PDA

View Full Version : Intrebari si contestatii



Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7

nino
8th April 2006, 14:12
Daca vrei cumva sa insinuezi ceva ar trebui sa te uiti si la biletele postate de mine in concurs!Sa vezi ca nu sunt masluite!

Dudubetwin
8th April 2006, 14:46
Sica: ai dreptate si o sa rezolvam problema cand o sa intre ady .. daca o sa intre, daca nu eu decid sa anulez biletele !! dar mai asteptam sa intre si ady !!

ady51a
8th April 2006, 15:42
Nu e normal sa editati dupa aia pt ca se poate interpreta. Se vede ca nu e nimic necurat in biletele lui nino pt ca sunt pierdute. (JEF United v Cerezo Osaka 1HT 2.35 08:00 CET - A fost 1 la pauza). Intamplator eram online cand a postat nino si le-am vazut puse asa inca de atunci. Dar pe viitor vom anula astfel de bilete. Vom considera ora de postare a biletului ca fiind ora de editate de jos. Asadar incercati sa evitati astfel de situatii.

SicaGhencea
8th April 2006, 15:55
Nu e normal sa editati dupa aia pt ca se poate interpreta. Se vede ca nu e nimic necurat in biletele lui nino pt ca sunt pierdute. (JEF United v Cerezo Osaka 1HT 2.35 08:00 CET - A fost 1 la pauza). Intamplator eram online cand a postat nino si le-am vazut puse asa inca de atunci. Dar pe viitor vom anula astfel de bilete. Vom considera ora de postare a biletului ca fiind ora de editate de jos. Asadar incercati sa evitati astfel de situatii.

Pai nu sunt chiar pierdute fiindca si el avea tot 1 la pauza.Deci sunt chiar castigatoare!!

ady51a
8th April 2006, 16:32
A in cazul asta este grav. Eu imi amintesc ca dimineata erau X la pauza. nici nu am mai citit ce are acum fiind convins ca e tot x la pauza:rosu:
Intrebare pt nino??? Cum se face ca pana acum ai jucat numai X la puza si acum ai trecut pe 1 cu cota 2.35??? :evil:

Iata mai jos evenimentele jucate de nino saptamana asta :

E.Braunschweig v Alemannia Aachen X HT 2.00 19:00 CET
Offenbacher Kickers v Erzgeb. Aue X HT 2.00 19:00 CET
Grampus Eight v Kyoton xHT 2.10 08:00 CET
Grampus Eight v Kyoton xht 2.10 08:00 CET
Arges Pit. v Jiul Petrosani XHT 2.05 15:30 CET
National B. v Sp. Studentesc XHt 2.00 16:00 CET
Monaco v Marseille X HT 2.00 20:00 CET
Ajaccio v Toulouse X HT 2.00 20:00 CET
Jiul Petrosani v FC Vaslui X HT 2.05 16:00 CET
Sp. Studentesc v Arges Pit. X HT 2.05 16:00 CET
Zenit Petersburg v FC Sevilla X HT 2.00 18:00 CET
Milan v Lyon X HT 2.10 (20:45 CET) Liga Campionilor fotbal
Villarreal v Inter Milan X-HT 2.00 20:45 CET Liga Campionilor fotbal

Cum de s-a facut schimbarea asta de la x la pauza la 1 la pauza exact acum?
Eu dimineata am vazut ca era x la pauza; Asa imi amintesc.
Nino exclus 4 saptamani din concursul Gamebookers. :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

nino
8th April 2006, 16:45
Da baieti!multumesc sica(realmente vobind)!Dar ady sa stii ca numa la 1 bilet am umblat(nu ca ar mai conta)!oricum mi-e rusine de ceea ce am facut si nu cred ca voi mai reveni pe acest forum!Faza toata a plecat de la faptul ca m-am ofticat aseara cand puteam sa am 1700 euro daca nu dadea gol aia in minutu 43(achen)aveam x pauza!Aveti grija de voi!

ady51a
8th April 2006, 17:08
Nino toti ne ofticam cand pierdem :nah: si totusi nu facem asa cum ai facut tu. Iti transmitem :cya:

SicaGhencea
8th April 2006, 23:33
Adi te rog sa te mai uiti odata, primul meu bilet este castigator!!! Il pun aici ca sa iti fie mai usor!!!


Biletul 1 Ziua Sambata
Fond 720 E

Hearts v Dunfermline 1 Cota 1,23 Ora 17:00
Poli AEK Tim. v CFR Cluj 1x Cota 1,17 Ora 20:30
Real Madrid v Real Sociedad 1 to score Cota 1,06 Ora 21:00
Sheffield Utd v Hull 1 to score Cota 1,11 Ora 17:00
Oldham v Milton Keynes Dons 1 to score Cota 1,11 Ora 17:00
Brentford v Bradford City 1 to score Cota 1,12 Ora 17:00

Cota finala 2,11
Miza 500 E
Castig eventual 1055 E
Castig net 555 E
Fond ramas 220 E

Dudubetwin
8th April 2006, 23:52
sica: am editat eu deoarece am fost facut si eu clasamentul in paralel si stiam ca ai 1155 E :ok:

ady51a
8th April 2006, 23:53
Corect citisem real pronostic 1. Editeaza bagheera90 acum.

SicaGhencea
8th April 2006, 23:57
OK mersi!!!

aetius
10th April 2006, 08:06
eu ce sa zic ? prima saptamana de participare si deja castig 20 euro !!!
cred ca ar trebui sa pun si tenisul la hobby-uri. :)

iuli
10th April 2006, 08:40
am si eu o intrebare....

deci dak joc un meci din nba, am voie sa il pun de seara??

aetius
10th April 2006, 10:22
to bagheera90:
totusi am o intrebare : mail nu am primit, contul de la gb nu a crescut. trebuie sa primesc vreo notificare sau altceva? in cat timp se vireaza banii in cont 1zi, 1 saptamana?
eu cred ca am indeplinit conditiile. ultimul pariu live a fost vineri 7 aprilie.
daca se poate da-mi un pm dar e bine si daca raspunzi pe thread.

catalinstancu
12th April 2006, 13:10
catalinstancu 74.43
de ce am doar atat???
74.43 este castigul zilei de ieri + 60 fondul ramas, ar trebui sa am 134.43

Dudubetwin
12th April 2006, 13:28
gata .. am rezolvat !!

doryn_tataye
12th April 2006, 15:11
Bagheera vezi ca pe mine m-ai trecut si in clasament si la eliminati, sterge-ma din clasament pt ca sunt eliminat :rosu: :mda:

Littbarski
12th April 2006, 15:39
100E din fondul ramas nu a fost adaugat celor 208.28E castigate ieri. Deci am 308.28E. Verificati va rog.

Galapagos
13th April 2006, 03:07
auzi Adriano!!!!!!!#
nu te supara d-ar nai ceva ani pe la tine



eu cred ca tu stii numara ,dar eu vreau banu ,daca intelegi!!!ce vreau bsa zic

Galapagos
13th April 2006, 03:08
please
'

Galapagos
13th April 2006, 03:14
Eu Cred Ca Tu Stiii Numara ,numai Sa Adaugi Si Fondul Ramas Te Rog
,caci Tu Ai Facut Regula

Galapagos
13th April 2006, 03:15
milan forever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Galapagos
13th April 2006, 03:16
ibrahimovic the greatest loos$er!!!!!!!

Galapagos
13th April 2006, 03:20
heeeeiii!baghera atuciiiiiiiia iarasi cum iii cu banu?


??

Galapagos
13th April 2006, 03:21
NU mai dormii la ora asta!!!!!!!!!! baz meg!

Galapagos
13th April 2006, 03:22
Nu pun un post iarasi sunteti nervosi

catalinstancu
13th April 2006, 14:07
iar mi a fost gresit punctajul
am nimerit rapid dinamo deci 192 euro
iar biletul 2 l-am pierdut
in plus am mai avut 10 euro ramasi in fond

deci 192 castigati la meciu lu rapid + 10 din fondul ramas = 202

iar in clasament apar de 2 ori, odata cu 10 odata cu 74.43
te rog sa verifici

buburo
13th April 2006, 16:46
Imi cer scuze dar din greseala am trecut fond ramas dupa biletul jucat ieri 127 E,cand de fapt era 173 E.
La biletul care-l voi juca azi voi pleca de la soldul real.( 173E)
Multumesc pentru intelegere!

Littbarski
13th April 2006, 18:02
Se poate paria si cu copy paste? Nu mi se pare corect ceea ce face Hopshio...:rosu:
Lumea o sa creada ca toti oradenii sunt zero la caracter...

Hopshio
13th April 2006, 18:37
cei littbarski????? da se poate:P si nu numa io am facut asta..oricum io nu vreau nush cat sa castig ca si dak is pe primu loc nu pot ca nu am cont la gb.....asa ca si dak as avea mai multi bani ca tine..tot nu as putea sa ii primesc..

Galapagos
13th April 2006, 18:39
Littbarski are dereptate!!!

Hopshio
13th April 2006, 18:43
da nush de ce va agitati atata?? ca oricum nu pot sa castig banii...io pun la concurs asa sa ma aflu in treaba...si dak o sa am mai multi bani ca voi atuncea o sa pun tot fondul pe un meci cu miza mare si sa ii pierd...deci.....nu numai eu am facut asa..uitate la alexw1 sau cum...

