PDA

View Full Version : Votati: Steaua sau Dinamo



Pages : [1] 2 3

Vadim
16th February 2006, 13:00
Lupta dintre Steaua si Dinamo s-a incheiat. Pentru a o reciti puteti accesa acest link. (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11464)

Va rog sa ii votati pe cei care au fost mai buni. Reamintesc faptul ca persoanele care au luat parte la lupta (11 de la Dinamo si 11 de la Steaua) nu pot vota. Votul poate fi oferit numai de spectatorii care au citit si urmarit disputa.

Votul este deschis 10 zile (in loc de 3) pentru ca lupta a fost foarte mare si as vrea sa se implice in vot cat mai multe lume.

relansat
16th February 2006, 13:06
Votez Steaua ! Uite ca am spart eu gheatza :happy

don_denver
16th February 2006, 13:17
je idem....desi..dpdv al meu...au batut la mustata..noroc cu philos...

ovidiu_it20
16th February 2006, 14:03
lupta castigata, in cele din urma, cu putine emotii, de steaua

ADelPiero
16th February 2006, 14:48
Steaua clar :D:D:D:D

CoolRain
16th February 2006, 14:50
Logic ar fi sa si argumentati:D
E foarte intetresant cum s-au napustit sa voteze cu steaua useri care n-au nici macar 20 de mesaje pe forum:D

dianette_d
16th February 2006, 14:51
Ha! sunt prima care voteaza DINAMO /hello

relansat
16th February 2006, 14:58
LOL ma coolrain ... daca avetzi ceva de comentat verificati de`s clone sau nu ... iar incepeti cu figuri din astea ?


Am spus ca se va vedea cine e mai bun dupe vot ... deci ... ?

Dudubetwin
16th February 2006, 15:01
steaua a castigat meritat batalia :yeah:

Mihai
16th February 2006, 15:02
Deci mi se pare normal sa argumenteze persoana care voteaza! Cine nu are un argument sa fie taiat de pe lista:drak: Aici nu e poll de echipa favorita! Deci argumente va rog.

fia
16th February 2006, 15:02
N-am citit nici un post din lupta (doh erau peste 1000), dar am votat cu Steaua pt ca i-au batut pe aia de aseara. Si in plus Dinamo imi e chiar mai antipatica decat Steaua, daca antipatic suporta grad de comparatie.

aliss
16th February 2006, 15:02
cine e mai bun dupe vot ... deci ... ?
de fapt se va vedea ce echipa are mai multi suporteri :)

relansat
16th February 2006, 15:06
Da mey aliss dar voi va veti consola de fiecare data ca sunteti mai putini si mai inimosi , nu`i ashe ?

P.S : parca tu erai cu suporterii :D

CoolRain
16th February 2006, 15:06
@ relansat: lupta sa stii ca nu s-a terminat pentru unii dintre noi. O sa aflii tu la ce ma refer, dar cand vor veni niste timpuri mai "libere".

fia
16th February 2006, 15:08
Da acum cainilor ca tot pierdeti, puteti sa va schimbati avatarele ca sunt naspa rau... La fel si semnaturile, nici pic de originalitate/ingeniozitate. Sunteti toti unul... adica un zero.....

aliss
16th February 2006, 15:08
P.S : parca tu erai cu suporterii :D
what's the point?
ai vreo problema legata de suporteri?:)

Paul
16th February 2006, 15:10
Logic ar fi sa si argumentati:D
E foarte intetresant cum s-au napustit sa voteze cu steaua useri care n-au nici macar 20 de mesaje pe forum:D

1. nu e fair se ne bagam cei care au luptat in lupta
2. prin mesajele voastre (ultimele) ati scris ca "oricum pierdeti" ca bla bla bla , si bla bla bla ;
3. daca sunt useri cu 20 de mesaje , nu se pun . Parca trebuie vechime (30 zile) si 50 de posturi.
4. ai rabdare , sa se incheie votul si nu comenta aici ca nu e fair :ok:

philos
16th February 2006, 15:11
@ mihai
Nu mi se pare relevanta ideea de a argumenta...ar fi de dorit bineinteles...dar nu are legatura cu ce spui tu acolo ref la echipa favorita...
Chiar crezi ca ar fi greu sa indruge un argument? macar ca se uita pe o singura pagina din Arena (ca sa dea "citate")...sau arunca o replica la plezneala....


@ coolrain
"timpuri libere"? detalii detalii :D...unde, cand, care, cine?

CoolRain
16th February 2006, 15:11
Multumim Domnul Fia, asta e... atat ne duce capul :headbang: Mai intai sa stii ca trebuie sa ni se explice cum schimbam avatarul si semnaturile, nu te oferi tu sa faci un tutorial?

gicu
16th February 2006, 15:13
ce argumente vreti sa se aduca cand se voteaza "echipa preferata"? Vor fi putini cei care noteaza in functie de desfasurarea luptei pe ARENA. Ceilalti....

LE. Corect este sa nu mai scriem aici (cei care au fost pe teren). Haideti sa ne oprim, si rugam un moderator sa stearga mesajele noastre de-aici.

alejandro
16th February 2006, 15:14
aici au voie sa posteze si combatantii?:evil:
eu zic ca combatantii sa nu aiba voi sa posteze aici...
se muta lupta aici,doar ca de data asta mai apare poll-ul:ciocan:

fia
16th February 2006, 15:14
Sigur, il postez acum :mda: Ai ceva de comentat la votul meu?

CoolRain
16th February 2006, 15:16
Pai pune-l ma. Dar sa fie simplu si clar. Sa inteleaga toti (adica unul si zero simultan)

Later edit:
Sa fii tu sanatos cu votul tau, atat timp cat recunosti ca n-ai citit nici un mesaj faci figuratie.

relansat
16th February 2006, 15:16
@aliss nu , niciodata ... mi`e lene sa dau un quote insa tu ai spus ca nu prea conteaza statisticile&cifrele, mai degraba suporterii sau ceva de genu` asta

O sa caut postu`daca o sa fie nevoie :)

Totusi haideti sa nu degradam threadu` asta ... sa fim mai pasnici si mai iubitori , ca doar a batut Steaua aseara !! :happy

aliss
16th February 2006, 15:18
relansat...stiu foarte bine ce am spus pe threadul ala....pacat ca nu ai inteles si la ce m-am referit...chiar m-am straduit sa inteleaga toata lumea ...:)
nu am zis ca nu conteaza decat suporterii...ci ca nu are sens sa ne batem in statistici...chiar e nevoie sa reluam discutia ?:)

Paul
16th February 2006, 15:20
fair play de Dambovitza

Daca tot am stabilit ca ne atrangem mana si salutam in final galeriile , ati zis ca nu va intereseaza votul , acum de ce insistati ?

Zicetzi mersi ca am trimis echipa a II-a , adica juniorii si tineretul...

Ce macel iesea daca trimiteam prima linie ... :evil:

alejandro
16th February 2006, 15:22
Exact,au spus sus si tare ca nu-i intereseaza votul,acum extind lupta si aici:rosu:

aliss
16th February 2006, 15:23
chiar nu ne intereseaza votul....aveam de lamurit niste probleme eu, personal....sau nici asta nu am voie?:P
votul merge in continuare, ti se pare ca incerc sa influentez cu ceva acest lucru?:)

philos
16th February 2006, 15:24
acuma suntem ca aia de barfesc despre politica in fata centrelor de votare, in ziua alegerilor :D:D:D

@ aliss & relansat
Multi am ramas cu nelamuriri dupa caftul asta :)...cel putin la unele faze si aliss m-a lasat masca :D...cred ca special a aruncat mesaje la oha ...a vrut sa-mi distraga atentia de la meci :D

aliss
16th February 2006, 15:25
ptiu drace...si eu care credeam ca nu te-ai prins:D:D

CoolRain
16th February 2006, 15:26
@Alejandro: Rosu ca rosu, dar tie ti se pare ca eu extind lupta? Am spus doar ca ati obtinut voturi de la useri destul de vechi dar cu foarte putine mesaje pe forum. Parca ar fi iesit de la naftalina. Iar restul e filozofeala pe tema "unul ca zero".:cya:

alejandro
16th February 2006, 15:27
eu m-am prins,da au facut mai multi asta,nu numai tu aliss:evil:
@coolrain,pai se vor vede si se vor sterge,sau cum va fi?

relansat
16th February 2006, 15:28
relansat...stiu foarte bine ce am spus pe threadul ala....pacat ca nu ai inteles si la ce m-am referit...chiar m-am straduit sa inteleaga toata lumea ...:)

Inseamna ca ori ai muncit prea mult si nu ti`a iesit (a la Niculaie aseara in meciu` cu Hertha) , ori ai fo` prea subtila pt mine :D

Nu e nevoie sa reluam discutia :ok:

philos
16th February 2006, 15:30
@ aliss & alejandro

Noroc cu alejandro :D...el m-a "prins" si pe mine...cu clei...de scaun...ca altfel imi lua mintile vraja lu' aliss si cine stie pe unde eram acuma :D

aliss
16th February 2006, 15:30
relansat:
ar mai fi o varianta...dar o pastrez pentru mine...:D
subiect inchis /hello
philos....te ducea, probabil, unde esti si acum :D

relansat
16th February 2006, 15:39
Mersi aliss esti o dragutza ! Vezi ca voturile pentru Steaua cresc :happy ... la voi stagneaza :P

vlad1607
16th February 2006, 16:50
Da acum cainilor ca tot pierdeti, puteti sa va schimbati avatarele ca sunt naspa rau... La fel si semnaturile, nici pic de originalitate/ingeniozitate. Sunteti toti unul... adica un zero.....

trebuie sa fie unul mai destept si ala esti tu ma fia :D radiezi de originalitate ...dc nu intelegi nu comenta ca scapi mai ieftin :D

Emilio
16th February 2006, 17:31
Meci pe muchie de cutit, felicitari tuturor jucatorilor.

Vot pentru Dinamo, motivele le puteti gasi in postarile mele de pe threadul de comentarii.

Totusi, daca as putea vota un jucator, acela ar fi Alejandro de la Steaua. Acest baiat basarabean, care nu a fost niciodata pe stadion la meciurile Stelei (sau cel putin asa am inteles eu dintr-o postare de-a sa) merita aplauzele noastre. El nu a ales sa tina cu Real Madrid sau cu Dinamo Kiev sau cu Spartak Moscova. El este un suporter infocat al unei echipe romanesti. Pe el il intereseaza ce se intampla in Romania, ce se intampla cu fotbalul romanesc, cu nationala Romaniei. In plus este si un baiat cu mult bun simt.

El este roman, ca si noi. Si cum este el sunt cu siguranta si multi altii si tare m-as bucura sa vad cat mai multi basarabeni pe acest site. Imi spunea Alejandro ca vrea sa deschida un thread despre fotbal dar si despre alte sporturi si sportivi din Basarabia. Eu unul voi fi prezent pe acel thread si va invit si pe voi sa fiti acolo. Asa cum basarabenii vor sa ne cunoasca pe noi, cred ca si noi trebuie sa facem un pas sa-i cunoastem mai bine.

relansat
16th February 2006, 17:50
Si eu sunt de acord cu alejandro in legatura cu ceea ce vrea sa faca ...

@emilio eu vreau sa cunosc basarabence :happy

cip_81
16th February 2006, 18:31
Da acum cainilor ca tot pierdeti, puteti sa va schimbati avatarele ca sunt naspa rau... La fel si semnaturile, nici pic de originalitate/ingeniozitate. Sunteti toti unul... adica un zero.....

