia spune: am amendat, asta prevede legea, noi ne-am facut datoria, dar vagabonzii aceia vor fi scosi sa se "manifeste" si data viitoare, poate la Rosia Montana.

ASP
23rd July 2007, 12:02
Sa i-o spui lui...Consuelo. Daca am ajuns pana aici sa discutam probitatea si obiectivitatea unor reviste ca cele de mai sus... putem sa votam cu PNG linistiti. Somn usor, Romania!

daca tu crezi ca lumea in care traiesti este roz si lipsita de interese atunci.... sa o iei pe consuelo si sa-l votezi pe iliescu pentru al 4-lea mandat.

ASP
23rd July 2007, 12:31
Cine te ajută: cel care-ti ascunde adevărul sau cel care ti-l spune? Probabil primul te ajută să te simti bine; te măguleste si te flatează, însă adevărul e mai important. El te ajută să trăiesti o viată mai sănătoasă, mai fericită si mai împlinită.

Apărătorii si promotorii homosexualitătii încearcă să ascundă ceea ce indică toate studiile stiintifice: promiscuitate crasă, incapacitate de a păstra o fidelitate sexuală, abuzul între parteneri si probleme medicale si psihologice asociate cu acest stil de viată. De asemenea, ei le spun celor care au atractii homosexuale că "este genetic", "asa te-ai născut" sau, si mai grav, "Dumnezeu te-a făcut asa".

Dacă homosexualitatea ar fi fost determinată genetic, atunci gemenii identifici ar fi trebuit să fie amândoi homosexuali. Dr. Francis Collins, Director la Institutul National pentru Cercetarea Genomului Uman, afirmă că probabilitatea ca si al doilea geamăn să fie homosexual, atunci când primul geamăn este homosexual, este de aproximativ 20%, ceea ce ne arată că dacă aici sunt implicate niste gene, ele generează cel mult o predispozitie, nu o determinare.(1) O analiză efectuată pe Registrul Gemenilor din Australia arată că dacă un frate este homosexual, în numai 11 la sută din cazuri si celălalt este tot homosexual.(2)

Persoanelor cu atractii homosexuale li se spune că nu există sperante si că a încerca să scape de aceste atractii le va face mai mult rău. Numeroase studii au constatat că atractiile homosexuale nu reprezintă o stare permanentă sau definitivă. Majoritatea celor care se confruntă cu asemenea atractii în perioada adolescentei constată că problema a dispărut până la atingerea vârstei de 25 de ani, fără nici o interventie din afară.(3) Cei care apelează la terapie sau consiliere spirituală pot scăpa de aceste atractii.

Cercetările demonstrează beneficiile terapiei.(4) De fapt, un studiu conceput anume pentru a dovedi răul provocat de aceste terapii n-a făcut decât să confirme că un anumit număr de subiecti au fost cu adevărat ajutati de terapie.(5)

Adolescentilor cu atractii homosexuale li se spune că mărturisirea publică a atractiilor lor le va rezolva problemele. De fapt, aceasta nu poate decât genera anumite riscuri. În ciuda educatiei sexuale si anti-SIDA, tinerii care întretin relatii sexuale cu persoane de acelasi sex se expun unor riscuri extrem de mari în ceea ce priveste bolile cu transmitere sexuală (BTS), inclusiv HIV/SIDA, abuzul de alcool si consumul de droguri, si depresie.(6) Eforturile pentru promovarea utilizării prezervativului au înregistrat un esec aici. Desi prezervativele, dacă sunt folosite corect, oferă o anumită protectie împotriva BTS, studiile arată că putini folosesc prezervativul la fiecare contact sexual. Combinatia dintre droguri si relatiile sexuale riscante a redeclansat epidemia de BTS/HIV în rândul bărbatilor homosexuali.(7)

În timp ce se pretinde că homosexualitatea ar constitui o alternativă normală a sexualitătii umane si că persoanele cu atractii homosexuale sunt la fel de sănătoase din punct de vedere psihologic ca si restul po****tiei, cercetările resping această generalizare. Patru studii recente, bine concepute, arată că persoanele cu atractii homosexuale prezintă o incidentă mult mai mare de tulburări psihice, abuz de substante si gânduri de sinucidere, comparativ cu restul po****tiei.(8)

Activistii homosexuali insistă că aceste probleme sunt cauzate de intoleranta societătii, însă aceste probleme sunt la fel de prezente si în tări foarte tolerante, cum ar fi Olanda si Noua Zeelandă.(9) Astfel, nu este de mirare că atunci când trăim în conformitate cu natura noastră evidentă, suntem mai fericiti si mai sănătosi. a da vina pe societate pentru multimea de probleme cu care se confruntă persoanele cu atractii homosexuale înseamnă a fugi de realitate si de vindecare.

Studiile arată că tulburările de identitate din copilărie îl pot angaja pe un copil pe calea către atractii homosexuale, însă apărătorii si promotorii homosexualitătii se opun tratamentului pentru acesti copii, chiar dacă interventia ar elimina izolarea, anxietatea si depresia copilului.(10)

Profesorii din multe scoli din Statele Unite îi învată pe copii că homosexualitatea este înnăscută/genetică, că este la fel de sănătoasă ca si heterosexualitatea. Promovând stilul de viată homosexual, acesti profesori nu transmit un adevăr stiintific, iar consilierii scolari nu numai că nu corectează aceste erori, ci îi si împiedică pe elevi să afle despre numeroasele pericole medicale si psihologice asociate cu homosexualitatea. Recent, elevii unui liceu din SUA au fost pedepsiti de administratorii scolii pentru că au refuzat să participe sau să sustină anumite evenimente de promovare a homosexualitătii, în timp ce li s-a interzis să organizeze evenimente în sprijinul heterosexualitătii.(11)

Promotorii "căsătoriilor homo" afirmă că relatiile homosexuale sunt la fel ca cele heterosexuale si că merită deci să se bucure de toate beneficiile unei căsătorii, însă cercetările arată - iar activistii admit - că este nerealist să ne asteptăm că perechile de homosexuali să fie fidele.(12)

Promotorii "căsătoriilor homo" le spun judecătorilor si legiuitorilor din Statele Unite că nu există nici o diferentă între copiii crescut de homosexuali si cei crescuti de mama si tatăl lor biologic. Toate studiile invocate de ei sunt, fără exceptie, gresite intern si extern.(13) În multe cazuri, autorii îsi raportează gresit propriile constatări. Dat fiind volumul de literatură care atestă răul pricinuit copiilor prin absenta mamei sau a tatălui, este o aberatie să afirmi că privându-l pe un copil de tatăl sau mama lui nu-i vei face nici un rău.(14)

Activistii homosexuali citează anumite lucrări în sustinerea pretentiilor lor, însă cei care citesc acele materiale pot observa că majoritatea "cercetărilor" lor suferă de grave erori metodologice, iar unele contrazic fătis afirmatiile activistilor homosexuali.(15) Dacă atractiile homosexuale ar fi sănătoase si normale, apărătorii si promotorii homosexualitătii nu ar mai avea nevoie să distorsioneze adevărul.

În timp ce adevărul se apără singur, deformările trebuie protejate prin alte deformări. Activistii homosexuali lansează acuzatii de "homofobie" si deformează educatia religioasă. Ei ignoră adevărul despre "ură". De exemplu, cercetările publicate demonstrează o incidentă ridicată a abuzurilor între partenerii homosexuali(16), însă în loc să abordeze această gravă problemă, activistii încearcă să se folosească de legislatia anti-discriminare pentru a-i hărtui si pedepsi pe cei care pun în discutie morala comportamentului lor, sexual sau de altă natură.

Cine îi ajută cu adevărat pe cei cu atractii homosexuale: cei care spun adevărul sau cei care încearcă să-l deformeze?

miril daca esti un fan al Science si Nature stii cine este F. Collins si cu ce se ocupa. numerele din paranteza sunt catre note de subsol pe care daca vrei sa le studiezi le voi posta. (acum nu stiu daca se permite o intindere mai mare a textului). deci mitul genetic si cel al 10% nu este decat propaganda ieftina. ganditi cu capul vostru nu cu al altora care la o adica v-ar fuziona prin dos.

miril
23rd July 2007, 17:28
Si ce ai vrut sa spui cu asta? Spre deosebire de altii eu lucrez cu astfel de intrebari, altii doar il voteaza pe Iliescu sau Gigi Becali sau...mai rau.

Adi Da Samraj
24th July 2007, 06:56
Chestionar
ORGASMUL FEMEII

I.
Fisa nr. …. Data ….
Pseudonim ………….. Adresa e-mail:……………….
Vârsta ….. Studii …………. Profesia………………
Stare civila (necasatorita, casatorita, divortata, vaduva) ………. Copii ………
Fumatoare (nr. tigarete/zi) ……… Consuma bauturi alcoolice (spirtoase, nespirtoase) ……….
Consuma droguri (care?, cât?, de când?) …………………………………………………….
II.

Vârsta aparitiei ciclului………… Ciclul menstrual de……. zile. Dureaza………. zile.
Vârsta începerii vietii sexuale……………
Sarcini………… Duse la termen……………. Avorturi spontane…………….

III.

Libidoul (dorinta sexuala)
Normal………….. Inexisistent………… Slab…………… Exagerat……………..
În prima jumatate a ciclului…………. La jumatatea ciclului………………..
În timpul menstrei …………….. În timpul sarcinii (prima jumatate) ……………….
În timpul sarcinii (a doua jumatate) …………….
IV.

Orgasm…………… Varsta primului orgasm………………….
Obtinut prin autoerotism…………………..Metode………………
Jucarii erotice……………………………………………………………
Prin co****tie……………………………………………………………
Dupa cât timp de co****tie…………Orgasm repetat…………….
Frecventa medie (acte sexuale/orgasm)

V.

Act sexual însotit de durere………………… Vaginism ………………………….
Ritmul vietii sexuale
Nr. acte sexuale pe zi ……. pe saptamâna…………..
Alte preferinte sexuale………………….
Instalarea tulburarilor sexuale (daca este cazul)
Ce fel de tulburare sexuala ……………………………………………………………………� �……..
Data aparitiei…………………… Modul de instalare (brusc, progresiv) ………………………
În ce conditii au aparut ……………………………………………………………………� �………..

Te rugam sa completezi chestionarul si sa ni-l trimiti la adresa de mai sus. Scopul chestionarului: cercetare, statistica, informare. Datele cuprinse in raspunsuri raman confidentiale. Vor fi publicate doar sinteze statistice si comentarii.

Elphax
24th July 2007, 10:14
si ce e cu asta?

spam?

ASP
24th July 2007, 14:03
Si ce ai vrut sa spui cu asta? Spre deosebire de altii eu lucrez cu astfel de intrebari, altii doar il voteaza pe Iliescu sau Gigi Becali sau...mai rau.

daca lucrezi cu astfel de intrebari ar trebui sa stii cat de cat si niste dedesubturi.

miril
24th July 2007, 15:02
Pai nu sunt. Homosexualitatea nu este o deviatie de comportament sau/si o maladie (psihica) ci doar un anumit tip de orientare sexuala. Punct final.

ASP
24th July 2007, 16:19
este o deviatie sexuala care este reversibila. incepand de la Platon (care nu a fost homo, contrar minciunilor poonarilor), continuand cu Freud si terminand cu F. Collins.
sa inteleg ca esti acaparat de propaganda popo cu orientarea alternativa si mitul genetic?

Elphax
24th July 2007, 17:03
pai si ce daca e reversibila, fiecare face ce vrea ...

NORGEMAN
24th July 2007, 17:08
sa faca ce vor.. dar poponarii sa nusi mai faca atata propaganda!

Adi Da Samraj
24th July 2007, 20:00
si ce e cu asta?

spam?

e un chestionar care indeamna la relatii normale dintre un barbat si o femeie

ASP
24th July 2007, 22:08
pai si ce daca e reversibila, fiecare face ce vrea ...

propaganda homo spune ca nu este ceva reversibil si ca asa se nasc ceea ce este o minciuna. de ce nu ar sustine acelasi lucru si pedofilii, necrofilii si zoofilii?
din cauza acestei idiotenii in SUA ii este refuzat tratamentul (care tine de psihanaliza) unui homo care vrea sa redevina hetero. psihiatrul care a propus in anii '70 scoaterea de pe lista bolilor psihice a homosexualitatii si-a revizuit atitudinea admitand ca s-a grabit si gresind in acest fel.

Romeo
29th July 2007, 11:05
Persoanelor cu atractii homosexuale li se spune că nu există sperante si că a încerca să scape de aceste atractii le va face mai mult rău. Numeroase studii au constatat că atractiile homosexuale nu reprezintă o stare permanentă sau definitivă. Majoritatea celor care se confruntă cu asemenea atractii în perioada adolescentei constată că problema a dispărut până la atingerea vârstei de 25 de ani, fără nici o interventie din afară.(3) Cei care apelează la terapie sau consiliere spirituală pot scăpa de aceste atractii.

cati dintre tineri se duc la un psiholog ? Orice lucru placut creeaza dependenta, la fel fumatul, drogul. Noi nu avem profesori ca lumea pentru tineri, de unde am avea psihologi pentru un sfert din ei ? Si mai ales cine sa le plateasca si acestora salarii, Base se agita ca nu vor fi bani pentru pensii (si oamenii aceia au muncit cinstit si au creat tot ce s-a furat dupa 1990). In loc sa vedem circul politic si meciuri de doi bani pe 4 canale de sport, mai bine ar mai fi cateva emisiuni educative, eventual consultatii prin internet.

Romeo
29th July 2007, 11:08
sa faca ce vor.. dar poponarii sa nusi mai faca atata propaganda!

nici nu-si fac, TV-urile le face. Daca nu s-ar arata astfel d emanifestatii, am uita ca exista. Cine le vede ar poutea gandi: iata, aia sunt la TV, poate ar fi bine sa fiu si io pe acolo. Ca sa fie senzational, de vreo 3 luni la Dan Diaconescu vedem numai crime si sinucideri.

angel_with_tail
29th July 2007, 11:26
Crezi ca vin emisiunile asa de nebune? Sigur cineva ii anunta;)

Romeo
30th July 2007, 19:38
Crezi ca vin emisiunile asa de nebune? Sigur cineva ii anunta;)

raman la convingerea ca asa cum nu se fac manifestatii ale somerilor, nici ale pensionarilor atunci cand nu se apropie vreo pomana pentru ei, nici aceasta nu a fost spontana. Cineva a reusit sa-i mobilizeze si fireste TV-ul a dat imagini, pentru ca asta se doreste. In anii 90 se facea mare tam-tam pentru eliminarea intermediarilor din comert. Acum acestia exista peste tot. Romania nu vrea sa-si caute drumul spre eficienta ci doar sa copieze de la altii. Pana in 1989 s-a copiat comunismul sovietic (nu cel albanez sau cubanez), dupa 2000 copiem tot ce este in UE, indiferent ca ne trebuie sau nu, deci si aceste manifestatii. Ai observat, cred, cum TV-urile transmit astfel de manifestatii care exista in alte tari, de ce nu s-ar face si la noi ? Tot e bine ca astia din UE nu-si preamaresc regii, presedintii, premierii, altfel Cantarea Romaniei atat de draga lui Adr. Paunescu in anii 70 ne-ar toca nervii si astazi.

luluta
31st July 2007, 00:00
Încă vă mai roade de ce și-o trag Gigel și Fănel?

Balaci
31st July 2007, 00:06
Si-o trag din placere cel mai probabil:D

luluta
31st July 2007, 00:09
Prompt ca de obicei.
Te-am lăsat fără viață de noapte, te găsesc fără viață de noapte. :D

torn_beton
31st July 2007, 00:12
Te-am lăsat fără viață de noapte, te găsesc fără viață de noapte. :D

:ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

luluta
31st July 2007, 00:17
Deci ți-o fost dor de mine. :D

NORGEMAN
1st August 2007, 13:57
Si-o trag din placere cel mai probabil:D

vorbiti bei frumos ca iar mi se face greatza imediat!!!

Ce frumoasa ar fi fost Romania fara poponari:rolleyes: poate o sa plece din tara noastra:drak:

Elphax
1st August 2007, 14:01
sau sa plece aia nemultumiti care se imbraca in negru si arunca cu pietre ...