Galapagos
13th April 2006, 18:44
Baghera sper sa te intorci cat mai repede in fata computeruli
Eu despre acest post vorbeam:Fond:241 E
Bilet 1 ziua Marti
Dinamo Moscow v ARIS <154.5 cota 1.91 (ora 20:30 CET)ULEB Cup-Baschet
Spadea V. v Berlocq C. 1 cota 1.63 (ora 18:00 CET) US Clay Court Championships-Tennis


Cota:3.11
Miza:141 E
Castig eventual:438.51 E
Castig net:297.51 E
Fond ramas:100 E

Spre sa corectezi fondul meu cat mai repede,caci vreau posta si eu un bilet pentru astazi!!
mersiiiiiiiiii

catalinstancu
14th April 2006, 15:32
eu ieri nu am pariat nimic si iar nu m-ai trecut bine, am 202 puncte si iar m-ai trecut cu 74 si cu 10.
catalinstancu 202 - te rog sa verifici si sa corectezi, azi o sa pariez din fondul de 202

Nzsolti83
15th April 2006, 19:52
In atentia celor care verifica biletele puse de noi.
Nu vreau sa fiu rau dar la biletul 2 al lui Shumu am gasit o cota interesanta,volei Germania Unterhaching-Friedrichshafen 2 cota 2,2 si la Gb este 1,07. Cam mare e diferenta,si cota e calculata ca 2,2 ca am calculat cota finala de pe bilet si este calculat cu 2,2.
Numai ca sa fie corecta treaba ,ca altii au fost pedepsiti pt. lucruri mai mici,ar fi bine ca sa fie anulat biletu.
Multumesc si scuze Shumu:)

Dudubetwin
17th April 2006, 00:15
am corectat deja !! tu esti locul 2 !!

alexq1
17th April 2006, 00:16
kk asa mai merge mersi de intelegere

Littbarski
17th April 2006, 00:24
Alexq ai un noroc incredibil, inainte de ora 22 era o defectiune sau nu stiu ce cu site-ul onlinesport, era de ajuns sa pun 700 de euro pe victoria lui Atletico, si nu aveam cum sa pierd locul 2...

alexq1
17th April 2006, 10:41
asta e imi pare rau??
data viitoare ai sa iei tu locul 2

ARTAeAPA
17th April 2006, 13:36
biletul meu din tenis a fost anulat. faza e ca am pus ora de incepere. asa a afisat gb ora de incepere 10 cet. eu am pus biletul la 4:30 dimineata. da vad ca o parte din meciuri incep maine deci eu nu am nici o vina. gamebookers e de vina ca afiseaza orele gresit si sunt varza la capitolul asta. eu am respectat reguamanetul.

Dudubetwin
17th April 2006, 15:00
nu ai postat ora pt fiecare eveniment !!

ARTAeAPA
17th April 2006, 15:58
pai daca ora pentru toate evenimentele era 10 cet.

Smen
17th April 2006, 18:29
salut!!o intrebare pt castigatorii concursului gb:voua cand v-au sosit banii?ca am un pont azi si as vrea sa pariez suma castigata la gb
Bafta si sa auzim de bine..!!!

iuli
17th April 2006, 19:15
imi cer scuze...acum am vazut...doar ultimul bilet postat e corect....restul poti sa le stergi bagheera...nu a mers bine siteul si eu dadeam de nebun pe submit reply...la ultimul e si ora la brondby

Shumu
17th April 2006, 20:11
salut!!o intrebare pt castigatorii concursului gb:voua cand v-au sosit banii?ca am un pont azi si as vrea sa pariez suma castigata la gb
Bafta si sa auzim de bine..!!!


marti iti intra banii.. pe la pranz asa parca mi-au intrat mie.. stii tu.. se dau 24 de ore pt eventualele contestatii

ursoaica
18th April 2006, 01:14
Baghera nu vreau sa fiu rea, dar biletul lui iuli ar trebui anulat! A avut doua meciuri de tenis, dar nu a specificat sportul! Stiu ca data trecuta (saptamina trecuta) au fost probleme ca nu s-a specificat la meciurile din NBA. Daca e sa fie corect, biletul lui iuli ar trebui anulat!

Dudubetwin
18th April 2006, 01:32
da .. ai dreptate .. am anulat !!

iuli
18th April 2006, 09:31
ma da sa mor dak se poate asa ceva...reguli mai idioate ca astea nu se pot alege...zici ca am ales nu stiu ce echipe...cele mai tampite reguli ati facut aici...puteati sa va uitati pe alte forumuri...oricum reguli de kkt ca asta nu am vazut in viata mea

Vraciul
18th April 2006, 10:18
bai iuli, ce naiba nu esti atent mei? nu stiai ca federer, gaudio si henman s-au apucat de caiac-canoe? pacat ca se face exces de zel..... iar reclamatia vine de la o persoana cu 16 posturi pe site din lipsa de inspiratie probabil....
apropo, chiar daca as mai fi fost in concurs si as fi vazut omisiunea lui iuli de a preciza sportul, nu l-as fi reclamat pentru ca imi place sa concurez cu pariori adevarati si cunoscatori intr-ale sportului cum este el. asa ar fi fayr-play. se pare ca se mai transmit la tinerii de azi unele practici din vremurile comuniste, ma refer la TURNATORI.
nu ar trebui anulate bilete pentru astfel de greseli.

Shumu
18th April 2006, 11:11
vraciule, mai gandeste-te si la urmatoarea chestie: concursul asta are cateva reguli simple pe care trebuie sa le respectam. Daca nici asta nu suntem in stare sa facem, degeaba au unii sute de posturi pe forum, inseamna ca au scris degeaba, n-au inteles nimic..
Intr-adevar, nici eu nu sufar turnatorii, n-am facut niciodata asta, dar e dreptul lor sa o faca pt ca si ei participa la acest concurs. Toti suntem in lupta directa,putem folosi orice mijloace pt a castiga

PS: oricum va chinuiti degeaba, Shumu castiga saptamana asta

iuli
18th April 2006, 11:14
dar sunt niste reguli de kkt...alt cuvant nu imi vine in minte acum...sa pun la federer ce sport joaca si sa zicem la o finlanda nu...hai sa fim seriosi...

era de ajuns ora...te uitai la rezultate pe gb si era super simplu....

Vraciul
18th April 2006, 11:29
shumule, eu inteleg chestia cu afisarea sportului si a tarii dar numai in cazul unor jucatori sau echipe necunoscute.
imi amintesc de un meci din olanda de acum 2-3 luni parca. o echipa a primit un penalti cadou iar executantul penaltiului a ratat tocmai pentru ca decizia arbitrului nu a fost corecta. am fost impresionat de astfel de gest.
daca incepem sa ne turnam unii pe altii pentru simplul motiv ca nu s-a trecut sportul si pentru UN MOTIV MULT MAI PUTERNIC, acela de a scoate din lupta concurentii valorosi, nu mai zic nimic.

Hopshio
18th April 2006, 11:39
bah domane amuh orice prost sthie ca federer joaca ping-pong..nu??? pt atata sa anulezi un bilet?? nu ii prea corect...pfoai.....

Shumu
18th April 2006, 16:17
Am zis eu ca este buna regula? si eu consider ca afisarea orei este suficienta la toate sporturile. e usor de gasit la rezultate. Dar daca tot e impusa ca regula, ce este asa greu sa fie respectata? nu e mare lucru. Mi se pare normal sa se anuleze biletele celor care nu sunt in stare sa indeplineasca aceasta conditie minima, indiferent ca au pus pe Real Madrid sau pe Energa Czarni Slupsk

Shumu
18th April 2006, 16:31
si inca 3 lucruri pe care trebuie sa le inteleaga vraciul:

-nu exista echipe cunoscute si echipe necunoscute. nu poate nimeni sa le clasifice exact dupa acest criteriu. as putea dezvolta mult pe tema asta,dar ma rezum la un singur exemplu: eu nu stiu sa-ti spun 5 echipe din Serie A, dar cunosc f bine campionatul Islandei,pot sa-ti spun zeci de jucatori s.a.m.d.
-nu exista jucatori valorosi la concursul asta. Adevaratii pariori joaca direct la Gamebookers si au mii de euro castigati, nu se complica cu astfel de concursuri de 30 de euro. sa iti mai spun un amanunt: uita-te in lista castigatorilor si o sa vezi ca nu apare nimeni de 2 sau mai multe ori. deci totul a fost dupa noroc pana acum, la voia intamplarii.. nimeni nu e mai bun ca nimeni
- fac pariu ca echipa aia care a ratat penalty-ul intentionat avea 3-0 inca de la pauza

Pur
18th April 2006, 17:15
Shumule, da tie nu ti se pare ca te dai cam mare? prea suferi de mare parior... te-ai laudat ca o sa castigi saptamana asta! Te provoc!

PS. eu zic ca numai gura e de tine. Ai ocazia sa demonstrezi contrariul saptamana asta! Deocamdata scorul e 1311-100 pentru mine! astept sa dovedesti cat de bun esti:))))

Shumu
18th April 2006, 17:48
Shumule, da tie nu ti se pare ca te dai cam mare? prea suferi de mare parior... te-ai laudat ca o sa castigi saptamana asta! Te provoc!

PS. eu zic ca numai gura e de tine. Ai ocazia sa demonstrezi contrariul saptamana asta! Deocamdata scorul e 1311-100 pentru mine! astept sa dovedesti cat de bun esti:))))


Daca ai fi citit cu atentie ce am scris mai sus, ai fi observat ca am spus ca "nimeni nu e mai bun ca nimeni". Ceea ce fac eu cand spun ca "Shumu este
cel mai tare" are scopul de a mari interesul pentru concurs, de a-l face unul mai incitant si mai disputat si, de ce nu, mai captivant. Intotdeauna gradul de spectaculozitate al unui concurs este crescut atata timp cat in el sunt implicate si orgoliile umane

PS. Oricum eu sunt mai bun decat tine pentru ca deocamdata eu ma numar printre castigatori, pe cand tu nu... si accept provocarea:D

Vraciul
18th April 2006, 17:48
shumule las-o balta cu chestia cu serie A. asta nu pot sa cred. un jucator valoros este cu siguranta iuli, dar, una este sa joci pe bani si alta pe nasturi cum multi de aici o fac.
de profesie sunt jurist si stiu cu siguranta ca si un judecator este intelegator cu anumite omisiuni ale unei parti, dar nu repetate. as fi inteles ca fiind o greseala mare sa fii pus un alt semn in dreptul unui meci, sau sa fii pus o cota aiurea incercand sa fraudeze concursul sau orice alta incercare de frauda.
regula aceea cu afisarea sportului si a tarii ar fi trebuit sa fie optionala. adica noi, sa intelegem sa ajutam putin pe cei care se ocupa de concurs.
shumule, exista cu siguranta jucatori valorosi pe forumul asta, tu ai doar 20 de posturi SI NU AI DE UNDE SA STII ASTA.

