PDA

View Full Version : Ontopic pentru Stelisti - discutii despre actualitatea zilnica



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Paul
17th February 2006, 18:05
Vad ca pe Suporter Steaua sunt diverse threaduri care trateaza subiecte marunte , sau fac caterinca pentru adversari.
Mai avem threadul de offtopic , si threadul de transferuri.

Asa ca deschid un thread , dedicat discutiile zilnice despre noutatile de la echipa , si tot ce misca.

Cred ca subiectul zilei , in acest moment in reprezinta dubla cu Herenveen si apropierdea returlui Diviziei A .

Ce e mai important pentru voi ? Sa luam titlul , sau e mai important un sfert de Cupa UEFA de exemplu?

alejandro
17th February 2006, 19:41
Buna intrebare...nu se poate amandoua?:D
Vreau cat mai departe in UEFA,da' vreau si titlul,la anu' sa jucam in CL...
dar daca e musai sa aleg...cred ca titlul,in speranta ca la anu' vom juca cu Barca in liga:happy

One-Man Show
17th February 2006, 19:51
Nu se poate una fara alta...dak iei titlu shi nu faci nimik afara ...pt ce te mai lupti ? Cu evolutia din Olanda Steaua aratat ca are forta necesara unei performante(yo zic ca ii batem pe Betis,aparare praf) adik putem ajunge undeva in semifinale shi de akolo mai vedem:D Spera sa continue evolutiile bune si sa mai facem ceva pct sa mergem direkt in turu' 1 sau in cativa ani direkt in grupe:rolleyes:

Paul
17th February 2006, 19:59
direct in grupele UEFA nu se poate ...
cred ca te referi la "Sampion League"

relansat
17th February 2006, 20:07
Semifinala Uefa asta vreau :happy ... putem sa ne luptam la retrogradare , ma doare`n pix de campionat !

One-Man Show
17th February 2006, 20:12
"Shampion Lig"...o sa vina cat de curand(adik in toamna)/hello

dede
17th February 2006, 21:01
ce vreau io...titlul si finala uefa...
dar daca tot trebuie sa aleg, sa zicem titlul...iar in uefa sa vina totul de la sine...

relansat
17th February 2006, 21:33
Imi place de tine d3d3 ca nu ai pretentii prea mari :ok: ... in fine , un tip cu picioarele pe pamant :)

dede
17th February 2006, 21:39
asa trebe' :P
apropo de finala cupei uefa...noi o vom castiga :D

relansat
17th February 2006, 21:46
Finala jucata cu cine ? Fii si tu mai explicit , te rog :P

dede
17th February 2006, 21:52
nu stiu...inca ma mai gandesc :D da nu prea conteaza cine...castigam si gata :evil:

relansat
17th February 2006, 22:00
Ok ... am inteles , ashe sa fie mai Nos`damus :ok:

Paul
17th February 2006, 22:15
finala nefinala , sa vedem macar un sfert si sunt multumit !

dede
17th February 2006, 22:28
io nu :P

acum serios...si eu as fi...sa ajungem cel putin pana in sferturi si sa castigam campionatul...si vom putea zice ca am avut un sezon excelent :D

relansat
17th February 2006, 23:14
Eu zic ca in campionat nu o sa fie probleme :ok:

SORENSEN
17th February 2006, 23:27
Campionatul asta e important poate cel mai important ...putem fi capi de serie in turul 3 prel al CL daca luam campionatul ..trebuie sa mai pucntam putin in UEFA adica macar sa ajungem si noi sferturi ..cred ca ne este la indemana

Paul
17th February 2006, 23:28
pai daca ajungem in sferturile UEFA , adunam destule puncte si 100 % suntem capid e serie daca luam titlul :D

Paul
18th February 2006, 08:37
Mulţumit de prestaţia lui Goian din Olanda, Becali i-a mărit contractul la 80.000 de dolari. Pentru fundaş este a doua mărire de salariu după cea din decembrie.

Asa mai merge ...
De la 30.000 $ in vara la 60.000 $ in iarna si la 80.0000 $ acuma.

narcis20002000
18th February 2006, 08:45
Mie unul mi se pare mult mai important campionatul. Nici din cupa UEFA nu as vrea ca Steaua sa iasa prea devreme, dar campionatul trebuie castigat pentru ca la anul sa joace in Champions League. Aceasta competitie aduce mult mai multi bani si o imagine mult mai buna. Asadar, nu merita sa pierzi campionatul pentru o semifinala de Cupa UEFA. Parerea mea...

Paul
18th February 2006, 08:49
da dar cand mai putem noi atinge un sfert/semifinala de UEFA

Sincer un sfert / semifinala de UEFA ar inseamna pentru mine mai mult de cele 3 titluri pe care le-am trait live (97`98 , 00`01 si 04`05)

Ella14
18th February 2006, 10:23
Eu cred ca si una si alta sunt la fel de importante. Mi-as dori din suflet sa ajungem cit mai departe in UEFA, dar campionatul nu trebuie sa ne scape. Problema este ca STEAUA va juca acum din 3 in 3 zile daca trece de olandezi. Un program foarte incarcat, de care s-ar putea sa profite Dinamo si Poli Timisoara. Concentrarea si conditia fizica isi va spune cuvintul in retur.

Paul
18th February 2006, 10:40
sa nu ne plangem;
si rapid are aceleasi conditii , mai au in plus si 2 meciuri de cupa;

Apoi sa vedem cate meciuri avem in plus fatza de Dinamo.
Scoatem din ecuatia meciurile cu Her ca sunt inainte de inceperea returului.

In uefa ar mai fi maxim 9 meciuri (cu tot cu finala) , daca jucam macar 4 din astea 9 , ar fi super.

Asta nu e un argument , ca jucam din 3 in 3 zile.

Ella14
18th February 2006, 10:42
Nimeni nu s-a plins. Eu am spus ca in retur vom avea probleme daca concentrarea si conditia fizica va scadea.

Paul
18th February 2006, 10:55
ne`am obisnuit...
deja am jucat 11 euromeciuri , mai jucam inca 10 si suntem multumiti :D

cip_81
18th February 2006, 10:56
Imi place ca folositi conditionalul daca...practic nu lipseste din frazele voastre. E bine ca doar cu daca ramaneti...mai pe romaneste, ramaneti cu ochii-n soare.

Apoi, ia sa vedem ce se scrie in OLS :"Imi e frica de Dinamo. De ce? Din doua motive. Unu la mana, Steaua conduce in clasament, iar acest lucru creeaza presiune...."

Acum e o problema..ori au gresit cei de la OLS (parca ar fi prima oara) ori chiar asa a declarat diformul ala. Daca e a doua varianta, sa-l anuntati pe individ ca steaua nu conduce niciun clasament (poate pentru el clasamentul incepe cu locul 2)....si unde se afla acum se va afla si la vara (cu mana pusa streasina uitandu-se in departare dupa campioni).

Aaaa, si sa nu uit...experiment! :D

Paul
18th February 2006, 11:09
cip_81 , cine te pune sa citesti "stirile" OLS ... mai ales de cand au "analist tehnic" sunt pericolosi rau ... :D
cat despre "daca" sa stii ca e folositor :D

o sa trecem pe "trebuie sa [...] "

SORENSEN
18th February 2006, 12:55
cine vorbeste de daca , daca nu anula golul cu Om daca nu luam gol in min 94 cu Levski ,daca dadeam macar un gol din 4-5 ocazii uriase cu Heereenven eram si noi in primavara europeana ....cine sa fie
Oare o fi bine sa zici daca in situatia actuala a Stelei sau a altora.
Eu unul ca stelist sunt multumit de echipa si cred ca vom lua campionatul si vom atinge sferturile de finala in UEFA.NICI UN DACA

alejandro
18th February 2006, 13:12
Cip,cel putin Steaua are la ce sa-si spuna daca...voi?Daca ce?

razvaldo
18th February 2006, 13:29
lasa ma e de inteles..e febra asta a amicalelor la dinam0...
nu vedeti cat suflet pun sa treaca de niste anonimi..
"noi pe culmile performantei,voi in groapa mediocritatii":evil:

Ella14
18th February 2006, 15:36
E bine ca suntem realisti si folosim cuvantul "daca". Dar voi nu mai sunteti niste " caini", sunteti numai niste javre amarite care acum stau frumos acasa si isi pling de mila. Mai aveti timp sa va lingeti ranile pina incepe returul. Pina atunci ciocul mic si joc de glezne ( nu de alta dar voi va antrenati cam de vreo 3 ani pt Champions League )

dede
18th February 2006, 15:45
buey, lasati-i pe catei in pace...nu avem noi timp de ei acuma...tre' sa jucam in Europa

Ella14
18th February 2006, 16:27
Ati vazut ce-a spus Borcea??? ( gsp ) Cica ii pare bine ca a cistigat Steaua!!!! HAHAHAHA!!! Mai fratilor, asta ori bate campii ori l-a muscat vreun caine turbat!!! uitati-va pe gsp sa vedeti o caricatura cu Borcea plangind!!

Paul
18th February 2006, 19:09
traiste cu senzatia ca Dinamo va beneficia de puncte si va juca in Liga ...

vise placute ... :D

Paul
18th February 2006, 20:47
Va invit pe toti sa priviti deseara Barcelona vs Betis , si sa va dati cu parerea despre viitorul adversar al nostru (probabil nostru adversar)

dede
19th February 2006, 00:23
o cam incaseaza betis...am impresia ca pana la urma tot cu olandezii vom juca :mda:

One-Man Show
19th February 2006, 04:00
ma tu ce faci pe aici ??? NU TE PREGATESTI PT SHAMPION LIG ???:happy

One-Man Show
19th February 2006, 04:02
CAT DESPRE BETIS...m-am convins in seara asta...dak se trezesc shi restu' juk (jardel,ogararu,ratzoi)avem 70% sanse sa trecem de ei:ok:

walt.mann
19th February 2006, 09:55
Vedeti in Gsp si Prosport, azi, ca Steaua vrea sa mai transfere niste jucatori.
In gsp: un australian, mijlocas;
In prosport: doi portughezi.

Ella14
19th February 2006, 10:41
Mai Remy, mai baiatule, iar ai aparut pe forumul asta??? Exista daca nu cumva ai uitat si o sectiune numai pt. caini. Aici se discuta despre STEAUA actuala CAMPIOANA a ROMANIEI si viitoarea. Eu am impresia ca esti foarte singur si te cam plictisesti, sau poate nici cainii tai nu te baga in seama!! ( s-ar putea ca prea delirezi ) Se vede de la o posta ca te macina o invidie, si ai un foarte mare complex de inferioritate.

Paul
19th February 2006, 11:25
Haidetzi sa-l lasam pe remy in pace , ca e cantitate neglijabila , si sa ramanem on topic ca sunt destule subiecte sensibile.


