PDA

View Full Version : Vi se pare normal?



Andreiy
9th June 2007, 13:03
Mie nu mi se pare normal ca echipele care promoveaza sa nu poata evolua in liga 1, gen tulcea! asta mai e campionat?
ar trebui sa se dea acceptul sa poata juca in liga 1 pt. ca merita, chiar dak stadionul e jalnic...nu pot intelege asa ceva. :rosu:
poate ma ajutati si un poll pt. ca eu am uitat sa-l pun.
"Vi se pare normal ca echipele care promoveaza meritat in liga 1 sa nu poata evolua?"
"Nu"
"Da"
sau ceva de genu

Mario Di Lazi
9th June 2007, 13:05
Sunt multe alte interese

Andreiy
9th June 2007, 13:06
pey asta numai "campionat" nu se mai poate numi...
nu mai are niciun farmec.
dupa ce tulcea e in liga 1 sa joace tot in 2! o mare magarie
si nu doar cazul ei
si cu sportul stud ce s-a intamplat depaseste limitele sa nu mai zic cui...

sau alt exemplu generalist...cumparatul locurilor! alta infectie

miril
9th June 2007, 13:08
Totul tine de infrastrucura, prin respectarea prevederilor FIFA asupra dreptului la licentiere. Suntem o tara saraca pe care pungasii o saracesc si mai mult.

Andreiy
9th June 2007, 13:09
pacat...nush dak altundeva in Europa sau in lume se mai intampla asa ceva
poate la bulgari, dar cred ca nici acolo

Ferdininho
9th June 2007, 13:34
Nu este normal ca Ceahlaul sa ramana in Liga I. Daca Delta Tulcea nu are licenta, Petrolul care a terminat pe 3, ar trebui sa promoveze alaturi de Gloria.
Este inadmisibil la cate jocuri de culise se recurge si asta numai pt. binele unora care au fost, sunt si vor fi la infinit "graurii" fotbalului romanesc!

Andreiy
9th June 2007, 13:42
corect! macar asa ar trebui!

Luis Garcia10
9th June 2007, 13:46
Asta e... Ceahlaul are putere..iar asta se vede din nou!

BBB
9th June 2007, 13:47
Ca ba, sa fim seriosi! LA Piatra Neamt e infrastructura foarte buna! Ceahlaul chiar merita sa ramana in A. Si TULCEA NU ARE CE CAUTA ACOLO. SOLUTIE: o singura divizie B cu 20 echipe

Andreiy
9th June 2007, 13:55
da` ce facem? se joaca pe fotbal sau pe infrastructura?
dak e s-o luam asa, nicio echipa n-are stad. de EUROPA!!! asta inseamna ca n-ar trebui sa joace NIMENI in liga 1? propun desfiintarea campionatului romanesc atunci...

caine19
9th June 2007, 14:00
ce am bucur ca n-a promovat csm rm. valcea ... Am scapat de o clona a stelei :evil: :evil: ...


Daca ramanea si buzau in b era perfect :rolleyes: ...

Andreiy
9th June 2007, 14:01
Steaua - Buzau nici nu vreau sa ma gandesc ce "meci" va fi...

Cappone
9th June 2007, 14:01
toate echipele din liga 2 ar trebui inspectate si ar trebui obligate sa aibe conditii de liga 1,iar daca nu au sa fie excluse din campionat!!!

Andreiy
9th June 2007, 14:03
pai aproape toate ar trebui excluse si drept urmare n-ar mai fi niciun campionat :)
cate indeplinesc in liga 2 conditiile ligii 1 macar la minimum? fff. putine!

miril
9th June 2007, 16:50
Iata ce inseamna lipsa lustratiei in fotbal si nu numai, Netoiu preia Mioveniul pentru un fotbal mai...echilibrat. Fosta cooperativa s-a semioficializat, majoritatea rezultatelor din liga 1 devenind previzibile, totul pentru imbogatirea unor lichele cu radacini in Cooperativa ********ocomunista, de dinainte de revolutie. Rusinos!

Ferko
9th June 2007, 16:55
Normal. doar traim in Romania !

