PDA

View Full Version : Alkmaar sau Betis



Paul
15th February 2006, 22:55
Cu cine vreti sa pice Steaua ?
Scurt si la obiect.

Personal prefer Betis Sevilla , din urmatoarele motive:

1. AZ Alkmaar se va concentra pe Cupa UEFA , pe cand Betis e posibil sa nu se mai strofoace.
2. Cu Betis am avea un stadion plin , deci spirijul publicului
3. Similitudinea cu anul trecut trebuie evitata. Adica am jucat un meci o echipa spanioa acasa , mai intai in deplasare , apoi acasa.
Apoi am jucat cu o alta echipa spanioala , mai intai acasa , apoi in deplasare si am fost eliminati. Acum Rapid joaca cu o echipa din Germania , apoi cu Hamburg ...
Daca si noi jucam cu 2 trupe olandeze , e clar ca se creeaza "complexul romanesc" adik treci in saisprezecimi de o echipa , si alta echipa din tara aia te elimina in optimi ...

inter
15th February 2006, 22:59
cu olandezii... spaniolii sunt mai dificili..

cip_81
15th February 2006, 23:03
Desi sta rau in Primera, Betis e o echipa grea...si cel putin, meciul din Spania, ar fi imposibil la prima vedere. Asa ca, pentru voi, de preferat ar fi Alkmaar, si el, la randul sau, un adversar foarte incomod.

Paul
15th February 2006, 23:23
sa nu uitam ca Alkmaar a ajuns in semifinale anul trecut ... elimini greu de Sporting prin prelungiri...

Pe cand Betis ar fi de mancat la Bucuresti... pacat ca nu jucam "acasa" ...

PS. Prima mansa pe Lia Manoliu , un 2-0 aici , mergem acolo cu curu`n poarta , orice e posibil

In Spania , iar ne vin 10.000 de "intelectuali" romani la meci , deci un mic avantaj :P

Dudubetwin
16th February 2006, 00:01
eu prefer pe alkmaar !! nu ma intereseaza ca`s mai buni .. ce Dumnezeu ? o data si o data tot trebuie sa jucam cu cineva

mai bun !! acolo se vede valoarea noastra !! nu va suparati dar voi .. unii dintre voi aveti o gandite comunista .. daca

vrem sa ajungem mai departe .. trebuie sa jucam fotbal !! nu conteaza in fatza carei echipe .... trebuie sa ne facem

jocul nostru .. sa castigam si atunci nu mai conteaza adversarul ... anul trecut cu valencia cine ne dadea vreo sansa

dupa meciul tur ?? dar in retur am jucat fotbal si am invins pana la urma !!! NU PUTEM JUCA NUMAI CU ECHIPE DE 2 BANI !!!!

STEAUA-MANIA
16th February 2006, 00:09
Hopa...2-0 pt Betis...

uti2102
16th February 2006, 00:21
Alkmaar sau Betis ?! Pai cine-shi cashtiga dreptul :D Ambii adversari sunt redutabili.
Eu prefer totushi Betis, pentru ca ar fi o dubla foarte tare, jucatorii vor fi poate mai motivatzi shi mai concentratzi. Iar eventuala victorie ne-ar aduce un prestigiu ceva mai mare decat cu Alkmaar, o echipa ceva mai parshiva shi mai incomoda.

Paul
16th February 2006, 00:22
20:30 90 Betis 2 : 0 AZ

SORENSEN
16th February 2006, 00:36
Betis foarte tare si rezultatul cu AZ o confirma iar dc AZ intoarce rezultatul cu Betis atunci arata o valoare deosebita...
Intre ciocan si nicovala..

STEAUA-MANIA
16th February 2006, 00:38
Mama,mama...daca jucam cu betis,capsunarii nostrii vor umple stad Manuel Luiz de Lopera:) Chiar asa..primul meci il vom juca in Spania/Olanda?

Paul
16th February 2006, 00:41
vii bre in SPania ... ca noi din Bistrita ne punem de`un microbuz :D :happy:
naspa cu Betis , ca si Rapid cu Hamburg de altfel ...

STEAUA-MANIA
16th February 2006, 00:50
Unde sa mergi in Spania..crezi ca o sa mai prinzi bilet la Sevilla?Sa vezi ce invazie de romanasi va fi la Sevilla...cam ceva in genu invazie otomane la mec Bvb 0-2 Galatasaray:D
Daca vom juca vs Betis,ne intoarcem la locul "crimei" din 1986..bine,oras,nu stadion:yeah:
In Olanda..stad lui AZ are 12.000,e mai mare si stad lui Gloria:D

BlueEnergy
16th February 2006, 01:00
Decat sa joci cu locul 2 din campionatul Olandei la ora actuala, prefer locul 16 din campionatul Spaniei! Olandezii mi se par mai periculosi!

saphicus
16th February 2006, 01:43
Am facut o comparatie intre fazele jocului Betis-Alkmaar, transmis pe TV Sport cu ce mi-a ramas in memorie de la meciul Stelei si va rog sa ma credeti ca indiferent cu cine vom juca, STEAUA la ora asta reprezinta INTR-ADEVAR O FORTA... in materie de...fotbal!!
In momentele de iures pasele "merg" CA LA CARTE SI AU DEVENIT STEREOTIP pentru jucatorii care au jucat atata vreme impreuna!! Consider ca jocul facut de Steaua, in pofida acelui prim gol primit, se ridica deasupra jocului fie a echipei Betis, fie a echipei AZ Alkmaar!!
Daca baietii vor fi sanatosi, vor mai avea jocuri in picioare fara suspendari ( e totusi primul meci oficial si ..MECI TARE, cu o echipa in revenire de forma si care si-a vandut extrem de scump pielea!! ) , eu cred ca nu se vor opri pana in FINALA!! Consider Steaua la ora asta, comparand jocuri din diferite campionate, o echipa de primele 5 locuri din campionatele tari ale Europei (Italia, Spania, Anglia) sau de primele 3 locuri din Olanda, Franta sau Germania!! In fazele de aparare Stelei ii dau nota 8, iar in cele de atac nota 7 !! Zgarcit, nu ???:ok: :ok: :ok::yeah:

Triphat
16th February 2006, 02:40
Betis... ca nu-mi place de ei!

relansat
16th February 2006, 09:10
Prefer Betisul deoarece este o echipa mai slaba , in ciuda rezultatului de aseara ... si sunt de parere ca spaniolii au un joc mai deschis ,

aici mizez pe un joc frumos din partea ambelor echipe.Nu imi place Alkmaar si formatiile olandeze , in general !

walt.mann
16th February 2006, 09:18
Betis... La ei o sa avem multi romani in tribune, sunt pe locul 16 in campionat, deci trebuie sa fie atenti sa nu retrogradeze, iar apoi: 10 ANI DE LA SEVILLA!

starsteel
16th February 2006, 11:41
Poate e de preferat Betis ma gandesc ca momentul in care vom juca cu ei s-ar putea sa se concentreze pe retrogradare pe cand AZ merge bine si au un antrenor beton. Mai e si un castig sentimental, revenim la Sevilla locul performantei absolute in fotbalul romanesc.

