PDA

View Full Version : Stephane Lambiel-LE PETIT PRINCE ;)



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17

whisper
30th April 2009, 01:51
Uite aici linkul de la WTT
http://www.youtube.com/watch?v=VKLcJUMMEdo

Iulya
15th May 2009, 00:06
Lambiel savors first Canadian Stars tour
http://web.icenetwork.com/news/article.jsp?ymd=20090507&content_id=64624&vkey=ice_news

praf_de_stele
15th May 2009, 19:13
mersi, iulya! foarte frumos articolul :)

whisper
4th August 2009, 23:50
News about Stephy:

Salut de Toronto!
Toronto, Canada | August 3, 2009

This is my second week here at Brian Orser’s training camp. We worked a lot last week and I was very glad to receive Marla’s great treatments after the long hours of training every day. On the weekend I had the chance to relax at the Muskoka Lakes where Brian has a cottage. It was great: the weather was wonderful, we went on a boat ride, I took a swim in the lake and we enjoyed a nice BBQ. I was so excited to see a new side of this beautiful country!

Before I went to Canada, I spent two days in Oberstdorf where I choreograph my new short program with Salome. We had a lot of fun working on the program because the music is very special: it’s the William Tell Overture by Rossini. My interpretation of William Tell will be new and very original. The beginning of the program is rather quiet and then it gets a bit crazy. The atmosphere is a bit like calm before the storm.

I’m looking forward to my trip to Korea. Warm up your voices, Korean fans!

xoxo

Stéphane


http://www.stephanelambiel.ch/journal/?p=419&lang=en#more-419

praf_de_stele
16th August 2009, 12:06
ohooo, toata lumea e`n canada, tenismanii, patinatorii, toti :P
imi place cum descrie programul, "like calm before the storm", suna foarteeee bine...mie`mi plac programele de genul asta, care incep slow si se dezlantuie pe final :rolleyes:

whisper
16th August 2009, 14:52
Si mie..abia astept sa vad ce si cum :)

praf_de_stele
25th September 2009, 15:26
http://www.youtube.com/watch?v=JLOcqGgfYyk asta e programul scurt al lui steph. cu o cazatura, dar pt inceput eu zic ca e foarte bine :)
http://stephanelambiel.ch/ si noutati...a fost primul dupa sp la nebelhorn trophy ieri. hai steph si cu lungu' foarte bine :P muzica de la scurt e foarte tare, iar el, ca de obicei, pune atata pasiune in interpretare...

inca nu`mi vine sa cred ca a revenit, ce ma faceam eu fara el la competitii ? :P pt cine mai aveam emotii ? acum e altceva

whisper
25th September 2009, 19:53
Vezi ca avem si thread pe Competitii pentru Nebelhorn Trophy :)
Si eu ma bucur ca revenii :)
Cred ca va lua si LP-ul..tre' sa il vedem la olimpiada, it's a must :D

aero_ex-skater
26th September 2009, 12:13
ma am stat sa va citesc aproape tot ce ati scris :) ...voi ati fost patinatori sau sunteti sau ceva de genu?...sau doar pur sis implu fani...sau ceva de genu... reply :)

Tracoromana
26th September 2009, 15:48
salut aero ex-skater!
suntem pur si simplu fani.... sau ceva de genu'..

whisper
26th September 2009, 16:00
In primul rand: Bine ai venit pe la noi!
Al doliea: Nu suntem patinatori si nici ceva de genu' ; dar suntem fani, suporteri, fs-oholici sau ceva de genul asta :)

Nu te supara ca ti-am folosit ticul :D

praf_de_stele
26th September 2009, 21:11
ade, ai postat la 16.00 :shocked:
tu faci intentionat sa`mi dai mie de gandit :D


bine ai venit aero ex-skater!!! tu ai fost patinator/patinatoare sau ceva de genu'? :D intreb ca vad la nick ex-skater :thinkso:

whisper
26th September 2009, 21:45
:cry: Ceva de genu Ade-chan :D
chiar s-a intamplat...mai crede si u in coincidente:)

whisper
4th October 2009, 00:57
Articole si poze de la Japan Open:
http://www.20min.ch/sport/weitere/story/31491228
http://news.yahoo.com/nphotos/slideshow/photo//091003/483/8517579661bf49cfb64a263e463287ee/
http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5iGnQA33sYr8bQYxglOc0QPzvoK6Q

praf_de_stele
4th October 2009, 12:03
se pare ca iar a ratat 3A`ul :( oooooofffffffff, nu stiu daca o sa`l stapaneasca vreodata de acum incolo

whisper
6th October 2009, 00:31
Nu prea cred..a revenit el, dar nu cred ca pentru mult timp:thinkso:

praf_de_stele
6th October 2009, 00:44
macar olimpiada s`o prinda si sa ia titlul, apoi poa' sa se retraga :D

whisper
6th October 2009, 00:53
Asta sper si eu. Mai tre' sa treaca de un hop...campionatul national, dar cred ca ii va fi usor sau oricum federatia il va trimite pe el :)

praf_de_stele
6th October 2009, 15:08
aaaa, nu`mi fac eu probleme din cauza asta....

dar ce se intampla cu fetele care postau pe aici ? suntem singure acum...lala, cristinush nu mai zic nimic. nu mai zic de delia, de care chiar nu mai stiu nimic
ele or fi aflat ca steph a revenit ? :thinkso:

whisper
7th October 2009, 00:29
Si eu m-am intrebat de multe ori pe unde sunt...mai ales Cris :thinkso:
Sper sa revina ..acu ca incepe sezonul :)

dissim
7th October 2009, 17:41
hello everyone :cya:

n-am nimic interesant de zis :D , doar vroiam sa-mi fac introducerea aici :P si sa spun ca I Love Stephane Lambiel! ma rog, iubesc ce face el pe gheata, desi e imposibil sa nu-l iubesti si pe el :)) :P

trebuie sa mai adaug ca urmaresc de mult discutiile pe forum motiv pentru care ma simt deja "ca acasa" aici doar ca nu am indraznit sa postez niciodata pana acum :P...oricum, toate au un inceput, nu? ( merci Whisper pt impuls :) )

So, nice to meet you si sper ca Steph sa ne dea multe subiecte de discutat de acum inainte :D

Iulya
7th October 2009, 17:52
Bine ai venit, dissim!! :ok:

dissim
7th October 2009, 19:22
mc, Iulya :)

praf_de_stele
7th October 2009, 21:15
helloooooo !!! poate ne spui si numele tau, ca sa`ti spunem asa :)
inca o fana a lui steph, viitoru' suna bine :P sa mai revina si vechea garda si deja ne reinmultim :P mai ales cand o sa inceapa sezonul propriu-zis

dissim, poate ne spui si noua de cand iti place steph, sunt doar curioasa :)

dissim
7th October 2009, 22:03
ok...praf de stele, din cate am inteles eu pe aici, tu esti Ade nu? :D

Ma cheama Diana Simona, mai simplu si preferabil : Simona

Si acum, ca sa se inteleaga mai bine, am sa incerc sa zic cat se poate de scurt de la inceput cum l-am descoperit pe Stephane

De cand eram mica, 7-8 ani cred, mi-au placut Marina Anissina si Gwendal Peizerat, altii ca ei nu mai exista :X. Nu pierdeam nici o competitie care se putea vedea in Romania la vremea aia. Dar dupa ce s-au retras am cam uitat de patinaj. Intr-o zi, pe la sfarsitul lui 2008, ascultand o melodie pe care au patinat, mi-am adus aminte de ei si am intrat repede pe google sa vad ce au mai facut in ultimul timp. Si am citit undeva pe site-ul lui Johnny Weir din cate imi aduc aminte ca Marina a realizat coregrafia pt unul din programele lui. Imediat, youtube :D si urmaresc programul de la Skate Canada 2006 http://www.youtube.com/watch?v=fsW6skON_H0 A fost ok, un program dragut,dar la sfarsit ce aud? :happy Comentariile prezentatorului despre Stephane "Lambiel is going to win this thing"( asta chiar ma enervase :)), mai ales ca aveam deja o anumita simpatie pt Johnny doar pt ca Marina ii realizase coregrafia) si-l vad pe Stephane stand in multime (foarte tantos si sigur pe el imi parea mie :P ).
Imediat m-am gandit: CE Tupeu! Ce increzator e el! cred ca trebuie sa fie tot un cangur gen Plushenko de sare foarte bine pe geata (sorry pt fanele lui Plusy :D ) si asta-l face campion.
Oricum am dat un Search si pt Stephy si am vazut prima data King Arthur. Sincer, am ramas uluita (doar 19 ani si un asemenea program :D) Apoi am urmarit Worlds 2006 si 2007. Flamenco pur si simplu m-a SOCAT, ce fel isi misca corpul pe gheata, unii nu sunt in stare sa faca asta nici pe sol. Chiar ma simteam prost ca "am gandit ce-am gandit":D
Si in sfarsit, punctul culminant: Un giorno per noi. Aici n-am mai putut sa ma stapanesc, mi-am lasat toate emotiile libere si am inceput sa plang...Cred ca intelegeti voi de ce, poate vi s-a intamplat si voua :P
Sunt multe de zis despre patinajul lui Stephane. Oricum, ceea ce face el a depasit de mult barierele sportului and that makes him my favourite :no1

praf_de_stele
7th October 2009, 23:10
da, eu sunt adelina, adica ade. bine, si whisper e tot adelina, deci inca o ade. suntem doua :P
imi pare bine, simona !

frumoasa povestea ta :D haioasa pe alocuri...deci la inceput te enerva steph. mi s`a intamplat si mie cu anumiti sportivi, de exemplu federer, pe care la inceput il uram, acum e idolul meu :) stephane mi`a placut din prima clipa, l`am vazut cand patina pe "you`re beautiful" la europene. si de atunci il sustin peste tot. am fost foarte dezamagita cand si`a anuntat retragerea si cand am auzit ca revine eram in soc, credeam ca visez. bine, intr`un fel ma gandeam ca e posibil sa revina, dar sansele pareau destul de mici. in fine, acum d`abia astept competitiile. si stiu ce vrei sa spui, el este un artist desavarsit, poate ca nu impresioneaza atat de mult la sarituri(vezi triplul axel:P), dar la partea artistica e un geniu, pune foarte mult suflet in ceea ce face, in muzica, simte ceea ce face pe gheata. se vede ca este pasionat de patinaj. si da, si eu am fost emotionata la anumite programe. de fapt, eu mereu am emotii cand e randul lui :D adica d`abia respir cand e el pe gheata :P pana si la gale aveam emotii :cry: acum serios, pune atata pasiune incat nu are cum sa nu te impresioneze. e un artist in adevaratul sens al cuvantului
stiu despre ce vorbesti, adica stiu faza cu steph, cand era`n tribuna la programul lui johnny :) da, parea putin cam arogant acolo, mesteca si guma asa la misto, daca nu ma insel :P dar el e un baiat modest si simpatic

nu`ti face probleme, nu exista fane plushy pe aici. poate 1, maxim 2 :D

dissim
7th October 2009, 23:29
si mie imi pare bine, ade!

