PDA

View Full Version : Offtopic: Intre noi, rapidistii...



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

alexya123
10th February 2006, 22:32
superb articolul despre nea Mincea din 28.02.2005.

grande
12th February 2006, 01:20
off-topic :felicitari Sunchase pentru cele 400 de postari !

Sunchase
12th February 2006, 01:42
Multumesc :) Am de gand sa ajung la 1923 si apoi sa-mi inregistrez alt user ! :P

rasheedkpenny
13th February 2006, 11:05
Se impunea de cam mult timp acest lucru.. chiar daca incalc un principiu personal! :(

grande
13th February 2006, 11:15
NIciodata nu este prea tarziu !
Despre ce principiu personal vorbesti ? scuza intrebarea ?

rasheedkpenny
13th February 2006, 11:30
Pai umbul de cam mult pe forumuri, de obicei daca vrei sa gasesti ceva, stii cam unde sa cauti dupa titlul thread-ului! Pe cand daca e "off-topic" poti sa gasesti cam orice, si ai mult de "periat" ca sa gasesti ce vrei.
In plus, un thread de genul asta, asta o sa se transforme in "chat"... :( Vezi, deja am inceput! :drak:

grande
13th February 2006, 11:34
Asta cam asa este,om trai si om vedea !

Sunchase
13th February 2006, 11:47
Incearca sa unesti thread-ul asta cu cel "glume , glumite..etc " :D

grande
13th February 2006, 11:57
Parea mea Sunchase este sa-l lase pe ala de glume..bancuri separat !
Am propus doar nu am dat cu parul !:evil:

Emilio
13th February 2006, 11:58
Alexya123: bine ai venit!

Grande: n-ai plecat?

grande
13th February 2006, 12:01
emilio eu plec miercuri dimineata cu avionul

miruna`
13th February 2006, 20:09
Alexya123 bine ai venit printre noi...:*:*...
..mah..dak tot e off-topic si dak tot vb zi de zi pe forumu` asta yo zic sa ne cunoastem k doar iubim aceleasi culori..sau credetzi k e mai bine asa??

Sunchase
13th February 2006, 20:27
Da.Miruna spune-ne mai multe despre tine :P

miruna`
13th February 2006, 20:37
pai ce sa va spun...ma numesc Miruna...am facut parte din singura grupare Ultra` din Valea Jiului (B|W|M Black and White Miners) de la Jiul (eram singura fata de acol`) dar am avut unele probleme cu liderul brigazii din cauza k is rapidista si nu am ce cauta la Jiul si acum am interdictie in Peluza Sud Petrosani.....
cam atat..dak vretzi sa ma mai intrebatzi ceva ...id meu de mess e ultras_miruna...
acum voi...spunetzi..va ascult!!..:D

Sunchase
13th February 2006, 20:39
Ti-ai dat id-ul. Periculos lucru :D

miruna`
13th February 2006, 20:49
:)

Emilio
14th February 2006, 02:29
miruna, aici poti sa folosesti optiunea de private messaging. Asa incat sa nu trebuiasca sa-ti dai id-ul pe messenger sau de nu stiu pe unde.

Eu tin cu Rapidul de la 3 ani. . E o traditie in familie: taica-miu si bunica-miu (Dzeu sa-l ierte). Mai am un frate si avem cu totii abonamente.

rasheedkpenny
14th February 2006, 09:40
Se poate scrie aici cam orice... which is good! :D
Nice to have you here, Miruna! Sper sa se stranga cat mai multa lume pe aici, mai schimbam si noi o vorba, ceva!

PS. Haideti sa incercam sa scriem intr-un mesaj ceva mai mult decat un simplu "Smiley", un "Da" sau un "Nu"... :)

Sunchase
14th February 2006, 11:07
Astazi Tv Sport incepand cu ora 11:15 va transmite PSG - RAPID (2001) si apoi de la 14:15 RAPID - PSG(celebrul meci) :D

grande
14th February 2006, 11:21
Pe forumul Forza Rapid se spune ca maine vor fi in jur de 5000 de suporteri rapidisti ! ar fi extraordinar daca este adevarat,dar asta ramane de vazut !

Emilio
14th February 2006, 11:31
pai daca o sa fie 5000 o sa fie foarte bine. Problema noastra este cum te identificam pe tine, Grande, intre asa multi rapidisti!

grande
14th February 2006, 11:42
Asta este o mare problema :o: dar poate am sa vin la Bucuresti pentru meciul retur ! ( nu promit nimic ) :)

rasheedkpenny
14th February 2006, 16:31
Daca vii anuta si tu din timp sa stim unde sa ne luam bilete! Eu mi-am luat pana acuma la trib.I si trib. II la meciurile din UEFA. In campionat in anii trecuti am avut abonament la peluza sau la a II-a...

Donc, grande, tu sera ou?

fia
14th February 2006, 16:50
rasheed, vorbeste cu tudose pt bilete :D cred ca face aceeasi surpiza ca la meciul cu PAOK :D Eu 90% nu ajung la meci

grande
15th February 2006, 00:17
@ Rasheedkpeeny shi Emilio
Pentru meciul retur ca sa fiu sincer cu voi,vin la meci in functie de rezultatul de maine ! poate ma intelegeti si voi pe mine,nu vin atata drum daca nu mai avem nici o sansa la calificare,sper sa nu se intample asa si in cazul asta va promit ca nu o sa fiti dezamagiti de prezenta mea alaturi de voi !
Pentru bilete pentru mine nu este nici o problema ( Emilio tu sti prea bine ) asa ca voi va luati bilete unde doriti si eu va asigur ca o sa fiu alaturi de voi la meci
Eu maine dimineta am avion la ora 7.20 si ma intorc joi ! Doamne ajuta !
HAI RAPID !!!

andreiush
15th February 2006, 00:44
Pe 23 is si eu prezent la meci ! :yeah:

Emilio
15th February 2006, 01:14
Grande, esti un MESERIAS!!!

Si un adevarat rapidist de te bagi la asa cheltuiala.

Hai sa-ti fac decont:

bilet Berlin: 250 de euro
bilet Bucuresti retur, plus cheltuieli: 250 de euro.
optimi: alte 500 de euro
sferturi: alte 500 de euro
semifinale: alte 500 de euro

total 2.000 de euro.

Noroc ca finala e langa tine, la Eindhoven:)

EyeKyu
15th February 2006, 06:38
Sunt Rapidist de cand ma stiu, virusul de la tata il am, pe stiadion nu stiu cand a fost prima data ca nu mai tzin minte in fine de primul meci care imi aduc aminte era impotriva lu Dinamo pe vremea cand jucat Goanta, Tara si Ungureanu, ce vremuri

Emilio
15th February 2006, 11:37
EyeKyu,

bine ai venit!

Vorbesti de meciul ala cand a castigat Rapidul cu Dinamo cu 1-0, gol Goanta in minutul 75?

Stii care a fost treaba atunci? Cu o zi inainte de meci, Goanta si inca alti 5 jucatori de la Rapid au fost saltati de militie chipurile pentru ca ar fi violat o fata pe soseaua de centura. In fine, pana la urma le-au dat drumul cu cateva ore inainte de meci. Iti dai seama ce plini de nervi erau jucatorii nostri!! Si s-au pus tata pe fotbal si au castigat, in mod neverosimil pentru valoarea echipelor, cu 1-0. Golul lui Goanta a fost antologic. Eram la peluza dinspre teatru si il vad pe Goanta cu mingea de la mijlocul terenului ca fenteaza toata echipa dinamovista, unul cate unul, il dribleaza si pe portar si da gol.

Golul ala mi-a ramas intiparit in minte. Nici nu am nevoie de inregistrare. Desi daca are cineva inregistrearea cu meciul ala, imi da si mie de stire?

EyeKyu
16th February 2006, 04:15
Exact de ala vb, Doamne ce meci a mai fost. Sper sa vin in tzara in vizita cat mai curad ca imi e dor de Giulesti. Si acum am abonamentul din returul 2003 cand am luat campionatu, a fost ultima data cand am fost in Giulesti, dar sper sa revin curand pt ca "nu-i echipa mai frumoasa si iubita ca Rapid"

Sunchase
16th February 2006, 10:14
Cu totii in giulesti peste o saptamana ! :D

rasheedkpenny
16th February 2006, 10:28
I live there right now... fac 3 min pe jos pana la stadion! Lucky me! Desi zona nu e una foarte buna! :(

Sunchase
16th February 2006, 10:41
Sa nu uiti aparatul foto. Sa faci multe poze :D

grande
16th February 2006, 11:01
Fratilor am ajuns acasa ! a fost o deplasare de vis,sint obosit cred ca ma intelegeti de ce:happy, ne vedem in Giulesti !
OLE,OLE multumin Rapidule !!!!!!!

