PDA

View Full Version : Editia a IV-a Playoff



georgebz
9th June 2007, 00:01
Asa va arata "tabloul" pentru PlayOff ... intr-o saptamana maxim sper sa terminam toate meciurile ;) ...
------------------------------------------

Ravens @ Saints 13-49
Colts @ Eagles 6-53

Cowboys @ Chargers 21-14
Redskins @ Chiefs 24-31


-----------------------------------------

Saints @ Eagles
Cowboys @ Chiefs 31-17

-----------------------------------------

little_earl
9th June 2007, 23:27
primul meci din play-off
Eagles @ Colts : 53 - 6

dupa cum arata scorul, nu prea sunt multe de spus ... acum inteleg si eu cum e sa fii dus in carca de aparare cum e cazul cu Ravens: "all the offense got to do is don't turn the ball over" - asta am si facut, ba mai mult, am dat si td-uri ofensive ... am reusit 6 interceptii, dintre care 3 returnate pt TD cu 3 oameni diferiti
momentul critic a fost in primul sfert, cand scorul era egal parca, george reusise un kick return destul de lung, insa a fost trimis tocmai la linia de 10 yarzi dupa un holding .. se pare ca atunci s-a enervat si nu i-a mai iesit jocul

editia asta o sa avem alta finala, cine stie, poate 2 combatanti nou-nouti daca ma elimina cineva :P

georgebz
9th June 2007, 23:34
da .. cam asa s rezuma meciu ... din mom penalizarii , a urmat imediat INT .. si s-a dus echilibru ... felicitari little_earl si bafta in continuare

georgebz
11th June 2007, 15:47
hai baietzi punetzi-va pe jucat ... ca trece timpul ...

PS : daca pana Joi , Sinisther nu da nici un semn ( ca nu l-am mai vazut online de mult ) locu ii va fi luat de mtfk ...

Patriots
11th June 2007, 16:44
Sper sa apuc sa joc si eu meciul din play-off saptamana asta , daca am timp si am cu cine.Daca nu cred ca ma voi retrage :( ca sapt viitoare am capacitatea si tre' sa invat :(

georgebz
11th June 2007, 16:54
pai oricum mai tarziu de duminica nu va dura PlayOfful .. si cum am zis , daca pana Joi nu da Sinisther nici un semn vei juca cu MTFK ;)

Patriots
11th June 2007, 17:01
pai oricum mai tarziu de duminica nu va dura PlayOfful .. si cum am zis , daca pana Joi nu da Sinisther nici un semn vei juca cu MTFK ;)

Tot PO pana duminica??Sau doar primul meci?

georgebz
11th June 2007, 17:06
Tot

Patriots
11th June 2007, 17:09
Poate vb cu mtfk sa jucam mai devreme ptr. orice eventualitate , ca nu cred ca Sinisther va intra pe mess , iar rezultatul va fi pus daca Sinisther este descalificat.Sa vedem daca ii convine lui mtfk.

georgebz
11th June 2007, 17:15
e si asta o varianta ... va intelegeti voi ... dar pana joi tot va trebui sa asteptati pentru a "omologa" rezultatul

mtfk
11th June 2007, 21:23
joi dupa 8 seara jucam meciul noi2 dak sinisther nu da vreun semn, k?

cojanu
12th June 2007, 00:08
acest meci il cataloghez drept cea mai mare victorie a mea
meciul a inceput bine, f bine chiar
dar spre final, ultimele 2 minute au fost de infarct
ma bucur nespus pt acest rezultat :)
sper sa reusesc sa ajung in sb
am pus si rushingul pt k sunt fericit pt
reusita lui j jones in fata lui LT

mvp: Demarcus Ware 4 sacks, 4 tackle

mtfk
12th June 2007, 01:18
sinisther m-a anuntat ca isi va juca meciurile dupa miercuri-joi seara.

georgebz
12th June 2007, 01:35
pai ramane cum am zis ... il asteptam pana joi ... daca nu joaca ... vineri poti juca tu cu patriots_4_ever

PS : felicitari cojanu ;)

Patriots
12th June 2007, 19:20
Sinisther lasa pe topicul asta un mesaj cu ziua si ora la care jucam , sa vad daca pot voi putea si eu sa joc atunci.Eu nu sunt toata ziua pe net si vreau sa jucam cat mai rpd meciul.