Sa speram ca la Olimpiada ii vor reusi toate sariturile. Merita medalia mai mult decat oricine. Scenariul perfect ar fi Steph locul 1, Daisuke 2 si Johnny 3 ( sau nu stiu...pot face schimb intre ei atat timp cat Steph e pe 1 :D )

whisper
8th October 2009, 00:03
/hello Bine ai venit, Simona!
Ma bucur ca te-am ajutat sa iei hotararea de a scrie pe forum :P
Dupa cum bine a zis Ade-chan si eu sunt tot Ade :D

Foarte frumoasa povestirea ta despre cum ai inceput sa il placi pe Stephy! Te inteleg...mie mi s-a cam intamplat acelasi lucru cu Takahashi:D
Pe Stephy l-am observat in 2002 si mi-a placut. dar dupa retragerea luy Yagudin nu prea am mai urmarit patinajul asta pana in 2006 cand am vazut - Ade, ce coincidenta , - "You're beautiful" si am inceput sa urmaresc iar competitiile :)

Sper sa mai ne citesti pe aici si pe cat posibil sa si postezi :ok:

dissim
8th October 2009, 00:10
Mc Ade (trebuie sa tin minte Ade simplu si Ade-chan :P )

praf_de_stele
8th October 2009, 07:49
nu, whis e san si eu sunt chan :D

whisper
8th October 2009, 19:24
Hei! What's happening...Ade-chan a scris la ora aia asa matinala:shock: Se vede ca a inceput scoala :P

@Simona: me Ade-san si praf_de_stele = Ade-chan :D
O mica intrebare: Chiar locuiesti in Franta? Pentru studii?

dissim
8th October 2009, 22:20
ok! :)) Acum chiar am inteles :P
Ade-san, da, locuiesc in Franta pentru studii :P....de o luna, de cand am inceput facultatea de fapt :)). E cam dificil acum la inceput sa ma integrez, ca nici francezii nu-s niste oameni prea deschisi, oricat m-as stradui eu :D
Singura chestie care ma.....alina :happy :D e biletul de la Worls Best on Ice, pe 19 decembrie. Daca mi-ati vazut profilul, ziua mea e pe 18, deci cel mai shmexy cadou care mi se putea oferi vreodata

praf_de_stele
8th October 2009, 22:58
ade, pai de la scoala am scris, din laborator, joia avem un program mai lejer. pai la 6 ma trezesc zilnic, nu te mai mira atat, eu am fost chinuita de mica :cry:

wow, simona, ce frumos. asta da cadou pt aniversare ! :)

dissim
8th October 2009, 23:33
ms Ade. Apropo de asta, am mai vorbit cu cineva si planuim sa mergem mai devreme la patinoar poate reusim sa aflam pe undre intra Stephane si sa-l asteptam :D. Si vroiam sa fac un montaj pt el, dar ceva mai special, nu doar o melodie si fragmente din programele lui, ceva sa-l motiveze pentru olimpiada :P, dar am in minte o furtuna de idei si nu prea reusesc sa le pun cap la cap, sau alteori am impresia ca e penibil tot ce gandisem inainte si o las balta. Asa ca nu stiu daca am sa duc la capat chestia cu montajul. Oricum....daca aveti ceva pentru el, nu stiu, sau va vine vreo idee...nu ezitati si spuneti-mi :P

whisper
9th October 2009, 00:27
:) Wow! Lucky u! super cadou!
Si cine mai vine acolo? Chiar nu stiu participantii. Cred ca e prima oara cand aud de show-ul asta :thinkso:
Intersanta idea cu montajul! Sper sa reusesti sa il faci pana atunci. cred iar place...bine sa speram ca l-ar si urmari.
pai ar fi o idee sa ii luam ceva. si iar ba bate gandul, dar nu cred sa ajungi tu pana la vestiare sa ii poti lua ceva de acolo....asa ca ramane sa ne gandim daca sa ii dam ceva :P

PS: Mai e cineva de pe forum care e Franta pentru studii. Dar in Lille.
PS2: Daca vrei mai sunt multe alte threaduri pe forum. Ai putea sa incerci Friendship thread pentru discutii offtopic si threadul de prezentare al celor noi sau stiu eu ce alt thread vrei. :)

@Ade: aha! Frumos! Pai asa-i bine cat mai lejer. Si asa saracuta de tine fusesi chinuita de mica..din cate inteleg :D macar acum sa se compenseze nitel :)

dissim
9th October 2009, 00:47
pai, spectacolul e anuntat pe siteul lui Stephane :P
http://www.carre.ch/index.php?eisgala-basel-veranstaltung pagina e in germana, dar macar numele se inteleg :))))....si cred ca vor mai fi The Kers si Aliona&Robin :-?

ah, si ms Ade-san pt informatii :P

"si iar ba bate gandul, dar nu cred sa ajungi tu pana la vestiare sa ii poti lua ceva de acolo"

Ade, la vestiar poate nu ajung, dar nu mi-ar fi rusine sa-i cer :happy....tot zice de fanii din Japonia, Coreea etc....si cu noi ce face? :D...nu meritam si noi ceva ?

whisper
9th October 2009, 01:06
Pai corect! Meritam!

Merci Beaucoup pour info! Super distributie! Deci sigur mergi?
Daca da...ne/imi poti da o adresa, ceva? sigur prin pm sau email? Vad ca e si Yags pe acolo..ar fi frumos sa ii luam/dam si lui ceva :)

dissim
11th October 2009, 00:32
:happy tocmai am primit un sms de la mama, care acum vizioneaza Sky 1, canalul italian pe care se difuzeaza Golden Skate Awards si suna asa:

"La Torino, Oscar pt cei mai buni patinatori. Stephy a cazut facand o pirueta. Muzica: Cavaleria rusticana. Publicul il adora"

Cavaleria presupun ca e Tell...si cum sa cada facand o pirueta :confused:

ma rog :happy.... fost neasteptat sa vina tocmai din partea ei

praf_de_stele
11th October 2009, 00:39
nu cred ca a cazut la pirueta :shocked: deci daca a cazut la pirueta e doliu mondial. cum naiba ? asa ceva nu e posibil
aia cum ca`l adora publicul e adevarata...adica asta stiam :P

whisper
11th October 2009, 00:40
E posibil..a ametit saracu' ! Eu ametesc numai cand il vad cat se poate roti de repede:cry:
Foarte frumos din partea mamei tale :)

Deci, Ade..vad ca esti on/live :D Am vorbit cu Simona si am zis sa ii dam ceva lui Stephy. Ce parere ai?
Plusul il ia Simona...mai vrem si altceva? :)

praf_de_stele
11th October 2009, 00:45
eu ii dau "buna ziua!" :D

whisper
11th October 2009, 00:55
atat? Ce fata rea.
Atunci ramane sa ma gandesc eu :)

E si Yags pe acolo:)

dissim
11th October 2009, 01:03
ade-chan, te refereai la a mea mama sau la Steph? :happy

whisper
11th October 2009, 01:27
Cred ca la Steph se referea...:)

Lasa ca ma gandesc eu la ceva..macar o felicitare sa ii aminteasca de Romanica(si ca are fani pe aici) iti trimit sa ii dai :)

dissim
11th October 2009, 01:29
ok :)

whisper
11th October 2009, 01:33
Imi pare rau ca pana la nationale Stephy nu va mai participa la nici un alt concurs :(
Cred ca s-a decis prea tarziu sa se intoarca. Listele erau facute si nu a mai putut fi introdus nicaieri. Foarte rau ca Elvetia nu organizeaza nici un eveniment de gp..daca ar fi avut, sigur ar fi fost prezent cum e Plushy la CoR.

dissim
11th October 2009, 01:41
totusi...la ce statut are Steph...nu puteau sa faca o eceptie sa-l introduca si pe el pe undeva pe acolo? stii tu...cel din urma va fi cel dintai :happy

Glumesc...presupun ca au si ei niste reguli. Pacat :(

whisper
11th October 2009, 01:51
:P Ar fi putut. Dar cica nu au vrut sa il favorizeze pe Stephy si sa isi defavorizeze proprii patinatori. de exemplu tara care organizeaza cred ca poate sa aibe 2 sau 3 patinatori in concurs...si daca i-ar fi facut loc lui ar fi trebui sa renunte la unul. Si nu au vrut.

dissim
11th October 2009, 02:02
au si ei dreptate :p...Eh, abia are timp sa se antreneze linistit pana la europene. Poate de data asta le castiga si el :D, ca am impresia ca o sa sufar o mare dezamagire, vorba lui ade - doliu mondial- daca iese iar Plush pe locul 1.

whisper
11th October 2009, 02:04
Asa e, are timp...dar totusi sa te antrenezi si sa participi in diverse concursuri e si mai bine. Sigur vor fi gale, show-uri dar nu sompara cu un concurs.

dissim
11th October 2009, 02:21
Finale: Stéphane Lambiel, Samuel Contesti, Viktor Petrenko
http://www.mediafire.com/download.php?4kima2z0xgt

Award for Stéphane Lambiel
http://www.mediafire.com/download.php?nyd3zy0c0yj

S-a tuns!!!! Aleluia :ras-plans:

whisper
11th October 2009, 02:29
Ce? Cum s-a tuns? Sper ca nu asa cum s-a tuns acum vreo 2 ani tot la Japan Open!!
Mie nu imi merge mediafire :(

dissim
11th October 2009, 02:35
ah, nu,nu :D e numai bine. nush, da mie mi se pare ca baiatul asta devine din ce in ce mai frumos :D

whisper
11th October 2009, 02:37
asa e...dar mie imi place si cu parul mai lung si mai nearanjat asa...ca dupa ce tocmai a terminat un program :)

Eu cred ca o sa ies! Sper sa ne mai gasim pe forum pentru discutii live - little chat - ca asta. De obicei cand intru eu pe forum cam toti sunt plecati la somnic :P

Bonne nuit! :cya:

dissim
11th October 2009, 02:46
:D absolut :P si la mine cam la fel, ca eu noaptea sunt treaza si ziua dorm, cel putin in weekend :D

Noapte buna :)

Andreea
11th October 2009, 02:58
ah, nu,nu :D e numai bine. nush, da mie mi se pare ca baiatul asta devine din ce in ce mai frumos :D
Pai te rog frumos, Dissim, el e foarte frumos ca doar ii elvetian ca alt elvetian campion :yeah:

dissim
11th October 2009, 03:10
asa e, arwyn :) Eu zic sa ne mutam in Elvetia :D acolo e viitorul

Andreea
11th October 2009, 03:24
O, very true, imi place foarte mult Elvetia!:ok:
E un pic off topic, tre' sa scriu si ceva despre Steph, ce imi place 'Un giorno per noi'!