NORGEMAN
1st August 2007, 14:15
ce preferi? sa plece niste poponari? sau sa plece cei care inca mai tin la unitatea nationala, la steagul Romaniei, care inca isi respecta eroii, care sustin cauze gen Basarabia - pamanat romanesc????

irinaidu
2nd August 2007, 00:54
Apărătorii si promotorii homosexualitătii încearcă să ascundă ceea ce indică toate studiile stiintifice: promiscuitate crasă, incapacitate de a păstra o fidelitate sexuală, abuzul între parteneri si probleme medicale si psihologice asociate cu acest stil de viată. De asemenea, ei le spun celor care au atractii homosexuale că "este genetic", "asa te-ai născut" sau, si mai grav, "Dumnezeu te-a făcut asa".

sa inteleg ca baietii hetero care inseala, traiesc in promiscuitate, au boli transmisibile sexual sau si-au abuzat partenerele sunt de fapt homosexuali ??? pt ca altfel nu vad relevanta asocierii anumitor probleme cu homosexualii atata timp cat ele apar si la heterosexuali.
si imi place cum demonstrezi tu ca nu e genetic. daca cineva ar fi putut stii pana acum care e motivatia ar fi fost in drum spre Stockholm.
si e de asemenea amuzant cum daca un studiu serveste parerii tale el e cu siguranta corect, iar daca serveste partea adversa e cu siguranta corupt.
just my opinion, fara nici o legatura cu homosexualitatea despre care eu nu stiu de ce exista, prin urmare no nobel prize for me. damm!!!;)

irinaidu
2nd August 2007, 00:59
ce preferi? sa plece niste poponari? sau sa plece cei care inca mai tin la unitatea nationala, la steagul Romaniei, care inca isi respecta eroii, care sustin cauze gen Basarabia - pamanat romanesc????

scuze moderatorilor pt postul consecutiv, dar e prea funny :happy:happy:happy
ce treaba are mama basarabia cu homosexualitate. in afara de faptul ca romania i-a cam tras-o basarabiei, iar cele 2 avand nume feminine e cam lesbianism. m-am prins, asta era?????:happy

insert
2nd August 2007, 01:07
Îi doresc lu' jiji să stea în casă cu ei! Mai ales acum când nu are voie să pună muzică religioasă pe stadion!:happy

NORGEMAN
2nd August 2007, 01:09
scuze moderatorilor pt postul consecutiv, dar e prea funny :happy:happy:happy
ce treaba are mama basarabia cu homosexualitate. in afara de faptul ca romania i-a cam tras-o basarabiei, iar cele 2 avand nume feminine e cam lesbianism. m-am prins, asta era?????:happy

ai priceput macar la ce m-am referit eu?:o:

irinaidu
2nd August 2007, 01:11
nu, ca era prea greu de patruns sensul ascuns, motiv pt care am cerut lamuriri. :P

insert
2nd August 2007, 01:11

Să plece poponarii!:D
Eu asta prefer!
Oricum, la ce-ai descris tu, e greu să ajungi la un consens! Azi totul se calculează în bani, iar noi, ardelenii, ne-am plictisit să vedem cum ne pleacă dăririle în alte colțuri ale țării!

Romeo
2nd August 2007, 10:10

sa plece toti parlamentarii, ministrii si primarii, ei traiesc din munca romanilor, treaba homosexualilor ce fac, ei sunt bineveniti aici !!!

ASP
2nd August 2007, 21:42
nu, ca era prea greu de patruns sensul ascuns, motiv pt care am cerut lamuriri. :P

pentru tine totul pare cam greu...
evident ca nu poti intelege, daca faci parte din armata de "robotei" carora li s-a facut un mic flash la creier si sunt niste "iubitori de gay" dar fara sa stie ce si cum, si totusi ii blameaza pe cei care se opun.

irinaidu
3rd August 2007, 01:42
hei, sa stii ca eu sunt f atasata de micul meu flash. singurul lucru pe care nu-l inteleg daca tot m-au recrutat in armata de robotei nu puteau sa puna un cip mai de calitate sa pot si eu sa iau nota mai mare la rezi???? incep sa cred ca astia iubitori de gay sunt cam calici. :P

07Ex
20th August 2007, 07:28
Eu n-am nimic impotriva cu homosexualii atata timp cat ei isi vad de treaba lor iar eu de a mea. Poata sa faca parade, sa vina la TV, samd.

Radu
7th February 2008, 10:58
hehe...s-a votat legea...in tara nu or sa fie niciodata casatorii intre homosexuali sau lesbiene...au facu si parlamentarii un lucru bun...:D...deabia astept parada gay sa vad niste capete sparte...:D

Kooler
7th February 2008, 11:11
Si paradele astea ar trebuii interzise daca tot ce aduc e: "capete sparte".

Radu
7th February 2008, 11:13
Si paradele astea ar trebuii interzise daca tot ce aduc e: "capete sparte".
lasa prietene...aia de pe la spitale de ce sa nu faca si ei un ban...mai vine cate un gay cu capu spart...:D pac ii mai intra la doctor un "baston" in buzunar...:D

NORGEMAN
7th February 2008, 11:51
Poponarii dau mita la doctori sub alta forma :ras-plans: asa poate se invat minte si doctorii sa nu mai ia bani de la pacieni:D

Elphax
7th February 2008, 11:57
Poponarii dau mita la doctori sub alta forma :ras-plans: asa poate se invat minte si doctorii sa nu mai ia bani de la pacieni:D

ar fi singura varianta buna , singurul aspect pozitiv la violenta asta fara rost

mai ales ca sunt unii doctori care exagereaza cand mai fac tuseuri, au tot fost plangeri la cativa doctori aici in TM :D

jesus supremu
7th February 2008, 12:05
eu le-as fi dat voie lesbienelor:D

Radu
7th February 2008, 12:23
eu le-as fi dat voie lesbienelor:D
si eu le-ai fi dat voie sa se duca cat mai repede in mormant...:D

Elphax
7th February 2008, 12:25
inclinatii spre necrofilie ? :happy

Kooler
7th February 2008, 12:50
La prima vedere n-as avea nimic cu lesbienele, dar daca stau bine sa ma gandesc problema e si aici destul de grava.

angel_with_tail
7th February 2008, 19:40
Fiecare isi alege cum doreste sa traiasca, minunat ar fi sa fie si discreti...Nu le-ar strica nici lor nici noua... Deh...Democratia asta.... Aduce si chestii bune si chestii mai putin bune...:)

irinaidu
7th February 2008, 20:35
aveti grija mai, ca nimic nu se sparge mai usor decat un recipient gol si din cate se vede in posturile de aici , recipiente goale sunt din abundenta!!!

Kooler
7th February 2008, 23:35
aveti grija mai, ca nimic nu se sparge mai usor decat un recipient gol si din cate se vede in posturile de aici , recipiente goale sunt din abundenta!!!

La cine te referi? La cei care sunt deacord cu homosexualitatea sau cei contra?

luma
7th February 2008, 23:53
La intoleranti, la cei care cred ca detin adevarul absolut, la cei care se grabesc sa judece, la cei "perfecti"...:rolleyes:

Cristian
7th February 2008, 23:58
Nu ne credem nici perfecti, nici nu judecam.. sa stea in casa sa se satisfaca in c** cat vor. Nu sa iasa pe strazi ca si asa se fac de ras. Punct.

irinaidu
8th February 2008, 00:10
La intoleranti, la cei care cred ca detin adevarul absolut, la cei care se grabesc sa judece, la cei "perfecti"...:rolleyes:

stiam eu ca poti sa imi citesti gandurile !!!!:D

kooler, nu conteaza daca esti pro sau contra ( cu toate ca eu nu vad cum poti fi pro sau contra intr-o problema care nu-ti apartine . e ca si cand cineva ar considera ca poate sa imi spuna mie daca pot sa-mi iubesc prietenul sau nu ) dar conteaza cum te exprimi. nu e necesar sa dai in cap ca sa te faci auzit.

Kooler
8th February 2008, 00:15
Nu ne credem nici perfecti, nici nu judecam.. sa stea in casa sa se satisfaca in c** cat vor. Nu sa iasa pe strazi ca si asa se fac de ras. Punct.

Deacord. Nu stiu care este rostul paradelor, ce vor sa faca sa adune adepti? Sa-si manifeste bucuria? Consider homosexualitatea o boala (mentala).

irinaidu
8th February 2008, 00:26
eu nu inteleg de ce nu va supara foametea din lume, lipsa de justitie in viata, de ce nu-i considerati bolnavi mintali pe politicienii romani. adica astia chiar ne f.. pe la spate pe toti.
canalizati-va si voi energia spre ceva care chiar conteaza. ce fac oamenii adulti, vaccinati , cu consimtamant de ambele parti chiar nu conteaza pt mine. adica viata mea nu va fi altfel nici daca exista homosexuali, nici daca ei nu exista.
eu as vrea sa nu mai fie poluare, sa nu mai fie coruptie, sa nu mai fie oameni incapabili de intelegere. asta chiar mi-ar afecta viata mea si a posibilului meu viitor copil.

imi poate explica unul singur din voi cu argumente in ce fel viata voastra ar fi mai buna sau mai proasta daca s-ar elimina o anumita pozitie din modul de a face sex al rasei umane?

angel_with_tail
8th February 2008, 01:03
e doar un subiect...fiecare isi spune parerea..:)

Cristian
8th February 2008, 01:17
eu nu inteleg de ce nu va supara foametea din lume, lipsa de justitie in viata, de ce nu-i considerati bolnavi mintali pe politicienii romani. adica astia chiar ne f.. pe la spate pe toti.
canalizati-va si voi energia spre ceva care chiar conteaza. ce fac oamenii adulti, vaccinati , cu consimtamant de ambele parti chiar nu conteaza pt mine. adica viata mea nu va fi altfel nici daca exista homosexuali, nici daca ei nu exista.
eu as vrea sa nu mai fie poluare, sa nu mai fie coruptie, sa nu mai fie oameni incapabili de intelegere. asta chiar mi-ar afecta viata mea si a posibilului meu viitor copil.

imi poate explica unul singur din voi cu argumente in ce fel viata voastra ar fi mai buna sau mai proasta daca s-ar elimina o anumita pozitie din modul de a face sex al rasei umane?

Irina eu mi-am zis o simpla opinie care nu stiu cat e de buna. In orice caz "frate vrei sa faci nebunii cu c*** si cu gura.. stai dracu in casa ta si fa ce-ti pofteste inimioara" < asta la general. La ce sa iasa pe strada sa vada un copil toate paradele lor ???

irinaidu
8th February 2008, 01:41
cristi, nu asta era problema mea. ci posturi de genul " vreau sa-i vad in mormant " al nu stiu cui ca n-am retinut numele. pe mine ma sperie chestiile astea. sa doresti sa moara oameni pe care nu i-ai cunoscut macar e infricosator.

NORGEMAN
8th February 2008, 02:20
Daca nu faceau parada si nu-si mai dadeau atata atentie, probabil nimeni n-ar mai fi zis nimic de ei. Asa in schimb, sa suporte! Eu n-am chef sa mai vad parade cu asemenea oameni in tara noastra! si nu cred ca sunt singurul care ar vrea acet lucru.

angel_with_tail
9th February 2008, 13:10
cristi, nu asta era problema mea. ci posturi de genul " vreau sa-i vad in mormant " al nu stiu cui ca n-am retinut numele. pe mine ma sperie chestiile astea. sa doresti sa moara oameni pe care nu i-ai cunoscut macar e infricosator.

Intr-adevar,e inspaimantator sa vezi cum cineva ar dori sa ia viata unui om,sau macar sa il vada mort... Ti-e mila si cand cineva loveste un animal, d-apoi sa auzi macar ca se doreste moartea cuiva. Insa , sunt convinsa ca , era doar o modalitate de a exprima cat de mult uraste pe cei mai "speciali" din punct de vedere al orientarilor se...ma intelegi tu...sexuale..
Ma indoiesc ca ar iesi persoana respectiva sa le dea omor alora.:)

Daca nu faceau parada si nu-si mai dadeau atata atentie, probabil nimeni n-ar mai fi zis nimic de ei. Asa in schimb, sa suporte! Eu n-am chef sa mai vad parade cu asemenea oameni in tara noastra! si nu cred ca sunt singurul care ar vrea acet lucru.

Te sustin cu tarie! Mi se pare rusinos sa iti scoti rusinea in strada... Sa stea la bordeiele lor sa isi vada de treaba lor(oricare ar fi aia)!:)

luma
9th February 2008, 14:13
La fel de rusinos este sa-ti speli rufele murdare, in strada. Indiferent ca vorbim de neintelegeri intre partenerii de cuplu, de soacre, de copii si bone si mai stiu eu ce minuni, care fac audienta maxima in tot felul de emisiuni...
Eu sunt speriata de altceva: nimeni nu-si da cu parerea despre pedofili, violatori, hoti, ucigasi...sunt priviti cat se poate de normal in societatea noastra. Pare mai interesanta discutia despre cum se *** altii.

NORGEMAN
9th February 2008, 15:33
Imotriva hotilor, pedofililor etc exista legi. Impotriva "paradistilor" nu exista. Ba mai mult, ei vor mai multe drepturi:no:

luma
9th February 2008, 16:04
Eu tot nu vad unde-i problema...
De ce crezi ca ar trebui sa ai mai multe drepturi decat altcineva?
Nu-ti place ceva, evita...

NORGEMAN
9th February 2008, 16:10
Suntem egali in drepturi. Ca si mine, si ei pot sa se casatoreasca cu cine de sex opus. :P
Cat despre ignoranta... majoritatea romanilor traiesc in ignoranta, se lasa calcati in picoare etc :( Rar mai vezi pe vreun om sa se ia de politicineni sau sa spune ca X care face o lege n-are dreptul sa o faca atata timp cat are un trecut "dubios". Cei care totusi mai au tupeul sa mai se opuna sunt considerati de obicei derdedei, huligani sau mai stiu eu cum.

luma
9th February 2008, 16:24
Ca si tine, ei au dreptul (sau ar trebui) sa se casatoreasca cu cine le place...

irinaidu
9th February 2008, 16:38
Intr-adevar,e inspaimantator sa vezi cum cineva ar dori sa ia viata unui om,sau macar sa il vada mort... Ti-e mila si cand cineva loveste un animal, d-apoi sa auzi macar ca se doreste moartea cuiva. Insa , sunt convinsa ca , era doar o modalitate de a exprima cat de mult uraste pe cei mai "speciali" din punct de vedere al orientarilor se...ma intelegi tu...sexuale..
Ma indoiesc ca ar iesi persoana respectiva sa le dea omor alora.:)

ideea e ca eu chiar cred ca astfel de oameni care zic asa ceva , in conjuctura potrivita, ar face-o. conjunctura potrivita fiind o gasca mare de oameni care manati de aceeasi idee sa simta ca responsabilitatea individuala e abolita si ca pot sa dea frau liber instinctului. dovada ca s-a si intamplat de multe ori in istorie. e chiar simplu, un om destept gaseste un grup pe care sa-l denigreze in functie de religie, rasa, orientare sexuala si apoi sa le spuna tuturor celor care simt ca ei ca indivizi nu valoreaza mare lucru, dar si-ar dori mai mult, ca daca trec la oprimare grupului in cauza valoarea lor va creste cumva.
nu stiu cat de corect m-am exprimat dar sper sa intelegeti ideea.

motiv pt care nu am nici un fel de sentimente fata de homosexuali, cu siguranta nu au cum sa ma faca sa-mi schimb orientarea sexuala, dar mi-e frica de genul de oameni mai sus mentionati pt ca nu pot fi sigura ca din urmatorul grup pe care se hotarasc sa-l chinuie nu voi face parte si eu. nu am certitudinea ca nu vor dori dori sa ma omoare si pe mine fara sa stie macar cum ma cheama.

mi-as dori sa vad un thread care sa trezeasca atata pasiune pe teme cu adevarat importante.

angel_with_tail
9th February 2008, 17:09
Imotriva hotilor, pedofililor etc exista legi. Impotriva "paradistilor" nu exista. Ba mai mult, ei vor mai multe drepturi:no:

Bine punctat;).

motiv pt care nu am nici un fel de sentimente fata de homosexuali, cu siguranta nu au cum sa ma faca sa-mi schimb orientarea sexuala, dar mi-e frica de genul de oameni mai sus mentionati pt ca nu pot fi sigura ca din urmatorul grup pe care se hotarasc sa-l chinuie nu voi face parte si eu. nu am certitudinea ca nu vor dori dori sa ma omoare si pe mine fara sa stie macar cum ma cheama.

mi-as dori sa vad un thread care sa trezeasca atata pasiune pe teme cu adevarat importante.