relansat
16th February 2006, 11:42
Egzact starsteel la asta ma gandeam si yo ... si oricum e mai accesibila :)

alejandro
16th February 2006, 11:54
toata lumea uita ca betis a venit din CL,unde a batut pe chelsea...
si inca ceva,nu se compara campionatul cu UEFA...
in campionat faci una,in europa,alta...
totusi parca as prefera betis...habar n-am de ce...AZ mi se par prea "smecheri",musca cand te astepti mai putin...

relansat
16th February 2006, 12:02
Tare faza mah alejandro spui tu ce spui si ajungi tot la concluzia noastra :D ... eu nu am uitat ca a fo` in shampion` lig :P

alejandro
16th February 2006, 12:06
am vrut sa va duc in eroare un pik:D
vorbind serios,vreau sa zic ca (in opinia mea:D) betis e mai tare,insa prefer betis deoarece jucatorii vor aborda mai concentrati meciul,adica vor fi cu ochii in patru tot meciul,in timp ce olandezii ne vor plictisi,noi vom adormi si ei,hop gol!!!:D :D
in plus eu ma tem mai mult de antrenorul olandezilor decat de jucatori:happy

relansat
16th February 2006, 12:09
Da` ce joaca si antrenoru` ? :P (jus` kidding)

dede
16th February 2006, 14:18
mai conteaza? le batem pe amandoua, daca e nevoie...da' ca sa zic si io o echipa...prefer pe betis, ca inca n-am jucat cu spanioli anu asta...

Paul
16th February 2006, 21:12
am vrut sa va duc in eroare un pik:D
vorbind serios,vreau sa zic ca (in opinia mea:D) betis e mai tare,insa prefer betis deoarece jucatorii vor aborda mai concentrati meciul,adica vor fi cu ochii in patru tot meciul,in timp ce olandezii ne vor plictisi,noi vom adormi si ei,hop gol!!!:D :D
in plus eu ma tem mai mult de antrenorul olandezilor decat de jucatori:happy

Betis e totusi locul 16 in SPania ! la 2p deasupra liniei care te duce in Secunda Division ...

maldini
16th February 2006, 21:43
paulica nu-ti mai fa iluzii...cu betis jucati adica aia care i-au ars pe chelsea in CL cu 1-0 si care i-au batut ieri pe alkmaar cu 2-0 :ok: olandejii astia sant slabuti ...si nu te mai uita pe ce pozitie este betis in primera ca e o diferenta de la cer la pamant intre campionatele spaniei si romaniei :D

Paul
16th February 2006, 21:49
nu contest diferentra , am jucat si anul trecut cu niste spaniolii , tot asa de nivel "Champions League" si ne-am descurcat onorabil ...

Insa o echipa care se lupta la retrogradare , pune pe primul plan campionatul , si apoi CUpa UEFA

maldini
16th February 2006, 21:55
corect ...cu valencia ati fost peste ei dar cu villareal nu...depinde si cum vor aborda jocul betis cu gandul la primera sau la cupa uefa :ok:

Paul
16th February 2006, 21:58
Villareal e 2 clase peste Betis.
Ma mir cum nu ne-au batut in Ghencea.
Parerea mea ca Villareal (care e cam la fel cu cel de acu un an ) e in primele 10 echipe din Europa...

Cu Betis am avea un stadion plin , am avea suporteri si in Spania , jucam prima mansa acasa , putem lua un avantaj si mergem acolo si-l aparam ...

Si in fond daca ii prinzi intr`o zi proasta , faci un scor bun si acolo ... :P
Oricum , Betis are prima sansa cu AZ 67 Alkmaar :P

sun
16th February 2006, 23:53
Alkmaar pentru ca are niste nume imposibile in echipa . Si cum am mai spus undeva , ador echipele care au jucatori cu nume imposibile

ex : Mathijsen , Landzaat , Arveladze , Huysegems , de Zeeuw si ceilalti :ok:

Paul
17th February 2006, 00:05
sun te supui majoritatii care vrea Betis :D

razvaldo
17th February 2006, 15:42
intai sa vina returul cu Heerenveen...desi cred ca va fii doar o formalitate...
din nostalgie as prefera betis....insa in rest as vrea alkmaar...totusi spaniolii au batut cu 2-0..si sunt destul de puternici..oricum am incredere in baieti ca pe oricine ar intalnii nu ar da cu piciorul unei sanse uriase....cum s-a intamplat la inceputul sezonului...(C.L.)
oricum vad ca incep sa se revanseze:)

milan_bulgar
17th February 2006, 15:50
Va fi mai bine jocam cu Betis, eu vezi Almaarc cu Litex, poarta buna ecipa. Steaua va castiga cupa UEFA, eu sand sigur.
Va fi poatrte bine un final Steaua- Rapid.:happy

Paul
17th February 2006, 15:55
daca si tu esti sigur ca Steaua ia cupa uefa e clar :D

Poate jucam finala cu Lesvky :D
Daca tii cu Steaua si CSKA , la Levsky - Dinamo cu cine ai tinut ? Eu am tin cu Levsky ... tu cu cine?

k474laNu_2006
18th February 2006, 18:42
In cazul in care Steaua va trece de Herenveen pe cine atzi prefera in turul urmator ???
AZ Alkmaar ...
Betis Sevilla ... :ok:

Paul
18th February 2006, 18:59
este un thread asemanator
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11669

k474laNu_2006
18th February 2006, 19:19
:headbang: Imi pare rau k l`am creeat da n`am intrat pe suporter/Steaua sa vad k exista unul aproape identic, mii de squze ...

Paul
18th February 2006, 19:20
no problem , o sa rezolve un mod problema (sa`l uneasca cu cel de acolo :P)

k474laNu_2006
18th February 2006, 19:46
fb :ok:

SEVILIANUL
18th February 2006, 20:58
Prefer BETISUL pentru ca aici in SEVILLA ,STEAUA a castigat acum 20 de ani CUPA CAMPIONILOR si sunt sigur ca baietii se vor motiva, poate vor vizita si stadionul SANCHEZ PIZJUAN unde STEAUA a obtinut cea mai mare performanta a fotbalului romanesc .Pentru aceasta echipa tanara a STELEI poate locul de unde se va lansa spre o alta noua performanta depasind in UEFA performanta de anul trecut.Astept ca STEAUA sa ajunga la SEVILLA si am increderea ca va trece de BETIS spre bucuria suporterilor stelisti ,a emigratiei romanesti din zona,si in ultimul rind vor avea ca suporteri pe sevilienii lui FC SEVILLA

SEVILIANUL
18th February 2006, 21:02
Prefer BETISUL pentru ca aici in SEVILLA ,STEAUA a castigat acum 20 de ani CUPA CAMPIONILOR si sunt sigur ca baietii se vor motiva, poate vor vizita si stadionul SANCHEZ PIZJUAN unde STEAUA a obtinut cea mai mare performanta a fotbalului romanesc .Pentru aceasta echipa tanara a STELEI poate locul de unde se va lansa spre o alta noua performanta depasind in UEFA performanta de anul trecut.Astept ca STEAUA sa ajunga la SEVILLA si am increderea ca va trece de BETIS spre bucuria suporterilor stelisti ,a emigratiei romanesti din zona,si in ultimul rind vor avea ca suporteri pe sevilienii lui FC SEVILLA

One-Man Show
18th February 2006, 21:35
aku' nu mai e vorba pe cine am vrea noi sa intalneasca Steaua mai departe...din ce am vaz Betis e calificata 90%...ii batem shi pe ashtia(desi va fi al draku de greu) shi ne mai oprim in Olanda pt finala/OLE/

Paul
18th February 2006, 21:44
la Monte Carlo in supercupa :great:

Paul
18th February 2006, 23:41
Informatie pretioasa:

Betis Sevilla are 7 accidentati , unii pe termen lung.
Are cineva detalii ... si progonza medicala de la Betis ? :drak:

walt.mann
19th February 2006, 09:53
@remy: Levski ce putere era in fotbal? V-a batut!
on topic: jucam cu Betis! Remember, 10 ani de la Sevilla! Trebuie sa vedem ce s-a mai schimbat prin oras :D !

