PDA

View Full Version : Offtopic: Intre noi, rapidistii...



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21

Datenshi
9th March 2010, 20:55
Nenorocitule, daca pierdem si meciul cu AEK la masa verde, inseamna ca ai atins culmea imbecilitatii. Are dreptate Gigi cand te face tigan, din cauza ca te-ai tiganit cu Siman doua luni e posibil ca munca jucatorilor si a suporterilor sa fie irosita. Ar fi al 4-lea meci pierdut la masa verde intr-un deceniu, cred ca e record mondial pentru o echipa din prima liga. Din astea 4, 3 le-ai avea pe constiinta.

Asta i-am comunicat lui georgica pe blog, nu cred insa ca va ramane mult acolo. :D

Melcyah
10th March 2010, 17:21
E incredibil :( iar pierdem cu 0-3 la masa verde. Eu unu nu sunt pentru aceasta sanctiune. Totusi Varga si Balan au jucat ca asa a zis LPF, NU? Atunci de ce nu isi dau ei demisia de incompetenti ce sunt ci iar ne iau noua 3 puncte :(

cristy1110
10th March 2010, 19:14
am vazut ca jj al nostru a declarat ca Bogdan Stancu nu a fost accidentat si ca nu i sa dat voie sa vina la convocarea Under23...
in conditiile astea este posibil ca Razvan sa nu mai convoace niciun stelist,ceea ce mi se pare normal,indiferent de echipa pe care o simpatizez...

Hingherul
10th March 2010, 21:44
deci acum trebuie sa va fie si mai mare dorinta de razbunare pe caini.
au profitat de necazul vostru si v-au sarit in clasament :D

Datenshi
10th March 2010, 22:03
E incredibil :( iar pierdem cu 0-3 la masa verde. Eu unu nu sunt pentru aceasta sanctiune. Totusi Varga si Balan au jucat ca asa a zis LPF, NU? Atunci de ce nu isi dau ei demisia de incompetenti ce sunt ci iar ne iau noua 3 puncte :(

Asta zic si eu, sa le dea LPF-ul 3 puncte timisoarei, de la ma-sa lui Dragomir. Eu vad stampila LPF si RApid trecut pe foile jucatorilor, de ce mortii masii s-a razgandit in ziua meciului? Cu ce ii are Iancu la mana? Au dat o instiintare la alibi in ziua meciului ca nu recomanda folosire jucatorilor si acum zic ca nu a fot corect, desi stampila LPF e acolo.

samar
10th March 2010, 22:19
Bre,voi nu intelegeti ca Dragomir vrea sa spele greseala comisa de Sandu si ai lui cand s-a decis abusiv ca Timisoara sa ramana fara palmares si sa-si schimbe numele si culorile?!!!
Noi suntem niste victime colaterale,ca de obicei:sleep:

Melcyah
10th March 2010, 23:54
Asta ca si anu trecut, Mitica luada ca Rapid are cea mai frumoasa si disciplinata galerie dar tot noi am primit cele mai mari amenzi :-w si suspendari.

Vladek
11th March 2010, 10:45
Urata povestea asta cu Timisoara. Regret ca mereu pica bolovanul in capul Rapidului. :(

Grecu_
11th March 2010, 11:02
Mie nu prea imi place ca ai mei ii acuza pe timisoreni pentru actiunile lu' jabba. De parca se simte cineva reprezentat de jigodiile din fruntea cluburilor.

In rest, de acord cu Datenshi, mai bine in liga a 4-a, dar scapati de cancer.

Bumbescu
11th March 2010, 11:07
Bre,voi nu intelegeti ca Dragomir vrea sa spele greseala comisa de Sandu si ai lui cand s-a decis abusiv ca Timisoara sa ramana fara palmares si sa-si schimbe numele si culorile?!!!
Noi suntem niste victime colaterale,ca de obicei:sleep:

Sunteti victimele utecistului. Mizerabilul a mers si merge intotdeauna pe ideea ca in romanica orice e posibil, totul se aranjeaza.
De data asta nu i-a mers, nu pt ca mitica ar fi un monument de corectitudine(Doamne fereste), ci pt ca respectivului pur si simplu i-a fost frica.
Victimele de fapt sunt varga si balan, care au nimerit intre un nemernic si un autist(siman). Siman asta de fapt ar trebui dat afara din fotbal, pe motiv ca e mult prea idiot.

Cristy RVD
11th March 2010, 11:39
In rest, de acord cu Datenshi, mai bine in liga a 4-a, dar scapati de cancer.

corect :ok:

Charon
11th March 2010, 11:54
Singurii care au picat prost in cazul asta sunt jucatorii,noi primim ce meritam!

Elphax
11th March 2010, 12:19
mie imi pare rau ca a fost cu noi meciul asta si ca apare tensiunea asta

dar va ganditi cum era daca Iancu nu zicea nimic, si peste o luna MM sau Borcea faceau plangere si se pierdeau vreo 4-5 meciuri cu 0-3? atunci sa fi vazut scandal

Copos si cei de la LPF sunt de vina, nu jucatorii, nu suporterii, nu alte echipe

samar
11th March 2010, 14:06
Ma intreb retoric,daca acest meci era castigat de Timisoara,mai inainta jabba contestatia asta vis a vis de legitimarea celor 2 jucatori si mai invoca respectarea regulamentelor???:rolleyes:

samar
12th March 2010, 18:44
http://www.sportm.ro/Fotbal-intern/8066.html

Datenshi
16th March 2010, 09:06
http://www.youtube.com/watch?v=VWWwzkdNKdA

Tyler Durden
18th March 2010, 12:32
Bai, deci in seara asta toata lumea pe Giulesti. E timpul sa ajungem pe primul loc si acolo sa ramanem!:drak:

samar
18th March 2010, 14:25
De mult nu te-am mai vazut atat de optimist :D

Dane...tu mergi bre la meci sa incurajezi echipa 95 de min asa cum se cuvine?!!:evil:

Tyler Durden
18th March 2010, 16:35
De mult nu te-am mai vazut atat de optimist :D



Sper sa nu fie de rau...:shocked:

samar
18th March 2010, 16:40
Sper sa nu fie de rau...:shocked:

Si eu sper....:rolleyes:

Tyler Durden
18th March 2010, 16:45
Cand vin diseara de la meci, sa fie toata lumea pregatita sa cante: Cine e pe primul loc, cine e pe primul loc...:D

Marius
18th March 2010, 16:58
ce ma, te-a invitat ala la oficiala? :D

Tyler Durden
18th March 2010, 17:02
Da ma, Gigi, dar nu Becali, ci Corsicanu'...:D

Mai traiesti?:P

Marius
18th March 2010, 17:15
pai de ala ziceam si io mah :D

traiesc, traiesc, doar n-oi muri din atat

Tyler Durden
18th March 2010, 17:17
Pai ala e surghiunit de autoritatile cele rele, se uita le meci de pe teatrul Giulesti.:D

Hai ca am fugeat le meci.

Datenshi
18th March 2010, 19:57
De mult nu te-am mai vazut atat de optimist :D

Dane...tu mergi bre la meci sa incurajezi echipa 95 de min asa cum se cuvine?!!:evil:

Nici nu am plecat de la birou, deci... :(

Bumbescu
18th March 2010, 20:23
Bai, aveti grija sa nu ne dezamagiti, avem incredere in voi....:D

Datenshi
18th March 2010, 20:40
Prietenii la nevoie se cunosc. Nu v-a dezamagit nici Dinamo ieri, noi nu putem sa ne lasam mai prejos. :D

Tyler Durden
18th March 2010, 23:15
Ce jeg de meci, jucatori de divizia B, antrenor de divizia C. FMM Copos!!!