Sunchase
16th February 2006, 11:52
Ai facut poze ? Vrem detalii

grande
16th February 2006, 12:05
Cu parere de rau nu am avut aparatul la mine:rosu: , dar in zilele urmatoare am sa pun niste poze facute la meci de un al rapidist ,care mi-a promis ca mi le trimite prin e-mail .Sant cam dezamagit in privinta numarului mic de suporteri !

Sunchase
16th February 2006, 12:18
Din Luxembourg cati au venit ?

grande
16th February 2006, 12:28
Am fost din pacate doar 8 :no:, initial trebuia sa fim 20,dar ceilalti au avut probleme cu serviciul,familia, asta este !

andreiush
16th February 2006, 13:14
Sa nu uiti aparatul foto. Sa faci multe poze :D
Vin si eu :yeah: Si o sa fac o gramada de poze :D

alejandro
16th February 2006, 13:17
Felicitari baieti pentru meciul de ieri!!!
Ne vedem in finala:P

andreiush
16th February 2006, 13:18
Felicitari si voua! :P

Doamne-ajuta, alejandro :D

grande
17th February 2006, 20:31
Aveti vreo idee daca liga suporterilor va pregati ceva mai special,ma refer la o coregrafie pentru meciul de joi ?
ps:ce parere aveti despre imnul Rapid-Steaua care a fost prezentat in seara asta pa Protv ?
Parea mea = un gest frumos din partea celor doua echipe !

Rareshica
18th February 2006, 09:59
Sal all. Sunt nou pe aici. Tzin cu Rapid de cand ma stiu shi nu am renuntzat la el in momentele grele. Am 13 ani si sunt din Brasov. Pe langa Rapid nu pot sa nu iubesc shi echipa de sub Tampa, insa conducerea iei lasa de dorit shi face ca Rapidul sa fie echipa mea favorita shi tot odata de suflet daca pot spune asha.:)

Sunchase
18th February 2006, 14:52
Aveti vreo idee daca liga suporterilor va pregati ceva mai special,ma refer la o coregrafie pentru meciul de joi ?


da.chiar maine la 18 are loc sedinta ligii suporterilor

rasheedkpenny
18th February 2006, 14:52
Bine ai venit tinere Rareshica! Uite o coincidenta: si eu sunt din Brasov (locuiesc in Bucuresti), ma cheama Rares si tin cu Rapid!

Viitorul suna bine!

grande
18th February 2006, 23:55
Daca aveti ceva noutati de la sedinta ligii suporterilor va rog sa ma tineti la curent !

Sunchase
19th February 2006, 10:55
Cum de esti asa de interesat ?:P

Rareshica
19th February 2006, 11:22
Bine ai venit tinere Rareshica! Uite o coincidenta: si eu sunt din Brasov (locuiesc in Bucuresti), ma cheama Rares si tin cu Rapid!

Viitorul suna bine!

Hai ca e tare...:ok:

grande
19th February 2006, 16:36
Cum de esti asa de interesat ?:P
Ce vrei sa spui cu asta ? fi mai explicit !

danikunyak
19th February 2006, 19:40
cineva de aici din baia mare?

Emilio
19th February 2006, 20:34
stiu ca Andreisuh e din Cluj.

danikunyak
19th February 2006, 22:59
el ii din baia mare da ii acolo la faculta

andreiush
19th February 2006, 23:24
Exactamente :D
Cluj-Napoca / Baia Mare

miruna`
20th February 2006, 19:10
ceauuuuuuuu all!!..ce mai facetzi...nu am mai trecut de mult pe aici..:(..nu mi-a mers netu..mi s-a stricat placa de retea si noh...am fost si plecata la cr cu nishte pb..in fine...
..bine v-am regasit..:D

grande
20th February 2006, 20:51
Bine ai revenit printre noi !
Noi ce sa facem ,asteptam meciul de joi !:)

scuzati am postat de doua ori !:rosu:

danikunyak
20th February 2006, 23:16
bagamias picioru ca nu se transmite meciul!!!!!!!!!!!!!!

dragosh_vl
21st February 2006, 09:16
de ce?

miruna`
21st February 2006, 16:10
sa le fie rusine celor din televiziune k nu transmite nimeni meciu Rapid-Hertha....:((((((...cel mai probabil vom sta totzi pe online sport si ne vom "uita" la meci...

grande
21st February 2006, 16:16
Poti vedea meciul pe DSF ,numai daca ai satelit ! din pacate !

miruna`
21st February 2006, 16:44
mda..de unde satelit..????!! ..pacat..:(..

andreiush
21st February 2006, 16:48
Miruna, de unde esti? Nu mergi la meci? :)

miruna`
21st February 2006, 19:22
ooo..as vrea yo sa merg la meci da` is din Petrosani,n-am bilet si nici nu ma lasa tata (cu toate k ar vrea si el sa mearga la Bucuresti k e stelist si no..)

grande
21st February 2006, 20:33
Profiati de aceasta ocazie si veniti amandoi !

miruna`
21st February 2006, 22:15
nu vrea tata...
e un pik complicata situatzia k mama trebuie sa mearga la Bucuresti zilele astea pt interviu k pleaca in Italia si tata s-ar putea sa mearga cu ea...da` nush

Sunchase
22nd February 2006, 12:12
Si daca nu vrea ce ? :D Te urci in tren - nasul- si te intorci inapoi acasa ca si cum nimic nu s-a fi intamplat ;)

grande
22nd February 2006, 16:28
Cine o asteapta la gara ?

Emilio
22nd February 2006, 16:37
Pai cand vede stadionul pe dreapta, trage semnalul de alarma si intra direct la tribuna a 2-a!! :)

grande
22nd February 2006, 19:50
Este o idee si asta ! :) ,dar poate se gaseste cineva amabil sa astepte fata la gara ! Nu poti sa sti ce pierzi si poate a doua oara nu te mai intalnesti cu o ocazie ca asta :happy :happy
ps: nu ma refer la tine !!!
HAI RAPID

Emilio
22nd February 2006, 20:20
stiu ca nu te referi la mine caci ai auzit ce nevasta rea am... si in plus tine si cu Steaua :rosu: noroc ca tine cu Steaua cam cum tin majoritatea "stelistilor" cu Steaua - nu a mai vazut un meci cu Steaua cam de multisor si de la Steaua nu-l stie decat pe Radoi, dar si pe ala numai din auzite, si bancurile despre Nicolita :D

ah, da, a auzit si de jiji:rosu:

iar ultimul meci pe care l-a vazut pe stadion tot unul cu Rapidul a fost

miruna`
22nd February 2006, 20:26
pana la urma la ce ora si pe ce program e meciu...?????

grande
22nd February 2006, 20:32
Miruna ! meciul este pe ANTENA 1 la ora 17.15 !

grande
22nd February 2006, 20:36
@ Emilio
ce coincidenta ,nevasta-mea tine tot cu echipa aia de linga cimitir:happy ,iar ultimul meci la care a asistat a fost Anderlecht - RAPID !
PS : eu nu am spus ca ai nevasta rea , sa nu ma intelegi gresit !:)

danikunyak
22nd February 2006, 20:58
eu vin din baia mare daca se califica si o va face!!!!!!!vin sa incurajez in urmatoru tur!!!!!!!!

rasheedkpenny
23rd February 2006, 10:13
O sa vina multi forumisti la acest meci... multi o sa stea la tribuna a 2-a. Poate reusim cumva sa ne strangem impreuna!