E prima si, probabil, ultima oara cand postez aici...nu ma intereseaza cine voteaza, cum voteaza, pe cine voteaza, dar eu nu te inteleg pe tine, mai, fia, de ce jignesti la gramada ? Generalizand, nu faci altceva decat sa te trimit la proverbe si zicatori.

fia
16th February 2006, 18:34
Am vorbit cu ieppy aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=520424&postcount=8779) pe tema asta, s-a inteles gresit:

gata mey, so terminat meciul; asa ca o sa mai scriu si pe aici cand o sa am timp bineinteles. :D de abia am ajuns acasa. :((((((((

in alta ordine de idei, fia, iar s-a umflat muschiul in tine? ptiu drace, si daca nu te puneam la casa jienilor sa imi spui despre Dinamo intelegeam. ce face monitorul din om. :D

ce-ai ma caine rosu :P, ti s-a urcat sangele la cap... Ce vrei daca asta prefer eu dintre 2 rele... Dintre Steaua si Dinamo aleg Steaua.... macar pe Steaua o respect intr-o oarecare masura, Dinamo=0. Evident cu suporterii e cu totul o alta discutie, suporteri de treaba sunt la toate echipele de pretutindeni. :ok:
nu fia, eu am sangele bine rasfirat prin corp. nu ma intereseaza pe cine votezi, pe cine simpatizezi sau nu, ceea ce deranjeaza insa e acel mesaj cu sunteti 0 adresat, da da, suporterilor, in baza lipsei lor de originalitate. eu zic sa mai incerci sa si gandesti inainte sa scrii chestii din alea ca nu poti stii niciodata pe cine jignesti.
Nu a fost in intentia mea sa jignesc suporterii, daca am facut-o imi cer scuze.
ok, atat vroiam sa stiu. asta s-a inteles si de asta am intrebat. :) pararea ta despre dinamo era neinteresanta si nu se lua nimeni de ea.

cip_81
16th February 2006, 18:38
ma rog, e posibil sa se fi inteles altceva...asta chiar a fost ultima postare a mea aici. :D

philos
16th February 2006, 20:22
@ cip
aici pe thread-ul asta, aici in arena, aici pe forum? precizeaza mey baiatule ca am prins drag de tine si nu vrem sa te pierdem :):):)

stefanm14
16th February 2006, 20:23
Votez Steaua, desi si Dinamo a reusit sa se descurce, insa in unele chestii a dat cu bata in balta. O sa revin cand am timp si chef cu unele argumente.

joao pinto
16th February 2006, 20:36
Dupa parerea mea, nici una din cele doua "tabere" nu a reusit sa convinga. Aceeasi mentalitate de "superiori" la stelisti, aceeasi "agresivitate" la dinamovisti.
Cum insa nu exista optiunea de meci egal in poll, ma abtin de la vot.
O precizare, insa: prin prisma faptului ca Dinamo a evoluat in "deplasare" -vezi numarul de suporteri si locul "disputei" (fara suparare, dar OLS este un pic pro-stelist) -, Dinamo a iesit in avantaj la "adevar" cu acest scor egal.
Jucatorii meciului - Philos si Utilizator.

cip_81
16th February 2006, 20:45
@ cip
aici pe thread-ul asta, aici in arena, aici pe forum? precizeaza mey baiatule ca am prins drag de tine si nu vrem sa te pierdem :):):)

Uite, vezi cum ma faci sa nu ma tin de cuvant :D si sa creada publicul ca sunt un http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/44.gif ?
Doar aici nu voi mai posta, aici e tribuna si e deja plina. Pe forum mai ramanem, mai ales ca abia am reusit sa-mi "mobilez casa". :D

Acum ma scuzati, ma duc sa sarbatoresc cateva zile victoria, de ieri, cu Gyeongnam (oi fi scris bine ?). :D

Aaaa, sa nu uitam, felicitari celor doua echipe pentru victoriile de ieri...sincer...fara borcisme, fara becalisme, fara ipocrizie.

Paul
16th February 2006, 21:00
Scor 19 - 8 ;

Vad ca apare o noua categorie de smecheri: Se inregistreaza face spam , si in 10 de zile baga 50 de mesaje .

Asa ca ar trebui anulate de acum voturile celor care nu au in momentul in care voteaza , vechime si 50 de mesaje (scum scrie in regulament de fapt , insa e putin ambiguu)

Asadar , la Steaua , voturi anulate:

http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=13030
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=13567
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=10232
-------

La Dinamo :

http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=14082
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=14294

Scor real: 17- 6

Baskerville
16th February 2006, 22:12
sunt unul din ,,smecherii'' care au votat cu echipa suporterilor dinamovisti asa ca datorez niste explicatii


Va rog sa ii votati pe cei care au fost mai buni. Reamintesc faptul ca persoanele care au luat parte la lupta (11 de la Dinamo si 11 de la Steaua) nu pot vota. Votul poate fi oferit numai de spectatorii care au citit si urmarit disputa.

Votul este deschis 10 zile (in loc de 3) pentru ca lupta a fost foarte mare si as vrea sa se implice in vot cat mai multe lume.
nu am citit decat acest pasaj,si cum am ''urmarit si citit disputa''am crezut ca pot vota.Nu am citit Regulamentul decat dupa mesajul lui Paul(my mistake:ciocan: )asa ca nu am stiut ca poll-ul este deschis doar pt cei cu vechime peste 30 de zile si 50 de mesaje scrise.Daca stiam aceste lucruri nu votam.:no:
asa ca imi cer scuze moderatorilor pt neplaceri:)
P.S.
Paul,
19-3=17?

Paul
16th February 2006, 22:16
20-3 = 17 :P

Hai noroc , ca oricum rezultatul e clar ... :P

relansat
16th February 2006, 22:40
@stefanm stefane ma surprinzi :ok:

stefanm14
16th February 2006, 22:42
Adica ? Ce vrei sa spui cu asta ?

delaparis
16th February 2006, 22:47
Pe mine ce ma pune la gind este de fapt numarul mic de votanti.... :rolleyes:

Se pare ca spectatorii au fost aproape tot atit de numerosi cit jucatorii :D

Pai de ce ne-am consumat aici daca nu intereseaza pe aproape nimeni ?:D

@Desdemona iti multumesc mult si tie ... faci parte dintre cei mai toleranti useri de pe forum :rolleyes:

stefanm14
16th February 2006, 22:50
Nu e numar mic, 30 useri in 10 ore e bine. De-aia votul e deschis 10 zile, ca sa nu apare probleme de genul "nu am avut timp sa votez". Mai are lumea si alte treburi.

Paul
16th February 2006, 22:50
delaparis , multi pastreaza votul pe ultimele zile ... iti spun eu

vot vota peste 200 de oameni (parerea mea)
Multe voturi nule :(

delaparis
16th February 2006, 22:54
delaparis , multi pastreaza votul pe ultimele zile ... iti spun eu

:(

Atunci sa vezi Dinamo :P

Paul
16th February 2006, 23:02
neh , sunt de`ai nostri ...
stiu minim 10 stelisti grei care au stat in tribuna , si isi exprima votul la urma

pe cand Dinamo ... ?

Cam astia sunteteti : cei din Arena + vlad1607 + remy

Maxim 20 , de toti :D

delaparis
16th February 2006, 23:05
neh , sunt de`ai nostri ...
stiu minim 10 stelisti grei care au stat in tribuna , si isi exprima votul la urma

pe cand Dinamo ... ?

Cam astia sunteteti : cei din Arena + vlad1607 + remy

Maxim 20 , de toti :D

19 :P

Paul
16th February 2006, 23:09
multi ...foarte multi ...

delaparis
16th February 2006, 23:12
n-ai inteles...

relansat
16th February 2006, 23:16
Ce nu ati inteles ca o sa va zdrobim ? Sa va fie clar !!!

Paul
16th February 2006, 23:21
relansat , zii altfel

i-am zdrobit , lupta e gata :D

delaparis
16th February 2006, 23:23
Cine Relansat ? A jucat sau a aplaudat ?

Cainele
16th February 2006, 23:25
Da acum cainilor ca tot pierdeti, puteti sa va schimbati avatarele ca sunt naspa rau... La fel si semnaturile, nici pic de originalitate/ingeniozitate. Sunteti toti unul... adica un zero.....


fia nu ma asteptam sa te exprimi asa :( :no:

relansat
16th February 2006, 23:30
delaparis uita`te la scor 22 e pt Steaua nu pt Dinamo !

delaparis
16th February 2006, 23:34
Totusi cineva vrea sa-mi raspunda ?

Cine e Relansat ????

SORENSEN
16th February 2006, 23:43
pai ce argument sa dai cand lupta a fost dominata de stelisti ,plus ca sunt stelist ....am dat 2 argumente ...:rolleyes:

delaparis
16th February 2006, 23:49
pai ce argument sa dai cand lupta a fost dominata de stelisti ,plus ca sunt stelist ....am dat 2 argumente ...:rolleyes:

Dominata ? :o:

Intreaba-l pe Don cum e aia cu dominatia ... :D

PS. Ce argumente ?

relansat
16th February 2006, 23:52
@delaparis : Tatal tau !

BlueEnergy
17th February 2006, 00:18
Cotidianul “De Telegraaf” a facut o paralela intre jocul din grupa, cu Dinamo si partida de acasa, cu Steaua, precizand ca “militarii” au fost cu o clasa peste “caini”. De asemenea, sub titlul “Superba Steaua o opreste pe Heerenveen”, site-ul UEFA a mentionat: “Super Steaua. Echipa lui Olaroiu a luat un avantaj confortabil in perspectiva mansei secunde”.

relansat
17th February 2006, 00:22
Unde mah ... ca am primit niste info`s cum ca UEFA a ramas pe stilu` vechi ... acreditandu`l pe Protasov inca antrenor in Ghencea

ieppy
17th February 2006, 00:52
@delaparis : Tatal tau !

sa inteleg ca tu faci parte din categoria intelijentilor forumului? :happy

mare e gradina ta Doamne, si ce pacat ca nu ai facut si tu gardurile mai inalte si daca se putea chiar electrice. :D

iti dau un sfat, cand iti mai vine sa postezi ceva in genul, da-ti 2 palme, bea un pahar cu apa rece si dupa aia daca mai ai chef, mai da-ti 2 palme. :D

relansat
17th February 2006, 01:09
Ohoo uite avocatu` cainelui aici :o:


Cine Relansat ? A jucat sau a aplaudat ?

Omu` a intrebat si eu i`am raspuns in caz ca nu observasesi ... ce , doare ?

P.S : asta e ultimu` meu post aici ... sincer nici nu mai vad motivu` pentru care inca se mai voteaza de vreme ce voi dinamovistii

in eventualitatea (din ce in ce mai sumbra) ca veti pierde niciodat` nu veti recunoaste si veti gasi alte motive pt a va explica esecu`

@ieppy Noapte buna iti urez and Peace :ok:

ieppy
17th February 2006, 01:13
ptiu drace, ai zice ca ma cunosti de undeva. :D si pe mine ma intrebi daca prostia doare? :D nu am de unde sa stiu. :D

p.s cu atat mai bine ca e ultimul tau post aici. prezenta ta a fost cat se poate de colorata, nu spun insa si ce culoare. :P

noapte buna si sa cresti mare. :D

p.p.s de ce ai scos steaua de la echipele favorite? :happy nu raspunde ca altfel iti incalci cuvantul. :happy

desdemona
17th February 2006, 01:54
@Desdemona iti multumesc mult si tie ... faci parte dintre cei mai toleranti useri de pe forum :rolleyes:
Ma bucur ca ai observat ca am tolerat destule... :rolleyes: si am preferat sa tac din gura, din moment ce unii au sustinut ca e lupta speciala :ok: Dar nu-mi place ca tocmai cei care au avut destule avantaje ... impart acum acuzatii in stanga si in dreapta (dupa ce bineinteles sustineau ca sunt fair-play pana-n maduva oaselor si ca nici nu-i intereseaza de fapt rezultatul votului. Culmea, ei sunt cei mai mari contestatari :D). E amuzant, nu ti se pare? Mie da :happy
Cam din acest motiv incercam sa atrag atentia respectivilor sa fie mai moderati. Altfel, din partea mea, sanatate maxima pentru fiecare :ok:

ieppy
17th February 2006, 08:44
pardon? hai ca poate e un vis urat si citesc eu pe diagonala. de fapt lasa ca vorbim in privat. tare as vrea sa vad la ce exact te referi tu aici cand spui ca s-a legat cineva de rezultatul acestui vot. ca sa nu mai vb de fair play si restul acuzatiilor facute de tine si aruncate in stanga dreapta, spate fata.

si nu, nu e deloc amuzant, dar deja am inceput sa ma obisnuiesc sa nu mai fie.

Utilizator
17th February 2006, 10:16
Ieppy ai inteles gresit, Des nu se referea la noi ci la partenerii de intrecere:
"tocmai cei care au avut destule avantaje ... impart acum acuzatii in stanga si in dreapta"
"ei sunt cei mai mari contestatari "

Citeste te rog cu atentie si nu o acuza pe Des de ceea ce n-a facut. :ok:

Des este intr-adevar amuzant :)

Cainele
17th February 2006, 10:16
de ce o fi votat sun? sa dea bine la numar? :lol:

Utilizator
17th February 2006, 10:18
Cainele: din spirit de solidaritate cu Blueenergy :D

Ayrton
17th February 2006, 10:44
Daca tot s-au apucat stelistii sa se voteze pe ei insusi propun sa se abroge regula si sa putem vota toti cei ce am participat la lupta. Cine stie, poate am convins totusi vreunul, de exemplu Philos, sa vada realitatea si sa ne voteze! :D:D

Acum serios: solicit un raspuns numai din partea lui Vadim sau al lui Tudose referitor la cei ce voteaza. Sa stim toti daca regulile trebuiesc respectate sau nu.

Tudose
17th February 2006, 10:55
Vom respecta regulamentul ArenA, adica:

- Pot vota userii mai vechi de 30 de zile pe forum si cu minim 50 de mesaje scrise. De asemenea, nu pot vota userii implicati in lupta, ci numai cei din afara.

Datorita faptului ca au aparut si vor continua sa apara utilizatori care sa voteze desi nu au acest drept (in necunostinta de cauza sau intentionat), vom face calculul final la sfarsitul perioadei de 10 zile, pentru a nu sta mereu sa stergem voturi. Pana atunci, desigur, puteti sa tineti propriile scoruri.