--------
1) Barcelona - Betis 5-1 , scor mincinos , Betis a ratat 3-4 ocazii mari , Barca a inscris norocos vre-o ... 3 goluri :D


2)


Mijlocaş din Australia la Steaua
Corina Marinaş, Răzvan Rotaru, Dan Udrea




O dată cu despărţirea de Protasov, dar şi de Hamutovski, se părea că Steaua va fi singura dintre primele 4 clasate în Divizia A care nu mai are nici un străin la echipă. A urmat însă transferul portarului Carlos, iar de săptămîna viitoare roş-albaştrii vor mai avea în lot încă un fotbalist din străinătate.

Conducerea Stelei se află în discuţii foarte avansate pentru aducerea unui mijlocaş central, însă numele lui este ţinut în mare secret. Motivul? "Acum a apărut pe piaţă şi multe echipe l-ar dori. Imediat cum s-ar afla că Steaua se interesează de el, i-ar creşte foarte tare preţul", a spus unul dintre oficialii din Ghencea.

Fotbalistul care urmează să vină la Steaua este australian şi e titular la echipa sa de club. În schimb, nu reprezintă un nume cu greutate, dar Olăroiu şi MM Stoica au dat asigurări că este de mare perspectivă şi doresc să-l aducă neapărat la echipă.


Vor să-i obţină cartea verde pînă la debutul returului
Steaua încearcă să obţină cartea verde a australianului pînă pe data de 5 martie, cînd echipa va debuta în prima etapă a returului Diviziei A şi cînd Paraschiv este suspendat, Olăroiu avînd mare nevoie de un mijlocaş central de rezervă pentru cuplul Rădoi-Lovin, pe care îl va folosi împotriva lui FC Argeş.

„Au fost în discuţie doi fotbalişti străini şi în cele din urmă a rămas doar unul, cu care sper să finalizăm cît mai repede discuţiile şi să-l avem la echipă pînă la începutul returului”
Gigi Becali

„MM şi Oli mi-au zis că e bun, apoi mi-au adus nişte casete cu el, l-am văzut şi eu şi mi-am dat acordul, însă eu le-am zis să nu mă mai întrebe pe mine ce jucători aduc, să transfere pe cine vor ei, că eu am încredere”
Gigi Becali


Steaua mai vrea doi jucători


Mihai Stoica susţine că Steaua încearcă să mai achiziţioneze doi fotbalişti până la începerea returului.

Sebastian STAN
“Ne dorim să aducem jucători de valoare pentru a întări lotul. Este foarte greu să găsim fotbalişti care să intre direct în primul unsprezece, pentru că ar trebui să luăm de la rivalele noastre şi este practic imposibil”, spunea MM.
Oficialul roş-albaştrilor nu a vrut să divulge nici un nume, pentru a nu intra alte echipe pe firul transferurilor, dar a declarat că se vor mai achiziţiona doi jucători din străinătate până la începerea returului. Se pare că se va alege tot piaţa portugheză, Boavista, Setubal sau Belenenses fiind posibile ţinte ale roş-albaştrilor, mai ales că steliştii par mulţumiţi de “implantul” Carlos. Managerul stelist a anunţat că Gigi Becali a pus deja la dispoziţie bani pentru aceste transferuri. Mihai Stoica (foto) a reamintit, în cadrul emisiunii “Fanatik”, interesul pentru finul său Cosmin Cernat, cu care au fost mai multe discuţii. Până la urmă se pare că sunt slabe şanse de reuşită, pentru că Igor Surkis, patronul celor de la Dinamo Kiev, nu doreşte cedarea acestuia.
Deşi cazul pare încheiat, Stoica a ţinut să prezinte şi versiunea sa despre scandalul Rădoi-Piţurcă. “Rădoi i-a explicat selecţionerului că trebuie să plece la Bologna, pentru că, dacă întâzia, nu mai putea apela la serviciile respectivului doctor. Piţurcă i-a spus să meargă cu el în Olanda şi apoi să se ducă la clinică. Selecţionerul i-a comunicat să procedeze cum vrea, iar orgoliul lui Rădoi a făcut ca acesta să plece”, a rememorat Mihai Stoica.

Bătaie cruntă între rivali
Suporterii dinamovişti nu au uitat că acum două săptămâni rivalii stelişti au arborat un banner chiar pe stadionul din Ştefan cel Mare şi au căutat răzbunarea.
Grupările de la Peluza Sud ale fanilor stelişti s-au întors vineri noapte, la ora 02:00, cu trenul, de la Heerenveen, fiind aşteptate de fanii dinamovişti la ieşirea din gară. Surpriza a fost însă de partea “câinilor”, care au constatat că steliştii aflaseră de ce li se pregătea şi chemaseră întăriri. Bătaia a fost ca în filme. Cu lanţuri, cu bâte de baseball, cu pari sau direct cu pumnii şi picioarele. Încăierarea nu a durat mai mult de zece minute, pentru că “show-ul” a fost întrerupt de intervenţia jandarmilor. Capete sparte, mâini rupte şi ochi umflaţi. Nici unul dintre fani nu a fost reţinut, aceştia dispărând rapid de la faţa locului.
Suporterii stelişti de la Peluza Sud au explicat că pe tot parcursul deplasării în Olanda nu au avut nici o altercaţie cu cei de la “Nord”. Altfel, se pare că membrii grupărilor “Hunters” şi “Stil ostil”, care au fost prezenţi în această deplasare, au fost reţinuţi de poliţia austriacă la magazinele de la Pandorff, pentru că au încercat să fure. Nu s-a operat nici o arestare, iar bunurile au fost recuperate.

dede
19th February 2006, 11:56
si eu de aici ce sa inteleg? ca vor veni australieni sau portughezi?
ce ma pot stresa ziarele astea :mda:

Paul
19th February 2006, 11:58
cred ca Portughezi , fiindca in gsp nu mai am incredere dupa faza cu Maldarasanu la Steaua ...

apoi cangurei la ce ne trebuie :P

volare
19th February 2006, 12:14
ascultatil pe Paul ca stie el ceva,adik cititi cu atentie tot ce scrie .....ajutati-ma si pe mine..cum sa fac sa apara si la mine STEAUA k echipa favorita?k la profil nam gasit..help me pls....PAX

Ella14
19th February 2006, 12:21
Volare, pai la tine la echipa favorita este deja STEAUA. Cred ca nu te-ai uitat bine!!!

Paul
19th February 2006, 12:26
l-a editat dupa ce i`am explicat eu pe PM :P

Refenim on topic , cu alt subiect arzator:

Interes enorm


Suporterii roş-albaştrilor au luat cu asalt casele de tichete, chiar dacă returul cu batavii nu se va juca în Ghencea.

La casele de bilete ale stadionului Ghencea era ieri afluenţă constantă de public, casierii susţinând că se vânduseră deja 2.000 de tichete în doar două ore.
Interesul fanilor pentru returul cu Heerenveen, programat joi la ora 19:00, este imens. Managerul general Mihai Stoica a anunţat vineri seară, într-o emisiune televizată, că se vânduseră deja aproximativ 10.000 de bilete, completând că şi-ar dori ca pe arena din Complexul “Lia Manoliu”, la meciul cu olandezii, să fie peste 30.000 de spectatori.
De mâine, bilete pentru partida cu Heerenveen vor putea fi achiziţionate şi direct de la stadionul “Naţional” sau de la reprezentanţa Nike, din cadrul Magazinului Unirea. Preţul biletelor este: 5 lei la peluze, 10 lei la tribuna a II-a, 20 de lei la tribuna I şi 200 de lei la tribuna 0. Pentru posesorii de abonamente accesul este gratuit la acest meci

Va fi oare un stadion cu 30-40.000 de oameni in el ?

dede
19th February 2006, 12:34
lumea nu a mai vazut de mult un meci de fotbal in ro...vor veni multi oameni, mai ales ca e un meci in cupele europene...

Paul
19th February 2006, 12:36
bilete ieftine (10 lei la II , 20 lei la I) , meci lejer , Steaua e calificata , dubuteaza Carlos si Olaroiu ... , etc etc

interfan
19th February 2006, 12:40
Vor veni destui la meci la cum joaca Steaua!

volare
19th February 2006, 12:40
pai scuzatimi lapsusul dar cand e urmatorul meci steaua...?chiar sunt pe langa

Paul
19th February 2006, 12:41
joi :D
23.02.2006 @19.00 @TVR

apoi urmeaza STeaua vs FC ARges pe 4 martie

volare
19th February 2006, 12:48
si am uitat si sa iti multumesc Paul ptr ajutor..pe privat nush cum sa trimit mesaj

volare
19th February 2006, 12:56
/ole/ Steaua /ole/

One-Man Show
19th February 2006, 14:07
portughezi,canguri...nu conteaza...sa aduk p unu' sa-i sufle in ceafa lu' jardel shi un varf da' sa nu fie asha dilai ca Sacalu'...ca ne omoara asta cu iesirile lui...

Paul
19th February 2006, 14:24
Acum pe sacal asa l-a lasat Dumnezeu (sau Allah)... ca e congolez

Aduce ceva a Malonga Parfait :D

Si eu zis la fel ... un mijlocas central - dreapta si un varf , ambii mai mult pe tehnica (ca fortosi avem destui) , si e ok.
Pacat ca nu vor putea juca in Cupa UEFA ... :(

interfan
19th February 2006, 14:38
Trebuia sa ii aduca in timp pt a-i inscrie in Cupa UEFA!

One-Man Show
19th February 2006, 14:55
lasati uefa...ca akolo ne descurcam cu ce avem:rolleyes: pt lupta cu dinamo shi colaboratorii lor:evil: :jerk:

Ioca10
19th February 2006, 16:18
Care dinamo cine sunt astia sunt asa celebrii precum noi?Nu am auzit de ei sunt in formare acum nu:D

Paul
19th February 2006, 16:18
Dinamo ... Kiev :D

interfan
19th February 2006, 17:47
Credeam ca Dinamo ...Moscova!! :D

Paul
19th February 2006, 17:49
acolo joaca Pompilica Stoica al nostru ... :evil:

Lasati bre Dinamo in pace , si ziceti ... ce credeti mai luam ceva jucatori , sau subt inventii gsp-iste?

One-Man Show
19th February 2006, 17:52
Olaroiu a zis de la inceput ca mai vreo vreo 2...aku' nush...cred ca saptamana ce vine se va lam toata treaba...

Paul
19th February 2006, 17:52
pai da , ca pe 28 feb , ora 23.59 se incheie perioada de transferuri :P

interfan
19th February 2006, 17:56
Lasati bre Dinamo in pace , si ziceti ... ce credeti mai luam ceva jucatori , sau subt inventii gsp-iste?

Io zic ca nu ar strica daca ar aduce inca 2 oameni (dar de valoare)!