Eu o sa fiu la meci impreuna cu Mihai, Darkslowstar, Tudose, Andreiush... si inca cativa! Fia o sa fie marele absent.

ronaldinho
23rd February 2006, 11:29
Hai sa ma prezint si eu baieti. Sa o iau usurel cu istoria. M-am nascut in Bucuresti....maternitatea Giulesti. La varsta de 3 ani am fost deportat :D la Oradea, deh repartizari si din alea, cum erau pe vremea aceea. Cam la fiecare 2 vacante, veneam in Bucuresti, unde erau bunica mea si bunicul meu vitreg, ca pe cel real nu am avut ocazia sa-l cunosc. Din cate am inteles el a fost cel mai fanatic din familie cand venea vorba de Rapid. De-a lungul vacantelor mele au avut loc niste tentative esuate de "armatizare" din partea bunicului vitreg si al neamului lui. Cand aveam vreo 11-12 ani, un nepot de-al bunicului meu, un fel de oaia neagra a familiei a trecut prin zona sa-mi viziteze bunicii. Era inaintea unui meci de-al Rapidului ( bunicii stateau pe strada Radna, pentru cunoscatori, care da in caminele Belvedere, deci o statie de 2 11 44 sau 178 de stadion :D ). M-a luat si pe mine la meci, si sunt convins ca maine va fi acolo, chiar daca va trebui sa-si amanetze casa. Era un meci cu Petrolul, parca, dar scorul nu-l mai tin minte. De cand am intrat pe stadion mi s-a facut pielea de gaina, si practic am prns microbul. Intors la Oradea, ascultam intotdeauna la Fotbal minut cu minut meciurile Rapidului. Asta pana cand familia mea a revenit in Bucuresti. Am locuit provizoriu, un an in Rahova, iar apoi ne-am mutat aproape de bunicii mei, pe strada din spatele maternitatii, numita Tibles. Au urmat meciuri cu tona, deceptii multe , ce-i drept , dar cu toate acestea am ramas rapidist. Am fost prezent pe stadion la debuturile ca si jucatori ale actualilor idoli: Pancu si Niculae. Preferatul meu din toti jucatorii este in continuare Fane Tara, urmat de Iulian Augustin Chirita, dar generatia actuala are sanse mari sa-i depaseasca in inima mea. Probabil as fi fost acum in Romania la acest meci daca nu dadeam cu mucii in fasole acum 3 sapt, cand chiar daca bausem destul de putin m-am urcat la volan si dintr-un mare ghinion, am reusit performanta sa ma dau de doua ori peste cap cu masina, pierzandu-mi masina, permisul, vreo multe mii de dolari, AAA. Daca va trece de Herta, voi face tot posibilul sa vin, dar nu promit. In cazul ca vor ajunge in sferturi, nu mai tin cont de nimic si voi fi prezent :D. Baieti, astept poze de la meci :). HAI RAPID!!!!!

Sunchase
23rd February 2006, 11:31
Pai cand vede stadionul pe dreapta, trage semnalul de alarma si intra direct la tribuna a 2-a!! :)


nici nu trebuie tras semnalul ca oricum la basarab trenul incetineste si chiar si o domnisoara ca miruna poate sari usor din el :yeah:

miruna`
23rd February 2006, 16:45
@ronaldinho
o poveste fff interesanta mai ales ultima parte..aia cu datu` peste cap cu masina..:D:D
grande ..ms mult...stiam k e pe antena la 17:15 da` nu eram sigura ..:P

grande
23rd February 2006, 16:48
@ Miruna
Placerea a fost de partea mea !
Hai Rapid !

grande
23rd February 2006, 18:02
0-0 la pauza ! hai cai bine !

starsteel
23rd February 2006, 18:08
acum sunt si eu de-al vostru sa speram ca la final tot 0-0

grande
23rd February 2006, 19:19
hai rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid !!!!!!!!!

miruna`
23rd February 2006, 19:28
dupa 93 de min de suspans arbitru ala(nush cum il cheama) a fluierat finalul.2-0 !!!!!!!
bv Rapid!!

fia
23rd February 2006, 22:17
Eu o sa fiu la meci impreuna cu Mihai, Darkslowstar, Tudose, Andreiush... si inca cativa! Fia o sa fie marele absent.

Imi pare tare rau ca nu am ajuns.... in timpul meciului eu goneam cu 180km/h :D sperand sa mai prind din repriza a doua.... dar din pacate circulatia din Bucuresti m-a daramat, dupa un drum de 400km cu media de 130km/h

danikunyak
24th February 2006, 13:36
am o rugaminte:nu8 oferiti o noapte de cazare de joi pe vineri la meciul cu hamburg?in caz de nevoie...

desdemona
24th February 2006, 14:24
O sa vina multi forumisti la acest meci... multi o sa stea la tribuna a 2-a. Poate reusim cumva sa ne strangem impreuna!

Eu o sa fiu la meci impreuna cu Mihai, Darkslowstar, Tudose, Andreiush... si inca cativa! Fia o sa fie marele absent.

Am aflat, am aflat, dar eram curioasa si de niste poze!? :P :D

andreiush
24th February 2006, 14:28
BRAVO RAPIDU!

Ce meci am prins si eu! Super!

Poze, cand ajung in Baia Mare sau Cluj ;)

desdemona
24th February 2006, 14:32
Astept, nu ma grabesc.. :) Dar daca - pana pui tu - mai pune si altcineva cateva poze.... nu ma supar, sa nu fie asteptarea prea lunga :D:D

andreiush
24th February 2006, 14:36
Tudose, el trebuie sa mai aiba poze :)

Emilio
24th February 2006, 15:10
acum sunt si eu de-al vostru sa speram ca la final tot 0-0

zici ca esti de-al nostru dar nu ti-ai schimbat echipa favorita din profilul de utilizator al forumului.

S-au pus circa 40 de poze de la meci pe www.forzarapid.ro

rasheedkpenny
25th February 2006, 13:40
am o rugaminte:nu8 oferiti o noapte de cazare de joi pe vineri la meciul cu hamburg?in caz de nevoie...

Sorry, eu nu pot sa te ajut in aceasta privinta! :(
Oricum sper sa rezolvi cumva sa vii la Bucuresti sa vezi meciul!

danikunyak
25th February 2006, 14:57
bine cred ca se rezolva oricum dar ziceam asa pt siguranta

k474laNu_2006
26th February 2006, 14:00
Am un mic cadou ptr totzi rapidisti ;) :
http://www.prosport.ro/images/content/articles/2006/02/24/home/1389377865d1ba6385ee5_512_384_.jpg
Sper ca va placut :D

rasheedkpenny
26th February 2006, 14:28
Pacat ca pe pancarta respectiva scria LaDorna... nu ProSport! :)
Oricum poza e frumoasa!

Emilio
27th February 2006, 13:04
offtopic la offtopic: pe sectiunea EXTERN a forumului a fost lansat un thread de catre un basarabean unde a postat statistici si noutati despre fotbalul si sportul in general din Basarabia.

Va invit sa vizitati si voi acel thread daca va intereseaza subiectul sau sa va anuntati prietenii basarabeni (daca aveti) despre acel thread.

Multumesc.

Sunchase
27th February 2006, 13:34
http://www.gsp.ro/index.php?a=35622&shift=1 - comparatie intre suporteri la meciul de joi.

emilio cum de esti asa de interesat de fotbalul de peste prut ?:)

Emilio
27th February 2006, 13:58
Sunchase: din cauza lui Cocis.

Mi se pare inacceptabil ca un jucator de valoarea lui Cocis nu si-a gasit un loc la o echipa din Divizia A si a ajuns la Tiraspol. Pe urma mai sunt multi romani care joaca acolo. Eu cred ca noi ne uitam cam putin la ceea ce se intampla acolo. Ne-am uitat in Armenia ca am jucat cu ei si pe calea asta a ajuns Artion Karamian la noi, nu-i asa? Eu sunt convins ca si in Basarabia, care e asa de aproape de noi, gasim valori.

Si poate gasim si rapidisti pe acolo.

PS. Evident sunt si considerentele legate de nationalitate si de limba.

Sunchase
28th February 2006, 11:27
Inteleg.. si mie imi place de Cocis dar nu asa de mult incat sa urmaresc campionatul din Moldova. Mai mult imi place Ilyes si totusi nu o sa urmaresc campionatul unde joaca pentru ca e de un interes extrem de scazut.

Cat despre faptul ca daca vom vedea noi jucatori bun in Moldova nu stiu daca ar conta cu ceva :P

Ella14
6th March 2006, 12:30
RAPID a fost suspendata din divizia A!!!!

Datenshi
6th March 2006, 12:56
Natura nu a fost f. darnica cu tine la capitolul iq, nu-i asa?

rasheedkpenny
6th March 2006, 16:44
RAPID a fost suspendata din divizia A!!!!

Citim si noi presa, si stim despre ce este vorba... nu e cazul sa postezi acelasi mesaj sau mesaje similare pe mai multe thread-uri!
Mai bine spune-mi cum e vremea la Hamburg... ca vreau sa trag o fuga cu avionul, peste doua saptamani, la meciul Rapidului ...and for some other stuff!


Natura nu a fost f. darnica cu tine la capitolul iq, nu-i asa?

Hai sa nu jignim cand nu e cazul! Ok?
BTW, ai putea sa-ti schimbi avatarul cu Penny! :D A revenit la Magic, unde s-a consacrat! :drak:

grande
6th March 2006, 20:37
salut la toata lumea !
am lipsit o saptamana de pe forum pentru ca am fost la Bucuresti intr-o mini vacanta !
Ceva noutati pe aici ?