Cainele
17th February 2006, 11:08
multumim pentru lamuriri Tudose :)

remy
17th February 2006, 12:57
Vedeti mai jos de ce nu votez Steaua, ci orice alta echipa, nu neaparat Dinamo.
Eu particip in "Arena", aproape zilnic, si sunt tabacit in luptele cu fanaticii stelisti, readucandu-i cu picioarele pe pamant, sa nu se mai laude, de zici ca ei sunt stapanii lumii, sau ca ei au inventat fotbalul. Zici ca ne-am nascut toti stelisti, lumea fiind facuta incepand cu domniile lor
De ce oare majoritatea lor (cred ca 80 %) il copiaza pe JIJI Becali, jignind, amenintand, chiar injurand, unii nestiind nici macar lucruri elementare din gramatica ? Puneti-va intrebarea asta, si vedeti care sunt mai calculati, mai cu capul pe umeri, fara sa faca mari greseli, mai documentati, in afara de majoritatea stelistilor ? Cred ca restul suporterilor in afara de Steaua sunt mai "umani", mai cu cerebel.
Nu jignesc prin asta, mai bine vedeti ce au putut scrie aproape toti stelistii, mai ales dupa ce am adus articole care incriminau Steaua lui Ceausescu si a lui JIJI. Ei nu stiu decat sa injure, sa faca nebuni, fanatici, obsedati, plus alte cuvinte urate, care nu le mai scriu aici, pe cei care le aduc dovezi despre istoria neagra a Stelei, despre isteriile si violentele de limbaj si fizice ale lui JIJI si MEME, plus sfidarea din partea lui Radoi, asupra tuturor oamenilr carese ocupa de Nationala.

Ca sa argumentez ce am scris mai sus, cititi aici, daca se poate tot threadul: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=515918
La fel, si aici, pt. a vedea ceva despre istoria Stelei, cea pe care tot incearca s-o curete (cu detergent ?) stelistii, laudandu-se tocmai cu cea mai neagra perioada a Romaniei, comunismul, dictatura, care era direct implicata la Steaua : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11516&page=2.
CITITI CHIAR TOT THREADUL, CA VEDETI DEMAGOGIA STELISTILOR, EI AU INCEPUT CU ACUZATII AIUREA ASUPRA UNORA CARE AVEAU PAREREA LOR, DAR EI NU VAD BARNA DIN OCHII LOR, VIOLENTELE SI SFIDARILE CELOR DE LA STEAUA, ASUPRA ADVERSARILOR DE ORICE FEL, CHIAR SI ASUPRA PROPRIILOR SUPORTERI !
SPER SA NU STERGETI POSTUL MEU, AM ARGUMENTAT CU LUX DE AMANUNTE VOTUL MEU, DOAR ATAT !

suporterita
17th February 2006, 13:08
Remy,talibane,verbul a fii la prezent se conjuga cu "EU SUNT" nu "EU SANT"asta ca sa vezi ca nu esti perfect in ale gramaticii limbii romane,nimeni nu te obliga sa te lupti cu noi,ai o placere masochista sa te rafuiesti cu noi.nu mai face pe victima ca de fapt nu esti decit victima propriilor stoluri de pasari care te bintuie prin creier,lasa oamenii in pace sa voteze cum doresc,conteaza mai putin cine cu cine voteaza ca nu e o problema de viata si de moarte.

alejandro
17th February 2006, 13:20
bey tata si threadul asta l-ai umplut cu dovezi...

remy
17th February 2006, 13:24
Ce dovada mai vreti ca tot ce spui cu documente despre Steaua sar de fund in sus, si se leaga de banalitati, in loc sa vada fondul problemei.
N-am voie nici sa scriu sau sa argumentez un vot, ca gata, sar hienele.
Stati linistiti, ca tot voi ramaneti cei mai jenanti in momentul in care jigniti pe Forum direct persoanele, nu cluburile, oamenii de acolo.
Ce avem de impartit noi aici ?
Sau sunteti angajati la Steaua, sa faceti propaganda lui JIJI, cel pe care nu-l intereseaza altceva decat politica, cum sa ajunga mai sus prin intermediul Stelei ? Asta calca pe cadavre numai sa ajunga sus. Doar stiti ca el, ca sa scape de unele probleme, a declarat ca mai bine vinde palmaresul clubului Steaua, numai sa-si vada de ideile lui in continuare. Ramaneti cu acest personaj care face misto si de suporterii stelisti, pe care, el si cu MEME Stoica, i-au batut (!!!), pentru ca nu erau multumiti de jocul Stelei.

PS: Suporterita, draguto, daca tot te legi de gramatica, iti fac pe plac si bag "sunt", dar mai studiaza pe Google si vezi ca se foloseste si SANT, si SUNT, si SINT, nu exist o regula stricta. Ii faci analfabeti si pe ziaristi, scriitori, etc. ? Mai usor aceste tipuri de corecturi ca nu-s reale, doar un moft al tau si, parca al lui Steaua-Mania, care n-arece face si repeta ca o flasneta aceeasi problema. Daca e asa, tu de ce scrii "decit, bintuie
Mai invata putin, mai ales ca faci greseli mari pe mm patrat.
Nu dau lectii, dar zi si tu ce greseli ai aici: Remy,talibane,verbul a fii la prezent [A FII, UNDE AI AUZIT ACEA FORMA A VERBULUI, NU ESTI ROMANCA ?] Dar virgulele, punctuatia, mai invata s-o pui in fraze, ca nu se mai intelege nimic din ceea ce scrii.
Exemplu scris de tine: "te rafuiesti cu noi.nu mai face pe victima ca de fapt nu esti decit ..."
Corect este: "te rafuiesti cu noi. Nu mai face pe victima, ca de fapt nu esti decat ..."
Uite ce-am ajuns, sa corectez pe cineva cum sa scrie in limba Romana ! Nici eu nu sant perfect, dar nici asa. Cine a ajuns sa ma corecteze, si cu ce !
Doar nu esti ruda cu JIJI !

VOTATI IN CONTINUARE, CUM DORITI FIECARE, DUPA PREFERINTE SI SIMPATII, EU DOAR AM ARGUMENTAT DE CE AM VOTAT ASA.
SI STELISTII SA NU SE MAI OFUSCHEZE ATATA ! N-ARE ROST, VIATA E LUNGA.

suporterita
17th February 2006, 13:50
[QUOTE=remy]jocul Stelei.

. Cine a ajuns sa ma corecteze, si cu ce !


poate argumentezi putin,nu de alta dar tare as vrea sa mai stai citeva zile pe bara,cel putin eu m-am saturat de aberatiile tale.

aliss
17th February 2006, 13:55
dragilor...nu va mai ciondaniti atat...ca nu e sfarsitul lumii...:)

remy
17th February 2006, 13:56
Ce, SUPORTERITA, interzici si dreptul de a respira ?
Hai, pa, stelisti si bucurati-va de victoria cu Heerenveen.
Si, putina gramatica si punctuatie nu strica, pt. ca e un Forum respectabil. Cum e cu formele SANT, SUNT, SINT ?
Mai bine vorbim pe privat, ca sa nu mai ocupam threadul cu astea. Mai bine asa, sa-ti explic ce si cum e cu limba romana.
Terminat cu OFF-Topicul, dar trebuia sa raspund intr-un mod cat se poate de elegant la cate jigniri ordinare mi s-au adus (nu de Suporterita, de altii, vedeti linkul pus mai sus).
AM SUPARAT ASA RAU PE CINEVA ? VOI CE ATI FI ZIS DACA VA JIGNEA ATATA, O PERSOANA PE CARE NICI N-O CUNOSTI, DECAT VIRTUAL ?
Votati in continuare si, daca nu va place sau nu va convin unele realitati, ignorati-ma sau mergeti pe alte Forumuri unde nu se critica Steaua lui JIJI, poate vor fi acolo doar laude ca-n comunism.

BlueEnergy
17th February 2006, 14:16
Eu vroiam sa vad nr de voturi de la fiecare echipa si de aia am votat! Apropo... am observat ca multi fani dinamovisti, daca vad ca nu au ce zice de Dinamo au inceput sa o dea in lectii de limba romana!:D E forum de sport nu forum lingvistic! Ptr astia cu lectiile gramaticale... poate il intereseaza pe George Pruteanu chestiiunile legate de limba romana! Asta e forum de sport si nu se cere facultate sa se poata posta aici! :D

alejandro
17th February 2006, 14:19
Buna idee!!!
Si eu vreau sa vad voturile,fara sa ma duc la view!!!
Intrebare,am voie sa votez?

aliss
17th February 2006, 14:20
Pot vota userii mai vechi de 30 de zile pe forum si cu minim 50 de mesaje scrise. De asemenea, nu pot vota userii implicati in lupta, ci numai cei din afara.

n-ai:P

remy
17th February 2006, 14:26
Altul care e pe langa subiect (BlueEnergy). Cine a inceput cu corectarile cu formele verbului a fi ? Eu doar i-am raspuns la corectari.
Si, de jignirile aduse, nu numai mie, ce ai de zis ? Stii sa citesti ce am scris eu acolo ?
Tie ti-ar fi convenit sa fii facut in toate felurile, doar pt. ca ai o opinie, si o si argumentezi prin dovezi ?
Gata, terminati cu lucrurile pe langa subiect, si sa ne spunem fiecare parerile liber, fara sa ne jignim, ca n-avem nimic de impartit. Dar sant satul de modul de abordare al unora pe Forumuri, doar sa atace persoana care nu-i este pe plac pt. ca are alta opinie, in mod civilizat.
Poate, prin ceea ce am scris, veti reveni cu picioarele pe pamant (nu sant foarte multi, dar sant destui). Apropo, pe unde mai este LUCKY_Old_G ? E exemplul cel mai elocvent asupra a ceea ce am scris eu mai sus.
Nu stergeti ce am scris, ca e ceva util si pt. moderatori si Administratori, sa pastram un nivel mai decent al discutiilor si sa terminam cu lucrurile care sant de mahala aici, cu injuraturi sau jigniri aproape la orice post, mai ales la adresa mea

alejandro
17th February 2006, 14:26
@aliss:mde,cenzura asta...si mai ziceati ca OLS e pro Steaua:ciocan: :D :D

@remy,gata am inteles,ai perfecta dreptate,plz inceteaza,dau o bere cand ne vedem ajunge,te rog cu lacrimi in ochi...

delaparis
17th February 2006, 14:27
dragilor...nu va mai ciondaniti atat...ca nu e sfarsitul lumii...:)
E sfirsitul lui Steaua :D

CoolRain
17th February 2006, 14:31
@alejandro: regulamentul are o mica dispensa pentru situatia speciala prezentata de tine. Votezi cu Dinamo :ok:

alejandro
17th February 2006, 14:35
you wish...mai bine ma impusc:D
poate votez cu dinamo daca cineva de la voi voteaza cu steaua...
s-o intreb pe aliss:
aliss,mai tii cu dinamo?:drak:

CoolRain
17th February 2006, 14:36
Votez eu cu Steaua. U first!

aliss
17th February 2006, 14:44
alejandroooooooooo....ajungi tu pe aici :D:D
da mah..."caine pana la moarte si dincolo de ea"...ce nu ti-e clar :D

remy
17th February 2006, 14:56
Lasa-i, ca ei au declarat ca nu-s romani, ca n-au nevoie sa joace la Nationala Romaniei. Pentru ei in Romania nu exista decat Steaua, de ce naiba mai exista alte echipe ?
Sa fie excluse din campionat, sa fie ei stapanii. Sau sa-si faca un campionat propriu.
Cam asta e gandirea stelistilor, de nu le mai ajungi la nas.
Mai mult echilibru, baieti.

alejandro
17th February 2006, 15:00
@coolrain,neeee ambii odata:D
@aliss,"caine pana la moarte..." mi-e clar,da' eu am crezut ca pana la moartea din Uefa...mai traiti?:D

aliss
17th February 2006, 15:02
bineinteles:D...nu ai citit toata fraza......."si dincolo de ea" :D

Paul
17th February 2006, 15:03
Votez eu cu Steaua. U first!

Daca era lupta 1 la 1 , eu as fi votat cu adversarul , adversarul cu mine si era ok.

Nu vota cu Steaua , ca bulbersezi votul aiurea ... :ok:
---

Nu stergeti ce am scris, ca e ceva util si pt. moderatori si Administratori, sa pastram un nivel mai decent al discutiilor si sa terminam cu lucrurile care sant de mahala aici, cu injuraturi sau jigniri aproape la orice post, mai ales la adresa mea

Buei , mai bine o jignire decat o fraza idioata.
Tine minte asta si analizeaza.

Nu te mai baga tu mare justitiar.
Ce intelegi tu prin nivel decent al discutiilor ? Floricele pe campii , tanananananana .....

Incearca sa scrii ceva de calitate , referitor la Dinamo , nu sa arunci non stop cu noroi in Steaua ... :ok:
Inteleg sa arunci cu subtilitati (cum facem si noi) , dar las-o mai moale , ce daja ne iriti ...
Cere-te afara , ca te ajuta adminii ...

delaparis
17th February 2006, 15:13
....Dar nu-mi place ca tocmai cei care au avut destule avantaje ... impart acum acuzatii in stanga si in dreapta (dupa ce bineinteles sustineau ca sunt fair-play pana-n maduva oaselor si ca nici nu-i intereseaza de fapt rezultatul votului. ...

