PDA

View Full Version : Intrebari si contestatii



Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7

tchibos
5th March 2006, 19:55
am si eu o intrebare: mai aveti intrebari?

Paul
5th March 2006, 19:55
urmeaza partea a II-a ...
daca pica anderlecht ... :D

Kainsashiki
5th March 2006, 19:55
in acest moment in concurs cu sanse la primele locuri am ramas eu si cu Expertul. Paul a ramas cu castigul de ieri sau a fost eliminat ?

tchibos
5th March 2006, 19:56
a scris ady ca paul a iesit (parca)

Paul
5th March 2006, 19:59
in acest moment in concurs cu sanse la primele locuri am ramas eu si cu Expertul. Paul a ramas cu castigul de ieri sau a fost eliminat ?

nu bre
am pierdut MIZA , dar mai am 369 E.

Daca Expertul pierde , si tu nu mai pariezi , clasamentul va fi

1. tu
2. eu

Kainsashiki
5th March 2006, 19:59
ok mersi

White Shadow
5th March 2006, 20:00
Regulamentul e clar , Paul a incercat sa faca o mutare inteligenta , adica sa posteze acelasi bilet pe care l-a jucat Expertul dupa cateva minute dupa ce Expertul a postat biletul la ora 17.59 ( o miscare foarte inteligenta ) , asa ca acest caz este incheiat , Paul mai are sanse la locul 2.

ady51a
5th March 2006, 20:01
in acest moment in concurs cu sanse la primele locuri am ramas eu si cu Expertul. Paul a ramas cu castigul de ieri sau a fost eliminat ?
Paul a pierdut miza biletului anulat si nu mai poate posta astazi nici un bilet pt ca a postat deja. acum mai are in cont in jur de 369 E, cam asa

relansat
5th March 2006, 20:02
Sunt circumstante atenuante aici ? :drak:

Expertul
5th March 2006, 20:09
urmeaza partea a II-a ...
daca pica anderlecht ... :D


E he heee... e foarte posibil... chiar daca nu ar bate m-as bucura sa te stiu printre castigatori... pt. ca saptamana asta ai pariat chiar bine... in plus concursul continua si placerea de a fi pe primul loc am putea sa ne-o oferim si in saptamanile urmatoare...

White Shadow
5th March 2006, 20:13
Paul a pierdut miza biletului anulat si nu mai poate posta astazi nici un bilet pt ca a postat deja. acum mai are in cont in jur de 369 E, cam asa

Fara suparare Ady dar asta e o regula tampita , meciurile au fost anulate pt ca Paul a postat biletul dupa ce a inceput o partida , OK logic ar fi ca persoana respectiva sa primeasca banii inapoi si biletul sa fie anulat.

relansat
5th March 2006, 20:15
Circumstante atenuante sunt ? :drak:

Paul
5th March 2006, 20:17
ei au totusi un regulament , in cazul altor au procedat asemanator...
acu ce sa ma cer "buna-credinta"...

problema e ca eu am postat la 18:00

Kainsashiki
5th March 2006, 20:17
Paul mai are ceva bani in cont dar nu mai poate posta in aceasta zi si fiind ultima s-a inceiat saptamana cu 369.44 E

regulament articolul 12. Nu este voie sa faceti predictii pe evenimente care deja au inceput. In caz contrar nu veti mai avea voie sa participati nici la etapele viitoare.

Paul eliminat si saptamana viitoare din concurs - 6 - 12 martie 2006


ce a spus ady pe threadul cu bilete anulate..

Expertul
5th March 2006, 20:21
Shi totusi, daca nu bate anderlecht eshti pe podium... niste matanii ar fi salutare acum... hi hi hi... ca nu am smiliesuri...


Asta ca raspuns la ceea ce a scris Ady pe acest thread, cu cateva posturi mai jos.

Dudubetwin
5th March 2006, 20:38
uita`te la attachment !! in oferta GB a fost under/over 201 .. nu 201.5 cum ai pus tu !! asa ca BILET ANULAT !! => pierduta miza!!

iuli
5th March 2006, 20:46
pai dak a fost bulet anulat dc este pierduta miza???? :P

ady51a
5th March 2006, 20:47
Fara suparare Ady dar asta e o regula tampita , meciurile au fost anulate pt ca Paul a postat biletul dupa ce a inceput o partida , OK logic ar fi ca persoana respectiva sa primeasca banii inapoi si biletul sa fie anulat.
nu e vorba de suparere Shadow dar nici noi nu vrem sa ne aflam in treaba. Si asa acordam mult timp concursului asta. Nu mai stam acum sa ne complicam cu chestii de genul asta. Asta e chiar o gresala grava. Adica postez un bilet pe meciuri care se joaca acum. Asta e regulamentul si-l respectam.
Iuli iar ai ceva de comentat. Pt ca de acum inainte la orice bilet anulat din vina voastra (ora expirata, meci de a doua zi s.a.m.d.) Orice gresala se plateste.

Dudubetwin
5th March 2006, 20:49
si oricum aici nu`i live betting :D am adaugat eu :D

Kainsashiki
5th March 2006, 21:03
ar trebui pus un timp limita inainte da a paria..cel putin o ora pentru ca .. sa zicem ca cineva posteaza MANCHESTER nu ia gol..exact cu 2 minute inainte de inceputul meciului...incepe meciul..manchester ia gol imediat...si pariul este pierdut. Dar..el poate sa dea edit..si sa stearga din bilet ca manchester nu ia gol...

tchibos
5th March 2006, 21:05
eu stiam ca biletele se pun cu o ora inainte asa ca daca modifici biletul ar trebui sa scrie ca a fost editat la ora X

Kainsashiki
5th March 2006, 21:25
parca dupa un timp nu mai merge sa editezi 30 de minute sau 1 ora..

si chiar daca apare editat la ora X , n-are nimic, poti sa scoti meciul pierzator :D

Dudubetwin
5th March 2006, 21:27
se vede "last edit" si atunci noi vedem ce s`a editat !! intelegi ??

iuli: in regulament scrie ce fiecare bilet care nu respecta regulile este bilet anulat si se pierde miza !!

iuli
5th March 2006, 21:29
ady nu am comentat nik...a zis bagheera ca biletul era cu limita la 201...si normal este bilet anulat dar dc trebuie pierduti banii????asta am zis...si tot nu mi-ati raspuns

ady51a
5th March 2006, 21:32
citeste regulamentul undeva pe la 22. Este valabil pt orice bilet anulat din vina participantului respectiv. Adica incercati sa fiti cat mai corecti si nu are nimeni nimic cu voi.

Dudubetwin
5th March 2006, 21:34
iuli: vezi ca am scris si mai sus sa te uiti in regulament deoarece scrie acolo ca pt fiecare bilet anulat se pierde si miza !!

iuli
5th March 2006, 21:38
dar asta e pur si simplu o prostie...el ce a gresit???ca s-a terminat 201 puncte???e ca si cum nu s-ar juca meciul...a fost void...

Dudubetwin
5th March 2006, 21:41
da .. dar el a pus in bilet under 201.5 pct .... nu a fost asa ceva in oferta la GB !! a fost 201 !!fara .5 nu se poate paria decat

pe evenimente din oferta GB !!

stelika2000
5th March 2006, 22:03
Cred ca a gresit Diablo la cote. Valencia este 2 @1,57, n-are cum sa fie la X2 asa de mult!!!

stelika2000
5th March 2006, 22:06
Oricum esti gresit Diablo my friend, pt ca oriunde in lume nu poti paria la aceasi meci combinatii. Oare ai cont gamebookers si daca nu ai atunci de ce participi aici?

Kainsashiki
5th March 2006, 22:09
Arata-mi unde scrie in REGULAMENTUL CONCURSULUI ca nu pot paria asa te rog

Expertul
5th March 2006, 22:10
Mai Diablo, dar ce prajitura ai facut acolo ??? Asha ceva nu-ti da voie sa joci la nici o agentie din lumea asta, deci nici la GB... Practic e acelasi meci jucat pe acelasi bilet in 3 forme diferite ....!......?.......!.......?........E inovator...

Paul
5th March 2006, 22:11
omu asta imi doneaza practic 20 E
adica ii arunca pe geam ! si eu ii prind :happy

Sa fie iubit , da la pariuri nu se pricepe :happy

Kainsashiki
5th March 2006, 22:11
Aratati-mi in REGULAMENTUL CONCURSULUI ce articol am incalcat..!

Paul
5th March 2006, 22:13
:happy
:happy
:happy

Mai omule , ce treaba are regulamentul.
Asta e un principiu de baza , se preda la gradinita.
Inca ce ai facut tu e comic.
Pe vremuri (acu 5-6 ani) incercasem sa combin la un meci o sansa dubla (1x) cu mai mult de 2,5 goluri :D

Dudubetwin
5th March 2006, 22:13
diablo !! nu permite GB sa pariezi asa ceva !!

Kainsashiki
5th March 2006, 22:15
Bine dar tot n-am vazut in regulamentul concursului ce am incalcat. Nu este specificat deci am voie ,nu ? Nu conteaza ca la alte agentii nu este permisa, in regulament nu este specificat faptul ca se joaca dupa regulile de la GB

Expertul
5th March 2006, 22:15
Felicitari Paule pt. locul 2 obtinut nesperat !...hi hi hi

Kainsashiki
5th March 2006, 22:16
diablo !! nu permite GB sa pariezi asa ceva !!


in regulament nu este specificat ca se pariaza dupa REGULILE GB

stelika2000
5th March 2006, 22:16
Eu te iert, Diablo daca dovedesti ca ai cont Gamebookers!