Hopshio
18th April 2006, 18:04
spunei vraciu..nu te lasa:P:)...no ce sa faci..oricum sa incheiat ....nu mai putem da inapoi....

Shumu
18th April 2006, 18:07
intotdeauna o afirmatie argumentata cum trebuie nu suporta contrazicere. Ai dreptate in ceea ce ai spus si mi-a placut treaba cu nasturii. Intr-adevar e mare diferenta intre a juca pe bani reali si bani virtuali. Riscul e altul si de-aici curajul e altul. din serie A stiu asa ceva echipe:). prin serie C2 s-ar putea sa nu stiu 5

PS. sper sa apuci sa citesti asta inainte sa imi stearga baghera msjul pt offtopic

Vraciul
18th April 2006, 18:09
sincer, sunt de acord cu regula aia dar sa fie optionala.......

Shumu
18th April 2006, 18:48
as mai avea o propunere si de altfel o rugaminte la bagheera
Propunerea:
haideti sa facem o lista a "turnatorilor" din acest concurs ca vazandu-se pe lista sa se simta si ei naspa si sa-si gaseasca si alte activitati decat sa stea toata ziua cu nasul in biletele altora
Rugamintea pt bagheera:
lasa-ne si pe noi sa facem lista asta, nu ne sterge mesajele! O sa vezi ca lista e utila in timp. Ai putea chiar sa faci un thread separat:) si pe tine te-au atacat unii la greu

catalinstancu
19th April 2006, 09:52
de ce am fost eliminat? ca daca te uiti la fond ramas mai am 50 euro. ar trebui sa mai am 50

Dudubetwin
19th April 2006, 10:14
gata !! am rezolvat !! catalinstancu 50 E :ok:

Actoru
19th April 2006, 21:46
pot sa pun acum un bilet pentru maine sau trebuie sa astept pana dupa 12 noaptea?

doryn_tataye
22nd April 2006, 11:32
Bagheera eu n-ar trebui sa am 179.67 E ?? modifica te rog in clasament...

ARTAeAPA
22nd April 2006, 14:14
Creteil v Lorient s-a terminat x. de ce nu modifici clasamentul? cel de pe locul doi l-a pus 2 si s-a terminat 1-1. ce nu intelegi? si de ce ai sters mesajele?

Shumu
22nd April 2006, 15:03
ARTAeAPA, eu zic sa-l lasam asa pe oldshrew ca e mic si el. oricum eu cred ca a vrut sa puna X la meciul ala dar nu i-a scris pixul. Eu unul sunt de acord sa ii lasam 843 de euro sau cat are el.

lui Shumu nu-i pasa, nu-i e frica de nimeni. o sa vedeti ce o sa va faca saptamna asta:)) deja incepe sa se gandeasca la primul bilet

Shumu
23rd April 2006, 00:25
Shumu le ureaza tuturor participantilor la acest concurs Paste fericit si mult succes la pariuri !

Shumu
23rd April 2006, 16:22
Contestatie: Bagheera, pe mine ai uitat sa ma mai pui in clasament. Mi-am calculat castigul singur (838 euro) si am pus bilet pentru azi

iuli
23rd April 2006, 21:10
deci si aici...cer anularea meciului lui pur si miza pierduta....felicitari neo pentru victorie....

hahahaha :evil:

iuli
23rd April 2006, 21:14
mint...felicitari shumu....si imi pare bine ca i-ai demonstrat lui pur care e mai bun :evil:

neo11e
23rd April 2006, 22:03
bravo shumu , nu stiu cum le alegi , dar le alegi bine , sa prinzi 2 zile consecutiv o cota de 8 si una de 4 nu-i usor :ok:

iuli
23rd April 2006, 22:07
felicitari pt locul 2 neo...

Pur
23rd April 2006, 23:08
!!! De ce mi s-a anulat biletul? Cand am apasat post quick reply ceasul de pe Gamebookers arata ora 19:59. Deci n-am pariat deloc dupa inceperea meciului. Ceasul de pe forum arata ca as fi pus biletul la 1 minut dupa inceperea meciului, dar chiar si asa ... ce se poate intampla intr-un minut? si oricum n-aveam unde sa vad meciul la televizor. nu-l televizeaza nimeni

SicaGhencea
23rd April 2006, 23:16
Exista vreun site unde se pot vedea cotele care au fost pentru meciuri terminate deja???

Pur
23rd April 2006, 23:17
Si plus de asta au fost nenumarate cazurile cand anumite bilete au depasit ora de incepere cu 2-3 minute si nu le-a anulat nimeni !!! Bagheera, sfatuieste-te si cu ceilalti moderatori si luati o decizie. E total nedrept!! sau exista anumite interese ascunse?

PS. Oricum nu stiu inca rezultatul meciului, dar gestul in sine de a anula biletul pt acest motiv e deplorabil

Dudubetwin
24th April 2006, 08:37
Pur: a mai fost un caz cu Paul cand tot asa a depasit cu 1 minut si i`a fost anulat biletul !! asa ca nu mai acuza pe nedrept !! toate biletele au fost anulate daca ora postarii a depasit ora de incepere a unui eveniment!!

neo11e
24th April 2006, 08:56
fiind analist programator , tot timpul am cautat "erori" in sisteme :P , si am gasit ceva suspiciuni , care pot fi sau nu reale .. daca eu gasesc un meci pe care nu se uita nimeni , de prin handball sau tzurca , postez cu un minut inainte de inceperea lui si spun ca are cota 7 , ma poate verifica cineva avand in vedere ca nu mai apare pe oferta?? :) .. eu tot ce joc , joc si real , pun la "bilete" , uneori cu miza mica .. m-am uitat si eu prin clasamentul danez de handball feminin , n-am vazut inca (poate nu m-am uitat destul) ca sa justific o cota a cuiva (nu dau nume) .. insa e ciudat ca respectivele meciuri sunt postate exact cand nu se mai poate uita nimeni la valabilitatea cotelor .. scuze de interventie , era doar o suspiciune :) , poate chiar gresesc :P

SicaGhencea
24th April 2006, 08:58
fiind analist programator , tot timpul am cautat "erori" in sisteme :P , si am gasit ceva suspiciuni , care pot fi sau nu reale .. daca eu gasesc un meci pe care nu se uita nimeni , de prin handball sau tzurca , postez cu un minut inainte de inceperea lui si spun ca are cota 7 , ma poate verifica cineva avand in vedere ca nu mai apare pe oferta?? :) .. eu tot ce joc , joc si real , pun la "bilete" , uneori cu miza mica .. m-am uitat si eu prin clasamentul danez de handball feminin , n-am vazut inca (poate nu m-am uitat destul) ca sa justific o cota a cuiva (nu dau nume) .. insa e ciudat ca respectivele meciuri sunt postate exact cand nu se mai poate uita nimeni la valabilitatea cotelor .. scuze de interventie , era doar o suspiciune :) , poate chiar gresesc :P

Cred ca nu esti singurul care se gandeste la lucrul asta!!!:D de aia intrebam si eu de un site care sa arate cotele pentru meciuri incheiate deja(daca exista asa ceva:mda: )

neo11e
24th April 2006, 09:33
pur , oricum meciul tau s-a incheiat invers de cum ai pus , asa ca .......

iuli
24th April 2006, 10:27
neo....:evil: eu totusi il cred pe shumu....felicitari amandurora

iuli
24th April 2006, 10:37
bagheera sa stii ca paul atunci a luat 4 saptamani la concurs ban.....

deci asa sa se intample si cu pustiul care a depasit ora

neo11e
24th April 2006, 10:42
iuli , pana la proba contrarie si eu il cred :D , insa n-ar strica daca exista o colaborare directa intre OLS si gamebookers de verificat cotele inainte de meci , mi-a sarit in ochi doar pt ca .. cotele cu pricina sunt postate la fix sau fara un minut , parca e "studiata" kestia , si avand in vedere ca romanii sunt inventivi ..... :)

iuli
24th April 2006, 10:47
pe alte siteuri mai evoluate asa se face....

dar oricum in acest moment eu chiar nu am cum sa le pun pe forum, dar bagheera poate confirma

iuli
24th April 2006, 11:04
si sa nu uit inainte sa plec....

pe siteurile mai evoluate se pune predictia cu cel putin o ora inainte...dar aici suntem pe onlinesport :drak:

mi-aduc aminte cand m-am certat cu celalalt moderator(care nu merita sa ii fie pronuntat numele) in privinta orei...dar se vede ca nu are experienta..

hai pa vb diseara

Dudubetwin
24th April 2006, 11:35
Bineinteles ca pur este eliminat 4 saptamani !! ... si cum mai sunt 4 saptamani de concurs .. nu mai poate participa la acest concurs niciodata !!

Pur
25th April 2006, 16:51
Bagheera, poti sa-mi spui si mie te rog pentru ce am fost eliminata 4 saptamani? Hai, in cele din urama, am inteles ca mi-ai anulat biletul ala ca am depasit ora de incepere cu 1 minut. Dar pentru ce am fost eliminata 4 saptamani? Pentru tentativa de frauda, pentru ce? Am vazut un minut din meci, a luat echipa aia avantaj si repede am pus pe ei? sau cum am facut ?
Se poate sa imi dai si mie o explicatie cat mai rapida sau daca nu sa imi anulezi eliminarea ca am cateva meciuri gata sa inceapa?

PS. si daca vrei sa stii am pus biletul la timp. era ora 19:59 pe ceasul de la Gamebookers, plus ca imi mergea netul prost si cand am dat "Post Quick Reply" mi-a aparut mesajul "Please wait until your..." A durat ceva treaba asta. Si inteleg sa dai eliminare 4 saptamani pentru ceva intentionat, dar pentru ceva ce nu depinde de tine si mai ales asa la limita poti cel mult sa anulezi biletul..

neo11e
25th April 2006, 19:49
si eu cred ca nu-i drept sa nu participi 4 saptamani , pur si simplu poti intarzia cateva secunde fara sa vrei , nu-i o greseala de luat capul cuiva :o:

SicaGhencea
25th April 2006, 21:32
Ady vezi ca mie mi-ai calculat gresit punctajul pe ziua de azi.Mi-ai pus mai mult :) . Dupa calculele mele trebuie sa am doar 356,09 E.