Nu acuz pe nimeni ... am facut numai o remarca :)

Dar poate ca nu vorbesti de mine ? :D

alejandro
17th February 2006, 15:15
bineinteles:D...nu ai citit toata fraza......."si dincolo de ea" :D
eu ti-am propus,sa nu zici ca nu-ti sunt prieten..asa o fata draguta si sa sufere atata timp...las' ca poate te aduc cei din familia ta pe calea cea dreapta my dear:P

ps:traiti?eu as zice ca supravietuiti:D

remy
17th February 2006, 15:15
Pt. Paul:
Ti-e frica, copile, ca mai gasesc ceva articole sa critice Steaua ?
Stiu ca tu erai in discutie sa fii eliminat definitiv de pe Forum, ca ai avut multe abateri, si nu numai cu mine !
Cere-te singur afara, sau ia o pauza, ca ai mai multe de facut in viata decat sa aperi cu orice pret ce e rau la Steaua. Mai tii minte cand era sa faci infarct, in ultima etapa, cand Dinamo a batut pe Poli Timisoara, in ultimele minute, cand comentai pe Forum meciul exact ca Ilie Dobre ? Dupa aia ai disparut cateva zile de pe Forum, de ziceam ca ai patit ceva, Doamne fereste ! Mai usor cu fanatismul, copile, ca e mai buna sanatatea. De-asta-ti zic, sa lasi Forumul asta, ca dauneaza grav sanatatii !
Esti copil inca, si ai viata inainte, decat sa dai tu lectii unuia care are varsta dubla fata de tine. Macar respecta-l.
Lasa-ne, ca deja chiar ai stresat pe multi cu fanatismul tau pt. Steaua.
Ca sa-ti dovedesc ca nu-s fanatic, recunosc ca Dinamo nu prea are cu ce se lauda in Cupele Europene, asta mai ales samsarilor din fotbal, care au vandut de la Dinamo cat pentru 3 echipe.
Tu oare recunosti ce este si a fost rau la Steaua ? Vezi si linkul pus mai sus in legatura cu istoria neagra a Stelei.

aliss
17th February 2006, 15:18
.las' ca poate te aduc cei din familia ta pe calea cea dreapta my dear:P
N-au nici o sansa:D
Si stai linistit ca trece....dupa ploaie...iese curcubeul:P

alejandro
17th February 2006, 15:21
slava tie Doamne ca ai creat pe dinamo,cea mai tare echipa din lume,cea mai minunata,cea mai simpatizata,cea mai cea mai dintre toate,sa-i dai sanatate,multe realizari si tot ce-si doreste remy,numai fa-l sa ne lase in pace.
multumesc aniticipat...

Aliss,norok cu primavara asta:P

aliss
17th February 2006, 15:26
vezi? de asta mai dam noi in cate-o baltoaca:D...pentru ca a venit "primavara"...si au iesit la iveala :D

Paul
17th February 2006, 15:28
Pt. Paul:
Ti-e frica, copile, ca mai gasesc ceva articole sa critice Steaua ?
Stiu ca tu erai in discutie sa fii eliminat definitiv de pe Forum, ca ai avut multe abateri, si nu numai cu mine !
Cere-te singur afara, ca ai mai multe de facut in viata decat sa aperi cu orice pret ce e rau la Steaua.
Esti copil inca, si ai viata inainte, decat sa dai tu lectii unuia care are varsta dubla fata de tine. Macar respecta-l.
Lasa-ne, ca deja chiar ai stresat pe multi cu fanatismul tau pt. Steaua.
Ca sa-ti dovedesc ca nu-s fanatic, recunosc ca Dinamo nu prea are cu ce se lauda in Cupele Europene, asta mai ales samsarilor din fotbal, care au vandut de la Dinamo cat pentru 3 echipe.
Tu oare recunosti ce este si a fost rau la Steaua ? Vezi si linkul pus mai sus in legatura cu istoria neagra a Stelei.

remysor , asculta aici

Ma doare fix in punctu mort de articolele tale "critice " de Steaua.
Sincer as prefera sa fi in stare sa legi 3 fraze , fara copy/paste din ziare...

Daca esti barbatos , de ce nu ai luptat in Arena , sa arati acolo argumentele pro Dinamo sau anti- Steaua ... :)

Cat despre varsta , ai fix 12 ani (sau mai putin) . De la 13 ani incepi sa ai discernamant (cand te inscrii pe un forum te intreaba daca ai 13 ani sau mai mult...)
AI cerut acordul parintilor cand te-ai inscris aici ?

Daca vrei sa vezi cum se exprima un dinamovst care isi exprima varsta cu cifra "3" urmata de o alta cifra din intervalul [1;9] citeste`i pe Utilizator , RedHeat , sau chiar delaparis - care chiar daca cam o da in bara cu ideeile , are argumentul ca e plcat din tara , si nu e la curent cu realitatea din jungla romaneasca.

BlueEnergy
17th February 2006, 15:28
Altul care e pe langa subiect (BlueEnergy). Cine a inceput cu corectarile cu formele verbului a fi ? Eu doar i-am raspuns la corectari.
Si, de jignirile aduse, nu numai mie, ce ai de zis ? Stii sa citesti ce am scris eu acolo ?
Tie ti-ar fi convenit sa fii facut in toate felurile, doar pt. ca ai o opinie, si o si argumentezi prin dovezi ?
Gata, terminati cu lucrurile pe langa subiect, si sa ne spunem fiecare parerile liber, fara sa ne jignim, ca n-avem nimic de impartit. Dar sant satul de modul de abordare al unora pe Forumuri, doar sa atace persoana care nu-i este pe plac pt. ca are alta opinie, in mod civilizat.
Poate, prin ceea ce am scris, veti reveni cu picioarele pe pamant (nu sant foarte multi, dar sant destui). Apropo, pe unde mai este LUCKY_Old_G ? E exemplul cel mai elocvent asupra a ceea ce am scris eu mai sus.
Nu stergeti ce am scris, ca e ceva util si pt. moderatori si Administratori, sa pastram un nivel mai decent al discutiilor si sa terminam cu lucrurile care sant de mahala aici, cu injuraturi sau jigniri aproape la orice post, mai ales la adresa mea

Primul pas il poti face chiar tu, lasand scrisul asta colorat si folosirea excesiva a tastei caps lock! Ori scrii ca toata lumea, ori nu scrie deloc!:D

Paul
17th February 2006, 15:36
Omu` a descoperit recent forumul , si nu stie ca e o chestiune de bun-simt , ca sa folosesti formatarile de text (bold , size , color , underline ) doar cand ai ceva de zis , si in masura limitata. Probabil ca poarta ochelari , insa pe astia sanatosi , ne cam dor ochii cand vedem scrisul colorat. Zi mersi ca nu scrie cu verde deschis sau stiu eu ce nunate de albastru ... :great:

I se trage de la cartile de colorat , de acolo are mania culorilor...
Cat despre copy/paste remy am mai zis...
Citim si noi ziarele , stim ce se scrie , nu trebuie sa ne dea copy/paste , 24/24 ...

ieppy
17th February 2006, 15:38
si nu stie ca e o chestiune de bun-simt , ca sa folosesti formatarile de text (bold , size , color , underline ) doar cand ai ceva de zis , si in masura limitata.

si tu de ce le folosesti atunci? :D

remy
17th February 2006, 15:40
Dar voi ce vreti, faceti voi un Forum propriu, si stergeti optiunile de "Color", "Bold", etc. ?
Daca e asa, cam 40 % dintre posturi ar trebui corectate sau sterse. Mai grav e cand aduci injurii persoanelor de pe Forum si nu esti penalizat.
Si, pe pagina asta, unde am bolduit sau am colorat o fraza, decat un post de mai sus, in care am vrut sa subliniez ceva, Paulica ? Ia o pauza, si ramai la arbitrajul tau, si vezi sa nu te alerge aia cu topoare, furci, cand arbitrezi prin divizia a 4-a ! Si respecta pe cineva care are destui ani ca sa-ti raspunda la aberatiile tale.
Cum vrei sa subliniez ceva, ca sa sara in ochi ? Doar nu bag culori tipatoare, sau scriu totul cu culori sau bold.
Vad ca voi continuati discutia fara subiect, vorbiti doar alte balarii, in loc sa distingeti ce-i mai important.
Oricum, n-avem ce discuta cu majoritatea stelistilor, ca doar ei sant stapanii lumii.
Mai bine decat sa vorbiti aiurea, va luati de vazut un film, de jucat un joc, sa ascultati o muzica, pt. ca mi-e frica sa nu patiti precum Paulica, atunci, in meciul Dinamo - Poli.

Paul
17th February 2006, 15:43
si tu de ce le folosesti atunci? :D

le folosesc la fel de des ca si tine , adica rar...

@remy , iti garantez ca daca ai idei de calitate , nu ai nevoie de size si color ...
Ti le citeste lumea si daca au 2km lungime ...
In schimb eu cand vad color , nu prea citesc.
Si multi fac ca si mine .

Eventual bold , size si color nu au ce cauta pe forum, decat pentru efecte speciale la semnaturi ..

-------

Oricum, n-avem ce discuta cu majoritatea stelistilor, ca doar ei sant stapanii lumii.
Ai invatat la istorie in clasa a VII-a de feudalism , si acum ai vedenii ca stapani ...

In ziua de azi nu mai prea exista stapani ... numajupani

ieppy
17th February 2006, 16:00
adica niciodata vrei sa spui. dar in fine. :D

remy
17th February 2006, 16:01
Distrati-va cu Ilie Dobre al nostru (Don' Paulica), si cititi mai ales incepand cu pagina nr. 17, din Internet Explorer din data de 4.12.2005, ora 20,19 (in Opera sau Mozilla, nu stiu exact), incepand de la "am pornit cronometru (au trecut 52 de secunde), am facut rugaciunea, mi-am pus sapcheta cu poli in cap si astept"

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10225&page=17

Cred ca va dati seama ca nu aberez in nimic din ceea ce scriu, aduc si exemple de fanatici putin plecati ...
Nu-i asa ca nu-ti convine, Paulica, sa arat cum va manifestati voi, stelistii, mai ales tu ?
Acum inteleg de ce sariti voi pe mine la orice scriu real.

Paul
17th February 2006, 16:04
aduc si exemple de fanatici putin plecati ...

haha , detaliaza ce inseamna putin plecati ... ?

alejandro
17th February 2006, 16:25
remy,tu cu cine ai votat si de ce?

delaparis
17th February 2006, 17:41
Hai sa-ti raspund eu .

A votat cu Dinamo.

De ce ? pentru ca a fost mai buna ... :D /hello

Neamtu
17th February 2006, 17:44
Tare lupta. Paul:ok: , Philos:ok: , Utilizator:ok:
Deci, rezultat 2-1 pentru Steaua:D
Daca scria si Cool Rain mai mult era aproape egal.:D

Paul
17th February 2006, 17:48
Hai sa-ti raspund eu .

A votat cu Dinamo.

De ce ? pentru ca a fost mai buna ... :D /hello

mergand pe argumentul asta:

Steaua - Dinamo 31-12 ...
de ce ?
Steaua a fost muuuult mai buna :D

philos
17th February 2006, 19:22
@ remy
"Cred ca restul suporterilor in afara de Steaua sunt mai "umani", mai cu cerebel.
Nu jignesc prin asta, mai bine vedeti ce au putut scrie aproape toti stelistii, mai ales dupa ce am adus articole care incriminau Steaua lui Ceausescu si a lui JIJI."

Adik imi spui ca nu prea sunt "uman" si ca nu prea am cerebel...dar nu ma jignesti nu?!
A propos, vorbesti de fanatismul altora, dar pe-al tau il sesizezi?