Marius
18th March 2010, 23:15
si ti-am zis bah sa nu pui botu' la o invitatie de la ala :(:(

Tyler Durden
18th March 2010, 23:20
Asta ar mai trebui, sa ascult de un stelist! :D

Marius
18th March 2010, 23:28
pai evitai teatrul ala ieftin :D

Charon
18th March 2010, 23:31
concluzia, bai Tyler e doar una:stai dracu acasa ca-i deochi pe capriori!:D

Tyler Durden
18th March 2010, 23:53
Cred ca stiu unde a fost problema, nu trebuia sa stai la tb2, ci la peluza! De aici ni s-a tras totul.

Charon
19th March 2010, 00:05
esti debusolat,trebuia sa te uiti dupa muschi,sigur gaseai Nordul!:happy

Bumbescu
19th March 2010, 09:04
Bai, aveti grija sa nu ne dezamagiti, avem incredere in voi....:D

Si.....nu ne-ati dezamagit....:happy

Ulysses
19th March 2010, 09:45
Iar n-ai pus la pariuri Bumbescule, dadeai lovitura:D

samar
19th March 2010, 16:34
Cred ca stiu unde a fost problema, nu trebuia sa stai la tb2, ci la peluza! De aici ni s-a tras totul.

Eu cred ca problema a fost optimismul tau exagerat..stii ca te-am avertizat indirect :D

Datenshi
19th March 2010, 17:15
Si.....nu ne-ati dezamagit....:happy

Cobe ce esti.

Charon
19th March 2010, 17:16
Bre,invatati de la Don Marquis : Un optimist este un om care nu are prea multa experienta!:D

Bumbescu
19th March 2010, 18:06
Cobe ce esti.

Am impresia ca sunt cel mai rapidist dintre voi, am patruns cel mai bine spiritul rapiduletului....:D
uly@ mda:mda:......desi nu cred ca era o cota prea buna pt victoria astrei....pana la urma cred ca s-au prins multi cum sta treaba cu farmecul vietii:P:D

Datenshi
22nd March 2010, 18:47
V-ati gandit la un cadou pentru sambata? :D

samar
22nd March 2010, 18:51
Cu ce ocazie?! :mda:

Datenshi
22nd March 2010, 18:56
Vaaaai, nu stii ce e pe 27 martie?

samar
22nd March 2010, 18:59
Sa nu-mi spui ca e ziua lui Cocosel... ca nu vreau sa ma prinda nepregatita :D
Nici Unirea nu s-ar compara cu un astfel de eveniment :P

Datenshi
22nd March 2010, 19:00
Vezi ca te-ai prins? :D

samar
22nd March 2010, 19:04
Pai de ce n-ai zis bre mai devreme ca sa avem timp sa pregatim tot tacamul? :D

Deci,pe langa surpriza noastra va mai avea parte si de un cadou din partea echipei,si anume,esecul cu Craiova de pe teren propriu si astfel se va consemna cel de-al doilea esec de pe Giulesti Arena.De asemenea,nu va lipsi binecunoscuta ploaie cu precipitatii....:evil:

Charon
22nd March 2010, 19:20
o serenada sub balcon,se canta la Kalashnikov....:rock:

Hingherul
22nd March 2010, 22:21
felicitari bre! un meci bun in care ati dominat copios culminat cu o victorie pe deplin meritata. odata cu Lacatus ati castigat si un mare antenor care ......ops, credeam ca-s pe threadul Vasluiului :D

da am ceva si pentru voi.....La multi ani coposului! sa va traiasca si sa va bucurati de el :D
:dance:/OLE/:dance:

Razor
22nd March 2010, 22:23
Numai noi am putea avea sansa sa trecem pe primul loc , iar 2 etape mai tarziu sa fim aproape de jumatea clasamentului...clasic.

Cristy RVD
22nd March 2010, 22:28
Pai de ce n-ai zis bre mai devreme ca sa avem timp sa pregatim tot tacamul? :D

Deci,pe langa surpriza noastra va mai avea parte si de un cadou din partea echipei,si anume,esecul cu Craiova de pe teren propriu si astfel se va consemna cel de-al doilea esec de pe Giulesti Arena.De asemenea,nu va lipsi binecunoscuta ploaie cu precipitatii....:evil:

al 2-lea in returul asta poate...

cu o victorie cu astra, cu Varga, Balan si Sapunaru ne bateam cu sanse la titlu, iar acum am ajuns pe locul 7.

Ii iertam totusi daca batem steaua si dinamo.

Datenshi
22nd March 2010, 22:32
Cristu, ai senzatia ca daca-i aveam pe Messi, ROnaldo si Ferdinand, Maneaua stia ce sa faca cu ei? Tot turca jucam, doar ca mai cresteau sansele sa mai apara vreun sut din ala prin care sa castigam norocos. Cu Hizo jucam decent si fara Varga, Balan si Sapunaru, si in primul rand aveam multe ocazii, multe goluri. In returul asta nu stiu daca am avut o ocazie pe meci in medie. E absolut rusinos.

Melcyah
22nd March 2010, 23:35
Eu as vrea sa il intreb pe Manea care e rolul unor jucatori de pe teren si de ce tine pe unii pe banca...

Datenshi
22nd March 2010, 23:37
Pai a vrut sa mai bage din aia de pe banca, dar s-au ginit arbitrii. :D

Tyler Durden
23rd March 2010, 10:48
R.i.p.

Marius
23rd March 2010, 10:49
gigi? :D

Tyler Durden
23rd March 2010, 10:50
Nu, din pacate pentru Romania nu era ptr. el.

Marius
23rd March 2010, 10:54
esti rau ma :(

Tyler Durden
23rd March 2010, 10:55
Ce ciudat! de la o vreme toata lumea imi spune asta...:D

samar
27th March 2010, 13:16
Sa traiti preteni :yeah:

Care mergeti la meci?!

Am auzit ca vine Andone antrenor :cool:

Hingherul
27th March 2010, 23:32
bre mamico...zisei sa te citez :D

Buey...ati jucat JALNIC :D

Datenshi
28th March 2010, 01:39
Ba, macar noi am avut ocazii cu Craiova, mari. Din nimereala, dar am avut. Voi nu ati avut nicio ocazie cu Pandurii si ati luat un punct. Daca va tine bulanul luati si campionatul. Daca noi eram la fel de norocosi ca voi castigam CL. De doua ori.

http://www.thoughts.com/anticopos/blog/podul-de-piatra-s-a-daramat-523080/

samar
28th March 2010, 14:41
Mi-ai luat vorba din gura, Dane!!!

Aseara n-am avut puterea sa-i raspund pt ca eram extenuata dupa asa un meci:sleep:

Hingherul
28th March 2010, 15:39
Ba, macar noi am avut ocazii cu Craiova, mari. Din nimereala, dar am avut. Voi nu ati avut nicio ocazie cu Pandurii si ati luat un punct. Daca va tine bulanul luati si campionatul. Daca noi eram la fel de norocosi ca voi castigam CL. De doua ori.

lasa ca si noi cand ne-am inceput decaderea tot mai zvacneam cu vreo ocazie-doua... e inceput clar de sfarsit si la voi. zici ca s-au vorbit toti patronii cluburilor sa-si desfiinteze echipele. :rosu:

delaoltenia
28th March 2010, 18:41
Ce facurati bre?...aveti un lot bun,da' degeaba.

samar
28th March 2010, 19:01
N-avem antrenor bre :( si in plus,multi mercenari....:sleep:

delaoltenia
28th March 2010, 19:07
Parerea ta,eu zic ca aveti un lot foarte bun.Vorba lu' gigi,magie neagra sau farmece. :D
Nu pune la suflet,astea-s trecatoare.