Sinisther
12th June 2007, 20:22
imi cer scuze pentru neplacerile care se pare ca le-am cauzet involuntar, sunt i eu putin ocupat cu sustinerea lucrarii de diploma

daca vrei putem juca in seara asta sau maine seara sunt liber... o sa fiu pe mess asa ca o sa ma gasesti

georgebz
12th June 2007, 21:13
stai linistit , nu ai de ce sa iti ceri scuze ... mie chiar imi parea rau daca nu jucai in PlayOff , pentru ca esti unul din jucatorii care abordeaza campionatul cu seriozitate ...

bafta la meci cat si la lucrarea de diploma

cycloneclau
13th June 2007, 16:48
Chiar imi pare rau si vroiam sa joc, dar deja mi-au taiat netu din camin (ca *******u ala dupa ce ca si-o luat bani de la noi tot anu, amu nu mai putea lasa inca 10 zile in plus fara sa fie platite ca era greu, si daca vroiam sa platesc nu mai aveam cui).

Deci ma retrag, ca sa nu va incurc prea mult. spor:ok:

georgebz
13th June 2007, 17:10
ai zis bine .. sa nu va incurc .. prea mult .... in locul tau va juca dumboss_yo ... dar am marea rugaminte cele 2 meciuri ce au ramas de jucat sa le jucati pana cel tarziu maine seara

Sinisther
13th June 2007, 17:12
astazi si maine eu sunt disponibil pt a juca la orice ora....sunt pe mess...dati un buzz daca nu raspund din prima

Patriots
14th June 2007, 11:29
astazi si maine eu sunt disponibil pt a juca la orice ora....sunt pe mess...dati un buzz daca nu raspund din prima

Cred ca jucam maine daca poti si tu.Ca azi vad ca nu rasp pe mess si nu prea mai am timp dupa-amiaza sau seara.Sry ca nu am putut sa jok ieri , dar am fost la spital ca mi-am fracturat piciorul.

dumboss_yo
14th June 2007, 14:20
hehehe ce favoare mi-a facut Clau ... sunt mandru de mine ... am ajuns in playoff desi sunt rookie in acest campionat de Madden si am fost in grupa mare cu useri foarte buni ca little_earl, zabriskie, georgebz, cycloneclau ... acum sa vedem cum ma voi descurca in playoff, sper sa nu am emotii :D . Gooo SAINTS :P !

dumboss_yo
14th June 2007, 16:07
Ravens @ Saints 13 - 49
Un meci cu un prim si ultim sfert echilibrate, dar in sferturile 2 si 3 adversarul meu a dat vreo 4 turnovers, dintre care 3 s-au concretizat cu TD ... MVP a fost clar Reggie Bush care a marcat 2 TD dupa alergari de foarte multi yarzi si unul dupa o receptie impresionanta de aproximativ 60 yarzi (si pe langa asta a mai castigat yarzi importanti in momente cheie)...
sunt foarte bucuros ca am ajuns in Conference Game, unde dau de cel mai "talentat" user (little_earl); sansele sa il inving sunt probabil de 1 la 1000, dar nu se stie niciodata...asa ca, Eagles pregatiti-va pentru ca sfintii coboara din cer :P .