Datenshi
6th March 2006, 23:46
BTW, ai putea sa-ti schimbi avatarul cu Penny! :D A revenit la Magic, unde s-a consacrat! :drak:

Daca tot e off-topic... Asa stiam si eu, dar cineva pe threadul cu transferuri zice ca a venit si a plecat.

andreiush
7th March 2006, 14:00
salut la toata lumea !
am lipsit o saptamana de pe forum pentru ca am fost la Bucuresti intr-o mini vacanta !
Pai fix intre meciurile cu Hertha si Hamburg ti-ai facut saptamana de vacanta in Bucuresti? :)

rasheedkpenny
7th March 2006, 14:53
Cred ca Grande a ajuns si la meciul cu Hertha... asa zicea la un moment dat! Sau am inteles eu gresit...

andreiush
7th March 2006, 14:56
Aaa.. posibil :)
Vreau sa trecem de Hamburg, ca sa mai vin la un meci pe Giulesti! ca acum nu pot!!!
Rasheed, sper sa mergeti iar la meci, in formula consacrata, care aduce noroc Rapidului /hello

grande
7th March 2006, 20:09
Cred ca Grande a ajuns si la meciul cu Hertha... asa zicea la un moment dat! Sau am inteles eu gresit...
Ai inteles foarte bine !:) in mini vacanta asta am trecut si pe la Giulesti si cu ocazia asta mi-am imbunatatit arsenalul de steaguri ,fanioane ,fulare ,sepci,
asta pentru Hamburg ,ca din pacate nu pot sa vin la meciul din Giulesti

Emilio
7th March 2006, 20:20
te duci la Hamburg? Bravo!

auzi, e adevarat ca Hamburg asta, ca moravuri, e ca un fel de Amsterdam?

fia
8th March 2006, 10:06
Multumesc Rasheed pentru bilete :) Ne vedem la meci :)

rasheedkpenny
8th March 2006, 10:20
Cu placere... ne vedem acolo! Vezi ca pe bilete scrie ora 20:30... dar meciul incepe la 17! Ne vedem ori in fata Teatrului Giulesti la ora 16, ori in tribuna!

fia
8th March 2006, 10:23
Poate cu Mihai la 16, cu mine in tribuna :D, la ora 16 eu o sa fiu pe baricade la servici :)

grande
8th March 2006, 20:06
te duci la Hamburg? Bravo!

auzi, e adevarat ca Hamburg asta, ca moravuri, e ca un fel de Amsterdam?
Nu am fost niciodata la Hamburg ,dar stai linistit ca te tin la curent !:happy

grande
8th March 2006, 21:20
Urez un calduros La Multi Ani ,tuturor femeilor care au in sange acest virus numit RAPID ! :bere:

miruna`
9th March 2006, 16:20
ms ms :*:*

esti un dulce

grande
10th March 2006, 10:49
Rugaminte !
Daca aveti poze de la meci va rog sa le postati aici ! ( cit mai multe )

rasheedkpenny
10th March 2006, 13:58
Nu le postam aici... :drak:
O sa postez eu cateva poze facute cu telefonul... dar pe thread-ul "Rapid in Europa - vara 2005/primavara 2006".

fia
10th March 2006, 14:03
A facut Tudose poze, a zis ca le pune diseara.

grande
11th March 2006, 12:00
Care dintre voi veniti la Hamburg ?
astept un raspuns din partea voastra !

babuinu
12th March 2006, 00:02
MAMA, CE MULTE SE DISCUTA PE AICI. MA BUCUR CA UNII AU ATAT TIMP LA DISPOZITIE...HAMBURG, DEPLASARI...EU ERA SA FIU DAT DE ORI AFARA DE LA SERVICIU DIN CAUZA MECIURILOR CU ORAR LA 5 O'CLOCK...DAR AM FOST ACOLO . SI UITE CATEVA POZE. TIMPUL NU-MI PERMITE SA PUN 500 MB DE POZE,http://community.webshots.com/album/548460731vTRjze DEOCAMDATA.

http://community.webshots.com/album/548460731vTRjze
cateva poze de la meciul cu hsv

grande
12th March 2006, 10:17
multumesc pentru poze !:)

100%rapidist
12th March 2006, 10:18
sal baieti

cum se face un thread nu stiti??

fia
12th March 2006, 10:53
Apesi pe butonul de new thread ;)

rasheedkpenny
12th March 2006, 12:28
MA BUCUR CA UNII AU ATAT TIMP LA DISPOZITIE...HAMBURG, DEPLASARI...EU ERA SA FIU DAT DE ORI AFARA DE LA SERVICIU DIN CAUZA MECIURILOR CU ORAR LA 5 O'CLOCK...

Am avut si eu noroc ca am ajuns la meciuri. Deplasarea ... ramane la stadiu de vis! Maine aflu daca merg sau nu! :)

grande
12th March 2006, 12:32
@ rasheedkpenny
daca mergi la Hamburg da-mi un semn pe pm !
hai Rapid !

rasheedkpenny
12th March 2006, 12:56
Ok grande!
Asa facem... daca e sa ajung te anunt, si vedem noi cum ne intalnim!

grande
15th March 2006, 12:15
Peste 20 de minute plec la aeroport ! sper intr-o calificare a echipei noastre !
Mama mia ce emotii am pentru acest meci !

Hai RAPID !!!!

andreiush
15th March 2006, 12:21
Rasheed a plecat? :)

grande
15th March 2006, 12:50
Din pacate nu !
ne auzim maine !

rasheedkpenny
15th March 2006, 14:53
N-am mai plecat... am de lucru la munca! As fi lipsit pentru restul saptamanii... si n-ar fi fost ok! :(

Sunchase
16th March 2006, 12:21
Fantastica atmosfera din piata si din aeroport ! A venit clipa noastra , a rapidistilor !

Emilio
17th March 2006, 13:14
am citit azi in Evenimentul un editorial foarte frumos despre Razvan Lucescu. Editorialul e scris de Laurentiu Ciocazanu si poate fi gasit si pe siteul Evenimentului.

Cristy
17th March 2006, 16:06
ultima mea postare ca o sa fiu banat 100%, stelistii isi fac treaba

sa veniti pe stadion asta e important , sa-i rupem pe spurcati

fia
17th March 2006, 16:10
Of, de ce nu te poti si tu abtine :D? da-i incolo de stelisti nu te mai lua in gura cu ei, nu merita!

Telespan
18th March 2006, 20:01
Sunt Rapidist de cand ma stiu, virusul de la tata il am, pe stiadion nu stiu cand a fost prima data ca nu mai tzin minte in fine de primul meci care imi aduc aminte era impotriva lu Dinamo pe vremea cand jucat Goanta, Tara si Ungureanu, ce vremuri







Hai sa traiesti!!!
Eu m-am nascut in Giulesti cu Nita,Motroc,Iordan,Cornel Niculae ,Petcu s.m.d
Am fost nevoit sa parasesc tara, eu si fratii mei in 1989 si ne-am stabilit in USA.
Acum locuiesc in Los-Angeles si singele in mine a ramas tot visiniu .
La toti Rapidistii din toata lumea multa sanatate si Forzza Rapid.

grande
18th March 2006, 20:33
@ telespan

mai tii minte cum se canta inainte de 89 ,, Goanta ,Tara si cu Gheara cel mai bun atac din tara ,, !:)


ps: trimite-ne si noua poze cu rapidistii din Los-Angeles !!!

Telespan
18th March 2006, 21:22
@ telespan

mai tii minte cum se canta inainte de 89 ,, Goanta ,Tara si cu Gheara cel mai bun atac din tara ,, !:)


ps: trimite-ne si noua poze cu rapidistii din Los-Angeles !!!



Cum sa nu tin minte eram pe toate stadioanele din tara cu Cristi Barba ,Bebe piticu,Geamgiul D-zel sa-l odihneasca si tot Giulestiul ,era ani de glorie care se striga joc cu Ceausescu ......
De la Plopeni la Sibiu cintam ca asa sint Rapidist niciodata nu sint trist...........

As vrea sa fac poze cu baieti inaintea meciului cu Steaua care o sa-l vedem in Restaurantul Dunarea si apoi am sa le pun pe situl asta.

rasheedkpenny
18th March 2006, 23:37
Bine ai venit printre rapidisti, Telespan! :)
Asteptam pozele... cu mare interes!

Forza Rapid!

Sunchase
18th March 2006, 23:48
Felicitari grupului de rapidisti din Los-Angeles ! Am vazut pe net un material cu ei si am ramas placut impresionat !

Telespan
19th March 2006, 00:20
Felicitari grupului de rapidisti din Los-Angeles ! Am vazut pe net un material cu ei si am ramas placut impresionat !






Sintem peste tot acasa portiile ni se deschid
nu e echipa mai frumoasa si iubita k Rapid,Rapid ,Rapid
Hide hai Real Giulesti......


Si noi felicitam toate grupurile de Rapidisti din Hunedoara ,Bistrita,Petrosani,Deva si din toata tara care depun suflet pentru Real Giulesti.