Andreea
11th October 2009, 12:37
Am gasit articolul acesta pe internet:
http://img7.imageshack.us/img7/7196/tumblrkqpjn6odvb1qznloe.th.jpg (http://img7.imageshack.us/i/tumblrkqpjn6odvb1qznloe.jpg/)
Si poza asta(nu stiu daca a mai fost publicata) imi place mult:
http://img35.imageshack.us/img35/601/tumblrkqrxy4n2tu1qznloe.th.jpg (http://img35.imageshack.us/i/tumblrkqrxy4n2tu1qznloe.jpg/)

stardust
11th October 2009, 13:33
http://www.absoluteskating.com/interviews/2009lambiel-nht.html

praf_de_stele
11th October 2009, 15:14
multam de vids si articole !!! ii sta bine asa, dar eu prefer freza lui aia explodata de dinainte :( asa, nearanjata. si nu prea`mi place bretonul ala, ii statea mai bine cand era ciufulit :D oricum, imi place foarte mult culoarea, adica mi`a placut mereu acel negru, ca de chinez asa :P
foarte frumos interviul, e o adevarata placere sa citesc despre el :) intr`adevar, a reusit ceva simplu, dar impresionant. muzica imi place la nebunie. si e bine ca are incredere`n propriile forte. mama, daca ar castiga si un aur la europene, i`ar mai ramane doar olimpiada :P :rolleyes:

si eu`s fana elvetia!!! i`m in ! mama, ce ne`am mai adunat pe aici la discutii. si ce vant batea acum cateva saptamani...mai tre' sa vina cris si e bine. lala si delia sunt cu facultatea si nush cand ne`or mai vizita

sa nu uit sa zic! imi amintesc cum ne`a socat cand s`a tuns aproape la zero :cry: aoleu, eram disperate :D

dissim
11th October 2009, 21:20
Videos Golden Skate Awards (by Koral):
http://www.eibmoz.net/skatingvideos/2009-golden-skate-awards/index.php

:)

praf_de_stele
11th October 2009, 21:24
mersi ! le descarc acum

whisper
12th October 2009, 01:24
Multam tuturor pentru articole, poze si vids! :)
Foarte frumos interviul cu Stephy!

dissim
13th October 2009, 14:08
nu stiu daca le-ati vazut, dar o sa postez linkurile pt orice eventualitate

Activitati recente off-ice de-ale lui Stephane :P

http://www.youtube.com/watch?v=1-Y_Q1u_R7g&feature=channel

http://www.youtube.com/watch?v=jdsVDMQRBFg&feature=channel

http://www.youtube.com/watch?v=UCXYCg3uhjQ&feature=related

si on-ice :D unde imi place de el ca se distreaza, traieste momentu' no stress :happy

http://www.youtube.com/watch?v=XNoQK2tDXDE

http://www.youtube.com/watch?v=fX4vBea0Jf0
si HD http://www.youtube.com/watch?v=TVGYQcelrUs - dar nenea ala de cameraman nu prea s-a axat pe Stephane la inceput

praf_de_stele
13th October 2009, 18:15
wow, deci bestial frate ! :yeah: bestial om !

mersi mult ! vad ca esti la curent cu noutatile, eu nu :P

Cristina
13th October 2009, 18:33
mai tre' sa vina cris si e bine. lala si delia sunt cu facultatea si nush cand ne`or mai vizita


m-ati chemat?:D

eu nu prea le am cu patinajul (adica ma uit cand am ocazia,dar nu urmaresc nici o competitie si nu stiu prea multi patinatori ),insa tin cu orice sportiv elvetian:D

praf_de_stele
13th October 2009, 18:35
aaa, nu ziceam de tine, ci de cristinush...e ditamai fana steph si ne`a parasit, ne`a lasat de izbeliste :(
vrem activitate pe aici

dissim
13th October 2009, 20:24
ade-chan, credeam ca sunt cunoscute pe aici si ma aflu in treaba postandu-le :D

si DA! chiar e bestial :P nici nu zici ca ar patina intr-un show, parca e in club cu prietenii :happy cand am o zi proasta ma uit la clipuri de 2-3 ori si-mi revin :D, parca iau putin din pofta lui de viata.

praf_de_stele
13th October 2009, 20:58
da, am mai zis...asa arata un artist adevarat, el simte muzica, o interpreteaza, danseaza, patineaza ... :yeah:

dissim
13th October 2009, 21:34
da, am mai zis...asa arata un artist adevarat, el simte muzica, o interpreteaza, danseaza, patineaza ... :yeah:

adevarat, adevarat, adevarat +++++ ;) :happy :D

praf_de_stele
13th October 2009, 21:42
e tru :cry:

Andreea
13th October 2009, 21:55
Ade, eu incerc sa termin de citit tot ce-ati scris voi pe aici despre Steph, si apoi ma bag in seama si eu pe aici, vreau sa spun ca nu am ras asa de mult de ceva vreme. Am ajuns la pagina 100, asa ca mai am, nu sunt nici pe la jumatate. Ma bucur nespus ca Stephane a revenit si sper sa castige medalia de aur.

dissim
13th October 2009, 22:25
Andreea, spor :P

dar interviul cu Shizuka si Stephane de la Art on Ice l-ati vazut? :happy ce-am mai ras cand isi ridica el piciorul sa explice acolo

http://www.swissinfo.ch/jpn/sport/detail.html?siteSect=181&sid=10305356&cKey=1239685434000&ty=st&rs=yes

whisper
14th October 2009, 01:40
Multumim, Simona! Chiar esti fana-fana:)

@Cristina: Bine ai venit pe la noi si sper sa ne mai vizitezi:ok:

@Andreea: Ti-am mai zis, dar totusi: Lectura placuta! Daca as avea timp mi-ar place sa recitesc si eu..daca zice ca e asa misto ce prostii am scris noi pe aici:D

dissim
14th October 2009, 01:52
Multumim, Simona! Chiar esti fana-fana:)

cu placere :) si ms si eu :floricica:

whisper
14th October 2009, 02:28
cu placere!:D

Lambiel paces Europeans to win

SAITAMA (Kyodo) Team Japan, led by 2008 world champion Mao Asada, saw its bid for the fourth consecutive title dashed as the host team finished third in the Japan Open on Saturday.

Former world champion Stephane Lambiel of Switzerland had the highest score of 150.52 points to help Europe win the three-team event for the first time with a total of 464.03 points.

North America, whose Joannie Rochette produced the highest score of 126.39 for the women's portion, came in second with 463.90 points, 29.73 points ahead of Japan at the Saitama Super Arena

dissim
14th October 2009, 02:49
ade, apropo de asta
un scurt interviu

<Japan Open 2009
Article in the pamphlet >

Stephane Lambiel Q&A

Q : What is Skating for you ?
A : Just my life .
Q : Which jumps is your favorite?
A : I like all jumps!
Q : What do you used to think during jumps, spins?
A : Nothing during steps, spins
Q : How about steps?
A : I don't do that also during steps.
Q : Which competition are you impressed ? Tell us the reason .
A : Good impression : 2006 Torino Olympics
Bad impression : 2008 world championships Gothenburg
Q : What is the largest failure you recognize in your skating career?
A : Nothing
Q : Tell us good things and bad things as a skater .
A : I don't have a bad thing .
Q : Which skater did you respect ? And now which skater do you aim to?
A: That's Ilia Kulik and Alexei Yagudin now and before.
Q : If you were one of ladies skaters , which music would you like to skate ?
A : Same as I've ever skated .
Q : what kind of coach do you want to become? What do you want to teach your pupil , if you become a coach ?
A : I want to tell them pleasure of skating .
Q : Which do you choose in air plain , fish or meet?
A : Meet!
Q : Which is your favorite drink , white wine , red wine , or beer ?
A : Red wine
Q : What is your favorite sweet?
A : I love All sweet .
Q : Which habit do you want to change?
A : A being late habit.
Q : Where do you want to go in holiday?
A: I want to go to Maldives
Q : What is your way to relieve your stress ?
A : Watching DVDs
Q : Which do you want to experience , Smo or Kabuki?
A : I'd watch both rather than experience.
Q :What do you choose if you give a present to a woman who you love , Flowers or Jewelry?
A : Diamond
Q :If you have a child , do you want to teach skating ?
A :I do if the child want to do.
Q :Your favorite Japanese food , and place ?
A :The food is gmochi cream. The places are Ginza and Roppongi Hills.
Q :Which Japanese skater do you want to try to choreography ?
A :Shizuka Arakawa
Q :How do you create a ice show If you organize ?
A : I'd like to create such as Art on Ice .
Q : Can you imagine yourself in ten years ?
A :I can't imagine , but I hope I'll be happy and healthy.
Q :Can you tell me your recent schedule?
A :The schedule is different everyday, everyday is different !
eu vin cu un interviu de la Japan Open, sweet rau :P

(Translated by Namiki)

si un video interviu de la Japan Open cu Team Europe sweet rau :P

http://www.youtube.com/watch?v=jdU-lx6i3k4

whisper
14th October 2009, 03:08
am citit si eu articolul ala si am vrut sa il postez..dar vroiam sa o intreb intai pe namiki daca pot:P Si am tot amanat:D

Noapte buna! :)

Andreea
14th October 2009, 13:13
Nu stiu daca au mai fost postate aici, eu am cont pe twitter(nu il am de mult) si m-am inscris la un site de-al fanilor lui Stephane si imi trimit tot ce gasesc ei pe net
despre el:
http://www.stephane-videos.sosugary.com/videos/8/golden-skate-awards-2009-ne-me-quitte-pas

dissim
14th October 2009, 15:50
am citit si eu articolul ala si am vrut sa il postez..dar vroiam sa o intreb intai pe namiki daca pot:P Si am tot amanat:D

nu cred ca se supara :P, oricum am sa o intreb :D

@ Andreea: merci :*

praf_de_stele
14th October 2009, 17:16
ce amuzant e interviul ala cu steph de la japan open 2009

si mie mi`ar placea sa recitesc ce s`a scris pe aici de cand exista threadul asta :P

dissim
14th October 2009, 17:50
ade-chan, lasa ca eu am mai citit din cand in cand :happy si tu spui o multime de bazaconii (intr-un sens bun :P ) imi place cum il sustii tu pe Stephane si il aperi de toate "pericolele" cum ar fi Carolina, Plushy, Brian etc :D

dissim
18th October 2009, 21:07
Interviu cu Stephane azi pe TSR "Pardonnez-moi"

http://www.mediafire.com/?oh4oknj0zci - Adorabil :P

Frefall (Helga), mi-a dat permisiunea sa postez si linkul contului ei Mediafire aici cu conditia ca nimic sa nu fie pus pe youtube. Are o adevarata colectie Stephane Lambiel :X:X:X:X:X:X

http://www.mediafire.com/?sharekey=6064d6c8e6d893134012e8015643d9c8949712a8 a88282aa

whisper
18th October 2009, 22:04
E nou sau cel vechi cu gargaritele?


Multam!:floricica:
PS: Si asta fu postul no 67000 pe Patinaj artisitc:P

praf_de_stele
18th October 2009, 22:50
tu ai ce ai cu numerele exacte, cred ca pt a ma debusola pe mine :P :groggy:

descarc si eu alea maine(cred:thinkso:) ca acum nu mai stau mult pe aici

dissim
18th October 2009, 22:54
E nou sau cel vechi cu gargaritele?

e nou-noutz :D :P

+ Stephane azi a plecat la Toronto sa se antreneze cu Brian Orser, in special pentru axel. Brian a declarat ca l-a vazut pe Stephane pe youtube la Nebelhorn si Japan Open si-i pare mai increzator in legatura cu sariturile si crede ca in curand Stephane va reusi sa faca triplul axel. A, si crede si ca antrenamentul cu Yu-na si Adam ii va prinde bine, il va motiva :P

Sa speram ca DA :D

Cineva tocmai a tradus articolul
More here:
http://absoluteskating.proboards.com/index.cgi?board=Stphane&action=display&thread=3903&page=5

whisper
18th October 2009, 23:18
Oricum clipul cu gargaritele era de le o alta emisiune - A cote de plaque - parca se numea:groggy:

Nu te debusolez, Ade-chan...doar ca am ajuns si noi la peste 67000 de postari!! :ok:

Good luck, Stephy! Sper sa se pregateasca cat mai bine pentru nationalele Elvetiei si CE. Daca Brian(Joubert) nu isi inbunatateste evolutiile va avea probleme mari la CE :P

Multam de link, Simona! :floricica:

praf_de_stele
18th October 2009, 23:26
cand sunt nationalele elvetiei ?

da, aia cu gargaritele de acolo era :)

deci eu vreau neaparat ca steph sa castige macar o data un aur la europene !!! in sezonul asta e timpul s`o faca

whisper
18th October 2009, 23:39
Ar fi frumos sa castige:rolleyes:

Pai prin decembrie pana in 15 decembrie..cred:P

dissim
19th October 2009, 00:01
http://stephanelambiel.ch/?p=skating&sm=agenda

yep ade, ai dreptate, in decembrie :P

si eu vreau sa castige europenele :) tot ce se poate castiga :D mie mi-a parut rau si la TEB cand au dat-o in bara la LP Aliona si Robin ca imi place de ei :P dar nu-mi indrept atentia asupra lor asa cum fac cu Stephane :D. Dar daca ar pierde Stephane (Doamne fereste) nu ma mai joc, cred ca se lasa cu ceva plans

whisper
19th October 2009, 00:21
multumesc, Simona..stiam eu ca prin decembrie sunt organizate campionatele nationale. Americani, canadieni si nush sigur daca si asiaticii le organizeaza in ianuarie, parca:groggy:

:P si eu as fi mai suparata daca Stephy nu ar prinde podiumul -medalia de aur, argint in cel mai rau caz decat daca Aliona/Robin sau Oksana/Maxim, Jana/Sergei sau italienii(am uitat cum ii cheama :headbang:) nu ar fi pe podium.