Paul
5th March 2006, 22:17
Diablo , iti dau un sfat de la stelist la stelist.
Renunta , ca te fac de ras.
Si cel mai mic junior stie ca ne poate face asa ceva :D

Kainsashiki
5th March 2006, 22:18
am cont stai linistit , dar toti sariti cu gura si nici unu nu imi aratat ce articol din REGULAMENTUL CONCURSULUI OLS am incalcat. Nu se specifica in regulament ca se joaca dupa REGULILE DE LA GB!

Dudubetwin
5th March 2006, 22:19
bah .. dapoi chiar asa ?? sa pui acelasi meci de 3 ori pe acelasi bilet ??? http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/24.gif

da ce se specifica ma ?? ca`i concurs stil "dupa ureche" ? daca ii concursul Gamebookers... ce crezi ca se joaca dupa regulile pariurilo de la coltz de strada ??

Kainsashiki
5th March 2006, 22:20
Mah, Stiam Ca La Gb Nu Este Permis ! Dar Aici In Regulament Nu Este Specificat Acest Lucru !! Aratati-mi Voi Ce Am Incalcat Din Regulament

Expertul
5th March 2006, 22:20
Diablo, cred ca in momentul in care a fost conceput regulamentul nimeni nu s-a gandit ca ar putea aparea o asemenea varianta...Eu nu te pot incadra in vreun articol...incearca totusi in "regulamentul concursului", art.11.

ady51a
5th March 2006, 22:21
Arata-mi unde scrie in REGULAMENTUL CONCURSULUI ca nu pot paria asa te rog
Diablo Chiar nu trebuia sa mai punem asta in regulamentul concursului - Asta e prima regula pe care o stie fiecare parior

Nu pot paria ca
Farul castiga cu 2-0 cota 5
Farul marcheaza cota 1.30
Echipa adveresa nu marcheaza cota 2
Farul conduca la pauza cota 2
si in final daca ies toate aste sa pun 100.000 si sa iau 2.600.000 ca am cota 26 daca farul bate cu 2-0 si la pauza a fost 1-0. Chiar trebuia spus asta in regulament???? :o:

Kainsashiki
5th March 2006, 22:21
chiar am citit regulamentul de multe ori inainte..!

Paul
5th March 2006, 22:22
am cont stai linistit , dar toti sariti cu gura si nici unu nu imi aratat ce articol din REGULAMENTUL CONCURSULUI OLS am incalcat. Nu se specifica in regulament ca se joaca dupa REGULILE DE LA GB!

Regulile nu sunt la GB.
Peste tot in lume e regula asta.

Atunci , hai sa pariem cu cotele de la GB , pe scorul din minutul 2.

Uite ce ai incalcat.

3. Pentru a participa in saptamana de concurs curenta, trebuie sa aveti cont deschis la Gamebookers si sa fi pariat cel putin o data in saptamana anterioara sau in saptamana in curs, online, la Gamebookers. Verificarea se face numai la castigatori, de catre oficialii Gamebookers, iar daca aceasta conditia nu este indeplinita premiul se acorda urmatorului clasat care intruneste cerinta. Castigatorilor le va fi solicitat prin PM sau e-mail contul de la Gamebookers, la finalul fiecarei saptamani de concurs. De asemenea, pentru a putea participa trebuie sa fiti inregistrat pe forumul Onlinesport.

Pun pariu ca nu ai cont la GB , si nu prea le ai cu pariurile in general.
-----


10. Puteti paria cel mult 5 bilete virtuale pe zi, tinand cont de cotele de la Gamebookers.

Asta implica si regulile GB.


11. Nu se admit bilete solo, decat daca acestea sunt permise de oferta Gamebookers.
Evident. Deci practic concursul e ca si cum ai paria la GB , dar cu bani virtuali.

Kainsashiki
5th March 2006, 22:23
@ Paul iti dau un PM cu ultimele bilete ale mele..stiam regula , dar daca in regulamentul OLS nu este specificat !

ady51a
5th March 2006, 22:24
Paul situatie e clara. Biletul anulat si miza pierduta.

Dudubetwin
5th March 2006, 22:26
corect paul !!



11. Nu se admit bilete solo, decat daca acestea sunt permise de oferta Gamebookers.


bv expertule pt spiritul de observatie !!

Paul
5th March 2006, 22:30
Cer anularea acestui bilet pentru

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=544260&postcount=184


bilet 1 duminica

CBS Blue Jackets v ANA Mighty Ducks 2 1,42 22.00 cet
NAS Predators v EDM Oilers 1 2,15 22.00 cet
COL Avalanche v MIN Wild 1 2,10 1.00 cet
DAL Stars v CHI Blackhawks 1 1,57 1.00 cet
STL Blues v VAN Canucks 1 1,33 4.00 cet

cota:13,38
miza 80 euro
castig eventual1070,99 euro
castig net 990,99 euro
fond ramas 0

pentru incalcarea


21. In ziua de duminica (ultima din concurs) nu se poate paria pe evenimente care incep dupa ora 22:30 astfel incat in jurul miezului noptii sa avem clasamentul final al saptamanii respective.

Kainsashiki
5th March 2006, 22:30
@ Paul vezi PM

Paul
5th March 2006, 22:33
@Diablo ,mare lucru ... ai rugat un amic sa`ti dea un print screen

Oricum nu mai conteaza , ai pierdut banu :D

White Shadow
5th March 2006, 22:33
Doamne , ce rasturnari de situatie........

Kainsashiki
5th March 2006, 22:34
in fine , se pare ca am incalcat regula 11 ... felicitatari celor care vor castiga..eu am vrut doar sa demonstrez ca regulamentul are multe slabiciuni..

Paul
5th March 2006, 22:34
Doamne , ce rasturnari de situatie........

Norocul meu ... :drak:

Paul
5th March 2006, 22:35
in fine , se pare ca am incalcat regula 11 ... felicitatari celor care vor castiga..eu am vrut doar sa demonstrez ca regulamentul are multe slabiciuni..

stim ca are foooooooooarte multe slabiciuni ... e facut de oameni :P

daca citeste acest thread la inceput , vezi ca eu personal am propus adaugarea catorva articole !

fortza_dinamo
5th March 2006, 22:36
bai paule eu cand am castigat in saptamana a doua mi s-a facut clasamentu marti dimineatza si acela o fost gresit ,noroc cu relansat ca ady s-a facut nevazut....asha ca scuteste-ma!

Kainsashiki
5th March 2006, 22:36
@ Paul si regula 3 am incalcat-o ? :D

Paul
5th March 2006, 22:37
@Diablo , nu ma pronuntz !
@forta_dinamo , biletul ti-a fost anulat !

Dudubetwin
5th March 2006, 22:38
hai ma gata !! concursul s`a inchis saptamana asta !!

Paul
5th March 2006, 22:39
pe cand si clasamentele...
eu zic ca le poti face , ca mai e doar "grecul" :D

ady51a
5th March 2006, 22:42
bai paule eu cand am castigat in saptamana a doua mi s-a facut clasamentu marti dimineatza si acela o fost gresit ,noroc cu relansat ca ady s-a facut nevazut....asha ca scuteste-ma!
Ady chiar a avut treba atunci.

fortza_dinamo
5th March 2006, 22:44
de ce sa mi se anuleze biletu?alo?bai baghera?saptamana trecuta de ce nu ati facut gura ca nu s-a afisat clasamentu decat marti dimineatza si acela gresit...si saptamana 2 nici nu apare clasamentu final!sa va fie rusine!ce eu am asteptat dupa voi pana marti dupa amiaza...si acuma nu puteti astepta sa faceti clasamentu maine dimineatza?!ce voi administratorii puteti face clasamentu cand vreti?si tu baghera ai facut primu tau clasament pe la ora 14 a doua zi...nu mi se pare normal!pai si ce daca ady a avut treaba?daca s-a angajat la ceva?care este problema?daca ai avut treaba?nu trebuia sa te bagi si gata!

Paul
5th March 2006, 22:45
gata mah , ca bagheera are scoala si la ady e prof , si e ocupat :D

fortza_dinamo
5th March 2006, 22:48
pai nu este asha....parca tzie ti s-a facut o concesie de la regulament?eu asha imi aduc aminte nu?acuma sincer ai avut biletu la fel ca modelu postat in regulament?nu!!!si ei nu au stiut ca au treaba sau ca nu pot sa faca acest clasament?de ce s-au angajat sa faca treaba asta,daca nu au timp?pai haideti sa stabilim la ce ora se posteaza clasamentele?intr-o zi se posteaza dimineatza ,intr-o zi la amiaza,intr-o zi la noapte..nu mi se pare normal...macar sa existe domnle o ora pana cand trebuie sa se posteze clasamentu...sa stiu si eu domnle de la cat pot paria!

ady51a
5th March 2006, 22:49
de ce sa mi se anuleze biletu?

Paragraful 21 din regulament

Dudubetwin
5th March 2006, 22:50
fortza_dinamo : meciurile tale incep la 23:00 !! asa ca bilete anulate !! de aceea ii facuta regula aceasta pt a putea fi postate

clasamentele pana la ora 00:00 ... saptamana trecuta nu am fost eu moderator asa ca nu te lua de mine ca nu`s de vina !! :ok:

PS: cat despre rusinea noastra .. sa iti fie tie rusine ca nu citesti regulamentul !! :ok: scrie clar ca trebuie pariate meciuri

cu ora de incepere 22:30 maxim !!

fortza_dinamo
5th March 2006, 22:52
pai bine ma si pe voi cum sa va trag la raspundere ca nu ati afisat clasamentu a doua zi?si nici macar cel final nu este afisat?sau voi sunteti zei,zmei?si puteti sa faceti ce vreti?

ady51a
5th March 2006, 22:53
de ce sa mi se anuleze biletu?alo?bai baghera?saptamana trecuta de ce nu ati facut gura ca nu s-a afisat clasamentu decat marti dimineatza si acela gresit...si saptamana 2 nici nu apare clasamentu final!sa va fie rusine!ce eu am asteptat dupa voi pana marti dupa amiaza...si acuma nu puteti astepta sa faceti clasamentu maine dimineatza?!ce voi administratorii puteti face clasamentu cand vreti?si tu baghera ai facut primu tau clasament pe la ora 14 a doua zi...nu mi se pare normal!pai si ce daca ady a avut treaba?daca s-a angajat la ceva?care este problema?daca ai avut treaba?nu trebuia sa te bagi si gata!


