PDA

View Full Version : Justine Henin - Ana Ivanovic - Finala RG 2007



Celso
9th June 2007, 12:29
Discutii despre finala feminina aici!:)

costeaa
9th June 2007, 12:30
bravo celso..ai facut thread..s'a facut din semifinala si nu s'a facut din finala doar acum..;)

hai anaaaaaaaaa:D

Luis Garcia10
9th June 2007, 12:31
Sper sa ii ia macar un set Ana lui Justine :D

Cristi
9th June 2007, 14:46
Ambele sunt la fel de bune in momentul de fata. Ambele la fel de determinate. Ana are de partea ei fizicul, Justine experienta si poate psihicul.

Cred ca Henin are o sansa in plus, deoarece Ana e in prima finala de Mare Slem. Insa mi-e imposibil sa fac un pronostic. Nici macar nu pt sa zic ca as prefera sa castige una sau cealalta.

Asa ca ma abtin de la pronosticuri si ma uit la meci.

Cneazul
9th June 2007, 16:03
intrati pe threadul roland garros si votati combinatia castigatoare:D

Luis Garcia10
9th June 2007, 16:13
Cred ca Justine sta mai bine si tehnic si in planul rezistentei fizice...iar Ana ar putea compensa printr-un joc agresiv , cu lovituri foarte aproape de linii si foarte razante! Daca se apuca sa se ia in schimburi lungi cu Henin , sarboaica poate sa se considere deja invinsa!

Sorin Blaj
9th June 2007, 16:35
Imi place Ana Ivanovic, dar astazi Justine Henin nu poate pierde.

Henin va castiga in doua seturi.

Sorin Blaj
9th June 2007, 17:44
A inceput finala feminina. 5-1 pentru Henin, in primul set si urmeaza la serviciu. Se pare ca estimarile mele sunt corecte.

Celso
9th June 2007, 17:54
unde e rautatea Anei din meciul cu Sharapova:o: ...sa pierdut de tot...nashpa finala pana acum

Universal
9th June 2007, 17:56
o rupe Justine?

Celso
9th June 2007, 17:58
6-1,2-0

Universal
9th June 2007, 18:13
e 5-1 setul 2 nu mai poate reveni, ce scurt....o executa..

Prome
9th June 2007, 18:21
s-a terminat cam scurt meciu :|

Universal
9th June 2007, 18:27
a rupt-o Justine

Luis Garcia10
9th June 2007, 18:29
6-1 6-2 ... A gresit prea mult Ivanovic ca sa aiba pretentii la ceva in acest meci!

Sorin Blaj
9th June 2007, 18:36
Cum am estimat, Henin nu i-a lasat nicio sansa.

BRAVO!!! Pentru amandoua finalistele.

Adi Da Samraj
9th June 2007, 18:37
Cum am estimat, Henin nu i-a lasat nicio sansa.

BRAVO!!! Pentru amandoua finalistele.

Ivanovic a jucat cu foarte mult stress :no:

Sorin Blaj
9th June 2007, 18:41
Atat a putut astazi. La anul va fi mai experimentata, dar cine stie daca va mai ajunge in finala?

Laura1985
9th June 2007, 19:40
wow ce scor....nu ma asteptam sincer...:( a dominat-o complet fizic, tactic,mental...

Felicitari invingatoarei si cinste invinsei!

-

Universal
9th June 2007, 19:45
era prea nervosa Ana.Daca juca insa asa cum joaca de obicei...nu cred ca ar mai fi batut-o Henin...

Sorin Blaj
9th June 2007, 19:47
A jucat exact cum joaca de obicei. Problema a fost Henin, de neinvins.

dextercioby
9th June 2007, 21:07
Mi-a parut rau la Ana ca-si arunca mingea la serviciu prea in lateral pe partea de forehand, astfel "the big one down the middle" n-a existat azi. Daca Ana servea cum a facut-o tot turneul, scorul era sigur mai strins...

Cristi
9th June 2007, 21:23
Emotiile primei finale de Grand Slam... totusi, Ana nu e din acelasi material ca Federer si Nadal, psihic vorbind.

A stiut Henin sa o ia tare inca de la inceput... de data asta a mancat-o cu fulgi cu tot, dar asta nu o sa se mai repete data viitoare !

printulmiskin
9th June 2007, 21:25
Daca....Ana a intrat pe teren deloc convinsa ca poate cistiga acest meci...In schimb Justine,cu valoarea si experienta ei,a intrat convinsa ca nu ii poate scapa titlul asta..Aici s-a facut diferenta ,in plan mental..

Adi Da Samraj
9th June 2007, 22:49
La un moment dat si Ivanovic zimbea de felul cum se comporta cind era la serviciul ( cit de departe se duceau mingile ei )

TenisFan
10th June 2007, 00:17
Bai deci Heninca a dat dupa meci o declaratie mega bolnava... :( Mai bolnava chiar si decat faptul ca Fedex i-o dat lui Robredo un set... :shocked: Luati d-aici:
She also credited longtime coach Carlos Rodriguez for his support in helping her to achieve the rare hat-trick of wins.

"He is a big part. You know, it's 11 years, and that's pretty unique.

Not a lot of people, just a few people can do it," Henin said of her relationship with Rodriguez, who has coached her since she was 14-years-old.

"It's tough. You need a lot of respect, you need to be strong, and you need to love each other a lot, also. And I think we have everything in our relationship."