Dudubetwin
25th April 2006, 23:55
neo si cu Pur ... asa s`a intamplat si in alte cazuri , cu nino si cu Paul asa ca nu se poate sa nu fi eliminat 4 Saptamani !! ELIMINAREA RAMANE!!

ady51a
25th April 2006, 23:56
SicaGhencea, s-a modificat!

ady51a
25th April 2006, 23:57
si eu cred ca nu-i drept sa nu participi 4 saptamani , pur si simplu poti intarzia cateva secunde fara sa vrei , nu-i o greseala de luat capul cuiva :o:

Mai bine eviti meciurile care incep imediat sau eventual le pui mai devreme daca ai de gand sa le joci pe acelea.:ok:

Pur
26th April 2006, 15:09
ady, regulile astea sunt valabile pentru toata lumea sau doar asa pentru unii?
in ziua de duminica din sapt 9 Expertul a pus cu 2 min dupa inceperea meciului si nu l-a eliminat nimeni (nici macar nu i-a fost anulat biletul) iar in sapt 10 Shumu (castigatorul) si flaviu_24 au pus biletele exact la ora inceperii primului meci, ceea ce la gamebookers nu e permis.(treb sa pui macar cu 1 min inainte)
Pe ei de ce nu i-ai eliminat? Pai cum facem ? regulile astea ori sunt valabile pentru toata lumea ori exista anumite interese.. pentru Shumu toata lumea manifesta intelegere si il lasa sa scrie toate aberatiile pe forum, ba chiar il si incurajeaza si simpatizeaza multi ,iar altora nu li se permite sa miste un deget!! de ce? care e substratul? sa stii ca toate chestiile astea nu incurajeaza atragerea de concurenti noi, ba chiar suspiciunile astea indeparteaza jucatorii.

Oricum un lucru e clar: ori ii elimini si pe Expertul, Shumu si Flaviu_24 ori imi ridici mie suspendarea. Altfel, nu mai exista dreptate pe forumul asta si iti pierzi credibilitatea.

PS. fac pariu ca daca caut mai atent prin sapt anterioare, sigur mai gasesc bilete postate cu intarziere

Shumu
26th April 2006, 15:42
Shumu contraataca (raspunsuri pentru pur):

-Daca nu stii sa scrii corect in limba romana, macar nu mai posta texte atat de lungi
-Cand ai ceva de impartit cu cineva, nu mai implica si pe altii
-Moarte turnatorilor!!
-Daca esti asa de mort de foame, iti recomand sa-i rogi in genunchi pe bagheera si pe ady sa te primeasca inapoi
-De cand pui tu conditii pe forum?
-N-ai invatat nimic din prima greseala de a-l provoca pe Shumu
-adio

Shumu
26th April 2006, 15:56
SicaGhencea, bucura-te cat mai poti de primul loc

Shumu va posta azi..

PS. Daca te lasi de Steaua, poate te las sa castigi

Actoru
26th April 2006, 18:20
bravo Shumule, esti tare.. poate nu-ti iese biletul ala ca am pus si eu ca tine, in afara de Ch League

SicaGhencea
27th April 2006, 14:15
Ady trebuie sa iti spun ca mi-ai gresit din nou suma (de data asta in defavoarea mea) :) .Pe langa biletul 2 pe care l-ai socotit mi-a iesit si al treilea,deci in total am 343.

aetius
27th April 2006, 14:17
@bagherea90
multam tare fain de raspuns pe pm!!! se putea si fara "ma".
totusi se impune o precizare sunt doar prietenul nu si avocatul lor. sper ca se vor descurca singuri. scuze de deranj.

ady51a
27th April 2006, 14:31
Ady trebuie sa iti spun ca mi-ai gresit din nou suma (de data asta in defavoarea mea) :) .Pe langa biletul 2 pe care l-ai socotit mi-a iesit si al treilea,deci in total am 343.
Deci 200 E fondul ramas
Biletul 1 necastigator
biletul 2 castigator 69.20
biletul 3 castigator 53.80
biletul 4 necastigator
biletul 5 necastigator
Deci 323 E

SicaGhencea
27th April 2006, 14:35
Deci 200 E fondul ramas
Biletul 1 necastigator
biletul 2 castigator 69.20
biletul 3 castigator 53.80
biletul 4 necastigator
biletul 5 necastigator
Deci 323 E
Biletul 3 Ziua Miercuri

IND Pacers v NJ Nets [1st Quarter] +2.5/-2.5 2 Cota 1,93 Ora 03:00(NBA)
WAS Wizards v CLE Cavaliers <194 Cota 1,91 Ora 02:00(NBA)

Cota finala 3,69
Miza 20 E
Castig eventual 73,80 E
Castig net 53,80 E
Fond ramas 260 E

Deci biletul 3 ---->73,80 !!! total 343

Littbarski
27th April 2006, 17:24
Pt. Shumu

Ungaria v Israel >8.5 1.65 16:30 CET hochei Campionatul Mondial

Dar meciul asta unde l-ai gasit, numai pentruca si eu am pariat ieri pe meciul asta, handicapul era de 7.5, iar cota pentru >7.5 era de 1.95...

Shumu
28th April 2006, 19:45
Pt. Shumu

Ungaria v Israel >8.5 1.65 16:30 CET hochei Campionatul Mondial

Dar meciul asta unde l-ai gasit, numai pentruca si eu am pariat ieri pe meciul asta, handicapul era de 7.5, iar cota pentru >7.5 era de 1.95...


Pana acum eram acuzat ca inventez cote si le pun mai mari ca sa-mi maresc castigurile. Acum ce fac, tot inventez cote si le pun mai mici ca sa ma trisez pe mine sau ce?

Concluzia: ori eu am innebunit ori voi sunteti nebuni..

Shumu
28th April 2006, 19:47
iti zic eu, meciul ala asa a fost >8.5 cota 1.65. De obicei astea se mai modifica, dar ce zici tu (si >7.5 si cota 1.95) e prea mult. eu cred ca tu ai trisat. v-am mai zis, in fiecare zi dati copy-paste la bet-finder si aveti toata oferta. astfel nu mai exista discutii.

Shumu
29th April 2006, 03:02
Baghera, vezi ca saptamana trecuta punctajul meu a fost de 3000 si ceva, nu de 2900 si ceva cat ai scris tu.. Pentru mine conteaza...

Pur
29th April 2006, 14:40
se pare ca mie nu imi raspunde nimeni.. inseamna ca am dreptate...
am vazut ca Expertul si Shumu nu au fost eliminati, din contra pun bilete la greu.. asa ca voi pune si eu azi un bilet..

Daca are cineva ceva de obiectat, sa o faca aici si cat mai repede, dar sa imi explice si de ce eu nu as avea dreptul sa particip in timp ce Shumu si Expertul care au comis aceeasi greseala pun bilete in voie

Dudubetwin
29th April 2006, 14:43
contestatiile asupra lui Shumu si a lui Expertul nu au fost facute la timp !! tu esti eliminat pe 4 saptamani !!! GATA !! am terminat EXPLICATIA !!

iuli
29th April 2006, 15:26
hai jet !!!

Kainsashiki
29th April 2006, 15:48
nu credeti ca e cam mare sanctiunea ? eliminarea lui pt 4 saptamani e totusi prea mare.

bagheera, din cate imi aduc aminte si tu ai trisat o data, nu ai pus competitia unui eveniment si dup-aia ti-ai validat biletul. si reactia ta a fost ceva de genu: "incearca si tu sa nu pui competitia .. si gata .. poate iti reuseste .. mie mi`o reusit .. si gata !!"

ti se pare corect? sa-l elimini 4 saptamani doar pt ca a postat dupa 1 singur minut ?

iuli
29th April 2006, 15:53
e foarte corect !!!!

Kainsashiki
29th April 2006, 15:58
iuli, lasand probleme personale care le ai tu cu pur daca ai fi fost in locul lui ti-ar fi convenit sa fii eliminat 4 saptamani pt ca ai pus cu 1 minut intarziere? si sa ti se zica "ceilalti 2 care au postat dupa 1 minut nu sunt eliminati pt ca nu s-a sesizat nimeni" ? pai cine trebuia sa se sesizeze, nu moderatorii ?

in fine, faceti cum vreti voi ca e concursu vostru, regulile voastre..nu ma mai bag..

iuli
29th April 2006, 16:00
auzi...dar dak nu ai pus la ce sport e federer ti se pare normal sa se piarda biletul??

Shumu
29th April 2006, 16:08
Pur, blestemat sa fie capul ala al tau pletos, si daca o singura data mai comentezi sau faci cea mai mica referire la mine, te las fara degete si-o sa scrii cu nasul la tastatura (bine poti sa incerci si cu limba, dar e cam naspa ca uzi tastele si poate se strica)

PS. Deci ma jur ca daca mai vad un singur cuvant despre mine te bat de te stric

Kainsashiki
29th April 2006, 16:16
auzi...dar dak nu ai pus la ce sport e federer ti se pare normal sa se piarda biletul??


bineinteles ca nu :)

Shumu
29th April 2006, 16:23
Eu il cunosc pe pur, e un daramat care nu mai stie nimic in afra de calculatoare. e un pletos cu 4 perechi de ochelari, tipicul de tocilar. nu il mai luati in seama.. luandu-te dupa infatisarea lui, ma mira pasiunea lui pentru sport, ca la cum arata e total antisport, genul lemn la fotbal.

