PDA

View Full Version : Intrebari si contestatii



Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7

fortza_dinamo
28th February 2006, 20:00
practic castigi iarasi 30 sau 20 de euro virtuali?!ca daca ai o zi proasta ii potzi pierde pe totzi....si la ce curs mi-au calculat euro.....vai de capu meu :).oricum regulamentu trebuie sa fie facut cum trebuie.acum ce facem?saptamana asta postam bilete in cate posturi vrem noi,saptamana viitoare cand vine ady in cate posturi postam?oricum eu zic ca nu o sa mai tzina mult concursu asta.pai in regulament scrie clar domnle ca duminica noapte sau luni dimineatza se face clasamentu.acuma so facut clasamentu marti dimineatza si el gresit!

tchibos
28th February 2006, 20:25
).oricum regulamentu trebuie sa fie facut cum trebuie.acum ce facem?saptamana asta postam bilete in cate posturi vrem noi,saptamana viitoare cand vine ady in cate posturi postam?

cine zce ca acum se poate paria in mai multe posturi diferite?... s-a schimbat iar regulamentul?

ps: nu mai fi asa carcotasi ... orice om greseste

fortza_dinamo
28th February 2006, 20:30
pai asha a zis relansat....ca el a dat o sugestie o indicatie....sa posteze biletele intr-un singur post dar ca nu este obligatoriu.
citez din relansat:"Nu`i nici o pb iuli , eu dimineatza le unesc ... oricum nu e frumos din partea lor ceea ce fac ... nu le voi anula biletele pt ca nu are sens ...

Toate biletele intr`un post a fo` mai degraba o rugaminte a mea si nu neaparat o regula impusa !"

iuli
28th February 2006, 20:36
si saptamana trecuta s-au anulat biletele... :P

DR. LITTO
28th February 2006, 20:41
pai pana la urma e sau nu voie sa se puna bilete in 2 sau mai multe posturi?
ca poate mai fack shi eu niste bani :))

relansat
28th February 2006, 21:34
lasati`ma sa discut 2 minute si va dau un raspuns ... eu stiam ca este un premiu cu banii direct in cont fara a fi rulati

Ballack_29
28th February 2006, 21:38
eu zic ca ar fi mai bine biletu din ziua respectiva doar intr-un post! nu va dati seama ce harababura ar fi daca s-ar apuca fiecare sa posteze cand vrea!!

Vadim
28th February 2006, 21:43
Asa si scrie. Biletele din aceeasi zi se joaca intr-un singur post. Ai citit regulamentul?

Ballack_29
28th February 2006, 21:45
bai vadime tu cu cu mine te certi? nu te-ai uitat ce au scris aia inainte? dinamovistu ala zicea asa!! LOOK BETTER!!!!

relansat
28th February 2006, 21:46
Va dau raspunsul maine in legatura cu premiile de la gamebookers :ok

Eu am spus ca nu o sa sterg biletele care sunt in posturi diferite , desi incalca regulamentu !

tchibos
28th February 2006, 22:37
pai ori e regulament pentru a fi respetat ori e doar asa ca sa para a fi mai adevarat concursul

cred ca ar trebui anulate toate biletele care sunt puse in posturi diferite intr-o zi... asa cum a facut ady... la regulament nu faci concesii

iuli
28th February 2006, 22:38
mah...cam asa zic si eu...atunci regulamentul ala de ce a mai fost facut???

tchibos
28th February 2006, 23:17
pai sa se puna de acord... mie de ady mi-a placut... asta e regulamentul si cu asta basta, asta a aplicat nu am vazut sa zica vezi ca regulamentul zice asa dar noi facem altfel

relansat pe tine te-au instruit administratorii sau ti-au dat mana libera?

pai daca tu faci exceptii de la regulament noi ceilalti de ce nu am face?... poate ar trebui sa citesti ce a scris mai sus vadim

relansat
28th February 2006, 23:32
:) ce simpatic esti ... daca era sa respect regulamentu` la sange mai bine de juma de bilete erau sterse

Apropo , vezi ca tu insuti ai incalcat regulamentu` cu cateva minute in urma , daca nu ma insel

ciorbicafaristu
28th February 2006, 23:38
relansat, daca nu poti respecta regulamentul lasa-l mai bine pe ady sa se ocupe de concurs...poate ne trezim duminica cu un castigator cu un singur pariu jucat numai fiindca esti tu mai ingaduitor...

tchibos
28th February 2006, 23:46
te inseli relansat, dar daca am incalcat regulamentul zi-mi de ce si anuleaza-mi biletele... fara nici o suparare. Si scuza asta ca daca era sa respecti regulamentul stergeai jumatate e cam slabuta. Sterge-le pe toate daca incalca regulamentul. Ti-am zis ... nu face concesii ca devii partinitor. Fii mai strict

Late edit: acum am observat ca mi-ai sters biletele. Bravo tie, dar asa sa faci cu toti care incalca regulile nu doar cu cei care incalca regulile care nu iti plac tie. Ca sa intelegi de ce am pus biletele acum: nu stiu cand faci tu clasamentul dar e posibil sa ma culc si maine vin foarte tarziu de la munca si nu mai apuc sa pun bilete pe meciuri care se joaca sub 8.30, asa cum s-a intamplat azi cu meciul Romaniei

relansat
28th February 2006, 23:56
@Ciorbicafaristu daca ai o problema trimite`o la conducere , ok ?

De cand fac eu clasamentele nu s`a plans nimeni de chestia asta ... am incercat sa fiu mai ingaduitor din propriile considerente ...

fortza_dinamo
28th February 2006, 23:57
HOTZI ma astia de la GB!al doilea raspuns legat la un email al meu despre premiul pe care il ofera la acest concurs!


Buna seara

Va intelegem frustrarea insa ati participat la un concurs a carui miza
a fost o suma de bani ce a fost VIRATA in contul dvs. de la
gamebookers. Aceasta suma nu a fost castigata pe site-ul de pariuri gamebookers,
pentru a putea retrage banii. Firma gamebookers are ca obiect de
activitate pariurile. In concluzie, in urma pariurilor efectuate, banii pot fi
jucati in continuare sau pot fi retrasi, dar nu inainte de a apela la
serviciile oferite.

Va multumim pentru intelegere.

Cu stima,

asistenta @ gamebookers

tchibos
1st March 2006, 00:05
:rolleyes: balack 29, iuli, eu, ciobicafaristul ne plangem acum si nu e vorba de clasament ci de regulament... relansat citeste bine ce s-a scris pe pagina asta si apoi mai citeste o data regulamentu-l si APLICA-L cum trebuie lasa considerentele personale ca eu nu vad nicaieri scris "regulamentul poate fi modificat dupa bunul plac al moderatorilor". Daca intelegi asta bine daca nu lasa-te pagubas.

ps: acum sper ca nu o sa fii cu ochii pe mine ca pe butelie...nu ti-am zis asta din rautate sau ca as avea cev cu tine DAR nu e corect cum faci, ingaduind anumite chestii (mai ales ca in regulament zice clar) si altele nu

late edit: va intelegem frustrarea???? :evil: ... astia ori sunt obositi ori chiar nuu stiu sa dea un raspuns civilizat

relansat
1st March 2006, 00:09
Atunci ma las pagubas ... sa vad cine o sa faca clasamentu si o sa aplice regulamentu` la sange , ashe cum toti vreti ! :ok:

Decizia asta vine in urma a ceea ce a postat fortza_dinamo mai devreme si a "salariului" , pe care culmea ar trebui sa`l joc la cota de 1.6 ca sa`l merit ... LOL !