Parcurge bine threardul din saptamna 2. Cum vrei sa fac clasamentul daca nu am net si a fost reteaua cazuta iar celalalt moderator de atunci era plecat de o saptamana?

fortza_dinamo
5th March 2006, 22:53
dar de ce sa fie conditia asta nu vad de ce?saptamana trecuta nu s-a respectat regula ca clasamentu sa fie noaptea,dimineatza...ci dupa vreo 48 de ore...

Dudubetwin
5th March 2006, 22:55
fortza_dinamo fii mai atent cu afirmatiile ca incepi sa aberezi!! o sa postez clasamentul pt saptamana 27 februarie - 5 aprilie acuma ..

numa sa se termine meciurile .. ma refer la valencia !!

fortza_dinamo
5th March 2006, 22:56
pai cum sa nu ai net?din moment ce ai afisat un clasament GRESIT!ai avut net!nu?si fix dupa ce ai postat clasamentu gresit tzi s-a luat....asteas vrajeli...pe bune.. 1 min iti lua sa scrii de la un internet cafe..."domnilor nu am net acasa o picat....nu mai asteptati clasamentu....pe miercuri"!

Dudubetwin
5th March 2006, 22:57
bah .. termina o data !! t`ai primit sau nu banii ??

fortza_dinamo
5th March 2006, 22:58
pai nu ma baghera la PAUL i s-a facut o concesie de la regulament si mie NU!nu ca ma oftica,dar nu este corect!!!

Dudubetwin
5th March 2006, 23:00
bah ,, scrie sau nu in regulament ca trebuie sa postezi pana la ora 22:30 ??? daca iti lasam biletele ... trebuia sa postez clasamentul final

pe la 02:00 .. asa ca nu era bine ca trebuie la miezul noptii .. ce sa fac .. ?? nu ar fi fost bine si te scandalizai iara!! :no:

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:02
dar la PAUL de ce s-a putut face o concesie de la regulament?!nu ma scandalizam.....daca gaseam de dimineatza sau spre dupa amiaza clasamentu....dar sa nu-l gasesc deloc cum a facut ady nu mi se pare normal.....puteau cumva sa se inteleaga si sa-l posteze

Dudubetwin
5th March 2006, 23:04
bine ma !! hai ca nu ii deloc constructiva aceasta discutie !! daca ai alte probleme .... te ascult !!

Kainsashiki
5th March 2006, 23:06
@ fortza_dinamo da ce vina are el k a avut probleme cu netu ? voiai k la ora 2 noaptea sa se duca in internet cafe sa intre pe forum..?

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:08
doar aceasta....si vad ca nimeni nu-mi raspunde la aceasta intrebare:"de ce la PAUL s-a facut o concesie din regulament si la altii nu?"esti indreptatit sa-ti fie tzie formulata intrebarea...deoarece tu ai rezolvat aceasta problema.Un raspuns atata tot doresc baghera!E adevarat ca biletu lui Paul era incorect completat ?e adevarat ca,cu toate ca era incomplet completat s-a validat?de fapt sun mai multe intrebari,sper sa am niste raspunsuri....

Vadim
5th March 2006, 23:10
Nu s-a facut nici o concesie, biletul lui Paul e anulat de mult, iar miza pariata scazuta din suma lui virtuala. La fel si la tine. Puneti biletele la timp.

Fortza_dinamo, unde vezi concesie? De ce faci scandal degeaba?

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:12
@Diablo....nu la 2.00 noaptea....dar toata ziua de luni,toata dimineatza de marti.....cred ca macar un mic anuntz putea sa scrie.....noroc ca a venit relansat....oricum rog pe acesti moderatori daca tot modifica regulamentu,si aduc ajustari sa mai scrie si aliniatu:ca banii pe care GB ii livreaza in contul castigatorului trebuie rulati....ca sunt multi care participa la concurs si nu stiu despre acest aspect,si nu au vazut discutiile de saptamana trecuta.multumesc!

eu stiu ca biletu era validat ca corect,si cred ca si baghera tot asha stie...ca daca nu mi-o taia din start,nu mai statea la discutie cu mine....imi zicea cred...ma sula biletu este anulat si era un capitol inchis.de ce nu a facut-o?imi dadea un link unde-i anulat si ii ziceam noapte buna!

Vadim
5th March 2006, 23:15
De unde stiai tu asta? Ti-a zis o pasarica? Ai citit ce a scris Ady acum cateva ore pe threadul de bilete anulate?

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=544035&postcount=25

Te rog inainte sa arunci cu vorbe sa vezi tu cum sta treaba, nu sa vorbesti din auzite.

Kainsashiki
5th March 2006, 23:20
nu despre biletul asta e vorba, e vorba despre primul bilet al lui Paul in care uitase sa scrie castig net sau cam asa ceva..oricum mare concesie nu a fost.

ady51a
5th March 2006, 23:21
@Diablo....nu la 2.00 noaptea....dar toata ziua de luni,toata dimineatza de marti.....cred ca macar un mic anuntz putea sa scrie.....noroc ca a venit relansat....oricum rog pe acesti moderatori daca tot modifica regulamentu,si aduc ajustari sa mai scrie si aliniatu:ca banii pe care GB ii livreaza in contul castigatorului trebuie rulati....ca sunt multi care participa la concurs si nu stiu despre acest aspect,si nu au vazut discutiile de saptamana trecuta.multumesc!

eu stiu ca biletu era validat ca corect,si cred ca si baghera tot asha stie...ca daca nu mi-o taia din start,nu mai statea la discutie cu mine....imi zicea cred...ma sula biletu este anulat si era un capitol inchis.de ce nu a facut-o?imi dadea un link unde-i anulat si ii ziceam noapte buna!


Intra-adevar regulamentul a mai fost modificat tot pt a aduce imbuntatiri, dar observ un lucru din ce in ce mai grav la concursul asta, toata lumea incearca sa caute portite care nu sunt in regulament in loc sa-si vada de biletele lor si apoi sa tot comenteze una si alta ca regulamentul este cum este.
Intre a ma duce la munca si a posta clasamentul aici ca sa poti tu sa faci scandal aleg sa merg la munca.
a da imi amintesc de biltul ala. era chiar prima zi in care am pus regula asta si de asta am considerat ca e bine sa-l las. Haideti sa nu cautam acum acul in carul cu fan.

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:21
vadim,nu la acest bilet ma refer...un bilet postat miercuri sau joi...de catre paul....mai precis miercuri cand au fost nationalele....si acuma m-am uitat pe Thread si nu era anulat!!!

Vadim
5th March 2006, 23:22
@Diablo....nu la 2.00 noaptea....dar toata ziua de luni,toata dimineatza de marti.....cred ca macar un mic anuntz putea sa scrie.....noroc ca a venit relansat....oricum rog pe acesti moderatori daca tot modifica regulamentu,si aduc ajustari sa mai scrie si aliniatu:ca banii pe care GB ii livreaza in contul castigatorului trebuie rulati....ca sunt multi care participa la concurs si nu stiu despre acest aspect,si nu au vazut discutiile de saptamana trecuta.multumesc!
Tu nu vrei banii in cont ca sa castiga mai mult? Da, banii trebuie pariati o data si apoi scosi.

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:25
pai atunci draga ady....nu stiu cum o plecat acest concurs.au venit cei de la GB la voi sau vati dus voi la ei,dar daca stiai ca nu iti poti onora chestiile scrise in regulament trebuia sa te retragi!

tchibos
5th March 2006, 23:25
Fortza dinamo stai cuminte si nu te mai lua de toata lumea ... in ceea ce il priveste pe ady... jumatate din orasul Constanta a fost la pamant cu netul... da in judecata rds ca omul chiar nu are nici o vina. Nici macar firmele nu au avut net

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:26
@vadim:"Tu nu vrei banii in cont ca sa castiga mai mult?"nu inteleg ce vrei sa spui...

Dudubetwin
5th March 2006, 23:27
@Diablo....nu la 2.00 noaptea....dar toata ziua de luni,toata dimineatza de marti.....cred ca macar un mic anuntz putea sa scrie.....noroc ca a venit relansat....oricum rog pe acesti moderatori daca tot modifica regulamentu,si aduc ajustari sa mai scrie si aliniatu:ca banii pe care GB ii livreaza in contul castigatorului trebuie rulati....ca sunt multi care participa la concurs si nu stiu despre acest aspect,si nu au vazut discutiile de saptamana trecuta.multumesc!

eu stiu ca biletu era validat ca corect,si cred ca si baghera tot asha stie...ca daca nu mi-o taia din start,nu mai statea la discutie cu mine....imi zicea cred...ma sula biletu este anulat si era un capitol inchis.de ce nu a facut-o?imi dadea un link unde-i anulat si ii ziceam noapte buna!

ce expresie este aceastea ??? "ma sula" nimeni nu te`a jignit si nu te`a facut nicicum asa ca te rog sa lasi in afara forumului limbajul acesta

de mahala !!:no:

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:28
@tchibos:eu mai mult ma cramponez de o chestie...la cineva s-a putut trece peste regulament...la altu nu!