Esti hetero....da?:D

Sunt oameni si oameni. Nu e bine sa iesi pe strada sa protestezi sau sa sustii ceva, pt ca iesind te asumi unui risc... Asa ca mai bine stai in banca ta si te feresti de indivizi de genul. Asa si cu cei "pe invers". Cand au hotarat sa iasa in strada inseamna ca s-au considerat indeajuns de pregatiti sa suporte multe din partea multora...

irinaidu
9th February 2008, 17:49
sunt hetero, dar de multe ori ma oftic din cauza asta. imi plac barbatii dar ma scot din sarite. m-am gandit de multe ori cu prietenele mele ca o relatie intre noi fetele ar fi mult mai buna decat cele cu baietii. de cate ori sunt la o vorba cu fetele si povestim despre ce ne-a mai enervet la un baiat si toate suntem de acord ca faza a fost urata din partea lui mai suspinam o data ca nu suntem gay, viata ar fi mai usoara.

si mai am o curiozitate, v-am intrebat ceva intr-unul din posturile mele anterioare, cu ce va supara pe voi personal homosexualitatea???

si cum e o thread de pareri si vad ca toata lumea spune prostii pe aici m-am gandit sa spun si eu una. eu m-am gandit deseori ca cei care sustin chestii de genul, "hai sa-i batem", sunt exact genul care ori isi bat nevasta si copii acasa, ori de fapt in secret si-ar dori sa fie si ei de partea cealalta a gardului.

adica voi vreti sa ziceti ca freddie mercury ar fi trebuit omorat sau macar bagat la inchisoare??? ca elton john ar trebui sa fie dus la ghilotina??? ca englezii au facut tare bine ca l-au inchis pe oscar wilde??? just curios pana unde mergeti!!!!

paul30
9th February 2008, 19:49
Fiecare face ce vrea cu viata lui atata timp cat nu afecteaza integritatea fizica a altei persoane. Pentru mine imaginea de doi barbati impreuna nu mi se pare prea agradabila dar asta nu inseamna ca acestia trebuie sa-si schimbe orientarea sexuala doar pentru ca altii o vad asa. Deci nu cred ca trebuie sa-i condamnam doar pentru acest motiv.
Nici sa vad o fata de 18 ani cu un bosorog de 60 de ani doar pentru ca acesta e plin de bani nu mi se pare o imagine placuta dar inca nu am vazut nici una din aceste profitoare in puscarie si nici la ghilotina, asa ca inainte de a judeca a celor care sunt diferiti de noi trebuie sa incercam sa fim mai putin superficiali,

luma
9th February 2008, 19:58
Irina, de regula oamenii sunt speriati de ce nu pot intelege. Sunt multe lucruri care ma supara in lumea asta, "banale" as spune, dar mai suparatoare decat homosexualitatea, pentru ca te lovesti de ele, zi de zi: minciuna, ignoranta, ipocrizia, violenta...

ionut_cluj
9th February 2008, 20:01
Nu imi plac, nu-i suport, nu suport sa stiu ca exista. Imi vine sa-i iau pe toti la bombe cand ii vad ca militeaza pentru drepturi, in special de casatorie si cel de adoptie. Pai cum p**a mea sa fii de acord ca un cuplu gay sa adopte un copil???? ALO, BAAAAAA!!!! nu se gandeste nimeni la copilul ala??? Puteti sa spuneti ce vreti, dar pentru mine homosexualitatea este tot un fel de boala mintala.

ionut_cluj
9th February 2008, 20:04
Irina, de regula oamenii sunt speriati de ce nu pot intelege. Sunt multe lucruri care ma supara in lumea asta, "banale" as spune, dar mai suparatoare decat homosexualitatea, pentru ca te lovesti de ele, zi de zi: minciuna, ignoranta, ipocrizia, violenta...

Deci atunci homosexualitatea trebuie acceptata ca naturala si cotidiana, pentru ca eu n-o pot intelege? Si daca nu vreau s-o inteleg cu ce-s mai ignorant decat un nenorocit de poponar care vrea sa adopte un copil? Bai, ganditi putin la rece si rumegati putin ideea ca nu trebuie sa acceptam orice le trece prin cap unor bolnavi. Daca maine vreo 50 incep sa f**a caini, le facem si lor parada, sau cum?

luma
9th February 2008, 20:11
Iti propun un exercitiu de imaginatie: un copil, intr-o familie cu parinti betivi, fara loc de munca, fara acoperis deasupra capului...de crezi ca au dreptul sa creasca un copil? Pentru ca au aceeasi orientare sexuala? Cam subtire motivatia...
Si gandeste-te ca sunt milioane de copii traumatizati, in lumea asta, de proprii parinti...

ionut_cluj
9th February 2008, 20:13
deci nu stii mai mult despre cum e sa ai tata si tata decat mine. Ce discutie e asta? Ne vopsim masina rosie pt ca cea albastra se zgarie? Gandeste-te la celelalte miliarde de copii care traiesc bine mersi cu o mama si un tata, la astia nu se gandeste nimeni? Ti-ar place sa cresti cu un tata si-un tata?? sa fim seriosi...

luma
9th February 2008, 20:25
Nu mi-ar place sa cresc cu parinti violenti si betivi...dar straight. Asta, daca ar fi sa aleg.
Tocmai asta nu inteleg nici eu: ce discutie e asta? De unde atata intoleranta, ura si rautate? De ce trebuie sa ma intereseze ce face altul in patul lui? Vorbim de oamnei maturi, care au consimtit liberi sa traiasca intr-un anume fel...cine sunt eu sa judec?

Lover
9th February 2008, 20:49
Nu imi plac, nu-i suport, nu suport sa stiu ca exista. Imi vine sa-i iau pe toti la bombe cand ii vad ca militeaza pentru drepturi, in special de casatorie si cel de adoptie. Pai cum p**a mea sa fii de acord ca un cuplu gay sa adopte un copil???? ALO, BAAAAAA!!!! nu se gandeste nimeni la copilul ala??? Puteti sa spuneti ce vreti, dar pentru mine homosexualitatea este tot un fel de boala mintala.

in sfarsit ai descoperit si tu ceva ce se stia deja... ca homosexualitatea e o boala :ras-plans:

as fi de acord cu homosexualii daca ar sta cuminti la casa lor, nu sa faca parade si nu stiu ce... sa stea cuminti dracului si sa lase copiii sa fie crescuti cum trebuie... nu de 2 barbati. colegii o sa-si bata joc de el din clasa intai pana in a 12-a si pana la urma copilu ala o sa se sinucida... mai bine sta la o casa de copii.

Balaci
9th February 2008, 20:53
Bai fratilor, de ce sa nu infieze copii? Ati prefera ca acei copii sa ajunga aurolaci pe strada? sau ce va e frica, sa nu il f... pe copil? sau sa ajunga si el homosexual? si daca ajunge ce e asa mare lucru? si asa suntem destui pe planeta asta, o scadere a natalitatii e binevenita. Cu ce e homosexualitatea mai obscena decat saracia?:no:
Poate copilul respectiv are mai multe sanse in viata daca totusi are doi parinti care sa il sprijine (moral si financiar)

irinaidu
9th February 2008, 20:54
eu una chiar citesc threadul asta fara nici o legatura cu homosexualitatea deja.
as vrea f mult sa inteleg intoleranta. nu de alta, dar as vrea sa stiu cum sa o combat cand e indreptata impotriva mea ( firesc si eu sunt manata in viata de motivatii egoiste :P ).

as vrea sa stiu cati din cei care se isterizeaza la ideea unui cuplu gay cu copii au fost intr-un orfelinat??? cati dintre ei au fost intr-un orfelinat cu copii cu retard psihic si/sau locomotor? habar nu aveti despre ce vorbiti. acolo ati vedea ce e cu adevarat de netolerat.

sa zicem ca homosexualitatea nu e o varianta a normalului ci o boala, atunci de ce ii vreti in inchisoare??? eu am avut gripa sapatamana trecuta, sa-mi fie frica pt libertatea mea???

eu am fost crescuta doar de mama si matusile mele. deci o atmosfera exclusiv feminina. cu ce se schimba situatia daca aveam o matusa in minus si o mama in plus???
eu nu zic ca nu e bine sa ai atat un exemplu feminin cat si unul masculin . dar daca nu se poate, credeti-ma nu se termina lumea.

Lover
9th February 2008, 21:00
poate ca sunt si un pic cam nesimtit aici... :D
daca vad 2 femei impreuna n`am nimic cu ele , dar cu barbatii as da de pereti :evil: poate pentru ca eu sunt baiat si nu`mi dau seama CUM naiba sa-ti placa de un alt barbat cat timp exista si femei pe Pamant.
asta e... fiecare cu parerea lui.

luma
9th February 2008, 21:02
:D Ai si tu motivele tale...

Cinstit, nu mi-ar place sa vad doi oameni, de acelasi sex, sarutandu-se. Dar de aici pana la afirma ca-i urasc, ca i-as impusca, ca i-as scoate in afara legii...e mult. In fond, este loc pentru toti sub soare.:)

irinaidu
9th February 2008, 21:06
stai mai linistit ca si eu cand ma uit la wentworth miller, joseph gordon lewitt, milo ventimilia, kevin zegers sau cand ma uit la filme vechi cu paul newmann, robert redford nu pot sa-mi imaginez sa nu-ti placa barbatii.
the point is, ca nu trebuie sa pot. nu pot sa-mi imaginez nici cum este sa fi barbat sau sa fi veverita dar asta nu inseamna ca trebuie sa neg dreptul barbatilor sau veveritelor de a exista ( mai ales cand ma uit la ice age, cum ar fi doamne viata fara veverite :P ).

luma
9th February 2008, 21:07
Veverite cu ghindute...:D

Eu n-am a 2-a parte. :huhu:

Lover
9th February 2008, 21:09
:D Ai si tu motivele tale...

Cinstit, nu mi-ar place sa vad doi oameni, de acelasi sex, sarutandu-se. Dar de aici pana la afirma ca-i urasc, ca i-as impusca, ca i-as scoate in afara legii...e mult. In fond, este loc pentru toti sub soare.:)

deocamdata este... dar daca lumea nu incepe sa foloseasca mai multe prezervative, anti-conceptionale sau mai stiu eu ce, in 100 de ani n`o sa mai incapa toti :D

in 1950 erau cam 2.55 mld de oameni, acum suntem vreo 6.6 mld ...

irinaidu
9th February 2008, 21:10
nu ai a2a parte din ice age??? si lumea isi bate capul cu prostii cum ar fi drepturile homosexualilor cand asa o tragedie se petrece atat de aproape de noi :D
nu-ti merge sa o iei de pe torenti??? daca nu , zi-mi si o scriu pe cd si ti-o aduc la prima ocazie cu fresh de portocale!!!

Lover
9th February 2008, 21:12
stai mai linistit ca si eu cand ma uit la wentworth miller, joseph gordon lewitt, milo ventimilia, kevin zegers sau cand ma uit la filme vechi cu paul newmann, robert redford nu pot sa-mi imaginez sa nu-ti placa barbatii.
the point is, ca nu trebuie sa pot. nu pot sa-mi imaginez nici cum este sa fi barbat sau sa fi veverita dar asta nu inseamna ca trebuie sa neg dreptul barbatilor sau veveritelor de a exista ( mai ales cand ma uit la ice age, cum ar fi doamne viata fara veverite :P ).

ai vazut Gigli? ( cu Jennifer Lopez ) daca da, poate iti amintesti cuvintele alea frumoase ale lui Jennifer atunci cand facea gimnastica ( ea fiind lesbiana ). :D nu cred ca o sa gasesc pe undeva cuvintele alea... dar o sa caut

luma
9th February 2008, 21:12
@Irina: adica...de unde sa iau?:D Hai c-o dam in ghindute pe aici, dar e mai interesant subiectul...

irinaidu
9th February 2008, 21:16
lover, gigli e un film incredil de prost dar poti sa-mi spui cuvintele lui j lo daca le gasesti.
luma hai ca o sa caut si pun link pe filme , ca sa n-o dam in ghindute rau de tot. nu-i asa ca paream mult mai profunde ( fara glume :P ) acum vreo 3 posturi in urma ? :P

Lover
9th February 2008, 21:18
lover, gigli e un film incredil de prost dar poti sa-mi spui cuvintele lui j lo daca le gasesti.
luma hai ca o sa caut si pun link pe filme , ca sa n-o dam in ghindute rau de tot. nu-i asa ca paream mult mai profunde ( fara glume :P ) acum vreo 3 posturi in urma ? :P

stiu... dar intr`o seara era pe protv si nu aveam ce face [ fiind pe la matusa`mea in vizita :sleep: ] asa ca m`am uitat la o parte din el.
sunt si o gramada de greseli in filmul ala... greseli de incepatori. la memorable quotes nu gasesc :no: mai caut...

luma
9th February 2008, 21:18
Nu paream, noi chiar eram.:D Irina, nicio problema, prima impresie conteaza... :ras-plans:

Morom3t3
9th February 2008, 22:05
Despre lesbi eu zic sa se dezvete sau, daca nu pot, sa accepte inte ele un barbat.
Despre homo, eu vreu sa se-nmulteasca, sa imi ramana mie mai multe femei.
:D

jesus supremu
10th February 2008, 14:16
nu-ti mai ajung doua manute?te gandesti sa ceri mana unei fete?:ras-plans::ras-plans:

Radu
10th February 2008, 14:30
si mai am o curiozitate, v-am intrebat ceva intr-unul din posturile mele anterioare, cu ce va supara pe voi personal homosexualitatea???

cum adica cu ce ma supara...daca Dumnezeu a lasat sa se cupleze numai barbat cu femeie cum plm vine handicapatii si handicapatele alea sa se cupleze???nu ii inteleg de ce se manifesta...cum am mai spus...si anu trecut si acum 2 ani au existat incidente in bucuresti...asa va fi si anul asta...noua dreapta si cu basarabia va sparge iarasi capete!:evil:

Radu
10th February 2008, 14:33
si cum e o thread de pareri si vad ca toata lumea spune prostii pe aici m-am gandit sa spun si eu una. eu m-am gandit deseori ca cei care sustin chestii de genul, "hai sa-i batem", sunt exact genul care ori isi bat nevasta si copii acasa, ori de fapt in secret si-ar dori sa fie si ei de partea cealalta a gardului.

ai probleme grave cu capu...ai probleme la mansarda...faci niste afirmatii total hilare...eu sunt cu prietena mea de 6 ani...in astia 6 ani nu i-am dat o palma...cum adica sa imi doresc eu sa ma "ard" cu un barbat daca Dumnezeu a lasat ceva total diferit...voi sunteti niste imbecili care nu gandesc...:rosu::rosu::rosu:

irinaidu
10th February 2008, 15:02
cum tu ai pareri despre oameni pe care nu ii cunosti asa pot sa am si eu pareri despre tine. de ce te superi, credeam ca e un hobby de-al tau sa spui lucruri aberante despre alti oameni si m-am gandit sa incerc si eu poate e amuzant. culmea,chiar e!!!!!
am probleme la mansarda si inca de cativa ani buni. dar asta doar din cauza muncitorilor de 2 lei care nu mi-au refacut acoperisul cum trebuie. off, e greu sa gasesti muncitori seriosi si care sa nu fure in ziua de azi. vezi, de ce trebuia sa-mi amintsti de mansarda, acum m-ai suparat :D

luma
10th February 2008, 16:06
ai probleme grave cu capu...ai probleme la mansarda...faci niste afirmatii total hilare...eu sunt cu prietena mea de 6 ani...in astia 6 ani nu i-am dat o palma...cum adica sa imi doresc eu sa ma "ard" cu un barbat daca Dumnezeu a lasat ceva total diferit...voi sunteti niste imbecili care nu gandesc...:rosu::rosu::rosu:

Uite, intr-adevar ceva de admirat, nu-i asa Irina?:D

N-ai priceput: intr-o discutie, pot aparea mai multe pareri. Indiferent de opinia celuilalt, ai obligatia sa pastrazi o anumita decenta in exprimare. Nu este vorba ca-ti doresti tu, eu sau Irina. Dar, sunt oameni care o fac. De ce crezi ca detii adevarul absolut? Si vezi ca Dumnezeul pe care-l invoci, ne-a invatat sa fim toleranti...

ionut_cluj
10th February 2008, 18:56
Bai fratilor, de ce sa nu infieze copii? Ati prefera ca acei copii sa ajunga aurolaci pe strada? sau ce va e frica, sa nu il f... pe copil? sau sa ajunga si el homosexual? si daca ajunge ce e asa mare lucru? si asa suntem destui pe planeta asta, o scadere a natalitatii e binevenita. Cu ce e homosexualitatea mai obscena decat saracia?:no:
Poate copilul respectiv are mai multe sanse in viata daca totusi are doi parinti care sa il sprijine (moral si financiar)

sincer? prefer sa cresc in strada decat sa intrebe educatoarea: Ionut, care din domnii astia doi e mamica ta?

Balaci
10th February 2008, 19:14
@ionut: e usor sa vorbesti despre lucruri pe care nu le cunosti. dormi intai o noapte in timpul iernii in canal si apoi mai vorbim despre problema asta. Nu inteleg fratilor care e problema voastra pana la urma? Ca se fut in cur? Sau ce? Fiti mai expliciti, se pare ca nu reusesc eu sa pricep ceva

Radu
10th February 2008, 20:46
@ionut: e usor sa vorbesti despre lucruri pe care nu le cunosti. dormi intai o noapte in timpul iernii in canal si apoi mai vorbim despre problema asta. Nu inteleg fratilor care e problema voastra pana la urma? Ca se fut in cur? Sau ce? Fiti mai expliciti, se pare ca nu reusesc eu sa pricep ceva
balaci....:mda:

Balaci
10th February 2008, 22:19
Daca asta e parerea mea, ce vrei sa fac?:D
Fiecare are dreptul sa fie liber, atata timp cat nu lezeaza libertatea celorlalti. Asta e regula de baza a democratiei.

angel_with_tail
10th February 2008, 22:31
Nu mi-ar place sa cresc cu parinti violenti si betivi...dar straight. Asta, daca ar fi sa aleg.
Tocmai asta nu inteleg nici eu: ce discutie e asta? De unde atata intoleranta, ura si rautate? De ce trebuie sa ma intereseze ce face altul in patul lui? Vorbim de oamnei maturi, care au consimtit liberi sa traiasca intr-un anume fel...cine sunt eu sa judec?

Nu ii judeca nimeni... Vrem doar sa nu mai faca parade peste parade si fel de fel de iesiri in public. Tu ai vazut reclama aia cu copilul si catelul? Uite de-aia nu vreau eu sa vada copiii mei parade cu gay...Un copil nu distinge raul de bine, si incearca...Sincer, nu as vrea sa incerce...