P.S : stai linistit ca`s o fire pasnica ... mult prea pasnica ar spune unii ... noapte buna iti doresc prietene !

tchibos
1st March 2006, 00:12
nu te victimiza... mai bine aplica regulamentul si atat... stiu ca poti ca nu e mare scofala... iar de clasament eu nu am comentat nimic. Bafta!

ps: eu am zis in postul anterior ... APLICA-L... si apoi Daca intelegi asta bine daca nu lasa-te pagubas. Daca spui ca te lasi pagubas inseamna ca nu ai inteles ce ti-am zis. Eu vreau sa intelegi nu sa te lasi pagubas

relansat
1st March 2006, 00:15
Sa iti zic ceva ... ca o parere personala ashe ;)

crek daca as fi aplicat s`ar fi gasit mai multi contestatari ... cred k asta nu o sa o aflam prea curand :)

tchibos
1st March 2006, 00:27
pai si ady a fost contestat dar el a facut ce a trebuit adica a aplicat regulamentul si atat. Asta e "boala romanilor" -> de ce sa aplicam strict un regulament?... mai bine mai lasam de la noi si "ne intelegem". Flexibilitatea asta creaza nedreptate. Poate cand o sa aplicam mai riguros regulile - aici vorbesc la modul general - o sa mearga tara asta mai bine (aici am exagerat un pic, dar asta doar pentru a te face sa intelegi ca trebuie sa aplici regulamentul - bun/rau - indiferent cati contestatari ar exista). Tu ai, drept contra argument in fata contestatarilor, ca justificare, regulamentul care e mult mai solid decat niste "considerente personale"

relansat
1st March 2006, 00:30
100 % ai dreptate :ok: , apropo nu vrei sa te ocupi tu de concurs ? nu e o ironie ... deci cine vrea sa se ocupe de concurs ? eu am renuntat ... a mai ramas ady si mai trebuie cineva

tchibos
1st March 2006, 00:33
nu tre sa renunti... nu asta a fost scopul discutiei... am scris intr-un post anterior ca muncesc pana seara tarziu si nu pot... hai lasa gluma si fa clasamentul asta ca sa pot posta si eu bilete pentru miercuri ca de asta stau. Spor la treaba !

si te rog sa imi dai un PM cu biletele care le-am postat mai devreme si care mi le-ai sters ca sa nu mai muncesc inca o data

relansat
1st March 2006, 00:37
Crede`ma ca nu am renuntat din cauza contestatiilor voastre , ci din multe alte chestii pe care le`am discutat cu fortza_dinamo si cu alti colegi de pe forum ! Caut oameni care sa vrea sa faca acest clasament !

tchibos
1st March 2006, 00:42
nu te cred... lasa oamenii sa faca alte clasamente. Aici tu esti moderator si daca ai fost ales sa faci treaba asta fa-o. Nu renunta asa usor.

relansat
1st March 2006, 00:43
Am renuntat la concurs si numai atat , spre supararea unora :)

tchibos
1st March 2006, 00:47
inca o data spun: nu renunta asa usor. Prin ceea ce am vorbit pana acum am vrut doar sa aplici regulamentul. Nu am avut in intentie nici un moment sa te fac sa renunti, iar faptul ca tu renunti acum, in urma discutiilor noastre, ma face sa cred ca eu as fi cauza. Deci ma repet NU VREAU SA RENUNTI. Esti un moderator apreciat si ar fi pacat sa renunti la ceea ce esti ales sa faci Spune faci clasamentul ala in seara asta sau pierd vremea degeaba si mai bine ma culc?

relansat
1st March 2006, 00:54
Noapte buna tchibos si e ultima data cand ma repet : tu nu ai nici o vina ; bafta in continuare si sa ne auzim de bine :ok:

tchibos
1st March 2006, 00:55
ok.. bafta

Ballack_29
1st March 2006, 08:58
[QUOTE=relansat]Atunci ma las pagubas ... sa vad cine o sa faca clasamentu si o sa aplice regulamentu` la sange , ashe cum toti vreti ! :ok:

Decizia asta vine in urma a ceea ce a postat fortza_dinamo mai devreme si a "salariului" , pe care culmea ar trebui sa`l joc la cota de 1.6 ca sa`l merit ... LOL !

ma si daca joaca din suma aceea minimul de 4000 nu merge? sau tre sa parieze toata suma?

Onlinesport vrea parerea voastra
1st March 2006, 10:55
Legat de premii.

<<Premiile nu se pot retrage direct, insa orice castig obtinut din parierea acelor premii se poate retrage fara probleme.>> - Gamebookers.

Ballack_29
1st March 2006, 11:17
aha adica 20sau 30 euro pe cota de 1.6 ..ok

Ballack_29
1st March 2006, 11:19
auziti ...clasamentu pe ziua de ieri cine il mai face?????????? vad ca au inceput baietii sa parieze pt azi dar clasamentu de ieri...empty slot!

fortza_dinamo
1st March 2006, 11:29
oricum sunt aproape sigur ca relansat nu-l va mai face!!!

iuli
1st March 2006, 11:33
vreti sa il fac eu??? :)

fortza_dinamo
1st March 2006, 11:41
aseara relansat cauta oameni care sa se ocupe de clasament si de concurs in continuare...el a cam zis ca nu mai vrea sa se ocupe....eu sunt de acord sa te ocupi tu de concurs daca vrei desigur!Esti dinamovist,juventin,eu am incredere in tine!

fortza_dinamo
1st March 2006, 11:49
Buna ziua

Puteti paria acei bani dupa cum doriti, singura conditie fiind ca
biletul sa aiba cota finala minim 1.60. Numarul de evenimente sau miza
pariului, de asemenea nu prezinta importanta.

Va dorim succes si cat mai multe pariuri castigatoare alaturi de
gamebookers.

Cu stima,

asistenta @ gamebookers

Ballack_29
1st March 2006, 12:28
pai pui 4000 pe cota de 1.6 ca zice "...miza pariului nu prezinta importanta"



P.S: daca nu face nimeni clasamentu , nu mai postati fratilor bilete pana se numeste cineva sa il faca!

fortza_dinamo
1st March 2006, 12:37
trebuie rulat totzi cei 30 de euro cu miza minima de 1.60!da vad ca posteaza astia bilete....nu stiu daca le va lua cineva in considerare!!!

iuli
1st March 2006, 12:43
am facut clasamentul baieti!

fortza_dinamo
1st March 2006, 12:46
:).sper ca nu m-ai omis intentionat tocmai pe mine care am confirmat increderea in tine!!!:)

iuli
1st March 2006, 12:52
s-a rezolvat...sunt la inceput... :P dar va rog sa scrieti toti cand este ceva gresit...orice om greseste :)

iuli
1st March 2006, 13:07
saruman ai 150.27 meciurile care s-au amanat pt azi s-au dat cota 1

ovi_micutzu
1st March 2006, 13:11
Iuli te rog sa te uiti mai bine ca sunt si orele de incepere a meciurilor in fata meciurilor!!!
pai da tre sa am 273 E
nu am gresit nimik
te rog mai uita-te o data
tre sa fiu pe primu loc
multumesc anticipat

ovi_micutzu
1st March 2006, 13:16
refa clasamentul ca sa pot si eu paria azi....

iuli
1st March 2006, 13:18
gata...refacut

iuli
1st March 2006, 13:21
va rog pe toti de acum incolo sa scrieti si din ce sport si ce tara sunt meciurile mai putin uzate(ex.chalengeruri de tenis,handbal,baschet,volei)

Ballack_29
1st March 2006, 13:22
iuli prima zi de facut clasament si ai si dat-o in bara :P

iuli
1st March 2006, 13:22
cel mai bun exemplu este al lui diablo car pune mereu si din ce sport si tara este:

Bilet Nr.1 , ziua 01.03.2006

HSG D/M Wetzlar v VFL Gummersbach (21:00) 2 - 1.12 (HANDBAL - GERMANIA)
Byćsen IL v Tertnes IL (19:00) 1 - 1.20 (HANDBAL - NORVEGIA - LADIES)
HK Eskil v IF Hallby HK (20:30) 2 - 1.23 (HANDBAL - SUEDIA - MANS)

cota: 1.65
miza: 150 E
castig: 247.968
net: 97.96 E
fond ramas: 39.3 E

felicitari!!! asa dak se poate sa puna toti

Vraciul
1st March 2006, 13:23
vreau sa fac o modificare in bilet. se mai poate? am incercat si se pare ca a trecut mai mult de o ora de cand l-am postat.

iuli
1st March 2006, 13:25
iuli prima zi de facut clasament si ai si dat-o in bara :P

e normal ballack..sunt la inceput!

Ballack_29
1st March 2006, 13:27
glumeam ma , vraciule srry da tine si tu cont de regulament daca la toti li s-ar scula sa modifice un bilet cand vor ei...ce ar mai iesi

iuli
1st March 2006, 13:28
ce modificare vrei sa faci?????sa vedem ballack,cine stie ce modificare vrea sa faca...lasa-l sa zica ce vrea

Vraciul
1st March 2006, 13:31
vreua sa scot un meci si sa bag altul..... in final sa micsorez putin cota.

Vraciul
1st March 2006, 13:32
primul meci de pe bilet este peste 3 ore si ceva.

Vraciul
1st March 2006, 13:36
balack dupa cate am citit, in regulament nu se spune ca nu avem voie sa facem modificari in bilet. ramane la aprecierea lui iuli daca se poate sa nu. nu cred ca incurc cu nimic munca lui.

