PDA

View Full Version : FC Brasov - Ceahlaul Piatra Neamt



Darkslowstar
14th February 2006, 13:48
Sambata 4 martie 2006, pe stadionul Silviu Ploiesteanu din Brasov se va juca marele derby al seriei 1. Chiar daca avantajul nemtenilor pare deocamdata insurmontabil (13 puncte) avem de luat o revansa pt infrangerea din tur, unde echipa noastra abia inchegata si foarte tanara a suferit o grea infrangere 0-3. De data asta avem cu totul alta echipa, mai legata si mai valoaroasa asa ca sper intr-o victorie la scor. Forza Steagu!

Comentarii si pronosticuri aici!

alejandro
14th February 2006, 13:59
1-0 pentru Brasov,si va asteptam in A;)

Darkslowstar
14th February 2006, 14:35
Eu imi doresc un rezultat mai drastic, un 3-0 m-ar multumi :D. Echipa are alta fata, cu Colceag in poarta si Karamian in atac (ar mai fi Hidisan la mijloc si Ciurar-Aldea in aparare), ca sa vorbesc numai de noile achizitii, care s-au alturat lui Bodea, Isaila, Sandor, Satmar, Ciprian Prodan si Manole, dintre jucatorii experimentati si marile sperante Vasiliu, Dedu, Poverlovici, Marianciuc, etc
Cu echipa de acum putem sa speram la promovare!

alejandro
14th February 2006, 15:14
Karamian e ala care a jucat la Rapid?

Darkslowstar
14th February 2006, 15:50
E fratele mijlocasului rapidist. Joaca pe postul de atacant si e talentat dar capricios. La noi a jucat in returul trecut destul de bine, dar in alta parte n-a reusit sa se acomodeze. La Rapid a jucat foarte putin, pt ca ca nu are valoarea lui Artiom (Arman Karamian e numele lui). Daca promovam ramane la noi

alejandro
14th February 2006, 15:59
Ce m-ai speriat,am crezut ca e ala de la Rapid!!!
Atunci ii urez succes si sa joace cel putin la fel de bine ca si fratele lui;)

Darkslowstar
14th February 2006, 16:06
Am fi vrut noi, dar nu e cazul. Eu vreau sa joace macar la fel de bine ca anul trecut si este oki. De aia a si venit in B, desi avea oferte si din A. Eu ii prevad multi ani sub Tampa :ok:

jorgensen
14th February 2006, 16:34
As vrea sa bata steagu pentru ca daca nu se intampla asta... se va cunoaste prima echipa promovata din B. Si asta nu ar fi bine, mai ales ca sunt plaiesii lu' Gigel. Ar fi destul de nasol ... Zic eu, parerea mea :drak:
Si inca ceva, hai Brasovu, ca Bodea e din Oradea !!!

tudoor
14th February 2006, 16:55
La ce s-a intamplat la noi in pauza asta, acum sunt chiar optimist! sincer la cum o fost turul, asa plin de scandaluri.. nu stiam ce sa zic. e bine ca a venit Georgescu si a pus totul la punct. o adus cam tot ce a cerut Talnar si cel mai important pare sa fie liniste la echipa. si jucatorii cam in fiecare interview zic ca e o atmosfera excelanta in echipa si ca de-abia asteapte sa-si ia revansa :drak:
eu as zice un 2-0 pentru Steagu'.. si promovarea inca se joaca ;)
jorgensen... la fel ziceai si de Romica Pascu? :D

Darkslowstar
14th February 2006, 17:13
Si eu sunt foarte multumit de lucrurile care se intampla acuma la echipa. Georgescu si echipa lui face treaba buna. Baietii sunt probabil multumititi pt ca si-au luat restantele :ok:. Daca ar fi venit in vara probabil acum am fi fost lider detasat, dar mai bine mai tarziu.
Jorgensen, asa-i, oradean la orgine, dar brasovean prin adoptie.

jorgensen
14th February 2006, 17:37
Sa nu fiti prea siguri ca va ramane sub Tampa :drak: Pacat ca e prea in varsta, iar politica clubului oradean este perspectiva, dar si promovarea, ca dealtfel ar fi fost contactat pentru o revenire...