Un ocean de iubire pentru Rapid Giulesti......lupta daca ne iubesti......

Telespan
19th March 2006, 07:41
Bine ai venit printre rapidisti, Telespan! :)
Asteptam pozele... cu mare interes!

Forza Rapid!



Multumesc si bine v-am gasit....
Astept cu nerabdare sa ne stringem toti sa putem face niste poze sa le punem si pe fozza rapid.ro

PS-Le-am luat pulsul la stelisti de-aici si sint morcoviti de meciul cu Realul.

.................................................. ..............................
...din Giulesti la Marea Neagra nu-i echipa asa de draga
colindam Europa toata cu echipa noastra draga....

miruna`
19th March 2006, 11:05
Si noi felicitam toate grupurile de Rapidisti din Hunedoara ,Bistrita,Petrosani,Deva si din toata tara care depun suflet pentru Real Giulesti.

Petrosani..???

sincer...n`am auzit de grupare rapidista in Petrosani care sa mearga la meciuri si etc..!!! spun asta pt k eu is din Petrosani si n`am auzit de asa ceva !!!dak tu stii mai bine..nu te contrazic..!!

Telespan
19th March 2006, 17:24
Petrosani..???

sincer...n`am auzit de grupare rapidista in Petrosani care sa mearga la meciuri si etc..!!! spun asta pt k eu is din Petrosani si n`am auzit de asa ceva !!!dak tu stii mai bine..nu te contrazic..!!



....am fost in Decembrie in Ro si m-am intilnit in shopul Rapidului cu un grup de baieti din Petrila si Vulcan care venise sa cumpere poze ,tricouri s.m.d.


Tot in aceias zi am vazut alti din Medias care venise sa cumpere genti,caciulite ,fulare etc.

miruna`
19th March 2006, 17:50
mah..ce sa spun ..eu stau in vulcan (acolo locuiesc) dar si in petrosani ( mai mult din jumatate din zi..scoala+plimbari cu prietenii si etc )

crede-ma k din vulcan si petrosani chiar nu cunosc pe nimeni care sa fie asha mare rapidist !!! din petrila nu prea cunosc ...

oricum..dak stii pe cineva din petro sau vulcan sa-mi zici si mie k sa iau legatura cu el/ei..sa am cu cine sa vin la meciuri k singura nu merg :P

adygrassoo
19th March 2006, 18:26
Asta-i pentru suporterii carora le curge sange alb visiniu in vene: care stie care a fost promisiunea lui Pittis,daca Rapidul ia o cupa europeana?????
Sa va vad baieti!!

Trebuie sa il ajutam sa-si tina promisiunea!

miruna`
19th March 2006, 18:55
k se va tunde .>!!!

grande
19th March 2006, 19:24
@ miruna


unde se va tunde ? :happy

adygrassoo
19th March 2006, 19:37
k se va tunde .>!!!
Bravo Miruna!!!/hello /hello
Si eu am plete dar am promis ca imi fac creasta si o fac portocalie:yeah: :yeah: :yeah:

Sunchase
20th March 2006, 09:40
Ceva imi spune ca nu se va tunde chiar daca vom castiga cupa uefa ;))

rasheedkpenny
20th March 2006, 12:25
Pe de alta parte...

Daniel Niculae la Europa FM
Diseară, īncepīnd cu ora 22:30, Ovidiu Ioaniţoaia īl are ca invitat la Europa FM pe atacantul giuleştean Daniel Niculae. Fanii vor putea dialoga cu rapidistul sunīnd la numărul de telefon cu tarif normal 20.10.509.

cf. gsp.ro

Daca doriti sa-i adresati intrebari in direct... :)

omaRAPID
20th March 2006, 21:53
Alexya123 bine ai venit printre noi...:*:*...
..mah..dak tot e off-topic si dak tot vb zi de zi pe forumu` asta yo zic sa ne cunoastem k doar iubim aceleasi culori..sau credetzi k e mai bine asa??
esti din petrosani??

miruna la ce liceu esti

mai e cineva pe aici??

Emilio
20th March 2006, 22:00
din cand in cand.

ne mai odihnim si noi ca e greu in regimul asta duminca/ miercuri/ duminica

omaRAPID
20th March 2006, 22:03
miruna mai esti??

Cristy
20th March 2006, 22:06
te iubeste fata , vin-o pe forum :D

Emilio
20th March 2006, 22:09
omaRAPID: da-i un mesaj pe pm daca vrei sa vorbesti cu fata... sau te dai rapidist ca sa agati fete cu personalitate?

omaRAPID
20th March 2006, 22:11
mai e cineva de prin petrosani petrila vulcan plm este cineva"visiniu?
"

:)) nu mai is rapidist de 10 ani ce draq si am pretena tot rapidista:))

uitatziva pe natzional sa il vedetzi pe"razboinicu lumini:))))))))))))))" un prost conduce o multzime de prosti

Emilio
20th March 2006, 22:23
daca va uitati pe National Tv, schimbati fratilor programul

omaRapid: bine ai venit intre noi, rapidisitii de pe OLS!!!

Mihai
20th March 2006, 22:26
Mai bine ma uit "La bloc" decat la becali:happy Sau dati pe HBO ca e Rome un super serial, care prezinta roma prin ani 50 BC intr-un mod foarte spectaculos:)

adygrassoo
21st March 2006, 09:26
Ceva imi spune ca nu se va tunde chiar daca vom castiga cupa uefa ;))

Se va tunde.Nu are cum sa uite...Exista cinaeva care o sa ii aduca aminte......:) :happy /hello

miruna`
21st March 2006, 18:50
bine ai venit printre noi omaRAPID !!


in sfarsit cineva care e din VJ...doamne` ajuta.. k eram singura :)

rasheedkpenny
22nd March 2006, 10:22
Bine ai venit, oma! :)

Miruna, nu trebuie sa te simti in nici un fel complexata pentru ca erai singura din VJ... aici toti suntem rapidisti! Nu?

grande
22nd March 2006, 22:41
Cum fost primit Olaroiu pe Giulesti ?

Sunchase
23rd March 2006, 00:09
Cine e olaroiu ? :P cam asa..

rasheedkpenny
23rd March 2006, 09:23
Cum adica sa fie primit? A fost indiferenta din partea publicului... nu stiu daca stiau ca este la meci sau nu. Oricum episodul cu Razvan de pe Lia Manoliu nu s-a repetat cu Oli in Giulesti... pentru cine are ochi sa vada si urechi sa auda!

Emilio
23rd March 2006, 14:37
... si cap sa inteleaga....

miruna`
23rd March 2006, 14:55
=))...

acum noi suntem acuzati de rasism...doamneee!!
mie nu-mi vine sa cred cata prostie poate sa existe pe lumea asta...

stefy_deva
23rd March 2006, 14:59
noi acuzati d rasism?!?!?!?!?!?!d c?

HAI RAPID!!!!

rasheedkpenny
24th March 2006, 11:10
Chiar asa... noi acuzati de rasism? Miruna, stii mai multe? :)

grande
24th March 2006, 18:43
Pe noi ne pot acuza de rasism doar niste rasisti !!

miruna`
24th March 2006, 19:40
pai..ieri..sau alalteieri..am auzit la stirile din sport de pe Pro TV cum k noi, rapidistii l-am facut tzigan pe Balanel Jardel Nicolitza

si conform acestui zvon suntem acuzatzi de rasism...

grande
24th March 2006, 19:48
@ miruna

nu este vina noastra ,s-a nascut asa !:happy

Sunchase
24th March 2006, 19:49
Si sa fim seriosi cu stirile pro tv :|

Mihai
24th March 2006, 19:50
Cine l-a facut tingan pe banel? Eu nu am vazut nimic despre asta:)

miruna`
24th March 2006, 20:00
Si sa fim seriosi cu stirile pro tv :|


nu numai pe Pro Tv am vazut (si auzit) ci si in ziare am citit si aproape toate posturile Tv au transmis acest zvon...

Universal
24th March 2006, 20:25
:rolleyes:
@ miruna

nu este vina noastra ,s-a nascut asa !:happy


Depinde din ce punct de vedere iei conotatia tigan-poate fi si o injurie dar sa o luam romaneste- da,daca zici: tigane! este o injurie ,nimeni din aceasta lume nu poate nega acest lucru-
Ne-am nascut cu un pacat murim cu foarte multe

Telespan
25th March 2006, 07:23
nu numai pe Pro Tv am vazut (si auzit) ci si in ziare am citit si aproape toate posturile Tv au transmis acest zvon...