Pt ca acei copii vor creste intr-un anumit tip de familie unde ideea de homosexualitate va fi ceva normal, ideea de hetero ceva anormal, asa cum noi am crescut stiind ca hetero=normal, homo=anormal;).

sincer? prefer sa cresc in strada decat sa intrebe educatoarea: Ionut, care din domnii astia doi e mamica ta?

Bun raspuns!(si amuzant totodata:D) Total de acord!!!

@balaci...stai tu calm ca ionut nu ajunge in canalizari. Te poti descurca in viata si singur;). Mai greu,dar te poti descurca.:o:

irinaidu
11th February 2008, 01:30
te poti descurca in viata si singur??? ce-i cu tine te-ai uitat prea mult la cartea junglei???

lasand homosexualitatea in pace, ideea ca voi credeti ca nascut in canal poti razbi in viata arata ca ati vazut prea multe filme motivationale americane. e greu in viata si cel mai greu e sa recapeti sentimentul ca esti om. si singur, fara sa fi iubit si fara sa iubesti, fara sa-ti pese si fara sa-i pese nimanui de tine nu ai cum sa fi altceva decat 1/2 om.

eu va doresc numai bine in viata si sa nu intalniti oameni ca voi, care sa considere ca doar pt ca esti fata/ baiat/ saten/ cu ochii verzi, sau alte motive serioase din astea ,meriti mai putin de la viata.

Ess
11th February 2008, 01:46
pfff...in ce hude negre a intrat un subiect simpatic de caterinca.
de multe ori ma intreb: pe acest forum, pe altele, sau la o discutie la un pahar, ce primeaza? gandurile proprii, sau dorinta narcisista de a fii altcineva decat esti, de dragul opiniei celorlati despre tine?
what's up with u people?

irinaidu
11th February 2008, 02:09
ess, mie mi-a ramas in cap o vorba a unui vrajitor dragut care zicea : nu suntem intotdeauna ce parem si aproape niciodata nu suntem ce visam.
asa ca fi intelegator cu noi si tendintele noastre narcisiste :)

Ess
11th February 2008, 09:32
pai daca imi acceptai invitatia in zona industriala, iti aratam ca si rugina este toleranta cu otelul inalt aliat. adica cu ala de calitate.
dar tu nu: monte carlo, iahturi, chestii... :D:D:D

Daca asta e parerea mea, ce vrei sa fac?:D
Fiecare are dreptul sa fie liber, atata timp cat nu lezeaza libertatea celorlalti. Asta e regula de baza a democratiei.
in cazul nostru lezarea ochiului maro si marirea fi-ului nominal pt tevile "dejective":D:D:D

Balaci
11th February 2008, 09:59
Asa, si, iti lezeaza cu ceva tie libertatea treaba asta?
@angel: nu spuneam ca o sa ajunga, spuneam doar ca e bine sa nu vorbesti despre lucruri pe care nu le stii:)

Ess
11th February 2008, 11:41
Asa...si? mie imi lezeaza? beletristic si literaL, da...oh...da!
tie iti lezeaza? daca da, ceva bataturi?

angel_with_tail
11th February 2008, 14:00
te poti descurca in viata si singur??? ce-i cu tine te-ai uitat prea mult la cartea junglei???

lasand homosexualitatea in pace, ideea ca voi credeti ca nascut in canal poti razbi in viata arata ca ati vazut prea multe filme motivationale americane. e greu in viata si cel mai greu e sa recapeti sentimentul ca esti om. si singur, fara sa fi iubit si fara sa iubesti, fara sa-ti pese si fara sa-i pese nimanui de tine nu ai cum sa fi altceva decat 1/2 om.

eu va doresc numai bine in viata si sa nu intalniti oameni ca voi, care sa considere ca doar pt ca esti fata/ baiat/ saten/ cu ochii verzi, sau alte motive serioase din astea ,meriti mai putin de la viata.

Mda....

Nu arata decat ca avem incredere in noi, in ceea ce stim ca suntem, si in ceea ce poate am descoperit ca putem fi atata vreme cat VREM ceva.
Si astea vin din viata(nu traiesc decat prin realitate,spre deosebire de altii), din increderea in sine si din faptul ca stim ceea ce suntem;).
Nu mai judeca pe altii dupa cum esti tu. Avem deseori tendinta asta, incearca(asa cum au facut si altii) sa depasesti asta.

Adica ce vrei sa spui? Sa nu mai visam? Sa nu ne dorim sa ne autodepasim? Luam exemple in viata de unde putem, si ne autodepasim pt ca stim ca putem... Eu una asa consider ca e bine in viata, sa iei de la fiecare ce e bun si sa incerci sa devii tu insuti din ce in ce mai bun.

Asa, si, iti lezeaza cu ceva tie libertatea treaba asta?
@angel: nu spuneam ca o sa ajunga, spuneam doar ca e bine sa nu vorbesti despre lucruri pe care nu le stii:)

Si ca sa putem discuta pe tema homosexualitatii ar trebui sa o experimentam,sau ce?????:shocked:

Ai intalnit vreodata in viata ta homosexuali? Ai vorbit cu ei? Ai fost prietenul lor???? Ei bine eu am intalnit...
Nu sunt impotriva lor, repet deoarece se pare ca voi cititi numai ce vreti de pe aici, sunt doar impotriva iesirilor lor in strada. Offf,Doamneeeee!!!

ionut_cluj
11th February 2008, 14:30
Eu sunt impotriva tuturor celor care se ard in tub. De ce? PENTRU CA NU-MI PLAC MA, NU-MI PLAC!!!

jesus supremu
11th February 2008, 15:35
Eu sunt impotriva tuturor celor care se ard in tub. De ce? PENTRU CA NU-MI PLAC MA, NU-MI PLAC!!!

nu ti-a placut cand ai incercat?:happy:happy:happy

luma
11th February 2008, 16:11
Mda....
Nu arata decat ca avem incredere in noi, in ceea ce stim ca suntem, si in ceea ce poate am descoperit ca putem fi atata vreme cat VREM ceva.
Si astea vin din viata(nu traiesc decat prin realitate,spre deosebire de altii), din increderea in sine si din faptul ca stim ceea ce suntem;).
Nu mai judeca pe altii dupa cum esti tu. Avem deseori tendinta asta, incearca(asa cum au facut si altii) sa depasesti asta.
Adica ce vrei sa spui? Sa nu mai visam? Sa nu ne dorim sa ne autodepasim? Luam exemple in viata de unde putem, si ne autodepasim pt ca stim ca putem... Eu una asa consider ca e bine in viata, sa iei de la fiecare ce e bun si sa incerci sa devii tu insuti din ce in ce mai bun.

Si ca sa putem discuta pe tema homosexualitatii ar trebui sa o experimentam,sau ce?????:shocked:
Ai intalnit vreodata in viata ta homosexuali? Ai vorbit cu ei? Ai fost prietenul lor???? Ei bine eu am intalnit...
Nu sunt impotriva lor, repet deoarece se pare ca voi cititi numai ce vreti de pe aici, sunt doar impotriva iesirilor lor in strada. Offf,Doamneeeee!!!

Da, am intalnit. Din pacate a murit, macinat de complexe si indoieli, neimpacat cu sine insusi, incercand sa fie altul intr-o societate care nu l-a acceptat asa cum era. Si imi e dor de el...ramane un prieten adevarat, caruia i-a lipsit egoismul si ipocrizia unei "societati perfecte".
Ne grabim sa-i judecam pe altii, convinsi ca suntem detinatorii adevarului absolut, ca tindem spre perfectiune, ca ne autodepasim. Dar cum sa depasesti perfectiunea?
Hai sa fim seriosi, tot ceea ce facem, tot ce gandim, este raportat la noi insine, judecam prin prisma noastra. A fi tolerant, in opinia mea, inseamna in primul rand a accepta o alta parere, nu a te identifica neaparat cu ea.
Este frumos spus si corect de altfel, sa luam din jurul nostru doar ce e bun. Dar viata, in realitatea ei, nu este formata doar din bine si rau...este si mult gri acolo. Ce ne deosebeste unul de altul: alegerea. Si fiecare are dreptul de a alege. Asta incercam sa spun aici.
A accepta ca altcineva simte altfel, nu inseamna a trai ca el, a fi ca el...doar a intelege.
Traim in democratie, fiecare are dreptul sa-si spuna opinia...si eu am facut-o aici si n-am pretentia ca detin adevarul absolut. :)
Insa declaratii de genul "sa-i batem", "sa-i omoram"...sincer, ma sperie. Nu arata nici ca luam ce-i bun din viata, nici ca evoluam.
Din tot ce am citit aici, n-am gasit niciun argument serios impotriva homosexualitatii, doar replici de genul "nu-i vreau", "nu-mi plac" sau "in Biblie scrie altfel". Am rugamintea de a nu veni cu Bilblia, Coranul sau mai stiu eu ce alte alte carti de natura a ma lumina...va pierdeti timpul. V-as putea (re)aminti cate principii de conduita si bun simt sunt scrise, fara sa le bage nimeni in seama in lumea asta moderna.
Sper ca am scris bine...astept corecturile:P:D

angel_with_tail
11th February 2008, 20:01
Da, am intalnit. Din pacate a murit

A accepta ca altcineva simte altfel, nu inseamna a trai ca el, a fi ca el...doar a intelege.

Insa declaratii de genul "sa-i batem", "sa-i omoram"...sincer, ma sperie. Nu arata nici ca luam ce-i bun din viata, nici ca evoluam.
Din tot ce am citit aici, n-am gasit niciun argument serios impotriva homosexualitatii, doar replici de genul "nu-i vreau", "nu-mi plac" sau "in Biblie scrie altfel".

Sper ca am scris bine...astept corecturile:P:D

Si eu am intalnit. [imi pare rau pentru prietenul tau...] Sunt niste oameni perfect normali care doar au o alta orientare sexuala. De fapt, imi amintesc ca atunci cand i-am intalnit prima data mi-am spus :" gay people rule", atat de bine m-am inteles cu ei.[Aveau o gramada de prieteni, erau foarte inteligenti,aveau niste joburi super,bani,o casa super-misto!]
Nici nu vroiam sa ma gandesc la ceea ce faceau ei cand erau in dormitor, pt ca nu asta e esential, fiecare face ceea ce isi alege cu viata lui[in particular].

Nu cred ca trebuie sa aducem argumente impotriva a nimic, decat a iesirii lor in strada... Tu ti-ai dori sa ai un copil care nu se decide daca e gay sau straight? Eu una,nu prea...

La ultima parte,cea cu corecturile, ai fost tare:D...
Am corectat pt ca eu de obicei nu discut cu persoane care nu prea au dat pe la ora de limba romana si care mai au si pretentia ca sunt destepti...Si asa imi justific decizia de a nu mai citi,comenta sau baga in seama anumite persoane de pe acest forum.:)

luma
11th February 2008, 22:26
Nu cred ca exista cineva caruia nu i s-a intamplat sa greseasca. Recunosc cinstit ca mai gresesc...asta e! Nu are legatura nici cu inteligenta, nici cu stiinta, doar cu atentia.:)

Nu cred ca trebuie sa aducem argumente impotriva a nimic, decat a iesirii lor in strada... Tu ti-ai dori sa ai un copil care nu se decide daca e gay sau straight? Eu una,nu prea...

Sincer? Nu. Si nici nu vreau sa par atat de moderna in gandire, incat sa nascocesc un raspuns frumos, sa arat cat de toleranta, ingaduitoare, intelegatoare pot fi. Nu stiu cum as reactiona...probabil nu foarte corect.
Prefer sa nu ma gandesc la asta...:D

angel_with_tail
11th February 2008, 22:51
Luma....tu poate gresesti din neatentie, altii crede-ma ca se iau cu tine de gat cand le spui ca nu stiu sa scrie;).

Corect:D Imi place la tine ca esti ceea ce esti,si nu vrei sa pari altcineva. E de apreciat!

irinaidu
11th February 2008, 23:33
eu sincer chiar nu cred ca devii gay pt ca vezi un film la tv sau pt ca vezi o parada pe strada. pt daca ar fi asa toti cei cu parinti gay ar trebui sa fie gay si toti cei cu parinti straight ar trebui sa fie straight.
eu cred ca asa se nasc. si avand in vedere ca nu exista pana acum nici o dovada stiintifica care sa demontreze ca e asa sau ca nu e , eu aleg sa cred varianta asta.

eu daca as avea un copil gay as fi trista datorita unui singur motiv. imi dau seama ca viata lui ar fi mai grea decat daca ar fi ca toti ceilalti.

cu asta cred ca am cam terminat tot ce aveam de spus pe subiect. sper sa nu ma mai enerveze careva cu cate o idee geniala din ciclul " hai sa-i omoram ".

angel_with_tail
12th February 2008, 00:05
n-ai vazut reclama cu copilul si catelul...si nu esti la curent cu ce se intampla in asta lume minunata in care fetele de 12-13-14-15-16 ani raman insarcinate, ca sa vezi ce repede sunt dornici sa incerce copiii ceva nou...

luma
12th February 2008, 00:17
Eu as zice aici ca o problema o au parintii...

irinaidu
12th February 2008, 00:35
surprinzator si la mama in sat ramaneau fetele insarcinate la 12-13-14-15-16 ani si culmea nici nu aveau televizor si nici nu citeau reviste. motivele pt care cineva greseste in viata sunt nenumarate si eu nu cred in variantele astea facile in care copiii care s-au hotarat sa isi impuste colegii intr-un liceu din america asculta muzica lui marylin mansan si asta i-a determinat sa faca ce-au facut.
cred ca toate deciziile pe care le iau copii au multe motivatii in spate si sa crezi ca ceva asa simplu i-a stricat e doar dorinta unor parinti de a se degreva de responsabilitati.
un exemplu: mama mea si multi prieteni fumeaza. eu nu. deci puterea exemplui nu e obligatorie.
si care reclama cu catelul ca deja e a 2a oara cand o mentionezi si m-ai facut curioasa???

ionut_cluj
12th February 2008, 01:00
eu daca as avea un copil gay as fi trista datorita unui singur motiv. imi dau seama ca viata lui ar fi mai grea decat daca ar fi ca toti ceilalti.

Nu ti-o spun cu rautate, dar blestem ziua cand copilul tau iti va spune ca e gay iar tu vei pune capul in pamant, refuzand sa te lupti pentru viitorul lui. Asta e atitudine de om normal?
Cand vad ce scrii mai ca ma bucur ca nu m-a lasat mama mai mult de 11 noaptea afara pana la 16 ani.

ionut_cluj
12th February 2008, 01:01
nu ti-a placut cand ai incercat?:happy:happy:happy

ma n-am icnercat, da` poate ne zici tu cum e.

irinaidu
12th February 2008, 01:13
ce bine ma cunosti de sti si ora la care trebuia sa ma intorc acasa cand aveam 16 ani. a, scuze , am uitat ca tu nu trebuie sa cunosti pe cineva ca sa detii adevarul absolut despre el!!!
share the wisdon some more!!!

ma bucur ca pot si eu sa sperii pe cineva, incepusem sa ma simt prea benigna. :P

si de curioasa, dca copilul tau va fi gay cum vei lupta pt viitorul lui tu? cu bata???

Tyler Durden
12th February 2008, 01:14
Cand vad ce scrii mai ca ma bucur ca nu m-a lasat mama mai mult de 11 noaptea afara pana la 16 ani.
Cred ca nu te-a lasat deloc afara, ca prea ai creierul neaerisit.

ionut_cluj
12th February 2008, 03:42
si de curioasa, daca copilul tau va fi gay cum vei lupta pt viitorul lui tu? cu bata???

Daca va fi copilul meu gay (bat in lemn), voi apela la toate mijloacele posibile (tratament, consiliere, terapie, tot ce tine de asta) si voi face tot ce tine de mine ca sa-l fac sa-si schimbe "opinia". In nici un caz nu voi fi "trist" ca e gay, si gata, ma pun la tv...

Tyler n-am nici un chef sa ma cert cu tine, dar sunt curios: daca te prind vreo 3 "smecheri" intr-o noapte si-ti fac curul margareta, o sa zici " ce daca? sunt gay, au si ei nevoile lor, ma bucur ca le-am putut fi de folos" ?

paul30
12th February 2008, 12:24
Ionut, tu ai copii? Cred ca nu. Iar in momentul in care vei avea sper sa poti sa te gandesti in primul rand la fericirea lui si apoi la satisfactia ta personala.

O intrebare ce ai prefera sa afli despre fiul tau, ca e gay sau narcoman.

luma
12th February 2008, 15:04
Ionut, pot sa-ti raspund eu, ca femeie, la intrebarea asta (si asta doar pentru ca, cele mai multe violente impotriva femeilor se indreapta). Daca m-ar viola 3 smecheri straight, ar trebui sa ma simt bine, sau ar trebui sa cer eliminarea drepturilor pentru barbatii straight, smecheri si albi. Sunt in dilema...

Tyler Durden
12th February 2008, 21:20
Tyler n-am nici un chef sa ma cert cu tine, dar sunt curios: daca te prind vreo 3 "smecheri" intr-o noapte si-ti fac curul margareta, o sa zici " ce daca? sunt gay, au si ei nevoile lor, ma bucur ca le-am putut fi de folos" ?