Vraciul
1st March 2006, 13:39
nu mai am timp sa fac modificarea. tb sa plec. bafta si o zi buna.

iuli
1st March 2006, 13:41
vraciule...am vb cu relansat si mi-a zis ca o sa ti-l stearga el si tu pune alt post...

ciorbicafaristu
1st March 2006, 18:49
mama, mama pe mana cui a incaput concursul asta....incepe sa devina distractiv

iuli
1st March 2006, 18:53
ce devine distractiv????spune-mi cu ce am gresit...oricum il las pe bagheera sa fie moderator,eu nu mai vreau si ii urez bafta

ovi_micutzu
1st March 2006, 19:37
pana la urma cine face clasamentul maine?
???//

r3chinu
1st March 2006, 19:43
De ce mi s-au anulat biletele pentru ca am pus si orele de incepere a meciurilor ???? :rosu:

iuli
1st March 2006, 19:51
asa e...am vazut..scuze...calculeaza-ti tu o sa refaca bagheera maine

r3chinu
1st March 2006, 19:56
ok ! Am 170 E

neo11e
1st March 2006, 22:14
cine a facut clasamentul m-a uitat :) .. am ramas cu 90 euro dupa ziua de luni si nu ma regasesc in ultimul clasament :P

iuli
1st March 2006, 22:27
eu sunt ala...imi pare rau,o s faca bagheera de acum inclo si o sa verifice el tot ce trebuie

Kainsashiki
1st March 2006, 22:47
@ iuli tu erai contestatarul nr.1 al moderatorilor de pe acest thread ... o zi ai fost si tu moderator si ai vazut cate greseli ai facut ? nu e chiar usor sa faci clasamentu aici si de acum inainte las-o mai moale cu criticile k sunt si ei oameni..

relansat
1st March 2006, 22:50
Haideti nu va mai contraziceti atata pt ashe nimicuri , va rog eu mult ... de maine dimineatza , va fi pus un moderator pe concurs :ok:

One-Man Show
1st March 2006, 23:38
17 ani au fost suficienti pt a le incetosha unora memoria...se editeaza pe unele threaduri posturile mai rau ca ziarele inainte de '89 :rosu: nici macar nu avem masuri egale ...:rosu:

gabi94
1st March 2006, 23:40
cine a facut clasamentul m-a uitat :) .. am ramas cu 90 euro dupa ziua de luni si nu ma regasesc in ultimul clasament :P

Nu esti singurul in aceasta situatie....nici eu nu m-am regasit in ultimul clasament cu 90 Euro, ramasi dupa ziua de luni...

relansat
1st March 2006, 23:44
Clasamentul va fi refacut integral imediat ce Bagheera va intra moderator , adik in seara asta :ok:

gabi94
1st March 2006, 23:47
Nu este vorba de nici un repros ,nu am facut decit o observatie .... imi dau seama ca nu este simplu sa gestionezi un astfel de concurs ,mai ales daca esti la inceput...

Dudubetwin
2nd March 2006, 01:26
gabu94 si neo11e ati fost trecuti si voi in clasament ... scuze din partea mea daca ati fi vrut sa pariati astazi si nu ati putut .. sorry ..

eu sunt moderator la concurs doar de astazi .. de pe la 12:30 ...

DR. LITTO
2nd March 2006, 02:15
da bastardoc a pierdut banii
are 0 E
a pariat rusia - brazilia >2.5
scoru o fost 0-1

b79alx
2nd March 2006, 10:32
salut, am pariat si eu ceva miercuri pe la 12 si ceva ziua si nu m-am gasit in clasament joi. daca s-ar putea as dori sa verificati si sa rectificati. multumesc

neo11e
2nd March 2006, 10:38
eu ieri aveam un bilet castigator si fond valabil deci nu-s de vina ca n-am fost inclus in clasamentul zilei de ieri .. cred ca biletul de ieri e valabil .. asa de kestie , ca nu prea ma interseaza banii virtuali :P

relansat
2nd March 2006, 10:53
Pus`am turcia under si a iesit 2-2 , de ce m`ai elimiat :))) ? (jus` kidding)

Spor la munca Bagheera :ok:

Expertul
2nd March 2006, 15:29
Pot sa pariez deja castigul de pe un bilet ? Fiindca Nadal a castigat deja, iar eu am iarasi un fond disponibil de 110.5...

Dudubetwin
2nd March 2006, 15:31
nu se mai poate .. vor fi anulate ... asa am patit si eu cand am iesit pe locul 3 ... toate biletele trebuie sa fie intr`un singur post !!

ciorbicafaristu
2nd March 2006, 15:31
nu poti...

Expertul
2nd March 2006, 15:50
Pai da, cand am jucat biletele, meciurile astea nu aparusera inca, pt meciul lui Nadal am stat pina pe la 3 noaptea...deabia-deabia a sosit...

Dar daca banii sunt disponibili deja, iar pina la meciurile respective mai sunt 8 ore, iar voi ati luat deja la cunostinta, de ce nu se poate ?

Lasati-mi, va rog un raspuns oficial, in legatura cu biletul jucat pe diseara, daca e valabil sau nu...Merci...

fortza_dinamo
2nd March 2006, 15:52
ESTE HAOS la pariuri!!!cum sa fie valabil....pui pe nadal,iti calculezi tu banii....si din astea...scrie foarte clar in regulament....ce raspuns oficial doresti?te crezi la easy money?

Dudubetwin
2nd March 2006, 15:54
expertul : biletele trebuie sa fie puse in acelasi post!! nu conteaza ca ti`a iesit sau nu !! biletul 2 va fi ANULAT !!

pt ca ai mai postat o data astazi !!

neo11e si cu b79alx - ati fost adaugati in clasament cu fondurile care trebuie !!

Expertul
2nd March 2006, 15:58
Daca e bun sau nu... ai impresia ca eu nu stiu sa-mi calculez banii ? Dar gasesc nefiresc faptul ca trebuie sa astept inca 9 ore pt. a mi se valida biletele, din moment ce unul, simplu acceptat, e castigator, iar banii sunt disponibili deja...in plus moderatorii stiu deja...

OK, merci Bagheera de raspuns... ce sa-i faci, regulamentul e regulament... am mai avut un bilet castigator anulat, din cauza nepostarii orelor de joc...desi pina la joc mai erau vreo 7-8 ore. Am impresia ca alineatul cu postarea orelor de joc a aparut putin dupa stabilirea regulilor concursului, eu nu l-am recitit...S-ar putea totusi sa gresesc...

fortza_dinamo
2nd March 2006, 16:02
la intrebarea ta:"ai impresia ca eu nu stiu sa-mi calculez banii?",iti raspund cu alta intrebare.Ai impresia ca juctorii de tenis,fotbal,etc....nu stiu regulile?la ce bun mai sunt arbitrii?daca asha este regulamentul trebuie respectat,bun rau cum o fi el.tu oricum cand ai inceput sa joci te-ai uitat si ai citit regulamentul....

Expertul
2nd March 2006, 16:05
ESTE HAOS la pariuri!!!cum sa fie valabil....pui pe nadal,iti calculezi tu banii....si din astea...scrie foarte clar in regulament....ce raspuns oficial doresti?te crezi la easy money?



Si nu mai latra asa cu FORTZA...

fortza_dinamo
2nd March 2006, 16:07
de ce?

Dudubetwin
2nd March 2006, 16:09
da expertul : stiu .. asta`i regulamentu si daca ti`as lasa tie biletele ar fi pt prima data .. asa ca si la altii ar trebui sa le las biletele ....

oricum eu voi aplica regulamentul la sange !! asa mi se pare cel mai corect !!

Expertul
2nd March 2006, 16:12
OK, Bagheera, e just.

Expertul
2nd March 2006, 16:15
de ce?



Referitor la FORTZA latraturilor : pt. ca easy moneyul nu are nici o legatura cu acest concurs si cu intrebarea pe care am pus-o persoanelor in masura sa raspunda...

In plus, cred ca ar trebui sa-ti suprimi ironiile de 2 lei si 0.02 neuroni...

Dudubetwin
2nd March 2006, 16:19
Expertul: nu te mai enerva si nu lua in considerare ce spune el !! aici se pun intrebari si raspunsul il dau moderatorii !!

fortza_dinamo
2nd March 2006, 16:23
ok bagheera90! te rog ca administrator de concurs sa te uiti pe ultimele bilete al lui expertul si daca vezi ceva in neregula cu ele te rog frumos sa le anulezi.eu din cate am observat parca nu si-a scris fondul,castigul eventual....etc....sau gresesc?multumesc!