...was a good one Miruna!!!!
Hai k m-ai facut sa rid un pic , mediafax nu a spus nimic despre asta.
Was a joke or w'sup?

miruna`
25th March 2006, 09:10
uita-te mai bine la stiri si citeste cu atentie fiecare pagina din ziar !!!

miruna`
26th March 2006, 13:48
cine poate sa imi faca rost de un bilet la meci ...???? plsssssssssss

grande
26th March 2006, 16:29
vorbeste cu Emilio ca sigur te va ajuta ! :)

miruna`
26th March 2006, 16:52
da-mi plss id lui...!! dak il stii :D

grande
26th March 2006, 19:00
da-i un mesaj pe pm !

miruna`
26th March 2006, 19:20
i-am dat..
:D

rasheedkpenny
26th March 2006, 21:03
So, miruna... pana la urma ajungi la meci? :)

Datenshi
27th March 2006, 09:47
Nu banuiam ca se va ajunge la nebunia asta. Vreau si eu bilet. Mai poate rezolva cineva? :(

miruna`
27th March 2006, 14:47
n-am bilet !!!!! :((

deci nu am cum sa vin la meci...:(

dak ma poate ajuta cineva (adik sa imi faca rost de bilet) plss contact me ..id meu de mess e ultras_miruna

grande
27th March 2006, 15:58
Chiar nu este nimeni care o poate ajuta pe Miruna ?

Rapidistul la nevoie se cunoaste !!

miruna`
27th March 2006, 16:08
:((..se pare k voi sta acasa pe canapea cu sticla de sampanie in mana si cu vreo` 4-5 pungi de snacks`uri langa mine si ma voi uita linistita (?) la meci alaturi de catziva prieteni cu care voi iesi la sfarsitul meciului in strada sa sarbatorim cum se cuvine victoria !!! :D

grande
27th March 2006, 16:10
.....de joi si calificarea de peste o saptamana !

miruna`
27th March 2006, 16:16
da...ai dreptate..!! :)

rasheedkpenny
27th March 2006, 17:55
Din pacate ca sa iti iei bilet trebuie sa ai abonament sau sa demonstrezi ca esti rapidist... Eu am luat deja pe abonament 2 bilete, asa ca nu prea mai am ce face! :(

Datenshi
28th March 2006, 11:13
Miruna eu mi-am luat azi bilet pe abonamentul din tur si mai erau bilete. Daca vrei sa ti-l imprumut id-ul meu este bdann21.

rasheedkpenny
28th March 2006, 11:18
Miruna e la mare departare, ca altfel si-ar fi cumparat bilet... totusi merita incercat!

grande
28th March 2006, 12:59
Ne va arbitra o brigada de arbitrii din Germania ! sper sa nu fie suparati pe noi dupa eliminarea echipelor germane

miruna`
28th March 2006, 16:39
Miruna eu mi-am luat azi bilet pe abonamentul din tur si mai erau bilete. Daca vrei sa ti-l imprumut id-ul meu este bdann21.

ms mult de tot !!! dar am facut rost de bilet !!

va multumesc la totzi care ati incercat sa ma ajutatzi sa fac rost de bilet !!! dupa 1 sapt de rugamintzi si implorari am reusit sa fac rost de un bilet !!

asadar..ne vdm joi pe Giulesti la tribuna a2a sa sarbatorim cu totzii victoria!!!!!

miruna`
28th March 2006, 16:41
rasheedkpenny
LA MULTI ANI, MULTA SANATATE SI FERICIRE!!

cand vei sufla in lumanarile de pe tort stii ce dorinta sa iti pui..nu??:P

HAI RAPID!!!

Sunchase
29th March 2006, 09:36
Cu intarziere LA MULTI ANI rasheedkpenny & Dani Coman !!

Forza Rapid !!!

rasheedkpenny
29th March 2006, 09:50
Multumesc, multumesc! :)
N-am avut lumanari pe tort... dar dorinta e aceeasi!

O sa fiu si eu prezent la tribuna a II-a cu cativa forumisti: fia, Mihai, Darkslowstar, Tudose, Inter... speram sa fie o formula castigatoare! :)

Sunchase
29th March 2006, 09:58
Inter o sa aiba fular visiniu ? :D

rasheedkpenny
29th March 2006, 09:59
Nu stiu daca o sa aiba Inter fular visiniu... poate gasesc un fular cu Rapid si cu Hertha (alb-albastru).

grande
30th March 2006, 17:11
Mama mia ,ce emotii am ,dar sper intr-un rezultat bun in seara asta !

Hai Rapid !

miruna`
30th March 2006, 17:35
eu is in drum spre Bucuresti acum !!! :)

ne vdm pe stadion

HAI RAPID!!

grande
31st March 2006, 20:39
A fost un meci frumos ,rezultat echitabil si un comportament de fair-play al celor doua galerii !

ps :pacat ca a inchis threadul ,, poze Rapid-Steaua - cupa uefa ,, nu de alta dar poate mai erau si altii care vroiau sa posteze si alte poze

Sunchase
31st March 2006, 20:57
Poze si chiar comentarii. Nu stiu de ce a fost inchis :-??

rasheedkpenny
1st April 2006, 11:01
Am deschis thread-ul cu poze de la meci. Daca aveti poze, postati-le acolo. Trebuiesc micsorate ca sa le puteti atasa! :)

bmp 97.7 KB 1024 960
jpeg 117.2 KB 1024 960

Comentariile va rog sa le postati pe thread-ul "Rapid in Europa - vara 2005/primavara 2006"

Merci!

rasheedkpenny
5th April 2006, 09:37
Eu inca nu mi-am facut rost de bilet... voi?

fia
5th April 2006, 10:05
Eu am facut rost la tribuna 2, dar le-am si dat pentru ca nu vreau sa ma duc.... imi e tarshala sa nu ma pot bucura, sa stau printre atatia stelisti. mai bine acas ain fata televizorului cu o bere in mana. Si nici nu mai stau 5 ore pe stadion. Lasa ca merg in semifinala.

Emilio
5th April 2006, 12:18
Despre forumul OLS: mi se pare incredibil cum pot fi lasati unii sa treaca cu mesaje rasiste repetate fara sa primeasca macar avertisment, de ex. alpopa dar mai sunt si altii care scriu rrapid, rromani, pana de vultur, etc. Ca rapidist ma lasa rece prostiile astea dar daca sunt reguli pe acest forum, cred ca ele trebuiesc respectate. Acesti indivizi sunt lasati sa incite, sa provoace iar pe urma cand vine o reactie, pac, respectivul primeste ban.

rasheedkpenny
5th April 2006, 12:24
Da, este greu sa ii tii pe toti in frau. Si da, masurile nu sunt aplicate in mod egal, in acelasi timp. Dar pe termen mediu... se egalizeaza! :(
Emilio, daca tu ai un comportament civilizat, asta nu ii scuza pe alti rapidisti de comportamentul lor. La fel si in cazul stelistilor.

Emilio
5th April 2006, 12:43
De acord. Nu caut scuze pentru rapidisti. Pe de alta parte daca masurile nu sunt aplicate in mod egal, nu crezi totusi ca e normal sa apara anumite reactii?

Nu stiu cum se egalizeaza masurile pe termen mediu si la ce vor folosi --- meciul e maine.

Nu mai insist. Mersi oricum, am vazut postarea ta de pe threadul respectiv.

PS. acum am vazut ca unul dintre protejati a scris H'rapid ....

rasheedkpenny
5th April 2006, 14:23
Oricum vroiam sa-i scriu de ceva timp respectivului "ceva de dulce" mai ales ca il cunosc de la Forum Meetinguri. Daca ai vedea ce mielulsel este(cel in galben): http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=11850&d=1140829205

So, tu ai bilet la meci? Eu inca nu mi-am procurat... sa vad cum rezolv. Vreau sa stau cu rapidistii.