Deci de cand citesc presa si ma uit la televizor nu am auzit macar o data despre vreun viol homosexual. Acest tip de viol este frecvent in penitenciare de obicei si nu este neaparat apanajul homosexualilor.

Ce ma deranjeaza pe mine in toata aceasta poveste, e mai degraba identitatea alterofoba a unora. Adica esti alb si hetero (pentru asta nu ai nici un merit) si prin urmare esti liber sa detesti tot ce e diferit de tine. Um om trebuie sa fie superior altora nu prin ceea ce a primit de-a gata, ci prin ceea ce dobandeste datorita inteligentei, muncii si calitatilor sale. A fi alb si hetero nu este o calitate, ci un dat.
Nici eu nu urmaresc cu placere marsul lor, mi se pare dizgratioasa toata aceea manifestare, insa pot sa inteleg mecanismul psihologic care ii face sa se manifeste astfel. Oameni cu identitatea ultragiata ca a lor, simt nevoia unui soi de exchibitionism.

ionut_cluj
12th February 2008, 22:45
paul30: narcoman, pt ca asta are sanse mai mari de a fi tratat decat homsexualitatea.
tyler: sorry dude, da` n-am idee despre ce vorbesti. de unde pana unde detest tot ce e diferit de mine??? adica doar gay sunt pe lumea asta? Intr-adevar, nu suport tiganii (am eu motivele mele pt care imi doresc sa-i vad pe toti rupti in bucati), dar in afara de ei si de poponari n-am nimic cu nimeni. Ma daca va plac asa mult poponarii, ce mama naibii nu puneti mana de la mana, le cumparati o ferma si-i bagati pe toti acolo? Sau, mai bine: de ce nu va luati fiecare cate 7-8 in casa cu voi? Macar asa devine palpitanta discutia...
Aveti niste gandiri spalate de american dream-ul balcanic, gandiri care va dau impresia de sine ca sunteti deschisi la minte. Decat asa, prefer sa fiu inchis la minte. Da, am prejudecati, ca daca n-as avea, m-as c**a in strada.

luma
12th February 2008, 22:53
Asta se numeste educatie, nu prejudecata.
Nu e vorba ca ne plac sau nu. Este vorba ca nu ma deranjeaza existenta lor. Asa cum nu ma deranjeaza nici rromii, atata timp cat muncesc si isi vad de treaba. Nu pot judeca oamenii decat pentru comportamentul lor in societate.
Si Ionut, iti doresc sa n-ai un copil narcoman...ar avea foarte putine sanse sa se vindece, ar avea si mai putine sa traiasca.

NORGEMAN
12th February 2008, 23:11
Un om în vîrstă dorește să emigreze. La completarea formalităților, este întrebat de către oficialități de ce. - Datorită homosexualității... - Cum așa? - Păi, în timpul naziștilor se pedepsea chiar cu moartea, după aceea cu închisoare, iar acum este permisă prin lege. Aș dori să emigrez pînă nu devine obligatorie.

Elvis81
13th February 2008, 00:10
Pentru toti tolerantii de pe aici am si eu o intrebare:cum ii explici copilului tau de 6-7 anisori de ce "se ling aia ostentativ pe strada"(ca sa citez din parazitii)? Nu sunt impotriva lor dar nu este normal sa defileze..inteleg si punctul de vedere al lui Tyler,dar totusi cred ca se exagereaza cu marsurile

Pentru cei care stiu doar "hai sa-i omoram pe toti",cred ca postul lui tyler e cu dedicatie...

. Adica esti alb si hetero (pentru asta nu ai nici un merit) si prin urmare esti liber sa detesti tot ce e diferit de tine. Um om trebuie sa fie superior altora nu prin ceea ce a primit de-a gata, ci prin ceea ce dobandeste datorita inteligentei, muncii si calitatilor sale. A fi alb si hetero nu este o calitate, ci un dat.
.

PS voi chiar nu aveti altceva de facut decat sa stati sa va ganditi ce ar fi mai bine: copil narcoman sau gay??:headbang:

irinaidu
13th February 2008, 00:29
ce treaba are violul cu sexualitatea??? violul nu se intampla din dorinta de sex ci din dorinta de dominare, dorinta de putere.

gay sau narcoman? ce naiba vorbiti oameni buni???

si ionut, daca te-ai caca pe strada s-ar numi ca esti nesimtit nu lipsit de prejudecati.

si ce i-as spune copilului despre homosexuali??? va fi o discutie la fel de dificila ca si cea despre albine si polenizare. orice discutie cu copilul tau e una dificila dar de obicei e mai greu cu adultii.
am vazut o data la tv o faza. o doamna povestea ca fetita ei de 5 ani cum vedea pe cineva pe strada o intreba pe mama ei cum il cheama. mama, tatal si fetita pe strada si fetita intreaba: mami cum il cheama pe nenea? mama deja plictisita de faza zice : george. tatal : si ma rog frumos tu de unde il cunosti pe ala??? :D

Bumbescu
13th February 2008, 01:51
Ionut, pot sa-ti raspund eu, ca femeie, la intrebarea asta (si asta doar pentru ca, cele mai multe violente impotriva femeilor se indreapta). Daca m-ar viola 3 smecheri straight, ar trebui sa ma simt bine, sau ar trebui sa cer eliminarea drepturilor pentru barbatii straight, smecheri si albi. Sunt in dilema...

Ce desteapta e Luma...:D

"Lupta" asta de aici e in primul rand inegala, prin diferenta enorma de "forte", manifestata prin exprimare.:D
In al doilea rand cred ca problema se pune gresit, disputa balansand intre "intelegere" si "sa-i rupem".

Personal ma plasez undeva la mijloc, mult mai aproape de "intelegere" undeva in zona "tolerantei".
Dar nu a intelegerii!! Pt ca de inteles nu o sa-i inteleg niciodata.
Tyler vorbea despre homosexualitate ca despre un "dat", ca despre o boala, nu stiu daca e asa, nu cred ca e demonstrat stiintific. Cunosc o lesbiana, devenita asa pur si simplu dintr-o dragoste patologica pt luxul pe care i-l putea oferi o perversa.
Nu sunt de acord cu exbitionismul promovat in ultimii an, e un mod de a-mi "baga pe gat" existenta lor, un mod de a ma obliga sa "stiu" despre ei. Dar eu poate ca nu vreau, poate ca in sinea mea mi-e scarba de ei, dar, din moment ce nu ma manifest contra lor nu vad de ce ar trebui sa fiu obligat sa-i "admir".
Toata povestea cu marsul seamana cu marsul anual al catolicilor din Belfast prin cartierul protestant. Un mars stupid, ce alimenteaza o ura de secole si care e generatorul violentelor dintre cele doua confrerii.
La fel si cu homosexualii la noi. Ati auzit de vreun scandal pe tema asta in afara marsului?
E vorba pana la urma de marsul veleitarilor din randurile lor, al celor dornici sa iasa in fata. Sunt convins ca multi dintre ei, printre care probabil si multe personalitati , nu participa la scalambaiala aia.

In fine...discutia asta poate continua la nesfarsit.

angel_with_tail
13th February 2008, 23:13
Cred ca odata ce ne-am spus punctul de vedere in ceea ce priveste parerea noastra despre homosexuali, nu trebuie sa mai discutam prea mult pentru ca intram foarte usor in contradictoriu unii cu altii si, sincer, nu are rost pentru ca oricum nu se va schimba punctul de vedere al nimanui , nu iese nimic bine, ba chiar iese rau, favorizandu-se antipatiile...

Um om trebuie sa fie superior altora nu prin ceea ce a primit de-a gata, ci prin ceea ce dobandeste datorita inteligentei, muncii si calitatilor sale. A fi alb si hetero nu este o calitate, ci un dat.

Tyler, tu esti?:P

Tyler Durden
13th February 2008, 23:40
Ionut, nu-nteleg de ce s-a ajuns la faze de genul :luati cate 7-8 acasa daca ii iubiti atat, e vorba aici de a discuta de niste principii si nu cred ca daca cineva apara dreptul la diferenta al altora trebuie sa faca acte eroice pentru aceea minoritate. In privinta spalarii creierului nu cred ca al meu e ala spalat, nu vad legatura pe care o faci cu american dream balcanic, cand ideea de toleranta e destul de veche in civilizatia lumii (iti recomand lectura lui Montaigne, Locke sau Etienne de la Boetie, care scriu despre toleranta in momente in care SUA nu insemna nimic pe harta lumii).
Bumbescule:,,Cunosc o lesbiana, devenita asa pur si simplu dintr-o dragoste patologica pt luxul pe care i-l putea oferi o perversa."- eu zic ca tipa fie nu era gay cu adevarat si a devenit astfel din oportunism, deci nu se poate vorbi de gay ci de prostitutie ori tipa avea anumite latente care au fost incurajate si de ceva oportunism. Oricum, sa fim seriosi asta e un caz izolat, in Romania nu e deloc profitabila homosexualitatea.
Angel: ,,Tyler, tu esti?"- si eu ma intreb deseori asta: sunt eu, nu sunt eu...:D

P.S. Cu asta eu am ,,iesit " din discutia asta. Stiu ca nu o sa conving pe nimeni si nimeni nu o sa ma convinga pe mine. Oricum celor care eventual s-ar arata ingrijorati de atitudinea mea si ar putea sa gaseasca postul meu cam suspect, le spun ca sunt cat se poate de hetero. ;)

Ess
13th February 2008, 23:55
Ionut, tu ai copii? Cred ca nu. Iar in momentul in care vei avea sper sa poti sa te gandesti in primul rand la fericirea lui si apoi la satisfactia ta personala.

O intrebare ce ai prefera sa afli despre fiul tau, ca e gay sau narcoman.

Salut Paul! :ok:
(...)nevermind, ii lasam sa faca copii, dupa aia radem si noi de ei :D
a trecut cicatricea?

Balaci
24th February 2008, 21:51
Pun pariu ca la asta nu se gandisera homofobii mioritici:
Homosexualii sunt de vină pentru cutremurele din Israel
Sâmbătă 23 februarie 2008, 11:24

Un membru al Parlamentului israelian dă vina pe homesexualitate pentru cutremurele care au zguduit Orientul Mijlociu în ultimul timp.

Shlomo Benizri, membru al partidului ultranaționalist ordodox, a explicat cum se pot stopa cutremurele: prin renunțarea la legile libertine asupra homosexualilor.

Șase cutremure a lovit Israelul în ultimele luni, iar două dintre ele au avut loc chiar săptămâna trecută.

Israelul a scos din ilegalitate homosexualitatea în 1988 și de atunci a recunoscut căsătoria între persoanele de același sex. Mai mult, săptămâna trecută au fost aprobate și adopțiile pentru cuplurile de același sex.

Benizri a declarat că nu este nicio coincidență că primul din cele două cutremure de săptămâna trecută a lovit țara la numai două zile după aprobarea adopțiilor pentru homosexuali.

"De ce au loc cutremurele? Unul dintre motive este că puterea oferă legitimitate sadomiei", a declarat acesta într-o dezbatere parlamentară.

"Dumnezeu ne avertizează că dacă ne scuturăm organele genitale pe unde nu trebuie, ne va scutura și El lumea ca să ne trezească", a mai adăugat acesta.

Sursa: Ananova

Ess
24th February 2008, 23:24
asta-i tare, balaci :cry:

angel_with_tail
26th February 2008, 21:56
Cat de tare poate sa fie!!! :happy
E pe bune sau e o gluma?:P

Balaci
26th February 2008, 22:10
E pe bune:D
Am scris si pe blogul unui prieten un articol pe chestia asta:D http://blog.time4news.ro/c-c/?title=cutremura-259-tor&more=1&c=1&tb=1&pb=1

Balaci
24th October 2008, 11:54
Jorg Haider era homosexual :happy

Liderul extremei drepte austriace, Jorg Haider, decedat într-un accident de mașină, avea o relație specială cu adjunctul său, conform declarațiilor acestuia.

Urmașul lui Jorg Haider la conducerea partidului de extremă dreapta Alianța pentru Viitorul Austriei, Stefan Petzner, în vârstă de 27 de ani, a recunoscut de curând că a avut o “relație specială” de lungă durată cu fostul său șef. Haider a decedat în urmă cu două săptămâni într-un accident de mașină, autopsia dovedind că avea în momentul producerii accidentului o alcoolemie cu mult peste limita legală. Petzner a apărut de multe ori, după moartea lui Haider, în lacrimi, în timpul interviurilor luate de televiziuni. Tânărul lider de extremă dreapta a recuoscut, practic, într-o emisiune radio, că era iubitul lui Haider: “Trebuia să mă duc la el.
Trebuia să mă duc la el” a declarat, în timpul interviului, amintindu-și despre cum a reacționat când a aflat vestea morții șefului său, ducându-se la spital, unde se afla corpul neînsuflețit al acestuia.

Petzner a recunoscut că simțea “o atracție magnetică” pentr Haider, pe care îl întâlnise cu cinci ani în urmă, când lucra ca reporter de modă: “am avut o relație ce mergea mult mai departe de prietenie. Eu și Jorg eram conectați prin ceva cu totul special. A fost bărbatul vieții mele”. Tânărul insistă asupra faptului că Claudia, văduva lui Haider, nu avea nimic împotriva relației lor: “Ea l-a iubit ca o femeie. El a iubit-o pe ea ca un bărbat. Eu l-am iubit într-un mod cu totul diferit și personal. Ea înțelegea asta” - declară Petzner. Totuși, sora lui Petzner, Chrisitane, citată de “The Independent”, spune că uneori Claudia era geloasă pe Stefan: “uneori Claudia era geloasă pentru că Stefan petrecea mai mult timp cu soțul ei decât ea”.

Stânjeniți de situația creată, oficialii partidului de extremă dreapta au anunțat astăzi anularea unor interviruri programate cu Petzner. Eforturile lor de a anula transmiterea interviului radio au fost însă lipsite de succes.

Media austriace au publicat fotografii cu Haider într-un bar gay făcute cu puțin timp înainte de accidentul fatal. Martorii prezenți la petrecerea de lansare a unei reviste la care Haider a participat chiar în seara dinaintea morții sale spun că acesta a părăsit localul supărat din cauza unei dispute pasionale cu adjunctul său. Se pare că liderul i-a spus șoferului să plece acasă și a condus singur mașina, deși era băut. Imaginea de până acum a liderului de extremă dreapta era una de familist, Haider având doi copii cu soția sa, Claudia.
(c) Cotidianul.ro

Hahaha, geniala faza! Pun pariu ca trei sferturi dintre "extremisti" sunt de fapt gay frustrati

TeBat
4th May 2010, 12:32
Deschid acest thread, pornind de la o discutie de pe forumul de film unde s-au expus cateva pareri contradictorii legate de acest subiect.

Puteti continua aici.

Elphax
4th May 2010, 12:38
poll-ul tau nu prea este relevant, trebuia sa faci niste variante mai cuprinzatoare

eu nu pot vota nicicare din variante
nu imi sunt indiferenti, nu ii inteleg dar ii accept, chiar cunosc mai multi gay

din punctul meu de vedere nu este un comportament normal, dar pana la urma e treaba lor ce fac cat timp nu "agreseaza" pe ceilalti sub nici o forma

TeBat
4th May 2010, 12:39
Propune tu niste variante care ti s-ar parea cuprinzatoare, Elphax. Modificam.

zebe
4th May 2010, 12:41
Parte din discutia de pe Film.

Daca nu e vorba despre asta de ce trebuie sa-mi arate fazele alea mega gay? De ce? Pentru progaganda. E interesant ca la Hollywood nu a existat film care sa nu fie nominalizat la Oscar si sa fie despre homosexuali in ultimii ani. Sau sa fie nominalizati actori dintr-un film cu homosexuali.

