PDA

View Full Version : Steaua Poate Trece De Betis Sevilla



SEVILIANUL
16th February 2006, 22:00
Locuiesc In Sevilla De 3 Ani Si Por Spune Ca Steaua Poate Sa Treaca De Betis In Urmatorul Tur Urmariti Barcelona- Betis Sambata Seara La 11 Ora Romaniei Cred Ca Exista Un Canal De Cablu Care Va Transmite

Paul
16th February 2006, 22:05
lasa canalul ca avem TV SPort :D, raspunde`mi pliz la urmatoarele intrebari:

1) Care e pretul la bilete , la meciurile de UEFA
2) Care e pretul la cazare in Sevilla , la ** (camera dubla) , in medie asa

maldini
16th February 2006, 22:27
ce e paulica ai de gand sa culegi capsuni in sevilla ? :evil: sau te-au napadit amintirile de acum 20 de ani ? :D

Paul
16th February 2006, 22:41
cre` ca imi iau un mic concediu , sa facem o miscare pana la ... Sevilla :P
Plecam pe la un marti , venim duminica :P

Ioca10
16th February 2006, 23:15
Sevilia ca Ssevilia da tare mi-e ca jucam cu AZ;)

Paul
16th February 2006, 23:31
si mie ... :(

Catalanul
16th February 2006, 23:34
cre` ca imi iau un mic concediu , sa facem o miscare pana la ... Sevilla :P
Plecam pe la un marti , venim duminica :P
n-ai voie sa iesi mah din tzara, esti minor :evil: :D

Paul
16th February 2006, 23:37
Catalane , zii la subiect , ca din tara am eu grija sa ies (se face o hartie de la notar si ies linistit - am mai iesit neinsotit , deci no probl)

Zii Catalane cum e cu cazarea in Spania...

Azi vara am prins hoteluri ** la 40 E / noapte , camera dubla , super decenta ,in buricul Vienei...

AM inteles ca Spania e ceva mai ieftina

Si zi`mi un pic cum e treaba cu pretul biletelor , daca poti afla , zi`mi cat a fost un belet la Betis - AZ Alkmaar

Catalanul
16th February 2006, 23:44
Nu stiu sigur daca iti trebuie cazare la hotel, la cat de cald e in Spania (mai ales in Andalucia) ai putea sa dormi linistit pe malul Guadalquivirului :D

Biletul la un meci de genul Betis - Steaua la tribuna a II-a nu cred ca ar fi mai scump de 25-30 €.

PS. faci vreun popas daca treci prin Valencia ? :D

Cristy
16th February 2006, 23:57
hai ma paul tu abia te duci la un meci de campionat pe ghencea si ne adormi ca te duci la sevilia :sleep:

Paul
17th February 2006, 00:10
Nu stiu sigur daca iti trebuie cazare la hotel, la cat de cald e in Spania (mai ales in Andalucia) ai putea sa dormi linistit pe malul Guadalquivirului :D

Biletul la un meci de genul Betis - Steaua la tribuna a II-a nu cred ca ar fi mai scump de 25-30 €.

PS. faci vreun popas daca treci prin Valencia ? :D

Neh , mergem grup de 21 de oameni , o scoatem la un 170 E (transport) + Belet + 2 cazari ...adica undeva pe la 250 E ... adica vre`o 9 M de lei , adik super decent :D

Problema e sa ne strangem 21 :ok:

Las ca mai povestim , poate fi tu pan` la Sevilla ...

remy
17th February 2006, 00:28
Si ce va face sa credeti ca se va califica Betis Sevilla ?
AZ '67 e mult mai puternica, si, normal ar trebui sa bata cu, sa zic, 4-1 acasa.
Gata, ati si hotarat voi de acum: Betis e mai accesibila pt. Steaua si de asta vreti sa jucati cu ea, e clar.

delaparis
17th February 2006, 00:33
Problema e sa ne strangem 21 :ok:

...

Ai zis-o ... :happy

KLMN
17th February 2006, 03:03
ce e paulica ai de gand sa culegi capsuni in sevilla ? :evil: sau te-au napadit amintirile de acum 20 de ani ? :D
Acum 20 de ani, Paulica nici nu era nascut

ronaldinho
17th February 2006, 08:18
da, steaua poate trece de betis, la hockey poate, daca or avea aia echipa :D
sincer, ar fi un meci echilibrat Betis e imprevizibila, ca de altfel majoritatea echipelor spaniole. Parca vad ca face Steaua un 2 3 -0 la Bucuresti si pierde ca si Milan acum doi ani , cand au luat 3 goluri in 20 de minute. Deocamdata nu stim asa multe despre acest Carlos, care cred ca va fi mult mai mult intrebuintat decat intr-unn meci contra lui Hereenven. In plus Betis joaca cu mingi la firul ierbii si pe jos :D, mingi care iar face inutili pe un Ghionea sau un Goian.In mod normal la un astfel de meci ar trebui sa apara " batranul " Radoi in aparare, lucru ce ar slabi puternic mijlocul Stelei. Sincer, pentru binele fotbalului romanesc prefer ca Steaua sa joace cu Az, cu care cred ca ar avea mai multe sanse.

philos
17th February 2006, 09:09
Nu se stie inca sigur daca-i Betis...se joaca inca in Olanda...
Fiecare are puncte slabe si puncte tari...Oli tre sa le vada, iar baietii sa raspunda pe masura in teren...