Paul
19th February 2006, 11:29
Esti profet, cumva, sa spui ca e 90 % calificata Betis ?
Ei sant foarte buni acasa, dar in deplasare sant epave.
Ati vrea voi cu Betis, dar sa mai picati si voi cu o echipa ceva mai puternica, asa cum e AZ '67 Alkmaar, chiar daca nu e chiar intre primele 10-20 din Europa.
Si ati vazut in seara asta ce i-a umilit Barcelona cu 5-1, dandu-si chiar 2 autogoluri Betis !

remysor , tu in ce lume traiesti ?
Nu ai aflat ca probabilitatea de a intoarce un 0-2 din prima mansa , e de cca 10 % ?

Sau traiesti in Divizia A , unde bati cu cat e nevoie ... :drak:

Jucam cu Betis Sevilla , au accidentati destui , in primera vor intra astazi pe un loc retrogradabil , etc etc si ii eliminam !

http://www.soccerway.com//national/spain/first

Paul
19th February 2006, 11:30
@remy: Levski ce putere era in fotbal? V-a batut!
on topic: jucam cu Betis! Remember, 10 ani de la Sevilla! Trebuie sa vedem ce s-a mai schimbat prin oras :D !

chiar 20 , da poate facem o dubla vizita la Sevilla ... mai intai una usoara la Betis si apoi una pe stadionul gloriei , adica pe Ramon Sanchez Pijuan , la FC Seviila

dede
19th February 2006, 12:02
Nu ai aflat ca probabilitatea de a intoarce un 0-2 din prima mansa , e de cca 10 % ?
mey Paul, remy se gandea ca olandezii vor intoarce scorul asa cum am facut-o noi anu trecut :evil: totul e posibil...

Paul
19th February 2006, 12:05
confunza pe AZ cu Barcelona ...
in afara ca ambele echipe au antrenor olandez , basca un van Gaal la AZ `67 Alkmaar :D

interfan
19th February 2006, 12:56
Nu cred ca va intoarce AZ rezultatul din tur desi sunt foarte buni pe teren propriu!

Paul
19th February 2006, 13:16
pai o sa dea Betis un gol , si e clar ca AZ nu le da 4 si cu asta basta ...

interfan
19th February 2006, 13:45
I-a dat si Barcelonei un gol aseara! Oare lui Alkmaar sa nu fie in stare?
Pana una alta Alkmaar-Utrecht 0-1

Paul
19th February 2006, 13:47
mdeah ...
ori Betis ori Alkmaar ... meci greu si echilibrat ... :D

Paul
19th February 2006, 15:47
http://www.gsp.ro/index.php?a=35079&shift=1


Jucătorii stelişti ar prefera ca adversar īn optimile Cupei UEFA pe Betis Sevilla. "Sper să ne īntoarcem la Sevilla. Ei (n.r. - jucătorii care evoluau la Steaua īn 1986) au cāştigat atunci Cupa Campionilor Europeni, noi vom īncerca să obţinem calificarea mai departe. Īn proporţie de 75 la sută Betis e calificată. Mi-ar plăcea să jucăm cu ei, pentru că sunt o echipă foarte bună, dintr-un campionat puternic, iar dacă vom elimina o asemenea formaţie vom fi văzuţi altfel şi echipele vor īncepe să se teamă de noi", a afirmat mijlocaşul Sorin Paraschiv.

Fundaşul Sorin Ghionea spune că nu doreşte ca Steaua să īntālnească īn optimi pe AZ Alkmaar deoarece nu-i plac echipele olandeze. "Aş prefera să jucăm cu Betis, pentru că mie, personal, echipele olandeze nu-mi prea plac. Am mai jucat cu spanioli şi sper să trecem de ei", a comentat Ghionea.

Şi atacantul Victoraş Iacob ar prefera ca adversară tot pe Betis Sevilla. "Dacă am reveni la Sevilla ar fi o rememorare a acelor momente (n.r. - cāştigarea CCE). Sigur, mai e pānă īn finală, deşi sperăm şi la acest lucru. Este greu, dar nu imposibil", a spus Iacob, īn timp ce antrenorul Cosmin Olăroiu a declarat că preferă să nu se gāndească la posibilul adversar al Stelei din optimile de finală īnainte de a obţine calificarea īn faza următoare.

One-Man Show
19th February 2006, 16:12
:yeah: yo zic nu vor mai face olandezii nimik in returul cu noi shi vad betis deja calificata...ganditi-va cat vor fi de motivati(unii cel putin...ca jardel tot la ale lui se gandeste shi ogararu vede peste tot cate o conspiratie)...sa ajungem akolo shi vedem noi ce facem...yo zic ca jukam finala:yeah:

100%rapidist
19th February 2006, 16:16
:yeah: yo zic nu vor mai face olandezii nimik in returul cu noi shi vad betis deja calificata...ganditi-va cat vor fi de motivati(unii cel putin...ca jardel tot la ale lui se gandeste shi ogararu vede peste tot cate o conspiratie)...sa ajungem akolo shi vedem noi ce facem...yo zic ca jukam finala:yeah:


pai si Steaua a pierdut cu 2-0 la Valencia si tot so calificat!!:)

Paul
19th February 2006, 16:19
aia e exceptia :D

One-Man Show
19th February 2006, 16:24
:headbang: da' joku' Stelei promitea...urma un jok acasa...nu aveam nici un accidentat sau suspendat...;) :jerk:

dragosh_vl
19th February 2006, 20:46
Az Alkmar - mai usor de batut

Paul
19th February 2006, 20:55
Betis Sevilla, va fi maine , pe locul #19 in Primera Division ...

Au 7 accidentati , deci orice e posibil !

dragosh_vl
19th February 2006, 21:04
DA dar cu Barcelona a avut ghinion . si rezultatul nu reflecta realitatea de pe teren.

Si astia 7 vor fi dak se va califica si la meciul cu Steaua?

Paul
19th February 2006, 21:14
acum poate unii se refac , dar tot o sa fie 3-4 absentzi ... speram :D

dragosh_vl
19th February 2006, 21:33
Daca zici tu . O sa vedem ce se va intampla. dar cand se vor juca meciurile cu Betis

alejandro
20th February 2006, 10:38
Betis are din ce in ce tot mai multe probleme in campionat,sa speram ca asta le va distrage atentia de la UEFA:D

Gruppo Aparte
20th February 2006, 10:40
Cu oricare, ca oricum nu mai conteaza. ori una ori alta , tot calificare inseamna.:evil:

dragosh_vl
20th February 2006, 10:53
Sa vedem ce va fi.