Melcyah
29th March 2010, 18:30
@ Samar...mercenari...bine aci includ pe Grigorie, Cecinia...ca nu poti spune ca Spadacio, Helder, Matici, Ciz, Bozovici nu joaca fotbal...si da nu avem antrenor...daca tot vrea Copos sa ne faca pe plac cu antrenor rapidist sa il aduca atunci pe Sumudica sau Moldovan :D cred ca ar veni oricare in secunda 2 la noi. Apoi m-am saturat sa vad 1 atacant pe teren..poi normal ca toate echipele tin de Ionita cu 2 fundasi, plus ca primeste mingi foarte aiurea, de ce l-am adus pe Gaurach? sa joace 10 minute pe meci si sa aud ca zic astia ca nu confirma...poi de cat sa il vad pe Raduta ca se zbate ca pestele in ocean mai bine as juca cu Gaurach ( cred ca ii gresesc numele :P )

Si da Copos trebuia sa il aduca pe Cretu :D asta ajunge la 30+ goluri marcate in liga in care joaca :(

Si Dario are dreptate avem lot dar nu este bine pus in evidente si principala vina este lipsa de tactica.

Datenshi
29th March 2010, 18:44
desi Cretu joaca in liga 3, sunt convins ca era peste Raduta. Dupa meciul cu Astra, nu stiu ce mai cauta in teren, si 90 min.

Ia uitati ce declara javra:
http://rapidisti.gsp.ro/stiri/18963/copos-a-sosit-timpul-pentru-o-schimbare-in-maniera-de-lucru-din-giulesti.htm?p=2#comentarii

Trim0b
29th March 2010, 22:08
cica a semanat Ando,Doamne ajuta sa scapam de manea

Tyler Durden
29th March 2010, 22:47
Vorba filmului...prea tarziu.

Datenshi
29th March 2010, 22:59
Trim, ti-a dat corsicanu' sms? Nu e confirmat nimic.

Tyler Durden
29th March 2010, 23:01
Nu bre, mi-a dat mie, mi-a spus ca daca mai esti carcotas, te convoaca in parcul I.O.R. la o lupta la bustul gol.

Datenshi
29th March 2010, 23:05
Nu-i exclus, am inteles ca ii mai convoaca pe astia carcotasi.

samar
30th March 2010, 17:29
Am ascultat acum convorbirea de la gsp tv in care Andone a spus ca nu va refuza o oferta pe termen lung de la Copos pt ca el nu e antrenor de 2 luni!!!
A mai zis totodata ca a fost sunat si de Corsicanu care l-a asigurat ca nu va fi injurat de suporteri :happy

@Dane...Corsi ii convoaca pe carcotasi pe terasa stadionului (am vazut eu) :D

Tyler Durden
30th March 2010, 23:09
Corsi nu are nicio vina, de vina e conducerea inexistenta. Din cauza ca nu exista voci reprezentative, apar astfel de voci de la periferie...

Datenshi
31st March 2010, 08:43
Ce conducere de *****, mai mult au facut scandal Siman, Jiji si Borcica in cazul asta cu Varga si Balan decat "ai nostri". Ar fi trebuit sa se pise si pe liga si pe aek la cazul asta, ei stau ca niste fraieri insa.

Melcyah
31st March 2010, 09:44
Ce ar fi sa nu mai accepte liga pe Poli in divizia A ca doar...stim cu totii cum au ramas :P

Hingherul
3rd April 2010, 11:25
neata bre! ce face facoceru`, pupa sau nu steagu`? :D

Novac
3rd April 2010, 11:30
Pupa,pupa cum sa nu pupe?

Facocer ai? :happy

grande
3rd April 2010, 11:47
pupa sau nu steagu`? :D

mai bine ne-ar pupa in plua ,asta nu sta mai mult de 3 etape :ok:

Datenshi
3rd April 2010, 13:56
grande, pe bune acum, preferi un antrenor decent pe banca sau un acefal a carui singura calitate e ca ajucat pe la Rapid?

Hingherul
3rd April 2010, 14:04
deci pupa! :D

Datenshi
3rd April 2010, 14:12
Nu pupa ma nimic, cica numai pe aia de la steaua i-am pus sa pupe steagu' si oricum ne-au adus ghinion.

Hingherul
3rd April 2010, 14:15
m-am linistit. credeam ca pleaca si asta la Urziceni :D

delaoltenia
3rd April 2010, 21:34
Fie ca Sfintele Sarbatori Pascale sa va lumineze sufletul si casa, sa va aduca numai bucurie si sanatate.
Hristos A Inviat!

Hingherul
3rd April 2010, 21:49
bine ca nu i-ai intrebat ce le-a adus sosoiul :happy:happy:happy

nu dadeati bre ca glumeam :D

Melcyah
4th April 2010, 15:59
Sarbatori fericite alaturi de cei dragi ^_^

Datenshi
8th April 2010, 08:27
Litigiul s-ar putea stopa mîine, chiar dacă Rapid are două căi de atac ale verdictului! Ioan Andone îi cere pe cei doi mijlocași în teren duminică, cu CFR Cluj, și insistă pe lîngă conducătorii rapidiști să renunțe la caz pentru ca acesta să fie finalizat încă de vineri, LPF să elibereze carnetele jucătorilor, iar acestea să fie vizate din nou de Ligă în regim de urgență.

idioti...

Novac
8th April 2010, 08:32
cine bre ? cine te nemultumeste asa rau?
- Varga si balan?
- conducerea ca-i suie pe astia in tren, fara bilet?
- LPF-ul?
- Andone?
- Coposelu cu meseriasii lui?

Datenshi
8th April 2010, 18:45
Oricum au o vina mare pentru modul cum s-a facut transferul, dar ar putea sa rezolve cu punctele daca sunt baieti destepti (am dubii mari aici insa). Daca renunta la caz sunt cei mai mari cretini.

Novac
9th April 2010, 10:42
Asta fabuleaza mai rau ca al nostru: "Am cheltuit sute de mii de euro cu pregatirea echipei din aceasta iarna, iar acum imi pun serioase intrebari", Copos la GSP TV.

Datenshi
9th April 2010, 11:25
Pai uite, astea costa: http://www.allpress.ro/stire/22-01-10/2609667.htm

Novac
9th April 2010, 11:32
Ah! deci a inchiriat strada pentru uz privat.. tre sa coste mult asta. Jigodia asta parca-i geamanu' lul becalul ca si ala tipa peste tot ca ce-a mai investit el in echipa - niste camatari si mafioti, astia sunt! Si prostii de noi care le umflam conturile la fiecare meci... astuia pentru veliere/prajituri/hotele, aluia pentru pacanele si branzeturi, plm.

Datenshi
9th April 2010, 22:33
Din pacate, la noi sunt inca suficienti idioti care il pupa in p*** dupa meciuri... Combinata chestia asta cu faptul ca "liderii suporterilor" vegheaza la linistea lui, la noi e si mai trista treaba.

Lexus.
10th April 2010, 00:52
grande, pe bune acum, preferi un antrenor decent pe banca sau un acefal a carui singura calitate e ca ajucat pe la Rapid?

Hai mai Dantenshi ca voi nu sunteti mascaricii de langa cimitir, numai aia isi aduc din colectia personala si unica:cry: de acefali sa antreneze oile chioare ale lui nea jiji:happy

Rapidul a avut rezultate in trecut cu antrenori, fosti dinamovisti.;)

Cat despre pupatul steagului...daca vreti antrenor care sa fie profesionist atunci ati facut o alegere buna cu Ando, daca vreti un pacalici ca aia crescuti si educati in cimitir...v-ati ales antrenorul pe criterii gresite.