Sauron
17th February 2006, 09:41
Nu se stie inca sigur daca-i Betis...se joaca inca in Olanda...
Fiecare are puncte slabe si puncte tari...Oli tre sa le vada, iar baietii sa raspunda pe masura in teren...
Eu cred ca se califica AZ, ai vazut golurile ? olandezii sunt mai buni decat Betis care a avut un noroc chior cu acest 2-0

suporterita
17th February 2006, 10:39
si eu cred ca Alkmaar poate intoarce rezultatul,eu ii prefer pe olandezi,sunt mai usor de trecut decit spanioli care sunt capabili de un fotbal mult mai tehnic.

Zapada
17th February 2006, 10:55
Steaua poate trece de orcare echipa din UEFA (vorba lui Jiji) dar eu mai adaug cu putin noroc.
In fotbal mai e nevoie si de noroc.

steaua nu a avut noroc in meciul cu Rosenborg si a pierdut calificarea in CL

becali ar trebui sa o lase mai moale cu laudele lui de prost gust (zice ca a citit biblia) ca s-ar putea sa-l lase norocul chiar in etapa viitoare

Paul
17th February 2006, 15:09
Ai zis-o ... :happy

E vorba de 21 de oameni din Bistrita...
Nu uita ca o deplasare in Spania presupune un mic efort la buget , si e in timpul saptamanii , adica trebuie concediu ...

Acu` astia care suntem elevi , ne mai descurcam cu timpul , ne dam bolnavi o saptamana si mai circulam , dar astia mai batrani isi pastreaza zilele libere pentru sferturi , semifinale si finala ...

delaparis
17th February 2006, 15:20
E vorba de 21 de oameni din Bistrita...

Acu` astia care suntem elevi , ne mai descurcam cu timpul , ne dam bolnavi o saptamana si mai circulam , dar astia mai batrani isi pastreaza zilele libere pentru sferturi , semifinale si finala ...

Credeam ca vorbesti de Arena :D

Crezi ca ii intereseaza pe ei o finala Betis - Rapid ? :D

Acum serios vorbind s-ar putea sa-mi fac timp sa fiu si eu in Spania la meci ... dar mai vorbim. In schimb daca joaca cu olandezii nu prea cred . E mai scump in Olanda cu cazarea ...:)

dragos_popa17
17th February 2006, 15:24
Cel mai bine ar fi sa joace cu Betis. Nu mi se par deloc puternici. Cu AZ au avut si noroc. La golul doi cel putin, no comment. Asa cadouri mai rar primesti.

Paul
17th February 2006, 15:38
Acum serios vorbind s-ar putea sa-mi fac timp sa fiu si eu in Spania la meci ... dar mai vorbim. In schimb daca joaca cu olandezii nu prea cred . E mai scump in Olanda cu cazarea ...:)

cazarea ca si cazarea , da cica taxele de autostrada te omoara...
Zicea tipul de la agentia de turism , ca in Olanda e mai rentabil cu avionu decat cu microbuzu ... :headbang:

Nexus
17th February 2006, 16:36
E vorba de 21 de oameni din Bistrita...
Nu uita ca o deplasare in Spania presupune un mic efort la buget , si e in timpul saptamanii , adica trebuie concediu ...

Acu` astia care suntem elevi , ne mai descurcam cu timpul , ne dam bolnavi o saptamana si mai circulam , dar astia mai batrani isi pastreaza zilele libere pentru sferturi , semifinale si finala ...


:)

M-ai spart Paule

Sa dea Dumnezeu sa si le foloseasca !

Paul
17th February 2006, 17:16
si eu sper , macar la un sfert ...
sincer as vrea Betis Sevilla in optimi , si ceva nemti prin sferturi (daca or mai ramane , ca Rapid executa tot , iar VFB o ia pe coaja de la Boro)

Sa evitam englezii , ca in Anglia se ajunge cam greu ...(trebe viza) e fooooooarte scump ... :(

dragos_popa17
17th February 2006, 17:50
Pai englezi nu cred ca mai sunt in afara de Boro. Bolton, da' cred ca-i elimina Marseille. Mai sunt si alti britanici??