One-Man Show
19th February 2006, 17:58
sa nu mai vina vreun SaCal ca am inghetat la driblingurile lui...glezna mai fina dekat a lui Boshtina la faza aia shi un finish cu o degajare numai de el inteleasa...CHIAR NU SHTIE CU DREPTU' ???

dede
19th February 2006, 18:11
nu ai inteles...el vroia sa faca spectacol :evil:

Paul
19th February 2006, 18:17
Sacal , sacal , da zice in presa la el din tara ca e un idol in Romania ... :happy

Sa-l vedem intr-un meci tare , nu in d`astea cand are 3 suturi si ia un gol ... :(

One-Man Show
19th February 2006, 18:22
ooo daaa...la mom declaratiei petrecuse in Romania doar cateva minute...aku' serios...baiatu' are priza buna,la centrari nu e peste Vasili,golul putea evitat...imi aminteste de Ritli...la fel de bezmetic...:o:

Paul
19th February 2006, 18:24
cu exceptia lu` Martin Tudor , numa portari nebuni am avut

Stelea ... Ritli ... Hotoboc si Lung jr (astia au fost cretini) ... Hamutovsky ... Sacalu`

interfan
19th February 2006, 18:25
Era sa faca infarct cand il vedeam cum iese! Hai sa ii dam credit pana cand (Doamne fereste) o comite!

Paul
19th February 2006, 18:33
Sa revenim la un subiect mai vesel :


Dinamo - Cernomoreţ Odessa 0-3

MIN 66 - Bugaev înscrie pentru 3-0 după o pasă greşită a lui Vlad Munteanu!

MIN. 36 - GOL CERNOMOREŢ !!! 0-2 !! Bugaev a înscris cu capul din 6 metri după o centrare de pe dreapta.

MIN. 36 - Vlad Munteanu trimite cu exteriorul în bară.

MIN. 31 - Şut-centrare, scoate portarul advers de sub transversală.

MIN. 27 - GOL CERNOMOREŢ !!! 0-1 !! Adversarii lui Dinamo au înscris din penalty.

MIN. 5 - Dănciulescu ratează singur cu portarul!!!

MIN. 1 - Dinamo a început cu Gaev - Bălan, Curt, Moţi, Pulhac - Mărgăritescu, Alexa - F. Petre, Dănciulescu, Vl. Munteanu - Niculescu.

Dinamo , a jucat cum bine vedeti cu prima linie ...

interfan
19th February 2006, 19:30
Asta da subiect vesel!! :D Si-au folosit si "unshpele galactic" :happy

Paul
19th February 2006, 19:33
a lipsit Galamazinho , care are glezna in ghips dupa ce i-a facut bulgaru ala de la TSKA Sofia :D

interfan
19th February 2006, 20:02
Si io care credeam ca e 11-le complet!! :happy

Paul
19th February 2006, 20:03
ori Galamazinho ori Tibinho Curtos , tot una e :D

walt.mann
19th February 2006, 21:37
Frate, dar ce fac daca raman fara "galacticul" care l-a refuzat pe jiji? O sa joace cu Vigo mijlocas la inchidere?
Cred ca au potential baietii: 0-3 cu astia, un 0-5 cu noi, sa le cantam "Cine vine-n Groapa/Le da cinci si scapa!"

dragosh_vl
19th February 2006, 21:58
le cantam "Cine vine-n Groapa/Le da cinci si scapa!"[/QUOTE]:evil: :evil: :evil:


:ok: :ok:

Paul
19th February 2006, 21:59
[..] le da 5 si pleaca !

dragosh_vl
19th February 2006, 22:14
pe nu e bine

Paul
19th February 2006, 22:28
CIne vine `n Groapa / Le da 5 si pleaca

Se subintelege , cine le da 5 :D , si mai ales CUI :D

uti2102
19th February 2006, 23:39
Paul, e tare faza cu Galamazinho :happy

volare
19th February 2006, 23:48
e super faza :))

Paul
20th February 2006, 14:54
cica DInamo , ia toate gunoaiele Stelei

Dupa Danciulescu si Curt , urmeaza........ Miu :happy

alejandro
20th February 2006, 15:02
Pe Miu?:o:
Mai bine si-ar lua un antrenor...pe Protasov de exemplu:D

dede
20th February 2006, 15:03
hehe...macar o sa aiba pe cine sa dea vina cand vor pierde :evil:

Paul
20th February 2006, 15:04
Sau Fane Stoica , acest Mourinho de Romania , care a inceput ca translator a lui Protasov , continua ca translator a lui Andone .... :happy

dragosh_vl
20th February 2006, 21:44
Duminica Steaua va juca cu Valcea la Rm.Valcea.

Paul
20th February 2006, 21:45
hehe , va fi de bun augur ...
anul trecut am jucat la Braila si au fost 40.000 de oameni :P

dragosh_vl
20th February 2006, 22:06
Pe ce au stadionul asa mare ????
Cred ca ai numarat gresit :))

Paul
20th February 2006, 22:13
Braila e oras mare , si au si stadionul mare ... :P
Nu au scaune , de aia au asa mult (cum au si Clujul si cum avea Craiova pe vremuri)

voi aveti 20.000 ori ba?

dragosh_vl
20th February 2006, 22:17
15000 de Scaune la cele 2 tribune ar intra trebuie sa puna acum scaunele anu asta.
+mai sunt 2 tribune mai mici cred ca 3000-4000-locurii .

dAR NORMAL CAT AR INTRA PE STADIONUL DIN bRAILA?

Paul
20th February 2006, 22:19
pai n-au scaune , ti-am zis asa au estimat , ca au fost 40k

Imediat dupa transferurl lui Banel , a fost nebunie mare :D

dragosh_vl
20th February 2006, 22:22
pe asa cam cati ar intra ?

Paul
20th February 2006, 22:30
de unde sa stiu , ce crezi ca stau in Braila

Daca au intrat 40.000 la meciul Braila - Steaua , incap 40.000 si la Braila cu Galatzi :P

dragosh_vl
21st February 2006, 09:15
am crezut ca esti din Braila.:)

Paul
21st February 2006, 15:49
Ia sa vedem care e subiectul zilei de azi ...


Gigi Becali doreşte să crească numărul de locuri din tribunele stadionului Steaua, deoarece actuala capacitate a arenei nu mai face faţă performanţelor echipei. "Vreau încă 15.000 de locuri, clar nu se mai poate juca pe Ghencea, unde avem 28.000 de locuri, trebuie cel puţin 45.000. O să fie nenorocire pe aici, bătaie. O să bag şi zece milioane de dolari să fac un stadion ca lumea", a spus oficialul FC Steaua.

Credeti ca tehnic e posibil?

One-Man Show
21st February 2006, 16:06
este posibil da' sunt vrajeli de 2 lei...dak nu ii dau ashtia stadionu' nu da 1 $...

starsteel
21st February 2006, 16:30
La Braila pot fi 40.000 dar cu tot cu cei de langa stadion.

starsteel
21st February 2006, 16:35
La meciul din Cupa UEFA, Otelul - Juventus 1-0 am stat pe scari si in mod sigur nu au fost pe Stadionul Dunarea mai mult de 35.000, in provincie doar pe la Craiova si Timisoara cred ca au mai fost 40.000

Paul
21st February 2006, 16:35
este posibil da' sunt vrajeli de 2 lei...dak nu ii dau ashtia stadionu' nu da 1 $...

nu e vorba de un 1 $

sa i`l concesioneze gratis pe 49 de ani ... :ok:

uti2102
21st February 2006, 17:57
E nevoie de o armata de arhitectzi ca sa ne spuna daca shi cum e posibil. Parerea mea e ca mai mult de 12 000 de locuri nu pot fi suplimentate pe Ghencea, asha ca probabil, daca chiar se va mishca ceva, stadionul nostru va avea pana in 40 000 de locuri.

interfan
21st February 2006, 18:13
E foarte greu cu marirea! Mai intai tre' sa il concesioneze apoi trebuie evaluata treaba "de o armata de arhitecti" abia apoi inceputa treaba care ar urma sa dureze o vreme! Cum ar fi sa mai joace Steaua inca vreo 2 sezoane pe alt stadion? :(

dede
21st February 2006, 18:17
jij spune multe...da face putine...a mai zis el ca mareste stadionul si inca n-a facut nimic...

otinho
21st February 2006, 18:48
legat de meciu de joi ... care mai vine ? pe unde aveti biletele ? .. eu am stat azi de la 9 la caserie in Ghencea de la 9 pana la 11:30 .. cand am apucat sa iau mai erau cam 600 de bilete si la coada mai stateau destule persoane .. probabil a fost scandal cand s-a anuntat epuizarea lor ... oricum cu toti care am vb stand pe-acolo erau foarte entuziasmati si nerabdatori sa vina ora meciului .

eu am prins bilet la peluza 1

FORTZA STEAUA .. ne vedem joi pe stadion

Paul
21st February 2006, 19:13
eu am la tribuna I :P

miruna`
21st February 2006, 19:25
OFFTOPIC: la multi ani alpopa!!! si sa dea Domnu` sa se califice in 8-imi si Steaua si Rapid

One-Man Show
21st February 2006, 19:33
sa ne vedem cu totii la meci...yo am la tribuna 1...ashtia (OLS) sunt chiar neseriosi cu articolu' ala despre gigi(yo nu-s fan gigi da' ala e prea de tot)

Paul
21st February 2006, 20:22
la I-a ai ?

Facem un mic Forum Meeting la Tribuna I , ca suntem multi cu bilete acolo :P

dragosh_vl
21st February 2006, 22:10
Mai bine ar construi alt Stadion .

Paul
21st February 2006, 22:12
Nu as prea crede...
Ghencea ramane Ghencea si inseamna ACASA !

One-Man Show
21st February 2006, 22:40
dak e pe bune ce scriu ashtia de bostina,carlos shi ghionea asta explica multe...

Paul
21st February 2006, 23:12
fii serios .. ne luam dupa OLS ?

O sursa mai buna nu ai gasit?

dragosh_vl
22nd February 2006, 10:22
dak e pe bune ce scriu ashtia de bostina,carlos shi ghionea asta explica multe...


Pe ce scriu?

Zone
22nd February 2006, 10:28
fii serios .. ne luam dupa OLS ?

O sursa mai buna nu ai gasit?
Interesant este ca bagat acest articol fix inainte de meci!!!:rosu:
Miorita este cea care ne reprezinta cel mai bine pe noi romanii!!!:headbang: :ciocan: :ciocan:

alejandro
22nd February 2006, 10:55
Eh,inainte de meci,trebuie sa se vanda cel mai bine ziarele si site-urile trebuiesc citite de cat mai multi...asta-i noua strategie in marketing:ok:

calipeta
22nd February 2006, 11:21
Nu cred ce s-a scris despre stelisti desi in meciu din olanda ... bostina nu prea a fost in apele lui :) Oricum suntem ca si trecuti de olandezi si sper sa jucam cu Betis in turul urmator!
__________
hala madrid!

uti2102
22nd February 2006, 11:29
Mai baietzi, articolul ala e o aberatzie. Carlos n-a stat in Romania decat 5 minute pana la revenirea din deplasarea de la Hereenven ! Iar lotul a plecat cu o saptamana inainte !!!