Emilio
5th April 2006, 15:00
am bilet la TV desi am inteles ca ar mai fi destule bilete la Liga ... in plus fata de cele 3000 initiale

AMICU'
5th April 2006, 15:47
am bilet la TV desi am inteles ca ar mai fi destule bilete la Liga ... in plus fata de cele 3000 initiale
eu am bilet la tv, dar nu stiu ce am facut ca am in sectorul stelistilor.Abia astept dupa meci sa ma felicite toti pentru calificarea Rapidului.
De fiecare data cand am vazut meciul dintre stelisti le-a mers rau, unii stelisti chiar nu mai vor sa vad meciul cu ei ca cica le port ghinion, dar eu nu ma lasa si gasesc mereu alti stelisti cu care sa vad meciul.
Ps:Anul trecut mi-am dat seama prea tarziu de faza si am vazut numai meciurile steaua 0-0 villareal si villareal 2-0 steaua,intre ei.Iar anul asta doar meciul steaua0-0 betis, daca mai mergeam si la retur cu ei jucam la sevilla maine.Asa ca dupa un Rapid1-1steaua, vazut dintre ei, astept ca maine sa se confirme regula si sa ne calificam

black_bird
5th April 2006, 16:15
As avea si eu o intrebare pt voi suporteri rapidisti ''cum adica singurii impotriva tuturor '' ,cand voi sunteti infratiti cu galeria timisoareai,va rog frumos lamuriti-ma si pe mine.:rolleyes:

fia
5th April 2006, 16:25
Tine de istorie, poti sa citesti aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9084

Cu galeria Timisoarei nu suntem infratiti chiar de asa de multa vreme, sintagma "singuri impotriva tuturor" este mult mai veche

rasheedkpenny
5th April 2006, 17:33
black_bird, mai bine te abtii sa faci valuri pe aici. Din alte thread-uri am observat ca nu poti sa discuti civilizat...

black_bird
5th April 2006, 17:35
:mda: las-o ma draq cum adica nu sunteti infratiti cu galeria timisoareai cand voi v-ati dus la meciul steaua poli aek la poli in galerie

Emilio
5th April 2006, 17:35
Rasheed: Eu chiar ma intreb daca nu cumva nick-ul este inventat expre' de niste "amici" stelisti.... asa pentru meciul de maine....

zic ca n-are sens sa-l bagam in seama

rasheedkpenny
5th April 2006, 17:37
“Singuri impotriva tuturor”

A fost strigatul de lupta al fanilor, insa, din pacate, mai mult o constatare decat un slogan. Este modul in care s-ar putea rezuma o buna bucata din istoria clubului. A fost vremea cand, dupa caderea cortinei de fier, Rapid lupta cu armele sportivitatii, cu forte inegale, in fata cluburilor departamentale sustinute din rasputeri de autoritati. Jucatorii cei mai valorosi erau "inrolati" prin metode oculte, lasand echilibrarea balantei in seama entuziasmului si daruirii cu care jucau in meciurile directe rapidistii. Pentru acestia din urma, o victorie impotriva mai marilor zilei valora mai mult decat un campionat. Iar, cum avea sa constate mai tarziu, Ion Ionescu, "oamenii din cartier munceau cu mai multa tragere de inima si pareau mai fericiti in acea saptamana". In vreme ce altii alergau dupa "performante" cu orice pret, Rapidul "se multumea" cu titlul de cea mai iubita echipa din Romania. Fara a fi o fatalitate, "Singuri impotriva tuturor", a devenit, in timp, un titlu de glorie, semnificand neimplicarea in jocuri de culise, cultul pentru fair-play si ideea de competitie.

That was then, this is now! Ti-a explicat si fia foarte clar despre ce e vorba!

AMICU'
5th April 2006, 18:54
As avea si eu o intrebare pt voi suporteri rapidisti ''cum adica singurii impotriva tuturor '' ,cand voi sunteti infratiti cu galeria timisoareai,va rog frumos lamuriti-ma si pe mine.:rolleyes:
in ultimul timp am ramas cam singurii care ne luptam cu , echipele comuniste.
Pai ce echipa mai termina pe primele locuri an de an (in afara de comuniste)?
Rapidul se lupta cam singura cu ei.In timpul acesta le-a suflat comunistilor 2 titluri, 3 supercupe si 2cupe.

grande
5th April 2006, 20:55
Din pacate nu pot vedea meciul :headbang: ,asta din cauza serviciului ,mi-au refuzat concediul !
Oricum meciul am sa-l inregistrez ,dar stiind rezultatul nu mai este asa de palpitant !
Sper ca prin postarile voastre sa ma tine-ti la curent cu absolut totul despre acest meci !

merci si Hai Rapid !!:)

fia
6th April 2006, 08:20
Gratie lui rasheed, am si eu acum un bilet la tribuna 1, si voi putea vedea si eu meciul asa cum se cuvine, intre rapidisti :)
Hai RAPIDUL!

grande: http://www.meciulmileniului.ro/

Inscrie-te cat mai e timp, ca sa poti vedea meciul :)

rasheedkpenny
6th April 2006, 09:33
Cu placere fia! Ne vedem diseara!

Nici nu stiam de link-ul respectiv. Pentru cei de afara care nu vor vedea meciul...

grande
6th April 2006, 11:56
meciul va fi transmis in direct si de canalul german DSF !!

sun
7th April 2006, 16:12
Rapid a avut pana ieri in ograda 2 iepurasi mari si grasuti , si unul ceva mai pricajit , dar cu potential

Aseara unul din iepurasii grasuti a evadat ( sa nu spunem murit ) , si astfel Rapid a ramas cu 2 iepurasi ... ;) Dar cine "fuge" dupa 2 iepuri .... daramite 3 ...

As fi vrut sa va doresc bafta in Cupa , dar va doresc doar bafta cu Dinamo :P

AMICU'
7th April 2006, 17:41
te-ai ratacit cumva?
Hai fa-ti vand de aici....

AMICU'
7th April 2006, 17:45
Rapid a avut pana ieri in ograda 2 iepurasi mari si grasuti , si unul ceva mai pricajit , dar cu potential

Aseara unul din iepurasii grasuti a evadat ( sa nu spunem murit ) , si astfel Rapid a ramas cu 2 iepurasi ... ;) Dar cine "fuge" dupa 2 iepuri .... daramite 3 ...

As fi vrut sa va doresc bafta in Cupa , dar va doresc doar bafta cu Dinamo :P
Esti intr-o continua eclipsa totala.

fia
7th April 2006, 17:48
Nu va dati batuti o clipa
Invatati acest refren
Imnul nostru de echipa,
Glasul rotilor de tren.

m.fisto
8th April 2006, 01:48
mi-a placut atitudinea timisorenilor (pacat ca nu am putut sa fiu si eu acolo)
nu pot sa fiu ipocrita
nu stiu sa par ce nu sunt
ca una care a fost lovita in ghencea (si asta la 14 ani, cand nici macar nu stiam sa injur :rosu: ) de un nemernic – raman anti-steaua pana la moarte
de fapt, pornind de atunci, stelistii pt mine nu sunt oameni
sunt doar stelisti…
un blestem cu care tb sa traim
dar care ne face sa ne intoarcem mereu mai puternici


respect pentru rapidistii de pretutindeni

Evilflame
9th April 2006, 00:44
Salutare...ce sa va zic?...am gasit forumu asta recent...ma cheama Marry,sunt din Nasaud(BN) si am crescut intr-o familie de rapidisti.. RAPID-ul pentru mine se afla pe cel mai inalt piedestal si mi-e la fel de indispensabil precum aerul. Va salut si va respect pe toti cei care iubiti aceasta echipa minunata! :) /hello

grande
9th April 2006, 00:52
Bine ai venit printre noi Evilflame !

Hai Rapid !

Emilio
9th April 2006, 12:27
In 1989, meciurile Rapidului de acasa cu Steaua si Dinamo s-au jucat pe stadionul 23 August (azi Lia Manoliu), motivul oficial fiind acela ca nu se putea garanta protectia spectatorilor si a echipelor adverse pe Stadionul Giulesti. Va dati seama ca asta era o gogoasa caci in regimul comunist nu s-a pus niciodata problema asta, dar in anul de gratie 1989, frica regimului de rascoale po****re era extrem de mare.

Lasand acest aspect la o parte, Rapid a pierdut atunci cu 8-2 in fata Stelei. Era un meci intre David si Goliath in care a invins favorita lui Ceausescu - Goliath. Nu insist pe furturile de jucatori pe care se baza succesul Stelei sau pe faptul ca Van Basten si Gullit au razbunat Rapidul la meciul imediat urmator al Stelei. In acel an, Rapid a ajuns din nou in B, trimis acolo la ordin politic.

S-a schimbat ceva la Steaua? Eu zic ca nu. In 1989 stelistii se bucurau la acel 8-2 alaturi de fiul lui Ceausescu, echipa lor fiind echipa unui dictator analfabet. Eu nu am inteles nici pana azi cum de se puteau ei bucura la acel 8-2. Imi aduc si acum aminte de bucuria de pe fetele lor alaturi de fiul dictatorului analfabet. Dictator care nu dadea lapte si paine po****tiei dar care le-a garantat o echipa (Steaua) dar si niste adversari care se pretau la un campionat in care Steaua sa aiba 125 de meciuri consecutive fara infrangere. Nu le dadea paine dar le dadea mai mult circ in compensatie. Azi Steaua este echipa unui fost cioban si actual analfabet si golan care se viseaza un viitor dictator de succes. Diferenta nu este deci prea mare iar publicul este acela facut la TV din succesul umflat cu pompa in perioada ceausista. Tot lihniti de foame dar cu circ destul - nu neaparat la stadion cat mai ales in afara lui pe la OTV.

