PDA

View Full Version : Jerry Gane la Craiova



stefanm14
15th February 2006, 09:15
Iata ce zice Editie Speciala, intr-un articol aparut azi :
"Atacul Universităţii s-a întărit de ieri cu fostul component al echipei din Bănie, “Jerry” Gane. Acesta a declarat că vine cu sufletul alături de trupa lui Stângă pentru a pune umărul la întărirea compartimentului ofensiv şi speră să obţină promovarea alături de tânăra echipă a Craiovei."

Parerea mea ca este o mare greseala. Gane o sa vina cu pretentia de a fi titular, si cred ca lucrul acesta se va si intampla, cel putin in primele meciuri. Dar am vazut la ultimul tur de campionat petrecut la noi cat de prolific este Jerry Gane. Pacat ca nu-l mai are langa el pe Rubenilson acum...

nr.zece
15th February 2006, 10:54
asta a jucat in ultimul an a jucat la vreo 4 echipe si nu a realizat nimic
iar aducem jucatori pe sentimente?

stefanm14
15th February 2006, 10:58
Nici macar Pandurii nu l-au vrut. Ce sentimente, de parca mare lucru a realizat Gane pt Craiova.

nr.zece
15th February 2006, 11:04
de cate ori a avut ocazia a jucat pentru altii in tara
cand a imbatranit se bucucra ca revine la echipa de suflet. nu suna cunoscuta poezia asta?

stefanm14
15th February 2006, 11:06
Ba da, chiar imi dau lacrimile cand o aud :D . Lasa, ca oricum nu face multi purici pe la noi, dar macar sa nu apuce sa manance vreun meci-doua.

spinU
15th February 2006, 11:43
Mie incepe sa imi fie din ce in ce mai teama ca nu o sa reusim sa promovam...Ca fotbalist Gane este terminat, nu vad cu ce ar putea ajuta el echipa in acest moment.

stefanm14
15th February 2006, 12:15
spinU, si eu am teama asta, dar incerc sa cred ca nu va fi asa. Totusi, daca te uiti in clasament, nu e deloc sigur. Egal sa fi facut cu Dinamo II (ceea ce nu a fost departe) si se strangea latu'. Mai ales ca avem meciurile mai tari in deplasare, si acestea sunt si 8 la numar.

stefanm14
16th February 2006, 10:00
Gane va câştiga 25.000 de dolari până în vară, când îi va expira contractul, urmând să fie răsplătit de patronul Adrian Mititelu la fiecare gol marcat. “Gane a crescut cu mine la ţară şi ar fi fost chiar culmea să refuze Universitatea, echipa care l-a lansat în fotbalul mare. Mi-a plăcut dintotdeauna de el ca atacant şi sunt convins că experienţa sa ne va fi de folos în lupta pentru promovare”, a declarat Mititelu, care a copilărit cu Gane. “Acum mă simt foarte bine, dar mai ales ştiind că mă voi retrage din fotbal la echipa la care am crescut. Nu am probleme cu accidentările şi sper să fiu o surpriză pentru Ovidiu Stângă.

(c)prosport

stefanm14
16th February 2006, 10:04
Vei imbraca din nou tricoul alb-albastru, dupa o pauza nu foarte lunga.
Jerry Gane: M-am intors cu sufletul in Banie, pentru ca aici am crescut, m-am format si ma leaga foarte multe amintiri. Consider ca este un nou inceput.
Un inceput pentru tine sau pentru echipa?
In primul rind pentru echipa, deoarece este in Divizia B, dar si pentru mine, personal. Vorbind de Craiova, doresc sa ajut si eu la promovare, de fapt, sint convins ca din vara Universitatea va fi iarasi in Divizia A. Cred ca experienta mea le va fi de folos colegilor mei. Cit despre mine, consider ca o iau iar de la capat, mai ales ca in ultimul an nu am prea jucat.
La cei 34 de ani ai semnat un contract doar pina la vara. Te gindesti la retragere?
Nu! Am semnat doar pe sase luni, chiar daca doresc o colaborare pe termen lung. Vreau sa continuu si in Divizia A, dar vom vedea. Mai sint citiva ani pina sa ajung la virsta nasului meu (n.r. - Gica Craioveanu), care la 38 de ani inca mai joaca fotbal si o face foarte bine. Nu ma gindesc inca la retragere. Ma inteleg foarte bine cu Ovidiu Stinga si cu Adrian Mititelu si vreau sa, termin cariera la Universitatea.
Universitatea joaca bine, dar pina acum i-a lipsit omul de gol. Acum ai venit tu.
Nu ma pune sa fac promisiuni, voi incerca sa ajut cit mai bine echipa.
E a doua oara cind joci in Divizia B, consideri asta un pas inapoi?
Asa este, am mai jucat in Romania doar la Electroputere in '90 -'91, cind eram la inceput de cariera. Nu este un pas inapoi pentru Universitatea, as fi evoluat si in Divizia C. Dar nu consider ca am venit in Divizia B, ci in Divizia A, pentru ca echipa are conditiile si pretentiile unei formatii de prim esalon.