PS: Mi-am amintit Federica/Massimo, nu?:groggy:

dissim
19th October 2009, 11:39
PS: Mi-am amintit Federica/Massimo, nu?:groggy:

parca da :P

App de Brian si de interviu, daca ati vazut, Stephane e intrebat daca a aflat ca Brian a declarat ca el nu crede ca Stephane ar mai putea castiga competitii importante. Imi place reactia lui Stephy :p si nu stiu de ce e asa prostut Brian si-si lasa gura sa vorbeasca mai mereu fara el, nu e prima data cand face astel de remarci. Ar trebui sa-si vada de antrenamentele lui :) ca din cate vad nici lui nu-i merge asa bine, se intorc vorbele impotriva lui :).
In plus chiar ar fi penibil pentru el ca dupa ce a spus asta Stephane sa castige

praf_de_stele
19th October 2009, 17:04
iar s`a apucat specialistul sa comenteze ? unde e interviul ? in filmuletele alea pe care le`ai pus ? le descarc si eu acum...vreau sa vad reactia lu' steph
deci nu pot sa cred. d`asta nu`l suport eu pe brian, ca nu are pic de fair-play, e foarte arogant. cine puii mei se crede? mama, sa vezi ce rad daca pierde titlul in fata lui stephane, cred ca`i fac si`o vizita acasa sa`mi bat putin joc de el. si cu ocazia asta vizitez si franta, ma duc pe la marce :D
si chiar daca are parerea asta, nu era deloc cazul sa si declare. sa`si vada de treaba lui si sa`i lase pe altii ca stiu ei ce fac. deci hai ca m`am enervat! acum il urasc mai mult pe joubert asta. lasa ca totul se va intoarce impotriva lui daca tot vrea raul altuia

dissim
19th October 2009, 19:10
calm, calm, Ade. Eu nu vreau sa fiu rea, dar daca Brian o tine tot asa or sa ramana japonezii fara documentar :drak: (gata, poate atrag negativul asupra lu' Stephane, da chiar ma enervasem si eu). In interviu prezentatorul zice ca Brian se indoieste de capacitatea lu' Steph de a reveni, dar Ghicitorul in stele sau ce se crede el de fapt a declarat ce am zis eu mai sus: ca nu mai poate castiga competitii importante :angry:

whisper
19th October 2009, 19:13
E o vorba : "Ce tie nu iti place altuia nu face!"
Cand s-a luat Chan de el...Brian s-a suparat. el de ce se ia de altii acum? Si sa nu vorbeasca acum cand nu e in cea mai buna forma. are el destule probleme de ce le poarta grija altora? Mai e vorba si in legatura cu asta :D

dissim
19th October 2009, 19:49
true, Ade. Marcar Stephane are deja 2 medalii de aur la mondiale si a fost pe podium la JO. Brian ce are? + a prezentat o instabilitate mai mare decat Steph care a inceput sa "cada" mai ales pentru ca era ranit, pana s-a retras. Da' ma rog, sa uitam :)....eu am incredere in Stephane, cand vrea si ii permite corpul chiar arata de ce este in stare cu adevarat.

trecand la lucruri mai vesele, stiti video cu Stephane si Johnny la Festa on Ice :happy ?
http://www.youtube.com/watch?v=djTOHP1OLUQ


deci eu in loc sa-mi citesc cursurile, explorez youtube-ul :D:D
am mai descoperit ceva: stephane plangand de emotie dupa Worlds 2005, da ce plange :D, pauvre petit :(
http://www.youtube.com/watch?v=17bjBZI4NB8&feature=related

Iulya
19th October 2009, 20:05
Uitati in original delaratia lui Joubert de la care s-a pornit intrebarea - a fost preluata de presa elvetiana la un mod malitios ...dar asta e destul de veche cam cand si-a anuntat Stephane revenirea:

"..... Lambiel, il a toujours de grosses difficultés sur l'axel, ce qui ne m'étonne pas. Mais je ne me base pas sur ses scores. Ce qui compte, ce sont les face-&#224;-face . Or je doute de sa capacité â regagner de grandes choses. De toute façon, je préf&#232;re me dire qu'ils sont au taquet, ça me pousse &#224; dépasser mes limites. J'ai évolué. Et, â mon meilleur niveau, j'ai les armes pour &#234;tre au-dessus. &#187; "

dissim
19th October 2009, 20:14
E dupa Nebelhorn. Oricum asa ceva nu se zice, nu are pic de tact.

Iulya
19th October 2009, 20:44
Or je doute de sa capacité â regagner de grandes choses.

Nu cred ca s-a referit la mari competitii cat mai ales la 3A ....care e un element important.

dissim
19th October 2009, 20:53
sa zicem ca da :) ca nu ajungem nicaieri asa. Parerile sunt impartite

Iulya
19th October 2009, 20:54
Oricum dupa patania cu Chan credeam ca Joubert a invatat ca datu' cu parerea despre ce se intampla in curtea vecinului nu e un comportament fair-play

dissim
19th October 2009, 21:03
asa e...parerea mea e ca ar trebui sa se concentreze asupra propriilor antrenamente, sa incerce sa se depaseasca pe sine. Daca el stie ca da tot ce are mai bun ca sa castige nu conteaza ce face restul

Andreea
20th October 2009, 16:22
Am citit tot thread-ul si tot cautand pe subforul Patinaj-Proba masculina, am gasit niste declaratii socante, total neasteptate, si pana vine Ade sa ma manance :D, ma amuz si eu cu declaratiile ei de dragoste :happy, nu stiam ca am o rivala:drak:

acum parca nu`mi mai displace asa de mult :D


pai l`am vazut p`aci pe la emisiuni si pare simpatic :D si la kings on ice mi`a placut...oare sunt beata? :cry:


serios acum, nici mie nu`mi placea plushy inainte pt ca era adversarul lui steph, dar, si eu, recunosc ca are un mare mare talent si acum chiar nu ma mai deranjeaza daca va castiga toate titlurile :P chiar ii multumesc c`a revenit...si vreau sa patineze ca inainte, la fel de bine...deci o sa tin si cu plushy daca e nevoie...:P cu tommy, bineinteles, cu adrian suedezu` :P...cu brian n`as putea sa tin vreodata in viata...de asta sunt sigura...buttle imi mai placea :( dar nici el nu mai e

cris, cine n`ar vrea sa`l vada pe steph ?

(

dissim
21st October 2009, 01:45
http://dendenmushi.hiho.jp/index.htm

Siteul lui Namiki :)

whisper
21st October 2009, 01:49
:floricica: nu stiam ca Namiki are site:P

Foarte frumoase vorbele lui Daisuke despre Stephy. si pare destul de modest! cum sa nu il vada ca un rival? eu sunt sigura ca il iau in serios :)

dissim
21st October 2009, 23:47
Foarte frumoase vorbele lui Daisuke despre Stephy. si pare destul de modest! cum sa nu il vada ca un rival? eu sunt sigura ca il iau in serios :)

yep :P Daisuke - nu prea i-am dat eu atentie, dar de la o vreme chiar a inceput sa-mi placa. Si e un rival foarte periculos as zice eu. AAAaaa, nu vine februarie mai repede?!?!?! :happy


PS: unde se posteaza clipuri si alte lucruri care au legatura cu mai multi patinatori (dar nu-s facute de mine)? La fan-art?

Iulya
21st October 2009, 23:50
Poti sa le pui fie pe topicul patinatorului ori
Pt clipuri aici:http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=58923
Si pt wallpapere : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=123457
pt la fan art punem ce am facut noi

dissim
21st October 2009, 23:52
ms Iulya :floricica:

whisper
22nd October 2009, 00:09
:cry: Pe mine prin 2007 ma cam enerva :P Da' din 2008 e preferatul meu:ok:
am inceput sa vorbesc de Daisuke pe threadul lui Stephy :P

dissim
22nd October 2009, 00:25
@ Ade: nu-i nimic, nu-i nimic :P

Daca nu ar exista youtube, m-as sinucide :happy
si daca tot vizionez montajele astea, am sa le postez si aici ca sa fie :P

http://www.youtube.com/watch?v=_pTxxAgzlzQ&feature=channel - preferatul meu
http://www.youtube.com/watch?v=zhmSor-Gk4E&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=UEfuHxVIDUw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=sfr-tPXjhv8&feature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=o0Q6p5pcDf4&feature=channel si ma rog mai sunt cateva pe acolo :D:D:D

praf_de_stele
22nd October 2009, 09:46
andreea, eu nu sunt anti-plushy...doar ca nu`mi place :)

eu cred ca brian doar declara ca steph nu e`n stare sa`l bata, dar cred ca e destul de speriat...adica in sinea lui stie ca e un advesar foarte puternic...decat declara si el ca sa`i impresioneze pe ceilalti :rolleyes:

Andreea
22nd October 2009, 14:39
Mie imi place si Plushy, de fapt imi plac mai multi, imi place si Johnny Weir.
In ceea ce priveste declaratia lui Brian, intr-un fel e adevarat in altul nu. Ceea ce a spus el se aplica in cazul celor care dupa retragere nu s-au mai antrenat, ceea ce nu este cazul lui Stephane. Eu cred ca Lambiel a inceput destul de bine lupta pentru medalia olimpica! Eu mi-as dori foarte mult ca el sa castige medalia de aur.