Sinisther
14th June 2007, 22:31
Chiefs @ Redskins 31 - 24


Meci incredibil cu 1:30 inainte de final scorul era 31-17 KC... am intrat in huddel up offense...si in aprox 30 de sec am reusit un drive de 75 Yd si 5 plays fara sa consum vre-un TO...onside kick...recuperat la 40+ yd si 50 sec ramase pe ceas cu 3 TO...urmat de 3 plays care se opresc dupa un slant pe centru la Randel El la 2yd de TD... 1st down...si daca pana aicea credeti ca o fost palpitant nu stiti ce urmeaza

au urmat apoi 2 pase scurte incomplete...scapate incredibil de WR...la 3rd down... interceptie in endzone...iese din endzone cu mingea...FUMBLE... si recuperez pe linia de 1yd... din nou 1 pasa incompleta si mai aveam doar 4 sec pe ceas....2nd down....si...din nou interceptie in endzone...de data asta touchback si Game Over

georgebz
14th June 2007, 22:51
trebuia sa fi riscat QB Sneak daca mai aveai TO ... dar daca zici ca le-au scapat WR e si mai nasol

... si au mai ramas 3 meciuri de jucat ... pana duminica cel tarziu sa se joace SB ;)

Patriots
14th June 2007, 22:56
Chiefs @ Redskins 31 - 24


Meci incredibil cu 1:30 inainte de final scorul era 31-17 KC... am intrat in huddel up offense...si in aprox 30 de sec am reusit un drive de 75 Yd si 5 plays fara sa consum vre-un TO...onside kick...recuperat la 40+ yd si 50 sec ramase pe ceas cu 3 TO...urmat de 3 plays care se opresc dupa un slant pe centru la Randel El la 2yd de TD... 1st down...si daca pana aicea credeti ca o fost palpitant nu stiti ce urmeaza

au urmat apoi 2 pase scurte incomplete...scapate incredibil de WR...la 3rd down... interceptie in endzone...iese din endzone cu mingea...FUMBLE... si recuperez pe linia de 1yd... din nou 1 pasa incompleta si mai aveam doar 4 sec pe ceas....2nd down....si...din nou interceptie in endzone...de data asta touchback si Game Over

Nici acum nu stiu cum am iesit cu bine din acest meci dupa acel final nebun.Ii multumesc lui Sinisther ptr. meciul pe care l-a facut si cred ca a fost un meci f bun si sunt gata sa ajung in SB sez asta.Sper sa nu ma incurc la final.

cojanu
15th June 2007, 12:59
mda. se pare ca o sa joc cu KCC
sper sa se incurce :)))

cojanu
15th June 2007, 13:45
apropo ! domnu KCC aka Patriots 4 ever
te astept azi sa jucam meciu
sunt pe mes

Patriots
15th June 2007, 17:15
apropo ! domnu KCC aka Patriots 4 ever
te astept azi sa jucam meciu
sunt pe mes

Ok eu sunt pe mess.Te astept sa jucam.

cojanu
15th June 2007, 19:05
si astazi s-a decis prima finalista :D
ce pot sa zic, un mecla scoru de 24- 17 mai erau 1:30
cu posesie pt kcc.
a aruncat the "footbal" pana in jumatatea mea unde
la aprox 30 yrds s-a impiedicat la 4th down

mai erau 20-30 sec
am ales sa fac run ... desi un qb kneel suna prea bine
pt emotiile care le aveam
din run a rezultat un 70+yrds TD
si cam asta a fost :)

mvp Tony Romo - aprox 250 yrds pass
- 1 td
- 1 rushing td !!!

georgebz
17th June 2007, 11:11
azi sper sa reusiti sa jucati cealalta semifinala . si bineinteles SB ;)

little_earl
17th June 2007, 13:03
saints @ eagles : 27-37
meciul a inceput foarte bine pt mine, am luat un avans de 3 td-uri la pauza, in repriza a 2-a am zis sa nu mai atac, sa joc precaut si asta m-a costat ... dumboss nu s-a lasat deloc, si a fost foarte aproape de o revenire in sf.4 cand s-a apropiat la un TD, m-am distantat eu, apoi iar a revenit, si a avut ocazia unui drive prin care putea duce jocul in OT insa a aruncat interceptie la prima pasa .. am dat QB Kneel de 2 ori, si cu 3 secunde inainte de final am dat un FG de 56 de yarzi ca prea era mica diferenta :P