Si ca tot vorbeam de pupat, clonele lui nea jiji se agita fiind foarte interesate de ocupatia lor de baza: v-a arata Ando in 1989 ce sa pupati, acum, dupa 20 de ani, nu s-a schimbat nimic, ramane cum s-a stabilit atunci;)

Datenshi
10th April 2010, 01:03
Eu nu vorbeam de antrenori, vorbeam de Copos. Poa' sa vina si Maurinio, dejeaba atata timp cat e piaza rea in fruntea clubului.

Lexus.
10th April 2010, 01:09
Eu nu vorbeam de antrenori, vorbeam de Copos. Poa' sa vina si Maurinio, dejeaba atata timp cat e piaza rea in fruntea clubului.
Pai asta trend-ul national: vezi steaua, timisoara, craiova, Dinamo, Rapid...la liga lui mitica ar fi anormal sa fie altfel;)

Datenshi
12th April 2010, 17:09
"M-am hotarat sa scriu cateva randuri, desi nu stiu exact pentru cine. S-ar putea sa scriu dintr-o tentativa de a nu-mi pierde mintile, desi pentru un rapidist, a avea mintea intreaga, suna mai mult a paradox. Poate scriu pentru jucatori, pentru domnul Copos sau chiar pentru domnul Iancu, desi e usor ridicol sa cred ca m-ar auzi careva. Atunci, poate scriu pentru „copiii” Giulestiului, cei care din tribune sau din fata televizorului, isi aud inima bubuind la fiecare meci: „Rapid! Rapid!” Ati luat vreodata pulsul unui rapidist cand aude vorbindu-se despre Rapid? Se accelereaza brusc, credeti-ma pe cuvant sau faceti experimentul. E o nebunie, toata treaba cu Rapid e o nebunie, dar ce frumos e sa fii nebun!

Rapidul e catifeaua care ne inveleste inima si ne-o tine mereu calda. Rapidul umezeste ochii, albeste parul, tremura glasul, slabeste inima, dar nu doare. Rapidul nu doare niciodata, el zambeste in timp ce alearga prin vene.

Cristi, du-i pe baieti sus in peluza sau in tribuna si spune-le sa taca. Sa taca si sa asculte cateva clipe. Povestea pe care le-o va spune batranul stadion e una despre magie, despre speranta neclintita, despre cinste, daruire si sacificiu, dar mai presus de toate e o poveste de dragoste.Dragoste de fotbal!

Apoi, coborati in teren.

Costine, strange-i pe baieti in jurul tau si spune-le sa paseasca zambind pe iarba din Giulesti, caci ea le va mangaia gleznele. Spune-le sa nu se gandeasca la punctele din meciul cu Timisoara. Sunt ale lor, le-au castigat cinstit, pe teren, iar asta nu le-o poate fura nici o comisie. Apropo, domnule Iancu, sa pierzi cu demnitate e o arta. Iar demnitatea e un cuvant drag rapidistilor. Daca aveti sufletul impacat cu ceea ce faceti, e foarte bine. Dar daca aveti macar o urma de indoiala, mai ganditi-va o data, mai este timp sa faceti ceea ce este corect.

Costine, adu-le aminte ca cel mai frumos fotbal e cel jucat din placere, cu zambetul pe buze. Spune-le sa aiba incredere in ei, sa dea Giulestiului ce-i place lui mai mult, bucuria jocului, iar Giulestiului ii va rasplati invaluindu-i in magia lui.

Iar apoi, mai spune-le un singur lucru,cel mai important. Sa ridice capul din pamant. Pentru ca la Rapid nimeni nu sta cu fruntea plecată!"

Un rapidist

http://rapidisti.gsp.ro/stiri/19094/mesaj-unui-rapidist-orgolios-pentru-jucatori-la-rapid-nimeni-nu-sta-cu-fruntea-plecata.htm

Trim0b
12th April 2010, 22:46
aveti idee cand incepe vanzarea biletelor la meciu cu steaua?

delaoltenia
12th April 2010, 22:47
La ce te mai duci,doar stii ca e blat :D

Trim0b
12th April 2010, 22:54
La ce te mai duci,doar stii ca e blat :D

Asta crezi tu:groggy::groggy:

delaoltenia
12th April 2010, 22:57
blat,sa castigati voi :happy

Trim0b
12th April 2010, 23:15
blat,sa castigati voi :happy

Asta crezi tu:groggy::groggy:,niciodata nu va fi blat la rapid-steaua


daca stie cineva cand se pun in vanzare biletele ...:D

delaoltenia
12th April 2010, 23:16
maine...;)
app,tu nu stii la gluma?

Trim0b
12th April 2010, 23:19
maine...;)
app,tu nu stii la gluma?

ba da,dar am intrat in jocu tau cas plictisit:P

esti sigur in legatura cu biletele?:confused:

delaoltenia
12th April 2010, 23:20
nu...din Tg Jiu n-am cum sa stiu. :D
intra si tu pe siteul vostru si vezi ce poti afla.

Trim0b
12th April 2010, 23:24
nu...din Tg Jiu n-am cum sa stiu. :D
intra si tu pe siteul vostru si vezi ce poti afla.

nu scrie nimic nici pe fcrapid.ro nici pe rapidisti.ro:(:(

app:topicul se numeste Offtopic: Intre noi, rapidistii... esti rapidist undercover?:D:D:D:D:D

delaoltenia
12th April 2010, 23:28
eu scriu de vre-o 2 ani pe aici..nu-mi dai voie? :D
app,nici pe siteurile steliste n-am gasit informatii referitoare la bilete,incearca si la patrupezi,poate le vand ei :happy

Trim0b
12th April 2010, 23:34
tot cei posibil=))

samar
14th April 2010, 13:50
Sal'tare alor mei si celor ce ne viziteaza :yeah:

Dane...ia zi bre,care e "distinsul" domn de care pomeneai?! :D

Tyler Durden
14th April 2010, 14:17
Cred ca e vorba de Sorin Necunoscutu'!:D

samar
14th April 2010, 14:21
Eh,daca nu e al de Aur tot degeaba :D

Datenshi
14th April 2010, 14:25
E si de aur... :D

Tyler Durden
14th April 2010, 14:30
Ala de Aur e stelist si canta liedul : Steaua e numa' una!

samar
14th April 2010, 14:49
Pai eu as vrea sa fie al de aur langa mine la un asa eveniment! Va dati seama ce meci va iesi si in tribuna :D

Gyulia
14th April 2010, 15:51
salutare tuturor
e prima oara cand postez aici,desi va citesc de ceva vreme,dar nu m-am incumetat pana acum,si nici nu cred ca as fi facut-o daca nu citeam acea scrisoare a unui rapidist ce a fost publicata si aici
vreau doar sa spun ca si eu simt exact ca in descrierea aceea,doar ca nu am talentul necesar sa exprim in cuvinte acest lucru si k probabil toti rapidistii simt la fel, pt ca noi suntem diferiti fata de ceilalti supotreri...
noi vrem k echipa sa joace in primul rand cu inima, si stim ca acel joc cu timisoara a fost castigat indiferent de deznodamantul dat de altii...cred ca ar trebui sa mergem mai departe si sa castigam si celelalte meciuri pe care la avem fara sa ne mai gandim la asta, rapid a trecut prin momente si mai grele si a reusit sa mearga mai departe si sa tina capul sus
nu e prima si nu va fi nici ultima nedreptate care ni se va face...noi trebuie sa fim alaturi de echipa si sa o incurajam pt ca are nevoie ne noi,pt k si noi suntem o parte din acest intreg ce se chema RAPID!

imi cer scuze daca am dejanjat ce cnv cu postul meu
eu doar atat am avut de spus, va doresc o zi buna:)

samar
14th April 2010, 16:14
Bine ai venit acasa,Gyulia.