Vrei motive?
Pai a fi homalau e trendy. Scuze, "gay", ca sa fiu "politically correct" si sa nu-i discriminez pe acesti bolnavi psihic care refuza sa recunoasca problema majora pe care o au la scufita.
Si daca nu ar primi nominalizari si premii, atunci s-ar considera discriminare si ar avea probleme cu reprezentantii alifiilor de pe la Hollywood, din politica si administratie etc.
La fel ca si filmele referitoare la celelalte minoritati discriminate la un moment dat in istorie: jidanii, tiganii (in cazul nostru) etc.
Mie mi se face scarba cand vad cat sunt de promovate astfel de filme. Bine ca ai anuntat ca e cu, despre si pentru alifii, ca poate il downloadam naibii si eu si atunci sa fi vazut ce ma imbolnaveam de nervi.

ok, you people have major issues. nu stiam ca aveti probleme din astea. si lasand la o parte faptul ca premiile chiar nu inseamna mare lucru, dar sunt o gramada de filme cu nominalizari care nu au ca subiect nici homosexualii, nici negrii, nici evreii, nici tiganii asa ca nu vad exact care e problema. adica serios, bine ca avatar merita sa fie nominalizat. seriously dudes, seriously???

i hate homalaii :cry:
what's wrong about that? seriously dudes, seriously??? :D

irina ai o fisura de logica. Eu am zis ca unele blonde sunt secxi. De aici nu se poate desprinde afirmatia ca toate blondele sunt secxi. Am zis ca Hollywood-ul a avut de grija sa nominalizeze, sa aduca in prim plan si filme cu homosexuali sau actori care joaca in filme cu homosexuali. Anul asta a fost A single man. Anul trecut a fost Milk parca. Totul a pornit de la Brokenass mountain. Cum se face cate un film dintr-asta cum hop si nominalizarea. E deja batator la ochi ca-i propaganda pentru a raspandi homosexualitatea sau de a fi acceptata(incurajata?, pardon de expresie) daca e pusa intr-o "lumina placuta".
Later edit: voiam sa mai zic ca nu, nu avem probleme majore. Pur si simplu avem niste principii care nu coincid cu ale tale. Eu pe homosexuali ii consider inutili deci nu vad de ce ar exista.

mie mi se pare intreaga rasa umana o greseala si complet daunatoare.
si o chestie care mi-a placut dintr-o nuvela citita acum multa vreme dar care inca imi pluteste pe undeva prin amintire " knulp " de hesse. si la sfarsit hesse zice despre personajul lui ceva de genul ( si nu, knulp nu era gay iar nuvel nu e despre sexualitate )- Oameni precum Knulp nu sint, ce-i drept, folositori, in schimb, sint mult mai putin daunatori decit majoritatea celor folositori.
cam atat de la mine pt voi cei folositori.

ps: si doar asa pt cei morti de frica pe aici. daca homosexualitatea ar fi o boala, nu e sigur infectioasa si cu atat mai putin contagioasa. asa ca you're all safe little darlings !

irina tot ceea ce am zis eu e ca mi se par inutili din punctul meu de vedere. Acest tip de relatie este impotriva naturii. Impotriva firii. Nu zic eu asta. Natura o spune. Realitatea inconjuratoare. Nu poti avea viata si evolutie daca indivizii sunt de acelasi gen. Gandeste-te daca toate femeile ar fi omorate sau toti barbatii ar fi omorati si ar ramane decat o singura specie pe pamant. Cum ar putea fi posibila continuitatea speciei asteia? Toti or sa aiba o finalitate deci oricate relatii de iubire pura si adevarata ar avea doua persoane de acelasi gen ele ar fi inutile. N-o sa ramana nimeni in viata sa afle despre ele. Care este rostul iubirii daca nu lasi ceva in urma? Un simbol al acelei iubiri. Un copil.

Exagerezi!! A fi "gay" nu e o boala psihica; in marea majoritate a cazurilor se naste cu aceasta tendinta si nu exista, sau cel putin n-am auzit eu in viata mea, de asa zisul "tratament" impotriva homosexualitatii care sa aiba si succes.
Nu stiu cum definesti tu acum o "boala psihica"; sa stii totusi ca intelectuali si oameni ilustri al prezentului sau al trecutului erau de aceeasi tendinta sexuala.

Insusi "razboinicul" Ahile, ce-i drept, personaj mitologic, era homosexual; dovada ca a existat totusi dintotdeauna aceasta tendinta sexuala.
Cat despre faptul de a fi impotriva "naturii", mi se pare o interpretare gresita in legura cu acest lucru. Cum spuneam tocmai mama natura i-a facut asa.
Sunt ce-i drept impotriva "normalitatii" care inseamna altceva. Dar impotriva "normalitatii" din mai multe puncte de vedere poti fi si tu cu ideile, actiunile si placerile tale.

In legatura cu faptul ca ar fi impotriva procreatiei, ca fapt in sine asa e; totusi, procreatia si asa zisa "iubire" nu mai sunt doua lucruri care automat fac pereche. Tendinta umanitatii, cel putin in occident este "burlacia". Din ce in ce mai multi copii traiesc cu copii separati.
In fine, ce vreau sa spun ca prin absurd, daca toata lumea ar fi "gay" nu inseamna automat ca nu ne vom mai procrea. Nu va mai exista familia traditionala insa copii se vor face.

Faptul ca se fac acele "defilari" homosexuale, ce-i drept putin indecente, majoritatea dintre ele sunt impotriva "homofobiei"; iti dai seama ca nu e greu sa traiesti in situatia lor. Dupa care exista un anumit drept al exprimarii, nu-i asa ?? (binenteles, cu decenta)

Acum toti barbatii sunt aparent "homofobi" pentru ca in primul rand este un lucru care dezgusta un heterosexual. Si pe mine ma dezgusta la fel ca multe alte lucruri in aceasta viata dar tolerez, ce sa fac. "toleranta" pentru mine e o valoare si un lucru necesar pentru a trai intr-o lume cat mai pacifica posibil.
Oamenii sunt diferiti; tolerezi atata timp cat nu fac rau nimanui

A.k.a
4th May 2010, 13:19
Personal nu am nimic cu ei. Sunt de parere ca fiecare face ce vrea atata timp cat e in limita bunului simt. Din cate am vazut si eu prin emisiuni, se nasc asa. De exemplu chiar a fost pe Discovery o emisiune cu o tipa care a nascut doi baieti iar unul dintre ei a avut penisul sub-dezvoltat. Mama sa a decis impreuna cu doctorul sa ii taie penisul si sa il faca fata. L-a imbracat asa, s-a comportat cu el exact ca si cu o fata dar degeaba, el se simtea baiat oricat ar fi incercat maica-sa sa il convinga altfel.

Trim0b
4th May 2010, 13:26
atata timp cat nu arata asta nu am nimic cu ei...dar sa vezi doi barbati cum se saruta pe strada...poate trec si copii pe acolo si ii vad,ce invata ei de acolo?pot ramane marcati pe viata...poate inteleg ca asa e normal...

TeBat
4th May 2010, 13:38
In strainatate conceptiile sunt cu totul diferite fata de Romania; acolo cand doi barbati se tin de mana pe strada, este ceva neobservabil printre cetateni, pe cand la noi este un lucru neobisnuit si condamnabil. Sa fiu sincer, nici eu nu ma simt confortabil in preajma lor si am tendinta sa spun ceva urat cand ii vad ca se saruta. Cu siguranta mai avem pana sa ajungem la mentalitatea din vest, personal nu stiu daca pot trece acest prag.

irinaidu
4th May 2010, 13:52
mie poll-ul imi e de ajuns ca sa ma isterizez. nu am o parere despre homosexuali. nu am o parere despre heterosexuli. nu am o parere despre blonde. my point fiind ca nu poti sa ai o parere despre un intreg grup de oameni, just like that.

oricum mie mi-a placut aia cu nimfomana sau gay e acelasi lucru. iar sexul ca placere e gresit, la partea asta aproape ca m-am gandit sa-l intreb pe sergiu daca e sub influenta unei recente lecturi a lui d.h. lawrence , dar apoi m-am gandit ca merg prea departe cu rationamentul.
chiar as vrea ca sergiu sa-mi explice chestia. in primul rand pt ca nimfomania se refera la femei. probabil exista un termen si pt barbati, dar nu e asta.
sergiule, serios as vrea sa te cunosc. you're such fun !!!!!

ok, eu am obosit. plus cred ca ne-am mai certat o data pe faza asta pe aici pe undeva pe diverse. era mai fun pe filme :P

Nightwish
4th May 2010, 13:59
Mie nu mi se pare normal sa vad 2 barbati sarutandu-se pe strada, insa daca e vorba de 2 femei mi se pare interesant :D

Trim0b
4th May 2010, 14:01
In strainatate conceptiile sunt cu totul diferite fata de Romania; acolo cand doi barbati se tin de mana pe strada, este ceva neobservabil printre cetateni, pe cand la noi este un lucru neobisnuit si condamnabil. Sa fiu sincer, nici eu nu ma simt confortabil in preajma lor si am tendinta sa spun ceva urat cand ii vad ca se saruta. Cu siguranta mai avem pana sa ajungem la mentalitatea din vest, personal nu stiu daca pot trece acest prag.

esti in romania aici:rosu:

TeBat
4th May 2010, 14:10
mie poll-ul imi e de ajuns ca sa ma isterizez. nu am o parere despre homosexuali. nu am o parere despre heterosexuli. nu am o parere despre blonde. my point fiind ca nu poti sa ai o parere despre un intreg grup de oameni, just like that.

De ce nu? Nu inseamna ca trebuie sa avem si dreptate in parerile noastre. Multi isi dau cu parerea despre lucruri mult mai importante (lucruri care ii depasesc).
Despre un asemenea subiect, care este din ce in ce mai raspandit, trebuie sa se discute liber. Este o problema cu acceptarea homosexualilor si nu vad cum se poate rezolva altfel decat prin expunerea de opinii si discutarea lor.

Tyler Durden
4th May 2010, 14:28
Nu pot vota, pentru ca nu pot vota categorii. Pot avea o parare despre homosexualul x si rea despre homosexualul y. De exemplu am o parere proasta despre individul kitsch Naomi, dar o parere excelenta despre Radu Afrim, Razvan Mazilu sau ALȘ.

irinaidu
4th May 2010, 14:29
Personal nu am nimic cu ei. Sunt de parere ca fiecare face ce vrea atata timp cat e in limita bunului simt. Din cate am vazut si eu prin emisiuni, se nasc asa. De exemplu chiar a fost pe Discovery o emisiune cu o tipa care a nascut doi baieti iar unul dintre ei a avut penisul sub-dezvoltat. Mama sa a decis impreuna cu doctorul sa ii taie penisul si sa il faca fata. L-a imbracat asa, s-a comportat cu el exact ca si cu o fata dar degeaba, el se simtea baiat oricat ar fi incercat maica-sa sa il convinga altfel.

aka, pari a fi o persoana care vrea sa inteleaga. e o mare diferenta intre situatia relatata de tine si homosexualitate.
un baiat care vrea sa fie fata sau invers - aici e vorba despre transexualitate.
iar cand cineva se naste cu organe ambigue cum descrii tu in documentarul de pe discovery, atunci situatia e din nou alta. iar medicii in mod normal recomanda sa astepti sa vezi in ce directie o sa se dezvolte copilul si apoi sa actionezi.

sexualitatea e clar un lucru dificil. si mai dificil e sa vrei sa pui doar cateva etichete si apoi sa vrei ca toata lumea sa se incadreze acolo. ce ne place in pat poate fi reprezentat de o varietate de lucruri. ce rost are sa etichetam.

" there are all sorts of minorities. blondes are a minority, people with freckles. a minority is only thought of as one when it constitutes some kind of threat to the majority. a real threat or an imagined one. and there lies the fear. and if that minority is somehow invisible the fear is even greater. and fear is why the minority is persecuted. there is always a cause to persecution. the cause is fear. minorities are just people. people like us. "
" fear is our real enemy. fear is taking over our world. fear is being used as a tool of mani****tion in our society. is our politicians paddled policy, is how madison avenue sells us things we don't really need. think about it. the fear of being attacked, the fear that there are communists lurking among us, the fear that some carabian country that does not believe in our way of life posses a threat to us, the fear the black culture may take over the world, the fear of elvis presley's hips , fear that our bad breath may ruin our friendships, fear of growing old, fear of being alone, fear that we are useless and that none care what we have to say."

astea sunt 2 momente din a single man ( filmul de la care a plecat si toata discutia ) care pe mine m-au marcat si mi-au placut.

sa aveti o saptamana placuta si sa fiti iubiti !!! :)

relansat
4th May 2010, 14:32
sunt indiferent. mai am momente de rabufnire, da-n rest nu am nicio treaba cu ei.
in schimb, nu sunt de acord cu paradele lor si cu pupaturile in public. de-a dreptul gretos!

irinaidu
4th May 2010, 14:38
De ce nu? Nu inseamna ca trebuie sa avem si dreptate in parerile noastre. Multi isi dau cu parerea despre lucruri mult mai importante (lucruri care ii depasesc).
Despre un asemenea subiect, care este din ce in ce mai raspandit, trebuie sa se discute liber. Este o problema cu acceptarea homosexualilor si nu vad cum se poate rezolva altfel decat prin expunerea de opinii si discutarea lor.

cata, cred ca tyler ti-a explicat foarte bine ce vroiam si eu sa zic. sa ai pareri despre categorii de oameni e periculos.
nu pot sa am aceeasi parere despre oscar wilde si naomi care apare pe la noi pe la otv. numai gandul si ma face sa ma cutremur. exista homosexuali in america, europa, asia, australia si asa mai departe. exista homosexuali chimisti, cantareti, teroristi , drogati, profesori, medici. nu poti sa ai aceasi parere despre toti. sa creezi o eticheta despre o categorie si apoi sa o aplici fara discernamant tuturor celor care au in comun o trasatura fara sa iei in calcul si celelalte trasaturi duce la dezastru, duce la hitler.

eu pot sa inteleg ca unii dintre voi simtiti un discomfort cand sunt confruntati vizual cu homosexualitatea. dar ganditi-va de ce. foarte probabil pt ca va ganditi ca ar trebui sa luati vreun fel de atitudine. va ganditi oare ce cred oamenii din jur. oare va asimileaza momentului daca nu luati o atitudine contrara. sau pur si simplu nu va place pt ca vi s-a spus ca e gretos. e ca si cand ar trebui sa manaci gandaci. la noi nu se mananca gandaci si ne se pare oribil . la chinezi se manaca si e absolut ok.

eu una cand ma hotarasc daca am o problema cu ceva, ma gandesc daca comportamentul respectiv raneste pe cineva sau nu. in cazul homosexualitatii ( si sper ca toata lumea sa defineasca corect homosexualitatea ) nu vad cum ar putea rani pe cineva.

cat priveste confruntarea mea cu homosexualitaea atunci cand o vad. - intamplator eu sunt fata si imi plac barbatii. tot intamplator asa cum unor baieti li se pare interesanta idea de 2 fete impreuna , mie mi se pare interesanta varianta cu 2 barbati impreuna. as zice ca diferenta intre mine si barbatii care se uita la 2 femei e ca eu stiu sigur ca 2 barbati nu cauta o femeie. nu stiu de ce de obicei barbatii cred ca 2 femei impreuna cauta un barbat. dar asta e alta discutie.
daca cineva e curios poate sa se uite la 1 episod din queer as folk. e un serial funny, gen sex and the city numai ca personajele sunt 4 baieti homosexuali si 2 fete lesbiene. and it's all hot, it really is !!!!

relansat
4th May 2010, 14:41
intamplator eu sunt fata si imi plac barbatii. tot intamplator asa cum unor baieti li se pare interesanta idea de 2 fete impreuna , mie mi se pare interesanta varianta cu 2 barbati.

Da-mi voie sa ma indoiesc de acest lucru :drak:
Esti prima fata de la care aud asa ceva :o:

zebe
4th May 2010, 14:41
sunt indiferent.

La fel si eu. Nu ma intereseaza catusi de putin ce fac in intimitate, nu ma afecteaza pe mine. Si la ideea cu boala psihica nu pot sa ader. A fi diferit nu inseamna a avea o boala psihica.

Tyler Durden
4th May 2010, 14:53
Totul pleaca in momentul in care un individ, o societate crede ca stie ce este normalitatea, traseaza granite si impune aceea normalitate drept lege. Sunt 2 tipuri de doctrine care intra in tiparul asta, cea religioasa si cea politic-totalitara (sa ne gandim ce pateau in timpul epocii de aur homosexualii, care riscau puscaria sau erau casatoriti cu arcanul).
Pot intelege ca unui individ sa-i displaca funciar homosexulitatea si in numele sa-i spunem temperamentului, sa gaseasca aceasta practica erotica, detestabila. Atata timp cat isi intemeiaza dezgustul pe factorul umoral si nu invocand normalitatea, totul cred ca e ok. Eu cred ca atata timp cand erotismul se desfasoara intre 2 fiinte mature, dotate cu constiinta, nimeni nu are dreptul sa intervina.

Acum in legatura cu paradele gay, am spus-o si-n alta parte, ele nu sunt impartasite de toata comunitatea gay. Dovada ca de exemplu la cea din Bucuresti participa cateva sute de indivizi, cand e sigur ca acestia sunt mult mai multi. Singurul gay pe care-l cunosc le detesta chiar mai mult decat un homofob.

Nightwish
4th May 2010, 14:53
cat priveste confruntarea mea cu homosexualitaea atunci cand o vad. - intamplator eu sunt fata si imi plac barbatii. tot intamplator asa cum unor baieti li se pare interesanta idea de 2 fete impreuna , mie mi se pare interesanta varianta cu 2 barbati impreuna. as zice ca diferenta intre mine si barbatii care se uita la 2 femei e ca eu stiu sigur ca 2 barbati nu cauta o femeie. nu stiu de ce de obicei barbatii cred ca 2 femei impreuna cauta un barbat. dar asta e alta discutie.
daca cineva e curios poate sa se uite la 1 episod din queer as folk. e un serial funny, gen sex and the city numai ca personajele sunt 4 baieti homosexuali si 2 fete lesbiene. and it's all hot, it really is !!!!

Nu cauta un barbat?!?!?:shocked: :D

relansat
4th May 2010, 15:21
cauta o a treia fata, incompetentule! :drak: mai ai si 33 ani de ani ... :D
nimic nu ai inteles :D

delaparis
4th May 2010, 15:24
Ca tot a avut loc a treia editie gayfest si s-a lasat iarasi cu violente...ce parere aveti despre homosexuali si homosexualitate?
E blamabila? Sau fiecare are drept la libera exprimare? Care ar putea fi cauzele? Per total, sunteti pro sau contra homosexualitatii? Si ar trebui sa aiba loc astfel de evenimente pro-homosexuale?