Dudubetwin
2nd March 2006, 16:27
pe biletele de ieri nu si`a scris fondul !! biletele de ieri au fost ANULATE TOATE !! sau tu la care bilete te refereai ?? de cand ??

biletele de astazi .. doar primul post este valabil pt ca al 2-lea nu va fi luat in considerare!!

fortza_dinamo
2nd March 2006, 16:29
ok.si la alea de ieri ma refeream...eu zic cum facea ady sa scrie in dreptul biletelor cu roshu ANULAT era bine.na tu faci cum vrei.....iao ca pe o sugestie din partea mea

DR. LITTO
2nd March 2006, 16:31
oricum daca Expertul a citit din nou regulamentul eu unul nu cred ca o sa mai fie probleme( sau cel putin asa sper)

Dudubetwin
2nd March 2006, 16:32
m`am gandit si eu .. o sa ma uit mai bine cum facea ady .... sa iau model !! ai zis ca si la alea de ieri .. dar la mai care te refereai ??

Expertul
2nd March 2006, 16:50
ok bagheera90! te rog ca administrator de concurs sa te uiti pe ultimele bilete al lui expertul si daca vezi ceva in neregula cu ele te rog frumos sa le anulezi.eu din cate am observat parca nu si-a scris fondul,castigul eventual....etc....sau gresesc?multumesc!



Bineinteles ca gresesti... daca ai fi privit putin ultimele posturi, ai fi vazut ca ele sunt la zi...castig eventual + fond + tot tacamul. Numai ca te-ai trezit vorbind fara sa fii la curent cu situatia, asa cum fac si altii...

Dn. Liviu, acele neclaritati au aparut dat. faptului ca efectiv nu am timp sa citesc in fiecare zi ultimele posturi, ultimele ajustari ale regulamentului, uneori nici nu am timp sa intru pe forum... sunt un tip foarte ocupat... insa acum am luat la cunostinta regulamentul, integral si pot sa te asigur ca nu vor mai surveni neclaritati. Sper sa dormi mai linistit acum...

Paul
2nd March 2006, 17:07
am postat si eu un bilet e castigator si nu mi l-ati validat !

#82 , de pe threadul de concurs!!!

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=538190&postcount=82

fortza_dinamo
2nd March 2006, 17:14
paul biletul tau cred ca so anulat,deorece nu ai postat corect.mai multe iti va spune baghera!

Dudubetwin
2nd March 2006, 17:15
biletul nu a fost anulat .. dar din simplul motiv ca a fost primul sau bilet in concurs saptamana aceasta ... nu l`am vazut ... oricum imi cer

scuze !! s`a rezolvat ! esti trecut in top :P !!!

DR. LITTO
2nd March 2006, 17:16
da n-ai respectat modelul de bilet din regulament

fortza_dinamo
2nd March 2006, 17:17
pai da baghera dar daca biletul este exact cum este in linku pe care l-a pus la dispozitie paul,acest bilet trebuie ANULAT!eu iarasi nu vad fond disponibil,castig net...etc!!!!

Paul
2nd March 2006, 17:19
hai ma fugi la furat

ce fond dispobil , e clar ce am scris acolo

fortza_dinamo
2nd March 2006, 17:21
deci 1.fara jigniri....2.daca voi vedeti unde scrie in linku ala fond disponibil si castig net va rog sa ma contactati pe messenger!!ca eu nu vad!

iuli
2nd March 2006, 17:30
nu tin cu nimeni dar ce a gresit paulica la biletul lui????? ca nu a scris castig net????hai sa fim seriosi

fortza_dinamo
2nd March 2006, 17:34
pai da mai iuli nu a scris castig net si fond disponibil(ramas),ma eu ma refeream strict la regulament...daca asha scrie in regulament asha sa fie...in prima saptamana biletele care nu erau asemanatoare cu exemplul dat erau sterse,anulate....ashai?poate unii castigau cu ele.....nu?ady le stergea pe toate...si eu am patzit o data...

Dudubetwin
2nd March 2006, 17:35
era in prima zi la concurs ... si se vede ca a postat toata banca ( 100 Euro ) asa ca nu vad de ce ar fi trebuit sa scrie si fond ramas: 0 ...

iuli
2nd March 2006, 17:35
da... cu fondul ramas cam asa e ...moderatorul o sa decida... :) sper sa ia decizia buna

iuli
2nd March 2006, 17:36
:)

fortza_dinamo
2nd March 2006, 17:40
pai ce are ma baghera in ce zi este si cat a pariat...daca asha scrie in regulament?scoate acel aliniat si sunt de acord!daca este asha de greu sa scrie fond disponibil si castig net...atunci...nu stiu ce sa zic...deci in primele 2 sapt s-au anulat biletele pentru acest motiv!

Paul
2nd March 2006, 17:40
fratilor acuma vad "noul format " de bilet...
In conditiile in care la inceputul concursului , personal am propus cateva formulari si articole de regulament , inclusiv formatul de bilet , dar fara "castig net" , dar cu fond ramas ... :D

Cu fondul ramas treaba e clara ... era 0.
Cu castigul net , nu ii vad utilitatea ... doar un numar care nu vad in ce conditii are vre`o importanta ...

De acum o sa ma adaptez la acest format de bilete , nu stiam ca e de obligatia participantilor sa citeasca regulamentul de 2 in 2 minute , sa vada ce se mai modifica.

Propun ca de acum in colo , daca mai apar modificari de regulament , sa fie scris in titlul acelui thread pe langa "Regulament" si "update , azi , 10.00" , ca sa ne aruncam si noi un ochi pe acolo ...

@forta_dinamo , problema ta care e de fapt.
Judecand omeneste cazul , eu sunt jucator de buna credinta. Am postat biletul in timp am calculat cota si castigul , era primul bilet din saptamana , am pariat toata banca si cu asta basta.
Te deranjeaza ca cu un singur bilet am ajuns direct pe 3 ?

fortza_dinamo
2nd March 2006, 17:47
nu absolut deloc,am facut doar o observatie cum ca biletul tau nu este postat corect,si conform a ceea ce scrie in regulament(care este prost si incomplet) trebuie anulat.eu am iesit castigator saptamana trecuta,deci nu pot castiga in fiecare saptamana...iti urez bafta!!cel mai bun sa castige!si am dorit ca discutiile astea sa fie constructive si sa se tzina corect de acel regulament bun rau cum o fi ....

iuli
2nd March 2006, 17:49
corect ar fi sa fie anulat biletul...sincer

Dudubetwin
2nd March 2006, 17:58
o sa ma consult si cu ady51a si o sa vad .. cand o sa intre pe net o sa ma consult !!

Paul
2nd March 2006, 17:58
Regulamentul e clar , dar a fost modificat pe parcurs , si nu e normal !!!

iuli
2nd March 2006, 18:00
dar tu nu poti sa iei o decizie singur???

iuli
2nd March 2006, 18:01
paul dak te uiti de saptamana trecuta e asa regulamentul...

fortza_dinamo
2nd March 2006, 18:03
iuli?de cand este postat modelul acela de bilet?eu din cate stiu....a doua sau a treia zi de la inceperea concursului?nu?

Dudubetwin
2nd March 2006, 18:03
iuli .. nu`i nici o graba !! paul nu are de gand sa parieze astazi la concurs asa ca o sa astept pana intra alt moderator cu care sa ma consult ..

eu cred ca asa`i corect in cazuri deastea limita .. ca doar de aceea sunt 2 moderatori . si nu unu !!

Paul
2nd March 2006, 18:05
iuli?de cand este postat modelul acela de bilet?eu din cate stiu....a doua sau a treia zi de la inceperea concursului?nu?
mai fratilor , inteleg ca e foame mare , dar daca vedeti eu am posta cu totul aici 5-6 bilete (oare?) , si am citit o singura data regulamentul al inceput
vad ca voi sunteti experti in regulamente si alea alea ...:drak:

iuli
2nd March 2006, 18:11
paule...eu nu sunt sus acolo ca sa fac gura,dar dak e un regulament,acela trebuie respectat

Kainsashiki
2nd March 2006, 18:42
au fost multe bilete care nu au respectat cu exactitate modelul din regulament asa ca nu vad de ce sa i se anuleze biletul. cu siguranta daca nu era castigator biletul nu mai faceati atata gura..

Paul
2nd March 2006, 19:02
daca nu era castigator , era "validat" adica pierdeam toti banii , si ura si la gara ... :D

Dudubetwin
2nd March 2006, 19:05
DiabLo : o sa vedem cand intra relansat sau ady.. sa vedem care intra primul !! si ma consult si cu ei si vad eu !! oricum paul

a zis ca nu vrea sa puna astazi nici un bilet la concurs !!asa ca .... putem astepta pana maine !!

iuli
2nd March 2006, 20:02
diablo ce bilete nu au respectat regula????hai spune...

Dudubetwin
2nd March 2006, 20:11
era vorba de biletul lui Paul !! desteptule !!