Frumoase cuvinte :) Sper sa ni te alaturi mai des de acum incolo mai ales ca primul pas a fost facut:ok:

FORZA RAPIDULETZU' :yeah:

Trim0b
14th April 2010, 20:48
nimeni nu stie nimic de nenorocitele alea de bilete de la meciu cu steaua?:(

Razor
14th April 2010, 20:51
nimeni nu stie nimic de nenorocitele alea de bilete de la meciu cu steaua?:(

Peluză: 20 RON
Tribuna a II-a: 20 RON
Tribuna I: 50 RON
Tribuna 0: 100 RON

sursa: rapidisti.ro

Trim0b
14th April 2010, 21:14
Peluză: 20 RON
Tribuna a II-a: 20 RON
Tribuna I: 50 RON
Tribuna 0: 100 RON

sursa: rapidisti.ro

stiu cat costa dar cand se pun in vanzare?

Razor
14th April 2010, 21:15
Pai tot acolo zice ca s-au vandut deja 1000. :) Deci probabil ca de ieri.

"La o zi după ce s-au pus în vînzare biletele pentru derby-ul de duminică, dintre Rapid și Steaua, din Giulești, au fost ocupate aproximativ 30 la sută din locurile disponibile. S-au vîndut circa 1.000 de bilete, la care se adaugă 2.000 de abonamente."

Tyler Durden
14th April 2010, 21:16
Dane, baga un p.m. Eu ajung pana la urma in peluza.:D:D

Charon
14th April 2010, 21:17
o sa incerc sa semnalizez de pe teatru!:lol:

Tyler Durden
14th April 2010, 21:18
Tu tot sa nu platesti belet...Ti-e teama sa nu-l imbogatesti pe Copos? :D

Charon
14th April 2010, 21:22
eu ajung prin minutul 20 maxim la pauza,deci de ce sa ma stresez?
si daca tot pot,de ce nu?:D

samar
14th April 2010, 21:30
Dane, baga un p.m. Eu ajung pana la urma in peluza.:D:D

Si cine va ajunge alaturi de mine la oficiala pana la urma???:confused:

Charon
14th April 2010, 21:33
ciobanul si savarina!:D

samar
14th April 2010, 21:34
ciobanul si savarina!:D

N-am lipici la scarbe :D

Cristy RVD
14th April 2010, 21:38
si eu tot in peluza:D

Datenshi
15th April 2010, 08:19
Si cine va ajunge alaturi de mine la oficiala pana la urma???:confused:

Banuiesc ca vine si Dan Udrea... Deci, asa cum Elena are un Cocos, ma gandeam sa-i trimitem si lui unul, pe numele adevarat Mihaela Cocos. :D Ce zici?

http://www.apropo.ro/showbiz/de-la-noi/ti-o-prezentam-pe-katy-sclava-virgina-poze-5030940

Tyler Durden
15th April 2010, 10:13
Si cine va ajunge alaturi de mine la oficiala pana la urma???:confused:

Gabi Safta?:D

samar
15th April 2010, 14:53
Banuiesc ca vine si Dan Udrea... Deci, asa cum Elena are un Cocos, ma gandeam sa-i trimitem si lui unul, pe numele adevarat Mihaela Cocos. :D Ce zici?

http://www.apropo.ro/showbiz/de-la-noi/ti-o-prezentam-pe-katy-sclava-virgina-poze-5030940
Bre, baga un PM si fa-mi dezvaluirile aferente ca nu prea m-am prins:mda:

Gabi Safta?:D

:ciocan::ciocan::ciocan:

Datenshi
15th April 2010, 17:27
Glumeam. Oricum, m-am hotarat sa imi bag picioarele in ele de superstitii si sa vin la 0.

Tyler Durden
15th April 2010, 17:49
Asa bre, n-o lasa pe Irina singura cu Safta, ca cine stie ce iese...:D

Datenshi
15th April 2010, 17:54
Poate iese ceva interesant, sa aiba si Udrea material... :D

samar
15th April 2010, 18:10
Mama cata rautate zace in voi...:rosu:

@Dane...ma bucur ca ai revenit la sentimente mai bune :D

Marius
15th April 2010, 18:33
Irina + Safta = :lol::lol:

Trim0b
15th April 2010, 18:43
in sfarsit miam luat si eu bilete;d

samar
15th April 2010, 21:12
Irina + Safta = :lol::lol:

Irina + Saftoi = :shock:

Novac
15th April 2010, 21:17
Daaaa, "Irina & Safta in a tree"... acum inteleg eu de ce tot o tinea ea ca'l detesta, ca nu-l sufera, alea alea.

samar
15th April 2010, 21:31
Desigur....polii opusi se atrag :groggy:

delaoltenia
18th April 2010, 22:21
'seara buey,aveti o super echipa.
Jos palaria.

Cristy RVD
18th April 2010, 22:22
I-am spart ba!! :yeah:

Novac
18th April 2010, 22:23
Saptamana asta cel putin... mai mergeti unu bine si ...iar buf. :D

Oricum felicitari de meci si calificarea in CL.

moty
18th April 2010, 22:24
Bravos bre!
Bine ne-ati facut!

Datenshi
18th April 2010, 23:16
multumim :D

Melcyah
18th April 2010, 23:51
Bucuros dupa mult timp, de cand a inceput returul asta e al 3 meci la care ma uit ^_^ dupa primele 2 jucate. Sa speram ca batem si Dinamo si sa mergem anu asta in UEFA :D

Tyler Durden
18th April 2010, 23:54
Ba, a purtat noroc bitteru' ala! :D

Lexus.
19th April 2010, 00:00
Bravo ANDO:ok:

Felicitari Rapidului, dupa Multescu/Ceahlaul si Dinamo inca o umilinta rusinoasa a mascaricilor milogi de langa cimitir:ok:

Datenshi
19th April 2010, 00:16
Ba, a purtat noroc bitteru' ala! :D

Pai eu ce ti-am scris dincolo, trebuie repetat ritualul peste doua etape. :D

samar
19th April 2010, 00:21
Pai eu ce ti-am scris dincolo, trebuie repetat ritualul peste doua etape. :D

:ciocan::ciocan::ciocan:na la cap si aici !

Avem echipa...avem valoare....:yeah:

Multumim prietenilor stelisti pt felicitari:ok:

Lexus.
19th April 2010, 00:24
'seara buey,aveti o super echipa.
Jos palaria.
In meciul cu mascaricii din circul de langa cimitir si Ceahlaul are o super echipa:happy:happy:happy

Asta nu minimalizeaza meritele rapidistilor, si nu in ultimul rand ale lui ANDO care este un super-antrenor:ok:

Datenshi
19th April 2010, 00:28
Lexus, te rog sa nu incepi o polemica Steaua-Dinamo (si) aici.