@baghera:ok scuze de limbaj....dar inca mai astept un raspuns....la intrebarile mele....chiar nu poti sa zici de ce la cineva s-a putut trece peste regulament...si la altu nu?!sau nu vrei?

tchibos
5th March 2006, 23:31
@tchibos:eu mai mult ma cramponez de o chestie...la cineva s-a putut trece peste regulament...la altu nu!

daca nu te cramponezi las-o balta ca nu ai dreptate si tot scandalul asta pentru niste dolari amarati nu merita

Vadim
5th March 2006, 23:32
@baghera:ok scuze de limbaj....dar inca mai astept un raspuns....la intrebarile mele....chiar nu poti sa zici de ce la cineva s-a putut trece peste regulament...si la altu nu?!sau nu vrei?
Ceea ce sustii tu nu este contra regulamentului. COntra regulamentului sunt orele si altele, nu faptul ca un concurent nu a scris "castig net" care oricum este dedus de cel care face clasamentul. Daca mai sustii ca s-a incalcat regulamentul pentru ca nu a scris 'castig net" iei o pauza de 2 saptamani.

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:34
pai eu cand am spus in timpul saptamanii ca se va crea un precedent deoarece s-a incalcat regulamentul MIERCURI.astazi sunt eu care am facut gura...sigur se vor mai gasi oameni sa faca gura!oricum tchibos ,vreau niste raspunsuri de la bagheraa care este cel mai in masura sa mi le dea.de ce a incalcat regulamentu!!!

@vadim te-ai dumirit despre ce bilet este vorba?

ady51a
5th March 2006, 23:35
@tchibos:eu mai mult ma cramponez de o chestie...la cineva s-a putut trece peste regulament...la altu nu!

@baghera:ok scuze de limbaj....dar inca mai astept un raspuns....la intrebarile mele....chiar nu poti sa zici de ce la cineva s-a putut trece peste regulament...si la altu nu?!sau nu vrei?

Omule tu contesti o concestie mica la paul in saptamana in care ai castigat tu? cred ca esti cu capul. Deci ce s-a intamplat atunci. Doar ce anuntasem ca se tb sa se posteze bilete intr-o formula anume cu miza jucata, cota finala , castig eventual, castig net si fond ramas. Am discutat atunci si am hotarat ca e mai bine sa se posteze asa. cum hotararea a fost luata in ziua aia sau ziua precedenta am considerat ca e moral sa lasam asa sa nu taiem din prima zi.
Deja ti-am acordat destul din timpul meu asa ca :cya:

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:35
pai atunci te rog vadim sa scoateti aia cu "castigul net" din regulament,ne mai scutiti si pe noi de scris!ce rost sa mai stea acolo?nu?

Dudubetwin
5th March 2006, 23:36
fortza_dinamo .. era la primul bilet si a pariat toata suma .. deci castigul net nu ne ajuta la nimik... castigul eventual este castigul

care ne intereseaza !! castigul net de intereseaza numai atunci cand mai ramane fond !! :ok:

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:37
ady,eu stiu sigur ca modelul de bilet s-a facut in prima saptamana candva in mijlocul ei,s-au catre sfarsitul saptamanii.paul a postat biletu in saptamana a doua miercuri!

Dudubetwin
5th March 2006, 23:38
bai .. ai vazut sau nu acuma de ce este necesar castigul net !! ??? am postat mai sus !! si nu te mai SCANDALIZA !! a 10-a oara iti spun astA!!

maldini2006
5th March 2006, 23:40
Minte de catzelus..dinamovist..se vede frate..:)

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:41
a si fondu ramas nu te intereseaza bagheraa?sau ai dedus tu ca este 0?ca a fost usor calculu?pai sa nu mai postam nici fondu ramas...ca inseamna ca esti bun la matematica....stii sa calculezi si alte calcule mai grele...stiu ca-i tzii partea la paul.deci biletu lu paul nici fondu nu-l are....avea multe lipsuri...

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:42
sper ca primeste si maldini2006 un avertisment pentru comportamentul lui....si pentru jignirile aduse....

ady51a
5th March 2006, 23:43
Tu cauti toate greselile lui Paul pe forumul asta?

maldini2006
5th March 2006, 23:44
Nu e jignire...ti-e rusine ca esti caine??A fi dinamovist e o jignire in sine...in fine nu stiu de ce te agiti atata pt 20 de euroi...vb lu ady : tu vrei sa gasesti greselile altora...tu vezi paiu din ochiul altora dar nu vezi barna din ochiul tau si inca ceva..daca chiar asa ti la 20 de euro facem toti cheta si ti dam!! CIAO MARIAAAAAAAAAAAAA

tchibos
5th March 2006, 23:44
ba fortza dinamo termina o data ca nu vezi ca iriti lumea si se ajunge la jigniri

White Shadow
5th March 2006, 23:45
Asta e mai rau ca si Becali si Vadim la un loc.

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:45
nu nici vorba,dar acest bilet mi-a sarit in ochi inca de miercuri....si nu ma luam de paul daca nu facea el pe "arbitru" si atragea atentia ca nu am biletu corect!adica hotzu striga hotziii cam asha este!

maldini2006
5th March 2006, 23:46
tchibos eu i-am explicat .. daca am zis ca are minte de catzelus asta nu inseamna ca`l jignesc.. recunos ca l`am jignit cu un singur lucru .. : amintindui ca e dinamovist

maldini2006
5th March 2006, 23:47
Bai dinamo !!

INCETEAZA ODATA CU SCANDALU ASTA CA VAD CA NU TE SUSTINE NIMENI

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:47
absolut deloc!nu mi-e rusine ca sunt caine!si ca sunt DINAMOVIST!chiar sunt mandru!dar comparatia ta:"minte de catzelus" dupa mine este o jignire.....apropo maldini astept banii ......iti dau contu abia dupa ce reusesti sa-i strangi....vezi ori 20 ori 30 de euro....mersi!

ady51a
5th March 2006, 23:48
Gata ca se transforma intr-un razboi Dinamo - Steaua aici si nu e de bine. Forza_Dinamo gata! Maldini chiar nu te-a jignit.

maldini2006
5th March 2006, 23:48
Acum ti trimit..stai asa sa ma caut

White Shadow
5th March 2006, 23:49
Vedeti ca deviati de la subiect ( daca exista asa ceva )

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:49
vad ca maldini continua sa ma jigneasca....asha ca ma retrag.nu raspund cu jigniri!

maldini2006
5th March 2006, 23:49
Eu am terminat . Punct !:P

Dudubetwin
5th March 2006, 23:50
GATA MA !! deja ii offtopic si vor fi sterse mesajele !!

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:50
pai mai ady cum sa nu ma jigneasca din moment ce-mi ofera o punga de pedigree si din astea?nu ti se pare jignire?

maldini2006
5th March 2006, 23:50
YEEEEEEEEESSSSSSS DOAMNE L-am facut sa se opreasca !! Vedeti :) tot eu am gasit solutia !:P

ady51a
5th March 2006, 23:51
Daca se mai continua cu discutia pe tema asta aici o sa trec la avertismente.
forza_dinamo consider ca ti-am raspuns. Iti reamintesc ca tu ai castigat in saptamana aia.
Aia cu pedigri da e jignire dar cu mintea de catelus sunt si eu de aceiasi parere.

Vadim
5th March 2006, 23:52
pai atunci te rog vadim sa scoateti aia cu "castigul net" din regulament,ne mai scutiti si pe noi de scris!ce rost sa mai stea acolo?nu?
Castigul net este pus in model.

Ora evenimentului este in regulament.

Intelegi diferenta? Am pus punct. La primul mesaj pe tema asta te banez.

fortza_dinamo
5th March 2006, 23:54
primu avertisment ar cam trebuii sa-l acorzi la maldini,ca m-a jignit.Da,dar in Saptamana 3 exista un bilet validat ca fiind bun.eu consider ca acel bilet nu a respectat regulamentul ,nefiind specificate in acel bilet fondul ramas si castigul net(care nu ar cam fi necesar in acest caz!

Paul
5th March 2006, 23:54
Intrebare on topic:

99 % sunt castigatorul premiului 2.
Care e mecanismul?
Cui spun user-name-ul de la gamebookers?
Cand am banii?

@forza_dinamo nu e clar ca decizia e definitiva si nu se mai poate modifica nimic !

tchibos
5th March 2006, 23:55
cred ca in loc de dolari vei primi un BAN

ady51a
5th March 2006, 23:59
Paul trimiti un PM lui Vadim cu numele contului tau de la Gamebookers dupa ce se definitiveaza clasamentul. Tu si celalalt castigator.

maldini2006
6th March 2006, 00:01
O sa particip si u incepand cu saptamana viitoare :P

Paul
6th March 2006, 00:04
A fost luata decizia ca eu sa nu am dreptul sa particip saptamana viitoare din cauza ca am postat un eveniment dupa ce "incepuse".
Pun in ghlimele "incepuse" fiindca jur cu mana pe inima ca meciul nu incepuse (era live pe Telesport) si a fost un bug cu ceasul forumului ... :D

As dori sa imi fie ridicata interdictia , fiindca consider ca a fost o neintelegere , si in nici un caz o incercare de a trisa

ady51a
6th March 2006, 00:06
Paul nu pot sa hotarasc singur chestia asta. Eu sunt pe pastrarea interdictiei, chiar daca poate ai dreptate. Dupa mine gresala este gresala si trebuie pedepsita. Asta este parerea mea, ti-am mai spus trebuia sa eviti tu chestia aia prin postare mai devreme sau alegand alte meciuri.

Paul
6th March 2006, 00:07
circumstante atenuante sefu ... :D

Dudubetwin
6th March 2006, 00:09
au fost postate clasamentul si castigatorii pe saptamana 3 !!! BRAVO CELOR CARE AU CASTIGAT !!!

Vadim
6th March 2006, 00:13
circumstante atenuante sefu ... :D
Nu se poate, ora de pe forum era dupa ora de start. Trebuia sa observi repede si sa scoti acel eveniment. Regulamentul e regulament, nu poti participa saptamana viitoare.

Paul
6th March 2006, 00:17
Da , dar imediat dupa ce am potat biletul am postat un print screen aici (pe contestatii) si v-am aratat ora , era 18.00 pe ceasul meu !