Ballack_29
2nd March 2006, 20:42
treaba cu castigul net , chiar ca nu are nici o utilitate paul are dreptate aici, ati umplut 4 pagini aproape si nu s-a ajuns la nici un acord!

Dudubetwin
2nd March 2006, 20:53
ba uite ca am ajuns !! decizie finala !! BILETUL NU SE ANULEAZA !! in caz ca se repeta .. sigur ca se anuleaza ..!!!

Dudubetwin
2nd March 2006, 21:16
Din cauza ca unii competitori au ales sa parieze pe meciuri care incep pe la ora 1:30 .. 3:00 si alte ore tarzii .. clasamentul va fi

postat maine in jurul orei 14:00 !!

iuli
2nd March 2006, 21:46
frumos...excelenta decizie...bravo...de aia nu e bine un moderator care face ce zic altii...bravo inca o data pt decizie..

Rockefeller
2nd March 2006, 21:51
nu am bag..nu am intereseaza daca e sau nu anulat biletul..dar
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11735&page=5

...cu accent pe fond ramas..

iuli
2nd March 2006, 21:58
corect...dar se vede cand e influentat

Paul
2nd March 2006, 22:02
ba uite ca am ajuns !! decizie finala !! BILETUL NU SE ANULEAZA !! in caz ca se repeta .. sigur ca se anuleaza ..!!!

Bun , deci am banii la dispozitie.

Oricum mai pariez o singura data duminica , si atunci o sa bag toti bani so o sa fie fondul ramas : 0

Am o mica intrebare pentru contestatari:
Regulamentul si regula asta cu fondul ramas e facut sa`i ajute pe moderatori in tinerea evidentelor. Celelalte reguli sunt facute sa`i impierdice pe smecheri sa profite.

Sa nu`mi ziceti mie ca mi-am creat vre`un avantaj ca nu mi`am scris fondul ramas , cand eu am pus fix 100 , adica fix toti banii ,

Dudubetwin
2nd March 2006, 22:21
asta`i .. asta a contat ca a avut fondul 0 dupa ce a efectuat pariul !! s`a vazut clar !! oricum daca paria numai jumatate sau ceva de genul

sa`i mai ramana fond si nu posta fondul ramas era BILET ANULAT !!! oricum nu are rost sa mai vb de biletul acesta pt ca am umplut

4 pagini aiurea pt un bilet !!

relansat
2nd March 2006, 22:44
Oameni buni , ma bag si eu ca un om netru ce sunt : nu vi se pare de rasu` curcilor anularea unui bilet pe motiv ca nu a bagat castigu net

Mie mi se pare tare amuzant , decizia lu` Bagheera este una excelenta si sunt de acord cu ea ! :ok:

iuli
2nd March 2006, 23:06
relansat ady a anulat un bilet pt ca nu a scris fond ramas si bagheera il lasa pe altul...ce se intelege prin asta??????ca e asta vechi si daia...excelent...

relansat
2nd March 2006, 23:12
E o diferenta :D

Glumeam bineinteles ,... am vb cu ady si el mi`a spus clar : sa se respecte regulamentu ... si sa fie aplicat la sange !

Eu nu am fo` de acord :) si cand faceam clasamentul , il faceam cu un putin dram de toleranta si se pare ca am gresit :P

Asta este :ok:

P.S : cum am mai spus , daca aplicam regulamentu` la sange aveam pe putin 10 bilete anulate zilnic si eu nu asta vroiam :)

iuli
2nd March 2006, 23:16
da...si asa ar trebui...sa fie aplicat la sange...dar se vede ca nu...

relansat
2nd March 2006, 23:18
Daca te referi la biletu` lu` ... care ar fi trebuit anulat pt ca nu a trecut castig net atunci sa stii ca aberezi ... fara suparare :)

Dudubetwin
2nd March 2006, 23:37
exact... ce castig net vrei daca a pariat toata suma pe care o avea ?? ce fond ramas daca a pariat toata suma pe care o avea ??

Paul
2nd March 2006, 23:41
da...si asa ar trebui...sa fie aplicat la sange...dar se vede ca nu...

mah frate , ai contestat , ai primit un raspuns , inceteaza cu magariile , ca strici meciu.

Uite daca mori de foame , si castig aia 20 sau 30 E , ti`i donez .

fortza_dinamo
2nd March 2006, 23:48
ba dar tu paul nu intelegi o chestie....ca nimeni nu moare de foame,dar ca eu,iuli si altii care au contestat biletele tale doream sa se respecte regulamentu.....daca "arbitru" o hotarat ca biletul este bun....eu ma conformez deciziei....numa ca se vor crea un precedent....

fortza_dinamo
2nd March 2006, 23:49
a si baghera da despre castigul net ai dreptate....dar ce nu exista fond ramas 0?cont 0?trebuia sa scrie dupa mine fond ramas 0!

relansat
2nd March 2006, 23:54
Discutia asta s`a terminat ! Cand v`am intrebat daca vreti sa facetzi clasamentu` toti v`ati tirat :) (mai putin bagheera si iuli) , ashe ca pauza ....

Bagheera se ocupa si cu asta am terminat :ok:

P.S : nu s`a creat nici un precedent :)

instead
3rd March 2006, 10:16
N-as vrea sa pun paie pe foc; ci doar sa-mi spun ca parerea mea este ca a majoritatii ca trebuie sa exista un regulament, pentru ca altfel s-ar ajunge la haos. Insa ca orice regulament exista si niste limite. De care nu trebuie sa ne cramponam, ci trebuie discutat si imbunatatit regulamentul cand e necesar.

Nimeni nu e perfect, oricine poate gresi, dupa cum si moderatorul poate gresi clasamentul asa si userul poate uita/scrie gresit ceva in bilet. Intotdeauna vor exista greseli minore si oricui trebuie acordata prezumtia de nevinovatie. Deci dupa mine solutia ar fi introducerea avertismentului. Cand omul greseste sa fie avertizat, daca greseste a 2-a oara, insista in greseala atunci sa fie penalizat. Acum ma refer la greselile minore, pt. ca daca vine unul chiar cu pluta, atunci cred ca trebuie direct "executat" :D.
Si totusi ady mi se pare ca a procedat corect pt. daca nu facea asa in prima saptamana, urmatoarele saptamani concursul era in haos.
Personal nici mie nu-mi place ca nu poti pune mai multe bilete de-alungul zilei, ci pe toate doar odata intr-un singur post, insa am inteles ca altfel organizarea (calculul) era extrem de dificila si asta e.

Cum se socoteste "ziua pariorilor" (ca sa zic asa)? Acum explic: Mai joc din cand in cand NBA care se stie este noapte dupa 0:00. Inainte pentru ca ady facea clasamentul chiar imediat dupa miezul noptii, puneam in biletul pt. a 2-a zi. Cand a venit relansat, care facea deabea dimineata il puneam in biletul din ziua respectiva (desi dupa "formatul calendaristic" meciul/rile erau a 2-a zi). Cum e mai corect sa procedez?

Legat de asta, as vrea sa intreb daca se poate paria pt. a doua zi, chiar daca clasamentul nu e facut insa stii sigur ca ai castigat, sau mai ai bani in cont?

relansat
3rd March 2006, 10:19
insted vezi ca te`ai contrazis un pik : ady a taiat bilet pt. greseli minore fara a da avertisment :ok:

Ideea ta este una foarte buna si ashe o sa se aplice regulamentu` , stai linistit :)

Pune intrebarea :P

instead
3rd March 2006, 10:32
vezi ca am ingrosat special prima saptamana...
cred ca ady a fost un pic cam dur, insa a procedat bine :)

relansat
3rd March 2006, 10:36
Ady si Bagheera au dreptu` de aplica regulamentu` la sange , cum am mai spus ... trebui si o doza de tolerantza totusi , ti se pare normal ca u bilet sa fie anulat pt ca nu a trecut ora la un sg meci pe bilet ... repet la unu` singur ???

instead
3rd March 2006, 10:49
pai asta am spus si eu: nu mi se pare normal. Insa am zis ca in prima saptamana, mai ales cand lucrurile erau noi si inca "nu se stia foarte bine care-i treaba", a prins bine un pic de severitate ca sa inteleaga lumea ca "unde-i lege nu-i tocmeala". Acum se poate discuta la nesfarsit pe tema asta, pentru ca asa sunt lucrurile "la limita", par mai interesante :) (joking) si nu asta e intentia mea. Bafta all la concurs!!

relansat
3rd March 2006, 10:56
Oameni buni am o rugaminte la voi : haidetzi sa ne axam pe concurs si nu pe regulament ... de ce va uitatzi in gradina vecinului si nu va continuati treaba?