@ Tudoor: Romica ne-a ajutat la greu :drak:

Darkslowstar
14th February 2006, 19:31
Pascu? Cum?

La meci este astepatata si marea galerie nemteana, care insoteste echipa peste tot ;)

DIXX
14th February 2006, 21:41
Imensa galerie nemteana ai vrut sa zici:D

tudoor
14th February 2006, 21:57
jorgensen, daca nu stiai Bodea e acum si antrenor secund la noi :D deci probabil o sa joace inca un an sau doi, si daca se intoarce la Oradea slabe sanse sa mai intre in iarba. dar tin minte acum un an sau doi scria prin ziare ca ar vrea sa plece acasa... chiar asa s-ar supara cineva daca pleaca? eu nu :ok:

Darkslowstar
14th February 2006, 22:29
Tu in mod sigur nu :D. Daca e antrenot secund e putn probabil sa plece in curand. Poate doar ca antrenor principal la Oradea.

stefanm14
14th February 2006, 22:55
Bate Steagu', da' la locul 1 n-au nici o sansa. Raman 10 puncte, si chiar daca Steagu' bate tot pana la sfarsit (oricum, ceea ce e greu de crezut) are grija nea Pinatli ...

Darkslowstar
15th February 2006, 01:45
Sa-ua schimbat si conducatorii la Bv nu numai echipa din vara. Poate motivam si noi toate echipele cu care joaca blatistii si nu mai castiga asa de usor ca pana acuma.

micutzu
15th February 2006, 11:18
Dark cine e antrenor la voi?
Bafta cu plaiesii.

Darkslowstar
15th February 2006, 12:25
Cornel Talnar zis si Tantarul. Am promovat cu el si data trecuta. :)

KpaC
15th February 2006, 16:50
bai hipiotilor .. lasati ca vedem mnoi cine castiga . ne intalnim la meci

Darkslowstar
15th February 2006, 17:00
Normal ca la meci vedem, aici are loc doar un simplu schimb de opinii :ok:
Ne vedem la meci, cu conditia sa veniti si voi. Noi vom fi acolo!

PS daca suneti la fel de putini ca si aici ... :D

de_kid
15th February 2006, 22:42
FC Brasov a pierdut 3 meciuri in tur , credeti ca ar fi foarte greu sa castige toate meciurile in retur? eu zic ca nu mai ales daca arunc o privire peste echipa actuala...cluburile de la retrogradare nu o sa mai cedeze asa usor puncte asa ce "eficacitatea" ceahlaului s-a dus pe olt :D

DIXX
16th February 2006, 18:10
Yo zic sa trimitem un Cielo sa le aduca galeria ca altfel nu se prezinta la macel.

Darkslowstar
16th February 2006, 19:02
Mai bine un Lastun, eu zic ca e oki. :D

tudoor
16th February 2006, 23:51
hai mah Dark ca incep si eu sa intru in febra returului :D apuca-te de treaba si deschide un subiect cu toate meciurile etapei, sa incepem cu pronosticurile... is curios la botosani - forex ce iese :drak:

King of Hell
17th February 2006, 14:37
Doamne da sa castigati desi nu vad cum.



hai mah Dark ca incep si eu sa intru in febra returului :D apuca-te de treaba si deschide un subiect cu toate meciurile etapei, sa incepem cu pronosticurile... is curios la botosani - forex ce iese :drak:

sau mai bine nu deschide, ca iti da si tie ban ca mie, pentru toliringing.

Darkslowstar
17th February 2006, 14:40
Cum adica nu avem cum sa castigam? Eu zic ca nu numai castigam, dar le dam si o carutza de goluri. In toamna ne-am batut singuri.

joao pinto
17th February 2006, 21:49
Bate Steagu' cu 4-0. :ok:
Ceahlaul pierde la Steagu', la Forex, poate pierde si alte meciuri...
Brasovul are sanse chiar la primul loc. :yeah:

Darkslowstar
20th February 2006, 09:53
Din pacate Ceahlaul a jucat la Preca si Forex, deci ar urma sa-i incurce pe nemteni la ei acasa, ceea ce e destul de greu, mai ales ca acolo raul, ramul, arbitrul, etc tine cu ei.

joao pinto
20th February 2006, 19:13
De ce nu? Daca vor, sunt convins ca pot bate la Ceahlaul...