Balaci, vezi ca au deschis "astia" iar un thd cu ideea ta :D

Doctor_Satan
4th May 2010, 15:31
Unii cred ca totul se rezuma la a tolera ceva ce aparent nu dauneaza. Eu cred ca deja dauneaza acum, cand sunt putini. Ganditi-va cum o sa fie mai tarziu, cand vor fi mai multi!
Ca-n bancul ala cu batranul care vrea sa renunte la cetatenia germana. Intrebat de ce, el a raspuns: in '40 ii impuscam, mai tarziu ii bagam in inchisoare, apoi ne uitam urat la ei pe strada, in 90 ii toleram, acum sunt promovati si au mai mutle drepturi decat noi. Vreau sa plec inainte de a fi obligatoriu sa fiu homosexual.

Eu am avut privilegiul sa cunosc un adolescent homosexual si, peste cativa ani un cuplu de lesbiene. Erau in cercul meu de prieteni.
Din cauza ca am ajuns sa-i cunosc si sa-i consider prieteni sustin faptul ca sunt persoane cu probleme psihice care au nevoie de ajutor.
Spuneti ca natura ii creeaza. E adevarat. Natura creeaza si animalele homosexuale, dar tot natura creeaza si schizofrenicii, oamenii handicapati fizic sau psihic, sindromul Down sau psihopati.
Pe acestia incercam sa-i ajutam sa se integreze in societate daca se pot descurca singuri, iar pe cei care nu se pot descurca singuri sau sunt periculosi ii internam.
Dar, cel mai important lucru este faptul ca incercam sa-i tratam, boala/dereglarea se studiaza si se descopera noi metode de tratament.
Problema cu homosexualii este ca sunt considerati normali, ba chiar si noi am ajuns sa-i consideram normali, ca nu au nevoie de tratament, dar au nevoie de promovare. Pentru multi (si nu doar din Romania) a fi homosexual e de ajuns sa ajungi vedeta.
Si eu nu le spun "gay" pentru ca e totuna cu homosexual. Doar ei sustin ca nu sunt homosexuali, ci sunt gay. Asta se intampla intr-o emisiune la care a participat un foarte influent homosexual din Cluj, cel pe care ei il considerau purtatorul lor de cuvant.
Ce persoana normala nu face deosebirea intre englezescul "gay" si romanescul "homosexual"? Vor sa fie numiti "gay" pentru ca suna mai bine, e mai trendy.
Homosexualitatea in secolul nostru a ajuns sa fie o boala promovata si care iti acorda mai multe drepturi decat unui catatean de rand (in alte tari, nu la noi inca), dar care te poate face si vedeta peste noapte.
Excesul de toleranta va duce la haos in cele din urma, la o societate bazata pe principii budiste, dar cu un pas in anarhie.

Nightwish
4th May 2010, 15:31
cauta o a treia fata, incompetentule! :drak: mai ai si 33 ani de ani ... :D
nimic nu ai inteles :D

Cum, mah, vrei sa zici ca alea se ling acolo and stuff nu ca sa atraga barbati??? :shocked::headbang::lol:

Zabriskie
4th May 2010, 15:33
doctore, cu studiul ala stiintific cum ramane?

Doctor_Satan
4th May 2010, 15:34
Citeste studiile alea 4 de care iti ziceam, asa ramane. ;)

Doctor_Satan
4th May 2010, 15:36
Nu "au deschis", ci o discutie a pornit de la un film si, pentru a nu fi off-topic, discutia s-a mutat pe Diverse.

Elphax
4th May 2010, 15:41
plus ca una e sa faci ocazional sex cu mai multe persoane de acelasi sex si alta e sa fii gay

am avut ocazia sa cunosc 2 femei gay care traiau impreuna de multi ani, si in perioada respectiva doreau sa faca fiecare cate un copil care sa aiba acelasi tata - si au gasit tot un gay sa le ajute - inseminare, nu altceva, pentru ca nu isi doreau sa faca sex cu barbati ...

Lucian86
4th May 2010, 15:58
Unii cred ca totul se rezuma la a tolera ceva ce aparent nu dauneaza. Eu cred ca deja dauneaza acum, cand sunt putini. Ganditi-va cum o sa fie mai tarziu, cand vor fi mai multi!

"Paranoia"

Cat despre studiile de care vorbesti, sa stii ca exista si alte studii:o:

Tyler Durden
4th May 2010, 16:02
Ca-n bancul ala cu batranul care vrea sa renunte la cetatenia germana. Intrebat de ce, el a raspuns: in '40 ii impuscam, mai tarziu ii bagam in inchisoare, apoi ne uitam urat la ei pe strada, in 90 ii toleram, acum sunt promovati si au mai mutle drepturi decat noi. Vreau sa plec inainte de a fi obligatoriu sa fiu homosexual.

Eu am avut privilegiul sa cunosc un adolescent homosexual si, peste cativa ani un cuplu de lesbiene. Erau in cercul meu de prieteni.
Din cauza ca am ajuns sa-i cunosc si sa-i consider prieteni sustin faptul ca sunt persoane cu probleme psihice care au nevoie de ajutor.
Spuneti ca natura ii creeaza. E adevarat. Natura creeaza si animalele homosexuale, dar tot natura creeaza si schizofrenicii, oamenii handicapati fizic sau psihic, sindromul Down sau psihopati.
Pe acestia incercam sa-i ajutam sa se integreze in societate daca se pot descurca singuri, iar pe cei care nu se pot descurca singuri sau sunt periculosi ii internam.
Dar, cel mai important lucru este faptul ca incercam sa-i tratam, boala/dereglarea se studiaza si se descopera noi metode de tratament.
Problema cu homosexualii este ca sunt considerati normali, ba chiar si noi am ajuns sa-i consideram normali, ca nu au nevoie de tratament, dar au nevoie de promovare. Pentru multi (si nu doar din Romania) a fi homosexual e de ajuns sa ajungi vedeta.
Si eu nu le spun "gay" pentru ca e totuna cu homosexual. Doar ei sustin ca nu sunt homosexuali, ci sunt gay. Asta se intampla intr-o emisiune la care a participat un foarte influent homosexual din Cluj, cel pe care ei il considerau purtatorul lor de cuvant.
Ce persoana normala nu face deosebirea intre englezescul "gay" si romanescul "homosexual"? Vor sa fie numiti "gay" pentru ca suna mai bine, e mai trendy.
Homosexualitatea in secolul nostru a ajuns sa fie o boala promovata si care iti acorda mai multe drepturi decat unui catatean de rand (in alte tari, nu la noi inca), dar care te poate face si vedeta peste noapte.
Excesul de toleranta va duce la haos in cele din urma, la o societate bazata pe principii budiste, dar cu un pas in anarhie.

Halucinazi in stil grande si ma intreb daca nu cumva tu esti cel care are nevoie cu adevarat de un tratament psihiatric.

Confunzi toleranta cu promovarea, cate vedete homosexuale cunosti? 2 sau 3 din cateva sute, ceea ce proportional cu numarul lor este echitabil.
Englezescul gay si romanescul homosexual, pai asta e de o prostie crasa. Homosexualitatea este termenul generic pentru ambele sexe, pe cand gay se refera doar la erotismul dintre 2 barbati.
Ultima fraza, in care vorbesti despre haos, budism, anarhie ma face sa cred ca esti un tanar rroman verde, cu principii sanatoase, valahe. ‘’Societate bazata pe principii budiste, dar cu un pas in anarhie’’ suna…delicios, cred ca pana si Gîgă ar putea sa roseasca, citind-o.
Referitor la indivizii care, sprijinindu-se pe autori tezisti de scoala catolica, vorbesc depre homosexualitate ca despre o boala …psihica, ei ar trebui sa mai citeasca si din cand in cand cate o carte. In sfera culturii europene odata cu aparitia crestinismului, s-a produs o schimbare radicala de viziune despre viata si lume, precum si de moravuri, asa se face ca ceea ce la greci tinea de normalitate (cine a citit Platon stie ca dialogurile sunt pline de aluzii homosexuale explicite ) a devenit pacat, prin adoptarea viziunii iudee depre sexualitate. Normalitatea nu este una eterna, ci este un produs istoric, deci relativ.
Nu ma mira atitudinea unora, caci se stie ca ignoranta si intoleranta au mers mereu mana-n mana.

Doctor_Satan
4th May 2010, 16:12
Lucian, am mentionat ca mai sunt si alte studii, multumesc! ;)

Cat despre paranoia aia de care zici tu, n-as fi chiar asa de sigur!
Dupa ce Olanda a fost tara care a legalizat si promovat prostitutia, se vede nevoita sa o scoata in afara legii din nou pentru ca nu poate controla efectele ei. Asta asa, ca o paralela.

Una e sa tolerezi o opinie diferita, o persoana de alta culoare decat tine si alta e sa tolerezi un comportament deviant, un om cu probleme.

TenisFan
4th May 2010, 16:17
" there are all sorts of minorities. blondes are a minority, people with freckles. a minority is only thought of as one when it constitutes some kind of threat to the majority. a real threat or an imagined one. and there lies the fear. and if that minority is somehow invisible the fear is even greater. and fear is why the minority is persecuted. there is always a cause to persecution. the cause is fear. minorities are just people. people like us. "
" fear is our real enemy. fear is taking over our world. fear is being used as a tool of mani****tion in our society. is our politicians paddled policy, is how madison avenue sells us things we don't really need. think about it. the fear of being attacked, the fear that there are communists lurking among us, the fear that some carabian country that does not believe in our way of life posses a threat to us, the fear the black culture may take over the world, the fear of elvis presley's hips , fear that our bad breath may ruin our friendships, fear of growing old, fear of being alone, fear that we are useless and that none care what we have to say." Din punctul meu de vedere prima fraza este o ineptie. Mie nu mi-e frica de nicio minoritate. Si nici nu persecut pe nimeni. Ce exemple stupide se dau. Blonde si oameni cu pistrui. Se introduce elementul de frica dintr-un context intr-un alt context(al doilea paragaraf cu care sunt de acord) si se spune ca ar fi acelasi lucru. Total eronat si stupid. Daca Hollywood militeaza asa pentru acceptarea homosexualitatii eu nu pot decat sa rad in hohote. Cred ca problema homosexualitatii trebuie pornita de la punctul de vedere al lui Tyler. O sa-mi spun parerea cand ajung acasa.

irinaidu
4th May 2010, 16:22
tyler, pot sa-ti fac cinste cu o prajitura ceva? am senzatia ca meriti :)

colegul dr. satan e un fascinant studiu de caz. mai spune-ne din parerile tale, sunt extrem de interesante. mi-a placut alaturare sindromului down cu schizofrenia. wow, cate cunostinte medicale profunde prezinti. incantator !!!!

Doctor_Satan
4th May 2010, 16:30
Halucinazi in stil grande si ma intreb daca nu cumva tu esti cel care are nevoie cu adevarat de un tratament psihiatric.

Confunzi toleranta cu promovarea, cate vedete homosexuale cunosti? 2 sau 3 din cateva sute, ceea ce proportional cu numarul lor este echitabil.
Englezescul gay si romanescul homosexual, pai asta e de o prostie crasa. Homosexualitatea este termenul generic pentru ambele sexe, pe cand gay se refera doar la erotismul dintre 2 barbati.
Ultima fraza, in care vorbesti despre haos, budism, anarhie ma face sa cred ca esti un tanar rroman verde, cu principii sanatoase, valahe. ‘’Societate bazata pe principii budiste, dar cu un pas in anarhie’’ suna…delicios, cred ca pana si Gîgă ar putea sa roseasca, citind-o.
Referitor la indivizii care, sprijinindu-se pe autori tezisti de scoala catolica, vorbesc depre homosexualitate ca despre o boala …psihica, ei ar trebui sa mai citeasca si din cand in cand cate o carte. In sfera culturii europene odata cu aparitia crestinismului, s-a produs o schimbare radicala de viziune despre viata si lume, precum si de moravuri, asa se face ca ceea ce la greci tinea de normalitate (cine a citit Platon stie ca dialogurile sunt pline de aluzii homosexuale explicite ) a devenit pacat, prin adoptarea viziunii iudee depre sexualitate. Normalitatea nu este una eterna, ci este un produs istoric, deci relativ.
Nu ma mira atitudinea unora, caci se stie ca ignoranta si intoleranta au mers mereu mana-n mana.

Copilu', nu le ai cu engleza! GAY (EN.) = HOMOSEXUAL (RO) IN TOATE DICTIONARELE! Si face referire atat la femei, cat si la barbati!
In ceea ce priveste vedetele, crede-ma ca sunt mai multe, dar nu fac referire doar la cele care apar la televiziuni si sunt mediatizate. Fac referire si la cele de prin societate, care sunt atat de "mandre" de orientarea lor sexuala incat tin cu tot dinadinsul sa le fie observata de la o posta.
In ceea ce priveste societatea, eu blamam ideea de "tolereaza tot ce nu te priveste atata timp cat nu-ti dauneaza". Ideea asta va produce mai mult rau decat bine, pentru ca atunci cand ne va dauna va fi prea tarziu sa mai schimbam ceva.
Considera-ma conservator sau "necitit" sau cum vrei tu, dar eu genul asta de evolutie nu o consider sanatoasa pentru societatea noastra.
Iar eu discut despre homosexuali nu din carti si filme, ci din viata reala. Am mentionat ca am avut ocazia sa numesc "prieteni" astfel de persoane si astfel am ajuns la concluzia ca sunt indivizi care au unele probleme.

Doctor_Satan
4th May 2010, 16:31
@irinaidu
Alea erau o insiruire de boli psihice, aduse in discutie doar pentru exemplificare. Ma asteptam sa pricepi mai mult de atat, dar asta e! Mai citeste o data fraza, daca atat ai priceput!

zebe
4th May 2010, 16:38
Considera-ma conservator sau "necitit" sau cum vrei tu, dar eu genul asta de evolutie nu o consider sanatoasa pentru societatea noastra.
Iar eu discut despre homosexuali nu din carti si filme, ci din viata reala. Am mentionat ca am avut ocazia sa numesc "prieteni" astfel de persoane si astfel am ajuns la concluzia ca sunt indivizi care au unele probleme.

Ce probleme mai exact? In afara de asa zisa problema a orientarii sexuale. Si eu am avut ocazia sa cunosc si chiar sa am intr-un cerc mai larg de prieteni homosexuali, atat barbati cat si lesbiene. Si chiar nu le gasesc problemele, ba chiar ii vad cu o gandire mai sanatoasa decat a multor romani, poate chiar datorita faptului ca nu fac parte dintr-o majoritate impusa.

Tyler Durden
4th May 2010, 16:42
Copilu', nu le ai cu engleza! GAY (EN.) = HOMOSEXUAL (RO) IN TOATE DICTIONARELE! Si face referire atat la femei, cat si la barbati!
In ceea ce priveste vedetele, crede-ma ca sunt mai multe, dar nu fac referire doar la cele care apar la televiziuni si sunt mediatizate. Fac referire si la cele de prin societate, care sunt atat de "mandre" de orientarea lor sexuala incat tin cu tot dinadinsul sa le fie observata de la o posta.
In ceea ce priveste societatea, eu blamam ideea de "tolereaza tot ce nu te priveste atata timp cat nu-ti dauneaza". Ideea asta va produce mai mult rau decat bine, pentru ca atunci cand ne va dauna va fi prea tarziu sa mai schimbam ceva.

God, la faza gay egal homo, exemplifici perfect zicala, prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul.
Olala, cu ce dihotomii fine oprerati, doctorele Mengele, adica exista vedete care exista doar in societate, fara a fi mediatizate? Pai una din caracteristicele vedetei este ca este un produs al presei, televiziunilor etc...
Nu stiu ce tip de societatea preferi tu, insa eu o prefer p-asta deschisa in care traim acum si o societatea inteiata ''pă principii morale'', aia pe care sunt gata sa ne-o serveasca popimea sau diferiti conducatori fascisti sau comunisti.
Sa inteleg ca plecand de la aceia pe care ii cunosti tu, ai putut sa-ti faci o ideea asupra a tuturor homosexualilor, ce deductiv esti, micule cartezian...

Irina, bien sur, dar o sa circule cam greu pe ruta Cluj-Bucuresti, mai ales pe caldura asta.:D

Doctor_Satan
4th May 2010, 16:52
Probabil ca ai tai erau normali, dar ai mei nu.
Ai mei aveau un comportament excesiv feminin (in cazul baiatului, care se machia, purta rochii etc. si a ajuns sa presteze servicii cu barbati pe tigari) si masculin (in cazul "masculului" din cuplul de lesbiene si avea gesturi de cavalerism absurd). Genul asta de comportament eu nu le consider normale.
Iar in ceea ce priveste daunele ce le poate provoca acest comportament deviant, probabil vom ajunge sa asistam la sporirea numarului de indivizi deoarece e "cool" si "trendy" (a se vedea manelele si cocalarii).

Tyler Durden
4th May 2010, 16:58
Eu nu cred ca cineva poate sa si-o traga cu alt barbat, doar pentru ca sa fie trendy sau cool. Nimeni nu ajunge acolo daca nu are si...vocatie.