Ella14
22nd February 2006, 12:12
Am si eu o intrebare. TVR 1 arata meciul de maine, dar TVR International ?? Cine poate sa-mi raspunda?? Pe teletext nu scrie nimic despre meci!! Astia au innebunit cu totii, nu mai dau meciurile si pt. lumea care sta in strainatate!! Iar mi-am luat maine liber degeaba!!!

Paul
22nd February 2006, 14:11
din pacate nu ...

http://www.tvr.ro/tv/tvri/programtv.php

dragosh_vl
22nd February 2006, 21:50
Nu se transmite pe nici un post????

alejandro
23rd February 2006, 10:04
pe TVR1 se transmite de la ora 19:00!!!
Sa fii in fata Tv-ului:ok:

dragosh_vl
23rd February 2006, 10:16
ok o sa fiu :)

alejandro
23rd February 2006, 10:20
nu-l vad pe sun,ca ti-ar fi zis el,da' las' ca-ti zic eu in locul lui:
"sa pui berea la rece":P

walt.mann
23rd February 2006, 11:22
Bai, sper ca astia de la TVR n-or sa fie la fel de tampiti ca aia de la PRO TV, care bagau reclama in timpul atacurilor Stelei (ma refer la meciu tur cu Herenveen)!

dragosh_vl
23rd February 2006, 11:43
"sa pui berea la rece":P[/QUOTE]

O pun :ok:

interfan
23rd February 2006, 15:14
E pusa de mult la rece stai linistit! Nu uitam noi stelistii un amanunt asa important ca asta!!

One-Man Show
23rd February 2006, 15:56
la meci !!! pe ei pe mama lor !!! olandezi,spanioli...nu conteaza !!! ii batem shi pe aia shi ne mai oprim in supercupa europei !!! :yeah:

One-Man Show
23rd February 2006, 22:16
"Hayfrate la meci !!! O sa fie frumos...goluriatmosfera...ce sa mai...spectacol in toata regula !!!" Yo naiv : "Hay frate !!!"
In jurul orelor 16:30 ajung la stadion.O mare de lume astepta sa intre.Ma inarmez cu rabdare,strig catre tov : "unu' langa altu' frate...sa nu ne pierdem!!!".Intr-un final sunt in stadion.Shi ashtept...Am timp sa critic organizarea proasta,sa arunc o ocara catre :jerk: argaseala:jerk: shi catre adeversarii traditionali.Timpu' trece...
Intr-un final incepe meciul...shi lume,atmosfera...hay ca tb sa vina shi golurile.Shi ashtept...Repriza 1 nimik."Hay frate ca suntem pe ei...le dam in a 2-a !!!"Shi ashtept...nimik.
Plek capul in pamant shi ma indrept spre casa...shi incep sa imi amintesc vorbele lui Oli : "tin sa comunic pe aceasta cale ca nu va schimba nimeni nimik in jokul Stelei...Spectacolul va continua !!!" Da Oli...Sigur !!! Ne-ai dem in seara asta ca asha a fost.
Dintr-o echipa cu un jok placut ne-am transformat intr-o umbra de echipa venita din urmele activitatii cerebrale ale unui antrenor fascinat de fotbalul italian.Bravo Oli !!! Dak tot vrei sa fim italieni...DE CE NU NE-AI TRANSFORMAT SHI PE NOI IN INTER,JUVE,MILAN,ROMA,FIORENTINA,LAZIO,ETC... ???
In alta ordine de idei...linia de fund a fost singura care a functionat la parametrii normali...Ogararu,Neshu,Goian shi BACIU si-au facut treaba...Mijlocul a fost INEXISTENT !!! Victoras Iacob nu a avut nici macar un amarat de balon...
Thread-ul este inutil in viziunea mea...Cu o prestatie ca cea din seara asta,cu un Ancelotti Wanabe pe banca,voi chiar credeti ca avem vreo sansa ???

philos
23rd February 2006, 22:37
@ one-man-show
Nu vad legatura cu existenta acestui thread...tocmai de asta e, ca sa discutam ce si cum se intampla ...
Cat despre Oli...ai dreptate...insa nu pot sa nu remarc si lipsa de vana a jucatorilor (e adevarat insa ca tot Oli tre'a sa umble si la psihicul ros-albastrilor)...

One-Man Show
23rd February 2006, 22:46
discutia esste inutila din mom ce ashtia joak cum joak ...am avut in fata mea la a 1-a pe unu' care venise cu fiu-sau in varsta de 9 ani tocmai din Bacau...probabil ca au fost altii shi din Timisoara,Cluj,Satu-Mare...asta e lipsa de respekt fata de suporteri...dupa atatea meciuri afara crezi ca ashtia nu respekta indicatiile antrenorului ? cam asta e shi cu lipsa de vana...cu Oleg urcau toti...shi la Herenveen au urcat toti...era prima mansa...aveam nev de gol afara...OLI ESTE PRINCIPALUL VINOVAT !!! aia au juk ce le-a cerut...dak jukam cu morcovu' bagat cu tot cu frunze iesim pe 3 sau pe 4 in Div A:help: :nah: :mda:

philos
23rd February 2006, 22:57
@one-man show
Nu am de ce sa te contrazic in afara de existenta thread-ului...ti-am mai spus...tre' sa avem unde discuta despre actualitate...chit ca e un meci prost sau unul bun
Cat despre Oli...nu-l agreez...este insa de vina si mentalitatea fotbalistilor (inca o data, un antrenor valoros si aici tre'a sa stie sa umble)...

r3my
24th February 2006, 02:01
Steaua... dezamagitor... oricum... felicitari pt calificare... si o forma mai buna in turul urmator...

walt.mann
24th February 2006, 09:29
@r3emy: Multumim, fii sgur ca se va schimba ceva, altfel putem, resemnati, sa nu ne mai pezentam la nici un meci...

dragosh_vl
24th February 2006, 09:51
Nui nimik vati calificat dar dak bateati cu 1-0 mai obtineam si noi puncte

alejandro
24th February 2006, 10:38
Sunt total dezamagit dupa meciul de ieri...dupa un meci excelent in Olanda a trebuit sa vinaun rahat ca asta la Bucuresti:ciocan:

walt.mann
24th February 2006, 11:36
Asta-i durerea... Daca erau invers scorurile, era mai bine...

One-Man Show
24th February 2006, 12:06
a trecut furia...de fapt s-a ascuns shi ashteapta sa izbucneasca la urmatorul meci de genul asta...cert este ca Oli nu e de Steaua...are mentalitatea unui antrenor de echipa ce se zbate in saracia anonimatului pe undeva pe la mijlocul clasamentului...se mula perfekt pe cerintele de la National...unde nu exista presiune din partea nimanui...sper ca a invatat ceva din meciu' asta...da' sunt sanse mici...din tara nu are ce antrenor sa vina la Steaua...poate tot de afara ceva...sa vina lacatus...da' am vaz ce declaratie a dat aseara...ce nu intelege ma ? ca au venit 50 000 de oameni,numai ei shtiu de prin ce parti, sa asiste la un display de nepasare din partea tuturor...ar tb sa bata vreo 5 meciuri la rand la dif de 3-4 goluri ca sa le iertam prestatia de aseara...AU MAI AVUT SHI TUPEUL SA SCOATA CARPA AIA PE CARE SCRIS : "PENTRU VOI" ... la asta nu pot rasp dekat : "RUSHINE !!! RUSHINE SA VA FIE !!!" & "MERGEM PESTE TOT CU VOI,VOUA NU VA PASA DE NOI !!!"

uti2102
24th February 2006, 12:08
A fost dezamagitoare atitudinea jucatorilor, insa shi mai dezamagitoare atitudinea marii mase a publicului, care a venit ca la teatru. Mai rau, in loc sa incurajeze, sa cante, sa faca atmosfera, multzi au preferat mishtouri shi critici ieftine, intre doua semintze. Jalnici ! Eu unul sunt satul de suporteri de conjunctura shi sper ca la meciul cu Betis sa vina doar spectatori care sa-shi ajute echipa proprie, shi nu pe cea adversa...

OLI ESTE PRINCIPALUL VINOVAT !!!
Hai sa fim serioshi. Dupa victoria din Olanda se striga ca e meciul lui Protasov, acum e infrangerea lui Oli... In primul rand ca nici un antrenor n-ar da ca indicatzii "bubuirea" mingii in fatza sau pasarea mingii la adversar. Steaua a jucat prea prudent primele 60 de minute de ieri, insa ocazile n-au lipsit shi, sincer, nu cred ca era nevoie sa rishte mai mult. Ce a fost rau s-a produs dupa minutul 60, cand jucatorii au inceput sa se gandeasca la altceva, n-au mai pus piciorul pe minge shi au ashteptat fluierul final. Shi itzi spun sigur, Oli nu avea cum sa le ceara asta !
E pur shi simplu o noua mostra de mentalitate romaneasca, la fel ca shi cu Zeleznik, acu un an jumate. Shi culmea, pica din nou la momentul oportun. Asha o sa se mai trezeasca baietzii...


@One Man : lasa-ne frate cu verdicte d-astea. "Cert e ca Oli"..... imi zici shi mie cate meciuri are Oli la Steaua ?! E prea devreme sa dai verdicte, echipa lui Oli o s-o vedem abia din vara, atunci vom putea spune ca joaca exact ce-i cere el...

One-Man Show
24th February 2006, 12:13
nu a fost victoria lui protasov...este o ex f simpla : BULANU' !!! ...dak ai fi vaz declaratiile lu' oli inainte de shi dupa meci...era multumit cu un egal cu gol...ca a batutu Steaua ? BULAN !!!...vezi golurile ;) shi inca ceva...dak stau sa vad echipa pan' la vara ca sa am dreptul,dupa cum crezi tu,despre prestatia lu' oli ...o sa termine Poli in fata noastra

philos
24th February 2006, 12:13
@ one man show

ai postat acelasi lucru pe toate thread-urile...ok ti-am inteles punctul de vedere...
eu cred insa ca un suporter adevarat isi sustine echipa si la greu...iar pana acum meciul asta e cam singular...nu reflecta o tendinta a echipei de a intra intr-un con de umbra...cu alte cuvinte, nu merita INCA sa fie huliti si injurati...daca evolutiile catastrofale se perpetua...si nu se schimba nimic in jocul echipei...atunci da, e si de datoria suporterilor sa incerce sa-i corecteze...