Darkslowstar
20th February 2006, 21:14
Intrebarea e: vor cu adevarat? Cel putin Forexul iar putea bate sau macar sa scoata un egal, dar imi aduc aminte prima repriza de la meciul tur cand 2-3 jucatori de la padurari au mimat fotbalul. Sau ma gandesc daca o vrea Tucunel sa ne ajute?

Cneazul
27th February 2006, 16:02
salaul piatra sant va promova . au echipa foarte buna . ii vreau inapoi in divizia a . ce vremuri , cand axinia si tibi serban faceau legea .

Darkslowstar
27th February 2006, 18:22
II vrei inapoi? I-ai tu acasa sa-ti faca torturi cate vrei, ca sunt buni la blaturi :)

Darkslowstar
28th February 2006, 10:35
Victor Berbecaru arbitreaza derby-ul de sambata. Hm, nu stiu ce sa zic, se putea si mai bine.

dragosh_vl
1st March 2006, 23:14
sambata cealata.

Klauss
1st March 2006, 23:56
Pascu? Cum?

La meci este astepatata si marea galerie nemteana, care insoteste echipa peste tot ;)
Ramaneti cu tot cu marea voastra galerie in B :yeah:

Darkslowstar
2nd March 2006, 00:19
Lasa ca mergeti voi cu blatii vostri in A, sa va faceti de ras asa cum aveti obiceiul.

de_kid
2nd March 2006, 22:52
ceahlaul piatra neamt pentru penibilul din tine !!! CE FRUMOS SUNA ... poate il punem pe o plansa panala meci :)

Cneazul
4th March 2006, 14:50
ceahlaul e fruncea . nu conteaza rezultatul , oricum nemtenii vor promova . voi , astia care tineti cu steagu' , nu va e putin rusine ? sunteti in umbra lui forex ? ce echipa mai e si aia ? slabut steag .

Klauss
4th March 2006, 19:32
Lasa ca mergeti voi cu blatii vostri in A, sa va faceti de ras asa cum aveti obiceiul.
Mi-aduc aminte de un blat Brasov-Bacau care a fost televizat acu' vreo cativa ani cand "neprihanita" FC Brasov a fost fluierata copios de proprii spectatori :rosu:

lucirvr
4th March 2006, 19:39
jorgensen, daca nu stiai Bodea e acum si antrenor secund la noi :D deci probabil o sa joace inca un an sau doi, si daca se intoarce la Oradea slabe sanse sa mai intre in iarba. dar tin minte acum un an sau doi scria prin ziare ca ar vrea sa plece acasa... chiar asa s-ar supara cineva daca pleaca? eu nu :ok:

Eu cre ca m-as supara primul, dar hais a vedem ce se intampla sambata si sa le scoatem din cap fotbalul la blateri astia de ceaahaliii! Hai steagu !



Mi-aduc aminte de un blat Brasov-Bacau care a fost televizat acu' vreo cativa ani cand "neprihanita" FC Brasov a fost fluierata copios de proprii spectatori :rosu:

MaI TITICA BLATU ALA DE CARE VB TU S-A TERMINAT 2-0 PT BRASOV ASA CA N- AI SPOR, VEZI MAI BINE DE OBOSOTII VOSTRI CARE AU JUCAT IN TUR 2 MECIURI PE TEREN LA SACELE SI LA FOREX:rosu:

lucirvr
4th March 2006, 19:43
ceahlaul e fruncea . nu conteaza rezultatul , oricum nemtenii vor promova . voi , astia care tineti cu steagu' , nu va e putin rusine ? sunteti in umbra lui forex ? ce echipa mai e si aia ? slabut steag .
MAI DAROCZI VOI AVETI FOTBAL ACOLO DE UNDE ESTI TU? IA-TE TU DE FC JIBOU SAU FC ZALAU SI LASA-NE

de_kid
7th March 2006, 10:04
Mi-aduc aminte de un blat Brasov-Bacau care a fost televizat acu' vreo cativa ani cand "neprihanita" FC Brasov a fost fluierata copios de proprii spectatori :rosu:
Da dar spre deosebire de alte echipe aici e un public cunoscator de fotbal iar cand a simtit ceva necurat a inceput sa fluiere...noroc ca am avut pe teren un jucator caruia nu i-a fost frica de nimeni si a castigat de unul singur un meci...2-0 pentru FC Brasov meci jucat 1 pe 11...