Paul
17th February 2006, 18:01
Boro , e destul ca aia sunt tari ...
Plus ca Bolton elimina pe Marseille :D

dragos_popa17
17th February 2006, 18:12
Nu cred. Marseille e intruchiparea norocului in editia asta de cupa UEFA. Cam cum a fost Partizan Belgrad anul trecut, care au ajuns in sferturi desi aveau echipa slaba dupa parerea mea, in orice caz mai slaba decat Steaua, care s-a oprit in optimi.

Paul
17th February 2006, 18:14
n`au ajuns nici Partizan in sferturi ... i`au eliminat CSKA Moscova in optimi :D

Amanunt interesant: ANul trecut daca am fi trecut de Villareal ... am fi jucat cu AZ Almmar ...

Sa fie anul asta , meciul imposibil ?

SEVILIANUL
17th February 2006, 22:02
Locuiesc de trei ani in SEVILLA si cunosc ,cred foarte bine fotbalul spaniol si echipele din oras. De aceeia ,cred ca STEAUA poate bate BETIS . In anul ce a trecut BETIS sa calificat pentru LIGA CAMPIONILOR si a castigat CUPA REGELUI dar cu un lot redus numeric a clacat in acest an.A batut CHELSEA pe teren propriu dar teamul englez a jucat dezastruos.Principalul realizator al lui BETIS brazilianul OLIVEIRA este accidentat iar cei doi brazilieni adusi in iarna pentru ai suplini lipsa nu sau adaptat inca cu toate ca au marcat in meciul cu AZ ALKMAR.Puteti vedea BETIS la lucru sambata seara la ora 23 cand intalneste BARCELONA

saphicus
18th February 2006, 01:58
Dar mai intai sa se califice in optimi! Ca nu se stie ce fac in returul de joi cu imprevizibilii aia de AZ Alkmaar!!
Sunt de acord cu tine Seviliene, ca Betis in pofida victoriei cu Chelsea din grupele Ch.L si a celei cu Alkmaar din 16-imi Uefa, meciuri pe care le-am vazut, nu m-au impresionat si sunt convins ca Steaua se poate califica in sferturi!!
Pe de alta parte mi-ar fi pe plac o intalnire cu Alkmaar pentru a demonstra
faptul ca nu sunt mai buni ca Steaua! Nici ei nu m-au impresionat in meciul din deplasare de la Sevilla !!
Si in timp ce Steaua joaca mult mai bine acum, fata de anul trecut, atat Betis cat si Alkmaar nu se ridica la nivelul Villarealului de anul trecut din optimi !!
Sanse mari de a ajunge in sferturi !!
Depinde de forma si sanatatea jucatorilor la momentul dublei din optimi, indiferent care ii va fi adversara !!!:ok: :ok:

remy
18th February 2006, 03:02
Az '67 Va Bate Cu 3-0 Sau 4-1 Pe Betis. Ei Deobicei In Retur Joaca Mai Bine, Cu Cutitul La Os !

lupisor lupetto
18th February 2006, 07:01
Ce misto ar fi daca am avea o finala UEFA intre doua echipe din Romania! Insa nu stiu daca tragerea la sorti ar face acest lucru posibil.

relansat
18th February 2006, 07:10
Am rezerve in ceea ce priveste un meci cu Betisu` ... inca mai au sanse cei de la Az :) ... dar daca va fi sa jucam cu Betis cred ca sansele

sunt putintel mai mari de partea noastra (55-45 %) :ok:

Paul
18th February 2006, 08:23
Ce misto ar fi daca am avea o finala UEFA intre doua echipe din Romania! Insa nu stiu daca tragerea la sorti ar face acest lucru posibil.

e posibil ca Steaua si Rapid sa joace in orice faza din sferturi in sus :

De ex. si in optimi e posibil un duel intertari : Herta vs Hamburg, Herenveen vs AZ Alkmaar , etc

banderras
18th February 2006, 18:04
ar fi groaznica o finala rapid-steaua...sau o semifinala....privesc din opinia unui suporter stelist/...de ce?....jucatorii ambelor echipe nu s-ar mai concentra la fel de bine...si ar fi un meci cu "garda jos"....in kre castigatoarea va fi echipa mai norocoasa....dak ar bate steaua pe rapid...m-as bucura...dar dak s-ar produce inrangerea...?...una e sa pierzi in semifinala/finala cu o echipa din europa...iar alta e sa pierzi in fata rapidului....kre va juca finala sau va lua uefa...(in functie de cazul pe kre l-am prezentat)..asa...k mai usor cu meciurile rapid-steaua in uefa...nu e de bine..

delaparis
18th February 2006, 18:46
De ex. si in optimi e posibil un duel intertari : Herta vs Hamburg, Herenveen vs AZ Alkmaar , etc

Aici sunt de acord cu tine :D

Ideal pentru mine ar fi sa fie o semifinala Rapid - Steaua. Am avea o echipa in finala iar finala va fi urmarita cu interes in Europa. ALtfel cu doua echipe romanesti cred ca occidentul s-ar dezinteresa repede de meci ceea ce nu e bine pentru nimeni.

interfan
18th February 2006, 18:56
Ce de calcule se fac aici!! Nu cred ca e bine sa vb de fazele superioare ca inca nici nu ne-am calificat in optimi! Totusi e bine sa visam.