Paul
20th February 2006, 15:24
Betis , locul 19 din 20 in Primera

http://www.soccerway.com//national/spain/first

- sunt 5 echipe cu 22p :P

k474laNu_2006
20th February 2006, 16:01
prefer alkmaar ... betis e o echipa mult mai puternica decat az ... vorbim dupa ce trece steaua de herenveen, Gooooooo ... in FINAL (si Steaua si Farul)
CU FARUL PANA LA MOARTE !!! /hello /hello /hello

alejandro
20th February 2006, 16:09
@Paul,apararea lui Betis e cam varza,trebuie neaparat sa profitam de acest lucru:happy

dede
20th February 2006, 18:41
eh, las ca nici cu atacu nu stau prea bine...

Paul
20th February 2006, 19:21
@Paul,apararea lui Betis e cam varza,trebuie neaparat sa profitam de acest lucru:happy

Nici cu atacul lor nu mi-e rusine.
Sincer Betis e cu 3 clase sub Villareal-ul de anu trecut , cu care puteam juca 50 de meciuri , ca tot nu ne calificam ... :(

Iar noi suntem mai buni ca anul trecut :ok:

Paul
20th February 2006, 21:05
nu e vorba doar de noroc;
e vorba ca prefer sa avem un meci fara emotii :evil:

Vorbim dupa meci :D

remysor , nu intelegi fenomenul

Pe noi nu ne intereseaza cine e mai puternica , ca sunt cam la acelasi nivel.
Preferam Betis fiindca au o situatie naspa in campionat , si s-ar putea sa devina brusc dezinteresata de UEFA

Pe cand Alkmaar sta bine in campionat ...

Apoi ne convine de minune o ecihpa spaniola , cu atatia accidentati si cu probleme/presiune

One-Man Show
20th February 2006, 22:00
din ce am vaz pana aku' remy e pacientu' #1...nu intelege fenomenu',nu are respekt pt adversari...dak lov in adversarii lui dinamo crezi ca asta va face sa dispara rez dezastruase din preg ??? trabajadoru' nu shtie o iota de fotbal...andone avea un lot mai de kko dekat asta shi s-a desc mai bine in fata unor echipe mai puternice...:jerk:

Paul
20th February 2006, 22:03
asa e bre , remy ne explica realitatea;

Betis Sevilla e o echipa slaba , cu multi accidentati , si va veni la Bucuresti cu Grupa de juniori 1994 :D

One-Man Show
20th February 2006, 22:07
cre' ca e cel mai activ de pe aici...nu tb sa se preg pt shampion lig ???

Paul
20th February 2006, 22:18
in 2001-2002 s-au pregatit
in 2003-2004 s-au antrenat


Acum ce-or sa mai faca?

dragosh_vl
20th February 2006, 22:23
se duc la sala :))0

Paul
20th February 2006, 22:29
acum isi iau conducere de Champions League

interfan
21st February 2006, 12:12
Cu conducerea asta mi-e teama ca vor castiga Sampions Lig-ul :D

alejandro
21st February 2006, 12:29
in ce an?

sun
21st February 2006, 13:47
nu ai inteles , alejandro .

Dinamo se pregateste si va castiga cat de curand sampions lig :P

CHAMPIONS LEAGUE e alta mancare de peste , demna de echipe mai bune , mult mai bune :ok:

alejandro
21st February 2006, 13:50
cine sa-i inteleaga si pe dinamovistii astia...

Zone
21st February 2006, 15:17
cine sa-i inteleaga si pe dinamovistii astia...Porcea???:drak:

Paul
21st February 2006, 15:43
nu ai inteles , alejandro .

Dinamo se pregateste si va castiga cat de curand sampions lig :P

CHAMPIONS LEAGUE e alta mancare de peste , demna de echipe mai bune , mult mai bune :ok:

nu e "sampions lig"


E fix asa:

Şampion Lig
e un fel de Norcia Winter Cup :ok:

bluesky
21st February 2006, 17:40
cu cine ati vrea sa cada steaua in optimi ?

oricare ar fi adversarul steaua o sa aiba parte de un oponent pe masura ca fie o sa cadem cu betis sau alkmar tot greu o sa fie pentru steaua.parerea mea

dede
21st February 2006, 18:30
Preferam Betis fiindca au o situatie naspa in campionat , si s-ar putea sa devina brusc dezinteresata de UEFA
eh, la noi e ceva obisnuit ca echipele adverse sa fie dezinteresate de uefa...intreaba-l pe remy :evil:

Paul
21st February 2006, 20:23
de fapt , vin cu Grupa de juniori nascuti in 1992

4star
22nd February 2006, 12:07
Cam greu de "preferat" una din astea doua. Fiecare este cu avantaje si dezavantaje. Totusi cred ca Betis este mai accesibila. E locul 19 in campionat,... va avea si niste indisponibilitati ...Steaua s-a mai batut si anul trecut cu echipe spaniole deci stiu jucatorii la ce sa se astepte.
Pe de alta parte, Alkmaar parca e mai accesibila prin stilul de joc practicat. Pe un teren bun ne putem impune stilul de joc in fata lor si ii putem bate.
O sa pun Betis, dar Steaua daca nu prinde zi proasta si are lotul ok, poate trece de oricare din cele doua.

iuli
22nd February 2006, 12:11
eu le prefer pe amandoua...oricum nu va calificati mai departe

Paul
22nd February 2006, 14:09
multumim de incurajari , dar nu era nevoie ...

si daca nu trecem mai departe , picam de pe un cal alb , indiferent ca se cheama Betis Sevila sau AZ 67 Alkmaar

Suporteri ca voi , ne fac sa fim mai puternici , asa ca sincere multumiri !
Ne faceti si mai puternici ... :D

4star
22nd February 2006, 14:37
eu le prefer pe amandoua...oricum nu va calificati mai departe

Ai gresit thread ul. Aici vorbeam de Steaua nu de alta echipa care nu stie ce inseamna cupa europeana.:ok:
Oricum de apreciat ca stii sa glumesti.

Zone
22nd February 2006, 14:48
eu le prefer pe amandoua...oricum nu va calificati mai departe
Si noi pe Cernomoret ....:happy

Paul
22nd February 2006, 14:48
alea 2 sunt Herenveen si Levsky ... :D

Zone
22nd February 2006, 14:55
alea 2 sunt Herenveen si Levsky ... :DLevsky si O.M./hello /hello /hello

dede
22nd February 2006, 14:58
Daca zici tu . O sa vedem ce se va intampla. dar cand se vor juca meciurile cu Betis
in 9 si 16 martie

nr.zece
22nd February 2006, 15:07
cu olandezii ca sunt pe 2 in olanda :)

Paul
22nd February 2006, 15:10
si Betis e pe locul 2 (de la coada) in Spania

philos
23rd February 2006, 04:07
buey...iti dai seama ce-ar fi in sufletu' meu daca nu ne calificam...dar ma consolez la un singur gand "aaa...da' stai bey ca mai e si Dinamo...unii si mai amarati ca noi" :D

dede
23rd February 2006, 14:38
bey philos nu vb prostii...

interfan
23rd February 2006, 15:12
Da-tzi peste gura Philos!