P.S : orice intrebare pertinenta in legatura cu acest cocurs va fi binevenita , altfel mesajele vor fi sterse !

fortza_dinamo
3rd March 2006, 11:02
care treaba?putem posta bilete din moment ce clasamentul nu-i facut?

relansat
3rd March 2006, 11:06
Puteti posta daca nu atzi jucat tot fondu` ieri ... daca ati pariat tot, asteptati clasamentu` pe la 2 pm :)

P.S : treaba = concurs :ok:

Dudubetwin
3rd March 2006, 13:46
am postat clasamentul !! m`am tinut de cuvant si am postat inainte de ora 14:00 ... :ok:

b79alx
3rd March 2006, 15:39
pt Bagheera90: nu inteleg de ce mi-a fost anulat biletul postat pentru astazi, vineri. Am respectat intocmai indicatia lui relansat de 10 cm mai sus, prin care permitea pariurile cu miza in fondul disponibil inaintea validarii prin clasament a pariului de joi. Acum ce fac? Pot sa pun "alt" bilet cu aceleasi meciuri daca tot s-a publicat clasamentul?

relansat
3rd March 2006, 15:44
Se pare ca shefu` Bagheera are dreptate :ok:

Pune`l iar omule :)

Dudubetwin
3rd March 2006, 15:44
da !! poti .. nu era calculat in acel moment clasamentul ... si asa ca nu stiam cat ai fond !! acuma poti paria tot meciurile acelea dar cu fondul care ii trecut in clasament !!

relansat
3rd March 2006, 15:47
Bagheera e shefu` p`aici , eu ti`am dat un sfat in lipsa lui :ok:

b79alx
3rd March 2006, 15:54
ok inteleg

Dudubetwin
3rd March 2006, 15:57
spor la munca b79alx :D

robin28
3rd March 2006, 16:12
ACESTEA AU FOST BILETELE MELE PT. AZI; AM GRESIT, DIN GRABA, PUTIN LA UN CALCUL.......... :ciocan:

SCUZE SI NU SE VA MAI INTAMPLA........ :D

SI ASA VAD CA AVETI DESTULA TREABA, SA MAI INCURC SI EU.......

BILET NR. 1 - Ziua 03.03.2006
Vitoria Guimaraes - Vitoria Setubal 1 ora 23:30
Cota biletului:2,00
Miza biletului:30
Castig eventual:60
Castig net:30
Fond ramas:70

BILET NR. 2 - Ziua 03.03.2006
Schuettler R. v Nadal R. 2 ora 17.00
Cota biletului:1.13
Miza biletului:20
Castig eventual:20.26
Castig net:0.26
Fond ramas:50

BILET NR. 3 - Ziua 03.03.2006
VfL Bochum v Offenbacher Kicke... 1 - ora 20.00
Cota biletului:1.37
Miza biletului:50
Castig eventual:68.5
Castig net:18.5
Fond ramas:0



RECTIFICARE:
La BILET NR. 2 = de corectat:
Castig eventual:22.6
Castig net:2.6

SCUZE PT GRESEALA!!!
In caz de va fi castigator biletul, voi urmari si eu ca punctajul sa fie corect!!

SPOR LA MUNCA!!!!!! :)

Dudubetwin
3rd March 2006, 16:20
robin28: am editat postul acuma sa nu uit cumva !! am scris acolo cat trebuia sa fie .. poti sa te uiti !!

robin28
3rd March 2006, 16:23
k. meris mult. esti baiat fain !!

r3chinu
4th March 2006, 00:30
De ce nu pot pune mai putin de 3.48 RON la GB la pariuri live ?? stie cineva ??Nu e pt. mine, eu am in euro contul si pot pune 0,1 E.

relansat
4th March 2006, 00:38
O eroare la server e foarte probabil , mai incearca :ok:

Ballack_29
4th March 2006, 00:41
nu poti pune rely in lei echivalentul a mai putin de 1 euro!

relansat
4th March 2006, 00:43
Pe bune ? Atunci eu de ce am posibilitatea de a putea paria minim 0.1 E ?

P`asta n`o stiam !

Ballack_29
4th March 2006, 00:45
nush da cont in RON am eu si nu poti pune mai putin de 1 euro, LIVE

relansat
4th March 2006, 00:48
Aham , ciudat rau de tot :D

Slava Domnului ca nu prea mai joc la GB si ca am cont in Euro

r3chinu
4th March 2006, 00:51
Pai si eu pot sa pun 0.1 live , dar ron nu merge si daia ma miram !! multumesc pt. raspunsuri !!

relansat
4th March 2006, 00:52
r3chinu s`a modificat miza minima , acu` este de 0.11 :cya:

Dudubetwin
4th March 2006, 01:06
clasamentul a fost postat !! puteti paria :D !!!

gabi94
4th March 2006, 07:38
Baghera,apar in clasament gabi24 in loc de gabi94....

Dudubetwin
4th March 2006, 09:38
scuze .. editez acuma :D

cainerau
4th March 2006, 10:35
clasamentul a fost postat !! puteti paria :D !!!

Am si eu o intrebare:

Vreau sa pariez pe Newells, care joaca la ora 3:30 noaptea (Sambata spre Duminica). Pot sa pun pariul acum, sau tb sa astept pana la 2-3:00???
Si dc pariez de exemplu pe Bayern jumatatea acum, pot dupa aia sa fac edit pe postul meu si sa adaug biletul 2 cu Newells? sau tb sa le pun pe amandoua intr-o data???

Dudubetwin
4th March 2006, 10:42
edit poti sa dai doar in prima jumatate de ora de la postarea primului bilet !! las ca ne intelegem noi pe mess .. da`mi numai id`u!!

cainerau
4th March 2006, 10:52
ok, dar s la servici si nu po sa stau mult me mess... :headbang:

profesionistul
4th March 2006, 10:54
o intrebare:
daca postez biletele in doua posturi ;biletele se anuleaza dar ramin cu bani pe care i-am pariat?

Dudubetwin
4th March 2006, 10:58
biletele din posturile al 2-lea se anuleaza !! dar ramai cu banii care i`ai pariat pe biletele din al 2-lea post ! practic primesti cum ar veni

cota 1 pe fiecare meci din biletul al 2-lea !! intelegi ??

profesionistul
4th March 2006, 11:10
inteleg dar nu inteleg totusi de ce pt. ziua de luni mi-au fost anulate ambele bilete(ambele fiind cistigatoare)nu ere normal sa se anuleze al doilea bilet si sa ramin cu cistigul de pe primulbilet?

Dudubetwin
4th March 2006, 11:20
nu stiu care a fost treaba ... eu sunt moderator doar de miercuri ..

profesionistul
4th March 2006, 11:24
multumesc.... sint lamurit

Dudubetwin
4th March 2006, 11:26
n`ai pt ce .. asta`i rolul meu de a lamuri oamenii :D

profesionistul
4th March 2006, 11:37
am vazut ca clasamentul de marti la facut iuli deci el ar trebui sa dea lamuriri (sa nu mor prost)

Dudubetwin
4th March 2006, 11:39
acuma ce sa facem ... daca eram eu anulam doar al 2-lea bilet asa cum am facut si cu expertul ieri !!

profesionistul
4th March 2006, 11:51
e OK! tine-o tot asa insa as sugera si eu o mica modificare in reg.: Sa pota participa la concurs pe toata durata unei saptamini numai cine se inscrie cel mai tirziu marti.asa se vor evita clonele.

Dudubetwin
4th March 2006, 11:58
profesionistule stai linistit ca nu sunt clone pt ca se verifica ip`urile !! dar trebuie sa fie atenti moderatorii pt ca se poate ca

vre`un concurent sa aiba dial-up si la acest tip de conexiune nu ai ip fix ..de fiecare data cand te conectezi la internet primesti un ip de la server !!

profesionistul
4th March 2006, 12:04
mersi acum sunt cu adevarat lamurit. Acum plec tre sa bag o groaza de bilete sa le iau banii! iti doresc bafta!!!

Dudubetwin
4th March 2006, 12:06
merci !! si eu iti doresc bafta !! :ok:

iuli
4th March 2006, 14:59
faza cu ipurile nu este buna...te poti duce la un internet cafe si gata...nu??? :P

unii poate nu au net acasa si merg in fiecare zi la sala...:)

Dudubetwin
4th March 2006, 15:17
da .. .se poate si ce zici tu !! cel mai bine ar fi sa se ceara numele si prenumele celor care vor sa participe, inainte de concurs,

pt ca in felul acesta ar stii cei de la GB unde sa puna banii fara sa se mai intrebe la sfarsit !!