P.S. presa din olanda si chiar antrenorul olandez au spus ca, per ansamblul celor 2 jocuri, Steaua merita sa se califice...deci nush cine a avut bulan

One-Man Show
24th February 2006, 12:16
tu dak ai fi fost in loku' lu' veerbek,ce ai fi spus ??? "nu domne,n-au jukat nimik...meritam sa ne calificam"...il trageau aia de urechi..."atunci de ce nu te-ai calificat ma ? "

philos
24th February 2006, 12:21
nush ce as fi facut in locul lui...as fi felicitat steaua probabil, dar nu as fi spus ca meritau sa se califice ei doar din complezenta...
dar presa ce motive o mai fi avut? sa le gaseasca scuze sau ce?

uti2102
24th February 2006, 12:25
...dak stau sa vad echipa pan' la vara ca sa am dreptul,dupa cum crezi tu,despre prestatia lu' oli ...o sa termine Poli in fata noastra
Nu am zis asta. Oli trebuie sa-shi asume responsabilitatea pentru tot ce va fi de acum incolo, insa abia de la vara vom putea spune curat ca Steaua e Steaua lui Oli ! Asta e ideea...
Iar in concluzie, inca o data o spun, e mult prea devreme sa dam verdicte despre Olaroiu. Imi e greu sa cred ca exista un antrenor care poate sa ceara echipei sale sa joace fara tragere de inima, fara rautate, fara gandire. Ce-a jucat Steaua ieri nu cred ca a fost vina "tacticianului" Oli ci vina "mobilizatorului" Oli, chiar a presei mult laudatoare dar mai ales a jucatorilor.
Stau shi ma intreb daca dadea Dica gol shi se termina 1-0 eram totzi fericitzi, sau cum ?! Care era diferentza ?! Nici una, itzi zic io !

4star
24th February 2006, 12:38
Dupa cele doua meciuri oficiale, ce parere va facut Carlos? Intr-adevar ca nu a avut meciuri grele (apararea si-a facut treaba bine) dar pe mine ma ingrijoreaza cu iesirile lui. Nu ii pun in carca golul si nu cred ca i se poate reprosa lui dar iese riscant sta la distanta de poarta ... Parca mai sigur era Hamu, chiar daca mai facea si gafe.

dede
24th February 2006, 12:41
pe mine m-au cam dezamagit jucatorii aseara...cred ca daca in olanda castigam cu o diferenta doar de un gol, jucatorii aveau alta atitudine...dar asta este...sa speram ca au invatat ceva din episodul "heerenveen"

One-Man Show
24th February 2006, 12:55
dupa 2 meciuri oficiale cu Sacalu' plang dupa Vasily...dak bielorusul nu era de Steaua, Carlos este ? 2 meciuri,2 goluri,ambele putau fi evitate...

walt.mann
24th February 2006, 13:20
Carlos nu a avut inca ocazia sa se remarce... eu zic sa il mai asteptam putin.

uti2102
24th February 2006, 13:31
Hai mah lasatzi-o dracului ... 2 goluri care puteau fi evitate ?! De cine ?! De omul paianjen ?! Shut de la 5 metri shi shut la vinclu, prin surprindere, de la 20 de metri ?!
Carlos are joc excelent de picior, aproape ca am vazut nishte pase de gol din piciorul lui aseara, pacat insa ca atacantzii erau pe alta lume. Nu-i este frica sa iasa din poarta, ceea ce e bine, insa nu sunt inca complet satisfacut de ieshirile sale pe centrari. Om vedea...vorba lui Walt.

starsteel
24th February 2006, 14:22
Nu mai postati imediat dupa o dezamagire, a fost calificare ce naiba, poate reusim asa si in turul urmator eu as fi foarte multumit, insa parerea mea, avem nevoie de atac, Victoras Iacob il stiu bine nu este jucator de cursa lunga, acolo in fata e problema;2 patch-uri rezolva problema insa cautarea trebuie facuta pe afara (hai Meme gaseste ceva gen Zenga, Potasov, Carlos)

dede
24th February 2006, 14:40
mda...bine ca ii batem la ei acasa, le dam 3 goluri, si aici nu suntem in stare sa dam nici macar un gol...da totusi, o calificare este o calificare...

4star
24th February 2006, 14:47
Nu sarim la ei, dar nu putem sa inchidem ochii. Trebuie sa fim obiectivi. Ma bucura calificarea, dar m-a ingrijorat jocul de aseara. Tot ce vreau este ca sa fi fost doar o intamplare (se intampla tuturor) si sa mergem mai departe.
Stii, acum depinde de ce isi doreste fiecare. Unii referau un joc spectacol chiar cu riscul necalificarii, altii prefera stilul asta mai putin spectaculos dar sa aduca performanta ...

walt.mann
24th February 2006, 14:55
Preferat de toti este spectacol+calificare, normal... iar daca e sa nu ai parte de rezultate, macar sa fie spectacol!

suporterita
24th February 2006, 14:56
Stii, acum depinde de ce isi doreste fiecare. Unii referau un joc spectacol chiar cu riscul necalificarii, altii prefera stilul asta mai putin spectaculos dar sa aduca performanta ...
eu vroiam PUNCTELE,care dadeau bine la coeficienti.si apoi nu vroiam nici scor dar nici mizeria asta,vazuta la tv,dar sa mai fii fost si in tribune.

4star
24th February 2006, 15:11
Si eu doresc in primul rand spectacol+performanta, dar din cand in cand ne mai multumim si doar cu performanta. Altadata ramanem cu spectacolul. .. Asta este.

dede
24th February 2006, 15:14
cine nu vrea spectacol si perfomanta? insa din pacate, cand te astepti mai putin, nu reusesti nici una din cele 2 :mda:

4star
24th February 2006, 15:19
Problema este ca ne-am invatat cu performanta si cu rezultate bune. In ultimul timp Steaua ne-a oferit si rezultate si spectacol si prin urmare am devenit noi f exigenti. Dar trebuie sa intelegem uneori ca sunt si ei oameni nu masini. Cel mai important este sa isi invete lectia.

suporterita
24th February 2006, 15:20
da fratilor,cind am zis si eu ca o sa fie un vis noatea de aseara s-a transformat intr-un cosmar.parca nu-mi vine sa cred nici acum,toate le-am inghitit greu dar faza in care scapa trei stelisti pe contraatac si Dica lobeaza in portar in loc sa paseze si gol....ce o fi fost in capul lui fratilor?a vrut sa-i ridiculizeze?sau doar egoism de 2 lei?

4star
24th February 2006, 15:22
a mai fost si sutul lui radoi pe langa, din mijlocul careului... cel putin astea doua faze clare de gol ... pacat ca macar una nu a intrat.

si capul lui dica pe langa, atunci cand au iesit olandezii la off side si au ramas trei stelisti singuri singurei cu portarul in fata.

dede
24th February 2006, 15:25
suporterita, nu mai aminti de faza aia, ca iar ma iau durerile de cap :mda:


Problema este ca ne-am invatat cu performanta si cu rezultate bune. In ultimul timp Steaua ne-a oferit si rezultate si spectacol si prin urmare am devenit noi f exigenti. Dar trebuie sa intelegem uneori ca sunt si ei oameni nu masini. Cel mai important este sa isi invete lectia.

4star...asta este...eu stiam ca la Steaua se vrea perfomanta...

suporterita
24th February 2006, 15:29
fratilor ori delirez eu?daca ii eliminam pe Betis jucam apoi in semifinale?

dede
24th February 2006, 15:32
doar in sferturi...

dragos_popa17
24th February 2006, 15:48
bai, n-avetzi voie sa nu treceti de betis. sunt pe 19 in spania, da-o drek de treaba. daca nu eliminati pe astia atunci ce sa mai vb de CL. :mda:

uti2102
24th February 2006, 15:58
da fratilor,cind am zis si eu ca o sa fie un vis noatea de aseara s-a transformat intr-un cosmar.parca nu-mi vine sa cred nici acum,toate le-am inghitit greu dar faza in care scapa trei stelisti pe contraatac si Dica lobeaza in portar in loc sa paseze si gol....ce o fi fost in capul lui fratilor?a vrut sa-i ridiculizeze?sau doar egoism de 2 lei?
Te insheli, acolo a fost offside la faza aia !
A fost insa o faza similara, cu 5 stelishti contra 3 olandezi, shi in loc sa bage mingea in careu Bostina a shutat de la 25 de metri ! Asta e unul dintre motivele pentru care cred ca jucatorii n-au fost tocmai concentratzi...

sun
24th February 2006, 16:59
Eu zic sa il dam afara pe Olaroiu . Macar acum , cat nu e prea tarziu :mda:

E antrenor 24 din 24 , dar in rest e un nimeni :evil:

Paul
24th February 2006, 18:31
sa vedem si partea buna a lucrurilor

AM jucat prost fara discutie. Mijlocul nu a functionat , si nu are rost sa cautam scuze , fiindca pur si simplu nu am fi meritat mai mult ...
NU stiu daca Herenveen a meritat victoria , insa noi nu am fi meritat.
Am avut ocazii , dar au iesit din nimic. NU am putut pune mingea jos.
Tot cu mingile pe sus pt. Iacob si Dica care au fost pusi la respect de fundasii adversi ...

Ce cred ca eu am castigat in urma acestui meci:

1) ==> un dus rece bine meritat de jucatori si Oli (trebuie sa inteleaga ca pe langa calificare , ne intereseaza spectacolul; Unii vin de la sute de km , desi puteau sta bine mersi acasa in fotoliu cu o bere in mana ...

In aceste conditii , scandarile "Rusine sa va fie ! " erau bine meritate de unii jucatori.

2) Am castigat definitiv un jucator adevarat : GOIAN

Si ieri a jucat fara greseala ... :ok:
Papagalul zilei : Nicolae Dica :rosu:

dragos_popa17
24th February 2006, 20:46
Dica nu e jucator de mingi lungi. Daca Olaroiu vroia sa joace asa mai bine nu-l baga de la inceput si incerca pe Cristea. Dica nu e nici f inalt ca sa sara extraordinar la cap nici f rapid sa devanseze in viteza pe careva. E bun cand echipa ataca si cand are cu cine juca, un jucator care stie sa filtreze baloane si care impresioneaza mai mult prin plasament. Ori cand esti singur in fata si n-ai cu cine combina degeaba te plasezi bine. Singurul jucator ofensiv care a jucat bine ieri a fost Iacob (desi l-au prins cam mult in ofside :mda: ), mai mult pentru ca s-a luptat singur cu toata apararea olandeza.

Paul
24th February 2006, 21:44
nu cu Cristea mei

trebuie jucat cu Oprita in locul lui Banel (cateva etape , pana se trzeste tiganu), si ne trebuie (pe termen lung) un mijlocas coordonator serios , si Paraschiv sa sara din schema la meciurile de acasa ...