Pur, eu te provoc, un singur cuvant astept de la tine pe forumul asta si esti un om mort. Asta ca sa gasesc motiv sa te bat

Shumu
29th April 2006, 16:25
Cota lui Fenerbahce a crescut de la 1.70 la 1.75. Destul de suspect,nu?

iuli
29th April 2006, 16:26
Deci ma jur ca daca mai vad un singur cuvant despre mine te bat de te stric

:happy :yeah: :drak: :D :evil:

neo11e
29th April 2006, 22:02
"22. O zi de concurs se termina la ora 23:00 (CET). Asa ca fiecare bilet trebuie sa contina meciuri care sa aiba orele de incepere cuprinse intre 23:00 (CET) si 21:30 (CET)!! Aceasta regula se aplica incepand de vineri, 10 martie 2006 !!" .. Diablo , n-ai fost atent !! :P

Kainsashiki
29th April 2006, 22:28
"22. O zi de concurs se termina la ora 23:00 (CET). Asa ca fiecare bilet trebuie sa contina meciuri care sa aiba orele de incepere cuprinse intre 23:00 (CET) si 21:30 (CET)!! Aceasta regula se aplica incepand de vineri, 10 martie 2006 !!" .. Diablo , n-ai fost atent !! :P

aaa da :))) pacat :D asta e ;) bine k l-am pariat si real :D

Dudubetwin
29th April 2006, 22:52
nu ti se va anula bre !! doar vad ca pe 100.000 de site`uri meciul ii inceput de la 21:00 :ok:

imi place atitudinea ta, "Shumu" cred ca`mi trebuie un id de mess daca se poate !! :ok::ok::ok::ok:

Kainsashiki
29th April 2006, 22:57
Ba da Bagheera , trebuie sa-l anulezi ca incepe la 11 Barcelona cu Cadiz ;)

Dudubetwin
29th April 2006, 23:02
Acuma Am Vazut ..si Eu !! Ghinionul Tau !!

Shumu
29th April 2006, 23:33
pt toata lumea, id-ul lui Shumu este tsigalko06
va astept pe cat mai multi sa fiti trecuti in lista mea de mess la sectiunea pariori. Shumu are nevoie de prieteni pariori

Dudubetwin
29th April 2006, 23:59
aici se posteaza doar contestatiile !! vezi ca este "Cafeneaua pariorilor" pentru Offtopic !!

neo11e
30th April 2006, 16:47
contestatie : vin si io la ora asta ca omu' de la pescuit din salbaticiunile patriei, la un loc cu mistretii , si vad ca am acelasi fond ca ieri :) .. bagheera , am pierdut meciurile jucate ieri (chiar daca ala de 1700 E la un singur meci prin min 80 - Cibalia ) , deci io zic ca mai am numa 100 ramasi .. oricum apreciez gestul , cu prima ocazie dau o stiuca sau un crap de 2 kg :ok:

robin28
30th April 2006, 18:15
BRAVO NEO, BAIATULE! IATA, IN SFARSIT, UN GEST NORMAL......... DESI CAM PUTINE PE LUMEA ASTA, SI, MAI ALES, PE FORUMUL ASTIA PT UNII...

AI PRINS CEVA? CA SI EU MI-S PUTINTEL PESCAR..... LASA UN ID - POATE MAI VB - HAI NOROC!!! - AZI LA PARIURILE REALE!! :evil: :ok:

Shumu
30th April 2006, 19:37
neo esti pescar?

neo11e
30th April 2006, 19:59
daca aici se trec si hobby-urile da , dar numai de ocazie cu balti deosebite , nu-mi place sa-mi pierd timpul aiurea .. azi 2 stiuci , 3 avatzi si un crap :)

panther2089
30th April 2006, 23:34
Eu cred ca gamalie ar trebui descalificat........el pur si simplu a copiat toate meciurile lui robin ca sa fie sigur ca o sa castige. Cred ca forumul asta nu vrea sa incurajeze tertipuri de genul asta.......Bafta!

Dudubetwin
30th April 2006, 23:43
Nu exista regula pentru asa ceva !! mi`am dat si eu seama ca gamalie a pus aceleasi meciuci ca si Robin deoarece daca acestuia nu`i ieseau biletele .. nu`i ieseau nici lui asa ca => tot el castiga avand un fond ramas mai mare !! ..n`am ce face panther !!

Vraciul
1st May 2006, 07:19
baiat destept gamalie asta......:evil:

robin28
1st May 2006, 09:54
Am vb si eu cu gamalie imediat ce i-am vazut biletul; din partea mea, nici o problema..... mai interesant a fost cu ciorbicafaristu, avea un fond destul de mare, a asteptat pana seara cu biletele pt ieri........ si cand le-a pus a calculat cu exact 2 euro mai putin ca locul 2........ :)

apropo........ Bagheera! cand pot astepta in cont premiul? ca oricum imi dau prea bine seama ca o sa fie cam singurul, nimeni nu s-a clasat pana acum "in premii" de 2 ori ......

gamalie
1st May 2006, 11:17
in cer scuze, dar nu vad ce am facut greshit. atat timp cat pe robin28 nu-l deranjeaza, ceilaltzi nush ce au de comentat. nu am vazut nici o regula care sa interzica asta. sal all.

shi...acelashi lucru...are cineva idee cand vor intra banii in cont??

iuli
1st May 2006, 12:37
hahaha...baiat destept...dar normal exista un dar....

acum cateva saptamani eu faceam un bilet si forza_dinamo copia biletul si mi-a zis bagheera sa pun cu fix un min inainte...bun eu am zis ca nu, dar i-am zis sa puyna si regula asta, sa nu se copieze biletul, si i-am dat un exemplu de ce se poate intampla duminica de exemplu...eu sa am 501 bagheera 500 si pun acelasi bilet ca el...si elk zice ca nu ar fi nimeni atat de "hot" sa faca asa ceva...

iata ca s-a intamplat si acest lucru, si s-a demonstrat inca o data ca a fost cel mai prost regulament facu vreodata....

Felicitari insa pt gamalie (parca) pt idee....

Shumu
1st May 2006, 13:50
gamalie, marti pe la pranz iti intra banii.. bravo frate, ai jucat frumos si plus de asta n-ai incalcat nici o regula: nu scrie nicaieri ca papagalii n-au voie sa castige

Vraciul
1st May 2006, 13:56
shumu este ciuparaaaaaaaaaaaaaat.
bravo gamalie, astia sunt ofticati rau pe tine. tine-o tot asa frate.

gamalie
1st May 2006, 14:22
hahaha...cate comentarii poate face lumea... unul mai suparat k altul. oricum...mc pt informatzie shumu...restul msg nu e de luat in seama shi cred k nici tu... ofofof

Shumu
1st May 2006, 14:32
saptamana asta n-aveti nici o sansa, castiga Shumu

iuli
1st May 2006, 15:13
eu nu sunt suparat...chiar deloc...doar povesteam o intampplare si iata ca s-a adeverit...

romanul e inventiv

Shumu
1st May 2006, 15:45
a era sa uit ! vraciule nu mai scrie "Shumu" cu "s" mic

Vraciul
1st May 2006, 15:55
pana cresti putin... o sa folosesc "s" mic. :P

SicaGhencea
1st May 2006, 20:51
Biletul 2 Ziua Luni

CLE Cavaliers v WAS Wizards [1st Quarter] >48,5 Cota 1,87 Ora 02:30(NBA)
SA Spurs v SAC Kings [1st Half] -2/+2 2 Cota 1,95 Ora 05:00(NBA)

Cota finala 3,65
Miza 30 E
Castig eventual 109,50 E
Castig net 79,50 E
Fond ramas 40 E



Ady eu nu vad nici o greseala!!!! 1,87*1,95=3,65 (folosind calculatorul de la G............s).daca folosesti un calculator de buzunar iti va da exaqct 3,6465.Deci eu chiar nu vad greseala!!!!

ady51a
1st May 2006, 21:51
E ok. eu calculasem cu cota aia de 1.91 cum sunt majoritatea din NBA. Acum am vazut ca a doua e 1.95. Se va modifica in clasament.:ok:

Littbarski
2nd May 2006, 01:17
iti zic eu, meciul ala asa a fost >8.5 cota 1.65. De obicei astea se mai modifica, dar ce zici tu (si >7.5 si cota 1.95) e prea mult. eu cred ca tu ai trisat. v-am mai zis, in fiecare zi dati copy-paste la bet-finder si aveti toata oferta. astfel nu mai exista discutii.

Din moment ce am pariat pe gamebookers, eu nu am nevoie de betfinder, stiu foarte bine ce am pariat, exista si o optiune-pariuri validate- dar daca tu nu intelegi semnele de genul < sau > sa mai te duci putin in scoala. :rosu:
Iar daca cota de 1.95 le consideri prea mult pentru >7.5, nu ai prea multe treaba cu hockey.

ady51a
2nd May 2006, 12:30
Toti concurentii care vor sa participe la concursul organizat de Gamebookers sunt rugati sa trimita un PM (Private message ) cu conturile lor de la Gamebookers la username`ul "Bagheera90" pana in ziua de joi a fiecarei saptamani!! o data ce un concurent a trimis acest mesaj nu mai este nevoit sa trimita si a 2-a oara. In conturile trimise de voi se vor depune si banii in caz ca o sa castigati concursul. Aceasta regula este valabila incepand din saptamana 7 de concurs !!

Shumu
2nd May 2006, 17:09
Din moment ce am pariat pe gamebookers, eu nu am nevoie de betfinder, stiu foarte bine ce am pariat, exista si o optiune-pariuri validate- dar daca tu nu intelegi semnele de genul < sau > sa mai te duci putin in scoala. :rosu:
Iar daca cota de 1.95 le consideri prea mult pentru >7.5, nu ai prea multe treaba cu hockey.