DR. LITTO
4th March 2006, 18:31
ce idee buna
sa dea toti la inceput id-urile
fain

iuli
4th March 2006, 18:53
nu liviu...nu ipurile :P...doar contul de la gb....

relansat
4th March 2006, 19:19
ID = Cont Gamebookers iuli :ok:

DR. LITTO
4th March 2006, 19:26
lasa-l ca el nu stie ce e ip si id

iuli
4th March 2006, 19:46
aaaaaaaaaa....sorry...am citit gresit...eu am scris acolo ipurile si el a scris idurile...romana asta :P

Paul
4th March 2006, 22:47
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=542891&postcount=23

parerea mea e ca biletul acesta e NECASTIGATOR , adica omu pierde banii...

Are Bayern - HSV 1x...

Consider ca mai intai se aplica pedeapsa mai mare.
Ok , omul a "incalcat" regulamentul , cu o chestiune minora.
Insa fapta "grava" e ca omul a pierdut , deci voi prin anularea biletului ii creati un avantaj. (ca ramane cu banii in mana)

1) Un meci cu un pronostic gresit este anulat , deci ii raman banii.
2) Omu a incalcat regulamentul , dar priving global , iese in castig. Adica isi creaza un avantaj.

Dudubetwin
4th March 2006, 22:54
si daca biletul era castigator ?? vezi ??.. chestia aceasta este cu 2 taisuri !!
uita`te la prima pagina de la threadul "bilete anulate"

este un post a lui adi care suna cam asa:




Biletul 2 al lui Alexq1 a fost anulat. Meciul Stepanek - Lammer are loc miercuri.
Atentia mere la alegerea evenimentelor. Numai evenimente din ziua respectiva.
Se face un clasament ZILNIC!

Bilet 2 Ziua marti

Stepanek R. v Lammer M. (ora 11:00 CET) 1 1.15
Hereford v Aldershot Town (ora 20:45 CET) 1 1.50
Benfica v Liverpool [HT or FT] (ora 20:45 CET) x 1.52
Altrincham v Halifax [HT or FT] (ora 20:45 CET) x 1.62
Reims v Bastia [HT or FT] (ora 20:00 CET) x 1.47

Cota6.24
Miza biletului :15 E
Castig eventual: 93.66
Castig efectiv: 78.66
Fond ramas: 78 E

Paul
4th March 2006, 22:55
faceti cum vreti , voi stiti cum e ma bine;

Dudubetwin
5th March 2006, 00:36
Littbarski : vezi ca ai postat biletul la ora 00:02 .. asa ca ii singurul bilet pt astazi ( duminica ) orice alt bilet care il mai postezi

va fi ANULAT !!

iuli
5th March 2006, 00:58
bagheera..eu zic ca ai facut o greseala...cand un meci nu se disputa in ziua aia...se pune cota 1 la meciul ala...si se calculeaza fara...asa a afacut ady..asa am patiti eu adik...nu s-a jucat un meci in ziua aia,dar ma scosese un meci si mi-a dat bilet pierdut

Expertul
5th March 2006, 06:36
Bagheera, parerea mea este ca Ovi ar fi jucat Bayern 1x chiar daca nu ar fi inclus pe bilet si meciul acela... deci biletul ar trebui sa fie pierzator datorita evenimentului al carui pronostic l-a ratat.
Cat despre evenimentele care nu se joaca in aceeasi zi, pt. a nu mai fi cu 2 taisuri, eliminand orice dubiu...cel mai corect este : cota 1.00 .

Paul
5th March 2006, 09:15
Concursul e lung.
Eu zic ca ar trebui facut o mica adaugare la regulament , unde sa fie scrise toate incalcarile de regulament posibile , si masurile care trebuie luate.
In cazul lui Ovi , el are pe bilet parca si Sampdoria - Juve 1x , si s-a terminat 0-1.


----------
Cum cum ar trebui sa arate paragraful din regulament "Sanctiuni".

1. Postarea unui pariu pe un eveniment deja inceput ==> eliminare din concurs in saptamana curenta si inca 4 saptamani.


2. Neincluderea pe unul dintre bilete , a "castigului net" , sau a fondului ramas , avertisment la prima abatere , si anularea tuturor biletelor dupa aceea.

3. Postarea unui eveniment din alta zi pe bilet :

- la prima abatere : se acorda cota 1,00 meciului respectiv & Avertisment
- la a II-a abatere : anularea biletului si returnarea mizei daca biletul este bun (exceptie - acel meci) ; declararea lui necastigator daca contine cel putin un pronostic gresit.

4. Neincluderea orei de incepere .
- avertisment la prima abatere & anularea biletelor la a II-a abatere

5. Postarea a II posturi intr-o zi.
- avertisment la prima abatere & anularea celui de-al doilea bilet la a II-a abatere

ady51a
5th March 2006, 09:29
Da Paul ai dreptate dar nu ne puteam gandi noi la toate situatiile posibile. Ne lovim de ele pe parcurs.


sunt de acord ca tb sa mai adaugam cate ceva la regulament. Nu este normal ca daca pe un bilet exista unul sau mai multe evenimete pierdute sa dam banii inapoi.
eu ziceam asa
Daca cineva posteaza din gresala un meci care se joaca a doua zi (cum s-a intamplat in cazul de acum Man - Wigan - adica este doar vina lui ca nu a vazut data meciului respectiv.

nu prea sunt de acord cu cele spuse de tine anterior. Cine doreste sa joace sa citeasca si sa studireze exemplele si sa posteze corect. din punctul meu de vedere este destul de greu sa facem clasamentul (si ma refer aici la timpul alocat) ca sa mai stam sa numaram si avertismentele fiecaruia s.a.m.d. Fiecare sa citeasca exact cum se posteaza si sa actioneze asa.

In concluzie - Cine posteaza un meci care se joaca a doua zi din vina sa si exclud aici situatiile cand un meci nu se joaca din diferite motive (timp nefavorabil si se amana pt a doua zi) sa fie declarat acel bilet pierdut chiar daca ghiceste tot in afara de meciul ala - adica sa fie sanctionat pt neatentie. Eu privesc totul din punct de vedere al celui care face clasamentul. Si asa alocam un timp destul de mare pt activitatea aceasta asa ca cerem si noi putina intelegere din acest punct de vedre.

Paul
5th March 2006, 09:31
ady , faceti cum credeti de cuviinta , insa in cazul asta , el si-a creat un avantaj... :evil:

ady51a
5th March 2006, 09:32
ce avantaj ? Ca daca are meci de maine are bilet pierdut din start. E sanctionat pt neatentie.

Kainsashiki
5th March 2006, 09:34
exact aceeasi greseala am facut-o si eu saptamana asta.

Am postat pe biletul de marti un meci de miercuri, dar mie nu mi s-a anulat biletul ci mi-a fost trecut meciul respectiv cu cota 1. Nu stiu daca e bine ca pentru unii sa se aplice regulamentul intr-un fel si pentru altii in alt fel.

Paul
5th March 2006, 09:37
ce avantaj ? Ca daca are meci de maine are bilet pierdut din start. E sanctionat pt neatentie.

pai da , dar in momentul de fatza , lui ovi i s-au restrituit banii ... si erau bani multi ... :D

ady51a
5th March 2006, 09:40
vor rectifica in cazul lui ovi.
Iar legat de evertismente si ce postai mai sus. Este un concurs cat se poate de deschis si ne poate sesiza oricine ca participantul x nu are de exempl;u cota calculata corect sau ca are marit fondul s.a.m.d. in caz ca noi nu observam chestiunile acestea iar in acel caz vom sanctiona participantul respectiv cu excluderea in acea saptamna.

Dudubetwin
5th March 2006, 10:00
in urma hotararilor pe care le`am luat impreuna cu ady clasamentul a fost modificat: ovi_micutzu 0 !! Diablo nu ma pot exprima in ceea

ce priveste cazul tau pt ca nu eram moderator pe atunci .. fiecare om are parerile si ideile lui :ok:

Dudubetwin
5th March 2006, 10:05
cat despre cazul lui Littbarski i`a fost luat in considerare biletul deoarece in momentul postarii lui nu era gata clasamentul !!

asa ca Littbarski are voie sa parieze si astazi cu fondul pe care il are si care este trecut in clasament !!

Smen
5th March 2006, 11:08
saluti!!!!!Baghera...tre`sa am 323 nu 313<mi-au mai ramas 10 la fond ramas cand am pariat>poate faci u ceva si schimbi akolo.Cand am pariat aku`am pus 323 nu 313 ...sper ca biletu`meu nu o sa fie anulat.Bafta!!!!