Paul
24th February 2006, 21:45
nu cu Cristea mei

trebuie jucat cu Oprita in locul lui Banel (cateva etape , pana se trzeste tiganu), si ne trebuie (pe termen lung) un mijlocas coordonator serios , si Paraschiv sa sara din schema la meciurile de acasa ...

philos
25th February 2006, 00:52
de mai mult timp se vede la Steaua lipsa unui coordonator de joc...

Paul
25th February 2006, 00:53
nu prea mai exista specia asta in RO ... :(
un nr. 10 adevarat
au incercat sa`l vopseasca pe Plesan , dar nu prea au reusit ...

philos
25th February 2006, 01:10
nicidecum...ar fi altii bunicei, dar nu prea au confirmat...oricum si la Nationala vom avea nevoie...nu numai la Steaua

Paul
26th February 2006, 09:08
Goian în ghips
Răzvan Rotaru, Dan Udrea



Fundaşul Stelei s-a ales cu o entorsă la glezna stîngă după returul cu Heerenveen şi va sta 7 zile cu piciorul imobilizat într-o atelă, fiind în pericol să nu joace turul cu Betis

Dacă Steaua a reuşit să se ferească de cartonaşe galbene în partida cu Heerenveen de joi, pentru a nu avea jucători suspendaţi în turul următor, nu a putut, în schimb, să se ţină departe de accidentări. Dorin Goian a suferit în timpul primei reprize o entorsă la glezna stîngă, însă fiind încălzit a continuat să joace fără a acuza dureri prea mari.

După joc i s-a umflat piciorul şi medicii i-au imobilizat glezna într-o atelă ghipsată, pe care o va purta 7 zile, el devenind incert pentru jocul cu Betis, programat pe 9 martie, la Bucureşti. Goian nu va evolua nici în prima etapă a returului, cu FC Argeş, însă oricum nu avea drept de joc, fiind suspendat după cartonaşul roşu încasat în ultima rundă a turului, cu FC Vaslui.

"Sper în recuperarea lui pînă la meciul cu Betis, pentru că Goian este un jucător extrem de important în echipa Stelei"
Cosmin Olăroiu
Pana la meciul cu Betis mai sunt 12 zile (incepand de ieri).
Intre momentul in care si-l da jos si meciul cu Betis sunt 5 zile .
Are sanse sa-si revina.
Cu FC Arges oricum era suspendat ...

philos
26th February 2006, 11:51
nasol...

One-Man Show
26th February 2006, 12:35
În acest retur de campionat aştept o îmbunătăţire a manierei
de arbitraj."
Cosmin Olăroiu, antrenor Steaua

deci shtiti pe cine va da vina pt urm jocuri slabe ale Stelei...prefer sa ma uit pe fox kids...ca shi alea sunt mai aproape de realitate...:sleep: sa ma treziti cand joak tiganu' ala ceva,cand isi va dori shi boshtina sa realizeze ceva in teren,cand o sa avem shi noi un coordonator(ca dak nu fct lateralele suntem morti)

k474laNu_2006
26th February 2006, 13:56
Scuzati`ma de off-topic dar am un foarte mic cadou ptr stelisti :D :
http://www.prosport.ro/images/content/articles/2006/02/24/home/138925591a445ec8563b0_512_384_.jpg

Paul
26th February 2006, 13:59
ce mare e Goian :happy

k474laNu_2006
26th February 2006, 14:08
Nesu se grabea !!! :)

Paul
26th February 2006, 14:41
tot meciul s-a cam grabit ... pase aiurea destul de multe (in faza de atac)

mee_tza
26th February 2006, 17:31
Avem vesti proaste ...
pleaca Esteban Vigo de la Dinamo :(

uti2102
26th February 2006, 20:28
sa ma treziti cand joak tiganu' ala ceva,cand isi va dori shi boshtina sa realizeze ceva in teren,cand o sa avem shi noi un coordonator(ca dak nu fct lateralele suntem morti)
Mah da' tu cand ai descoperit fotbalul ?! Te-ai uitat la ce-a jucat Bostina shi Nicolitza in ultimele 6 luni ?! :o:

Paul
26th February 2006, 20:30
e impuls de moment mai popik :D

One-Man Show
26th February 2006, 21:12
Mah da' tu cand ai descoperit fotbalul ?! Te-ai uitat la ce-a jucat Bostina shi Nicolitza in ultimele 6 luni ?! :o:



pai de atunci hibernez ;)

relansat
27th February 2006, 11:10
@alejandro ... am fo o saptamana acas` ... si vazut`am meciurile din CHL pe moldova 1 fiind lipsit de tehnologie la tzara :)

Super tari comentariile voastre :happy

Am ras la max !!!

Paul
28th February 2006, 09:38
Buei lasa offtopicul ...

Lansez un subiect pentru stelisti.

Cum vedeti voi plecarea lui Giovani si a lui Esteban de la DInamo.
Un avantaj pentru Steaua (ca e tensiune la DInamo) sau un dezavantaj (Giovanni - garantul ca DInamo nu prea face blaturi & Esteban antrenor slab )

Eu zis ca e cu dus si cu intors , dar mai degraba un dezavantaj :no:

relansat
28th February 2006, 10:19
Paul , daca ascultai si tu ce comentarii au ... cre` k nu rezistai , super tare :ok:

Ca sa fiu ontopic (:D) : plecarea lu` Giovanni prezinta mai multe dezavantaje decat avantaje ... multe lucruri nu s`au schimbat

totusi , acolo e haos ! Cei care conduc Dinamo au ramas : Netoiu si ailalti ... sunt o gramada acol` , nu are cum sa fie lucru bun ashe ceva !

mee_tza
28th February 2006, 10:31
Au schimbat 3 antrenori ==> e criza.
Sper sa nu inceapa cu blaturile , ca altfel , au sanse mari de tot (mai fac ei un retur cu 39-40 p :no:)

Paul
28th February 2006, 10:43
totusi , acolo e haos ! Cei care conduc Dinamo au ramas : Netoiu si ailalti ... sunt o gramada acol` , nu are cum sa fie lucru bun ashe ceva !

Aici e buba.
Borcea si Netoiu sunte nemuritori :(

relansat
28th February 2006, 10:50
Si te supara chestia asta ... pe mine ma amuza :)

Sunt problemele lor ... n`am treaba acolo :ok: , sa ne vedem de Oli al nostru :(

Paul
28th February 2006, 10:53
amuzant , amuzant , dar sunt periculosi ...

Iti dai seama ca meciurile cu Bistrita , Otelul si FC ARges sunt castigate inca de pe acum ... :no:

relansat
28th February 2006, 10:55
Da , ashe este ... ashe sunt si ale noastre .... cu Bistrita e mai greu ... sau nu ? Jucam la ei :( , dar daca se respecta istoria ....

Arges - Dinamo 2 ?? Nu as fi prea sigur de asta ... o sa fie meci greu :ok:

Paul
28th February 2006, 10:56
povestim la momentul oportun , pana una alta DInamo - Otelul 1 solist cu ochii inchisi ... :D

Cu Gloria , da jucam la Bistrita

alejandro
28th February 2006, 11:04
Eu sper ca Otelul va scoate un X cu cainii...

relansat
28th February 2006, 11:07
Speranta moare ultima :ok:

dede
28th February 2006, 14:49
buey...pai noi am ajuns sa ne facem griji pt catei? deocamdata sa-i lasa in pace, ca-i criza mare acolo si sa ne vedem de treburile noastre...adica de urmatoru meci in uefa :evil:

Paul
28th February 2006, 15:31
buey...pai noi am ajuns sa ne facem griji pt catei? deocamdata sa-i lasa in pace, ca-i criza mare acolo si sa ne vedem de treburile noastre...adica de urmatoru meci in uefa :evil:

sa vezi tu cand incep meciurile pe bune cum dispare criza :headbang:
Pronostic: 37 de puncte Dinamo , noi avem nevoie de minim 38 ca sa luam titlul :no:

dede
28th February 2006, 15:39
ce? nu mai vor 44? :evil:

acuma, cu plecarea lu jiovani iar vor incepe blaturile...si iar o vom vedea pe dinamo castigand meci dupa meci (prietenii stiu cum), mai ales ca au si un antrenor care e expert in chestii de-astea...si la toamna ne va fi rusine ca suntem romani cand vom vedea ce rezultate au cateii :mda:

Paul
28th February 2006, 15:42
nu mai e giovanni :D

4star
1st March 2006, 16:17
:evil: Gigi Becali vrea Dinamo


Gigi Becali a simtit momentul de instabilitate de la Dinamo si s-a decis sa-i loveasca sub centura pe alb-rosii.

Latifundiarul din Pipera a solicitat public Finantelor sa intervina in cazul datoriei de 22.416. 254 RON pe care cei din Soseaua Stefan cel Mare o au la bugetul de stat si a cerut executarea silita a bunurilor dinamovistilor. "Bodu ar trebui sa se implice in aceasta problema cum a facut-o la Steaua.

Sa scoata la vanzare 80% din actiuni si vin eu, Gigi Becali, ca si asa nu mai am nici o treaba cu Steaua, si dau opt milioane de euro pentru aceste actiuni", a spus fostul patron al campioanei.

Asta nu e un raspuns, i-am dat doar subiect de discutie cu el insusi.;)

relansat
3rd March 2006, 13:02
Conform site-ului oficial al formaţiei Steaua, "toţi suporterii care doresc să fie pe stadion la partida din Cupa UEFA, cu Betis Sevilla, trebuie să cumpere bilete doar de la punctele de vânzare autorizate şi anunţate de club. Reamintim că elementele de securitate ale biletului nu sunt uşor de recunoscut de către o persoana neavizată şi recomandăm tuturor să achiziţioneze bilete doar de la punctele de vânzare autorizate de FC Steaua.

Pentru acest meci nu se vor vinde mai mult de 5 BILETE unei singure persoane.

De asemenea, FC Steaua abunţă că toate tipurile de abonamente vor trebui preschimbate până la data meciului tur cu Betis Sevilla, din 09.03.2006, conform Ordonanţei pentru prevenirea şi combaterea violenţei în sport nr 11/26.01.2006 - capitolul 2, articolul 8, litera N. Acest lucru se poate face la casele de bilete de la stadionul "Steaua", după urmatorul program:
-sâmbătă-miercuri între orele 9:00-19:00.

Aceasta modificare este cauzată de schimbarea stadionului şi de faptul că locurile şi sectoarele nu corespund.

Abonamentele pentru sezonul 2005 - 2006 vor fi preschimbate după cum urmează:

Pentru toti posesorii de abonamente si legitimatii (abonamente gratuite) la sectoarele Loja, Fotolii si posesorii de abonamente pentru Tribuna 0 vor fi rezervate locuri la Tribuna O.