(c)spt

joao pinto
16th February 2006, 17:05
Decat toporu' ala de Piturca, mai bine Gane. Macar asta are experienta.

stefanm14
16th February 2006, 21:14
Treaba e sa-l mai tina si picioarele.

joao pinto
16th February 2006, 22:31
Daca nu-l mai tin, e din cauza varstei. Pe Piturca si Orac nu-i tin picioarele din cu totul alte motive...

stefanm14
16th February 2006, 22:54
Eh, oricum Piturca si Orac o sa joace la satelit returul asta, cel mai probabil. Vor fi chemati doar in situatii de urgenta, cand ceilalti atacanti vor fi indisponibili. Dar mai sunt si altii : Baird, repet, sa vedem ce stie, dar cred ca va fi titular in primele meciuri, deoarece Stanga nu are cum sa-si creeze o impresie despre el doar din 2-3 meciuri amicale, si cum el este prezentat drept un jucator bun, coroborat cu situatia actuala -> Stanga il va introduce titular. Andrei Ionescu si el poate juca ca mijlocas ofensiv, in spatele lui Baird, ma gandesc.

Maximus
19th February 2006, 09:08
Jerry Gane n-are ce cauta in momentul asta la Craiova. De asemenea "carctere" n-avem nevoie ecum cind se contureaza o echipa tinara si unita!

stefanm14
19th February 2006, 19:00
- Jerry, de ce ai ales Universitatea, şi nu Pandurii?
- Poate că oferta pe care mi-a prezentat-o Condescu nu a fost mai generoasă. Însă am ales să joc la Universitatea Craiova. Fireşte că nu voi juca gratis, dar am anumite regrete faţă de anul trecut, cînd nu am reuşit să fac mare lucru pentru Ştiinţa. Am jucat doar în cinci partide şi nu am dat nici un gol.
- Este un nou început pentru tine?
- Pot spune că da. Vin după un sezon în care nu am jucat. Nu contează că Universitatea evoluat acum în cel de-al doilea eşalon fotbalistic. Scopul meu este să să ajut această echipă să revină în prima divizie.
- Are şanse Universitatea să revină în Divizia A?
- Dacă nu credeam în această echipă, nu semnam. Cred că la sfîrşitul sezonului echipa va promova. Ştiinţa a avut un parcurs bun în tur, echipa este echilibrată valoric şi nu cred că vor fi probleme în retur.
- De ce ai semnat doar pînă la vară?
- Fireşte că obiectivul echipei este promovarea, iar în vară, o dată cu îndeplinirea obiectivului, este posibil să continuu alături de Universitatea. Deşi am 34 de ani, nu mă gîndesc încă la retragere şi mai vreau să joc cel puţin un an în Divizia A.
- Cine te-a convins să joci pentru Universitatea, Ovidiu Stîngă sau Adrian Mititelu?
- Cred că amîndoi. Sînt în relaţii foarte bune cu Ovidiu Stîngă, dar şi cu Adrian Mititelu. Au avut nevoie de un atacant care să facă diferenţa şi eu sper să nu le înşel aşteptările.

(c)gsp

nr.zece
20th February 2006, 15:45
adica el nu ajucat de un an si acum va face performanta la noi?
in amical nu a jucat ca nu s-a pregatit, atunci cand se va pregati? in campionat?
pana intra asta in forma ne ducem dracu
macar baird ala sa fie ceva de ca altfel suntem cam de .........

dragosh_vl
20th February 2006, 22:18
Atacanti dastia sa tot vina la Craiova :))

joao pinto
20th February 2006, 22:36
Atacanti dastia sa tot vina la Craiova :))
Ma, baiatule, tu n-ai de lucru prin alta parte?
Ia, du-te matale pe subforumul "cel mai frumos oras" si lasa-ne...
Ce te tot bagi unde nu-ti fierbe oala?

stefanm14
21st February 2006, 11:27
Atacanti dastia sa tot vina la Craiova :))

Oricum cred ca o sa fie rezerva. Macar noi avem si rezerve, nu ca altii :D

dragosh_vl
21st February 2006, 11:36
Ma, baiatule, tu n-ai de lucru prin alta parte?
Ia, du-te matale pe subforumul "cel mai frumos oras" si lasa-ne...
Ce te tot bagi unde nu-ti fierbe oala?