Dudubetwin
5th March 2006, 11:11
nu o sa fie anulat daca am gresit eu !! ma uit acuma !!

fortza_dinamo
5th March 2006, 11:27
care-i rolul si scopul scrierii concurentilor eliminati cu mai multe culori?

relansat
5th March 2006, 11:44
Chestie de imagine, da` ce nu te trecu` in rosu ? :D

iuli
5th March 2006, 11:49
ce intrebari pui si tu...lasa as ca se vede mai frumos


exact aceeasi greseala am facut-o si eu saptamana asta.

Am postat pe biletul de marti un meci de miercuri, dar mie nu mi s-a anulat biletul ci mi-a fost trecut meciul respectiv cu cota 1. Nu stiu daca e bine ca pentru unii sa se aplice regulamentul intr-un fel si pentru altii in alt fel.


diablo la tine nu a fost asa...tie ti-a iesit biletul...dak nu iti iesea un meci de marti si mai aveai unul de miercuri atunci era bilet pierdut..dar ovi a pus meciuri de sambata pe care le-a pierdut...dak ieseau cele de sambata se dadea cota 1 la meci

Paul
5th March 2006, 12:00
care-i rolul si scopul scrierii concurentilor eliminati cu mai multe culori?

cred ca o culoare = o zi :D

fortza_dinamo
5th March 2006, 12:07
deorece nu am fost eliminat inca :)!

Dudubetwin
5th March 2006, 12:14
asa`i cum zice Paul. .. i`am scris cu culori diferite pt ca sa se vada mai ushor ultimii eliminati !!

fortza_dinamo: da cine a zis ca esti eliminat ??http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/7.gif

kaka4milan
5th March 2006, 14:15
am o intrebare..am citit regulamentul concursului.nu am mai participat pana akum si nu am inteles dak pot participa azi pt sapt asta..adik dak fac akuma un bilet..intru in concursul desfasurat pt sapt asta?si datele sunt necesare doar in caz de castig nu?

Dudubetwin
5th March 2006, 14:36
da .. dar trebuie minim 2 bilete ...

Dudubetwin
5th March 2006, 17:17
uitati`va in regulament !! a aparut o prevedere !!

22. Orice bilet care nu respecta regulile de mai sus o sa fie anulat ( si miza pierduta ) pe un thrread special conceput pentru asta. Se intelege ca cine a postat bilete pe threadul special conceput pantru asta a citit si a inteles regulamentul de mai sus.

Paul
5th March 2006, 18:06
atentie :

Ceasul formului are o intarziere de 3 minute.
Biletul apare postat la 18.03 , desi ceasul era 18.00.

Aduc asta la cunostiinta moderatorilor !!!
A se vedea print screenul !

DR. LITTO
5th March 2006, 18:06
foarte bine
asta o sa ne faca sa fim mai atenti :)

Expertul
5th March 2006, 18:21
Paule, shmecherule, ceasul forumului e oficial... zic eu...pt. acest concurs... am postat biletul la si 59 doar pt. a evita sa mi-l clonati... sorry, dar 18:03 nu e pina la 18:00... asa ca eu spun ca biletul tau nu e valid.

relansat
5th March 2006, 18:26
LOL, un mare LOL sh`atat :happy :happy :happy

ady51a
5th March 2006, 18:27
Devenim penibili daca venim cu chestii de genul asta. Paul regulamentul e regulament. Se putea evita situatia asta. Dupa mine bilet anulat. Si daca suntem pe acest forum mergem dupa ceasul acestui forum intarziat sau nu.

Paul
5th March 2006, 18:27
stati 2 minute , sa va aduc o mica proba !
acuma caut pe forum si va explic despre ce e vorba !

ady51a
5th March 2006, 18:31
Nu e nevoie de proba Paul. Spun doar ca situiatia trebuia evitata. Nu stam acum sa ne uitam dupa Soare. Renuntai la meciul ala si gata sau postai putin mai devreme.

Expertul
5th March 2006, 18:34
Paule, shmecherule, ceasul forumului e oficial... zic eu...pt. acest concurs... am postat biletul la si 59 doar pt. a evita sa mi-l clonati... sorry, dar 18:03 nu e pina la 18:00... asa ca eu spun ca biletul tau nu e valid.



Goooool Tooooootenhaaaam minutul 9 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Paul
5th March 2006, 18:34
ady51a , nu e vorba de asta ;

Uite ce caut sa iti arat : este pe administrativ un thread , unde tocmai asta era problema , ceasul forumului !!!

O sa vina Vadim sau alti moderatori vechi , care admit ca ceasul forumului are o intarziere de fix 4 minute.
Deci biletul lui Expertul a fost postat la 17.55 , iar al meu la 17.59 (orele reale)

Paul
5th March 2006, 18:48
Am sesizat un administrator , aveti rabdare si veti primii un raspuns oficial (adica moderatorii).

Am semnale ca e ok , este pe Restricted Area un thread unde este semanla aceasta problema !!!

2-0 totenham

Apropo , eu vad meciul Live.
Nu era inceput cand am pariat.

Imediat vine si dovada.

iuli
5th March 2006, 19:01
doamne....penibil si atat

Kainsashiki
5th March 2006, 19:02
va rog sa luati o decizie mai repede ca sa stiu daca mai imi postez un bilet sau nu...

Paul
5th March 2006, 19:08
asteptati o parere de moderator

Pana una alta pun la vedere 2 documente.

1)Anul trecut s-a facut o sesizare cum ca ceasul forumului e in urma cu 3 minute.

2) Administratorul EL_Greco , admite ca exista o problema !!!

Deci , da ceasul real e cel cel care acum arata 19.04 , nu cel al forumului care zice 19.08 probabil !

Diablo , bilet regulamentar , o sa se expirme adminii jocului !

Expertul
5th March 2006, 19:20
Pai ce sesizare ? Ca shi acum arata la fel... daca shtiam ca se umbla cu tertipuri dinastea...pai postam si eu la 18:03 minute ca sa nu mai puteti posta dupa mine...

Kainsashiki
5th March 2006, 19:22
12. Nu este voie sa faceti predictii pe evenimente care deja au inceput. In caz contrar nu veti mai avea voie sa participati nici la etapele viitoare.

Daca se va lua decizia ca @ Paul a postat dupa ce a inceput meciul, el va trebui eliminat din concurs si nu va mai avea voie sa participe. Acum sa vedem ce decizie vor lua moderatorii.

ady51a
5th March 2006, 19:24
Paul chiar si asa situatia trebuia sa fie evitata. Bilet anulat si miza acelui bilet luata.

Paul
5th March 2006, 19:26
intrebare:
Bun bilet anulat, asta inseamna ca mai am dreptul la inca un bilet cu banii ramasi ...

Kainsashiki
5th March 2006, 19:30
12. Nu este voie sa faceti predictii pe evenimente care deja au inceput. In caz contrar nu veti mai avea voie sa participati nici la etapele viitoare.

daca s-ar respecta regulamentul nu cred ca ai mai avea voie @ Paul.

Littbarski
5th March 2006, 19:32
Vad ca voi nu prea stiti regulile de la Gamebookers. Pariul meu, la meciul NY Knicks-Mil. Bucks, cand am pariat ca va fi mai putine de 201 puncte, nu a fost castigator, dar nici nu am pierdut banii, fiindca au fost exact 201 de puncte, si in asemenea cazuri ramai cu banii pariati. Fiindca e duminica, si nu mai este timp petru raspunsul vostru, eu consider ca am 70E virtuali. :P

White Shadow
5th March 2006, 19:33
Ce tzeapa ai luat Paule , fara suparare.

relansat
5th March 2006, 19:34
A fost PUSH, deci returnati omului banii virtuali in cont ... cota 1.00, eu l`am jucat pe bune :ok:

Paul
5th March 2006, 19:35
noi sa fim sanatosi , ca nu stau eu in 30 de E , si nici in 300 E , insa placerea de a castiga si 1 E la loz in plic e mare...

d`apoi 30 E :evil:
------------
17:00 35 Anderlecht 0 : 0 Lierse

poate sare bomba in aer

pica meciul asta , pica Expertul , si am locul #2 asigurat !

iuli
5th March 2006, 19:37
doamne paul...penbil fara misto...

Paul
5th March 2006, 19:38
iulica , masoara`ti cuvintele , ca pentru "penibil " se da avertisment !

Kainsashiki
5th March 2006, 19:43
Pana la urma ce se intampla ?

Este eliminat ?(regula 12)
Biletul ii este anulat ?
Biletul ii este anulat si mai poate pune un bilet ?

iuli
5th March 2006, 19:51
nu te-am facut pe tine paulica :P ...doar fapta in sine...este pur si simplu penibila

relansat
5th March 2006, 19:53
Si circul continua ....