On-topic: Uti sau Ieppy (ca nici acum nush care a fo' Capitanu' :D - nu al' de la Legiune), de ce nu l-ati luat mey pe Remy in echipa? Macar asa ne mai distram un pic :D si sunt convins ca ar fi inclinat decisiv balanta intr-o parte sau alta (ce-i drept ca nu stiu daca in fav. Stelei sau a lu' Dinamo :D)

interfan
17th February 2006, 20:07
Pana acum e clar dupa voturo!!
Oricum votam cu Steaua!

inter
17th February 2006, 20:52
vad ca moderatorul de la Olteni a votat ....ai fost vere vreodata in ghencea? .. nu cred ...
in fine e optiunea ta , din moment ce nu cunosti drumul "serelor" ...

iulian
17th February 2006, 21:01
si nu avea voie intere ? sau trebuia sa-ti ceara voie ?

inter
17th February 2006, 21:12
ce surpriza... ete cum liderul ghencist sare in sus ... pupalash ... oltenii stiam ca nu se baga la o asemenea disputa ...asa ca mai usor cu "indoctrinarile" pe aici ...
despre cerut voie? nici vorba .. da trebuia sa realizeze cand isi da cu parerea intr-o disputa a 2 echipe care numai "amice" nu ne sunt ... asa ca .. e treaba lui ... si mai ales ca cica e moderator la "prazari" ... se pare ca la aia din ghencea :D:D

remy
17th February 2006, 21:13
URAAA, a castigat Steaua Ceausista, JIJI-sta, Steaua Cre(s)tina [mai bine fara "a", la ce circ a fost in tur, stiti voi, ne vindem palmaresul, jucatorii, etc., numai sa nu pierdem banii]. Mai bine ne parasea din Fotbal ciobanul vostru.
Ce daca santeti mai multi, inseamna ca santeti si mai destepti, stiti voi proverbul ?
Si iar va credeti ca dominati lumea. Razboinicilor ce santeti.
Semanati cu Napoleonul vostru, pentru ca-l adulati si-l laudati, ca va baga banii la club. Doar cu cerebelul sta mai prost.
APROPO, V-ATI DISTRAT CU "ILIE DOBRE" AL NOSTRU, PAULICA CEL VITEAZ (ALUZIE LA "MIHAI VITEAZUL"). CE SPECIMENE POT EXISTA PE ACOLO !
HAI, STELISTI, CHIAR NU MAI STITI DE GLUMA ?
ASTEPT SA MA HACUITI IN SCRIS, CA ASTA V-A MAI RAMAS.
SI POATE VA DAM O MEDALIE CA ATI CASTIGAT IN CLASAMENT. SANTETI TARI, CE MAI ?

iulian
17th February 2006, 21:25
Remy...citeste primul post din arena tata....parca pentru tine a fost scris special :ok:

interica...vad ca incerci sa mani..pulezi oamenii pe aici...ca de ce a votat ala ...ca de ce a votat ala cu alalaltul.....bla bla ...ia nu mai incerca tu sa mentii spiritul de turma la voi...lasa omu sa voteze si sa zica ce crede. Sau daca e moderator la
"prazari" (n-am scris eu...) nu are voie sa aibe opinii proprii ci numai dictate de la "centru" ?

inter
17th February 2006, 21:31
nu pupalash .. da daca te iei de mine , mai bine vezi cine vota la voi ... de aia "membrii marcanti " .. ete cum ma silesti tu sa va fac rau, desi nu ma intereseaza disputa ... asta
macar "cainii" ... votara corect , da vad ca din ghencea miros de "blat" vine ... asa ca mai usor cu influentarea ... vota .. al nostru oltean ... asa vru el ..... treaba lui .. da la voi sunt cam multi "iezi" care detera cu "batu" ... ... catelandri nu prea vazui ... asa ca ...no comment :D

Ioca10
17th February 2006, 21:37
URAAA, a castigat Steaua ......
Multzumim:D aaa citeste primu post din confruntare tzi-e dedicat:D

iulian
17th February 2006, 21:38
pai nu prea sunt interica...nu prea sunt (catelandri) vorba proverbului..."unde nu e...nici Dumnezeu nu cere" - asta ca sa te luminez cum sta treaba...ca poate din B se vede mai greu in zare.

cat despre partea cu " oltenii nu se baga in astfel de dispute"...ma faci sa rad...glumetule :))

inter
17th February 2006, 21:42
pai din cate am citit ... ca ei sunt cu "blaturile" .. da bag seama ca voi vreti sa-i intreceti ... mde asa se vede din Serie B ... si sunt mandru ca ai mei sunt acolo si nu au facut blaturi ... asa ca ciocu mic ... ca daca imi aduc aminte ... simbolul vostru Lacatus .. era pe un gard din ghencea ... si scanda impreuna cu peluza voastra "Stiinta Craiova" oare de ce? va uimit corectitudinea? ... nu trebuia .. si hai ca mai vb. si maine daca ai chef de "remember" ..

Paul
17th February 2006, 21:43
remysor urli ca esti jignit si injurat ...
pur si simplu o meriti si nu stiu ce ma face sa nu-ti zic cateva ... :mda:

Uite cate jigniri subtile poti scrie intr`un post:


Steaua Cre(s)tina

Intr-o vreme (cand tu nu erai pe forum) semnatura mea zicea asa:

Doar intr-o minte cretina exista Steaua Crestina !
Alazia la acea vreme era clara , insa se pare ca are o raza mai mare de actiune.



Ce daca santeti mai multi, inseamna ca santeti si mai destepti, stiti voi proverbul ?

Multi da prosti ...

Remysor , nu e un proverb , o doar o vorba pusa in gura lui Al. Lapusneanu
Da la gradinitza se studiaza nuvele istorice?

Apropo , proverbul asta il stii ?


Rau e sa fi prost , da si mai rau e sa nu-ti dai seama !


APROPO, V-ATI DISTRAT CU "ILIE DOBRE" AL NOSTRU, PAULICA CEL VITEAZ (ALUZIE LA "MIHAI VITEAZUL"). CE SPECIMENE POT EXISTA PE ACOLO !

S-o faci pe aia care ti-a dat viata specimen , buei.
---------------------------------------

Concluzie :
Esti imaginea perfecta a ideei lui Gica Chioru cu care iulian a inceput Arena

Dinamo si suporterii ca tine ilustreaza perfect un complex de inferioritate.

Pe cat ii respect pe dinamovistii care au LUPTAT sa demonstreze ca nu e asa (daca au reusit sau nu va decide votul) , care au LUPTAT pentru culorile lor , si cu care ne-am pus de acord ca votul nu e cine stie ce relevant (si zic asta dupa ce e clar cine castiga) pe atat te pot dispretui pe tine si cei ca tine care citeau de zor ce se scrie pe aici , si te dau mari viteji dupa ce lupta s-a incheiat.

Demonstrezi prin atitudinea ta cat poti fi de frustrat dintr-un amarat de poll , care da castigatoarea Steaua. Daca aveai materie cenusie in cutia craniana , ai fi observat o chestie subtila.
De uitai la cei care au votat , si incercai sa`i identifici pe neutri :

Neutrii Stelei : archaeus, stefanm14 (Craiova) , fia (Rapid) , GeKuRa (Poli Iasi).
Restu sunt stelisti sau filo -stelisti sau nu stiu cu cine tin ...

Neutrii lui DInamo : Emilio (Rapid) si ultravioletu (FC Arges) .

Mai sunt 2 "sportisti", insa cunoastem amanuntul ca ei sunt in relatii excelente cu Cainele (jucatorul lui DInamo) si ii trec la filo-dinamovisti.

Imi dau seama despre modul tau de a gandi , daca te oftici dintr-un poll amarat ... :ciocan:

Daca ai nevoie de un psihiatru , iti recomand unul bun ...

gicu
17th February 2006, 21:57
pai nu prea sunt interica...nu prea sunt (catelandri) vorba proverbului..."unde nu e...nici Dumnezeu nu cere"
si "unde e..." iulian, la "pariuri"? Mai sunt multi? :D


...dintr-un amarat de poll , care da castigatoarea Steaua.
S-a terminat votul cumva si noi nu stim? Se voteaza cine ajunge repede la xx, d-aia au navalit toti? :D

ieppy
17th February 2006, 21:58
iulica, mai ramane sa voteze gabylove si sunteti in formula completa. :happy

DELPIERO: hai mah tupeistule, mai sterge mesaje, chit ca in ele apar lucruri mai inteligente daca ai putea tu vreodata sa scoti pe gura. :D impartialule, ce te bagi mah in votul asta? tu ai votat, gata pa, du-te si te joaca si lasa oamenii mari sa vb intre ei ca esti in plus. :D

iulian
17th February 2006, 22:01
sau mac mac la voi :ok:

remy
17th February 2006, 22:02
Hai, lasa-ne, Paulica, copilash zgubilitic, vezi sa nu te ataci prea tare, ca poti pati ceva. Chiar m-ai speriat atunci, ca disparusesi cateva zile, nici nu ti se mai auzea glasul.
Fanatic mic ce esti. Mai cresti pana sa ai dreptul sa vorbesti cu mine. Mai ai cateva decenii pana te maturizezi.
Si, vezi, Steaua si fotbalul dauneaza grav sanatatii.
Pe cand mai comentezi un meci in care sa fii asa zbuciumat ca acolo ?
Mai am si alte surprize, nu te bucura inca.
Vom dezvalui multe despre tine, copile, ca prea te incordezi ca un arc.
Si vezi, am citit pe undeva ca ai jignit pe mai multi, chiar vroiau sa te excluda pt. comportament indecent. Nu continua ! Evita-ne, ca n-are rost efortul tau, tot vor rade multi de tine.
Nu uit cand m-au banat din cauza ca te-am pus la punct ca ma injurai, si asta nu odata, fara sa te jignesc. Iar tu ai fost iertat. Si continui.

Paul
17th February 2006, 22:03
Scor:

Voturi exprimate : 50
Steaua 70 % - 35
Dinamo 30 % - 15

-----
Scor real.

Ia sa vedem ce voturi se anuleaza :

beastmaster - http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=2880
- un are posturi

User vechi , din 21 May 2004. Este celebru in .ro din 2 motive .
Este un excelent jucator de hattrick (a ajuns prin sferturile Cupei) , si este unul dintre cei mai talentori jucatori de Snake din Arcade.
Sta pe forumul asta sa-mi bata recordul din Arcade ... :ok:
E din Iasi , e stelist , il stiu din Hattrick , oricum regula e regula votul i se anuleaza.

BlueEnergy - a luptat in Arena
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=2880

bluesky - are 12 mesaje , dar are vechime
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=13030

maldini2006 - are 27 de mesaje;
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=13567

One-Man Show - 12 mesaje , nu are vechime
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=14372

storm - nu are mesaje;
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=10232

sun - a luptat in Arena
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=8998

zob79 - are 4 mesaje (alt stelist celebru din Hattrick unde ii injura pe toti :ok: , mare jucator de Arcade)
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=4991


---------------------------
la DInamo:

andreif - nu are vechime
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=14035


Baskerville - nici vechime nici mesaje
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=14294

himi - nu are vechime
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=1283

kosssmin - nu are nici vechime + 0 mesaje
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=14082


La Steaua se anuleaza 8 , la Dinamo 4.

SCOR REAL SI NEOFICIAL:

Steaua 35-8 = 27
Dinamo 15 - 4 = 11

Steaua 27 - 11 Dinamo

gicu
17th February 2006, 22:05
ia mai calculeaza la himi o data :D sau mai bine taci...
LE. hai c-am vorbit prea mult pe-aici, dar zau ca nu va potoliti. Paule, ce nu-ti convine tie...ca voteaza neutri cu noi? Asteapta sa pierdeti oficial si apoi iti explic de ce :D

Paul
17th February 2006, 22:10
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=1283

Join Date: 19th January 2004
Are cumva 30 zile vechime?

Intrebari pentru administratori !
E valabil votul unui user care la in ultima zi a votului are 30 zile vechime si 50 de mesaje , sau trebuie sa aiba inainte de arena.

Mie mi se pare normal sa fie inainte de Arena ,sa fie aplicate aceste restrictii.

Vrem niste lamuriri ...

Paul
17th February 2006, 22:11
Asteapta sa pierdeti oficial si apoi iti explic de ce :D

Hahah , cum sa pierdem bre, chiar nu vezi scorul ?



Si vezi, am citit pe undeva ca ai jignit pe mai multi, chiar vroiau sa te excluda pt. comportament indecent. Nu continua ! Evita-ne, ca n-are rost efortul tau, tot vor rade multi de tine.
Nu uit cand m-au banat din cauza ca te-am pus la punct ca ma injurai, si asta nu odata, fara sa te jignesc. Iar tu ai fost iertat. Si continui.

Ia zi`mi cate banuri ai strans in 4 luni pe forum . Cel putin vre`o 3 !
Stii cate am avut eu in 3 ani : 4 (patru)

gicu
17th February 2006, 22:13
Paul, ti-am zis ca te faci de ras. N-are 30 de zile vechime, corect...are mai multe. Te las pe tine sa calculezi :P

ieppy
17th February 2006, 22:15
gicule, ia-l usor. e candidat la emisiunea: copii spun lucruri trasnite. :D

Paul
17th February 2006, 22:17
ooops

n`am vazut acel 2004 ...
sorry

Oricum intrebarea mea ramane in picioare: La ce data se aplica restrictiile de vot?

La inceputul Arenei 6 feb (adik la acea data sa fi avut 30 de zile si 50 mesaje) , la inceputul poll-ului (16 feb) sau la finalulul pollului (26 feb)

Ioca10
17th February 2006, 22:17
gicule, ia-l usor. e candidat la emisiunea: copii spun lucruri trasnite. :D
Alooo compexu e cineva aks:D,relax sa numaram voturile:D

gicu
17th February 2006, 22:17
neh, nu vroiam sa-l iau deloc, dar prea isi baga nasul unde nu-i fierbe oala :)

ieppy
17th February 2006, 22:21
ioca, hai nu te baga ca stii ca te depaseste. :D si daca tot numaram, poate paul exxplica de ce l-a ratat pe one-man-show si pe userul goliat care seamana perfect cu un alt user. :D

cip_81
17th February 2006, 22:21
Paulica, vad ca ti-a sarit repede asta in ochi...dar de domnul starsteel n-ai pomenit. De hopshio nu. De unul ovidiu it nu. De beastmaster nu. De ce? Pentru ca faci exact ce faceai si in Arena.
Oricum, din partea mea, paulica, poti vota si tu...vorbesc cat se poate de serios. Am intervenit doar pentru motivul asta...ai ochi doar pentru ce-ti convine.