One-Man Show
23rd February 2006, 15:55
la meci !!! pe ei pe mama lor !!! olandezi,spanioli...nu conteaza !!! ii batem shi pe aia shi ne mai oprim in supercupa europei !!! :yeah:

iuli
23rd February 2006, 17:29
ce gluma buna!

philos
23rd February 2006, 18:36
mi-am dat mi-am dat...da' parca m-a luat cu frig asa...cu atat mai mult ma voi incalzi daca le rupem mufa :D

alejandro
23rd February 2006, 18:41
le rupem tot ce au mai scump mey philos:evil:

SORENSEN
23rd February 2006, 20:48
Dupa jocul si tactica modesta de acum parca nu prea conteaza...

SORENSEN
23rd February 2006, 21:06
Poate totusi se va invata ceva din acest meci ...ca astfel de tactica e criminala cu o echipa de tipul lui Betis

One-Man Show
23rd February 2006, 22:14
"Hayfrate la meci !!! O sa fie frumos...goluriatmosfera...ce sa mai...spectacol in toata regula !!!" Yo naiv : "Hay frate !!!"
In jurul orelor 16:30 ajung la stadion.O mare de lume astepta sa intre.Ma inarmez cu rabdare,strig catre tov : "unu' langa altu' frate...sa nu ne pierdem!!!".Intr-un final sunt in stadion.Shi ashtept...Am timp sa critic organizarea proasta,sa arunc o ocara catre :jerk: argaseala:jerk: shi catre adeversarii traditionali.Timpu' trece...
Intr-un final incepe meciul...shi lume,atmosfera...hay ca tb sa vina shi golurile.Shi ashtept...Repriza 1 nimik."Hay frate ca suntem pe ei...le dam in a 2-a !!!"Shi ashtept...nimik.
Plek capul in pamant shi ma indrept spre casa...shi incep sa imi amintesc vorbele lui Oli : "tin sa comunic pe aceasta cale ca nu va schimba nimeni nimik in jokul Stelei...Spectacolul va continua !!!" Da Oli...Sigur !!! Ne-ai dem in seara asta ca asha a fost.
Dintr-o echipa cu un jok placut ne-am transformat intr-o umbra de echipa venita din urmele activitatii cerebrale ale unui antrenor fascinat de fotbalul italian.Bravo Oli !!! Dak tot vrei sa fim italieni...DE CE NU NE-AI TRANSFORMAT SHI PE NOI IN INTER,JUVE,MILAN,ROMA,FIORENTINA,LAZIO,ETC... ???
In alta ordine de idei...linia de fund a fost singura care a functionat la parametrii normali...Ogararu,Neshu,Goian shi BACIU si-au facut treaba...Mijlocul a fost INEXISTENT !!! Victoras Iacob nu a avut nici macar un amarat de balon...
Thread-ul este inutil in viziunea mea...Cu o prestatie ca cea din seara asta,cu un Ancelotti Wanabe pe banca,voi chiar credeti ca avem vreo sansa ???

SORENSEN
23rd February 2006, 22:16
Az e mai periculoasa pt Steaua decat Betis
AZ e prea inchegata pt Steaua, Betis joaca mai pe contre si pot fi surprinsi la o lupta "parte in parte"

walt.mann
24th February 2006, 09:26
Jucam cu Betis... Dar trebuie ca Ancelotti WannaBe, vorba lui One-man Show, sa se schimbe macar intr-un Protasov WannaBe, ca nu vreau sa zica cineva ca il iau la misto daca ii cer sa fie un Rijkaard WannBe...

alejandro
24th February 2006, 10:27
E bine ca jucam cu Betis,ieri s-a vazut ca Az e foarte periculoasa,insa tre' sa jucam mai bine decat am facut-o ieri ca sa ne calificam:ciocan:

SORENSEN
24th February 2006, 11:05
Sa faci un meci defensiv ,de asteptare Betis e sinucidere curata .Sper ca Olaroiu e constient de asta.
A trecut o seara si m-am mai calmat si astept meciul cu Fc Arges de pe 5 martie sa vedem daca a invatat ceva...
Steaua nu joaca defensiv ...Rapid DA ...NOI NICIODATA

walt.mann
24th February 2006, 11:39
Daca e baiat destept, Oli nu va mai repetea greseala asta. Sa nu uitam ca in campionat avem de recuperat un punct, iar apoi trebuie sa ne mentinem pe I. Asta se poate realiza doar prin victorii, care, in general, vin atacand, nu asteoptand, poate-poate si-o baga adversaru' in poarta!

One-Man Show
24th February 2006, 12:05
a trecut furia...de fapt s-a ascuns shi ashteapta sa izbucneasca la urmatorul meci de genul asta...cert este ca Oli nu e de Steaua...are mentalitatea unui antrenor de echipa ce se zbate in saracia anonimatului pe undeva pe la mijlocul clasamentului...se mula perfekt pe cerintele de la National...unde nu exista presiune din partea nimanui...sper ca a invatat ceva din meciu' asta...da' sunt sanse mici...din tara nu are ce antrenor sa vina la Steaua...poate tot de afara ceva...sa vina lacatus...da' am vaz ce declaratie a dat aseara...ce nu intelege ma ? ca au venit 50 000 de oameni,numai ei shtiu de prin ce parti, sa asiste la un display de nepasare din partea tuturor...ar tb sa bata vreo 5 meciuri la rand la dif de 3-4 goluri ca sa le iertam prestatia de aseara...AU MAI AVUT SHI TUPEUL SA SCOATA CARPA AIA PE CARE SCRIS : "PENTRU VOI" ... la asta nu pot rasp dekat : "RUSHINE !!! RUSHINE SA VA FIE !!!" & "MERGEM PESTE TOT CU VOI,VOUA NU VA PASA DE NOI !!!"

uti2102
24th February 2006, 12:20
A fost meci tare aseara in Olanda. Eu unul zic ca am scapat bine, Betis e un adversar mai potrivit pentru Steaua. Asha cum am anticipat Alkmaar s-a urcat efectiv pe adversar, a pus o presiune fantastica. Ma bucur ca nu jucam cu ei, sunt incomozi, imprevizibili, artzagoshi.
Cu Betis vom vedea fotbal adevarat !


Poate totusi se va invata ceva din acest meci ...ca astfel de tactica e criminala cu o echipa de tipul lui Betis
Io n-am vazut nici o tactica in a doua repriza ! Se zbenguiau aia p-acolo de parca mancasera ardei iute !

@OneMan : rushine tzie mai omule, ca presupun ca eshti unul dintre aia care au strigat porcaria asta. Data viitoare mai bine stai acasa !

dede
24th February 2006, 13:05
bine ca jucam cu spaniolii...ca deja m-am saturat de olandezi...cu betis ne mai facem noi jocu cumva, da cu aia de la alkmaar era mai greu...