Doctor_Satan
4th May 2010, 17:05
God, la faza gay egal homo, exemplifici perfect zicala, prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul.
Olala, cu ce dihotomii fine oprerati, doctorele Mengele, adica exista vedete care exista doar in societate, fara a fi mediatizate? Pai una din caracteristicele vedetei este ca este un produs al presei, televiziunilor etc...
Nu stiu ce tip de societatea preferi tu, insa eu o prefer p-asta deschisa in care traim acum si o societatea inteiata ''pă principii morale'', aia pe care sunt gata sa ne-o serveasca popimea sau diferiti conducatori fascisti sau comunisti.
Sa inteleg ca plecand de la aceia pe care ii cunosti tu, ai putut sa-ti faci o ideea asupra a tuturor homosexualilor, ce deductiv esti, micule cartezian...

Irina, bien sur, dar o sa circule cam greu pe ruta Cluj-Bucuresti, mai ales pe caldura asta.:D

Mai copilu", tu de ce o dai la intors? (No homo).
Ai zis ca gay in engleza nu inseamna homosexual in romana si ca se refera doar la persoanele de sex masculin.
Eu ti-am spus sa te uiti in ce dictionar englez-roman vrei tu si sa vezi ca gay, in traducere inseamna homosexual si ca se refera la ambele sexe. Deci, cine-i prostul daca tot ai pus termenul asta in discutie?
Si mai lasa-i pe popo, pardon popi din discutie, pentru ca nimeni n-a facut referire la parvenitii aia (fac referire la majoritate, pe care, de asemenea, am avut "privlegiul" sa o observ; asta ca sa nu se simta vreun popa lezat).
Si da, mai atoatecunoscatorule, eu ma bazez si pe experienta de viata, nu doar pe niste filme propagandiste si cartile unora (a calor valoare nu am pus-o niciodata in discutie).

Si, din moment ce vad ca irina nu a priceput ce am vrut sa zic, sa mai explic inca o data.
Exemplificarea bolnavilor creati de natura a fost facuta pentru a prezenta ca mama natura mai da si rateuri, ca asa-i viata, nu e perfecta.
Doar ca unor defecte le cautam remedii, in timp ce pe altele le promovam si le acordam drepturi suplimentare doar pentru ca cei care le detin aleg sa se afiseze si sa se laude cu ele.

Doctor_Satan
4th May 2010, 17:12
A! Si Tyler, nu mai insista pe partea cu Mengele, ca devii repetitiv si e posibil sa incep sa aduc si eu in discutie nick-ul tau. Ca sa nu mai vorbi si de celelalte idei care le evoci la adresa mea.
Eu discutam despre o chestie si tu incepi cu provocari si jigniri. Poate ar trebui sa te controlezi un pic cand scrii, pentru ca nu ne tragem de sireturi!

Tyler Durden
4th May 2010, 17:20
Ai noroc ca trebuie sa plec, dar am sa revin

Doctor_Satan
4th May 2010, 17:26
Esti si nesimtit pe deasupra!
Orice discutie cu tine a luat sfarsit din acest moment pentru ca nu ai bunul simt sa combati o idee fara sa ataci persoana!
Inteleg ca asta-i un forum, dar nu am de gand sa discut cu un mucos care nu stie sa se contrazica fara sa jigneasca!

M.I.B.
4th May 2010, 17:31
Doctor Satan.Tu nu ai dreptate.Nu intru si mai mult in discutie,dar din ceea ce vrei tu sa spui,se poate combate usor.Ceea ce vrea Tyler sa spuna,nu prea se combate.Capisci amigo?

Cu bine ;)

Tyler Durden
4th May 2010, 17:34
Auzi, nu se trage cu mine de sireturi...pai evident ca nu ne tragem, tu poti sa te tragi de sireturi, caci esti la nivelul sireturilor mele, pe cand eu nu intentionez sa ma aplec atat de mult. Esti un exemplar perfect de prost fudul cu fata umana.:D

Doctor_Satan
4th May 2010, 17:36
Hai, ca o incheiere, trage-te cat vrei, dar ai grija si pe unde, sa nu ai o respiratie calda in ceafa!
Din moment ce ai jignit iar, te salut! Nu ma mai obosesc sa vorbesc cu mucea care jignesc pentru ca sunt prea prost crescuti si limitati pentru a purta o discutie in contradictoriu civilizata!

Doctor_Satan
4th May 2010, 17:40
Doctor Satan.Tu nu ai dreptate.Nu intru si mai mult in discutie,dar din ceea ce vrei tu sa spui,se poate combate usor.Ceea ce vrea Tyler sa spuna,nu prea se combate.Capisci amigo?

Cu bine ;)

Se poate combate si ce zice el, numai ca stimabilul o da pe jigniri si discutia si-a pierdut sensul. Eu credeam ca e un om normal cu care se poate discuta, dar gasesti si mere stricate prin livada.
E enervant sa vezi ca tu vii sa discuti civilizat si un cocalar incepe cu jigniri!

Tyler Durden
4th May 2010, 17:41
Eu credeam ca e un om normal cu care se poate discuta, dar gasesti si mere stricate prin livada.

Ai o adevarata obsesie legata de normalitate, homosexualii nu-s normali, eu nu-s normal...cu siguranta ca tu reprezinti barometrul normalitatii.

M.I.B.
4th May 2010, 17:42
Hai, ca o incheiere, trage-te cat vrei, dar ai grija si pe unde, sa nu ai o respiratie calda in ceafa!
Din moment ce ai jignit iar, te salut! Nu ma mai obosesc sa vorbesc cu mucea care jignesc pentru ca sunt prea prost crescuti si limitati pentru a purta o discutie in contradictoriu civilizata!

Era si normal sa va certati,cand nu gasiti un consens.Deh,ce face homosexualitatea intre doi useri de calitate.:( NU puteati nu,sa ajungeti la o intelegere,ca deh,nu se lasa nici unul.Unul vrea sa explice bine,celalalt nu se simte inteles si vicversa.Deh,tauri comunali.

Eu nu sustin pe nimeni.

In incheiere,homosexualitatea nu mi se pare o boala psihica.Dar paradele mi se par de-a dreptul groaznice si de prost gust.Bunul simt la gunoi :sad:

Doctor_Satan
4th May 2010, 17:45
Eu eram de acord sa discutam la infit in contradictoriu, dar unii sunt prea limitati si incep cu jigniri.
Asta-i viata! Daca nu ai cei 7 ani de acasa, pe langa contraziceri incepi si cu jigniri. Atat stie saracul, ce sa-i faci!

Tyler Durden
4th May 2010, 17:51
Nu oi avea eu 7 ani de acasa, insa macar dupa aia am fost la scoala, tu cu cei 7 ani de acasa ai ramas, ca in rest pari un absolvent al Scolii Vietii la seral.

delaparis
4th May 2010, 17:53
E clar ca Tyler si Doctor nu se iubesc :D

BAK
4th May 2010, 18:06
lol, nu am absolut nimic impotriva lor... si cred ca pot sa faca ce vor si sa aiba aceleasi drepturi precum heterosexualii

Nightwish
4th May 2010, 18:20
E clar ca Tyler si Doctor nu se iubesc :D

Ai dreptate, nu prea par sa formeze un cuplu de succes ;)

TenisFan
4th May 2010, 19:50
Totul pleaca in momentul in care un individ, o societate crede ca stie ce este normalitatea, traseaza granite si impune aceea normalitate drept lege. Sunt 2 tipuri de doctrine care intra in tiparul asta, cea religioasa si cea politic-totalitara (sa ne gandim ce pateau in timpul epocii de aur homosexualii, care riscau puscaria sau erau casatoriti cu arcanul).
Pot intelege ca unui individ sa-i displaca funciar homosexulitatea si in numele sa-i spunem temperamentului, sa gaseasca aceasta practica erotica, detestabila. Atata timp cat isi intemeiaza dezgustul pe factorul umoral si nu invocand normalitatea, totul cred ca e ok. Eu cred ca atata timp cand erotismul se desfasoara intre 2 fiinte mature, dotate cu constiinta, nimeni nu are dreptul sa intervina.

Acum in legatura cu paradele gay, am spus-o si-n alta parte, ele nu sunt impartasite de toata comunitatea gay. Dovada ca de exemplu la cea din Bucuresti participa cateva sute de indivizi, cand e sigur ca acestia sunt mult mai multi. Singurul gay pe care-l cunosc le detesta chiar mai mult decat un homofob.Pana la urma e practica erotica nu? Adica o nevoie sexuala. De ce e cineva homosexual? Pentru ca un barbat vrea sa i-o traga unui alt barbat. Sau o femeie vrea sa i-o traga unei femei(impropriu spus decat daca foloseste vreo jucarie :D). Eu am vazut pe un forum strain ca unul se considera homosexual desi nu intretinuse relatii sexuale si nici nu-si dorea asta. Asta e foarte interesant. Revenind. De ce vrei sa faci sex in general? Hormonii te conduc inspre dorinta asta. La homosexuali nu tot hormonii ii ghideaza? Daca ii ghideaza hormonii de ce nu o fac cu o fata/baiat sau nu se masturbeaza? Pentru ca prefera sa fie cu cineva de acelasi gen. Din punctul asta de vedere e o alegere proprie si personala. De ce faci aceasta alegere? Te imping hormonii sa ti-o tragi cu barbati/femei? Iti transmit ei directiva asta si tu n-o poti infrana? Esti pierdut in propriul tau corp si hormonii reprezinta stapanul? Iti face tie placere. De ce? E foarte complicat de a da un raspuns. Din frustrari sau relatii ratate cu fete si asa mai departe. Eu zic ca homosexualitatea este o alegere facuta de individ ce izvoraste din problemele personale de tot felul: abuz sexual, frustrari sexuale, persecutie de catre lumea inconjuratoare, etc. Daca nu rationez corect sa-mi dea cineva definitia homosexualitatii. Cand poti fi considerat homosexual?

Hingherul
4th May 2010, 20:37
ce va mai place saorma si subiectele cu bulangii :D

Bronco
4th May 2010, 20:40
... Cand poti fi considerat homosexual?

Atunci cand simti ca vrei sa iti petreci tot timpul alaturi de persoane de acelasi sex, si nu numai pentru a intretine relatii sexuale cu acea persoana, ci si pentru a impartasii cu acea persoana sentimente pe care altii barbati/femei le impartasesc cu persoane de sex opus...

Am un amic, care e homosexual, si cand i-am pus aceasi intrebare , acesta a fost raspunsul pe care l-am primit.

Eu, personal, n-am nimic cu ei, indiferent de sexul lor. Cum am zis si mai sus, am un amic care este gay de cand se stie. L-au atras barbatii si atat. Nu spun ca-l inteleg, dar nici n-am cum sa il condamn. Pentru ca daca mie imi plac femeile, nu toti barbatii din lumea asta trebuie sa urmeze exemplul meu...

Hingherul
4th May 2010, 20:58
bai nene, n-as lasa pasarica din...lula pe anusul din gard nici picat cu ceara.
totusi, intr-un fel incurajez poponarismul. mai multe pasarici pt mine :D

Grinco
4th May 2010, 21:10
O opinie pertinenta:D

TeBat
4th May 2010, 22:04
bai nene, n-as lasa pasarica din...lula pe anusul din gard nici picat cu ceara.
totusi, intr-un fel incurajez poponarismul. mai multe pasarici pt mine :D

Subscriu. :D

Lordul
4th May 2010, 22:11
+1

Tyler Durden
4th May 2010, 22:38
Pana la urma e practica erotica nu? Adica o nevoie sexuala. De ce e cineva homosexual? Pentru ca un barbat vrea sa i-o traga unui alt barbat. Sau o femeie vrea sa i-o traga unei femei(impropriu spus decat daca foloseste vreo jucarie :D). Eu am vazut pe un forum strain ca unul se considera homosexual desi nu intretinuse relatii sexuale si nici nu-si dorea asta. Asta e foarte interesant. Revenind. De ce vrei sa faci sex in general? Hormonii te conduc inspre dorinta asta. La homosexuali nu tot hormonii ii ghideaza? Daca ii ghideaza hormonii de ce nu o fac cu o fata/baiat sau nu se masturbeaza? Pentru ca prefera sa fie cu cineva de acelasi gen. Din punctul asta de vedere e o alegere proprie si personala. De ce faci aceasta alegere? Te imping hormonii sa ti-o tragi cu barbati/femei? Iti transmit ei directiva asta si tu n-o poti infrana? Esti pierdut in propriul tau corp si hormonii reprezinta stapanul? Iti face tie placere. De ce? E foarte complicat de a da un raspuns. Din frustrari sau relatii ratate cu fete si asa mai departe. Eu zic ca homosexualitatea este o alegere facuta de individ ce izvoraste din problemele personale de tot felul: abuz sexual, frustrari sexuale, persecutie de catre lumea inconjuratoare, etc. Daca nu rationez corect sa-mi dea cineva definitia homosexualitatii. Cand poti fi considerat homosexual?

Tocmai am mai re-rasfoit Sex si caracter a lui Otto Weininger si el propune o teorie f. interesanta. El spune ca nu exista individ care sa incarneze un gen pur, doar ca impuritatea (poti s-o numesti latență) difera de la caz la caz.
Asta explica si de ce numarul homosexualilor este mai mare in societatile unde aceasta nu mai este privita ca un stigmat, pentru ca indivizii care au latente gay destul de accentuate, nu si le mai reprima.

irinaidu
5th May 2010, 02:08
Tocmai am mai re-rasfoit Sex si caracter a lui Otto Weininger si el propune o teorie f. interesanta. El spune ca nu exista individ care sa incarneze un gen pur, doar ca impuritatea (poti s-o numesti latență) difera de la caz la caz.
Asta explica si de ce numarul homosexualilor este mai mare in societatile unde aceasta nu mai este privita ca un stigmat, pentru ca indivizii care au latente gay destul de accentuate, nu si le mai reprima.

nu stiu daca neaparat numarul lor e mai mare, cat lumea chiar stie ca sunt. in tari ca romania nu poti avea o apreciere corecta.

de nenea otto nu stiam dar cred ca toti au auzit macar de scara lui kinsey. explica el destul de interesant ca omul nu se afla mereu pe acelasi numar al scarii tot timpul vietii si ca putini sunt cei exclusiv 0 sau 6 toata viata lor. stiu ca kinsey a fost deschizator de drumuri si prin urmare poate a privit lucrurile mai simplist dar eu zic ca e usor de inteles ce vrea sa zica.

eu una as fi curioasa sa stiu de ce sperie asa de mult sexualitatea. si nu vorbesc aici de cei inchistati in dogme religioase, le aceia inteleg. dar la restul oare care e motivul. aici pe forum firesc ca discutia degenereaza si e destul de stupida. dar in real life cand vorbesc cu prieteni, subiectul chiar ma intereseaza. de ce sperie sexualitatea asa de tare. si culmea de ce sperie mai mult decat sa zicem violenta????

Lexus.
5th May 2010, 07:06
In 2 vorbe:

1. Sa se f... la ei acasa pana iese fum, e treaba lor.

2. Sa nu iasa pe strazi la parade/parazi (cum plm se zice) d'astea scarboase, ca nu este nimeni obligat sa le admire...

...si nu neaparat in ultimul rand:

3. Sa nu ceara sistemului sa ne educe copiii in scoala ca este normal...si sa-i incurajeze si spre "optiunea" asta:rosu::rosu::rosu:

P.S.
Jumatatea plina a paharului este ca cu cat sunt mai multi homosexuali cu atat sunt mai multe femei disponibile:D

Jumatatea goala a paharului este ca numarul lesbienelor este egal sau mai mare decat al male gay-lor...asa ca ne intoarcem tot de unde am plecat:rolleyes:

Charon
5th May 2010, 11:39
Subiectul asta se incadreaza in "ignoranta este mama fericirii"!
Universul meu nu contine "gauri negre",deci scuzati-mi nepasarea.

Doctor_Satan
5th May 2010, 12:58
Da, dar e de ajuns o singura gaura neagra pentru ca Universul sa ti se transforme intr-un rahat! :ras-plans:

YodaRo
6th May 2010, 05:27
priveam acum cateva zile o emisiune pe un post parca abc sau cbs. Era un tip facuse o afacere, avea un bloc si il inchiriase unor homo,,,plateau 25 USD pe luna chirie o nimica toata. Conditia era sa se lase filmati...aveau camere video live in fiecare camera. Patronul facea apoi webcam online pe net printr-un website unde poponarii se conectau sa priveasca acele cupluri cum traiesc... ii priveau gatind, cand mergeau la baie...cand se... Apoi daca userii online vroiau sa comande ceva cuplurilor de locuiau acolo...trebuiau sa plateasca suplimentar. Unul se plangea ca il puneau unii sa se descalte de ciorapi asta era fetisul lor...
patronul facea multi bani se pare...no more comments

Denis
23rd May 2010, 14:26
Doi bulangii stau pe banca, in Cismigiu, in miezul zilei, si se f*t in cur.
Politistul vine, innebuneste, le da cateva cravase si zbiara:
- Ce faceti?
- Bancuri.
- Cum bancuri?
- Ba-n cur la el, ba-n cur la mine!:D

Radu
23rd May 2010, 15:21
ROMANIA nu-i sodoma!