Paul
18th February 2006, 19:03
ar fi groaznica o finala rapid-steaua...sau o semifinala....privesc din opinia unui suporter stelist/...de ce?....jucatorii ambelor echipe nu s-ar mai concentra la fel de bine...si ar fi un meci cu "garda jos"....in kre castigatoarea va fi echipa mai norocoasa....dak ar bate steaua pe rapid...m-as bucura...dar dak s-ar produce inrangerea...?...una e sa pierzi in semifinala/finala cu o echipa din europa...iar alta e sa pierzi in fata rapidului....kre va juca finala sau va lua uefa...(in functie de cazul pe kre l-am prezentat)..asa...k mai usor cu meciurile rapid-steaua in uefa...nu e de bine..

Ar fi si o parte buna !
Sa zicem ca in semifinala ajung : Steaua , Rapid , AS Roma si AS Monaco.
Ce preferi : Steaua - Monaco && Rapid - Roma , sau echipele romanesti intre ele si ai asigurat ca una sigur joaca finala ...

ULTRAS-CT
18th February 2006, 23:23
salut .. sunt farist 100% dar asi fi bucuros daca si steaua si rapid ar trece mai departe ... atat cat se poate chiar o finala continand o echipa romananeasca .. asta nu inseamna ca tin cu steaua sau rapid , asi fi bucuros ca am fi cat mai sus in acele clasamente facute de federatiile internationale si cine stie la anul poate o sa fie mai multe echipe romanesti in cupa uefa sau UCL ! parerea mea e ca steaua poate trece si de BETIS si de AZ !

philos
19th February 2006, 02:31
ontopic: putem trece si de AZ si de Betis, dar la fel de bine putem fi eliminati...intai sa ne vedem cu sacii-n caruta, sa se decida si cu cine jucam turul urmator si dupa aceea discutam ce si cum...

walt.mann
19th February 2006, 09:42
Sper sa nu avem probeleme de lot, pentru ca avem capacitatea sa trecem de Betis/Alkmaar!

Paul
19th February 2006, 11:40
Cu Alkmaar e mult mai greu decat cu betis :D

Betis va fi deseara , cel putin pentru o saptamana pe un loc retrogradabil in Spania :D

interfan
19th February 2006, 14:30
Steaua are forta si inteligenta de a trece de Betis/Alkmaar insa nu trebuie sa se culce pe-o ureche dupa succesul cu Heerenveen!

One-Man Show
19th February 2006, 15:27
cert e ca avem forta necesara sa eliminam orice echipa ramasa in competitie...da' tb sa avem o evolutie buna(jardel,ogararu la herenveen = dezastru)...pe langa asta s-ar putea sa ne lovim de mentalitatea juk roman...shi asta o sa ne dea cu capu' de asfalt shi o sa ne dam ca prostii cu pumnii in cap shi pe ei o sa-i doara in palarie ca au schimbat caii shi caruta cu Golf 5,ca au de mers la o serata cu o fosta balerina de la surprize-surprize,ca ne mai oprim shi ridicam mana sa cerem offside,etc...va rog sa imi spuneti dak ma insel...

interfan
19th February 2006, 19:05
Io sper sa nu fie cum zici tu! In ce ii priveste pe ogararu si nicolita hai sa le dam credit in continuare ca toti jucatorii mai au zile proaste!

dragosh_vl
19th February 2006, 21:10
Da poate trece si de Betis Sevilia dak se betis poate bate Az Alkamar

SEVILIANUL
20th February 2006, 21:46
Biletul la tribuna 2 in meciul cu AZ ALKMMAR a fost de 26 euro cazarea se poate face in hostale cel mai ieftin de la 12 euro(cunosc un hostal (motel) la 18 km de SEVILLA unde un loc valoreaza 12 euro) de persoana depinde de ce poti gasi hotelurile sunt mai scumpe .

Paul
20th February 2006, 23:15
Deci la tribuna a II-a ... 26 de ieruoi ...
Cand te gandesti ca la Villareal a fost 600.000 (adik vre`o 18 euroi) la I , si traim in Romania , o sa zic ieftin :D