Vadim
6th March 2006, 00:19
Incheiem si subiectul asta. Pariaza din timp ca sa nu mai apara situatii din astea.

Kainsashiki
6th March 2006, 08:00
felicitari castigatorilor ... saptamana asta nu voi mai face experimente pe regulament si voi castiga :D

iuli
6th March 2006, 13:27
diablo chiar m-a socat faza asta care ai facut-o cu valencia...fara misto...nu te multumeai cu locul 2????

DR. LITTO
6th March 2006, 14:13
se poate pune un singur eveniment "marcator"?

relansat
6th March 2006, 15:09
Bineinteles ca se poate liviu, aici se pun biletele care se accepta la GB :ok:

Kainsashiki
6th March 2006, 15:38
@ iuli ... am vrut sa demonstrez ca regulamentul are multe lipsuri ... nu m-a interesat nici o clipa ca o sa pierd banii..


in fine, acum vreau sa va intreb si eu..Este permisa participarea minorilor la astfel de concursuri ? eu stiam ca minorii n-au voie sa parieze, iar @Paul este castigator ....

Dudubetwin
6th March 2006, 16:18
sHperacLu: sterg primul tau post !! cel cu meciurile fara ore !! ai avut noroc pt ca ai corectat la timp .. tocmai am vrut sa dau edit !!

Kainsashiki
6th March 2006, 16:19
cu cine vorbesti ?

Dudubetwin
6th March 2006, 16:20
sHperacLu !! nu ai auzit de el ?? :D

sHperacLu
6th March 2006, 16:26
sHperacLu: sterg primul tau post !! cel cu meciurile fara ore !! ai avut noroc pt ca ai corectat la timp .. tocmai am vrut sa dau edit !!

Ok, varule! Saru`mana! :ok:

Dudubetwin
6th March 2006, 16:54
daca are cont la GB cum ii minor ??

Vadim
6th March 2006, 17:19
Va rog sa incetati cu off-topicul pe acest thread dedicat problemelor concursului.

Kainsashiki
6th March 2006, 17:39
nu inteleg unde este offtopicul daca intreb pe threadul "Intrebari si contestatii" daca minorii au voie sa participe la concurs ?

tchibos
6th March 2006, 17:41
nu cred ca e treaba ta daca are sau nu 18 ani... eu de exemplu joc de pe cardul lu' sor'mea si daca castig dau contul ala ... asta nu inseamna ca sunt minor iar daca as fi nu e treaba ta

iuli
6th March 2006, 17:42
am si eu o intrebare si vreau sa imi raspunda cel putin 2 dintre cei 3 moderatori...deci dak vreau sa sterg un post cu meciuri si sa pun altul in care sa mai adaug ceva si nu mai am voie sa sterg e voie sa il stergeti voi???

Vadim
6th March 2006, 17:44
Daca tu nu mai poti sa stergi nu se mai poate face nimic, biletul este bine pus. Oricum in momentul in ca editezi apare ora, asa ca nu te sfatuisc sa faci smecherii.

Paul
6th March 2006, 17:47
Am o propunere de regulament.

Acest thread devine o zona de offtopic.

Acest thread devine de intrebari , si se creeaza unul exclusiv de contestatii de genul urmator:

X scrie o contestatie , si doar moderatorii dau raspuns !
Raspunsul devine definitiv.

Vad ca unul scrie o contestatie si 15 useri ii raspund ...

Deci aici raman intrebarile si contestatiile pe alt thread , exclusiv de contestatii.

Contestatie inseamna ceva clar:

Contest punctajul meu pe ziua de azi , cer recalcularea lui.
Sau : cer anularea acestui bilet , si dai link.
Contest calcularea punctajului user-ul X.

Asta sunt singurele contestatii care ar trebui sa exista.

Vadim
6th March 2006, 17:58
Corect, cine mai scrie off-topic va fi avertizat pe Lista Neagra.

SicaGhencea
6th March 2006, 18:01
Am si eu o intrebare :am pus pentru azi meciul Jihlava-Sparta pe toate 3 biletele.Acest meci s-a amanat.
Se va calcula cota finala fara acest meci sau trebuie sa pun alte bilete??

Dudubetwin
6th March 2006, 18:05
ti se da cota 1 la meciul Jihlava-Sparta si se recalculeaza cota .. sau daca is pariuri solo ti se returneaza suma !!

SicaGhencea
6th March 2006, 18:07
ti se da cota 1 la meciul Jihlava-Sparta si se recalculeaza cota .. sau daca is pariuri solo ti se returneaza suma !!


OK mersi!!

Littbarski
6th March 2006, 19:10
da .. dar el a pus in bilet under 201.5 pct .... nu a fost asa ceva in oferta la GB !! a fost 201 !!fara .5 nu se poate paria decat

pe evenimente din oferta GB !!

Asa este, nu am fost atent, graba strica treaba. :headbang:

ARTAeAPA
6th March 2006, 19:31
astazi s-a amant meciul celor de la sparta praga. putem sa facem alt pariu pe ziua de azi?

ady51a
6th March 2006, 19:35
Daca se anuleaza un meci se da cota 1 si se recalculeaza cota.

Dudubetwin
6th March 2006, 19:56
ARTAeAPA: astazi nu mai poti sa faci alt pariu deoarece ai facut unu !! acelasi lucru l`am patit si eu !!

iuli
6th March 2006, 20:13
asta nu e bine...de unde sa stie el ca o sa se amane??????

vio-dinamo
6th March 2006, 20:52
Salut pe toata lumea de pe forum!! Eu sunt nou pe-aicea, n-am mai participat la concursuri si nici n-am mai fost vreodata logat pe vreun forum.. INTREBARE: Cand incepe o noua zi de concurs? la ora 0:00, ora Romaniei? Daca pun meciuri din noapte asta din NBA si NHL se considera ca fiind pentru luni sau pentru marti????

Dudubetwin
6th March 2006, 21:02
pentru luni .. poti posta bilete pt luni pana dimineatza !! vor fi luate in considerare .. dar vezi sa nu mai postezi astazi ceva

pt ca vor fi anulate si pierzi si miza ..trebuie sa astepti pana va fi facut clasamentul pt a mai posta o data !!

Paul
6th March 2006, 21:15
pentru luni .. poti posta bilete pt luni pana dimineatza !! vor fi luate in considerare .. dar vezi sa nu mai postezi astazi ceva

pt ca vor fi anulate si pierzi si miza ..trebuie sa astepti pana va fi facut clasamentul pt a mai posta o data !!

ia vezi ce ai scris !

vb clar cu ore si alea alea :D

ady51a
6th March 2006, 21:23
Cel mai bine era sa se incheie ziua la ora 0:00 ca sa putem face clasamentul.

Am si eu o intrebare. nu prea pariez asa ceva: Ce insemna handicapul acesta Pt ce scoruri este 1 si pt ce scoruri este 2?


1.92 Rio Ave v Belenenses 0: 1/4 1.92

Dudubetwin
6th March 2006, 21:28
acest tip de pariu se numeste HANDICA ASIATIC !! uite explicatia oficiala a GB`ului despre acest tip de pariu!!!


Handicap asiatic
Pariurile cu handicap asiatic sunt pariuri speciale pentru fotbal. Vă rugăm să vă asiguraţi că sunteţi familiarizat cu Pariuri cu handicap pentru că pariurile cu handicap asiatic funcţionează în acelaşi mod. Singura diferenţă între pariurile cu handicap normal şi cele cu handicap asiatic este că handicapul normal permite rezultatele de egalitate în timp ce handicapul asiatic exclude această posibilitate. Dacă meciul se termină egal după adăugarea handicapului, toate pariurile sunt anulate şi mizele sunt returnate.

Exemplu I – handicap de zero sau un gol (opţiunea de egalitate posibilă):
Manchester v Arsenal – handicap asiatic 0:1 (Arsenal are un gol avantaj la start)
Rezultatul final: 2 – 1
Rezultatul handicapului asiatic: 2 - 2 (adăugăm un gol pentru Arsenal)
Rezultatul pariului cu handicap asiatic este unul de egalitate – toate mizele sunt returnate.

Examplul II - handicap de jumătate de gol sau de un gol şi jumătate (opţiunea de egalitate nu este posibilă):
Manchester v Arsenal – handicap asiatic 0:1/2 (Arsenal are 1/2 gol avans la start)
Rezultatul final: 1 – 1
Rezultatul handicapului asiatic: 1 - 1.5 (am adăugat 0,5 gol pentru Arsenal)
Arsenal câştigă pariul cu handicap asiatic deşi pe teren a fost de fapt un egal.

Paul
6th March 2006, 21:41
Cel mai bine era sa se incheie ziua la ora 0:00 ca sa putem face clasamentul.

Am si eu o intrebare. nu prea pariez asa ceva: Ce insemna handicapul acesta Pt ce scoruri este 1 si pt ce scoruri este 2?