Posesorii de legitimatii (abonamente gratuite) la Tribuna 0 si posesorii de abonamente si legitimatii la Tribuna I vor avea locuri rezervate la Tribuna I.

Posesorii de abonamente si legitimatii pentru Tribuna II-a vor avea locuri rezervate la Tribuna a II-a.

Posesorii de abonamente atat pentru Peluza I cat si pentru Peluza II-a vor avea locuri rezervate la Peluza a II-a.


sursa : www.prosport.ro

Ce zicetzi de aceasta decizie ?

uti2102
3rd March 2006, 13:46
Intr-un fel e normal, pentru ca pe abonamente sunt imprimate nishte sectoare shi nishte locuri care difera cu mult de cele de pe Lia. De aci se pot isca certuri shi alte probleme. Totushi, un club care se respecta ar fi trebuit sa trimita prin poshta noile abonamente, asha cum a trimis felicitare de sarbatori tuturor abonatzilor...
O sa ma duc maine sa-l schimb. Sper sa fie casa separata pentru asha ceva, ca altfel e de kkt rau de tot...

Paul
3rd March 2006, 15:17
hmmmmm
se pastreaza sectorul si locul ... la meciul cu Betis ...?
:no:

relansat
4th March 2006, 12:17
Azi vom vorbi de cedarea lu` Florentin Dumitru la Jiul

"Mijlocaşul stelist Florentin Dumitru va semna mîine o înţelegere pe şase luni cu "minerii". Jucătorul de 30 de ani îl urmează pe fostul său coleg, Laurenţiu Diniţă, care s-a alăturat în urmă cu două săptămîni echipei lui Aurel Şunda. "Cu Florentin în echipă ne salvăm de la retrogradare", a spus tehnicianul din Vale. Deocamdată Dumitru va efectua un program special de recuperare, Şunda putînd să-l folosească începînd cu etapa a cincea. "

sursa gsp

Nu mi se oare cea mai indicata solutie de vreme ce avem un lot subtire si multe meciuri de jucat ...

mai ales ca pe partea dreapta nu il avem decat pe Banel (care a mai slabit turatzia) si pe Opritza (jucator reprofilat) !

Paul
4th March 2006, 12:30
oricum din vara era liber , asa ca mai bine fara el ... :D

relansat
4th March 2006, 12:42
Sa vedem cum o sa ne descurcam fara el , oricum nu prea o mai jucat in ultima vreme , insa avem nevoie de el , asta in eventualitatea

ca nu o sa mai facem nici un trasfer (mijlocas)

mee_tza
4th March 2006, 13:50
Azi vom vorbi de cedarea lu` Florentin Dumitru la Jiul

"Mijlocaşul stelist Florentin Dumitru va semna mîine o înţelegere pe şase luni cu "minerii". Jucătorul de 30 de ani îl urmează pe fostul său coleg, Laurenţiu Diniţă, care s-a alăturat în urmă cu două săptămîni echipei lui Aurel Şunda. "Cu Florentin în echipă ne salvăm de la retrogradare", a spus tehnicianul din Vale. Deocamdată Dumitru va efectua un program special de recuperare, Şunda putînd să-l folosească începînd cu etapa a cincea. "

sursa gsp


Din pacate , nu e singurul jucator , care dupa o accidentare s-a "taiat".
Pacat , dar cred ca nu si-a spus inca ultimul cuvant ...

Ella14
4th March 2006, 19:06
Mie sincer imi pare rau de florentin dumitru!! un jucator care a ajutat steaua ori de cite ori a avut nevoie. s-a intimplat ce s-a intimplat si s-a dus florentin. pacat mare pacat!!!

Paul
4th March 2006, 19:10
nu l`a obligat nimeni sa plece , dar nu putem ocupa posturile din lot aiurea...

relansat
4th March 2006, 19:50
Ce a facut conducerea Stelei este ceva urat , orice ati spune :(

Paul
5th March 2006, 09:53
Subiectul zilei : Interes enorm pentru Steaua - Betis

10.000 de bilete într-o singură zi

Din cele 40.000 de tichete scoase la vânzare pentru partida Steaua - Betis, programată joi, cele mai multe au fost epuizate deja de ieri.

Bogdan SAVIN
Sebastian STAN


Numărul total de tichete disponibil pentru jocul cu Betis Sevilla este de 40.000, cu două mii mai puţin faţă de cele puse în vânzare pentru jocul cu Heerenveen, dar preţul acestora este mult mai ridicat.
Încă de ieri, de când s-au pus în vânzare biletele pentru partida Stelei, din optimile Cupei UEFA, Stadionul Naţional şi arena din Ghencea au fost luate cu asalt de suporterii roş-albaştrilor. Aceştia s-au prezentat încă de la prima oră a zilei la casele de tichete, care s-au deschis la ora 09:00. În numai o oră, la stadionul Steaua erau deja la coadă două sute de persoane, în timp ce la arena din Compexul Sportiv “Lia Manoliu”, gazda meciului, se aflau peste o sută de suporteri.
Mulţi fani au stat la aceeaşi coadă de mai multe ori, tocmai pentru a-şi putea procura mai mult de cinci tichete, atât cât au permis organizatorii să cumpere fiecare persoană. Bineînţeles că printre aceştia se aflau şi bişniţarii, depistaţi rapid însă de poliţiştii îmbrăcaţi civil. S-au găsit şi câte 30 de bilete asupra vânzătorilor la negru, respectivele persoane fiind reţinuţe şi amendate.
Practic în numai o zi s-au vândut deja zece mii de bilete, afluenţa publicului fiind peste cea de la precedentul meci al Stelei din Cupa UEFA, cu Heerenveen. Fanii pot achiziţiona bilete şi de la magazinul Nike din Complexul Unirea, dar de mâine

http://www.prosport.ro/images/content/articles/2006/03/04/cupa-uefa/13965300060855b1b32e6_250_200_.jpg

relansat
5th March 2006, 11:48
Nu ma surprinde lucrul asta, nu aveam dubii in ce priveste lucurl asta :)

Am avut stadion full cu o echipa olandeza, desi eram practic calificati ... pacat ca nu am prins si eu un bilet :D

don_denver
5th March 2006, 11:54
Un articol interesant in prosport...si chiar mi se pare destul de pertinent.....

Cine pune mâna pe al 88-lea titlu?

Săptămâna viitoare începe returul Diviziei A. ProSport a calculat matematic şansele principalelor candidate la câştigarea campionatului.

Lucian LIPOVAN (Prosport)
Pretendentele la primele locuri s-au înmulţit. Tot mai multe echipe vor campionatul sau măcar un loc de cupe europene. Acest lucru nu poate fi decât benefic pentru fotbalul mioritic.
Am pus sub lupă pentru dumneavoastră principalele candidate la titlu din acest sezon. Prima concluzie este că cele trei mari echipe din Bucureşti rămân favorite, iar deocamdată doar Poli Timişoara ameninţă supremaţia lor, însă şi bănăţenii o fac mai mult teoretic. Cum am ajuns noi la această constatare? Am luat în calcul în primul rând lotul fiecărei echipe, pe compartimente, adăugând şi omogenitatea ca un factor foarte important. Deşi am considerat că fotbaliştii de care dispune fiecare echipă vor conta cel mai mult, am mers cu analiza mai departe. Am ţinut cont de antrenorul pe care îl are fiecare formaţie, am punctat stabilitatea băncii tehnice. Parcursul celor patru cluburi în tur, dar şi programul returului nu pot să nu influenţeze deznodământul campionatului. La fel cum am analizat şi implicarea fiecăreia dintre candidate în jocurile de culise, arbitraje sau meciuri suspecte.
Rezultatul va supăra probabil destulă lume. Mai exact, pe dinamovişti, rapidişti şi timişoreni, pentru că ne-a ieşit Steaua favorită la titlu. Tuturor le spunem însă că nu este decât un calcul al hârtiei, ce-i drept foarte detaliat, dar fotbalul nu a respectat întotdeauna teoria. Practic, vom avea răspunsul la sfârşitul lunii mai.

lot jucĂtori

Steaua se distanţează la cele mai bune loturi pe baza omogenităţii, a apărării, care a luat doar zece goluri în tur, şi a mijlocului. Rapidul i-a luat faţa la Dinamo pentru omogenitate şi constanţă în practic toate compartimentele. “Câinii” au scăzut mai ales din cauza portarului, dar au cel mai bun atac, lucru dovedit şi de cele 36 de goluri din tur. În fine, Poli are în Marius Popa (foto) cel mai bun portar, iar în tur a beneficiat de cea mai eficientă defensivă (doar nouă goluri primite), dar a pierdut mult la mijlocaşi, atacanţi şi omogenitate.

culise

Deşi campionatul a devenit în ultimii ani mult mai corect, greu de crezut că nu va fi afectat deloc de jocurile de culise, fie că este vorba de arbitraje părtinitoare, fie de rezultate previzibile. Dinamo şi-a făcut deja un renume la acest capitol, existând deja bănuieli pentru retur. Steaua şi chiar Rapid au “prieteni vechi”, iar Poli, o forţă financiară care nu poate fi neglijată.

Parcurs În tur

Dinamo şi Steaua au mers practic în tur cap la cap, acum despărţindu-le doar un punct. Poli a alternat rezultatele bune cu eşecurile, dar este invincibilă acasă. Rapid a pierdut cel mai mult în prima parte a sezonului, iar acest lucru s-ar putea să o coste.

Antrenor

Liderul turului se confruntă de departe cu cele mai mari probleme pe banca tehnică. Vigo a fost schimbat după ce efectuase pregătirea, Ion Marin a sosit cu doar zece zile înainte de retur. Deşi are experienţă, nu pare antrenorul viitorului. Steaua şi Poli au antrenori de perspectivă, dar care mai trebuie să demonstreze, pentru că rezultate deosebite nu au avut nici Cosmin Olăroiu, nici Gică Hagi. În fine, Răzvan Lucescu (foto) este antrenorul momentului. Deşi tânăr şi neexeperimentat, a reuşit rezultate excelente mai ales în Cupa UEFA, în faţa unor adversari aparent superiori.

Avantaj minim Steaua

Pentru rezultatul final al analizei nu am făcut o simplă medie aritmetică, ci am acordat o pondere mai mare, de 50%, lotului, de 15% antrenorului şi jocurilor de culise, respectiv de 10% prestaţiei din tur şi programului în retur. Formula este (0,5 x lot) ˇ (0,15 x antrenor) ˇ (0,15 x culise) ˇ (0,1 x tur) ˇ (0,1 x retur). Avantajul a fost minim în favoarea Stelei, în special datorită lotului. Dinamo a pierdut avantajul culiselor şi turului la antrenor. Rapid a punctat la antrenor şi lot, dar a costat-o turul, în timp ce Poli încă se impune greu la toate capitolele.