One-Man Show
24th February 2006, 13:07
nu o sa stau sa iti pov akum tie pe unde am fost yo cu ehipa asta shi cate am patit din cauza ei...am vaz ceva care pur shi simplu m-a dezgustat...am vaz brigada lu' radoi cum iese cu mandrie tinand o carpa pe care era inscris : "PENTRU VOI"...am avut in fata mea un copil de 9 ani cu tatal shi bunicul sau la meci...veniti de la Bacau...pushtiu era obosit dupa un drum lung insa f entuziast ca o sa-i vada pe viu pe radoi&co...a strigat tot meciu' alaturi de noi...nu s-a lasat mai prejos...reactia sa la golul incasat de sacal ? "bunule,de ce au mai scos aia(carpa) ? ca nu le pasa de nimik astora ! "crezi ca nu avea dreptate ? iti amintesti de primele luni ale lui jardel la steaua ? atunci avea cal shi caruta...aku' are golf 5...lipsa totala de respekt !!! ganditi-va ca au fost oameni care au fac sacrificii mari sa mearga la meciul asta...rushine mie ? rushine lor ! fotbalistilor,antrenorului,conducerii...shtii cine a cerut jandarmilor sa ii scoata afara pe cei cu bilete ? cei care ashteptau pe la porti sa intre ? LACATUS !!!
pt atitudinea de aseara : :no: :rosu: :no:

uti2102
24th February 2006, 13:27
Mai omule, nu ma iau de tine in mod expres. Ma iau de aia care au o atitudine de tot kktul shi nu-shi sustzin echipa decat cand merge bine, nu shi cand merge rau. Aseara, dupa primele 20 de minute mi-am dat seama ca spectacolul din tribuna va fi un fiasco, pentru ca in afara de peluze nu prea se canta nicaieri. Iar daca tu crezi ca cei din teren trebuie sa-i faca pe suporteri sa cante te insheli amarnic. Cei din tribune tre' sa-i faca pe cei din teren sa joace !
Cat despre organizare, pe mine unul nu ma mai mira nimic. Treaba tipic romaneasca. Cat despre "inchiderea portzilor", aceasta a fost dictata de observatorul UEFA, care era speriat de afluentza prea mare de spectatori. Sa se fi vandut bilete in plus ?! La noi se poate orice... Au ramas pe dinafara unii cu abonamente ?! Pai cred shi io, daca ei vin cu jumatate de ora inainte de meci...traim totushi in Romania..... :mda:

SORENSEN
24th February 2006, 18:38
Cred ca "atitudinea de tot kktul" au avut-o in primul rand JUCATORII ...nu trebuiau sa-si de sufletul dar macar sa "simuleze".
"daca tu crezi ca cei din teren trebuie sa-i faca pe suporteri sa cante te insheli amarnic"
Un lucru e bine de stiut ...acest sport a fost creat DE SUPORTERI/FANI PT SUPORTERI/FANI.
Eu nu am de dat nimic stelei decat biletul de la meci, dragostea si sustinerea neconditionata...nu stiu ce inseamana ca dau ... DAR EU CRED CA DAU TOT.
De la Steaua vreau in schimb fotbal,atitudine,caracter,devotament,curaj,agresiv itate,respect si un pic de spectacol cer mult ? CER TOTUL.

As intreba ce am primt aseara?..NIMIC.
E un targ inacceptabil.
Iar la Steaua vreau un antrenor care sa demonstreze ca e un "mascul alfa"(foarte bine spus de Tolontan,recomand articolul)...avem unu sau e doar un fricos...poate va fi un dus rece pt el ..desi din ce spunea dupa meci mi se pare ca nu prea intelege ce se intampla(si plus ca da vina pe jucatori---evident voalat)
Mai e timp sa joace altfel..Dar eu ca stelist nu il voi accepta daca vine aici sa impuna jocul hidos defensiv.

uti2102
24th February 2006, 19:36
Man, poate ca tu ai dat aseara tot ce scrii mai sus, dar foarte multzi au contribuit doar cu biletul... Aia sper sa stea acasa data viitoare !

maldini
24th February 2006, 19:41
popica nu te mai lamenta zadarnic pe betis o sa-i bateti lejer :ok: mai nasol era daca ati fi jucat cu alkmaar ca aia sant mai puternici si au o echipa mai omogena ...nu stiu cum au reusit betis golul ala in prelungiri :)

One-Man Show
24th February 2006, 19:45
neatentie ;)

SEVILIANUL
25th February 2006, 20:21
BETIS este un club care in 2007 va implini centenariul .Presedintele clubului MANUEL RUIZ LOPERA se afla acum intr-un conflict cu suporterii si de cateva luni nu a mai aparut in tribunele stadionului care ii poarta numele.Suporterii nu ii iarta faptul ca dupa clasarea in liga CAMPIONILOR si castigarea cupei REGELUI nu a transferat nici un jucator de marca .A fost huiduit de cateva ori si acum a renuntat sa mai apara la stadion.A aparut un investitor care sa cumpere actiunile lui LOPERA dar acesta pune conditii greu de acceptat.
Despre BETIS ca echipa pot spune urmatoarele:
portar titular este TONI DOBLAS un portar de reflex dar controversat apara tot atunci cand prinde o zi buna.In meciurile din CUPE a aparat totusi rezerva CONTRERAS
Din aparare se remarca JUANITO care este si international spaniol si uneori iese in atac marcand goluri importante cu capul.
Din zona de mijloc se remarca RIVERA adus in vara de la retrogradata LEVANTE.Este un jucator ce munceste mult si a fost chemat si la nationala.
Aici mai putem vorbi de ASUNSAO care este acum accidentat.In atacul BETISULUI se remarca JUAQUIN joaca pe dreapta si care centreaza si bate loviturile in absenta lui ASUNSAO.Este considerat jucatorul cu cea mai mare valoare de piata .Alt atacant care a marcat goluri importante in momente dificile este DANI.In atac mai pot juca cei doi brazilieni achizitionati in iarna ,ROBERT si TARDELLI dar care pana la meciul cu AZ ALKMAAR nu au convins .Ultimul atacant incontestabil este brazilianul EDU dar care in lipsa celuilalt brazilian accidentat OLIVEIRA nu convinge in acest sezon.
Concluzionand eu zic ca BETIS este o echipa controversata ,STEAUA trebuie sa ii trateze serios pentru ca nu se stie ce zi poate prinde.In campionat anul acesta a avut meciuri mai bune in deplasare,clubul explicand ca acasa se face o presiune asupra jucatorilor obligati sa joace cu cutitul la os din cauza locului ocupat in clasament.STEAUA poate trece de BETIS cu conditia sa joace bine .

Paul
28th February 2006, 10:44
Continua accidentarile la Betis ...
Le-a mai crapat un fundas : Alejandro Lembo

alejandro
28th February 2006, 12:10
Asa,vai de capul nostru d-le remy...dinamo the best;)

corect!!!nici nu stiu cum sa facem...poate nici nu ne prezentam la meci?ce ne sugerati?...dinamo the best;)

mde...poate tre' sa jucam cu portile inchise?sau venim in groapa?
dinamo the best;)

relansat
28th February 2006, 14:21
Printre multele greseli pe care le faci tu remy : Mai rar la o echipa care se da Realul Romaniei ... suntem denumiti Barcelona Europei de Est :P

Insa daca te referi la capitalu` nostru sa stii ca mai este o echipa pe nume Poli Timisoara care are buget mult mai mare decat al nostru !