ce vroiam sa va spun este ca sambata la ora 11 in direct pe TV Sport joaca FC BRASOV...uitati-va ca nu o sa regretati si poate cu ocazia asta o sa se trezeasca si astia de la stiri pt ca noi am facut cele mai multe transferuri in iarna ... nu otelul galati :D

Darkslowstar
7th March 2006, 12:39
Mi-aduc aminte de un blat Brasov-Bacau care a fost televizat acu' vreo cativa ani cand "neprihanita" FC Brasov a fost fluierata copios de proprii spectatori :rosu:


Ala a fost o tentativa de blat, pt ca publicul nu a fost si nici nu va fi vreodata de acord cu asa ceva, spre deosebire de voi care sunteti obisnuita sa stati cu fundul in sus pt oricine sare cu banul.. Echipa folclorista cu suporteri folcloristi. Va meritati unii pe altii cu Pinalty al vostru, blatistilor!

be@
7th March 2006, 13:06
Voi vorbiti , mai , de blaturi ? Sa va aduc aminte de scandalul Dossey , cand trebuia sa va predati in fata unei echipe din Moldova , FCM Bacau ? Nu va e , asa , un pic de rusine ? Uitati-va mai intai la voi , si apoi la altii . Sper sa va bata Ceahlaul rau da tot !

DIXX
7th March 2006, 13:27
Bea frate esti degeaba,mai bea ceva sa-ti mai revi.Nimeni nu face mai multe blaturi in tara asta decat moldogotii vostri,mai bine va dadeam la rusi dar nu va iau nici aia pt ca au si ei orgoliul lor.

Balaci
7th March 2006, 13:45
Merg pe mana Brasovului,trebuie sa bata ca sa mai aiba sanse si sa-i opreasca pe sholdoveni de la promovare!Doamne fere,tocami vand credeam ca am scapat de astia de prin Divizia A!

Darkslowstar
8th March 2006, 12:24
Sunt ca molima astai, ii dai afara pe usa si ei intra pe geam. Oare cand o sa inteleaga ca nu-i mai vrea nimeni in A? O echipa care nu a dus decat deservicii fotbalului romanesc, find renumiti pt balturi, furaciuni, etc
Asa vor sa ajunga si acum in A. La meciul de la Brasov cu Forex au umblat la catva din jucatorii gazda si pe fondul unor "greseli inexplicabile" pt valoarea jucatorilor (unul dintre ei Iuliu Andrasi cu peste 10 sezoane in A) au dat 2 goluri. La pauza antrenorul i-a schimbat pe vanzatori (au si fost dati afara) si in repriza a doua au fost calcati in picioare de nou promovata Forex si s-a terminat 2-2. Ca sa nu mai vb de cicurile de la Roman si Midia, semnalate pe larg si in presa. Edificator, nu?

augustin66
8th March 2006, 12:34
de la trei in sus........... caci poarta lor e goala !

:yeah: :yeah: :yeah: .........etc

DIXX
8th March 2006, 14:06
Uite Dark ti-ai mai gasit un muntoman de-al tau.

be@
8th March 2006, 14:15
Ca de obicei , Dark abereaza . Ca si atunci cad strigati in gura mare ca Midia va ceda puncte Ceahlaului , pe care urmeaza sa le recupereze de la Cetate . Si-au batut sucevenii cu 4-1 ...
Auzi, dar poate ne spui , ce jucatori au cumparat de la voi , cand v-au umilit cu 3-0 .


@augustin: tu esti din Bv si tii cu steaua ? No comment !

Darkslowstar
8th March 2006, 14:42
Imi pare rau, dar aberatul e pasiunea ta. Hai sa intrebam lumea care abereaza mai mult si cevem ce zic! :)
Nu a scris toata presa plus antrenorul Midia ca meciul a fost blat? Parca din cauza asta si-a dat Sdrobis demisia.
Atunci eram cu o echipa de copii, la primul joc oficial impreuna, acum s-a schimbat radical situatia.
Si mai lasa omul in pace, tu nu tii cu Nationalul?