1.92 Rio Ave v Belenenses 0: 1/4 1.92

Daca se termina in realitate 1 ==> 1
Daca se termina x2 ==> 2

ady51a
6th March 2006, 21:51
Da paul asa gandeam si eu dar e o mica problema o neconcordanta mare la cote
1.92 cu 1.92 deci teoretic 50-50

Asiatice 06 Mar 06 21:30 CET
Victorie
1.92 Rio Ave v Belenenses 0: 1/4 1.92

iar cotele pt sansa dubla: 1.55 la x2 si 2.15 pt 1.
Pai de ce sa joci H1 cu cota 1.92 si nu joci pronostic 1 cu cota 2.15

Plus de asta inca o problema: am incercat a joc si eu acum biletul acela din concurs si Gamebookers nu-l accepta.
Eroare: Nu se pot pune pariuri multiple -
Rio Ave v Belenenses 0: 1/4 nu poate fi într-un pariu multiplu!

iuli
6th March 2006, 22:00
pai nu stiti nimic...iar trebuie sa va ajut eu...la rezultat egal se pierde doar jumatate din miza...ati inteles acum??

relansat
6th March 2006, 22:02
Pai de ce sa joci H1 cu cota 1.92 si nu joci pronostic 1 cu cota 2.15

Pt simplu fapt ca la scor de 0-0,1-1,etc ... te frigi in stil mare ... nu mai iese pronostic 1 ... iese scor final 1-1 1/4 deci victorie oaspetzi :)

Las` ca nu`s ashe de prosti astia de la GB :)

Totusi care`i diferenta intre H1/4 si H1/2 :D ?

instead
6th March 2006, 23:37
diferenta este cea zis iuli mai sus, la 1/4 la egal primesti 0,5 din miza inapoi, fata de 1/2 unde pierzi (in caz ca ai pus 1). Uite aici (http://www.freebetting.net/online_sports_betting/asian_handicap.php) un ghip aproape complet (in engleza)

relansat
6th March 2006, 23:39
Got it, ms de info ... cred ca am sa incerc si eu acest tip de pariu ... se aseamana putin cu lay ... foarte putin ce`i adevarat :)

Kainsashiki
6th March 2006, 23:41
Da paul asa gandeam si eu dar e o mica problema o neconcordanta mare la cote
1.92 cu 1.92 deci teoretic 50-50

Asiatice 06 Mar 06 21:30 CET
Victorie
1.92 Rio Ave v Belenenses 0: 1/4 1.92

iar cotele pt sansa dubla: 1.55 la x2 si 2.15 pt 1.
Pai de ce sa joci H1 cu cota 1.92 si nu joci pronostic 1 cu cota 2.15

Plus de asta inca o problema: am incercat a joc si eu acum biletul acela din concurs si Gamebookers nu-l accepta.
Eroare: Nu se pot pune pariuri multiple -
Rio Ave v Belenenses 0: 1/4 nu poate fi într-un pariu multiplu!


atunci biletul respectiv ar trebui sa fie anulat si miza pierduta, nu ?

relansat
6th March 2006, 23:43
Paule incearca mai sus cu 2 posturi si vei gasi :) ... biletu e anulat DiabLo :ok:

Rockefeller
7th March 2006, 06:59
Da paul asa gandeam si eu dar e o mica problema o neconcordanta mare la cote
1.92 cu 1.92 deci teoretic 50-50

Asiatice 06 Mar 06 21:30 CET
Victorie
1.92 Rio Ave v Belenenses 0: 1/4 1.92

iar cotele pt sansa dubla: 1.55 la x2 si 2.15 pt 1.
Pai de ce sa joci H1 cu cota 1.92 si nu joci pronostic 1 cu cota 2.15

Plus de asta inca o problema: am incercat a joc si eu acum biletul acela din concurs si Gamebookers nu-l accepta.
Eroare: Nu se pot pune pariuri multiple -
Rio Ave v Belenenses 0: 1/4 nu poate fi într-un pariu multiplu!



nu se poate pune in pariuri multiple..adica se poate pune doar single..pariul este validat daca este singur pe bilet..biletul nu are de ce sa fie anulat deoarece l am pus single si este si castigator.toate conditiile sunt satisfacute.
:) :)

ady51a
7th March 2006, 07:19
Tot single am incarecat sa-l pun si eu si nu a mers. inca nu ti-am anulat biletul am spus ca ne vom consulta si vom lua o decizie. Pana la decizie esti in concurs. O sa modific si clasamentul.

Rockefeller
7th March 2006, 07:30
Tot single am incarecat sa-l pun si eu si nu a mers. inca nu ti-am anulat biletul am spus ca ne vom consulta si vom lua o decizie. Pana la decizie esti in concurs. O sa modific si clasamentul.

ok.am inteles.poti intreba la gamebookers daca nu ma crezi.nu e nci o problema .o sa postez doar inainte de champions league.eroarea se refera la faptul ca nu poate fii pus intr un pariu multiplu,dar poate fii pus single.poti incerca orice meci tip 0:1/4.si o sa vezi aceeasi atentionare aia cu ''Nu se pot pune pariuri multiple -
nu poate fi într-un pariu multiple''.nu e o eroare mai degraba o observatie.de asemenea daca incerci sa pui inca un meci o sa vezi ca nu poti pune 1 pariu @.. ci doar cate o miza pt fiecare meci..deci nu poti pune un meciul intr un pariu multiplu ,doar single.pus single pariul este validat de catre gb.un alt argument este ,daca te uiti in dreptul meciului este litera ''s'' care desemneaza ca meciul poate fii jucat doar single.cel mai sigur ar fii sa intrebi la gb ca sa nu fie probleme si contestatii.mersi

ady51a
7th March 2006, 07:35
Am inteles asta. spun doar ca nu am putut juca evenimentul respectiv. Pur si simplu Gamebookers nu a validat biletul pe care vroiam sa-l pun, identic cu al tau. Si era un singur eveniment pe bilet. Eu tind acum spre a nu-l anula dar sa vedem si parerea celorlalti moderatori, de asta te-am lasat in concurs si nu l-am anulat pana acum.

fortza_dinamo
7th March 2006, 09:53
va rog sa-mi recalculati banii virtuali deoarece cred ca este gresit la mine!multumesc

ady51a
7th March 2006, 10:52
bilet 1 luni

Irsta Västerås v RP IF 1 1,01 19,15 cet
Ã-nnered v Lugi HF 2 1,10 19,30 cet
Wigan v Manchester Utd x2 1,11 21,00 cet

cota 1,23
miza:2 euro
castig eventual:2,46 euro
castig net:0,46 euro
fond disponibil 98 euro

bilet 2
Young Lions v Albirex Niigata FC (S) [Exact Score] 2-1 8 12.30 cet
Rio Ave v Belenenses [Exact Score] 2-1 8 21.30 cet
Catania v Mantova [Scor corect] 1-0 5 20.45 cet

cota:320
miza:1 euro
castig eventual 320 euro
castig net 319 euro
fond disponibil: 97 euro

bilet 3
toate pariurile sunt (first team to score)

Wigan v Manchester Utd 2 1.40 21.00 cet
Gimnasia LP v Rosario Central 1 1.30 00.00 cet
Alemannia Aachen v Hansa Rostock 1 1.40 20.15 cet
Rio Ave v Belenenses 1 1.60 21.30 cet
Young Lions v Albirex Niigata FC (S) 1 1.55 12.30 cet

cota:6,31
miza:1 euro
castig eventual:6,31 euro
castig net:5,31 euro
fond disponibil:96 euro

bilet 4

Wigan v Manchester Utd [HT or FT] 2 1.39 21.00 cet
Gimnasia LP vJihlava v Sparta Praha [HT or FT] 2 1.22 16.40 cet
Rosario Central [HT or FT] 1 1.35 00.00 cet

cota 2,28
miza 1 euro
castig eventaul 2,28 euro
castig net 1,28 euro
fond ramas 95 euro
__________________

Deci forza dinamo
Biletul 1 - castigator castig efectiv la miza de 2 euro 0.46 Euro. Deci pana aici ai fabuloasa suma de 100.46 euro adica 0.46 de euro castigati peste cei 100 initiali.
Biletul 2 - pierdut deci 100.46 - miza de 1 euro ai 99.46
Biletul 3 - Pierdut - prima echipa care a marcat la wigan cu Man. Unt. a fost wigan Deci mai scadem din cei 99.46 inca 1 miza biletului 3. si ai ramas in acest moment cu 98.46 E
Biletul 4 - anulat pt o gresala la postare. Gimnasia LP vJihlava v Sparta Praha [HT or FT] 2 1.22 16.40 cet gimnasia e din america de sud, julhava si sparta 2 echipe in cehia. Conform regulamentului la bilet anulat din vina participantului (postare gresita) se pierde miza deci 98.46 - inca fabuloasa miza de 1 euro am ajuns la 97.46.

Deci forza_dinamo are in acest moment 97.46 E.
Intr-adevar ai cu un euro mai mult.
Astazi ma astept sa pui 5 bilete cu miza de 1 cent.

fortza_dinamo
7th March 2006, 11:01
fiecare cu strategia lui ady!nu?!bafta!

Kainsashiki
7th March 2006, 11:17
De ce sa nu fie anulat biletul daca nu se poate juca la gamebookers ? mie mi-a fost anulat biletul si am avut si miza pierduta pentru ca biletul care l-am postat nu se putea juca la gamebookers!! ori se respecta regulile ori nu ?

iuli
7th March 2006, 13:04
De ce sa nu fie anulat biletul daca nu se poate juca la gamebookers ? mie mi-a fost anulat biletul si am avut si miza pierduta pentru ca biletul care l-am postat nu se putea juca la gamebookers!! ori se respecta regulile ori nu ?


te apuca???ce bilet nu poate fi jucat la gb???

relansat
7th March 2006, 13:19
Intrebari si contestatii in legatura cu concursul :ok: ; intra pe cafenea daca ai altceva de spus :)

Dudubetwin
7th March 2006, 15:52
ce nu ti se pare corect in stergerea postului tau mai one-man-show ?? nu ai vazut ce ai postat ?? ceva de nu stiu ce virus cu nu stiu ce ...

de care nu`i curios nimeni !! daca ai ceva intrebare sau contestatie te rog sa o postezi dar nu povesti de piatza !!

Kainsashiki
7th March 2006, 16:01
Am inteles asta. spun doar ca nu am putut juca evenimentul respectiv. Pur si simplu Gamebookers nu a validat biletul pe care vroiam sa-l pun, identic cu al tau. Si era un singur eveniment pe bilet. Eu tind acum spre a nu-l anula dar sa vedem si parerea celorlalti moderatori, de asta te-am lasat in concurs si nu l-am anulat pana acum.


biletul acesta iuli ... daca nu merge jucat inseamna ca nu e valid, biletul trebuie anulat si miza luata, parca asa era regulamentul...! dar se pare ca pentru unii se aplica intr-un fel iar pentru altii in alt fel.