Meciul Ungaria-Israel la hochei(care s-a terminat 8-0) la peste 8.5 a avut cota 1.65. eu am pus la concurs in sapt aia meciul asta. Daca te gandesti putin e logic sa fii fost cota asta chiar la peste 8.5 pt ca Israelul e varza la hochei si inainte cu 2 zile de meciul cu Ungaria, au jucat cu Germania si au pierdut cu 11-2 (deci s-au marcat 13 goluri), iar Germania nu e nici ea vreo spuma de echipa.
Asa ca meciul era clar de f multe goluri, am vazut cu ochii mei oferta de la Gamebookers, iar ce debitezi tu cu cota de 1.95 la peste 7.5 e o aberatie mai mare ca tine asa ca tu ori ai incercat o trisa pe care ai sbliniat-o singur( pt ca nu zisese nimeni nimic d ea, nu vazuse nimeni) ori n-ai vazut bine. Asa ca ori esti prost ori esti chior. din doua una.
Imi pare rau ca n-am pus si eu meciul la Gamebookers ca sa-ti arat, dar daca zici ca ai pus tu arata-ne si eu ma impusc. Strange-l bine!

ady51a
3rd May 2006, 11:38
Shumu, la ce te referi prin verificati cotele? Daca vezi ceva necurat spune-ne?

ady51a
3rd May 2006, 21:52
Va reaminteac (mai ales pt cei veniti de curand in concursul nostru) ca trebuie sa trimitie numele contului vostru de la Gamebookers intr-un PM lui bagheraa90. (Doar cei care nu au trimis pana acum)

iuli
4th May 2006, 00:06
am si eu o intrebare....

concurentul nino parca fusese eliminat 4 saptamani

ady51a
4th May 2006, 12:32
Pai au trecut. S-a considerat si acea saptamana cand a fost eliminat.

Littbarski
4th May 2006, 18:56
Ady, ai anulat biletul lui Kilincs pentru-ca Real incepe la 23.00...Mi se pare ca el a scris corect ora de incepere a meciului...22.00CET...:o:

iuli
4th May 2006, 19:00
loooool :o:

ady51a
4th May 2006, 19:08
Meciul incepe la ora 22 CET adica ora 23 iar in regulamentul nostru se accepta meciuri care incep pana in 22:30 ora romaniei
Da a trecut corect ora de incepere.

Akimbo
4th May 2006, 20:32
am pus si eu un meci azi la concurs si pt ca eram f grabit ca incepea meciul am uitat sa trec ora la care incepe (19:30 CET) la mai putin de 1 min mi-am dat seama de greseala si am postat din nou. sper sa nu-mi anulati biletul din cauza asta. Au mai fost cazuri asemanatoare si a existat intelegere.
Multumesc anticipat!

ady51a
4th May 2006, 20:40
E ok dar daca se mai intampla asa se foloseste cu incredere butonul edit care e inca activ la scurt timp dupa postare si se poate completa vechiul post.

Akimbo
4th May 2006, 20:51
mersi ady, n-o sa se mai intample:)

Akimbo
5th May 2006, 12:02
Ady, poti sa-mi anulezi biletul, era pe termen lung pana la sfarsitul campionatului. Mie imi zisese un prieten de Phill Taylor ca e cel mai bun la darts si am pus si eu ca o sa castige, eu credeam ca e o competitie de o zi sau ceva de genul asta, dar m-am interesat si de fapt e un campionat intreg

ady51a
5th May 2006, 12:08
Pai a jucat ieri un singur meci si l-a pierdut cu 8-3. dupa regulament la orice bilet anulat ai miza pierduta iar tu cum ai pus 100 saptamana asta esti eliminat. Bafta pt saptamana viitoare.

gabi94
6th May 2006, 00:38
Am si yo o intrebare :de ce se numeste acest forum concurs de predictii cind el de fapt este un concurs de bilete?

Dupa 12 saptamini nu pot sa-mi dau seama care sunt cei mai buni dintre noi in a face predictii ?

Merci anticipat de raspuns.

Shumu
6th May 2006, 00:53
gabi, Shumu e cel mai tare! pe langa faptul ca e singurul care a castigat de 2 ori concursul, are si cel mai bun procentaj al meciurilor iesite.

ady, nu ma mai scrie cu "S" mic cand faci clasamentul ala !!

gabi94
6th May 2006, 01:17
In unele cazuri nu strica sa ai pareri bune despre propria persoana...deocamdata nu pot sa ma exprim ,poate peste o luna cand voi vedea ce faci pe threadul tau de predictii...

In alta ordine de idei reformulez intrebarea :acest concurs este in masura sa aduca un sprijin comunitatii de pariori de pe acest forum?

Raspund tot eu :intr-o masura nesemnificativa

adysab
7th May 2006, 16:12
Am trimis PM ,cu userul de la GB ! Ce mai trebuie sa fac acum ??
Cand intru in concurs? De maine dimineata(luni) ??

iuli
8th May 2006, 21:55
ce seamana biletul lui nextlevel cu al lui panther2089...ca infatisare...

si incredibil, pus doar dupa 2 minute

Shumu
8th May 2006, 22:11
coincidenta

Shumu
8th May 2006, 22:18
ce iuli, ti-a iesit biletul la concurs si acum faci pe politistul? daca tot ai inceput cu d-astea, ia-te si de ursi ca au acelasi stil de a pune bilete

iuli
8th May 2006, 22:26
iar vb prostii....

dak era un bilet de cateva sute de euro mai ziceam...

si in legatura cu ursii eu am obiectat prima oara inmpotriva lor...

catalinstancu
9th May 2006, 09:39
nu mi s-a adaugat Fondul ramas in clasament, ar trebui sa am 198,4+20=218,4 multumesc

ady51a
9th May 2006, 09:54
Corect! S-a modificat! :ok:

iuli
9th May 2006, 12:38
ady... la meciul lui rockefeller se da cota 1, pt ca s-a terminat 2-2 :)

iuli
10th May 2006, 17:34
bagheera sau ady va rog frumos sa imi editati si mie biletul...

am uitat sa pun ora la hochei este 20.15

primul meci inca nu a inceput

nieminen-stepanek e la 18.00

Godfroid
10th May 2006, 18:01
Din greseala am scris "Biletul 1 Luni". Evident ca e miercuri. Scuze :D

iuli
10th May 2006, 18:58
hopa...cine a aparut pe aici...sa fie doar o coincidenta de nume??

sau o fi godfroid de pe e-..... ?????

hmm.. :P

MEG2005
12th May 2006, 13:52
Actualizeaza cineva clasamentul cu ultimele rezultate? Wake-up, please!!!

BetLuck
12th May 2006, 16:33
bilet 1 vineri: Federer v Almagro [Games HC] 0:4.5 pronostic 1 tenis roma 14 30 cet; miza 678.5; castig ev:1221.3; castig net; 542.8; fond ramas 0.

Atentie! La biletul lui Artaeapa a uitat sa specifice si cota meciului de tenis, ne-a lasat s-o ghicim noi probabil! Daca nu ma insel, conform regulamentului, biletul trebuie anulat si miza pierduta. No offence!

ARTAeAPA
12th May 2006, 23:48
dap am uitat sa pun cota da o poti deduce daca esti baiat destept si stii putina matematica:D in orice caz federer nu a acoperit handicapul. deci orisicum biletul era pierdut.

Akimbo
13th May 2006, 00:48
mai face cineva clasamentul ala ca ma gandesc sa pun un bilet si vreau sa stiu si eu cum stau. ms

Akimbo
13th May 2006, 02:21
vroiam sa pun si eu un bilet :(

robin28
13th May 2006, 12:10
pacat pt mine ca sapt. asta nu am fost pe acasa....... daca vauitati la clas. in ultimele 2 sapt. nu va mai certati acum ......... nu-i asa ca-s rau? faceam si io o gluma, sa mai destind atmosfera---------

adysab
13th May 2006, 16:16
Eu sunt corect si spun adevarul......nu stiu cum a fost facut acest clasament de azi ,dar e gresit. In primul rand eu sunt trecut de doua ori ,cu 2 sume diferite, in al doilea rand suma mea actuala e 0 ,pt k eu ieri am pierdut biletul(sau cel putin asa am vazut eu).

Vraciul
13th May 2006, 16:56
adysab taci din gura, poate nu observa astia. :P

Akimbo
13th May 2006, 23:23
stie cineva cum pot afla si eu rezultatele la rugby?

bravo ady, frumos biletul pe romani!

Akimbo
14th May 2006, 02:36
sunt incredibili astia de la Gamebookers. Mai afiseaza odata rezultatele alea la rugby? macar sa stiu o treaba. sa ma culc linistit. Daca ma poate ajuta cineva cu vreun site unde sa gasesc rugby franta i-as fi recunoscator

robin28
14th May 2006, 02:57
AKIMBO - acesta e un CONCURS DE PREDICTII!!!!!!! - ar trebui nu numai sa stii "vreun site" cu niste rezultate, ci sa ai o multitudine de detalii asupra pariurilor pe care le-ai facut.............. mi-ar fi rusine sa intreb de un site cu rezultate la niste meciuri pe care le-am pariat!!!!!!! Deci, imi pare rau, dar: RUSINE!!!!

Actoru
14th May 2006, 03:24
s-au afisat rezultatele la rugby. BRAVO AKIMBO! ti-au iesit toate/hello

relansat
14th May 2006, 09:22
@robin28 si mie mi`ar fi rusine sa si castig pe seama "imblanzitorilor" balonului oval :P ... bv akimbo :)

Akimbo
14th May 2006, 10:42
multumesc actoru si relansat si multumesc mult lui Shumu care mi-a dat meciurile de ieri.

asa ca robin eu n-aveam de unde sa stiu unde sa vad rezultatele pt ca n-am pus eu meciurile iar de Shumu nu mai reuseam sa dau aseara. si nici pana acum n-am dat. mersi mult Shumule, esti tare!

Littbarski
15th May 2006, 00:11
Bagheraa eu inca sunt in joc pentru samptamina 13...Cu sanse reale!!!Nu am pierdut nici un meci, iar din Miami-NJ Nets este mai mult de un sfert!!!

Littbarski
15th May 2006, 00:23
Alo, de ce sunt printre eliminati pt. samtamina 13??? Bagheraa, la Gamebookers nu exista X la baschet, iar dupa 66-66, Bamberg a castigat cu Koln in prelungiri. Chiar nu stii regulile de la GB?