MVP : Brian Westbrook

dumboss_yo
17th June 2007, 13:18
Dupa cum a spus si Earl, la pauza mare eram foarte dezamagit si nu mai credeam deloc in sansa mea pentru ca eram condus cu 21 puncte...sfertul al treilea a fost al defensivelor, incheindu-se cu scorul de 3-3 si sperantele mele erau inexistente in continuare...insa in ultimul sfert am marcat 2 TD si m-am apropiat la doar 7 puncte, dupa care a marcat si Earl, apoi am punctat din nou si diferenta se reducea la doar 7 puncte cu 80 s inainte de final...am ales sa nu dau Onside Kick pentru ca sansele sa recuperez nu erau atat de mari...apoi am reusit sa il opresc din primul set de down-uri dar mi-am epuizat toate cele 3 TimeOut-uri...si posesia era a mea pe linia prioprie de 16 yarzi...nemaiavand niciun TO m-am precipitat si am incercat o pasa lunga, pe care bineinteles ca Earl a interceptat-o cu User Pick (P.S. : asta a facut tot meciul User Pick/User Catch si simteam ca innebunesc, lasand la o parte faptul ca a alergat km intregi cu WestBrook pentru ca nu reuseam sa il plachez). Au urmat apoi doua QB Kneel si un FG de 56 yrds care au pus punct acestui meci. (SAINTS @ EAGLES 27 - 37)Inca o data little_earl mi-a confirmat faptul ca este cel mai bun si ii urez multa bafta in SB, desi nu cred ca va avea nevoie :P . Beware Cojaneee >:) !!!

cojanu
17th June 2007, 15:35
despre acest superbowl as vrea sa zic
ca a fost cel mai frumos meci de madden
am fost la cateva secunde sa castig
am condus tot meciu , mai precis pana in ultimele 20 sec
am reusit o pasa la mijlocul terenului dar nu am mai avut timp sa dau
timeout ca sa pot incereca un fg

cred k meciul e demn de finala

multumesc lu dumboss pt "sustinere"

little_earl
17th June 2007, 15:38
Madden Bowl : Cowboys @ EAGLES : 27-28

cred ca a fost cel mai tensionat meci de cand joc madden, asta si pt ca fost in super bowl ... am inceput bine, cu un TD insa apoi n-a mai mers nimic, am luat Td din KO return, am facut 2 fumbleuri, ambele pierdute ... am reusit totusi sa ma tin aproape de cojanu, la maxim 10 puncte diferenta ... apararea a jucat foarte bine pe final, am reusit niste sack-uri foarte importante, reusind sa-l opresc pe adversar de cateva ori ... in sf.4, cu un minut si ceva ramase de disputat, cowboys au dat un field goal prin care s-au distanta la 6 puncte ... ce a urmat a fost un dirve de poveste, reusind o conversie foarte importanta la 3rd down undeva la mijlocul terenului, apoi o pasa lunga si am avut 1st and goal... primele 2 pase incomplete iar apoi, la 3rd down, cum vreo 18 secunde ramase am aplicat lovitura decisiva, o schema la care nu se astepta cojanu, un WR Screen si am marcat TD-ul prin care am egalt, urmat de Extra point-ul decisiv ... am dat un squib kick, iar cojanu n-a reusit sa intre in Field Goal range in timp util, a completat o pasa catre TO, oprit undeva pe la 40-45 yarzi insa timpul expirase

asadar Eagles isi pastreaza titlul, cu mari emotii, de aceea pot sa spun ca aceasta victorie e mai savuroasa decat prima :)

mtfk
17th June 2007, 20:44
Felicitari tuturor jucatorilor, a iesit un final extraordinar