Paul
17th February 2006, 22:24
n`ai decat sa`i numeri si tu ...
pe beastmaster si hopshiio i-am taiat da nush cum nu ti-a sarit in ochi ...

Ioca10
17th February 2006, 22:30
Avand in vedere cum au decurs primele doua zile de voturi :D concluzia e una simpla Dinamovistii scapa mai lejer daca declara pe propia raspundere ca au pierdut:D

himi
17th February 2006, 22:30
Scor:

Voturi exprimate : 50
Steaua 70 % - 35
Dinamo 30 % - 15

-----
Scor real.

Ia sa vedem ce voturi se anuleaza :


himi - nu are vechime
http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=1283



Steaua 27 - 11 Dinamo

Frate io n-am vechime din ianuarie 2004 iar tu ai din decembrie 2003...

In rest sa ne chemi la majorat!

Paul
17th February 2006, 22:34
alo , am vazut 2006 in loc de 2004 , zau ... :D

ia zii , il cunosti personal pe Cainele ... cica e mare fan Sportul , nu rateaza nici o deplasare :evil:

remy
17th February 2006, 22:35
Paul asta e frustrat de orice nimicuri. Moare de ciuda, isi face harakiri daca e pe locul 2 Steaua !
Rar am vazut atata fanatism. Pe mine ma doare undeva ca Dinamo ar fi pe locul doi. Nu eu sant angajat la clubul ala, doar simpatizez cu ei cam de 40 de ani.
Stai linistit, tata, si traieste-ti viata !
Asa de frageda ai varsta si te dai de minim 30 de ani.
Revino-ti.

don_denver
17th February 2006, 22:36
da..poate..doar la un tip...cu user-ul remy...:D

ADelPiero
17th February 2006, 22:38
imi spun si eu parerea despre aceste voturi... cred ca meciul a fost pierdut clar de "oaspeti" din cauza faptului ca Dinamo nu a avut un capitan pe masura cerintelor ... nu cred ca a fost compatibila "pozitia" acestuia in teren :ok:

Ioca10
17th February 2006, 22:38
Paul asta e frustrat de orice nimicuri. Moare de ciuda, isi face harakiri daca e pe locul 2 Steaua !
Rar am vazut atata fanatism.
Stai linistit, tata, si traieste-ti viata !
Asa de frageda ai varsta si te dai de minim 30 de ani.

Mai la stanga,mai la dreapta 10 pasi mai in fatza 3 inapoi ufff,pasta chiar nu pot sa-l scot din "complex":D numaratoarea continua:D

Paul
17th February 2006, 22:38
Paul asta e frustrat de orice nimicuri. Moare de ciuda, isi face harakiri daca e pe locul 2 Steaua !
Rar am vazut atata fanatism.
Stai linistit, tata, si traieste-ti viata !
Asa de frageda ai varsta si te dai de minim 30 de ani.

Frustrat e ***, insa cand aud fraze "moare de ciuda" , imi dai senzatia ca ai 11 anisori si ti cu Dinamo ca tine si taticu.

N`am bre 30 de ani , iti arat buletinu daca nu crezi.
Da tu imi arati buletinu` tau sa vad ca ai 39 si jur ca nu ma mai iau de tine.
Iti dau ignore 4 ever , si trag concluzia ca unii au ceva probleme si gata ...

delaparis
17th February 2006, 22:40
Avand in vedere cum au decurs primele doua zile de voturi :D concluzia e una simpla Dinamovistii scapa mai lejer daca declara pe propia raspundere ca au pierdut:D

Tare esti mai ... Ioca .. cum te numesti ... Scuza-ma nu te jignesc :happy Tu ti-ai ales nick'ul :happy :happy :happy :happy

Bun Eu in afara de dezbaterea voastra cred sincer ca Steua, cu voi spectatori, e jos de tot ...
Am mai spus ... individualitati dar nu echipa ... Sunteti sub ... sub ... sub...

Cu citeva exceptii : Don, Alejandro, Alpopa, hai sa zic PAUL desi ... , philos ... scuze ca te-am uitat ... restu'... la revedere copii ...

Ioca10
17th February 2006, 22:44
Tare esti mai ... Ioca .. cum te numesti ... Scuza-ma nu te jignesc :happy Tu ti-ai ales nick'ul :happy :happy :happy :happy
Ce le recomand eu si ce ma intreba el :D
Eu da cu greu da l-am ales singur :D da pe tine stiu ca te-a ajutat un prieten:D
Si totusi propunerea ramane valabila:D

himi
17th February 2006, 22:45
alo , am vazut 2006 in loc de 2004 , zau ... :D

ia zii , il cunosti personal pe Cainele ... cica e mare fan Sportul , nu rateaza nici o deplasare :evil:

Pe caine il cunosc poate indirect, daca e acelasi de pe forumul nostru unde era activ acu vreun an. De atunci no contact!

Io am votat aici nu echipele, ci discutia! Daca era vb de echipe votam poate altfel, cel putin pe moment.

Paul
17th February 2006, 22:46
cel mai tare dinamovist ...
are 39 de ani si tine cu dinamo de 40 :ok:

remy , tu tii cu DInamo din faza embrionara ?

@himi , nu mai insist , ziceam doar ca vad o avalansa alb- neagra spre Dinamo :D
Santate :D

don_denver
17th February 2006, 22:50
conteaza paul.?!.fiecare voteaza cu cine vrea..nu cred ca ar trebui discutate voturile deloc...

Ioca10
17th February 2006, 22:50
remy , tu tii cu DInamo din faza embrionara ?


Am intezeles cum se nashte iubirea pentru Dinamo din frageda pruncie:happy :happy :happy

delaparis
17th February 2006, 22:52
Eu da cu greu da l-am ales singur :D da pe tine stiu ca te-a ajutat un prieten:D
Si totusi propunerea ramane valabila:D

Care bai baiete ?

Tu vorbesti serios sau imi pierd timpul cu tine ?

Paul
17th February 2006, 22:53
L-am inteles pe cel care a zis prima data DInamo in loc de mama (ieppy cred si nu numai el - insa sigur cineva a zis) , da remy asta e mai tare ca toti.
Are 39 de ani , si tine de 40 de ani cu cainii

delaparis
17th February 2006, 22:57
imi spun si eu parerea despre aceste voturi... cred ca meciul a fost pierdut clar de "oaspeti" din cauza faptului ca Dinamo nu a avut un capitan pe masura cerintelor ... nu cred ca a fost compatibila "pozitia" acestuia in teren :ok:

Baiete tu ai iteles ce s-a intimplat sau nu ?:D

I-a sa-ti fac un recital remy si atunci taci :D :D :D

Dinamo a avut accidentari .... e clar ???

Voteaza corect ... auzi ... ?:D :D :D

don_denver
17th February 2006, 22:59
corectam..n-a fost ieppy....ci mai degraba delaparis...deh..fiecare striga ce vrea cand se naste

ieppy
17th February 2006, 22:59
imi spun si eu parerea despre aceste voturi... cred ca meciul a fost pierdut clar de "oaspeti" din cauza faptului ca Dinamo nu a avut un capitan pe masura cerintelor ... nu cred ca a fost compatibila "pozitia" acestuia in teren :ok:

:happy, vai tu, dar ce m-ai lovit in orgoliu. daca atat te duce mintea, ma intreb sincer cum ai ajuns supermod. :D bine de fapt stiu, nu ai viata si traiesti pe forum. :happy asta am spus ca sa iti dai seama ca intrebarea era retorica. :happy

Paul
17th February 2006, 22:59
mai nou dai ordine...
mai zi`mi cu Andrelecht ca mi-a placut

Acum judecand la rece ca meciul e gata , votul e cam gata , iti recunosti gafa uriasa ?

:great:

ieppy
17th February 2006, 23:02
paul., lasa meciul. :D si nu da ordine, daca nu vezi ironia in mesajul lui atunci incep sa ma indoiesc si de calitatile discutiilor tale la nivel inalt. :happy

delaparis
17th February 2006, 23:06
corectam..n-a fost ieppy....ci mai degraba delaparis...deh..fiecare striga ce vrea cand se naste

Buey .. tu de mult ma tot cauti .. ya zi ce ai pe suflet ca eu sunt a gata .. m. ntelegi ....

Sincer cred ca esti un tip perspicace dar daca ma tot musti de ... pardon atunci cred ca ... ai interes sa te explici ... !!! :D

ieppy
17th February 2006, 23:09
delaparis, denver e cel mai bun prieten al meu si te asigur ca te-a confundat si nimic mia mult. :D

cat, despre Ioca, nu il lua in serios, asa glumeste el. :) are un umor aparte, ca sa zic asa. :happy

de paul nu iti mai spun ca il cunosti deja bine. :happy

iar delpiero se simte bazat ca e supermoderator si taie si spanzura dupa bunul plac doar pentru ca poate nu pentru ca are motive. pe langa asta a votat cu steaua si targe sforile cum trebuie. :d

asta ca sa te descurci prin gradinita. :happy

Paul
17th February 2006, 23:09
paul., lasa meciul. :D si nu da ordine, daca nu vezi ironia in mesajul lui atunci incep sa ma indoiesc si de calitatile discutiilor tale la nivel inalt. :happy

cu atatea semne :D in mesaj era greu sa`i vad ironia ... mai grav e ca nu o vezi tu pe a mea :drak:

ieppy
17th February 2006, 23:13
esti prea subtil pentru mine copile. :D deh, varsta. :happy

delaparis
17th February 2006, 23:14
Ieppy en i regula .. am inteles de demult dar mai sunt spectatori pe aici ... gen Relansat ... (nu stiu cine l-a ..) apoi eu as vrea sa discut un pic cu don dar nu vrea el ? ... asta e ... snif ....

Paul : Lupta pentru Dinamo ... iti explic ... DInamo campioana in 2007 deci direct in ... CL ... bravo ... mersi Gigi ... (sans rancune)

ieppy
17th February 2006, 23:19
nu e ca nu vrea, dar a plecat. :P poate apare mai tarziu. iti garantez ca o sa vb cu tine. :P

cat despre relansat, a plecat, cica si-a facut datoria. :D

Ioca10
17th February 2006, 23:22
cat despre relansat, a plecat, cica si-a facut datoria. :D
ieppy,tu iti dai seama ca e foarte grav ce spui acolo:D
O sa revina:D

delaparis
17th February 2006, 23:23
Ieppy : corect ...
Hai cine vine in locul relansat ... lui ???

Philos ... ? Hai ca e ora ta ...(scuze ... esti un tip inteligent.. deci contez pe tine ...) Iulian ... ? nu e ora ta dar poate ca incerci sa faci ceva pentru ai tai (esti un tip inteligent de asemenea ...) ... Hai Paul (ca tot ai dat autotgol de trei zile acum ...) ... Mai ce pacat ca s-a terminat batalia ...sunt pregatit ... HELLO .. ?

ieppy
17th February 2006, 23:25
Ioca, stiam ca esti de al nostru. :happy macar acum recunsti. :D

nu revina mah, deja voturile au fost impartite. ce sa mai caute aici? :D

delaparis, lasa-i mah in pace ca sunt in proces de clonare si nu vrei sa iasa mutanti din acest proces, crede-ma. :happy

delaparis
17th February 2006, 23:39
ieppy,tu iti dai seama ca e foarte grav ce spui acolo:D
O sa revina:D

Tu tre' sa faci ceva ...

Luni vi cu parintii taiu si cu SEMNATURA ... ai inteles ...????

Serios : Ioca de ce te transpiri in halul asta cu subiecte care te depasesc...?

Uite la Paul ce a patit ...! ... ok ?

In fin ... daca esti 'greu... ' atunci 'hai sa ne frigem' ... ,ma rog ... cam asa se spunea pe vremea mea prin Romania ....

Paul
17th February 2006, 23:40
ce-am patit mei ?
in afara ca is nervos ca maine am scoala ... :(

ieppy
17th February 2006, 23:42
pai d epatit ai patit tu destule, dar nah, cenzura e in floare in tabara stelista. :D

Ioca10
17th February 2006, 23:58
Dupa 2 reprize scoru e favorabil gazdelor :D 37-16 da inca nik nu e sigur:D

delaparis
18th February 2006, 00:00
va rog frumos cititi cu rabdare ce s-a scris in Arena ... va rog mult este mult mai importante decit ce se crede la prima vedere ... Multi au contribuit cu suflet si energie pentru un scop comun ... acela de a contrazice adevarul cel deja pre-facut ... adevarul fabricat ... cel care de fapt a patat chiar evenimente esentiale din fotbalul romanesc...
Va rog ... inca un pic efort ...
Stiu a sinteti suficient de inteligenti ... suficienti de capabili ... incit sa citititi intre linii ...contez pe voi dragi tineri si mai putini tineri... dar totusi ... fiinte inteligente ... judecati la liniste si in pace ... Noi am adus numai un episod de argumente ...
Voi judecati... Voi sunteti cei care ve-ti decide... generatia 2000- 2070 ... va rog fi-ti inteligenti .... ( sau nu stiu cum dreaq se mai scrie si asta...)