Ceea ce vroiam sa spun e ca, daca ne uitam unde eram cu 17 ani in urma si unde suntem acum, am facut pasi enormi.

Acum am iesit cu fruntea sus din sferturile Cupei UEFA fara sa fim infranti de catre Steaua.

Echipa Rapid s-a transformat in societate pe actiuni, la echipa venind personalitati respectabile din mediul de afaceri iar banii negri, practicile evazioniste si lipsa de bun simt prezenta in campionatul lui Mitica vor fi lasate in ofsaid.

Rapid are toate sansele sa poata mai mult in anii ce vin. Ceea ce am inceput in 1923 si am reusit sa mentinem timp de 83 de ani incepe sa dea roade. Clubul Rapid a iesit din adolescenta si a ajuns la maturitate.

Sunt mandru ca sunt rapidist.

Datenshi
9th April 2006, 15:48
Mda, pacat ca a avut o pubertate rebela. 83 de ani sunt totusi cam multi. Stiu ca voi fi injurat de multi, dar haideti sa terminam o data pentru totdeauna cu lamentarile astea pt. ca nu fac bine nimanui, mai mult zic eu ca prejudiciaza imaginea clubului. Eu sper ca aceasta schimbare si asa-zisa ajungere la maturitate sa aduca doua lucruri: o vedere spre viitor, nu spre trecut si mentalitatea de invingatori.

Hai Rapid!

Emilio
10th April 2006, 01:01
care lamentari Penny? Tu vezi ca se lamenteaza cineva p-aici?

rasheedkpenny
10th April 2006, 10:22
Nu e vorba de lamentari, ci de orientare spre viitor.
De acord ca am avut un trecut in care am fost persecutati, dar sa nu continuam aceleasi idei la nesfarsit. Sa pastram pentru noi aceste foste neajunsuri, sa nu mai iesim "la inaintare" cu aceste lucruri.
Efortul nostru trebuie canalizat pentru obtinerea de performante in viitor. :) Si aceste lucruri incep sa prinda un contur, mentalitatea jucatorilor, rezultatele de anul acesta, viitorul RAPID S.A., etc.

FORZA RAPID!

Datenshi
10th April 2006, 10:38
Emilio, a raspuns rasheed pt. mine, cam la asta ma refeream. Un lucru frumos pt. inceput ar fi sa nu mai stea Vama pe banca de rezerve, dar nu cred ca se va intampla.

Emilio
10th April 2006, 11:58
Eu zic ca ar fi o greseala ca trecutul sa va lase indiferenti. Poate nu ati fost la acel meci din 1989 Rapid - Steaua (2-8!!!) si fericiti sunteti voi ca nu ati trait in acele vremuri.

Ieri la meciul Dinamo - Steaua se spunea "eternul derby" la TVR. Pe mine ma deranjeaza o astfel de exprimare. Daca pe voi nu, e treaba voastra.

Iar de fiecare data cand joaca Rapid cu Steaua sau cu Dinamo prin ziare apare aceeasi caseta tehnica cu rezultatele dintre cele 2 echipe, din care reiese clar cum ca Dinamo si Steaua ne-au cam batut de cand jucam cu ele. Si inca la scor. Si chestia asta, ca rapidist dar si ca om care iubeste fair-play-ul, ma deranjeaza.

Tocmai ca vorbim de viitor si stiu cum arata viitorul trebuie sa clarificam chestiile astea din trecut.

Eu am mai spus-o (caci d-aia am deschis si threadul cu Rapid SA) ca succesul echipei intr-o economie de piata depinde de numarul de suporteri. Cu cat ai suporteri mai multi cu atat o echipa atrage mai multi bani (televizari, marketing, etc) --- cu cat atrage mai multi bani cu atat poate achizitiona jucatori mai buni, aduce antrenori mai buni la echipa, etc.

Dar daca noi ne multumim sa auzim la TV de eternul derby Steaua - Dinamo iar orice stelist sau dinamovist ne da in cap cu palmaresul, nu credeti ca avem sanse mai mici sa atragem suporteri la Rapid?

Este un cerc vicios: suporteri - bani - rezultate - suporteri si d-asta spun eu ca e o greseala sa nu le amintim de trecutul lor hidos ori de cate ori avem posibilitatea.

Asta este o problema de viitor, nu de trecut. Eu asa vad lucrurile. Daca gresesc, mea culpa.

Datenshi
10th April 2006, 13:51
Pai suporterii vin functie de performantele recente. De pilda anul asta, cu parcursul bun din cupa uefa, cred ca va aduce un plus de simpatie fata de club. Nu ma lasa indiferent istoria, dar nici nu e bine sa apelam tot timpul la ea in lipsa de argumente. Argumentele ar trebui sa fie jocul si performantele echipei in momentul asta. Au trecut 16 ani de la revolutie si noi am luat 2 titluri. Bune si alea :D, dar ar fi trebuit sa fie mai multe ca sa avem cu ce sa le scoatem ochii. Nu-mi ramane decat sa sper ca noua formula va incerca sa cresca performantele prin investitii si o mentalitate mai buna.

Emilio
10th April 2006, 14:19
Pai suporterii vin functie de performantele recente. .

ar fi trist si am avea un fotbal sarac daca ar fi numai in functie de performantele recente... care evident isi au rolul lor.

rasheedkpenny
12th April 2006, 13:32
Emilio, tu pe unde stai la meciuri? In Tribuna I, Tribuna II, la peluze? Poate ne vedem diseara la meci. O sa fiu alaturi de alti forumisti pe stadion! :)

grande
12th April 2006, 13:40
Sant un pic invidios pe voi :)
Ce mi-ar place si mie sa fiu alaturi de voi diseara ,dar asta-i viata !

cu alta ocazie !!Ø

HAI RAPID !

rasheedkpenny
12th April 2006, 13:42
Da grande, dar se compenseaza. Tu nu trebuie sa traiesti in "eterna si fascinanta Romanie"... chiar daca Rapidul iti e departe (ca distanta)!

Diseara o sa fie nasol daca nu se schimba vremea. Acum ploua destul de naspa in Bucuresti!

grande
12th April 2006, 13:59
Am vazut si eu la stiri acum pe PROTV ce nenorociri fac ploiile astea prin tara !
In Giulesti poate sa ploua, ca vorba aia avem gazon de talie europeana !

Apropo , aveti voie sa intrati cu umbrele la meci ? ma refer aici la deciziile luate de ei impotriva actelor de huliganism !

Sper sa le demonstram ca nu facem parte din aceasta categorie !

fia
12th April 2006, 14:24
Da se poate intra cu umbrele, cel putin pana anul asta s-a putut si nu cred ca o sa fie absurzi.
O fi gazonul din Giulesti cel mai bun din tara dar nu rezista chiar la potop! Anul trecut meciul cu Iasi-ul s-a amanat o zi din cauza ploiii torentiale.
Eu unul ma duc cu o umbrela cat toate zilele cu batul de metal si cu varf ascutit, si sa dea dracul sa nu ma lase sa intru sa vezi ce urat fac.

RAMMSTEIN
12th April 2006, 15:08
ploua la Bucuresti?

fia
12th April 2006, 15:13
Destul de tare, as incadra chiar la torential, cel putin aici la mine in centru :D

grande
14th April 2006, 21:15
Fratilor ,a disparut Miruna de pe forum !
ce-o fi cu ea ? :)

miruna`
15th April 2006, 11:45
eeeeeh..nu scapati voi asa repede de mine..:D

in ultimu` timp nu prea am avut timp sa intru pe forum...:P...am si eu treburile mele..

andreiush
15th April 2006, 11:46
Ce treburi ai Miruna? :D Auzi la ea... treburile ei :P

miruna`
15th April 2006, 11:52
pai...a trebuit mai mereu sa ma intalnesc cu niste fete k vrem sa ne facem brigada la Jiul...:D..
si..stitzi voi...treburi d`astea...sa ne facem banner si ceva mesaje pt meciu` cu Dinamo..:P

grande
15th April 2006, 16:19
pai...a trebuit mai mereu sa ma intalnesc cu niste fete k vrem sa ne facem brigada la Jiul...:D..
si..stitzi voi...treburi d`astea...sa ne facem banner si ceva mesaje pt meciu` cu Dinamo..:P
Poate ne trimiti si noua niste poze cu voi !:)

miruna`
16th April 2006, 09:34
cu siguranta !!
da` prima data sa ne facem banneru` si etc...la meciu` cu Dinamo crek ne facem aparitzia...sper sa debutam cu dreptul !!!

BrasovFans
16th April 2006, 20:00
Poli Iasi - Rapid 1-4. Forzza Rapid. Forzza FC Brasov!