"We got closer and closer in the last few months, even if Carlos wants to keep some distance. But I think he starts to realise that we - it's much more than a professional relationship. And he respects me a lot as a player, but much more important, as a person."
:| Jesus Christ! :| OMG! :| deeply disturbing on so many levels...Adica exact cum imi place mie...Mega retarded asa...Superb... :(

Luis Garcia10
10th June 2007, 00:26
Depinde cum o iei...poate sa fie ca o relatie tata-fiica :D

Optimistul
10th June 2007, 08:13
Bai deci Heninca a dat dupa meci o declaratie mega bolnava... :( Mai bolnava chiar si decat faptul ca Fedex i-o dat lui Robredo un set... :shocked: Luati d-aici:
She also credited longtime coach Carlos Rodriguez for his support in helping her to achieve the rare hat-trick of wins.

"He is a big part. You know, it's 11 years, and that's pretty unique.

Not a lot of people, just a few people can do it," Henin said of her relationship with Rodriguez, who has coached her since she was 14-years-old.

"It's tough. You need a lot of respect, you need to be strong, and you need to love each other a lot, also. And I think we have everything in our relationship."

"We got closer and closer in the last few months, even if Carlos wants to keep some distance. But I think he starts to realise that we - it's much more than a professional relationship. And he respects me a lot as a player, but much more important, as a person."
:| Jesus Christ! :| OMG! :| deeply disturbing on so many levels...Adica exact cum imi place mie...Mega retarded asa...Superb... :(

Jucatorul profesionist are nevoie in spatele lui de-o echipa care sa-i dea incredere si echilibrul necesar.
In ac. echipa facea parte sotul ei de care a divortat si antrenorul Carlos .Acum a ramas Carlos si tatal ei cu care s-a impacat de curind ,dar cel mai important este Carlos care a reusit s-o ridice moral dupa ac. divort si se pare ca a reusit din moment ce a cistigat RG-ul a patra oara dupa cum spune si ea :
"I've been a little bit surprised, because it's been hard for me, everything I lived in the last few months, ups and downs, good things, bad things," said a philosophical Henin.

"We got closer and closer in the last few months, even if Carlos wants to keep some distance. But I think he starts to realise that we - it's much more than a professional relationship. And he respects me a lot as a player, but much more important, as a person."

Cintareste lucrurile dupa rezultate nu dupa pareri...
Uite-l pe favoritul nostru comun Federer,care acum un an zdrobea tot ce-i iesea in cale.Eu cind ma uit pe niste meciuri din trecut nu-mi vine sa cred cum "de-a pierdut" primul lui serviciu si dreapta... Din lipsa de echilibru ...

Gabri3l
15th June 2007, 14:54
Bravo Justine!

Sandilius
15th June 2007, 14:59
Bre`, am si io o intrebare: In jeneral, nu prea ma pricep la tenis, ma uit mai ales la cel feminin (stiti voi de ce :D). Aici nu se fac controale antidoping? Nu`s suparat ca Ana o pierdut in fata (lu`) Justine(i) - ma rog - insa mi se pare al dreak de suspecta treaba cu fatuca asta: de unde dreak poate scoate loviturile astea la 1.60 si ceva cat are? Se poate sa fie "curata"? Io sunt sceptic ...

Kooler
15th June 2007, 15:08
Cred ca e curata din moment ce a castigat 4 editii ale RG-ului, si e si numarul 1 WTA. Nu? Adica e greu de crezut ca cineva se poate dopa tot acest timp fara sa o vada nimeni. Se poate, inaltimea nu e un impediment.

LUCKY_AMARU
15th June 2007, 15:42
sandilius...........henin a fost acuzata mai voalat si de clijsters ca s-ar dopa.......asi avut ceva probleme cu o boalade sange ...e suspecta total.....epo nu se descopera asa usor......stim de la ciclism......iese repededin corp desi inca isi face efectu......

Optimistul
15th June 2007, 23:27
Cum de loveste asa tare Henin ? Din tehnica, nene!
De la suspiciuni si invidie pina la probe e cale lunga ...
Parca va vad ca-l acuzati si pe vecinu' de evaziune daca-l vedeti cu o masina noua in parcare...

Sandilius
15th June 2007, 23:32
Nu degeaba`ti spune optimistul :D
Nu sunt invidios pe ea ... nu cunosc acest termen.

Optimistul
15th June 2007, 23:43
Nu de tine ziceam ca esti invidios ,ci de Kim .

printulmiskin
16th June 2007, 00:10
Bre`, am si io o intrebare: In jeneral, nu prea ma pricep la tenis, ma uit mai ales la cel feminin (stiti voi de ce :D). Aici nu se fac controale antidoping? Nu`s suparat ca Ana o pierdut in fata (lu`) Justine(i) - ma rog - insa mi se pare al dreak de suspecta treaba cu fatuca asta: de unde dreak poate scoate loviturile astea la 1.60 si ceva cat are? Se poate sa fie "curata"? Io sunt sceptic ...

Desi singur recunosti ca n-ai habar de sportul asta,iti iei dreptul sa o "suspectezi" ce Justine ca n-ar juca cinstit...Fatuca asta este un exemplu de devotament ,talent si valoare in tenisul feminin,asa ca am rugamintea sa terminati cu prostiile astea...Daca exista cineva pt care as viri mina in foc,Justine este acea persoana....