PDA

View Full Version : Justine Henin - Jelena Jankovic 1\2 Roland Garros



Kainsashiki
6th June 2007, 10:48
In cea de-a doua semifinala, belgianca Justine Henin trebuie sa o bata pe sarboaica Jelena Jankovic, daca vrea sa ramana in cursa pentru castigarea celui de-al patrulea titlu la Roland Garros.

Sarboiaca, numarul 5 mondial, se afla in mare forma, castigand la Roma inainte de a veni la Paris.

Cele doua tenismene s-au intalnit de cinci ori pana astazi, castig de cauza avand mereu Henin, de trei ori pe zgura, la Charleston in 2005 si la Varsovia si Berlin in 2007.

Pronosticuri si discutii aici!

Laura1985
6th June 2007, 10:57
Henin.in 2.

coiscif
6th June 2007, 11:02
Jankovic pare mai in forma si henin va juca sub presiune(pressure pushing down on me, pushing down on you =)))!
3 seturi-jankovic

Laura1985
6th June 2007, 11:09
si Jelena va juca sub presiune...dar chiar nu vad cine ar putea s-o bata pe Justine la ora actuala..mi se pare imposibil dar vom vedea in tenis se mai intampla si surprize..

raulmad
6th June 2007, 13:16
Jankovic este in mare forma, dar cred ca are un complex in fata lui Justine. Imi aduc aminte de ultimul lor meci - la Berlin parca - cand Jelena a avut minge de 5-0 in decisiv pe serviciul lui Justine, a ratat-o si apoi a pierdut setul si meciul.
Bineinteles ca nici un meci nu seamana cu altul, aici va fi cu totul altceva. Dar cred ca Justine e favorita si nu numai in acest meci ci si la castigarea trofeului.

relansat
6th June 2007, 13:38
Jankovic, fara niciun dubiu. 2 seturi 7-5 si finala :D :drak: ... mai am un pic si`l ajung pe Nostradamus :evil:

TenisFan
6th June 2007, 13:58
dar chiar nu vad cine ar putea s-o bata pe Justine la ora actuala..Hanescu 6-0 6-0... :cry:
Jankovic ii va da ceva batai de cap...Amandoua sunt urate deci nu conteaza cine castiga important e ca una dintre ele sa castige finala... ;) Totusi Henin parca va ajunge acolo... :rolleyes:

Celso
6th June 2007, 14:06
aici tin cu Jankovic:D

Cipri
6th June 2007, 17:14
Sper sa castige Jankovic :D:D:D vreau o finala intre 2 estice .

Kooler
6th June 2007, 19:42
Cel mai tare meci din toate punctele de vedere pentru ca eu le consider cele mai bune jucatoare ale acestui turneu. Henin are o maturitate in joc fenomenala, nu se avanta in mingi ca Jelena, si nici nu da impresia ca poate pierde partida chiar daca e in dezavantaj.

printulmiskin
6th June 2007, 22:51
Henin este de departe favorita acestui meci...Nu o vad in stare pe Jankovici sa ii faca fata....

dextercioby
7th June 2007, 09:07
Henin in 3 seturi e cea mai plauzibila varianta pentru mine, desi doar 2 seturi ca-n meciul cu Serena sint posibile...

ioni
7th June 2007, 11:40
nu vad cum Jelena va reusi sa o bata pe Henin , va castiga Henin in 3 seturi !

costeaa
7th June 2007, 13:47
jankovic o va bate pe henin..va fi surpriza turneului:D

Sorin Blaj
7th June 2007, 15:48
Henin castiga in doua seturi.

Laura1985
7th June 2007, 16:57
Justine joaca aproape perfect din nou...pacat de Jelena e o jucatoare foarte talentata.

relansat
7th June 2007, 17:13
Pacat, cu ocazia asta imi iau si io la revedere ... nu ma asteptam sa joace ashe de slab. Prea multe greseli nefortate, Justine nu lasa loc de nimic :no:

dextercioby
7th June 2007, 17:16
Justine joaca altceva in Marele Slem. Ce-a fost la Varsovia, un turneu de mina a doua, nu se mai poate repeta...

EDIT: Told you so. 6-2 6-2 fara complicatii. Justine "is on the top of her game" la acest RG. Sincer sper ca Ana sa joace si mai bine decit azi ca sa-mi intregeasca bucuria de a o vedea jucind...

Laura1985
7th June 2007, 17:57
in mai putin de 3 ore ambele semifinale s-au terminat.

Felicitari JuJu! sper sa-i fie mai greu cu Ana de dragul tennisului.

Luis Garcia10
7th June 2007, 18:01
Justine - Ivanovic si Federer - Djokovic cele 2 finale..:D Frumos ..nu? :D :P

kain
7th June 2007, 18:31
Henin castiga la pas.. e cea mai buna din lume la ora actuala ;)

printulmiskin
7th June 2007, 18:37
Justine a jucat la nivelul ei maxim...Reverul ei cu o mina este ceva demn de imitat chiar si de barbati...Nu vad cum ar putea sa piarda finala,chiar daca in fata ei va fi frumusetea de Ivanovici..

dextercioby
7th June 2007, 18:47
La unele lovituri de rever, in special la passing shoturi imi aduce aminte de reverul lui Sampras. Eheee, ce vremuri...

printulmiskin
7th June 2007, 19:51
La unele lovituri de rever, in special la passing shoturi imi aduce aminte de reverul lui Sampras. Eheee, ce vremuri...

Sampras avea un rever doar bun...nu se compara nici pe departe cu ceea ce face Justine acum cu aceasta lovitura...Daca vreti sa va convingeti,cautati pe youtube ,si o sa-l vedeti pe Sampras cu un rever mai mult impins..

Sorin Blaj
7th June 2007, 19:58
Justine - Ivanovic si Federer - Djokovic cele 2 finale..:D Frumos ..nu? :D :P
Ce glumet esti azi. :)