Iulya
29th October 2009, 01:39
Peter Grutter: “To have such a pupil is like winning the lottery”
http://www.absoluteskating.com/interviews/2009grutter.html

praf_de_stele
29th October 2009, 15:31
multumim iulia !!! eu am un mare respect pt acest tata al lui steph :P chiar il admir. mi`a placut interviul :)
se vede ca`l cunoaste atat de bine pe stephy, a zis ca era sigur ca va reveni si nici nu s`a mirat cand a auzit asta

dissim
31st October 2009, 04:43
Stephane Lambiel
Fansite 1

http://www.stephane-lambiel.org

Fansite 2

http://www.stephanelambiel.de

:):):) :D

(scuzati ora :D, da' somnu' n-a vrut sa ajunga si la mine :D)

whisper
1st November 2009, 00:46
Multumim Iulya!:floricica:
:floricica:Multumim Simona!

dissim
6th November 2009, 20:06
*NEW
interview funny cu Stephane, si altu cu Mr. Grutter (Nebelhorn Trophy)

http://absoluteskating.proboards.com/index.cgi?board=Stphane&action=display&thread=3629&page=14

praf_de_stele
6th November 2009, 21:06
in loc de "my life" intelesesem "my wife" :shocked: sa`mi pice ochii`n gura ca s`a insurat in secret :D

dissim
6th November 2009, 21:45
Doamne fereste!! :happy
ar fi ciudat tare sa-l vad si cu iubita :D....mai bine sa stea singur :happy
stiu ca intr-un timp tot umbla el cu o tipa roscata, n-am aflat nici acum cine era :angry: :happy

praf_de_stele
6th November 2009, 22:30
eu eram aia...intre timp m`am facut bruneta ...mai sus am reactionat asa pt ca am crezut ca a dat in vileag relatia noastra...inca nu vrem sa se afle, mai asteptam putin.
sa nu mai spui si tu :D

dissim
6th November 2009, 23:35
inteleg, inteleg....amante ii dai voie sa-si faca? ca a fost cu o blonda, o roscata devenita bruneta...nu poate sa scape din colectie o satena naturala ca mine :happy

dissim
10th November 2009, 20:22
pentru ca nici nu am o multime de invatat, nu, nu, sa nu credeti :happy :D...n-am putut sa ma abtin sa nu ma uit putin pe youtube :D

http://www.youtube.com/watch?v=pyj2V-2Oepg - e nou pt mine

dissim
20th November 2009, 23:18
http://www.stephanelambiel.ch/upload/galerie/78/1902.jpg

praf_de_stele
21st November 2009, 14:23
oh, my fucking god !!!!!!!!!!!!!!! :shocked:

dissim
21st November 2009, 14:56
oh, my fucking god !!!!!!!!!!!!!!! :shocked:

:happy:happy:happy I know

whisper
23rd November 2009, 01:47
Super poza!
Merci beaucoup, Simona! :floricica:

dissim
12th December 2009, 22:07
da, bineinteles, Stephane a castigat campionatele nationale :D:D

un articol : http://www.tdg.ch/geneve/sports/lambiel-convaincant-douleurs-2009-12-12

http://www.tdg.ch/files/imagecache/468x312/story/lambiel_1.jpg

ce frumusei sunt :P:P

praf_de_stele
12th December 2009, 23:46
nici n`am stiut c`au fost nationalele :P bravo lor ! era de asteptat :)

dissim
13th December 2009, 02:11
o sa schimbe LP-ul, nu a spus-o direct :D..... dar 90% sigur o va face:D

Excited :cheer:

Un tango fade
Cette furia &#171;rossinienne&#187; n'est que pur bonheur, contrairement &#224; un &#171;tango&#187;, th&#232;me de son libre, qui paraît bien fade en comparaison. Stéphane Lambiel patinera-t-il vraiment sur la musique d'Astor Piazzolla, dans un mois en Estonie et dans deux mois au Canada? Il rigole. &#171;Vous me connaissez, vous savez que j'ai toujours plein de surprises au fond de mes poches...&#187; Mais encore? &#171;Oui, j'ai commencé &#224; préparer quelque chose de nouveau, mais il est trop tôt pour en parler. Le projet n'en est qu'au stade embryonnaire. Rien n'est encore s&#251;r.&#187; Donc, ce ne sera pas un tango pour les Jeux. &#171;Avec ou sans tango, je vais vous surprendre, soyez-en certain.&#187; Peter Grütter, amusé, observe la sc&#232;ne. L'él&#232;ve parti, nous posons donc la question au professeur: qu'en est-il de ce nouveau programme? &#171;Il vous a dit qu'il en était au stade embryonnaire?&#187;, sourit Peter Grütter. &#171;En fait, c'est un projet qui est tr&#232;s avancé, et que nous entraînons depuis plusieurs semaines. Mais je ne peux pas vous en dire plus, nous avons décidé de ne pas dévoiler le th&#232;me musical de ce nouveau programme avant les Européens.&#187; S&#251;r: en prévision des JO de Vancouver, Lambiel prépare une botte secr&#232;te.

whisper
13th December 2009, 07:02
Multam de info Simona!
Am si uitat de nationale. Dar eram sigura ca le va castiga^_^
Felicitari!/OLE/
http://info.rsr.ch/xobix_media/images/tsr/2009/swisstxt20091212_11599622_5.jpg

andreeas
16th December 2009, 11:32
de asteptat sa castige campionatul national amandoi. bravo lor! /OLE/ stephan@sarah:cheer::floricica::no1/hello
multumesc de info!
de abia astept campionatul european, olimpiada etc.

Cristinush
17th December 2009, 16:37
Si eu m-am intrebat de multe ori pe unde sunt...mai ales Cris :thinkso:
Sper sa revina ..acu ca incepe sezonul :)
I'm here, I'm here :D
Hellooooooo :kiss: missed u guys!! a lot!! stiu ca am lipsit cam mult si sa-mi fie rusine pt asta, dar pur si simplu nu m-am putut imparti sa scriu si pe aici. u know..a inceput balciul cu a 12a, multe chestii de facut, examene, stuff like that. pana acu vreo saptamana am tot avut chestii pe cap. but I stil love you and I still miss Steph. am aflat ca s-a intors in competitii, am citit chiar in ziua in care a facut anuntul mi se pare pe siteul lui si am fost mai mult decat happy:D, cred ca am sarit intr-un picior toata ziua aia :P anyway, am aflat ca a castigat campionatul national..din nou..it`s no surprise:D totusi, trebuie sa ma pun in tema cu videourile si pozele noi ;;)


aaa, nu ziceam de tine, ci de cristinush...e ditamai fana steph si ne`a parasit, ne`a lasat de izbeliste :(
vrem activitate pe aici
Eu?! de izbeliste?! never :D

praf_de_stele
17th December 2009, 18:57
hello darling :floricica: :kiss: :D

bine ai revenit ! chiar ma intrebam daca stiai ca steph a revenit ! eu am fost in extaz atunci cand am aflat. sper sa treci peste perioada incarcata, multa bafta! si te mai asteptam pe aici. incep competitiile mari, avem nevoie de fani pe aici ca sa comentam impreuna si sa`l sustinem pe stephisor :)

in caz ca nu stiai, a revenit si plushenko :D si nu numai ca a revenit, se mai da si mare cu sariturile lui :rolleyes:

dissim
17th December 2009, 19:39
hello Cristinush :D, decat welcome back mai bine as zice incantata :D virtual asa :P

Sa mai adaug niste noutati imprumutate de pe AS :D

Sportlounge - video in germana (pe asta chiar nu o vorbesc :D ) dar macar il putem vedea si auzi :D
http://go.sharehub.com/shared/dca6525a-f62d-4e93-bcbf-99157e4cf29c

http://www.absoluteskating.com/
Stéphane Lambiel: “I’m strong. My heart
is there and I do everything possible to get there”

whisper
17th December 2009, 19:43
Bine ai revenit, Cris!!!!!!! :kiss:

Multam fain, Simona!
Frumos citatul ala din Steph :)

praf_de_stele
17th December 2009, 20:52
ce avatar bengos ti-ai tras, simona ! :D :rolleyes:

in clipa asta downloadez video-ul ala :)

Cristinush
17th December 2009, 21:35
Well..bine v-am regasit :kiss: si incantata sa te..cunosc Simona :D
Da, Ade, stiu si de Plusenko, ce nu stiam este ca se da mare cu sariturile lui :cry: dar o sa ma pun in tema cu asta:D
Frmuos citatul :D acusica scot videoul :)

praf_de_stele
17th December 2009, 22:50
am vazut filmuletul...eh, n`am inteles eu mare lucru de acolo, decat ca a vorbit despre coregrafie, despre faptul ca pune mult suflet cand e pe gheata, despre salome putin, despre nationale si la sfarsit despre optimismul lui in legatura cu olimpiada si ca asteapta rezultate bune. in fine, au vorbit ei multe, dar n`am stat sa vad totul pt ca atunci cand nu inteleg ma plictisesc. cert e ca steph arata bestial, e la fel de bun :D

dissim
17th December 2009, 22:55
da Ade, e divin omul :D
o sa fie tradus zilele astea...oricum nu cred ca e ceva ce maniacii Steph nu stiu :d:d

praf_de_stele
17th December 2009, 23:54
cred si eu ca nu e ceva atat de special si sa ne fi scapat noua pana acum...poate ceva noutati :)

dar tu de ce nu votezi in poll? sau nu se mai poate vota ? sau iti plac toate si ti`e greu sa te hotarasti ? :cry:

dissim
18th December 2009, 00:42
dar tu de ce nu votezi in poll? sau nu se mai poate vota ? sau iti plac toate si ti`e greu sa te hotarasti ? :cry:

unde, ce, cand, cum? :D:D:D

whisper
18th December 2009, 07:22
Era inchis poll-ul..acum poate sa voteze si Simona :)

La multi ani, Simona! iti zic si aici(ti-am urat si pe threadul cu "La multi ani!" :)
http://a21.idata.over-blog.com/2/42/81/20//joyeux-anniversaire6-copie-1.gif

praf_de_stele
18th December 2009, 11:35
hai ca`i mai zic si eu inca o data :P

LA MULTI ANI!!! tot ce`ti doresti, numai bine, sanatate, fericire, realizari pe toate planurile etc :) si, cum am mai zis, o gramada de medalii pt steph...de aur, sure :)

Cristinush
18th December 2009, 15:06
oh well..am vazut si eu filmuletul, nu tot, ce-i drept, pentru ca nu ma am cu germana si n-am inteles mare lucru, dar oricum simplul fapt ca l-am vazut...sa spunem ca..made my day :D :P

cert e ca steph arata bestial, e la fel de bun :D

I totally agree :rolleyes:

dissim
18th December 2009, 17:25
merciiiiiiiiiiii :floricica::floricica:

Iulya
20th December 2009, 11:51
Lambiel skates through pain at Swiss nationals
http://web.icenetwork.com/news/article.jsp?ymd=20091214&content_id=7807124&vkey=ice_news

Cristinush
20th December 2009, 17:33
:( se pare ca nu o sa dispara atat de usor..

whisper
21st December 2009, 00:52
Pai cred ca stia si el ca tot o sa aibe probleme. Acum sa speram ca va fi apt pentru CE:cheer:

Iulya
5th January 2010, 02:31
Stephane Lambiel si-a scmbat LP-ul ... noul program este pe muzica din La traviata
http://www.stephanelambiel.ch/journal/?p=482

si un alt articol aici http://www.absoluteskating.com/articles/2010swissnationals2.html

praf_de_stele
5th January 2010, 16:17
ce bine ca a luat decizia asta ! vreau sa vad ca revine in forta cu ceva nou, bun si complet. stie el ce face.
"It will be a wonderful program that people will remember. I hope a lot of people will really like the music." ...sper sa ma dea si pe mine pe spate :)

i-am lasat un mesaj pe site in jurnal :)

dissim
13th January 2010, 12:14
Sport Dimanche

http://www.youtube.com/watch?v=CP1FRHt2n20

praf_de_stele
13th January 2010, 14:17
mersi, simona !!! bine ca ne mai tii si pe noi la curent cu noutatile, in special cu emisiunile astea. de data asta am mai inteles si eu ceva, inteleg cat de cat franceza
l-am pus deja la favorite! si da, ai dreptate, arata bestial :shocked: mai bine ca oricand

dissim
13th January 2010, 18:06
sa cresti mare, ade mica :floricica:

dissim
14th January 2010, 01:40
hai ca postez linkul si aici atata vreme cat il priveste si pe Lambi :)

http://www.youtube.com/watch?v=pEjTcx7wmYM

plus :P

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs244.snc1/9133_141209299150_538799150_2665174_5774933_n.jpg

http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs177.snc3/20431_250288169150_538799150_3382510_4846039_n.jpg