King of Hell
8th March 2006, 14:59
Si mai lasa omul in pace, tu nu tii cu Nationalul?

egzact, macar ala tine cu steaua, echipa mare...nu lasa o echipa anonima pentru alta anonima. :D

be@
8th March 2006, 15:16
Imi pare rau, dar aberatul e pasiunea ta. Hai sa intrebam lumea care abereaza mai mult si cevem ce zic! :)
Nu a scris toata presa plus antrenorul Midia ca meciul a fost blat? Parca din cauza asta si-a dat Sdrobis demisia.
Atunci eram cu o echipa de copii, la primul joc oficial impreuna, acum s-a schimbat radical situatia.
Si mai lasa omul in pace, tu nu tii cu Nationalul?

Sdrobis , mare antrenor si asta....Iar despre Midia , care s-a retras din campionat , terminand turul cu 7 puncte , si avand -20 la adevar , ce pot sa mai spun ? Tremurau nemtenii numai cand auzeau de echipa asta . :D

Darkslowstar
8th March 2006, 15:19
Nu stiu daca tremurau sau nu, dar probabil din obisnuinta si-au luat masurile de siguranta. Aud acum ca si Botosaniul vrea sa promoveze. Sa vedem daca le vor mai canta toti din Moldova la blatisti in struna!

be@
8th March 2006, 15:24
egzact, macar ala tine cu steaua, echipa mare...nu lasa o echipa anonima pentru alta anonima. :D

Pustiule , echipa aia anonima se afla pe podiumul diviziei A, si joaca semifinala Cupei Romaniei . Voi , pentru mine , atata timp cat activati in mocirla diviziei B , nici nu contati !

@ Dark: Ceahlaul e ca si promovata ! Indiferent de ce zice Botosaniul !

Darkslowstar
8th March 2006, 15:57
Bea, mai sunt foarte multe etape. E de ajuns ca blatistii sa i ia pe coaja la Bv si sa nu bata acasa Precizia, lucru perfect posibil (uite la ce putine goluri a luat Preca), in etapa a 2 a si deja discutam altfel. Lasa sa mai treaca 5-6 etape si daca are peste 10 puncte, da, sunt aproape promovati. Daca ai nostri motiveaza toate adversarele sa vedem cate echipe bate pe bune Neamtul?

be@
8th March 2006, 18:44
Dark , rugati-va sa prindeti locul II !

Darkslowstar
8th March 2006, 18:49
Noi vrem locul 1, pt ca de Forex avem noi grija, stai linistita. Cei mai buni oameni ai lor au semnat deja contracte cu noi din vara. Oricum Forex nu se va putea tine de noi.

PS nu cred ca e diferenta mare de varsta intre tine si King, vreo 4 ani din cate stiu eu. Asa as putea sa-ti zic si eu pustoaico :)

tudoor
8th March 2006, 19:00
Dark , rugati-va sa prindeti locul II !
mda... halal mentalitate au si astia de la Iasi :no: NICIODATA! pana in ultima secunda o sa luptam pentru primul loc!!! decat sa-mi propun locul 2.. mai bine stau acasa! bun, poate nu vom reusi... dar important e ca jucatorii sa creada in sansa lor, sa dea totul pe teren si sa lupte pana la capat!

be@
9th March 2006, 12:26
PS nu cred ca e diferenta mare de varsta intre tine si King, vreo 4 ani din cate stiu eu. Asa as putea sa-ti zic si eu pustoaico :)


Pai zi-mi . Ce crezi , ca ma supar ?
On topic : 2 ! :P

DIXX
9th March 2006, 12:27
Ce o mai bagati in zeama pe habarnista asta mah?Pune tu o poza sa vedem daca merita deranjul sa ne obosim creierii si rabdarile cu tine,dar daca arati dupa cum scri mai bine nu ca vreau sa dorm bine la noapte.

Darkslowstar
9th March 2006, 12:30
Are pozer Dixx, mai uita-te si tu la threadul cu poze :D.