Irina, pustiul pe care il tinea Sapun in brate dupa meci nu era al lui, era baietelul lui Sandu Neagu. ;)

Ametzitu
20th April 2010, 19:44
http://i43.tinypic.com/o103ra.jpg

Pt cei care nu au apucat sa vada meciul :)

OnLine Rapid - Steaua:

http://www.romaniarelease.net/sport/rapid-steaua-liga-1-2009-2010/

samar
20th April 2010, 19:51
Irina, pustiul pe care il tinea Sapun in brate dupa meci nu era al lui, era baietelul lui Sandu Neagu. ;)

Da,am aflat ulterior :D



Pt cei care nu au apucat sa vada meciul :)



Multumim frumos :)

delaoltenia
20th April 2010, 20:31
salutari,de peste mari si tari :)

Datenshi
20th April 2010, 20:40
Salut. Ce-ai patit, te-a blocat cenusa in tarile calde?

samar
20th April 2010, 20:46
Sal Dario...Esti in Islanda? :D

delaoltenia
20th April 2010, 20:58
nope,era doar o figura de stil :D
v-ati revenit?

delaoltenia
20th April 2010, 20:59
buna Irina :) :floricica:
sunt acasa,ma pregatesc sa plec la munca.

Datenshi
20th April 2010, 21:10
Aha. Citeste sotia pe aici de vorbesti codat? :D

samar
20th April 2010, 21:11
v-ati revenit?

Intrebarea era pt voi,nu?! :D

delaoltenia
20th April 2010, 21:22
eu intrebam daca v-ati revenit din betie :D

samar
20th April 2010, 22:20
O sa ne revenim abia campionatul viitor la meciul direct :D .... pana atunci,partyyyyyyyyy:yeah::yeah::yeah:

Melcyah
21st April 2010, 23:29
Eu sper sa ii batem si pe Dinamo ca sa fie un party mai prelungit :D

grande
22nd April 2010, 00:19
vezi ca ti-au urat baietii, La multi ani ...poate dai si tu o bere ! :ok:

Datenshi
22nd April 2010, 12:11
- Marius, cu ce amintiri ai rămas din ciocnirea cu Steaua?
- A fost o victorie frumoasă, păcat că nu ne-a adus nimic concret. Ce atmosferă au putut să facă suporterii noștri! N-aveam cum să ne oprim din atacuri cu asemenea galerie în spate. Vă spun sincer că la pauză, în vestiar, nici nu puteam să stau pe scaun. Abia așteptam să intru pe teren să le mai dăm cîteva steliștilor!

- Șefii spun că vă veți lua primele doar dacă echipa intră în primele șase.
- Nu poți fi fotbalist la Rapid, echipa să fie pe șapte în clasament și tu să ceri prime de joc. Mai întîi să ne îndeplinim noi obiectivul, apoi putem discuta și despre bani. Chiar dacă și la noi sînt întîrzieri la salarii, la fel ca peste tot, ne-am obișnuit și nu ne mai apasă prea tare.

- E Rapid favorită la Galați?
- În nici un caz nu-i privim de sus pe gălățeni. Ne așteaptă un meci important, foarte dificil. Avem însă un moral bun și sperăm ca asta să ne ajute să obținem o nouă victorie.

Nu stiu ce le zice sau le face Andone, dar mi se pare ca visez. Sunt toti mai responsabili, fotbalisti pe care ii injura lumea de mult timp au revenit la forma de odinioara... Nu stiu ce sa mai zic. Sper sa ii tina cat mai mult starea asta de spirit, pentru ca e spre binele lor in primul rand.

Hingherul
28th April 2010, 00:29
hai noroc bai uefantasticilor!
tavaliti si voi hariciumbele duminica sau nu va lasa falcosu`? :D

Datenshi
28th April 2010, 00:31
Exact, urmeaza un blat ca ala cu Steaua. :D

moty
28th April 2010, 00:42
Bafta!

Datenshi
28th April 2010, 00:44
sa fie moty. dau o bere la ac/dc daca iese. :D

Lexus.
28th April 2010, 00:58
hai noroc bai uefantasticilor!
tavaliti si voi hariciumbele duminica sau nu va lasa falcosu`? :D

Mda:mda: parca in fiecare zi joaca Rapidul cu mascaricii campionatului de langa cimitir:happy:happy:happy

Hingherul
28th April 2010, 01:01
uite ma ca a venit craciunul si la voi.
acum aveti si pom :happy:happy:happy

Datenshi
28th April 2010, 01:04
aloo... aveti alte pasuni pe care va puteti alerga. n-ati citit disclaimerul acestei sectiuni? :P

Hingherul
28th April 2010, 01:07
eu sunt rapidist. macar pana duminica :D

HAI STEAUA!

samar
28th April 2010, 02:21
hai steaua!
hai marsh :d

L.E. Bai nene...ce plm se intampla cu posturile mele?!!! De ce mm nu apar asa cum le scriu...cu litere mari???!!!!

Lexus.
28th April 2010, 02:50
hai marsh :d

L.E. Bai nene...ce plm se intampla cu posturile mele?!!! De ce mm nu apar asa cum le scriu...cu litere mari???!!!!
Se spune, hai brrrrr, sa-i fi pe inteles:D

Cat despre intalnirea de duminica: cei mai buni sa castige, eu ma voi bucura oricum, ori pentru Dinamo ori pentru Ando:)

moty
28th April 2010, 09:18
sa fie moty. dau o bere la ac/dc daca iese. :D

Daca nu iese, o dau eu, ok?

Hingherul
28th April 2010, 15:34
bai samaro, tu asa iti tratezi musafirii? :angry:

boteza-ti-ar Gabi Safta copilul! :D

Datenshi
28th April 2010, 15:38
L.E. Bai nene...ce plm se intampla cu posturile mele?!!! De ce mm nu apar asa cum le scriu...cu litere mari???!!!!

Ca sa nu tipi. :D

samar
28th April 2010, 18:27
Mda...m-am mai calmat oleaca :D

Deci..cei mai buni sa castigam....:ok::evil:

Hinghi....ba-ga-ti-as sarma-n nas :D

Datenshi
30th April 2010, 16:40
Daca nu iese, o dau eu, ok?

Ok, dar as prefera sa o dau eu. :D

moty
30th April 2010, 23:53
Si eu ;)

samar
1st May 2010, 12:11
Haidi bre,nu va mai certati....o dau eu :D

JJ
1st May 2010, 12:22
Fuck, inca n-am luat bilet la acdc... :headbang:

Melcyah
2nd May 2010, 14:25
Ma pe mine ma uimeste prostia unora. Adica Andone e un antrenor foarte bun si cand aud ca zic unii ca nu il vor accepta ca e dinamovist, dar il vor respecta daca bate dinamo, mi se pare o prostie imensa. Numai la noi poti vedea asa ceva...in primu rand omul e profesionist si trebe lasat sa isi vada de treaba, ce conteaza unde a jucat fotbal? asta e bravo lui ca fost un jocator bun, dar nu trebe acum acuzat cand e antrenor.

Parca vad ca daca ( Doamne fereste ) luam bataie deseara o sa sara toti ratatii din galerie sa ii ceara demisia. Sper totusi sa avem suporteri cu cap, care vad lucrurile cum trebe nu ca alti suporteri din tara.

Melcyah
2nd May 2010, 23:28
Vai! cand ma gandesc ca din cauza a 5000$ sta un atacant Rapidist in liga a 3 la noi si pentru noi joaca Raduta :( si pentru cine stie cate zeci de mii de euro in plus puteau sa joace Varga si Balan in locu lui Grigorie, imi vine sa ma urc pe pereti. Atata sper macar sa il tinem pe Ando pe banca :( sa nu vina Rednic ca si el il va folosii tot pe Grigoras al meu :D

Hingherul
3rd May 2010, 01:08
ce dracu sa faceti ma cu cainele ala cu pene pe banca???
nu vedeti ca moare sa fie bagat in seamna ce adunatura militiei???