Kainsashiki
7th March 2006, 16:12
exact la fel cum nu a mers nici al meu. cer sa se aplice regulamentul cum s-a aplicat si in cazul meu.

Kainsashiki
7th March 2006, 16:24
io nu am incercat biletul, @ady51a, care este moderator a zis ca a incercat sa joace biletul si nu i-a dat voie !! cer doar respectarea regulamentului , atat.

@fortza_dinamo e vorba de biletul lui @Rockfeller de ieri.

Dudubetwin
7th March 2006, 16:35
baiii !! aici un concurent intreaba si un moderator raspunde !!!!

iuli
7th March 2006, 16:37
stiti dc nu poate fi jucat in combo...a patit-o un prieten de al meu...:P a facut un combo de 6 sau 7 meciuri si i-au iesit toate

in afara de tipul asta de pariu, ii iesise x si i-a dat bilet pierdut nu i-a calculat fara asta...i-a dat omu`

vreo 10 mailuri sa explice de ce si dupa cateva zile nu a mai fost voie sa joci n combo :D

Dudubetwin
7th March 2006, 16:39
da ma .. da ca nu se poate asa ceva .. bilet ANULAT SI miza pierduta !! ce`i asa de greu ?? iar tu diablo nu te mai agita pt ca si fara

vorbele tale se aplica regulamentul !!

Kainsashiki
7th March 2006, 16:42
am vazut....@ady51a spunea ca tinde spre a nu anula biletul..se aplica regulamentul doar in unele cazuri observ..

Rockefeller
7th March 2006, 16:46
cred ca glumesti bagherra...
eu am pus single.biletul nu are nici un motiv sa fie anulat.da,nu poate fii pus combo,dar poate fii pus single.ce este asa greu de inteles?te rog intereseaza te,inainte sa vorbesti!

Dudubetwin
7th March 2006, 16:47
bine ma .. daca l`ai jucat single atunci felicitari !! bilet iesit !! o sa`mi modific postul anterior !! scuze !!

Kainsashiki
7th March 2006, 17:06
faceti cum vreti , insa ati validat un bilet ce trebuia anulat. @ady51a stie mai bine ca a incercat sa il joace single si nu a mers. aplicati regulamentul in continuare asa cum vreti. bafta!

Vadim
7th March 2006, 17:13
O sa vedem ce zice Ady. Pana intra el, acel bilet era pe oferta de solo. Eu cred ca e mai bine sa mergem pe oferta afisata si nu pe unele afirmatii ale unora care au incercat sa joace si nu au putut. Prea multe variabile. Daca e in oferta si respecta ora, e valid. Nu stam acum sa pariem la fiecare bilet sa vedem daca accepta, nu avem timpul necesar.

Dudubetwin
7th March 2006, 17:15
diablo : altceva ?? ai tu o alta contestatie ?? nu ai vazut ca ti`am zis de vreo 3 ori ca asteptam sa intre ady si sa vedem ce zice .. el stie

cel mai bine despre ce este vorba !!

ady51a
7th March 2006, 17:45
Eu am spus doar ca am incercat sa joc biletul ala single si nu a mers. Imi dadea o eroare si nu accepta biletul asta este tot. Si nu am hotarat eu singur ce si cum. Biletul postat este valid Intra-adevar am vazut ca este acceptat single dar repet aau am incercat sa-l joc aseara si nu l-a acceptat. Nu zic ca aincercat sa ne pacaleasca, de asta tind sa accept biletul.

Kainsashiki
7th March 2006, 17:48
cum vreti voi , decizia voastra conteaza , insa eu intre biletul meu care a fost anulat si biletul lui Rockfeller nu vad nici o diferenta, AMBELE BILETE NEPUTAND FI JUCATE LA GAMEBOOKERS.

Have a nice day.

Dudubetwin
7th March 2006, 17:54
bah termina o data si nu mai tot insista !! ai primit raspunsul asa ca termina !! o sa luam o hotarare indiferent daca mai postezi sau nu !!

oricum urmatorul post pe tema asta va fi sters !!

fortza_dinamo
7th March 2006, 17:57
@Diablo,cred ca un email la gamebookers cu meciul respectiv prin care sa-i intrebati cum sta treaba ar clarifica situatia.oricum EI au dreptate....duminica seara m-am certat cu EI si am ajuns prin a ma bana,cu toate ca am avut dreptate....

Rockefeller
7th March 2006, 18:06
acesta este raspunsul celor de la gb in legatura cu meciul
1.92 Rio Ave v Belenenses 0: 1/4 1.92

Buna seara

Va multumim ca ne-at contactat.

Toate pariurile pot fi puse single (mai putin anumite evenimente din
divizia nationala de fotbal). Restrictiile intervin la anumite evenimente
care nu pot fi jucate in combinatii, insa simplu pot fi pariate fara
probleme.

Cu stima,

asistenta @ gamebookers


sper ca acum nu vor mai fii probleme...@diablo

Rockefeller
7th March 2006, 19:17
imi da cineva un raspuns final?am postat mai sus raspunsul gb la intrebarea ''se putea paria ieri single 1.92 Rio Ave v Belenenses 0: 1/4 1.92 ?,existau probleme la acest meci?''.astept un raspuns final.

iuli
7th March 2006, 19:25
biletul tau a fost validat de mult...sa fim seriosi nu ai gresit nimic

iuli
7th March 2006, 20:37
am o contestatie..ursica si ursoaica cred ca e una si aceeasi persoana...posteaza cam aceleasi meciuri, la diferenta de doar 30 de minute, probabil s-a mutat la alt calculator...asa a fost si saptamana trecuta..

Celso
7th March 2006, 21:27
mare adevar graiesti mah Iuli:ok:

ady51a
7th March 2006, 21:55
Rockefeller esti inca in concurs.

ARTAeAPA
8th March 2006, 00:36
bilet 1 marti 7 martie: fond 100 E; barcelona - chelsea x2 cota 1.76 castig eventual 176 E; net 76 euro. fond ramas 0 . ora de incepere 20:45 cet
am uitat sa pun miza dar miza se poate deduce din cauza ca am scris fondul:P si cota. alt castig nu putea sa iasa daca miza nu era 100. cred ca nu ar logica anularea biletului avand in vedere ca mi-a iesit in minutu 92:P

DR. LITTO
8th March 2006, 00:38
Vraciul nu trebuie eliminat?
a postat meciuri de maine si a si pierdut biletul

Dudubetwin
8th March 2006, 00:39
am scris ca biletul este anulat !! in 10 min va aparea clasamentul si o sa vezi ca este eliminat !!

ARTAeAPA
8th March 2006, 00:43
am avut x2 barcelona chelsea dar nu am specificat miza. miza se deduce din cauza ca am scris cota finala si fondul. e aberant sa se anuleze un bilet din cauza asta. pe asta nu la-ti vazut nu?FC Barcelona marchează 1.15 (20.45 CET)
Chelsea marchează 1.40 (20.45 CET)
Juventus marchează 1.08 (20.45 CET)
Villarreal marchează 1.11 (20.45 CET)

asta trebuie anulat ca gb nu permite asa ceva.

relansat
8th March 2006, 00:52
Ce anume nu permite GB`ul si de ce ?

Dudubetwin
8th March 2006, 01:20
si nu l`am anulat bei ?? cum sa permita asa ceva mai rely .. mai mult de un pronostic pe un singur meci ??

ARTAeAPA
8th March 2006, 01:28
ca marcheaza si barcelona si chelsea pe acelasi bilet

ARTAeAPA
8th March 2006, 01:37
dap interesant concurs dupa o predictie reusita sa fii eliminat. fantastic domne pentru ca nu am scris miza. ma repet miza se putea deduce cu un calcul simplu. daca fondul este 100 si castigul est 176 euro. oare care este miza?+ ca am scris si fond ramas zero. e chiar aberanta decizia.

Ballack_29
8th March 2006, 08:02
cum mah tu esti picat de pe luna? cum sa pui mai mult de un pronostic pe un singur meci ????? mai si comentezi :rosu:

fortza_dinamo
8th March 2006, 09:35
bagheraa,vio-dinamo a scris sus in bilet ca toate meciurile au pariu "peste 5,5",eu zic ca nu trebuie anulat biletu...

fortza_dinamo
8th March 2006, 10:04
eu bag mana in foc ca la mine este gresit din nou clasamentu si acei euro virtuali...va rog sa remediati aceasta situatie ca sa pot paria si eu niscai euroi virtuali

fortza_dinamo
8th March 2006, 10:26
mai am o intrebare:CUM O POSTAT BAGHERAA CLASAMENTU LA ora 01.18 cand eu mai aveam un meci care incepea la ora 02.30 intr-un bilet valabil pana la acea ora?Oare stia rezultatu dinainte?daca da,atunci sa ne spuna si noua inainte niste meciuri...sa punem si noi pe ele!

Vraciul
8th March 2006, 11:35
la GB nu se poate sa pui ca marcheaza ambele echipe. la A... stiu ca mergea.

ady51a
8th March 2006, 12:10
Forza_dinamo
Biletul 1 - pierdut - 97.46 - 1.46 = 96 Euro
Biletul 2 - pierdut - 96 Euro - 5 Euro = 91 euro
biletul 3 - pierdut - 91 Euro - 1 Euro = 90 euro
biletul 4 - pierdut - 90 Euro - 1 euro = 89 euro
Deci Forza dinamo ai 89 euro

fortza_dinamo
8th March 2006, 13:24
@bagheera,de ce ai postat clasamentu inainte de a se termina toate meciurile din biletele jucate?si biletu lu vio-dinamo eu zic ca este valabil,nu trebuie anulat...ca o mai fost mai multi care o specificat la inceput ca toate meciurile au acelasi pariu...si le-au postat apoi fara sa specifice pariul.....