Nu stiu daca te superi, cum vrei tu :). Imi place ca domneste un optimism la moldoveni, ceva de speriat. Cu atat mai bine, o sa aiba un soc comparabil cu cel din primul meci al nostru la Neamt. Sper intr-un scor fluviu :ok:

BrasovFans
10th March 2006, 18:17
Nu mai facetzi atata haz de necaz. Si pe ala de la tzara dak-l intrebati cine va bate dintre FC Brasov si ceahlaul va zice k FC Brasov va bate!!! FC Brasov este peste ceahlaul. a castigat vreun trofeu ca sa fie asa mare echipa. FC Brasov e prima echipa din Romania care a castigat un trofeu european, prima cupa Balcanica intercluburi. ceahlaul sa taca din odata din gura ca au facut numai blaturi. Pinalti da-tzi demisia. FC Brasov - ceahlaul 4-1 sau 3-0 !!! FORZA STEAGU

FORZA FC BRASOV!!!

Darkslowstar
10th March 2006, 18:34
Mai sunt numai cateva ore pana incepe returul si sper intr-o victorie la scor a noastra. Toata lumea pe stadion sa vedem noua echipa a Steagului :ok:

lucirvr
11th March 2006, 00:26
in sfarsit incepe si returul asta mult amanat, refuz sa cred ca exista cineva (inclusiv moldobaurian) care crede ca Brasovul nu o sa bata maine.Bah uratilor veniti in capitala mai (aia 3 care veniti) asa ca subtire si da-ti-i drumu la primit goluri.Hai Steagu

BrasovFans
11th March 2006, 14:36
Pacat k FC Brasov a facut doar un 1-1 acasa! FC Brasov merita sa castige. Pacat ca a scapat mingea din mana Sorin Colceag, portarul de la FC Brasov. Ceahlaul a castigat un punct chinuit si acela nemeritat:rosu: . Forza Steagu Forever

DIXX
11th March 2006, 14:51
Golul ala la Colceag e dubios rau de tot,nu stiu ce sa cred.

tudoor
11th March 2006, 15:28
offf ce dezamagire!!! gafa lui colgeac ne-a infundat! dar tre sa recunoastem ca au jucat ca niste impotenti, nu au avut nici o ocazie clara de gol... au jucat de parca nu era cel mai important meci ci un amical oarecare! sunt foarte dezamagit de atitudinea lor in joc! oricum concluzia e ca dupa acest meci nimeni n-ar trebui sa se bucure... indiferent cine va promova, la anu o sa cada aproape sigur :no:

KpaC
11th March 2006, 15:49
Golul ala la Colceag e dubios rau de tot,nu stiu ce sa cred.

a da tu esti culmea .. nu ai de loc caracter .. hai acum zi ca a fost blat .. ce dreq au facut arbitri aia 10 min inainte de meci de nu au venit .. nu cumva ati rezolvat voi ceva .. daca incepi tu .. atunci termin eu .. si apropo . daca intra bara aia nu mai luati nici un punct .. repriza a 2a am fost peste voi :headbang:

King of Hell
11th March 2006, 21:58
Eh, v-am zis io ca egal se termina..sau cel putin asa am votat..lasa..o sa ajungeti voi in A..candva...ca noi in B ramanem pe veci.

DIXX
11th March 2006, 22:27
N-am zis ma de nici un blat dar aia era minge clara de aparat.Asa pot sa zic si yo ca daca intra lovitura libera a lui Karamian sau capul lui Bodea era bine,DACA.In repriza a doua am avut posesie mai buna decat in prima ,ce meci ai vazut?

be@
12th March 2006, 10:11
http://www.gsp.ro/index.php?a=36908&shift=1

:o: Numai 400 de spectatori , din care 100 erau in galeria Ceahlaului ? Rusinos pentru un derby al promovarii !