Datenshi
3rd May 2010, 08:43
Fara misto acum, fata de ce am avut noi in ultima vreme, asta se vede ca e antrenor. Se vede o asezare, s-au creat deja niste trasee, niste treburi... Ca sunt astia tembeli, unii nu mai au chef, altii sunt cu gandul la plecare, iar altii sunt pur si simplu slabi e altceva. Ieri am avut cu Dinamo mai multe ocazii decat avusesem sezonul trecut in 3 meciuri, daca aia rateaza din 2 metri ce sa-i reprosezi antrenorului?

Melcyah
3rd May 2010, 12:55
Fara misto acum, fata de ce am avut noi in ultima vreme, asta se vede ca e antrenor. Se vede o asezare, s-au creat deja niste trasee, niste treburi... Ca sunt astia tembeli, unii nu mai au chef, altii sunt cu gandul la plecare, iar altii sunt pur si simplu slabi e altceva. Ieri am avut cu Dinamo mai multe ocazii decat avusesem sezonul trecut in 3 meciuri, daca aia rateaza din 2 metri ce sa-i reprosezi antrenorului?

Ai dreptate, antrenoru iti duce mingea pana in careu de acolo intervine talnetu si inspiratia fotbalistilor. Totusi se vede ca nu avem inlocuitor pentru Ceci, cand era in teren parca altcumva jucam. Pentru Ionita, pacat ca Gaurach e accidentat si alti tineri stau aiurea pe teren ( apropo Dobroiu nu putea juca? sau inca e si el accidentat ) Ma gandesc acum ca Herea nu poate juca de cat pe dreapta bine :D.

Si ma gandesc ca vine sezonu urmator si Sapunaru, Helder, Gaurach, Balan, Varga, Ionita pleaca ( primi 5 ca sunt imprumutati si Ionita vandut ). Iar nu o sa avem fundas dreapta :| In atac sper sa il vedem pe Cretu :D cu tot respectu pentru Pancu, nu stiu cat de bine ar juca el la varsta asta...si trebe sa le dam la altii sanse ca Raduta le-a cam irosit pe ale lui :|

Datenshi
3rd May 2010, 16:56
apropo Dobroiu nu putea juca?

Am auzit ca din cauza unor probleme de sanatate (bautura, femei si jocuri de noroc :D), nu mai prinde primul 11 nici la echipa a doua. Totusi, ala atat cat l-am vazut mi s-a parut ca are totusi o sclipire de fotbalist. Cred ca si beat ar reusi sa faca mai mult decat Raduta.

samar
3rd May 2010, 17:01
Cred ca si beat ar reusi sa faca mai mult decat Raduta.

Pai nu te-a convins Bozo ca se poate? :D

Melcyah
3rd May 2010, 18:01
Lasa ca petrecea Rica si cu generatia lui pana dimineata si a 2 zi jucau bine :D Dar trebe sa vrei sa joci :D si sa sti :D Eu sper ca acum in al 12-lea ceas copos sa se fi trezit. Ca anu asta o sa fie al 2-lea la rand cand nu prindem o cupa europeana, deci sper ca acu pastram si noi un antrenor un an doi :D si sa aduca mai 3 jucatori, ca marea majoritate dintre jucatori sunt foarte buni si acum avem si antrenor ^_^.

Melcyah
7th May 2010, 22:38
http://rapidisti.gsp.ro/stiri/19304/ilie-balaci-rapid-mi-s-a-parut-cea-mai-buna-echipa-a-jucat-un-fotbal-extraordinar.htm

Parca ar fi vrut Balaci sa joace la Rapid :D

http://rapidisti.gsp.ro/stiri/19303/victor-becali-suporterii-rapidului-sint-fani-adevarati.htm

Datenshi
11th May 2010, 01:39
"Aș vrea să rămân, pentru că e un public fantastic. Aș forma o echipă ca să câștig campionatul. Pentru suporterii ăștia trebuie să facem mai multe. Sunt fotbaliști care au mândrie, cum sunt Săpunaru, Iencsi. Le-am spus că trebuie să le arătăm fanilor că nu așteptăm să se termine campionatul. E posibil să rămân, dar am și oferte din străinătate, din Arabia Saudită. Până pe 31 mai voi ști dacă plec sau nu acolo. Nu știu dacă Copos mă va dori atunci. Totuși contează ofertele din străinătate, rămân la Rapid din vară dacă vom face o echipă competitivă. Copos nu e mulțumit de rezultate, dar de joc da", a declarat Andone după meci.

daca aveam conducere si echipa macar la 75% din valoarea suporterilor, eram departe.

Melcyah
11th May 2010, 11:13
Eu sper sa ramana, poate il convingem si noi :D am facuta cu Viorel Moldovan de ce nu si cu Ando :D

Datenshi
11th May 2010, 13:31
Intamplator ajunsesem pe o pagina cu Homer Simpson. Asta cred ca a fost tatal spiritual al lui Bozo. Fiti atenti:


Son, when you participate in sporting events, it's not whether you win or lose: it's how drunk you get.

samar
11th May 2010, 14:03
:happy:happy:happy super tare :ok:

Melcyah
11th May 2010, 16:56
uitati aci

http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=36491&title=Rapidul_are_fani_olandezi_

Ce tare e ala care a fost batut de tata lui =)) :D

luma
11th May 2010, 21:44
Nu plicep...nu plicep de ce faceti off-topic, pe off-topic.

Fotbalul la fotbal, lucrurile importante la alea importante...adica aici.

Pst! Se intoarce antrenorul ala dragalas?

Melcyah
11th May 2010, 23:50
Nu stiu la care te referi, dar dupa ce a declarat azi Ando, el e dispus sa ramana :D si sper ca el sa ramana. Daca nu sa il aduca Copos pe Sumudica :D cred ca si Moldovan ar fi bun dar nu acum ca nu are destule meciuri ca antrenor :D dar pe viitor de ce nu. Cu toate ca eu inca sper sa vad un antrenor ca sta mai mult de 2-3 ani la echipa :D

luma
11th May 2010, 23:55
Aha! :groggy:

Da ala dragutul, pe ala nu-l aduce? Ca era bun-bunut.

moty
11th May 2010, 23:56
Pe cine? Pe Rica?

Novac
12th May 2010, 00:01
Cred ca la Dica pofteste Luma, la SumuDica :D

Sal'tare pipal:bere:

Tyler Durden
12th May 2010, 00:02
Salt & Paper.

luma
12th May 2010, 00:03
Pe cine ce? Cine-i Rica?

Nu este mai Dica ala! Uite, Tyler stie: antrenor, dragut, inalt, zambet melancolic, italian, portughez, spaniol...nu stiu, nu are importanta.

Novac
12th May 2010, 00:04
Raducanu...

luma
12th May 2010, 00:06
Aha! Foarte dragut, dar nu este nenea asta.

Tyler Durden
12th May 2010, 00:06
Tyler: antrenor, dragut, inalt, zambet melancolic, italian, portughez, spaniol...nu stiu, nu are importanta.

Uite ce-nseamna flerul feminin, nici nu m-a vazut si ma stie!

Trim0b
12th May 2010, 00:07
Nu plicep...nu plicep de ce faceti off-topic, pe off-topic.

Fotbalul la fotbal, lucrurile importante la alea importante...adica aici.

Pst! Se intoarce antrenorul ala dragalas?

daca nici aici nu avem sa facem off-topic atunci unde sa facem:rolleyes:?