Dudubetwin
8th March 2006, 15:01
clasamentul a fost postat deoarece dimineatza nu as fi avut vreme .. daca iti iesea biletul .. corectam !!

Dudubetwin
8th March 2006, 15:30
acuma la amiaza !! bai omule tu numa contestatii stii sa postezi ?? da mai vezi`ti de treaba ta si pariaza acolo linistit !!

Dudubetwin
8th March 2006, 15:33
si apropo de biletul lui vio-dinamo .. oricum era pierdut, asa ca ....

Dudubetwin
8th March 2006, 15:47
nu am avut nici un noroc !! va modificam clasamentul la amiaza .. cine te pune sa pui meciuri care se disputa la 02:30 ??

Paul
8th March 2006, 15:54
pai cine-mi interzice?sa pun meciuri la 9 dimineatza?tu nu vezi ca esti ridicol mai bagheraa si nu stii cum sa te scoti!recunoaste ca ai gresit si gata!

Ca sa`l citez pe ady51a situatiile astea pot fi evitate (cu meciuri ce se joaca noaptea si alea alea)
Asa am patit si eu : am postat la 18.00 ora oficiala sau 18.03 cat arata forumul intarziat !!!

Propun o regula:

Pe bilet se pot paria meciuri care se desfasoara in intervalul orar 00.30 - 22.00.

Asa la 23.30 se poate face clasamentul !
Nu sunt multe evenimente dupa 22.00, dar asa se rezolva multe din probleme.

Dudubetwin
8th March 2006, 15:56
da .. no bine atunci .. recunosc !! schimbare de regulament !! fiecare zi se termina la 00:00 deci ultimul meci din acea zi trebuie

sa aiba ora de incepere 22:30 !! nu are de cat cine vrea sa puna nba, nhl sau de la "9 dimineata" sa intre dupa 00:30 dupa ce se posteaza clasamentul !!

aceasta chestie se va pune in aplicare de miercuri !! ce zici fortza dinamo ?? ii bine asa ?? sper sa fii de acord cu mine !! :P

exact asta am facut paule !! bravo !! ma bucur ca gandim la fel !! acuma editez regulamentul !!

fortza_dinamo
8th March 2006, 15:59
corect!felicitari!ma bucur ca a fost o discutie constructiva...cu toate ca relansat mi-a taiat un mesaj...cica-l plictisesc....eu zic ca este corect ce ai scris bagheera si sunt de acord cu modificarile

relansat
8th March 2006, 16:01
Reasonu` a fost pus pe motive intemeiate ... tu te`ai uitat cate posturi sunt pe acest thread de contestatii ? Foarte multe cu intrebari aiurea

si multe devieri de la subiect ... semn ca multi sunt pusi pe cearta din lipsa de ocupatie ... o sa iti mai fie sterse mesajele daca nu ai o

intrebare la obiect :ok:

Vadim
8th March 2006, 16:06
Rog moderatorii sa stearga tot offtopicul si mesajele rau-intentionate. Daca se poate si cele de dinainte ar fi bine, daca nu macar de acum incolo. E clar ca exista o persoana pusa mereu pe scandal si sicane, ma refer la forza_dinamo.

Sunt aici peste 700 de mesaje, nu cred ca exista cateva zeci de intrebari la care s-a raspuns punctual.

Dudubetwin
8th March 2006, 16:10
24. O zi de concurs se termina la ora 24:00. Asa ca fiecare bilet trebuie sa contina meciuri care sa aiba orele de incepere cuprinse intre 00:00 si 22:30 !! Aceasta regula se aplica incepand de vineri, 10 martie 2006 !!

aceasta este ultima prevedere din regulament !!

fortza_dinamo
8th March 2006, 16:14
@vadim:de ce sa stearga aceste mesaje daca in urma acestei discutii s-a modificat regulamentul?de ce sa fie rau intentionate?eu consider ca au fost discutii utile din moment ce s-a ajuns la modificare regulamentului!o zi buna!

dani-1
8th March 2006, 16:18
ieri am avut fondul de 161 si am pus azi un tichet cu miza 150 si am scris la fond ramas din greseala 110 in loc de 11
eram la o sala de net cand am pus tichetul si a trecut o juma de ora nu mai pot da edit

Dudubetwin
8th March 2006, 16:21
din moment ce iti recunosti greseala si nu ti`a inceput nici un meci ...este ok !! :ok: editez eu acuma !

dani-1
8th March 2006, 16:41
mersi ... mare domn

Dudubetwin
8th March 2006, 16:49
pai daca nu ti`a inceput nici un meci si ti`ai recunoscut greseala .. no problem !! :ok:

Dudubetwin
8th March 2006, 17:54
si totusi .. care`i nemultumirea ta ?? ce vrei sa fie ?? haos total? ??

Expertul
8th March 2006, 17:56
Am o curiozitate : meciul Stosur - Fedak, cu incepere in data de 09.03. de la ora 00:00, cand si pe ce zi as putea sa-l pariez ? Am impresia ca s-ar putea sa postez dupa startul partidei daca il pariez in 09.03 dupa cum daca-l postez din 08.03 este un pariu postat pe ziua urmatoare...

Dudubetwin
8th March 2006, 18:01
pana vineri se ia in considerare ca fiind pe ziua in care`l postezi !!

dupa noua prevedere ,,, ziua de concurs se desfasoara intre orele 22:30 - 22:30 !! dar aceasta prevedere va intra numai de vineri ..

dar am postat`o sa se documenteze toata lumea !!

Vadim
8th March 2006, 18:23
Instead a fost banat 7 zile pentru intrebarea pusa pe acest thread "de ce se aplica regulametul la sange". Apreciem libertatea de opinie, insa nu pe acest thread si nu la acest concurs la care si asa moderatorii au multa treaba si nu isi pot consuma timpul raspunzand la sute de probleme inchipuite. Imi pare rau sa spun, dar daca mai scrieti pe acest thread numai ca sa agitati apele, sa faceti scandal, sa creati tensiuni inutil (in loc sa jucati la concurs) timpul de suspendare este de 7 zile, fara sa mai fie nevoie sa intrebati "de ce (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=12099)?"

Expertul
9th March 2006, 08:16
Ady, cand ai facut clasamentul nu mi-ai vazut biletul nr.3 ? Nu de alta, dar m-ai trecut la eliminati cand eu de fapt sunt pe locul 7 cu 116.6 euro in fond...

Gicutu
9th March 2006, 08:26
..si la mine a fost calculat gresit, inca pentru meciurile de marti (ieri nu am intrat pe aici). Am de fapt 154.34 E in fond (vezi p.#38 din saptamana 4)

ady51a
9th March 2006, 08:26
Imediat ma uit si verific si la Gicutu si la Expertul.

ady51a
9th March 2006, 08:35
Expertul - ai dreptate - s-a corectat :ok:

deci gicutu post 38

ai 116.8 euro


bilet 1 - castigator deci 116.8 + 30.8 (castigul net) = 147.6 E
bilet 2 - castigator deci 147.6 + 12.74 = 160.34
biletul 3 - necastigator deci 160.34 - (miza) 6 E = 154.34

154.34 este fondul tau de acum pt ca miercuri nu ai jucat :ok:

iuli
9th March 2006, 13:19
am o intrebare...vreau sa pun un meci din tenis....care incepe la ora 23.00...asa scrie in oferta de la gb dak meciul se joaca maine ce se intampla???va fi anulat biletul????sau se va pune cota 1 la acest meci...inca o data repet scrie ca se joaca azi 9 martie ora 23.00

iuli
9th March 2006, 13:22
la xscores.com scrie ca se joaca la ora 3 dimineata...pt ca nu mai am timp acum eu voi pune pe acest meci de tenis, iar dak voi hotarati ca biletul se va anula dak nu se joaca pana la ora 8.00 dimineata voi face un calcul si fara acest meci

iuli
9th March 2006, 13:25
http://img53.imageshack.us/img53/9281/tenisssssss7we.png

si poza de la livescore...deci inca o data zic voi face un calcul si fara acest meci

iuli
9th March 2006, 13:26
cred ca am uitat sa zic..meciul e raymond/stosur :)

ady51a
9th March 2006, 13:27
Mai bine eviti situatiile de genul asta. Se intample frecvent la tenis ca meciul in oferta sa fie anuntat la 11 noaptea si a se joace dimineata la 12. Nu putem sa te asteptam pe tine 10 ore pana se joaca meciul respectiv.

iuli
9th March 2006, 13:32
ok...ma gandeam eu...dar gata nu il mai pun..o cota de 1.12 :P

ady51a
9th March 2006, 13:38
Din aceasta noapte intra in vigoare articolul din regulament
24. O zi de concurs se termina la ora 24:00. Asa ca fiecare bilet trebuie sa contina meciuri care sa aiba orele de incepere cuprinse intre 00:00 si 22:30 !! Aceasta regula se aplica incepand de vineri, 10 martie 2006 !!


Deci cine doreste sa joace meciuri care se disputa noaptea (NBA, NHL, NFL, turneele de tenis din SUA s.a.m.d. trebuie a posteaze biletele imediat dupa ora 0:00 dar inainte de inceperea evenimentului iar biletul o sa fie considerat din ziua respectiva care se incheie la ora 22:30. Atentie si la regula ca toate biletele se pun intr-un post, deci cine vrea sa puna un bilet din hocheiul american si sa spunem un meci de fotbal de a doua zi tb sa posteze imediat dupa ora 0 si inainte de inceperea meciului de hochei inclusiv pronosticul sau biletul din fotbal teroretic considerat de a doua zi.