Darkslowstar
12th March 2006, 12:30
N-au fost 400 de spectatorii, ci 4-5.000, aiai de la GSP prbabil nici n-au fost la meci. Pacata de ceel 2 ratari numai cu portarul in fata (Bodea la inceput si *******ul de Proan la sfarsitul meciului). ceahlaul a stat mai mlt cu fundul in poarta si dupa cum a jucat va veni repede inapoi in B. Au avut o singura ocazie mportanta, bara, pt a glul n poate fi socotit mai mult de jumate de ocazie. Colgeag ne-a scos cele 3 puncte din buzunar practic. N-a avut de parata decat 2 faze si n-a reusit sa faca nimic.
Ceahlul a avut cred ca vreo 150 de oameni galerie, care au fost peste ai nostrii, tre sa recunosc.

tu26dor
14th March 2006, 03:14
mai fratilor da ce imi place cum va certati...
eu in locul vostru nici nu as indrazni sa comentez mai brasovenilor... parca anul trecut nu ati indeplinit baremul in A, nu-i asa? si acum aveti pretentii?
spuneati ca la piatra neamt ati pierdut in tur pe mana voastra? pai atunci la voi acasa chiar pe buna dreptate ne-ati dat un punct...
si e mai bine asa... ca sa nu va mai faceti sperante de la inceput...
...
si inca ceva:
o echipa care a avut performante intr-o cupa europeana(fie ea si intertoto), va visa mereu si va avea mereu pretentii si mai ales aspiratii. sau si acolo au fost blaturi?

tu26dor
14th March 2006, 03:19
Lasa ca mergeti voi cu blatii vostri in A, sa va faceti de ras asa cum aveti obiceiul.

cine s-a facut de ras si cand?
chiar as vrea un raspuns sincer la intrebarea asta
(sa mentionez oare din nou de punctul penalizare?)

Darkslowstar
14th March 2006, 12:05
Ceahalul s-a facut si se va face de ras, prin blaturile fara sfarsit si prin acest personaj imbecil Gheorghe Stefan. Daca o sa citesti pe site o sa vezi ca nimeni nu se bucura ca veti promova, pt ca stiu ca voi sunteti o formatie BLATISTA.

tudoor
14th March 2006, 14:20
ceahlau, iasi si mai ales steaua.../hello
wow, tii cu 3 (trei) echipe???? :shock: mda, ce sa zic... inseamna ca esti un adevarat suporter :mda:
mey noi anul trecut am retrogradat din prima divizie iar voi ati terminat pe locul 5 in B... dupa tine, cine crezi ca ar trebui sa aibe pretentii mai mari la promovare? Si sa fim serios NIMENI nu a facut Romania de ras asa cum a facut Shalaulul in scandalul ala cu folcloriste...
cat despre meci... asa cum am mai zic, meciul NU meritam sa-l castigam! In afara de primele 20 de min, am jucat oribil, atat haotic cat si fara pis de suflet pus de jucatori, pana la urma doar ne amagim dand vina doar pe Colgeac! Noi avem resurse de promovare, chiar si jucatori.. dar nu avem echipa! iar pe cat de slab a jucat Steagu sambata, ceahlaul a jucat cel putin la fel de slab... si n-are rost sa va bucurati pentru ca nici voi n-aveti echipa de A!

DIXX
14th March 2006, 17:24
Ce-i mai dati explicatii ca tot nu intelege nimic.Asa e bade cum vrei tu da nu ne plictisi cu imbecilitatile tale.

tu26dor
15th March 2006, 05:56
wow, tii cu 3 (trei) echipe???? :shock: mda, ce sa zic... inseamna ca esti un adevarat suporter :mda:


steaua e echipa de suflet... marea majoritate tine cu steaua.bine nu asta e motivul.
ceahlau e echipa din orasul natal. si probabil fiecare stie ce inseamna sa mergi de mic copil la fotbal pe stadion si sa privesti mereu aceeasi echipa.
apoi dupa ce pleci din oras iti ramane doar amintirea si bucuria ca echipa pe care o stii de mic, pe care ai vazut-o de atatea ori pe teren a ajuns mare...si asa se naste speranta.
microbist fiind merg mereu la stadion si incurajez echipa din orasul in care locuiesc in momentul de fatza. mai grav va fi sezonul viitor cand va juca in dealul copoului poli cu ceahlaul. probabil atunci voi tine cu spectacolul ce va iesi.
mda...multumit?