Luis Garcia10
9th June 2007, 17:38
Hai ma ne lasati cu Steaua - Buzau ? Pai Dinamo il are pe nea Lupescu ( mare om :rolleyes: :headbang: ) care o sa faca delegarile la arbitrii , unde nu mai pui echipe ca Ceahlaul , Gloria , Mioveni ...de unde catelusi au 18 puncte asigurate! Ce atata Steaua face blaturi? Voi nu vedeti ca SUNTETI PENIBILI??
Ati facut si voi un retur bun si gata SUNTETI SPARTANI???
CE INSEAMNA DINAMO IN EUROPA? 0! Bun..restu` sunt vorbe ;)

bobycox
9th June 2007, 19:04
Observ ca atat dinamovistii cat si stelistii , se acuza unii pe altii de blaturi , de smecherii si alte mizerii , dar nu vad pe nici unul sa recunoasca ca LIGA 1 este o mizerie , care nu are de a face numic cu fotbalul ca fenomen sportiv, ci cu diferite interese , orgolii si afaceri . Pai despre ce fotbal vorbim noi cand , JIJI recunoaste ca CL l-a costat 2 mil euro , cand Mitica vrea cateva sute de mii de Euro de la Timisoara pt cele doua magarii cu jucatorii Shoroj si Abiodun , cand arbitrii vad ( sau nu vad )infractiuni nemaitalnite si nemaivazute pe un stadion de fotbal ?

PS. Fratilor puteti sa va dati si in cap , pt ca atata timp cat Dragomir si M. Sandu conduc destinele fotbalului romanesc , fenomenul acesta in Romania este si va ramane mediocru.

Andreiy
9th June 2007, 20:39
eu recunosc asta oricand!

Luis Garcia10
9th June 2007, 23:30
Si eu o recunosc! Dar tot ii aud pe dinamovisti...ei care sunt taticii blatului ..ca improsca cu noroi in stanga si in dreapta!

Andreiy
9th June 2007, 23:32
toate echipele sunt la fel de corupte...din pacate asta e campionatul nostru...

07Ex
10th June 2007, 20:20
Normal. doar traim in Romania !

Cel mai bun raspuns la intrebarea initiala. :yeah:

YoNuTzz
10th June 2007, 20:25
traim in romania, avem unul dintre cele mai corupte sistemuri, si cat timp vor exista personaje precum "Nasu" (Mircea Sandu), "Corleone" (Dragomir), sau Oierul (Becali), va fi posibil orice...

normal k pinalti trebuia sa ramana in Liga 1, doar gazduieste nationala, si are relatii bune cu federatia...
si va garantez eu, k anul viitor, dak echipe precum CFR Cluj, sau Poli de ex vor avea sanse la titlu pana in ultimele etape, Nu vor fi lasate sa-l castige...
CLAR

Andreiy
10th June 2007, 21:55
din pacate asta e adevarul...

Ferdininho
10th June 2007, 23:24
Hai ma ne lasati cu Steaua - Buzau ? Pai Dinamo il are pe nea Lupescu ( mare om :rolleyes: :headbang: ) care o sa faca delegarile la arbitrii , unde nu mai pui echipe ca Ceahlaul , Gloria , Mioveni ...de unde catelusi au 18 puncte asigurate! Ce atata Steaua face blaturi? Voi nu vedeti ca SUNTETI PENIBILI??
Ati facut si voi un retur bun si gata SUNTETI SPARTANI???
CE INSEAMNA DINAMO IN EUROPA? 0! Bun..restu` sunt vorbe ;)

Ho stop! Nu suport Dimamo dar stiu ca la anul campionatul va fi o Becaliada cu acte in regula, puteti iesi deja pe strazi , doar sunteti cea mai iubita echipa din Rromania (fara greseala de scriere)....sau nu?!

boshcUtza
12th June 2007, 23:12
daca tulcea nu poate promova(nimeni nu stie de ce) atunci de ce nu promoveaza Petrolul???
ceahlaul a RETROGRADAT asa ca de ce sa ramana????? a da stiu ...traiasca relatia corleone/pinalti/nasu

Andreiy
12th June 2007, 23:16
Suntem de rasul lumii, ce mai...