Enjoy :P

praf_de_stele
14th January 2010, 16:08
foarte frumos montajul !!! l-am vazut de cand l-ai pus pe threadul cu propriile creatii :)
si super poza a 2`a :rolleyes:

ps: nu vreau sa cresc mare :D

dissim
14th January 2010, 16:35
ps: nu vreau sa cresc mare :D

mai bine, ade, mai bine.... :D

dissim
17th January 2010, 01:00
Deci....pozele astea......m-au terminat, cel putin prima :X:X:X:X (le stiati? eu nu :D)

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs150.snc1/5600_137959050971_137101100971_3242915_3033079_n.j pg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs150.snc1/5600_137959055971_137101100971_3242916_5678156_n.j pg

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs150.snc1/5600_137959060971_137101100971_3242917_1390920_n.j pg

whisper
17th January 2010, 01:38
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs177.snc3/20431_250288169150_538799150_3382510_4846039_n.jpg
e superba pza asta!:great:
Thanks Simona! :floricica:

PS: avem un thread special cu poze pt Stephy:)

dissim
17th January 2010, 01:46
PS: avem un thread special cu poze pt Stephy:)

oops, ce gasca sunt :D
ok, le postez acolo de acum :P, ms :floricica:

whisper
17th January 2010, 01:52
prima oara am citit gashca..si nu pricepeam sensul :cry:
Ei nu e vine ta..nu aveai de unde sa stii :)

praf_de_stele
17th January 2010, 11:19
Deci....pozele astea......m-au terminat, cel putin prima :X:X:X:X (le stiati? eu nu :D)
nu le stiam. pe mine m-au terminat urmatoarele 2 mai mult decat prima :D imi plac mai mult.
adevarul e ca nu-mi place sa-l vad tatic, poate doar daca as fi eu mama copilului lui :cry: (btw, cine e the baby?)


prima oara am citit gashca..si nu pricepeam sensul :cry:
si eu la fel :P

a-san, pai si aici ce are daca le pune ? e threadul lui

si sa nu uit, i l-am aratat pe steph unei colege si asta s-a indragostit la maxim :cry: pe bune !!! cica sa-i spun cand incep europenele ca vrea sa-l vada. si uite asa promovam patinajul :D m-a pus sa-i trimit multe poze cu el

dissim
17th January 2010, 19:15
adevarul e ca nu-mi place sa-l vad tatic, poate doar daca as fi eu mama copilului lui :cry: (btw, cine e the baby?)

eu am postat, restul a venit cu explicatiile :D

"The baby's name is Lara. Her parents invited their celebrity friend to participate in their family party before the Euros-2008."

dissim
18th January 2010, 00:29
La Traviata , tot la acelasi user niste vids mai scurte :)

http://www.youtube.com/watch?v=CJLo197pzWs&feature=channel

whisper
18th January 2010, 01:42
Eu stiam pozele cu bebita :)
@A-chan: LOL! Bine ca nu fusei singura care a citit asa :P
Pai spune-i prietenei tale si de OLS ^_^

Cristinush
21st January 2010, 12:36
http://www.youjotube.com/related/awgZiAdylaE
Steph la antrenamente :)
also...
A short update with Stephane Lambiel
and his team



By Reut Golinsky, Tatiana Geikhman
Photos &#169; Reut Golinsky
All the figure skating community was anxious to see this battle between two Olympic champions, two returnees who couldn’t stand the thought of watching the Olympics at home, on TV. Skating rather early because of his current low rating, Evgeny Plushenko set a very high standard, which none of the men were later able to beat. Stephane Lambiel is currently in fifth place after the short program. Here are a few comments from him and his team about the results of the short program.
http://absoluteskating.com/interviews/2010lambiel-euros-sp/IMG_9304.jpgPeter Grutter:
Your comments about Stephane’s skate today.
I wish Stephane had skated better. Of course, he was very sad.
Just a technical question. After Stephane failed to add a combination jump to the quad, could he have done it later in the program, with the flip?
Yeah, he could have done that. But I never discussed it with him, because then it shows that I have doubts about his combination with the quad. And also then the quad would not have a series of steps before it. But you are right, your solution could have brought him more points.
In the planned content of the program, the triple Axel was announced. Did you really plan to do it here?
At the beginning of the season, we trained the triple Axel. But after he had a very bad fall, we stopped. We didn’t plan to do it today. Maybe we’ll add it later, maybe for the Olympics.
We saw the new long program; it is very beautiful. Thank you for advising Stephane about it.
Yeah, I think it’s a good choice, because he really feels the music, this is his thing: he really is the one who skates to the music.
The set of the jumps for the long program is a bit different from what he skated before.
Yes, he’ll have one Axel, two flips and two quads. We plan two quads and Stephane was able do that during the last two weeks. So we are quite confident. But of course, today, he should have done it [too]. The most important quad was today, now. But… this is skating.

http://absoluteskating.com/interviews/2010lambiel-euros-sp/IMG_9313.jpgStephane Lambiel:
Was skating first in the group a bad draw or a good draw for you?
Skating first was good for me; it gave me a good feeling. Because usually you need to take off your skates, then to put them back on, and you have different feeling when you go on the ice. So I was really happy with the draw. I’m so sad, because during the warm up I did 4T-3T combination, the one I needed for the good score during the program. I’m sad, but what can I do?
In your group, there was one more program with the same music (performed by Alban Preaubert). Did you care? What do you think about it?
Hopefully nobody recognized that this was the same music. (smiles)
One more question about your short program. You used to skate dramatic or romantic programs, but this is the first time in a long time that you make us smile. Why did you decide to do something funny?
I like to act; I like to play different things and images. It’s a new page of my book right now. This adventure is fresh for me, and I really wanted to show in my program what is going on in my life right now. There is a reason why I chose this music, and the reason is that every time I’m skating, every time I’m on the ice, even if it’s like today, when I did that big mistake, I still love to be on the ice. I’m so happy that the crowd is with me. You could feel that they were enjoying, and this is very important for me. It’s important to win, but it’s also very important to enjoy your skating.
There wasn’t much crowd today. Were you upset about it? You usually need full stadiums, don’t you?
It’s not the quantity [what matters], it’s the quality.

And as a treat for Stephane’s fans, some exclusive news to cheer them up:
http://absoluteskating.com/interviews/2010lambiel-euros-sp/IMG_9311.jpgSalome Brunner (about the new long program and the costume): The long program reminds a bit of the short, I agree, but this was our goal. For people who enjoyed watching “William Tell”, they will have something more in the long. The programs may have a similar direction, but they are yet different: “William Tell’ has humor in it, and “La Traviata” is more serious, more influenced with ballet choreography.
The costume is special, very beautiful, very elegant… Hard to explain, you will see.
Oliver Honer (about the new programs for “Art on Ice”): We already chose the music for both of his programs. The first one will be more lyrical, to the song of Anastacia. And the second program will also be to live music, with David Garret; Stephane will do the new version of Vivaldi’s “Four seasons”.

We wish you best of luck tonight, Stepane!

madi_ene
21st January 2010, 13:22
Ieri la finalul programului scurt a fost fantastic

IleK
21st January 2010, 13:51
Da, fantastic. A avut cel mai bun program, ca dovada cea mai buna nota pt componente. Daca nu rata combinatia era in primii trei. Si eu am sperat ca va face combinatia mai tarziu in program dupa ce a ratat-o la inceput. Asa a pierdut f mult pt ca nu a executat un element obligatoriu. Nu stiu de ce toti sunt obsedati acum de combinatia 4-3 cand este totusi destul de riscanta. Lambiel a fost intrecut de patinatori care s-au rezumat la 3-3 si au au executat-o f bine si au luat puncte. Ii tin pumnii astazi, sper sa poata recupera macar pt locul 3.

stardust
21st January 2010, 14:08
Cristinush, Absolute Skating ar aprecia daca pui si link-ul la interviu.

Cristinush
21st January 2010, 14:42
http://absoluteskating.com/interviews/2010lambiel-euros-sp.html
Of course. doar ca ma gandeam ca mai bine pun interviul aici, decat link-ul.

praf_de_stele
21st January 2010, 16:29
eu chiar asteptam sa mai incerce o saritura, o combinatie de triple, ceva, dupa-aia. nu stiu de ce nu a facut-o :thinkso:

s_rus
21st January 2010, 23:06
Locul 2 ! Simply amazing!

Cristinush
21st January 2010, 23:34
Indeed! Bravo Stephyyy :cheer:
Bine ai venit :D
Esti fan Steph, I suppose..?:)

dissim
21st January 2010, 23:41
deci nu pot sa spun nimic acum, comentez mai tarziu! sunt in extaz :D:D:D

Doar bravo, Stephane!

ice_girl
21st January 2010, 23:45
Bv Stephane, tine-o tot asa!

whisper
21st January 2010, 23:56
http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-251.gifSunt foarte bucuroasa pentru Stephane!http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-365.gif
Se putea mai mult! daca nu ar fi gresit prosteste! Dar totusi dupa locul 5 la sp sa urce pe 2 e o reusita! http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-167.gif

Congrats Stephy!!!!!http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-266.gif


Bun venit celor mai noi fani/fane! /hello

dissim
22nd January 2010, 02:07
http://www.youtube.com/watch?v=b0aITqRw1FE&feature=player_embedded# - LP

Imi place mult multimea la sfarsitul programului, doar auziti the cow bells si tipetele pe acolo :X:X:X

madalina18
22nd January 2010, 09:30
frumos program liber...bravo lui pt revenirea de pe locul 5,daca nu avea punctaj asa mic la scurt se putea bate pt titlu!:P

praf_de_stele
22nd January 2010, 16:29
ade, asa zic si eu! dupa ce ca eu speram sa ia cel mult bronz(am fost o nesimtita sa nu cred in el, stiu), el a luat argint si totusi, acum imi pare rau de ratarile alea(plus cea de la sp)...putea sa-l bata pe eugen :( asa sunt eu, mereu ma gandesc la mai mult :D desi, sincera sa fiu, am fost extrem de fericita ca a venit pe 2 si ca a fost asa de bun(la toate capitolele:D)...si, mai ales, ca l-a invins again pe brianica :drak:

ce fata avea la premiere...deliciu pt mine :drak: nu va suparati, da-mi face placere sa-l vad pe brain(less) asa :D ca prea se da mare! sa vada el cine e stephane lambiel!

le: bine ati venit, fanilor! cred ca sunteti fani sau, cel putin, il admirati pe steph. altfel nu vad ce ati face pe aici :D
acum vrem scopul si durata vizitei :cry: lol, glumesc! sa mai veniti pe la noi cat puteti de des! :)

Cristinush
22nd January 2010, 17:50
Adee :cry: nu fi rea. Lasa oamenii sa stea cat vor pe aici :P prea i-ai luat tare :P
Braine(less) ? :cry:
OK. Trebuie sa ma confesez si eu ca nu am crezut ca isi revine dupa locul 5 la sp. And shame on me for this :P Dar cred ca a fost mai bine asa, sa nu ma astept ca va lua ceva si totusi sa ia argint :D Asta spune multe despre el, mai ales ca a concurat ultimul. cel putin acuma el stie la ce sa se astepte de la restul concurentilor la JO. Deci GOOO Stephy :cheer:

praf_de_stele
22nd January 2010, 18:06
s-au prins si ei ca glumesc. dar totusi, de-aia le e frica sa apara pe aici, eu va stric reputatia :D
bucuria a fost mult mai mare in cazul in care nu ma asteptam la rezultatul asta. cand el zicea ca ia medalie, noi nu l-am crezut....dar jur ca de acum incolo n-o mai fac, steph e un mare campion si bun :D! "a doua oara n-o mai fac, mi-am bagat mintile-n cap, promit ca o sa fiu cuminte de-acuma inainte" :D

dissim
24th January 2010, 02:39
TSR - interviu - Sa-mi explice cineva de ce e asa de frumos, si de ce vorbeste asa de frumos, si de ce e Stephane Lambiel si nu baiatul de peste strada? :D :happy am innebunit, clar
http://www.tsr.ch/tsr/index.html?siteSect=500000&bcid=731518#bcid=731518;vid=11743658
http://www.tsr.ch/tsr/index.html?siteSect=500000&bcid=731472#bcid=731472;vid=11742430