Akimbo
15th May 2006, 01:05
Thank u Shumu

Littbarski
15th May 2006, 01:20
Deci iata biletul meu ignorat de catre Bagheraa90:

Lottomatica Roma-AJ Milano (ora 19.15) 1 1,50- scor: 91-89
Whirlpool Varese-Teramo (ora 19.15) 1 1.45- scor: 100-84
Forum Valladolid-Leche Rio (ora 20.00) 1 1.50- scor: 84-74
GPH Bamberg-Koln (ora 21.00) 1 1.34-scor: 83-79(dupa prelungiri, dar nu suntem la Astra Sport Bets, la Gamebookers nu exista meci egal la baschet...)
Miami Heat-NJ Nets (ora 22.30) >189puncte 1.92-scor: 102-92

Asta inseamna, ca am terminat competitia de pe saptamina 13 pe locul 2, cu 1909,56 de Euro virtuali. :ok:

ady51a
15th May 2006, 06:53
S-a modificat!

ady51a
15th May 2006, 15:35
Stie cineva ce cota avea McEwen ca invinge astazi in Il giro?

alwex
15th May 2006, 22:25
Huddersfield v Barnsley x 3.20 15 May 06 20:45 CET

KäPa v LPS 1 1.85 15 May 06 17:30 CET

Grifk v VG-62 1 1.95 15 May 06 17:30 CET

Breišablik v Valur 2 1.80 15 May 06 22:00 CET

China [U20] v Czech Republic [U20] 2 1.65 15 May 06 18:30 CET

cota finala 34.29
miza 100 E
castig eventual 3429 E
castig net 3329
fond ramas 0 E
BILET ANULAT... PAREREA MEA! :p valur se joaca la 22 CET (23:00) :no:

ady51a
15th May 2006, 22:52
Corect, conform regulamentului biletul a fost anulat.

Actoru
15th May 2006, 23:27
cursa de ciclism a fost suspendata. nu stiu cand se reia sau daca se reia. ce se intampla cu biletul meu?

ady51a
16th May 2006, 10:29
Pai nu s-a anulat. Avem aici rezultatele de pe siteul Gamebookers:


15 May 06

Ora limită Eveniment Rezultat
12:00 Giro d“Italia - Stage 9 Winner Vaitkus T.
12:00 Pollack O. v Bettini P. - Stage 9 0:1
12:00 Savoldelli P. v Cunego D. - Stage 9 0:1
12:00 Brown G. v Forster R. - Stage 9 0:1
12:00 McEwen R. v Pollack O. - Stage 9 0:1
12:00 Scanlon M. v Talabardon Y. - Stage 9 0:1
12:00 Lebbe A. v Dion R. - Stage 9 0:1

Nu a castigat McEwen asadar bilet pierdut!

ady51a
16th May 2006, 10:38
Gamalie de ce ai pus biletul la 2 fara 3 minute si l-ai sters la 2:22 ?
Vom amaliza situatia ta si este posibil sa te scoatem din concurs. Nu stiu daca este normal sa pui un bilet si sa-l stergi peste aproximativ 30 minute. :rosu:

gamalie
16th May 2006, 13:41
aveti dreptate.sunt eliminat din concurs.nu a fost cu intentzie. l-a shters un prieten care era la mine. oricum nu am nici o scuza. bafta tuturor!!!

Shumu
16th May 2006, 14:53
Ati vazut biletul lui iuli din concurs? cu meciurile atasate? dupa parerea mea asa ar trebui sa arate toate biletele pentru a nu mai exista suspiciuni

Celso
17th May 2006, 11:25
aste e CONTESTATIE frate.....sau ATENTIONARE....pariul lui Koala_2006 de miercuri contine in bilet multiplu castigatoarea UCL...CEA ce nu este voie:evil: ..asa ca faceti-va treaba:drak: :ok:

ady51a
17th May 2006, 13:00
Ati vazut biletul lui iuli din concurs? cu meciurile atasate? dupa parerea mea asa ar trebui sa arate toate biletele pentru a nu mai exista suspiciuni
Da este cea mai corecta varianta. Cu ocazia asta vede oricine daca se poate paria ceva si in realitate.
Ne gandim pe si viitor si la varinta asta, dar trebuie ca toata lumea care participa participa sa aibe ceva bani in cont ca sa poata paria si in realitate.
Celso - treaba s-a facut si o sa se mai faca.:ok:

iuli
17th May 2006, 14:34
si biletul de azi...

ady51a
17th May 2006, 18:08
koala2006 nu se admit rectificari - Esti eliminat din concurs saptamana asta
Ursica - De ce ai mai pus astazi bilet ca esti eliminat(a) inca de ieri. - Pentru asta te sanctionam cu suspendare si saptamana viitoare. :rosu:

iuli
17th May 2006, 18:33
looool :P :P :P

hahah...sa stii ca ca cealalta ursoaica nu e eliminata...ai voie sa postezi in continuare cu nickul ala

b79alx
20th May 2006, 11:32
As vrea sa-mi explicati si mie de ce am fost eliminiat. Soarta mea a depins de meciul de dublu Bjorkman,Mirnyi / Santoro, Zimonjic, programat initial pentru vineri la pranz, dar care nu se jucase pana m-am culcat eu vineri spre sambata la 1 noaptea. Dupa, cum stim, o zi de concurs se termina la ora 24:00, ora Romaniei, prevedere pentru care, in 2 randuri, mi-am pierdut mize (nu cota 1:00!) pentru meciuri de tenis amanate in cursul aceleiasi zile. Nu mi se pare corect ca acum, cand pariul a fost pierdut sa mi se acorde "facilitatea" de a se lua in calcul pariul. Va rog analizati plangerea mea.

22. O zi de concurs se termina la ora 23:00 (CET). Asa ca fiecare bilet trebuie sa contina meciuri care sa aiba orele de incepere cuprinse intre 23:00 (CET) si 21:30 (CET)!! Aceasta regula se aplica incepand de vineri, 10 martie 2006 !!

ady51a
20th May 2006, 11:44
Pai si cand s-a jucat meciul asta?
18:10 Fin ATP-D GER-HAM QF SANTORO F./ZIMONJIC BJORKMAN J./MIRNYI M 6-4 7-5 2-0
asta e pe Xscores si scrie 18:10

asta e pe Gb si scrie ora 15:15 Santoro/Zimonjic v Bjorkman/Mirnyi 2:0

Sa nu uitam ca noi cei care facem clasamentul nu suntem roboti ca sa putem valida biletele cum fac cei de la casele de pariuri on line.
Daca pana seara nu gasim rezultatul unui meci dupa cum ai observat publicam clasamentul cu daca rezultatul meciului o sa fie cat o sa fie participantul respectiv are nu stiu cat iar daca pierde e eliminat sau are mai putin. Aseara nu am gasit rezultatul dar l-am aflat abia dimineata putin dupa ora 9. Intreb si eu oare cand au jucat baietii astia ? Ieri sau Azi dimineata pana in ora 9 la noi si 8 in Germania?
eu zic sa ne pastram gandirea si rationamenul si sa nu contestam tot ce misca.
Contestatie respinsa, concurent eliminat :rosu:

Nzsolti83
21st May 2006, 14:42
Sal,o intrebare mica,aceasta saptamana de concurs se intinde pana miercuri?
Deci se poate paria si marti si miercuri ca si parca ar fi sapt. 14?
Bafta pt. toti la pariuri:yeah:

Littbarski
21st May 2006, 14:55
Ady, meciul Bilbao-Barca era trecut in oferta GB pentru VINERI!!!!100%!!!Nu mi se pare corect sa fiu eliminat fara ca eu sa gresesc...

nino
21st May 2006, 15:00
nu era!m-am uitat si io la data si nu era!scria 20 mai!Fii mai atent data viitoare!

Littbarski
21st May 2006, 15:55
Nu tiu, cum as putea dovedi, dar eu am vazut vineri in oferta GB pe acest meci, era trecut si pe livescore pt. vineri, si la astra este trecut pt. vineri. Oricum sanse nu prea mai am pt saptamina asta, dar...:rosu:

SicaGhencea
21st May 2006, 16:08
Nu tiu, cum as putea dovedi, dar eu am vazut vineri in oferta GB pe acest meci, era trecut si pe livescore pt. vineri, si la astra este trecut pt. vineri. Oricum sanse nu prea mai am pt saptamina asta, dar...:rosu:


Meciul asta chiar trebuia sa se dispute vineri deoarece duminica era un meci intre selectionata tarii bascilor si tara galilor daca nu ma insel. Atat Bilbao cat si Barcelona au fost de acord sa joace vineri dar televiziunea care avea drepturile pentru acest meci nu a fost de acord si de aceea s-a disputat sambata!!!

Kainsashiki
21st May 2006, 16:12
are dreptate SicaGhencea.

ady51a
21st May 2006, 20:01
Ady, meciul Bilbao-Barca era trecut in oferta GB pentru VINERI!!!!100%!!!Nu mi se pare corect sa fiu eliminat fara ca eu sa gresesc...
eu m-am uitat vineri seara pe la ora 19 in oferta Gb si am vazut ca meciul era trecut poe 20 mai. Acum eu ce sa mai cred. Eu asta am vazut si am aplicat regulamentul.

ady51a
21st May 2006, 20:15
Sal,o intrebare mica,aceasta saptamana de concurs se intinde pana miercuri?
Deci se poate paria si marti si miercuri ca si parca ar fi sapt. 14?
Bafta pt. toti la pariuri:yeah:


Actualul concurs se prelungeste pana la finalui Diviziei A. Prelungirea se datoreaza modificarilor LPF care a decalat campionatul.

Datorita faptului ca ultima etapa din divizia A are loc miercuri ultima etapa din concursul nostru se va desfasura in perioada 29 Mai (luni) - 7 iunie (miercuri), adica o sa fie mai lunga cu 3 zile.

nu e asta saptamna de concurs care se incheie miercuri. Concursul s-a lungit pana la finele diviziei A.

ady51a
21st May 2006, 22:40
Am discutat si cu bagherra si ultimul bilet al lui Bakhus este validat. El este inca in concurs.