Pai de ce ?te supara adevarul pe tine ?

bogho
21st February 2006, 11:44
Gane e mai mult un jucator de careu si daca va avea un servant precum in prima perioada de la Craiova, atunci va inscrie.

PS Pentru cei care nu stiu, atunci servantul perfect pentru Gane era Craioveanu.

dragosh_vl
21st February 2006, 13:24
poate vine si el

stefanm14
21st February 2006, 20:44
Gane e mai mult un jucator de careu si daca va avea un servant precum in prima perioada de la Craiova, atunci va inscrie.



Ar fi bine sa-si fi pastrat calitatile astea. Noi avem multi servanti, dar mai greu la finalizare...

stefanm14
1st March 2006, 11:12
Ia uite ca nici nu a venit bine si s-a si accidentat. Gane are ruptura si va lipsi cel putin primele 2 etape...

ASP
1st March 2006, 12:30
asta e un semn ca are ambitie si vrea sa joace. rupturile musculare se fac din cauza unui efort prea mare (o stiu din proprie experienta fiind sportiv). e clar ca vrea sa prinda echipa.

corto
2nd March 2006, 12:52
Normal ca e clar. Ca nu ia nici un ban daca sta pe bara. Sa speram ca o fi capabil de ceva cand o intra in sfarsit pe teren.

dragosh_vl
2nd March 2006, 12:58
si Costea am auzit ca e accidentat grav si va lipsi 6 luni.
E adevarat?

corto
2nd March 2006, 13:09
Este. Ni l-ati dat cu mana rupta si noi vi-l innapoiem cu piciorul in ghips.

stefanm14
2nd March 2006, 16:26
Sau va dam decat picioru, sa-l reparati :D

sonty
2nd March 2006, 19:42
rupturile musculare se fac din cauza unui efort prea mare (o stiu din proprie experienta fiind sportiv).
sau din incalzire facuta prost (tot de-acolo).

inter
2nd March 2006, 19:58
Gane asta mai bine se lasa de fotbal decat sa ne abureasca ca se intoarce la "prima lui dragoste" ... sa afle de aici ca nu suntem curvele lui ... sa ne lase in ...................... si gata!

stefanm14
2nd March 2006, 20:26
Lasa-l ma, sa dea cateva goluri si e bun ;)

inter
2nd March 2006, 20:28
a dat si anul trecut la goluri ... de n-aveam aer! ... asa ca ... da-l in aia ...!

stefanm14
2nd March 2006, 20:30
Nici eu nu am mare incredere in el, dar nu stam prea bine cu atacanti, asa ca nu ramane decat sa speram...

CuoreBluSiempre
9th April 2006, 14:52
nu mai merge cu sperante .. . mai ales cu un jucator de varsta lui .. cel mai bine promoveaza tineri capabili de performanta .. si buna observatia ca nu suntem curvele lui ...

Cra10veanu
13th April 2006, 20:32
degeaba ziceti, fara gane ce faceam ieri ? :P e bun, si cred ca problema atacantilor s-a rezolvat, tare rau Baird asta :D

spinU
17th April 2006, 13:08
Se pare ca din cauza accidentarii suferite in meciul de la Giurgiu , Gane nu va fi nici macar in lotul pentru meciul cu Motru...La aceasta ora avem 4 jucatori indisponibili pentru acest meci : Stoica , Saceanu (suspendati) , Gane , Ionescu (accidentati)

Cra10veanu
25th April 2006, 03:01
si uite ca fara pilonii echipei nu am reusit sa batem motru acasa la noi

Ionut_Blue_Lion
28th April 2006, 19:04
Credeti ca Baird va face fata in Div A

Cra10veanu
10th May 2006, 22:22
iata Gane a bagat 2 bobite la campina, eu zic ca si-a facut treaba returul asta

inter
11th May 2006, 00:23
http://www.editie.ro/getGalImg.php?picture_path=images/stiri/stire26098.jpg&w=250&h=227

/hello /hello

LazioRoma
24th June 2006, 02:25
sa dea dumnezeu .. sa nu retrogradatii anu asta ar fii pacat .. sunteti o echipa de traditie!