Paul
18th February 2006, 00:03
va rog frumos cititi cu rabdare ce s-a scris in Arena ... va rog mult este mult mai importante decit ce se crede la prima vedere ... Multi au contribuit cu suflet si energie pentru un scop comun ... acela de a contrazice adevarul cel deja pre-facut ... adevarul fabricat ... cel care de fapt a patat chiar evenimente esentiale din fotbalul romanesc...
Va rog ... inca un pic efort ...
Stiu a sinteti suficient de inteligenti ... suficienti de capabili ... incit sa citititi intre linii ...contez pe voi dragi tineri si mai putini tineri... dar totusi ... fiinte inteligente ... judecati la liniste si in pace ... Noi am adus numai un episod de argumente ...
Voi judecati... Voi sunteti cei care ve-ti decide... generatia 2000- 2070 ... va rog fi-ti inteligenti .... ( sau nu stiu cum dreaq se mai scrie si asta...)

cerseal de voturi ...
cata ipocrizie , dupa ce ati anuntat sus si tare ca nu va intereseaza poll-ul ca oricum pierdetzi...

sau ati devenit si voi razboinicii luminii si vreti sa ne batetzi ?

delaparis
18th February 2006, 00:09
cerseal de voturi ...
cata ipocrizie , dupa ce ati anuntat sus si tare ca nu va intereseaza poll-ul ca oricum pierdetzi...

sau ati devenit si voi razboinicii luminii si vreti sa ne batetzi ?

Paul ... te rog ... taci ... pls ...

ieppy
18th February 2006, 00:11
paulica, eu zic mai intai sa vezi voturile voastre si dupa aia sa dai cu bata in balta. :D

cerseala a fost prin alte parti pe la alte categorii de useri. :D sau vrei sa mai numeri voturile pe bune ale voastre? :D

ADelPiero
18th February 2006, 00:17
delaprastie, i-a abecedarul... pune burta pe carte

dante, of Doamne ... cata inteligenta pe capu` tau ... of Doamne ... buricul pamantului ... of Doamne

ieppy
18th February 2006, 00:20
deja de rogi? :happy si da delpiero, fata de tine sa stii ca sunt superman. :D apropo, tu tot la dante ai ramas? cam inapoiat dar deh, nu pot cere multe de la tine. :D in rest nu stiam ca esti si tu dinamovist. :D ti-a tremurat mana cand ai votat? :D

p.s ai un minus pentru orijinalitate. ioca a fost mai rapid. :D

ADelPiero
18th February 2006, 00:25
ce sa`ti povestesc .... esti cu motz in frunte si nu se vede la lumina? ....

p.s. ai un plus ... esti modest ! :ok:

ieppy
18th February 2006, 00:28
pai nu ai mah ce sa-mi povestesti. :D sau de fapt nah, nimic care sa nu aiba legatura cu forumul. :D poti daca insiti sa imi spui cum era noaptea la 3-4 dimineata la vanatoare de clone. :happy nu te simteai un pic, i donno, like a loser? :happy

si stiu ca sunt modest, dar mersi de compliment. :P ti-as face si eu tie unul dar nu prea vad ce sa spun. :D

ADelPiero
18th February 2006, 00:31
pai la cat esti de inteligent, nu ma gandesc ca nu ai putea gasi tu unul...

eu nu tin minte sa fie asa... dar daca tu ai calitati extra-umane ... vi din viitor ... iti dau dreptate... ma supun ... ca deh ... nu ma pot compara cu tine...

Ioca10
18th February 2006, 00:32
Aloo cer drepturi de autor ce se intampla aici acum o sa zica adversarii ca ii copiem nu e bine eu vreau sa fiu singurul intrus :D
Sa continuam numaratoarea:D

ieppy
18th February 2006, 00:34
nu ma pot compara cu tine...
numai adevaruri graiesti. :D sunt mandru de tine. :D

las ca tin altii minte, eu iti dai seama ca nu eram la ora aia pe net. deh, i have a life pana la urma. :happy

Ioca, eu zic sa il pui sa iti dea cel putin o bere. :D eu inca astept cele 12 de la paul. :happy

cip_81
18th February 2006, 00:40
delaprastie, i-a abecedarul... pune burta pe carte


Tu esti supermoderator si pocesti numele celorlalti forumisti ? Tu care ar trebui sa aplici regulamentul...il incalci. Vai de capul vostru, dar voi "evoluati" de sus in jos.

Apropo, vad ca va manisfestati **** intr-un mod identic. Daca tot e nevoie sa ne demonstrati faptul ca si oamenii pot avea creier de pasare, de ce v-ati ales ca model tocmai papagalul ?

ieppy
18th February 2006, 00:42
bey, aia mi-a scapat. :D chiar asa, nu se gaseste vreun alt supermoderator sau moderator care sa il avertizeze pe supermoderatorul asta? :D

am reusit sa spun de 3 moderator in aceeasi propozitie. :D

ADelPiero
18th February 2006, 00:48
scuza`ma... n`am citit bine ... trebuie sa iau si eu abecedarul :(

ieppy ... iti mai creste o inima daca ma vezi "avertizat" ? .... hop si eu ":lol:"

delaparis
18th February 2006, 00:51
delaprastie, i-a abecedarul... pune burta pe carte

dante, of Doamne ... cata inteligenta pe capu` tau ... of Doamne ... buricul pamantului ... of Doamne

Baiete ... ma dezamagesti serios ...adica neserios ...:rolleyes:

Pe cuvint ... citeste ce ai scris si apoi repeta ... te rog frumos:rolleyes:

ieppy
18th February 2006, 00:52
nu, chiar nu. :D doar ca am impresia ca regulamentul e pentru toti. :D in fine, nu ma astept sa iti ceri scuze de exemplu ca ar fi prea mult pentru tine. te-ar solicita peste masura. :D si nu vreau sa te am pe constiinta sincer, nu de alta dar vorba aia, pe cat de neinteresant esti, esti pana al urma o vietate. :P

hai noapte buna si nu sta prea tarziu, dar daca stai ai putea sa iei la rost voturile stelei, poate gasesti niste clone pe acolo. :happy

Sasuke Uchiha
18th February 2006, 00:55
votul meu pentru STEAUA !

delaparis
18th February 2006, 00:56
Aloo cer drepturi de autor ce se intampla aici acum o sa zica adversarii ca ii copiem nu e bine eu vreau sa fiu singurul intrus :D
Sa continuam numaratoarea:D

Ioca10 eu am mai spus: du-te si te culca mai e pre tirziu pentru tine pe aici ... :D

Nu lua prea tare ce se spune ... vei avea cosmaruri (sau cum dreaq se mai scrie si asta...) :D

ValiEnte : bravo ... nu te credeam in stare


Later edit: ieppy scrie pentru Adelpiero ... (asta ca sa nu fie confuzie intre stelistii de la ... cum le zici tu alejandro ? ..);)

ADelPiero
18th February 2006, 00:57
ieppy, iar nu esti atent ... mi`am cerut scuze.. ca nu ma doare "gura" .... numai tu iara hop tzop ... cu ironiile tale ieftine ... si jignirile subtile ... unde se poate aplica regulamentul ... daca tot exista...

n`am ce sa mai numar ... ca se stie ce echipa e mai buna si cu cei mai multi fani in Romania.

si imi mai cer o data... delaparis, scuza-ma :ok:

delaparis
18th February 2006, 01:06
Bine ... adelpiero...:no:

Nu e in regula ...ma crezi ?

am vazut mai serios din partea dvs ... :no: Nu-i problema ... crede-ma :)

Sasuke Uchiha
18th February 2006, 01:18
ValiEnte : bravo ... nu te credeam in stare


multumesc , multumesc a fost foarte greu , vreau sa multumesc tutur celor care m-au sprijinit si au fost alaturi de mine , pt tine cum a fost ?

delaparis
18th February 2006, 01:24
Usor ... sa traiti dv ... Nu credeam ca vb romaneste ...:happy cu ce se plimba prin voturi in vremea asta ... ma intelegi ... :D

ADelPiero
18th February 2006, 01:40
of of mai mai ... frustrare mare in groapa... Of Doamne :lol:

desdemona
18th February 2006, 02:24
Nu acuz pe nimeni ... am facut numai o remarca :)
Dar poate ca nu vorbesti de mine ? :D

Sincer.. nu vorbeam de tine :ok: Cand am de spus ceva, spun, iar despre tine ce am avut de spus ...am spus. Si am trecut mai departe. Nu fac obsesii din nimeni :P

Rechinul Ucigas
18th February 2006, 04:18
am votat steaua :D

Angelina Jolie
18th February 2006, 04:50
N-am citit decat prima pagina. In mintea mea superioritatea dinamovistilor e clara. Mai ales la partea cu motivele iubirii pentru echipa favorita. Poate din cauza ca si eu am inceput sa iubesc o echipa a Clujului cand se afla in divizia C si o alta echipa a Clujului facea furori in A.
Am votat Dinamo, desi nu suport echipele din Bucuresti de nici o culoare, si cand vad o semnatura de genul: "Milioane de inimi-2 culori, o întreaga naţiune-o singură iubire, 58 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!" nu pot decat sa il asigur pe semnatar ca sunt milioane de oameni in tara asta care urasc Steaua si tot ceea ce inseamna ea in fotbalul romanesc.
Acum citesc restul disputei, dar nu sunt sanse sa-mi schimb parerea.

Ioca10
18th February 2006, 11:25
Am votat Dinamo... si cand vad o semnatura de genul: "Milioane de inimi-2 culori, o întreaga naţiune-o singură iubire, 58 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!" nu pot decat sa il asigur pe semnatar ca sunt milioane de oameni in tara asta care urasc Steaua si tot ceea ce inseamna ea in fotbalul romanesc....
.
1 Am intzeles totul din votul tau;)
2 Nu pot sa te asigur decat ca te inseli amarnic da asta e alta problema;)
Numaratoarea continua:D

walt.mann
18th February 2006, 15:39
Steaua... Motivele, desi cu siguranta nu voi fi inteles, sunt pur obiective :D :v-am dominat!

vlad1607
18th February 2006, 16:03
ce semnatura penibila....de fapt e Ioca...nu ma mir :D
Marilyn_Monroe
Mos Craciun ferm ca intotdeanua :D

ieppy
18th February 2006, 16:40
bey, ia lasati-l pe Ioca in pace. :D nu vedeti ca pana la urma a schimbat echipa. :D

cip_81
18th February 2006, 17:36
A schimbat-o, dar atata lipsa de imaginatie nu gasesti nici la oile alea care intra sub rotile trenurilor sau ale masinilor.

ieppy
18th February 2006, 17:40
bey, gata, Ioca e OK. :D cum spuneam, umorul lui e mai greu de priceput pentru unii, dar nah, omul lucreaza cu ce are. :D

Paul
18th February 2006, 18:58
fratilor , pana unde merge complexul asta ?
Intelegei ca asta e realitatea , v-am batut si acceptati scorul , lasati-o naibii cu atacurile direct la user :D

Ioca face ce stie mai bine: misto de voi :D

ieppy
18th February 2006, 19:20
paul, iar ai picat ca musca in...

daca nu stii despre ce se vorbeste aici taci din gura si treci mai departe. :D by the by, tu tot la complex ai ramas? :happy e greu sa treci mai departe? :happy nu te lasa complexul nu? :happy

Paul
18th February 2006, 19:27
te doare rau ?

... 42-20 ...

ieppy
18th February 2006, 19:31
nu am de unde stii daca prostia doare. :happy nu te intreb pe tine acelasi lucru. :happy

si acu te mandresti cu un scor in care au votat toate clonele? :happy esti foarte distractiv, nu am ce zice. :happy

Paul
18th February 2006, 19:40
frustrare mare de tot ...
unde sunt clonele domne` ca nu le vad ... zi-ne si noua care sunt clonele minune ...

ieppy
18th February 2006, 19:43
lasa paule ca nu trebuie sa le vezi tu. :happy si mai usor cu frustrarile pana cand imi dai berile alea si dupa aia poate poate ai dreptul sa te tragi de sireturi cu mine, desi probabil nici atunci. :D

auzi, tu ai spus ca aia care nu au 50 de voturi si 30 de zile sa nu voteze nu? ma refer la inceputul votului? :D nu de alta dar vad cum stelistii votanti la datorie alearga dupa posturi, doar doar or face si ei 50 pana la sfarsit. :happy

mama ce greu o sa fie la numaratoare. :happy

Paul
18th February 2006, 19:50
ieppy, cele 12 beri ti le dau stai linistit , numa sa gasim prilejul;
sper sa fie un Rapid Viena vs Steaua , in grupele Champions League :D

------
on topic:
Stai linistit , cu voturile , regula e una pentru toti : cui nu are voturi si vechime la data creeri poll-ului , i se anuleaza votul ...