Paul
5th March 2006, 12:02
povestea asta o auzim de 3 ani ...
avem lot , avem omogenitate , stam bine dupa tur , avem program usor ... :D
sper sa luam titlul :P

don_denver
5th March 2006, 12:10
vom vedea paule....mai e un pic...:D....si sa speram ca picul va fi de partea noastra...

mee_tza
5th March 2006, 12:15
Mi-a placut fraza cu "jocurile de culise"
Dinamo e cea mai tare la capitolul ala :(

Daca nu le merge jocul de pase , apeleaza la jocul de culise

Paul
5th March 2006, 12:23
sau "mijloace specifice" cum ar zice Cocos :D

Paul
6th March 2006, 15:39
Stirea zilei din punctul meu de vedere:

Goian şi Ghionea sunt ok


Cuplul de fundaşi care s-a “sudat” în Ghencea în acest sezon poate juca din primul minut în confruntarea cu spaniolii. Cei doi sunt refăcuţi sută la sută.

Problemele medicale ale fundaşilor centrali ai roş-albaştrilor s-au terminat, Cosmin Olăroiu putându-se baza pe serviciile acestora în meciul de joi.
Dorin Goian s-a accidentat în partida cu Heerenveen la glezna stângă şi din această cauză a ratat şi convocarea la naţională pentru turneul din Cipru. Sorin Ghionea s-a accidentat la spate la antrenament, înaintea meciului cu olandezii.
Cei doi au urmat programul de recuperare al preparatorului fizic Fernandino Hippolitti şi au tras din greu la sala de forţă în ultima săptămână. Joi au făcut câteva alergări uşoare la stadionul Naţional şi de vineri au intrat în programul normal al echipei. La ora partidei cu Betis, cei doi vor fi apţi de joc şi Olăroiu îi poate folosi din primul minut.

relansat
6th March 2006, 15:42
Slava Domnului, aveam mare nevoie de cei doi :)

Paul
6th March 2006, 15:43
Starea de sanatate e excelenta , nici un absent !
@relansat , intra dracului pe YM ca avem de vb :D

sun
10th March 2006, 13:55
Urmatorul meci , BETIS - STEAUA va fi cel mai important al meci al sezonului . De el depind foarte multe lucruri.

Din pacate , depind si de Olaroiu :ciocan:

One-Man Show
10th March 2006, 14:15
in maxim 3 ani de zile olaroiu va antrena o echipa mare din europa
:happy :happy :happy
dak merge asha cred ca peste 5 etape va antrena echipa de pe locul 5...mare durere e ca echipa aia va fi Steaua

alejandro
10th March 2006, 14:37
Oli trebuie sa-si schimba mentalitatea,nu jucatorii care au invatat meserie de la Protasov:evil:

dede
10th March 2006, 15:21
si Oli ar trebui sa schimbe ceva, dar si unii jucatori sa joace...nu cum face de-o vreme Nicolita, care de cand e mare vedeta la el in sat a si uitat sa mai dea in minge :mda:

Universal
10th March 2006, 19:39
Steaua va lua campionatul,sau Rapid

Paul
10th March 2006, 19:51
Oli trebuie sa-si schimba mentalitatea,nu jucatorii care au invatat meserie de la Protasov:evil:

Nu e momentul sa tragem concluzii.
Cu Herenveen s-a calificat.
Ieri a jucat prudent si a avut 6 ocazii. Nu e vina lui ca au fost ratate.

Inca are credit din partea mea !

Dupa et. 27 vine Titi Dumitriu :great:

One-Man Show
10th March 2006, 20:25
cred ca Oli o sa se faca cu un bou...chiar in meciu' decisiv pt campionat:mda:

Paul
11th March 2006, 10:16
cred ca Oli o sa se faca cu un bou...chiar in meciu' decisiv pt campionat:mda:

Atunci titlul va fi deja decis. Trimitem echipa de juniori , in ultima etapa , pana atunci avem titlul in buzunar.

Paul
11th March 2006, 20:43
Otelul risca sa ne faca azi o surpriza ... :evil:

One-Man Show
11th March 2006, 20:45
Atunci titlul va fi deja decis. Trimitem echipa de juniori , in ultima etapa , pana atunci avem titlul in buzunar.

tu cu memelu mergeti pan' in panzele albe de mana cu oli ? sau facem ca anu' trecut ? s-ar putea sa se fi prins ashtia de schema...:D

Paul
11th March 2006, 20:49
nu bre , ca in Divizia A e sufiecient sa castigi meciurile de acasa , iar in deplasare , un meci sa faci egal si unu sa`l castigi , si iei titlul la pas ...mai ales la cum joaca Dinamo ...

Apropo nu am fost fan Oli , nu sunt fan Oli , dar nu sunt adeptul schimbarii de antrenor.
Vreau liniste la echipa !

One-Man Show
11th March 2006, 20:53
din pacate la steaua se mai intampla episoade de genu' gloria shi vaslui...cu linishtea la echipa...nu va exista atata timp cat joku' nemultumeste shi nu da speranta ca ar urma o umbra de bine

Paul
11th March 2006, 20:55
otelul ne uimeste ... 2-0 la DInamo
jucam cu ei peste 3 etape !!!

One-Man Show
11th March 2006, 20:58
otelul ne uimeste ... 2-0 la DInamo
jucam cu ei peste 3 etape !!!

shi ai sperante ca vom lua punct(de puncte in mom de fata nici nu poate fi vorba) ???

dede
11th March 2006, 20:59
in timp ce noi ne plangem de echipa noastra, care face 0-0 acasa cu o echipa din Spania, altii au deja 0-2 cu o echipa care e cam in aceeasi situatia cu betis, insa din ro...

Paul
11th March 2006, 21:00
evident ...
ar fi culmea sa nu batem in orasul unde s-au afirmat Ogararu , Ghionea , Bostina , V. Iacob , MM Stoica si Leo Strizu (ultimii 2 ca manageri);
Plus ca mergem in orasul lui Tudose si Ochiirosi !

One-Man Show
11th March 2006, 21:02
voi face un efort titanic shi nu voi mai vb despre olaroiu pana vineri seara...parerea mea este ca saptamana viitoare isi va demonstra priceperea in ale fenomenului...

One-Man Show
11th March 2006, 21:03
evident ...
ar fi culmea sa nu batem in orasul unde s-au afirmat Ogararu , Ghionea , Bostina , V. Iacob , MM Stoica si Leo Strizu (ultimii 2 ca manageri);
Plus ca mergem in orasul lui Tudose si Ochiirosi !

n-am zis nimik de memelu shi leo strizu insa:evil:
ultimu' un infractor de drept comun care tb sa faca ordine la centrul de juniori...shi-a facut treaba ???:mda:

Paul
11th March 2006, 21:07
si-a facut treaba din moment ce i-a adus la club pe Tudose si Ochirosii - ambii capitani la loturile UEFA `87 (Tudose) si UEFA `88 (Ochirosii)

Ambi adusi gratis dupa cate un scandal monstru ...

One-Man Show
11th March 2006, 21:16
si-a facut treaba din moment ce i-a adus la club pe Tudose si Ochirosii - ambii capitani la loturile UEFA `87 (Tudose) si UEFA `88 (Ochirosii)

Ambi adusi gratis dupa cate un scandal monstru ...

FALS...nu au fost adusi de el...au venit de mana cu memelu in urma unor manevre cu dumitru tudor ;)

Paul
11th March 2006, 21:21
nu stii tu cum a stat treaba...
in primul rand ca Leo Strizu i-a ginit , cel putin pe Ochirosii , 100 % Strizu l-a ginit

One-Man Show
11th March 2006, 21:27
nu stii tu cum a stat treaba...
in primul rand ca Leo Strizu i-a ginit , cel putin pe Ochirosii , 100 % Strizu l-a ginit

mah eshti ruda cu el de il aperi atata ? :evil: Leo Strizu e un trepadush adus pe filiera MM Stoica care tb sa se ocupe de bunul mers al centrului de copii shi juniori de la Steaua.Sunt aceleasi stari de fapte de 10 ani incoace...de cand centrul de juniori e sub conducerea unor umbre ca Ailenei shi inca 2 mocirle din echipa din '86...ashtia merg pe sistemu' "n-ai cate sute de euro vreau yo nu te iau in echipa,nu jjoci,titular,nu eshti in lot pt meciu' urm s.a.m.d.".In loc sa ii "ginim" shi sa ne certam cu ashtia de prin tara nu e mai bine sa-i crestem noi ? In afara de Sportu' peste tot se cere lozu' ca sa intri...

Paul
11th March 2006, 21:35
Mai , pana una alta centru nostru e eficient

Ogararu , Nesu si Paraschiv ==> titulari in prima echipa
Toma (P) , Litu si Simion (A) , Roman (M) , Filip (F) ==> toti jucatori de certa perspectiva;

Intr-o vreme , antrenorii luat 300 $ de la club , si un bonus de 200 $ pe care il platea Pitzy ...

Adica ~20.000 $ pe an , atat platea Pitzi antrenorilor de la Centrul de Copii.

One-Man Show
11th March 2006, 22:04
paraschiv,ogararu au avut perioade destul de lungi in care au fost pe la alte cluburi...roman a fost cumparat...restu' nu au aratat nimik...dak aveau valoare nu ii folosea Oleg ???

Paul
11th March 2006, 22:05
nuami ogararu a fost 1 an la Galati si juma de an la Resita .
Paraschiv a fost non-stop la echipa , nu a fost imprumutat !

One-Man Show
12th March 2006, 19:20
mai greu cu vasluiu' dekat cu hamburg ??? ai draku moldoveni...:evil:

mee_tza
18th March 2006, 11:27
Si sa revenim la alea noastre ...
Divizia A revine in forta.
Azi avem in program Pandurii - DInamo ...
Sa fie un 2 solist cu ochii inchisi?

Paul
18th March 2006, 11:45
bate Dinamo lejer, ca doar in Oltenia se simt mai bine ca acasa :rosu:

dede
18th March 2006, 17:00
iar avem treaba cu dinamo...buey haideti sa-i lasam in pace pe catei si sa ne vedem de ale noastre...maine avem meci greu cu national, dar vom castiga...jucam in deplasare :evil:

alejandro
19th March 2006, 18:09
meci greu avem..suntem obligati sa invingem...dinamo si poli au invins,tre' sa ne mentinem in fata...si cum a zis d3d3,jucam in deplasare,ce naiba:evil:

Paul
19th March 2006, 18:29
in deplasare , da mai degraba acasa , ca e in bucuresti :D

alejandro
19th March 2006, 18:41
lasa mey ca vor fi si ceva suporteri bancari,aia din trupa aia mexicana:happy

Paul
19th March 2006, 18:45
buei nu trupa e mexicana , palariile pe care le poarta par a fi ca si cele din mexic , si poate ca in loc de tzuica beau tequilla

Atat