Poze
http://s258.photobucket.com/albums/hh241/pia_as/Tallinn%20Euro%20Stephane/
http://pilt.delfi.ee/album/161605/?page=3

whisper
24th January 2010, 06:45
Multam de poze! :floricica:
Steph arata superb!
Imi e cam lene sa ma uit la clipuri acum, dar o sa ma uit curand..sper sa nu dispara:P

Cristinush
24th January 2010, 13:44
I looove him :D Merci de poze si clipuri :D

praf_de_stele
24th January 2010, 15:13
simona, esti o comoara la casa omului :D

ce ne-am avataruit toate pe aici cu steph :D

corina_mee
24th January 2010, 18:56
In mod sigur Sthep a castigat noi fani cu programele de anul asta. Pe mine m-a cucerit:).

dissim
24th January 2010, 23:27
simona, esti o comoara la casa omului :D

ms Ade, da in mare parte e o munca de transfer :P, pe AS se intampla minunile :D


http://y.delfi.ee/orig/161629/8461683_pMrv0M.jpeg
http://y.delfi.ee/orig/161629/8461685_fL2rrz.jpeg
http://y.delfi.ee/orig/161629/8461687_9H6sq3.jpeg
http://y.delfi.ee/orig/161629/8461691_IQNVXt.jpeg
http://y.delfi.ee/orig/161629/8461693_vdlfAn.jpeg

whisper
24th January 2010, 23:46
In trecut eu eram responsabila cu transferul...dar m-am lenevit :P
Bine ca ai venit u :)

@Corina: Ne bucuram!


Mi-a placut asa mult programul lui Steph pt gala http://yelims1.free.fr/Amour/Amour21.gif

praf_de_stele
25th January 2010, 14:43
simona, pai e bine si asa, noua ne e lene sa facem si transferul. adevaru' e ca mie nu-mi place sa caut chestii, chestiute. daca imi spune cineva bine, daca nu, nu :P asa ca ne bucuram ca ne tii la curent :P

daaaa, a-san, si mie mi-a placut mult de tot. doamne, cat de frumos interpreteaza si simte muzica...si melodia e superba :X
corina, speram sa te cucereasca in continuare cu programe din ce in ce mai frumoase si mai curate :)

corina_mee
25th January 2010, 19:57
Sper sa ma cucereasca si la Olimpiada cu un program fara gresala.:)

Si sper sa nu se retraga anul asta si sa participe si la Mondiale, ca am inceput sa caut variante de transport si cazare pt Torino...sper sa se concretizeze ceva si sa merg.

dissim
26th January 2010, 21:44
http://img.photobucket.com/albums/v612/reutush_lj/2010euros/gala/IMG_0092_pr.jpg

http://smg.photobucket.com/albums/v612/reutush_lj/2010euros/gala/
http://smg.photobucket.com/albums/v612/reutush_lj/2010euros/men/

irinaidu
26th January 2010, 21:52
ce criminala e poza. zici ca vrea sa-i trimita ceva mesaje subliminale !!!

whisper
27th January 2010, 00:52
Superba poza!:great:
Si celelalte sunt dragute...dar prima e tare! :)

Merci beaucoup , Simona! :floricica:

dissim
27th January 2010, 00:56
Il n'y a pas vraiment de quoi :P

am downloadat de pe AS un filmuletz cu Steph si Carolina, dar daca pun linkul aici mi-e teama sa nu faca Ade mica atac :happy

whisper
27th January 2010, 01:14
Nu face..dar poate va incepe sa o urasca iar pe Caro..so mai bine u don't :D

irinaidu
27th January 2010, 01:22
simona, e bine ca ai inteles ca lil ade si caro don't mix and match well :P

madi_ene
27th January 2010, 10:53
Cred ca Steph are o relatie tare buna cu fetele...

dissim
27th January 2010, 16:59
http://www.illustre.ch/cette_medaille_comme_une_promesse_42741_.html

http://www.illustre.ch/Web/ImagePrincipale.aspx?titre=3&idArticle=42741&full=true

praf_de_stele
27th January 2010, 17:09
tari pozele ! imi place de sinead, cu ea n-as avea nimic daca ar avea vreo relatie cu steph :rolleyes: dar stiti ce e cu astia care stau prea mult prin preajma fetelor si se simt bine printre ele ? :( va dati si voi seama...cunosc cazuri. spre deosebire de irina, eu nu vreau nici macar sa aud de asa ceva !!!!! :angry: in cazul asta, carolina, come back in steph`s life ! :(

puneti filmuletul! in ultima vreme am lucrat mult la psihic :D am mai vazut si eu filmulete cu ei, deci rezist

dissim
27th January 2010, 17:16
http://www.mediafire.com/?modxqzymfut

Oricum, Carolina e "finantzata" asa ca sunt doar prieteni acum :P (btw, pe mine ma emotioneaza Caro din ce in ce mai mult...si-a dedicat medalia unei fetite, fana de a ei, care a murit de cancer in noiembrie :( )

praf_de_stele
27th January 2010, 17:38
ce gest frumos! si eu incep sa-mi schimb parerea despre ea cu timpul. numai ca nu-mi place s-o vad cu steph. nu se potrivesc. cum am zis, pe sinead mi-ar placea s-o vad cu el :P
astept acum sa se descarce filmuletu'

dissim
27th January 2010, 18:46
ce bau-bau de om :D

http://www.youtube.com/watch?v=fWmC0S6Ngcw

praf_de_stele
27th January 2010, 19:00
aaaa, hai ca aia cu caro nu e cine stie ce. probabil depanau amintiri :D sau se intrebau unul pe altul cum le mai merge, cum mai e viata lor...si bineinteles, steph ii spune ca de cand l-a parasit, viata lui e mult mai frumoasa :)

doamne, cat noroc pe copiii aia :( as vrea sa fiu unul dintre ei
am impresia ca e suficient doar sa-mi fac aparitia pe acolo si "risc" sa fiu luata-n brate de steph :rolleyes: la cum e el asa de prietenos cu toti

ioanaformed
28th January 2010, 15:48
stephane e cu siguranta cea mai dragalasa fiinta de pe gheata :rolleyes:

rockingkicks
1st February 2010, 00:07
heia, noua pe aici ;D. nu stiu daca ati vorbit deja *hope not*, dar chiar ma intrebam. merge cineva la kings on ice sa-l admire pe stephan cum se perinda el frumos pe acolo?

whisper
1st February 2010, 00:16
/hello Bine ai venit!
As vrea..dar sansele de a ajunge sunt = 0 :(((

rockingkicks
2nd February 2010, 23:01
mersi de 'intampinare' whisper ^_^. cum asa, 0 sanse?

madi_ene
3rd February 2010, 12:01
Eu cred ca am sa merg...

praf_de_stele
3rd February 2010, 17:57
buna, rockingkicks! sa inteleg ca-ti place si rockul ? care-i numele tau ? :)
eu imi faceam planuri cu o colega sa mergem, dar e cam nasol. tre' sa gasim transport, dar e destul de departe...e bine de astia care stau in bucuresti :( oare pana cand or mai fi bilete?

rockingkicks
4th February 2010, 00:13
hei whisper (cum te cheama?^_^) xD. Ana, imi pare bine (si da, ascult rock dar nu numai ^_^) si eu tot cu o colega am facut planuri si uite ca am reusit sa iau biletele ieri. am fost destul de uimita cand am vazut ca s-au ocupat deja destule locuri, adica pt primele zile mi se pare destul de O_o. sper sa gasiti transport daca este *succes*,bilete sigur o sa fie, doar nu merge tot bucurestiul *sper. sa mai stea si ei acasa sa se odihneasca, mergem noi *

ioana11
4th February 2010, 10:42
Welcome!
Mama, ma corupeti, am ajuns sa intru tot mai des sa-l vad pe Steph. Adevarul e ca incepe sa imi placa:) , si pare tare simpatic...

baicea
4th February 2010, 12:44
hei whisper (cum te cheama?^_^) xD. Ana, imi pare bine (si da, ascult rock dar nu numai ^_^) si eu tot cu o colega am facut planuri si uite ca am reusit sa iau biletele ieri. am fost destul de uimita cand am vazut ca s-au ocupat deja destule locuri, adica pt primele zile mi se pare destul de O_o. sper sa gasiti transport daca este *succes*,bilete sigur o sa fie, doar nu merge tot bucurestiul *sper. sa mai stea si ei acasa sa se odihneasca, mergem noi *

buna.scuze ca ma bag si eu hopa topa in discutie..dar as vrea sa stiu de unde ti-ai luat bilet si de care..si eu am de gand sa merg si nu am cum sa le cumpar de pe net din pacate.

rockingkicks
4th February 2010, 14:52
buna ^_^ pai am luat de la diverta, de 250. cred ca mai bine le iei asa decat de pe net, adica si eu ma uitasem pe site si arata aiurea, nu intelegi nimic de pe imaginea aia, mai bine iti arata ei acolo, mare si frumos =)

baicea
4th February 2010, 18:15
cred ca la diverta o sa ma duc si eu cat de curand..eu o sa iau de 180..cred :))mersi de info.(scuze pt offtopic:D)

praf_de_stele
4th February 2010, 21:56
ioana, ma bucur sa aud asta :D :)

ana, si mie-mi pare bine. numele meu e adelina :) e bine de voi ca sunteti din bucuresti, eu daca printr-o minune pot sa vin, tre' sa iau de pe net. e cam complicat
baicea, nu e offtopic, ca vorbim de gala lu' steph :D

whisper
4th February 2010, 22:29
Bine ai venit, Ana:) Si eu tot Adelina sunt:P

Cum egale cu 0? Bcuz I'm broke!
@baicea(Cristina-parca?) : poti trece cat de des vrei pe aici :)

rockingkicks
5th February 2010, 01:24
doua adeline *hah, thats not gonna be easy* ^_^ stiam eu ca vazusem ceva cu ade/lil ade *sper sa nu ma incurc =))*

@lil ade 'stephane lambiel vine-n bucuresti' = minunea insasi =)), pica in vacanta, adica in ultima zi, poate iti face cadou iepurasul vreun drum, un loc la el in cos ^_^

@ade cand am auzit de gala eram excited, dupa 2 minute deja imi faceam planuri, ce sa vand de prin camera =) e timp...si in fond, hei, planul meu b nu era chiar asa asa asa asa de rau, tot nu ma uit eu la tv *decat la programele de patinaj* :-w damn *do we have a plan c?*

@baicea: heei ^_^

whisper
5th February 2010, 01:35
cred ca ne cam incurcasi...or eu nu mai inteleg nimic la ora asta:groggy: E foarte posibil:cry:

Eu sunt A-san, si nu mai sunt la scoala..deci nu sunt in vacanta .
dar nu m-as supara sa vina the Easter bunny cu un bilet...:rolleyes:


LE: Cred ca eu am inteles gresit ..in fine:P GomenasaI!!!!!!! :floricica:

rockingkicks
5th February 2010, 01:52
cred ca ne cam incurcasi...or eu nu mai inteleg nimic la ora asta E foarte posibil

Eu sunt A-san, si nu mai sunt la scoala..deci nu sunt in vacanta .
dar nu m-as supara sa vina the Easter bunny cu un bilet...