mey noi anul trecut am retrogradat din prima divizie iar voi ati terminat pe locul 5 in B... dupa tine, cine crezi ca ar trebui sa aibe pretentii mai mari la promovare? Si sa fim serios NIMENI nu a facut Romania de ras asa cum a facut Shalaulul in scandalul ala cu folcloriste...
cat despre meci... asa cum am mai zic, meciul NU meritam sa-l castigam! In afara de primele 20 de min, am jucat oribil, atat haotic cat si fara pis de suflet pus de jucatori, pana la urma doar ne amagim dand vina doar pe Colgeac! Noi avem resurse de promovare, chiar si jucatori.. dar nu avem echipa! iar pe cat de slab a jucat Steagu sambata, ceahlaul a jucat cel putin la fel de slab... si n-are rost sa va bucurati pentru ca nici voi n-aveti echipa de A!

imi place ca esti fair-play. sa recunosti ca nu esti bun e lucru mare.
nici noi nu avem echipa , e drept, dar avem un presedinte care baga bani multi in tot ceea ce inseamna fotbal in piatra neamt.(vezi nocturna, vezi proiect de marire a stadionului... sunt convins ca la anul vor aparea si ceva jucatori demni de divizia A)
si ca sa-ti raspund la faptul ca am terminat pe locul 5 anul trecut:
dupa cum stii probabil stefan a fost suspendat pentru doi ani din activitatea fotbalistica, deci anul trecut nu avea cum sa ajute echipa daca promova in A. din sezonul urmator suspendarea expira. sa zicem ca locul 5 a fost acceptabil. ceahlaul nu s-a batut la promovare sezonul trecut. chiar nu a fost evident?
...
in final... cred ca vom avea echipa de A . cu siguranta investitiile se vor face si in jucatori.
putini , dar cu valoare, nu ca vasluiul... hi hi hi


Ceahalul s-a facut si se va face de ras, prin blaturile fara sfarsit si prin acest personaj imbecil Gheorghe Stefan. Daca o sa citesti pe site o sa vezi ca nimeni nu se bucura ca veti promova, pt ca stiu ca voi sunteti o formatie BLATISTA.

nu ma intereseaza cine se bucura pt. promovarea noastra.
ce crezi ca ar trebui sa facem? sa ne desfiintam?
pai hai sa desfiintam atunci si pe dinamo si pe gloria bistrita si pe toate "formatiunile blatiste"
nu te supara, dar eu nu sunt un fan care acuza ci doar un fan care se apara.

Angelina Jolie
15th March 2006, 07:28
Ce frumos ar fi sa NU promoveze ceahlaul.:D

Darkslowstar
15th March 2006, 12:22
Majoritatea tine cu Steaua? Poate la voi, la noi majoritatea tine cu Steagu si cativa tembeli tin cu echipele comuniste.

Treaba cu desfintarea nu suna chiar asa de rau. Tu crezi ca v-ar regreta cineva?

Angelina Jolie
15th March 2006, 12:24
Dark tata, lasa vraja ca Brasovu nu se poate compara cu chietrisica. Mai bine da niste idei sa resuscitez threadu ala , stii tu care.:D

tudoor
15th March 2006, 14:28
steaua e echipa de suflet... marea majoritate tine cu steaua.bine nu asta e motivul.
ceahlau e echipa din orasul natal. si probabil fiecare stie ce inseamna sa mergi de mic copil la fotbal pe stadion si sa privesti mereu aceeasi echipa.
apoi dupa ce pleci din oras iti ramane doar amintirea si bucuria ca echipa pe care o stii de mic, pe care ai vazut-o de atatea ori pe teren a ajuns mare...si asa se naste speranta.
microbist fiind merg mereu la stadion si incurajez echipa din orasul in care locuiesc in momentul de fatza. mai grav va fi sezonul viitor cand va juca in dealul copoului poli cu ceahlaul. probabil atunci voi tine cu spectacolul ce va iesi.
mda...multumit?

nu sunt deloc multumit... acum na, tii cu cine vrei tuh, dar mi se pare cel putin nefiresc sa tii 2 echipe, ce sa mai de 3 :mda: si partea cu "majoritatea tine cu steaua" nu o inteleg? majoritatea nemtenilor, a iesenilor sau ce vrei sa zici?
si inca o intrebare... dak (asa prin absurd daca vrei.) peste cativa ani te vei muta la Satu Mare, vei tine si cu Oli??? si cu asta am incheiat subiectu :P