P.S : de ce esti mereu pus pe cearta cand intri pe Suporter Steaua ?

Paul
28th February 2006, 15:33
mah , nu ii mai raspundeti lu remy pe suporter steaua , ca oricum mesajele lui ajung pe threadul ala numai al lui (i le muta alpopa :happy: )

Asa ca nu mai intelege lumea... :D

mirung
28th February 2006, 17:48
Cred ca "atitudinea de tot kktul" au avut-o in primul rand JUCATORII ...nu trebuiau sa-si de sufletul dar macar sa "simuleze".
"daca tu crezi ca cei din teren trebuie sa-i faca pe suporteri sa cante te insheli amarnic"
Un lucru e bine de stiut ...acest sport a fost creat DE SUPORTERI/FANI PT SUPORTERI/FANI.
Eu nu am de dat nimic stelei decat biletul de la meci, dragostea si sustinerea neconditionata...nu stiu ce inseamana ca dau ... DAR EU CRED CA DAU TOT.
De la Steaua vreau in schimb fotbal,atitudine,caracter,devotament,curaj,agresiv itate,respect si un pic de spectacol cer mult ? CER TOTUL.

As intreba ce am primt aseara?..NIMIC.
E un targ inacceptabil.
Iar la Steaua vreau un antrenor care sa demonstreze ca e un "mascul alfa"(foarte bine spus de Tolontan,recomand articolul)...avem unu sau e doar un fricos...poate va fi un dus rece pt el ..desi din ce spunea dupa meci mi se pare ca nu prea intelege ce se intampla(si plus ca da vina pe jucatori---evident voalat)
Mai e timp sa joace altfel..Dar eu ca stelist nu il voi accepta daca vine aici sa impuna jocul hidos defensiv.


mai baieti,...vi-l mai amintiti pe Lacatus la 20 de ani, cum murea cu sapaliga de gat?....dar pe Tudorel Soica?....dar pe Ion Ion cum l-a urcat pe Boloni pe garduri in Ghencea, pe adi Bumbescu intrand cu mingea in poarta cu adone si moraru cu tot?...mai recent..pe Didi Prodan?...asa trebuie sa arate Steaua ca sa nu fie doar steaua......Banel cu mainile in sold in min. 30, Bostina care de si sia ca sta la galben, mai mult a tipat la Nesu dacat sa-si vada de joc, Para cu 20 de pase la adversar, Nu mai spun ca la faza golului s-a tras la poarta de langa el),...Oli placid pe banca, Oprita care nu a castigat nici un duel.....viitorul nu suna prea bine......trebuie sunata desteptarea ca altfel facem 0-0 cu Pitestiul asa cum a mai facut Oli 0-1 cu poli si 0-0 cu Ceahlaul, ambele in Ghencea.....pana atunci M not M are perfecta dreptate

Paul
28th February 2006, 17:58
@mirung , vorbesti de niste vremuri apuse ... :(

Erau vremuri cand portarul Germaniei i-l lasa fara dinti pe un amarat de francez (la mondialul din `82) , Lacatus i-l trimitea direct la spital pe Camacho , iar exemplele pot continua

Pe vremuri pentru un fault din spate , se dadea falut.
Azi se da si :rosu: , deci agresivitatea de care vorbesti tu , nu prea mai e actuala.
Azi agresivitatea inseamna rezistenta fizica , iar romanii nu au excelat niciodata fizic ...au fost mai degraba tehnici

Crezi ca noi nu am vrea sa-i vedem pe toti ca pun piciorul (sau capul) cum fac Radoi sau Goian ...
Dar sunt 2 fundasi de meserie , in rest Nesu e firav , Ogararu mai mult tehnic

De la Paraschiv ar trebui mai multa duritate , insa el intelege prin duritate , sa puna talba pe fata adversarului (vezi cazul Vaslui)

mirung
28th February 2006, 18:26
@mirung , vorbesti de niste vremuri apuse ... :(

Erau vremuri cand portarul Germaniei i-l lasa fara dinti pe un amarat de francez (la mondialul din `82) , Lacatus i-l trimitea direct la spital pe Camacho , iar exemplele pot continua

Pe vremuri pentru un fault din spate , se dadea falut.
Azi se da si :rosu: , deci agresivitatea de care vorbesti tu , nu prea mai e actuala.
Azi agresivitatea inseamna rezistenta fizica , iar romanii nu au excelat niciodata fizic ...au fost mai degraba tehnici

Crezi ca noi nu am vrea sa-i vedem pe toti ca pun piciorul (sau capul) cum fac Radoi sau Goian ...
Dar sunt 2 fundasi de meserie , in rest Nesu e firav , Ogararu mai mult tehnic

De la Paraschiv ar trebui mai multa duritate , insa el intelege prin duritate , sa puna talba pe fata adversarului (vezi cazul Vaslui)


nu vorbesc de violenta, ci de atitudine, Nesu de exemplu are, Banel nu....nici Bostina...sau cel putin nu au avut joi.......si dupa cum stim deprinderile proaste au cel mai greu dezvat...din pacate nici Oli nu exceleaza la capitolul asta, la care cel mai bine statea Walter (dintre cei din ultimul timp).....ca dovada ca Oli pregateste terenul si scuzele in avans...vezi art in spt.ro de azi.
atitudine inseamna sa poti sa te urci pe adversar in min 90 la 0-1, sa revii ca Radoi la Trondheim, cand stiind ca ai facut cel mai slab meci din cariera, sa poti sa dai gol de 1-3 si sa fii la o palma de 3-3......si sa-ti pese de Steaua si de cei ce au venit de la Sighetul Marmatiei sa te vada desi puteau sta la tv

Paul
28th February 2006, 18:29
Nesu are atitudine si ia galbene mai ceva ca Alexa din vremurile bune :evil:

Evident ca am vrea sa`i vedem mai implicati , da din pacate li se urca la cap ... :no:

mirung
28th February 2006, 18:39
1. anul trecut la meciul de 1-1 de la Timisoara, lui Nesu ii curgea sangele pe fata de trebuia sa iasa din doua in doua minute sa i se schimpe bandajul, cu toate asta continua sa puna capul la bocanc si la anihilat complet pe viitorul asa zis stelist Banel.Acelasi Nesu caruia la primul lui antrenament la Steaua i-a rupt Carabas piciorul.......Mihaita Nesu e stelist.
2. De mult in anii '60 era la Steaua un exceptional varf pe nume Pavlovici; intr-un meci cu dinamo, pe stad.23 Aug., Pavlovici era pe pista de atletism si i se facea infiltratie pt ca il pocnise zdravan ion numweiler III zis " nelu ramaru",
steaua a castigat posesia printr-o interceptie a lui E.Jenei si a declansat contraatacul ce a fost finalizat cu gol de catre Pavlovici cu acul in picior, (pe vremea aia puteai reintra in teren doar ridicand bratul). nu e legenda, e adevar 100%.Pavlovici si-a terminat cariera la ASA TG.Mures si a murit in mizerie. Dar era stelist.