delaparis
12th June 2007, 23:17
sunt de acord cu boshcUtza ..; nu prea inteleg de ce un rezultat intr-o competitie este anulat (retrogradarea Ceahlaului) doar pentru ca o echipa nu poate beneficia de rezultatul altei competitii :no:

in mod normal problema Ceahlaului e reglata pe sezonul asta ... e in Liga II ...

deci promovarea este alta problema ... Tulcea nu poate ? ... atunci alta

Andreiy
12th June 2007, 23:22
Petrolul ar trebui, in mod logic

best_lazialul
12th June 2007, 23:30
nici mie nu mi se pare normal.. insa asa este scris in regulament. nu promoveaza echipa urmatoare ci ramane prima echipa de sub linie..

m8k
12th June 2007, 23:30
Tulcea e o rusine a fotbalului romanesc, dar o realitate crunta si anume saracia din fotbalul romanesc! Nu este o echipa din liga 2 care sa aibe un buget cat de cat bun pentru liga 1! E dezamagitor!

Andreiy
12th June 2007, 23:32
Tulcea e o rusine a fotbalului romanesc, dar o realitate crunta si anume saracia din fotbalul romanesc! Nu este o echipa din liga 2 care sa aibe un buget cat de cat bun pentru liga 1! E dezamagitor!
sper ca nu te referi la jucatori sau la joc...
te referi la infrastructura de acolo nu?

m8k
12th June 2007, 23:34
.. la saracia de acolo!..din pacate!
Nici nu cunosc un jucator de acolo! E grav ca avem 3-4 echipe cu un buget cat de cat onorant si restu se zbate intr-o saracie lucie!

Andreiy
12th June 2007, 23:35
aaa...da...pai am vazut la tv stadionul m-am speriat, zici ca esti pe camp, aproape. RUSINE!
Romania anului 2007, recent intrata in UE

georgebz
12th June 2007, 23:56
Tulcea e o rusine a fotbalului romanesc, dar o realitate crunta si anume saracia din fotbalul romanesc! Nu este o echipa din liga 2 care sa aibe un buget cat de cat bun pentru liga 1! E dezamagitor!

acum 2 ani Tulcea juca in C ... si nu cred ca se asteptau sa ajunga in situatia asta .. oricum eu zic ca merita respectul nostru , nu sa le fie lor rusine .....

Andreiy
12th June 2007, 23:58
pai el se referea la infrastructura de acolo, nicidecum la performanta lor.

Cappone
13th June 2007, 14:18
la noi trebuie sa fie 36 de echipe de liga a 2 a in loc sa fie 18,dar alea sa aibe conditii minime

Ferdininho
14th June 2007, 00:22
Ca ba, sa fim seriosi! LA Piatra Neamt e infrastructura foarte buna! Ceahlaul chiar merita sa ramana in A. Si TULCEA NU ARE CE CAUTA ACOLO. SOLUTIE: o singura divizie B cu 20 echipe

Nu are nici o legatura stadionul cu retrogradarea. Nationala poate juca la Piatra Neamt si daca echipa orasului joaca in B.

Andreiy
14th June 2007, 10:55
la noi trebuie sa fie 36 de echipe de liga a 2 a in loc sa fie 18,dar alea sa aibe conditii minime

nu prea am inteles ce-ai vrut sa zici.

Ferdininho
14th June 2007, 19:02
Tulcea e o rusine a fotbalului romanesc, dar o realitate crunta si anume saracia din fotbalul romanesc! Nu este o echipa din liga 2 care sa aibe un buget cat de cat bun pentru liga 1! E dezamagitor!

Ho a meu ca daca se ia pe infrastructura CFR-ul ar fi in divizia "N"

soreen
17th June 2007, 11:17
noi degeaba vorbim ca tot mafia controleza fotbalul in romania...pai sa vedeti in dambovita la nivelul campionatului judetean ce magarii se fac...plus ca arbitrii sunt asa de prosti incat nu sunt in stare nici sa retina cui dau cartonase...si elimina jucatori aiurea...
sa vedeti acum meciuri gen steaua-buzau...dinamo-mioveni...ce "spectacol total" o sa fie...

Andreiy
17th June 2007, 11:54
la asta ma gandeam si eu...f. trist :(