Novac
12th May 2010, 00:09
uh ce gusturi ai mai Luma... la cei 50 de ani ai lui (asta doar daca vorbesti de portghezu' ala care se imbraca ... precum oamenii) te mai poate face fericita cam odata la doua saptamani.. cred ca-i putin:( indiferent de contul din banca.

luma
12th May 2010, 00:10
Mai, nimic nu stiti! Am sunat un prieten...Peseiro se numeste domnul cel distins. :cheer:

Novac
12th May 2010, 00:11
Pai de ala vorbeam si eu :D

Tyler Durden
12th May 2010, 00:12
God, despre Puțeiro era vorba?!:shocked:

luma
12th May 2010, 00:12
Si ce daca are 50? Dragostea nu are varsta...:D

@Tyler, nu vorbesc cu tine. :P:D

Datenshi
12th May 2010, 00:13
De ala nu stiu nimic, dar sigur se intoarce Pardo. Irina, ai legatura... :cry:

Novac
12th May 2010, 00:13
ma lesi !? dragostea are varsta.. se termina la max 3 ani de la nunta

Tyler Durden
12th May 2010, 00:17
@Tyler, nu vorbesc cu tine. :P:D

Pen' ce?:mda:

luma
12th May 2010, 00:19
Pocire nume tip dragut...o sa-l rog pe Vadim sa treaca in regulament.:D:D:D

Tyler Durden
12th May 2010, 00:21
Cum ar spune socra lu' nevasta lu' nepota-miu de la Mahmudia: Ita!

luma
12th May 2010, 00:21
ma lesi !? dragostea are varsta.. se termina la max 3 ani de la nunta

Vezi? De aia nu ma marit. :P

Novac
12th May 2010, 00:25
Radem glumim dar ceva nu-i in regula:( ... place tie de Peseiru??? Esti ca moni, nitel gerontofila?

Va :kiss:pe toti ... sunt cu ceva tuica la bord asa ca :cya:

Tyler Durden
12th May 2010, 00:27
Acum serios, avea fata de macelar sub acoperire...

Datenshi
12th May 2010, 00:28
Cum ar spune socra lu' nevasta lu' nepota-miu de la Mahmudia: Ita!

Irta se zice ma... :cry:

luma
12th May 2010, 00:29
Dimpotriva! :ras-plans:

Tyler Durden
12th May 2010, 00:30
Pana mea, cred ca ma duc dupa Novac, chit ca eu am baut bere si nu tuica.:D

Datenshi
12th May 2010, 00:32
Si eu tot bere. Ma duc dupa Mutu...

Novac
12th May 2010, 00:32
Stai mai bine acolo ca am incuiat usa! :happy si'n plus a mea nici nu te suporta :ras-plans:

Novac
12th May 2010, 00:33
betivilor care sunteti :rosu::no:

luma
12th May 2010, 00:33
Dragilor, lasam pe maine interesanta discutiune...:D:D:D

Somnic pufos!

Datenshi
12th May 2010, 00:34
Pe sectiunea asta nu exista decat somn zbuciumat. :D

luma
12th May 2010, 00:38
He he! Eu sunt exceptia...

PS Sfatul meu este sa incercati cu apa.:P:D

Grecu_
12th May 2010, 10:38
Radem glumim dar ceva nu-i in regula:( ... place tie de Peseiru??? Esti ca moni, nitel gerontofila?

Va :kiss:pe toti ... sunt cu ceva tuica la bord asa ca :cya:

De ce sa nu placa la ea ma? Nu vezi barbat bine e? :D

Tyler Durden
12th May 2010, 10:42
Bai Grecule, tu atata timp cat nu mai calci pe Giulesti, nu mai ai dreptul sa postezi aici! Raus!:D

samar
12th May 2010, 10:58
dar sigur se intoarce Pardo. Irina, ai legatura... :cry:

Cine ti-a asigurat tie acest lucru ingrozitor???!!!:mda:

Avem portar...:evil:

Datenshi
12th May 2010, 11:34
Daca aveam un portar bun eram si noi macar pe 6 acum.

delaoltenia
12th May 2010, 12:46
Ce bine era..vecine :D

samar
12th May 2010, 14:12
Bai Dane...tu vrei sa-mi spui ca singurul responsabil pt locul din clasament este Bornescu???:shocked: Ce tupeu de stelist ai... :D

Datenshi
12th May 2010, 17:18
A, nu, departe de mine acest gand. Dar are si el o parte de vina, goluri de care se face vinovat (in primul rand cu Dinamo) pe de o parte, iar pe de alta parte nu-mi aduc aminte sa fi facut un meci cu adevarat mare pana acum.

Melcyah
13th May 2010, 14:27
Oricum ne ducem sigur mai in jos in clasament la anu. Azi am vazut ca Helder pleaca la Poli, si nu cred ca o sa ii mai tina Copos pe Cecy si Spadacio. Iara cum nu o sa ofere un lot bun nu va sta nici Andone :D. Deci o sa avem un nou an iara fara fundas dreapta, mijlocas stanga, mijlocas ofensiv si atacanti :D Asta ca pleaca Ionita :D. Deci discutiile despre ce s-a intamplat anu asta nu par asa grave, avand in vedere ce vine pentru noi :| sistematic in 2 ani de zile Copos a distrus echipa asta.

Cat despre Peseiro, el a adus jucatori care jucau pe bani, fie ca ne place sau nu asa se joaca fotbalul acum peste tot in lume ( fanteziile de genu sa aiba spiritu echipei la care joaca sunt simple faramituri aruncate noua suporterilor ) si s-a vazut ca nu erau obisnuiti cu asa tratament, adica platiti cu 2 luni in urma. Pacat, speram sa mai vad un titlu cat de curand luat de Rapiduletz sau sa ne mai vedem in cupele europene, dar se pare ca in urmatorii 5 ani, nu se vom avea parte de asa ceva :|

Datenshi
13th May 2010, 15:21
O distruge de mult, nu de doi ani. In ultimii doi ani au inceput sa se vada rezultatele.

Hingherul
13th May 2010, 18:21
vrea cineva poze cu autograful lui Gabi Safta? :D

samar
13th May 2010, 19:08
vrea cineva poze cu autograful lui Gabi Safta? :D

Bueeeeeeeeey...iesi afara ca te bat :ciocan::ciocan::ciocan:

Hingherul
13th May 2010, 19:13
tie nu-ti dadeam oricum. e de notorietate ca ai deja un poster cu el in hol :P

Radu
13th May 2010, 21:12
tie nu-ti dadeam oricum. e de notorietate ca ai deja un poster cu el in hol :P
Chiar in baie!:cool:

Melcyah
13th May 2010, 22:12
Hai hinghe nu fi rau :D ca si voi aveti pe ai vostrii acolo :))

Datenshi
14th May 2010, 12:06
Spada-gol" a început cu Pandurii (1-0) ca mijlocaș stînga în sistemul 4-4-2, iar în repriza a doua a fost mutat de "Fălcos" pe partea opusă a liniei mediane. Rezultatul? A fost autor sau coautor la 21 de șuturi la poartă din totalul de 31 al echipei, a avut 7 driblinguri reușite și 4 pase filtrante, cifre cu mult peste media unui mijlocaș din Liga I. De asemenea, a fost cel mai jucat de coechipieri, pe la Spadacio trecînd 75 de baloane.

Spada are o fata extrem de chinuita de cateva etape datorita faptului ca nu reuseste sa marcheze. Am senzatia ca de la meci la meci loveste mingea mai puternic, cred ca in astea doua etape ori marcheaza si se linisteste ori baga un fundas advers in spital. :D

delaoltenia
14th May 2010, 12:08
'seara bai coposilor. :D

Datenshi
14th May 2010, 12:44
Vezi ca noi nu te-am injurat, da? :D