LE: Cred ca eu am inteles gresit ..in fine GomenasaI!!!!!!!

hah, nu ma gandisem la asta

daca v-am incurcat ma lamuriti maine, pe lumina :D:D

whisper
5th February 2010, 01:58
Poate ne lamureste A-chan sau altcineva:P
dar cred ca eu unt cea care a inteles gresit.
oricum ma bucur ca Stephy vine in Romanica sunt bucuroasa pentru cei care il pot vedea live!

:cya: Oyasumi! :)

praf_de_stele
5th February 2010, 15:20
neata
cred ca acum judecam mai bine
deci eu sunt ade-chan(a mica) si whisper e ade-san(a mare) :D

eu tot mai sper, dar faza e ca biletele nu ma asteapta pe mine, asta e problema cea mai grava, ca se vad repede :(

ice_girl
5th February 2010, 18:06
poate stie cineva care a luat bilete la "kings on ice" care este data limita pana la care se pot cumpara bilete, si in afara de Diverta de unde se mai pot cumpara, sau se mai pot comanda doar on-line, pt ca s-ar putea sa vin si eu mai ales ca am o prietena mare fan Plusenko care a zis ca face cinste cu biletul, numai sa merg cu ea sa-l vada live si sa faca poze cu el.
eu vreau sa-l vad pe Stephane si sa fac macar o poza cu el pe care dupa aceea sa o inramez! :))

dissim
5th February 2010, 21:33
Stephane si hainele pt Vancouver :)

http://www.facebook.com/album.php?aid=190439&id=211278721420&ref=nf

si salutari noilor veniti :P
Sper sa se rezolve tot si sa va duceti la spectacol :)

ricochet4
6th February 2010, 00:49
Acum nu se mai cheleste pentru olimpiada Lambiel ? :)

dissim
6th February 2010, 03:57
Acum nu se mai cheleste pentru olimpiada Lambiel ? :)


hmmm....nu, s-a gandit ca Plushenko si nasul lui ar fi de ajuns pentru 2 seri, sa nu creada lumea ca a venit la circ si nu la olimpiada

ricochet4
6th February 2010, 06:08
Poate se rade in cap plushenko, se tatueaza si isi pune cercel in nas si in buza. Sau isi face o creasta in cap.

corina_mee
6th February 2010, 13:11
Saptamana viitoare merg si eu sa imi cumpar. Am vorbit cu o prietena si ne luam de 250. Pe Plush l-am mai vazut de doua ori dar acum abia astept sa il vad pe Steph.:)

alyosha_87
6th February 2010, 14:08
hmmm....nu, s-a gandit ca Plushenko si nasul lui ar fi de ajuns pentru 2 seri, sa nu creada lumea ca a venit la circ si nu la olimpiada

:cry: :cry: :cry: :cry: prea tare post-ul :D

praf_de_stele
6th February 2010, 19:09
Poate se rade in cap plushenko, se tatueaza si isi pune cercel in nas si in buza. Sau isi face o creasta in cap.
atunci ar fi deja de domeniul sf-ului. va dati seama cum s-ar vedea barna din tribune daca isi rade si parul care tot mai ascundea cat de cat? vrei sa nu-l mai cuprinda aia cu camerele?
plus ca daca vrea sa-si puna pierce in nas, trebe mai multe ca unul nici nu se observa, tre' belciuge

dissim
6th February 2010, 21:20
atunci ar fi deja de domeniul sf-ului. va dati seama cum s-ar vedea barna din tribune daca isi rade si parul care tot mai ascundea cat de cat? vrei sa nu-l mai cuprinda aia cu camerele?
plus ca daca vrea sa-si puna pierce in nas, trebe mai multe ca unul nici nu se observa, tre' belciuge

ade...... :happy:happy:happy:happy:happy

niste artiole :
http://info.rsr.ch/fr/news/L_invite_Stephane_Lambiel.html?siteSect=2010&sid=11782994&cKey=1265444873000
http://web.icenetwork.com/news/article.jsp?ymd=20100205&content_id=8026910&vkey=ice_news


"There are about six guys who can all contend for a medal,'' Orser said. "But, if I had to pick a favorite, I would say it's Lambiel. I've seen him skate closely this summer because he did a lot of training in Toronto and I think he's the poster child for this system. He has great spins and transitions and, he has a quad.''

despre Plush: "I am impressed he's been able to come back and I'm sure it was not easy for him,'' Orser said. "But the further he gets away from Russia, the closer the scores get to where they should be.'

ricochet4
7th February 2010, 00:09
Eu zic ca Plushenko va castiga lejer.

rockingkicks
7th February 2010, 00:21
Eu zic ca Plushenko va castiga lejer.

damn ^_^ * nu ca nu mi-ar place plushy* dar ma intreb, plushy asta nu vrea si el sa aiba o zi mai proasta asa? cred ca stephane nu s-ar supara sa ia el medalia :D

ricochet4
7th February 2010, 02:49
E o parere personala. Il vad confident, are bagajul tehnic, e un fel de Federer al patinajului. Foarte greu de batut.

whisper
7th February 2010, 06:34
:cry: Ade si Simona sunteti briliante...mai ceva ca Mutu!

Sper sa aibe dreptate Orser si Plushy sa ia exact notele care le merita si asta sa il claseze undeva afara podiumului, mult in afara lui :D

@Ana: Si eu sper sa aibe una tare proasta!!!!!!!

@Alin: Hmm...sper sa fie un Roger din 2008:P Ca atunci a cam pierdut multe Fedexul:P Sau sa dea de un Nadal din 2008:D

Mr Cosmin
7th February 2010, 06:37
Un Nadal din 2008 pe zgura, iti convine ? :P

whisper
7th February 2010, 06:43
Pai pe zgura..ca acolo e mai bun.
Dar in 2008 a castigat JO, AO(asa imi aduc aminte cel putin:P) si Wimbledonul...asa nu conteaza:P

praf_de_stele
7th February 2010, 14:45
E o parere personala. Il vad confident, are bagajul tehnic, e un fel de Federer al patinajului. Foarte greu de batut.
shhhh!!!! niciodata sa nu-l mai compari pe plushenko cu alien...e o jignire...pt roger, bineinteles


damn ^_^ * nu ca nu mi-ar place plushy* dar ma intreb, plushy asta nu vrea si el sa aiba o zi mai proasta asa?
da' chiar! eu nu l-am vazut vreodata pe plushenko intr-o zi mai proasta, adica sa nu fie mereu in varful ala de forma si pus pe fapte...sa fie si el putin lost in space asa. el e oare om ? oare cu ce se trateaza robotii?

ade, ao l-a castigat in 2009, dar in rest ai zis bine....2008 a fost un an foarte bun pt nadal

whisper
7th February 2010, 17:55
:P AH! Scuze! In 2008 a castigat Djokovic atunci:P

Eh! In fine in 2008 a fost cel mai bun an al lui Rafa de pana acum. :)

praf_de_stele
7th February 2010, 18:29
eu nu uit anul 2008 ca atunci a castigat si sharapova :P si stiu ca a castigat alaturi de nole, la baieti. mi-a ramas intiparit...ce sa faci cand esti suporter, tii minte toate detaliile :P

sper sa-mi ramana intiparit si anul asta datorita unei medalii de aur a lui steph la oly

dissim
10th February 2010, 18:31
votati pentru Stephane sa duca steagul in Vancouver :)

http://www.blick.ch/sport/vancouver2010/wer-traegt-die-schweizer-fahne-140014

praf_de_stele
11th February 2010, 17:24
ups, am ratat! cred ca s-a votat deja :thinkso: dar vad ca are cel mai mare procentaj

simona, in filmuletul ala pe care l-ai pus tu cu steph si carolina, e o melodie care-mi place si nu stiu cine o canta si cum ii zice. o canta un barbat si e penultima...inante de leona lewis...stie cineva ???

Cristinush
12th February 2010, 17:53
Ohoo..new fans over here :D welcome :D
Am ratat ceva pe aici, da recuperez eu. In legatura cu showul din aprilie..not even a chance to get there :( prea departe si oricum n-am cu cine sa ma duc, so..it's a sad sad situation :(

Acum nu se mai cheleste pentru olimpiada Lambiel ? :)

Doamne fereste! :P

praf_de_stele
14th February 2010, 00:54
doamne ca ce soc a produs atunci cand s-o tuns...imi venea sa ma dau cu capu' de pereti ca si-a taiat cuceritoarele lui plete
am vazut ca proba masculina, sp si lp sunt in reluare a 2-a zi pe la 17-17.30 asa, miercuri si joi. e super, mie-mi place asa ca am ore mai de relaxare in zilele alea. acum doar sper ca steph sa fie strong

cris, tu ce mai zici ? bafta la probele de bac

Cristinush
16th February 2010, 13:22
Eu..nu mai zic nimic. Doar ca nu sunt sigura ca voi fi able sa ma uit la probe. dar normal ca ii tin pumnii la Stephy si speeeeer from the bottom of my heart ca va reusi ceva :cheer:
Ms fain, Ade, proba de romana a trecut cu bine, iar restu competentelor eu nu le mai dau pentru ca am certificate internationale care-mi echivaleaza. deci pana in 28 iunie nu mai am bac :P

madi_ene
17th February 2010, 15:34
Pentru Stephane si Takahashi a meritat sa ma trezesc de la 2.30...

Cristinush
17th February 2010, 19:29
Te cred, eu n-am rezistat :( si intr-un fel bine am facut, grea zi azi.
sper ca la LP sa fie ceva mai bine, avand in vedere ca e vineri (la noi)..
Gooo Stephaaaane!!! :cheer:

praf_de_stele
17th February 2010, 19:46
doamne, eu am vazut reluarea pe tvr1 si astia nu au dat programul lui steph! nici macar pe-al lui daisuke! ce idioti! doar erau 2 dintre cei mai bine clasati. ma rog :sleep: si cand am dat pe eurosport, steph tocmai terminase, erau reluarile elementelor, macar l-am vazut la kiss&cry
in afara de quad-ul ala aterizat foarte foarte jos(incredibil cum a tinut acolo:shocked:) si apoi din tripla a facut dubla, ce-a mai gresit ?

la liber o sa fie altceva!!! allez steph!

Cristinush
17th February 2010, 20:46
Pai greseli nu a avut majore, in sensul ca nu a dat cu fundul de gheata, Ade :D doar ca nah..i-a lipsit that damned 3A. dar asta este. s-a descurcat formidabil si eu sunt sigura ca la lp he'll do it 'ca la carte' :>
asa ca..Allez Stephane! :D

dissim
17th February 2010, 21:08
SP

http://www.mediafire.com/?n1odmomm2zw

praf_de_stele
17th February 2010, 22:00
da, uite ce poate sa faca un rahat de 3A...offf, frate, da' el inante il facea, chiar bine...ce dracu' s-a intamplat de nu mai e-n stare sa-l aterizeze? parca asa dintr-o data nu mai stie sa-l faca, parca e la incepatori
in fine, acum intre noi fie vorba...mai stiti cand barfea brian si zicea ca nu il mai vede pe steph in stare sa mai castige medalii ? :lol: nah, sa se sature el de medalii acum. ce inseamna sa nu-ti vezi de treaba ta, isi strica imaginea aiurea. mie mi-a lasat o impresie naspa. si reactiile lui dupa ce pierde, asemenea injuraturi...trist :(

offff, 3axelu' ******* !!!!!! :headbang: asta-l arunca pe steph de acolo de sus...o iau si eu pe urma lu' brian :P