Paul
28th February 2006, 18:46
vezi tu , unde e problema
La acel meci de la Timisoara , Nesu avea o sansa ... Petre Marin (titularul) era accidentat.

Nesu a jucat la rupere , ca sa-si castige postul de titular.
Asa si Banel , juca cate 10-15 minute , si baga 2-3 adversari in noroi , juca insistent etc

Cand ambii s-au vazut titulari , au dat-o in balarii ... :(

mirung
28th February 2006, 19:30
din pacate noi avem probleme mari de lot; Banel si-a atins limitele, Oprita e terminat ireversibil dupa accidentare, Para ia fata prin agitatie dar e un jucator mai de graba modest, Dica desi e foarte dotat nu cred ca isi va putea depasi vreodata indolenta, nu exista rezerve care sa poata schimba din mers registrul tactic, nu e concurenta pe posturi, iar Oli care e toba de fotbal nu stie sa-si motiveze jucatorii asa cum facea Walter, sau chiar Titi Dumitriu.Mai mult se pare ca l Oli, daca ceva deviaza cat de putin fata de plan (teren, o accidentare de ultima ora, o schimbare in echipa adversa), are nevoie de foarte mult timp sa reactioneze; cu alte cuvinte e complet lipsit de spontaneitate. Din pacate a demonstrat asta si joi, lipsa lui Ghionea l-a facut sa-l tina mult mai retras pe Radoi si ai pierdut superioritatea la mijloc, iar schimbarea lateralului stanga la Hereenveen, ce a strans mult in centru si l-a inghesuit pe Iacob....reactie?.....canci!
Tare mi-e frica de meciul cu Pitestiu lui Sorin Cartu si Gigi Netoiu...
SA dea Dumnezeu sa gresesc eu!!!

Paul
28th February 2006, 19:43
totusi Arges nu e Herenveen ...
E mult mai important cel cu Betis ... :D

mirung
28th February 2006, 19:52
totusi Arges nu e Herenveen ...
E mult mai important cel cu Betis ... :D

NU !!!
cel mai important e campionatul, care trebuie neaparat castigat, si ai de jucat 15 meciuri grele cu un lot subtire, arbitraje potrivnice, pe teren strain si te bati cu o contracandidata care va juca doar meciuri cu rezultatul stiut dinainte(cu 1-2 exceptii).
Ar fi dureros sa mearga militienii in CL pe punctele stranse de noi!!!!

Paul
28th February 2006, 19:56
las`o cu arbitrajele potrivnice ca ne facem de ras...
Craciunescu da ... a fost cu Dinamo.
Costa Valcea e stelist toata ziua :happy , desi junioru Augustus Constantin ne-a mancat pe unde ne-a prins :(

Sa vedem ce o sa faca...
Din pacate sansele la titlu au scazut fiindca a plecat Giovanni de la Dinamo.
S-a dat drumul la blaturi ... :(

SORENSEN
28th February 2006, 20:21
Stiti cum imi dau eu seama cand joaca mai defensiv sau mai ofensiv Steaua:
Cat de avansat e Radoi.
La personalitatea si experienta sa ar fi putut Joi sa joace mai avansat.(el are un mare respect pt Olaroiu si daca nu-i zicea el sa fie asa defensiv era cu 2-3 olandezi in carca in careul sau la 16m lui heerenveen...)
Fotbalul INTOTDEAUNA pedepseste frica ....

Paul
28th February 2006, 20:33
pai cu Baciu fundas central , Radoi a fost mai mult fundas decat mijlocas...
Iar Paraschiv 0 ==> s-a vazut chestia asta ... :(

mirung
28th February 2006, 20:34
las`o cu arbitrajele potrivnice ca ne facem de ras...
Craciunescu da ... a fost cu Dinamo.
Costa Valcea e stelist toata ziua :happy , desi junioru Augustus Constantin ne-a mancat pe unde ne-a prins :(

Sa vedem ce o sa faca...
Din pacate sansele la titlu au scazut fiindca a plecat Giovanni de la Dinamo.
S-a dat drumul la blaturi ... :(

Pai ce fluiera Costica Valcea, l-ai uitat pe Balaj la Constanta sau pe Tudor in Giulesti?...si nu-i neaparat sa te fluiere stramb pe tine, sa numeri penalty-urile la 0-0 pe care o sa la primeasca militia in retur, sau alea din ultimile 5 min cum a primit Danciulescu la Constanta, si cate fante de lumina vor mai fi invocate.....

Paul
28th February 2006, 20:36
stiu domne`, stiu care e sistemu ...
Important e ca Costica Valcea nu e amic cu Netoiu cum era Craciunescu.
E un pas spre normalitate...

mirung
28th February 2006, 21:27
Important e ca Costica Valcea nu e amic cu Netoiu cum era Craciunescu.
E un pas spre normalitate...
__________________

Sa dea Domnul sa fie asa.
Mai importante sunt lucrurile la care s-ar putea intervenii (inca)....
subtirimea lotului......practic nu ai rezerve (poate cu exceptia lui Cristea de la care eu mai sper, si a lui Carstocea, despre care cred ca e fotbalist de Steaua....in Olanda a dat 2 pase luminoase in 5 min cat a jucat, o deviere si o gaura superba stricata de Oprita)....
blocajul mental si placiditatea lui Oli, care practic nu reactioneaza......vezi schimbarile....(unde esti tu Walter?)
suficienta titularilor...vezi Banel, care a jucat prost in absolut toate meciurile cu miza....Rosenborg, dinamo, ca sa nu mai spun in Giulesti,....vezi Bostina......
lipsa de alternative tactice...nu exista jucator a carui introducere sau repozitionare sa modifice registrul tactic....

Sevilla
4th March 2006, 15:07
E bine ca am picat cu Betis Sevilla.
Interesul pentru Cupa UEFA e scazut in Spania , si avem o sansa buna , sa ii eliminam !

mee_tza
5th March 2006, 12:17
Deseara vedem pe Betis in deplasare la Getafe.
CUm joaca deseara , asa joaca si in Ghencea (prim 11 si tactica)

Paul
5th March 2006, 12:21
Mai putin suspedatii ...
Portarul stiu sigur ca nu joaca :yeah:

dede
6th March 2006, 12:59
au pierdut cu 1-0...nu mai au mult si retrogradeaza...

relansat
6th March 2006, 15:19
Deci sanse mari sa joace cu team B :)

Paul
6th March 2006, 15:35
Deci sanse mari sa joace cu team B :)

nop.
Sanse egale , cu o trupa ce vina din Champions League , si a ajuns pana aici in UEFA.

Daca era team de B , nu ajungea aici ... :drak:

relansat
6th March 2006, 15:47
Nu la asta ma refeream :)

Ma gandim ca vom juca cu echipa a doua a celor de la Betis :ok: ... cu rezervele :happy

Paul
6th March 2006, 15:48
a chiar, la cati accidentati au , deja seama cu B Team :D

mee_tza
11th March 2006, 19:45
ia iata ca Betis e o trupa tare ... si totusi putem sa ne calificam ...