Ce atata minune ...

Din cele 42 de voturi ale Stelei , ti le arat pe cele ale userilor destul de cunosuti si activi :

ADelPiero, apparte, archaeus, Bagheera90, ballack_29, , don_denver, dragos_popa17, fia, GeKuRA, goliat, Jesse_James, Man not Machine, marius135, Neamtu, neo11e, nino, Rechinul Ucigas, relansat, STEAUA-MANIA, stefanm14, Triphat, Tyres, ValiEnte, walt.mann,

tot sunt 24 ale unor useri pe care ii stie toata lumea ... sau ma rog aproape toata lumea :D

Mai sunt si alte voturi "legale" pana la 42 + cele anulate + sun si bluenergy care au luptat :D

voi aveti 20 cu totul : cunoscuti , necunoscuti + ilegalele

Cainele
18th February 2006, 19:51
lasa Ieppy...e interesant :P

nu conteaza cine castiga la voturi pentru ca NOI - DINAMO suntem castigatorii morali

Paul
18th February 2006, 19:52
haha , castigatorii autoproclamati :D
voi sunteti si castigatorii morali si cei imorali ;

Apropo , si Steaua a fost declarata castigatoarea morala a catorva campionate (cel mai recent 2003/2004) si nu i-a folosit la nimic acel titlu ... :happy

ieppy
18th February 2006, 19:53
Bagheera90, ballack_29, goliat, Man not Machine, marius135, neo11e, nino

astia cine sunt? :happy

prieteni de ai tai? :happy

gata, numaram la sfarsit, ma plictiseam si eu intre 2 chestii de facut. :D

hai spor la numarat. :D

Paul
18th February 2006, 19:58
astia 7 ai vre`o 3000 de mesaje impreuna :D

bine nu se compara cu cele 25000 ale tale :D

Ioca10
18th February 2006, 19:59
NOI - DINAMO suntem castigatorii morali
Asta spuneam si noi cand terminam campionatul pe locul 2 :D si voi ne urati sa fim in fiecare an campioni morali:D
Numaratoarea continua:D

Cainele
18th February 2006, 20:44
eu stiu ca doare ...
cuvantul "moral" ...oricum ce am incercat ...am reusit...hegemonia stelista se apropie de sfarsit!

Paul
18th February 2006, 20:48
de abia a inceput ...

#22 #23 #24 #25 #26 #27 #28

Steaua - campioana 2004-2011 - 7 editii consecutiv
Momentan suntem in episodul II :P

cip_81
18th February 2006, 21:14
de abia a inceput ...

#22 #23 #24 #25 #26 #27 #28

Steaua - campioana 2004-2011 - 7 editii consecutiv
Momentan suntem in episodul II :P

Dap, si Nostradamus, in celebrele sale Catrene, a prevazut asta. Episodul 1 l-a nimerit...pentru celelalte, cel mai usor ar fi sa ne dam cu totii la o parte si le va nimeri.

Paul
18th February 2006, 21:16
nu e nevoie ... suntem prea buni :P

gicu
18th February 2006, 21:59
am vazut cat de buni sunteti. Eu zic sa trageti tare sezonul asta in Uefa, poate prindeti un loc pt. sezonul viitor :D

Paul
18th February 2006, 22:13
e mare frustrarea?

ieppy
18th February 2006, 22:23
paule, nu stim, cum e sa ne duceti pe noi in CL? :D doare rau? :happy

Angelina Jolie
18th February 2006, 22:28
Ma Paul, tu de cate ori ai fost pe Ghencea? Asa ca fapt divers?
Apropo de suporterii stelisti din provincie. Dupa meciul cu Villareal am fost sa astept o prietena la gara. Fusese la meci si trenul era plin de oameni cu fulare cu steaua. Eum-am apucat sa strig cat ma tinea gura in gara Clujului: M*** Steaua, M*** jiji. Si aveam si fular care la o prima vedere putea fi confundat cu al Rapidului si nimeni nu mi-a zis macar un "taci dracului din gura". Pai aia-s suporteri ma? De o zi? De un meci? Din fatza televizorului? Cu milioanele alea va laudati? Milioane de legume de canapea tin cu Steaua.
Pai sa fi fost dinamovisti in loc de stelisti nu plecam de acolo cu toti dintii in gura.

philos
18th February 2006, 22:32
offf ce ma doare capu'... sa nu amestecati niciodata whisky cu palinca...da' niciodata m-auziti?

asa deci ce vad pe aci'...mi-au pomenit cativa numele, dar sunt prea mahmur sa sesizez in ce privinta au facut-o...oricum si la bine si la rau, e bine ca ma stie lumea :D

intrebare:
Cum nu ma pricep intr-ale forumului, nu-s prea lamurit cum poate un moderator masluiasca votul...pe bune nush, asa ca explicati-mi: poa sa schimbe data la care s-a inregistrat un user? sau nr de posturi?

mai zicea un dinamovist ca ei sunt castigatorii morali ai bataliei, ca hegemonia stelista e gata...mey si io sunt cu sufletu' impacat, deci n-am probleme de moralitate in ceea ce priveste caftul din Arena...iar referitor la hegemonie, chiar nu inteleg la ce se refera:
- ca echipa, Steaua n-a mai dominat campionatul asa de autoritar incat sa se numeasca hegemon (ultima oara a fost prin anii 90 si ceva)....chiar e bine ca ne batem mai multi la titlu acum...
- ca galerie...nu intru in detalii, dar e cert ca avem cei mai multi suporteri...ca nu toti sunt asa si pe dincolo, e alta mancare de peste...dar cel putin din punct de vedere cantitativ, nu cred ca se vor schimba multe pe termen scurt...calitatea suporterilor e alt subiect de dezbatere

Singurul meu mare regret ref. la Arena e ca nu l-am avut in fata pe Remy... acum vad ca iar incepe sa jigneasca in stanga si-n dreapta...numai in Arena i-as fi acordat probabil suficienta atentie pentru a-l pune la punct...


@ marilyn monroe
Depinde si ce suporteri erau acolo ...nu ca as agrea in mod deosebit vreo forma de violenta...dar te asigur ca altii si-ar fi aparat culorile...
Si nu cred ca-i corect sa generalizezi...si dinamovistii si rapidistii si cine mai vrei tu au tot felul de suporteri...

Paul
18th February 2006, 22:37
Ma Paul, tu de cate ori ai fost pe Ghencea? Asa ca fapt divers?
Apropo de suporterii stelisti din provincie. Dupa meciul cu Villareal am fost sa astept o prietena la gara. Fusese la meci si trenul era plin de oameni cu fulare cu steaua. Eum-am apucat sa strig cat ma tinea gura in gara Clujului: M*** Steaua, M*** jiji. Si aveam si fular care la o prima vedere putea fi confundat cu al Rapidului si nimeni nu mi-a zis macar un "taci dracului din gura". Pai aia-s suporteri ma? De o zi? De un meci? Din fatza televizorului? Cu milioanele alea va laudati? Milioane de legume de canapea tin cu Steaua.
Pai sa fi fost dinamovisti in loc de stelisti nu plecam de acolo cu toti dintii in gura.

Am fost de destule ori , si probabil cu acel tren cu stelisti am venit si eu dupa spalaceala Steaua - Villareal episodul I , adik meciul care nu s-a mai jucat.

Faptul ca tu ai strigat **** steaua si nu ti-ai luat 4-5 pumni in fatza , e din cauza ca acei oameni erau in tren si tu erai pe peron.

Daca esti barbatos, urcate`te intr-un tren , care duce stelisti la Bucuresti (de ex Bistrita - Bucuresti) , si de la Brasov in colo unde se urca o gramada de stelisti , zii ceva de Steaua si daca ajungi intreg acasa ai 500 $ de la mine ...

Asa de pe peron toti sunt smecheri :rosu:


Pai sa fi fost dinamovisti in loc de stelisti nu plecam de acolo cu toti dintii in gura.
Din pacate dinamovistii nu au prea des placerea sa circule cu trenul pentru euro-meciuri.

Ei in ultimii 10 ani , au avut fix 3 meciuri adevarate , pe care au meritat sa le vada: cu Benfica , cu Man Utd si cu TSKA Moscova ...

-----

intrebare:
Cum nu ma pricep intr-ale forumului, nu-s prea lamurit cum poate un moderator masluiasca votul...pe bune nush, asa ca explicati-mi: poa sa schimbe data la care s-a inregistrat un user? sau nr de posturi?

In primul rand un moderator/SM/admin , poate sa modifice rezultatul direct , adica din 70 sa faca 170 sau 1700 daca vrea :D
Apoi au destule pargii prin care pot sa-l masluiasca , insa aici e clara treaba , e clar cine a castigat :D

Angelina Jolie
18th February 2006, 22:43
Ma io vorbesc de aia vreo 100 care au coborat in Cluj ma. Si nu voiam sa demonstrez ce viteaz is io, ca chiar nu-s. Ideea era ca se uitau la mine ca bovinele si nu ziceau nimic. De aia zic ca-s suporteri de o zi care n-au nimic comun cu steaua. Probabil clujeni din care 90% mergeau prima data pe Ghencea, si din care majoritatea si-o fi cumparat fularul de la Steauamobilul de langa peluza.
Deci precum ziceam: decat cu asa milioane mai bine cu 100 de indivizi care chiar iubesc si carora chiar le pasa.

Paul
18th February 2006, 22:47
@MM, depinde de oameni ...

Eu vreau sa`ti zic ca cei care au fost la Villareal epidosul I , erau de genul care merg rar in Ghencea, si evident si-au pastrat biletul amintire ... :P

Sa stii ca 90 % dintre ei erau pe tren si a II-a oara, deci nu erau suporteri de ocazie , insa nu prea avusera ocazii sa mearga la euromeciuri.

Problema nu e de cost , si de timp in cazul ardelenilor din nordul extrem ...

Faptul ca tu nu ai luat bataie e dubios ... sincer cred ca minti cu "vitejia ta".
Ti-am zis , ori erau 3-4 suporteri la care te-ai dat tu jupan , ori ai fizic a la Zmarandescu , fiindca mi-e greu sa cred ca din trenul ala plin de stelisti , nu era nici unul mai impulsiv care sa-ti aplice un bine meritat scuipat intre ochi.

gicu
18th February 2006, 22:48
philos, odihneste-te :) Btw, ce fu mai intai? :P

Altfel, nu-s de ce tot comentati voi voturile contra voastra :ciocan: si-o mai si dati cu frustrarea-n sus. Asteptati finalul sa vedeti cati va iubeste

Paul
18th February 2006, 22:50
@gicu , ce final domne , ca noi nu ne-am prins

parca era 42-20 intr-o vreme ...

Ma rog , asta inainte de curatenie , desi la voturi anulate cam tot pe acolo ajungem (adica noi dublu fata de voi)

gicu
18th February 2006, 22:53
Paul, finalul...cel oficial e la 10 zile de la inceputul votului :ok:
Vezi tu (c-am vazut ca-ti ies numaratorile :D) cate zile mai sunt

Angelina Jolie
18th February 2006, 22:53
Paul sincer nu mint. Si toti stelisto clujenii care au coborat cu fulare cu steaua aveau moace de soricei de biblioteca mai degraba decat de oameni de stat in peluza. Asta am vazut eu si asta ii parerea mea.

philos
18th February 2006, 22:56
@ gicu
Mai intai palinca stinsa cu sangria...apoi am ramas fara si am dat-o pe whisky stins cu bere...m-am facut manga :D
Cat despre vot, nush ce ma tragi pe mine la raspundere...oricum n-am treaba cu votantii, sa aleaga ce le dicteaza constiinta...si dupa cum am spus, sunt cu sufletul impacat dupa batalie, chit ca pierd chit ca o sa castig...

Paul
18th February 2006, 22:59
Paul, finalul...cel oficial e la 10 zile de la inceputul votului :ok:
Vezi tu (c-am vazut ca-ti ies numaratorile :D) cate zile mai sunt

Da ce , n`ai mai vazut meciuri decise dupa 30 de minute ?
Sau va urmareste fantoma Foresta Falticeni ? :drak:

gicu
18th February 2006, 23:19
philos, nu te trageam pe tine la raspundere...las' ca vorbim maine :)

Paul, raspunde-mi la o intrebare: de ce mai comentezi tu aici, pe thread-ul de vot?

Paul
18th February 2006, 23:22
gicu , voi ati inceput cu acuzatiile ... :D

volare
19th February 2006, 00:01
stupid...e clar cine e cel mai bun STEAUA....pax

delaparis
19th February 2006, 00:26
Volare : zboara de aici repede ... :D

Paul continua ca vei avea un montaj de mina intii in citeva zile :rolleyes: :happy ...
Nu de mina a doua ca Anderlecht de exemplu ... :happy :happy :happy

ieppy
19th February 2006, 00:59
nu era nici unul mai impulsiv care sa-ti aplice un bine meritat scuipat intre ochi.

ptiu drace daca nu e civilizatia stelista strikes back. :happy lojic ca in momentul asta glumesc. :D dar sincer de nu mah dsitreazaa teribilismul asta juvenil a lui paul. :happy