Bakhus
21st May 2006, 22:43
Va multumesc pt intelegere.Chiar nu am vrut sa pacalesc cu nimic si,dupa cum am mai zis,meciurile nu incepusera.

ady51a
21st May 2006, 22:48
Stiu asta si de asta am hotarat asa.

alexq1
21st May 2006, 22:53
era chiar culmea sa-l fi eliminat ........ mai ziceam si io daca o facea cu intentie pur si simplu a fost o mica neatentie.... bafta cu biletul ala bakhus

ady51a
21st May 2006, 23:00
Ce se intampla cu meciurile acestea ca eu nu le gasesc. Ajutati-ma cu niste linkuri :ok:


Oviedo v Portugalete 1 1.90
Hewitt/Rasheed v Chela/Horna 2

alexq1
21st May 2006, 23:04
acuma astept si io rezultatul la oviedo
se pare ca pe soccerway inca nu a aprut ia cel de tenis cred ca s-a amanat

alexq1
21st May 2006, 23:06
ady ai scris acolo la bakhus ca daca ii iasa meciurile castiga sau ii eliminat pai el mai are 539 la fond ramas deci in caz ca eu si celalalt concurebt pierdem el este castigatorul nu aetius

ady51a
21st May 2006, 23:20
corect, m-am luat cu "gresala" aia si nu am mai vazut fondul ramas, am modificat in clasament cu un last edit :ok:
Astept si eu Oviedo, Vad ca au mai aparut niste rezultata pe Gb dar ale meciurilor care au inceput la ora 18 :headbang:

alexq1
21st May 2006, 23:24
acuma ma uitam si eu trebe sa apara si rezultatele sa speram ca is cu noroc.......pt mine binneteles :))) curios ca pe soccerway toate rezultatele sunt afisiate tocmai pana in dreptul meciului astuia

ady51a
21st May 2006, 23:30
Oricum daca nu aflam pana maine o sa dau cota 1 la fiecare eveniment de genul asta. E valabil si pt meciul de tenis din Austria.

alexq1
21st May 2006, 23:37
pai cat mai stai pe forum ca sa vezi rezultatele

alexq1
21st May 2006, 23:38
pai daca imi dai mie cota de 1 pe meciul ala acumulez 901 si daca ii dai cota tot de 1 la meciul de tenis lui dani acumuleaza 902 ............uhhhhhhhhhhhhh greu

ady51a
21st May 2006, 23:45
Pai oricum astept pana maine. eu nu mai stau mult pe forum dar asa am procedat de fiecare data pana acum. Cota 1 am dat-o a doua zi. Maine dupa ora 14 o sa vad rezultatele finale. Probabil mai stau sa vad rezultatul biletului lui bakhus ca la el e sigur ca le aflu imediat cand se termina.
Poate pana atunci apar si celelalte. Daca nu maine dupa pranz sau maine spre seara vom valida rezultatele din saptamana asta.

alexq1
21st May 2006, 23:46
kk am inteles ........yep am urmarit si eu rezultatele lu bakhus 2 deja i-au ieist ii mai trebe huachipato da ii 0-0 in min 60

alexq1
21st May 2006, 23:50
ady se pare ca mi-a iesit
Oviedo v Portugalete 1:0

ady51a
21st May 2006, 23:55
Am vazut si eu si am modificat in clasament.

ady51a
22nd May 2006, 00:03
Se pare ca rezultatele sunt din ce in ce mai clare in privinta clasamentului final de saptamana asta:

daca bate Huachipato (0-0 min 70) clasamentul arata astfel
1. bakhus
2. alexq1

Daca nu bate Huachipato:

1. alexq1
2. dani-1 (daca bate Chela/Horna sau se anuleaza meciul chela/horna)

Daca nu bate Huachipato si pierde Chela/Horna

1. alexq1
2. aetius

Cam asta este situatia partiala. Maine anuntam situatia finala. Si cu asta incheiem discutia pe ziua de astazi. Revin maine dupa pranz cu lista castigatirilor.

alexq1
22nd May 2006, 00:11
incurcat rau de tot ....dar eu unu sigur am asigurat locul doi da la ultima iara ai gresit sper ca nu te superi ca iti fac oobservati de genul asta da la ultima

Daca nu bate Huachipato si pierde Chela/Horna
1. alexq1
2 bakhus cu 532

dani-1
22nd May 2006, 00:14
meciul meu Hewitt/Rasheed v Chela/Horna a fost amanat din cauza ploii, nu stiu cand se rejoaca.

alexq1
22nd May 2006, 00:16
atunci ai ramane cu 902 si ai ramane pe 2 cu conditia sa nu bata huachipato si poate ai noroc ca deja ii min 87 si ii 0-0

tanita
22nd May 2006, 13:06
as vrea sa stiu de ce am fost eliminat in sapt 14. pronosticul de ieri a fost corect.
GT:evil:

ady51a
22nd May 2006, 15:22
corect tanita. S-a modificat dar nu schimba cu nimic lista castigatorilor.

neo11e
22nd May 2006, 20:00
f ciudat , unul din meciurile mele Martin - Starace apare pe unele site-uri intr-un fel , pe altele altfel :) .. la GB , xscores arata scor 7-5 7-6 (mi-au validat bilet castigator la GB pe Martin) iar pe livescore arata 5-7 6-7 , deci castigator Starace .. pe cine sa mai crezi? :P .. oare o sa-mi ia banii inapoi???

alwex
22nd May 2006, 20:13
iar te apuci de nazdravanii, nino???
:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Dudubetwin
22nd May 2006, 20:31
alwex lasa ca acuma nu a fost nici un meci inceput !!! nu stiu ce s-a intamplat .. dar n`am ce sa fac !! daca nu a fost nici un meci inceput pe cand a editat ...

nino
22nd May 2006, 20:34
Ce nazdravanii ma desteptule?Tu lasa cartonasele rosii si nu mai face declaratii deastea!!Nu e nimic necurat acolo!Ia uitate ma desteptule mai bine la ora!Aici se schimba ora mereu ora si deaia faci tu confuzii!ASA CA BAGA COADA INTRE PICIOARE!AM GRESIT O DATA NU SE MAI REPETA!BA CHIAR AM CORECTAT SI O GRESEALA DE A LU ADY PE CARE VOI NU O OBSERVATI ANU ASTA!

alwex
22nd May 2006, 20:41
am zis doar pt k nu am vazut cum arata biletu` inainte sa fie editat.... nu k am ceva cu u nino... da` ex: putea fi un combo cu meci de tenis... n`a iesit, l`a scos... repet astea sunt ipoteze
||Aici se schimba ora mereu ora si deaia faci tu confuzii|| in ce sens? rasp pe cafenea sa nu facem offtopic! sau pe prv

P.S. vezi k eu nu te`am jignit ... K?

neo11e
22nd May 2006, 22:55
ady , vezi rezultatul meciului Martin - Starace pe Gamebookers nu pe livescore , acolo scrie 7-5 7-6 eu am biletul castigator , daca e nevoie il postez :) .. doar ca pe bani l-am jucat fara handicap

ady51a
22nd May 2006, 23:04
Si care e rezultatul real la meciul asta?
Pe siteul oficial atp apare asa:


http://www.atptennis.com/en/newsandscores/scores/

Singles – First Round
J Melzer (AUT) d S Koubek (AUT) 64 75
[LL]R Gasquet (FRA) d [3]D Hrbaty (SVK) 60 46 63
M Daniel (BRA) d [2]L Hewitt (AUS) 36 63 76(3)
J Novak (CZE) d B Phau (GER) 63 63
[6]N Almagro (ESP) d C Rochus (BEL) 63 64
A Pavel (ROM) d C Berlocq (ARG) 75 62
[5]J Chela (ARG) d Y Wang (TPE) 63 61
P Starace (ITA) d A Martin (ESP) 75 76(5)
Probabil vor modifica si cei de la gamebookers si iti va da bilet pierdut!

neo11e
22nd May 2006, 23:10
pe bet365 apare tot martin castigator , mie pana la ora asta nu mi-au luat banii inapoi :) .. si pe site-ul GB scrie la regulament "10.1. Pentru toate pariurile, īnregistrarile din baza de date a gamebookers prevaleaza asupra oricaror alte date." :rolleyes:

ady51a
22nd May 2006, 23:20
Pai eu ti-am dat linkul siteului atp adica mama lor ca sa zic asa. Daca si aia au greseli atunci inchidem aici si plecam acasa.:drak:

neo11e
22nd May 2006, 23:29
deci nu luam in seama rezultatele GB-ului ??? .. nu stiu ce sa fac .. sa le scriu sa-i rog frumos sa-mi ia banii inapoi ??? :evil: .. ei spun ca iau in calcul bazele lor de date , nu conteaza altceva .. oricum noapte buna , sunt curios daca maine mai am banii in cont :)

ady51a
22nd May 2006, 23:39
Le luam dar nu vrem sa gresim si noi daca au facut-o ei.

Mai asteptam pana maine. Probabil o sa primesti mail de la Gamebookers in care se modifica rezultatul in caz ca au gresit ei. Am modificat in clasamentu si deocamdata ramaneam asa. Maine daca nu apuc eu sa intru, si nu se lamureste situatia si vrei sa joci poti sa-ti pui cei 50 E pe care ii ai deja.
Dar se va lamuri sigur ca maine unul dintre cei 2 trebuie sa joace meciul urmator si trebuie sa apara oferta asa ca se va observa clar ce si cum. Bafta oricum!:ok:

Shumu
23rd May 2006, 01:00
ady, concursul asta nu e numai dupa regulile de la Gamebookers? daca punem meciurile din oferta Gamebookers mi se pare normal sa luam si rezultatele tot de-acolo. si eu am jucat meciul la GB si imi apare ca martin a castigat cu 2-0 la seturi.

gata, am gasit explicatia! am citit eu intr-un site de specialitate ca meciul martin-starace s-a jucat de 2 ori. prima data au jucat tenis si a batut starace cu 2-0 la seturi si la sfarsit s-a enervat martin asa ca a doua oara au jucat box si a batut martin cu 2-0 din 2 reprize.

la astia de la gamebookers le-a placut boxul asa ca au luat rezultatul in consecinta

ady51a
24th May 2006, 08:18
neo dupa cum vezi in oferta de astazi (miercuri) a invins starace deci ai ramas cu cei 50 de E luni.

neo11e
24th May 2006, 08:42
mda , ieri mi-au luat banii :P