PDA

View Full Version : Maria Sarapova - Ana Ivanovic 1\2 Roland Garros



Kainsashiki
6th June 2007, 10:45
In semifinalele de la Roland Garros, rusoaica Maria Sarpova, numarul doi mondial, o va intalni pe sarboaica Ana Ivanovic, numarul sapte mondial.

Cele doua jucatoare nu s-au intalnit niciodata pe zgura, intre ele avand loc doar doua intalniri directe, in 2006 la Linz, cand s-a impus Sarapova , si in 2007, in Japonia, la Tokyo, cand Ivanovic a castigat prin abandonul rusoaicei.

Discutii si pronosticuri aici!

Laura1985
6th June 2007, 10:57
votul meu se stie deja ;) chiar daca va fi unicul pe aici :happy i have faith in her:) totusi cred ca Maria va pierde primul set.Ana

are o sansa buna de a castiga acest meci...desi din pacate nu prea mai are sanse in finala.

raulmad
6th June 2007, 13:11
Cred ca va fi un meci echilibrat. Ivanovic se descurca, parca, mai bine pe zgura decat Sarapova. Imi plac amandoua in egala masura asa ca....sa castige cea mai buna!

relansat
6th June 2007, 13:17
Sper sa fie Ana invingatoarea. Chiar cred ca poate castiga, de aceea votu` meu se duce catre Ivanovic :D

iuli
6th June 2007, 13:34
Macar bun simt dak ati avea si voi sa scrieti numele corect

Laura1985
6th June 2007, 13:50
Macar bun simt dak ati avea si voi sa scrieti numele corect

ai dreptate ...dar daca pana si cei de la Tenis Partener scriu ''Sarapova'' ce sa mai, varianta romānizata ;)

relansat
6th June 2007, 13:52
Mai bine scriati "SHarapova" totusi, era mai sugestiv :happy :drak: :D :cry:

Celso
6th June 2007, 14:05
go Maria:D ...o vad mai motivata pe Sharapova, de aceea cred ca va si castiga;)

Laura1985
6th June 2007, 14:14
wow...votul meu nu e singurul ?? unbelievable...:shocked:

Kainsashiki
6th June 2007, 14:36
Macar bun simt dak ati avea si voi sa scrieti numele corect

In romana se scrie Sarapova, asa cum si Shevcenko se scrie Sevcenko.

Universal
6th June 2007, 14:46
Cred intr-un meci de 3 seturi, Maria Sharapova nu cred sincer ca se simte ca acasa aici, in meciul cu Patty Schnyder nu prea a fost agreat de public. Ana Ivanovic este intr-o forma excelelnta dupa accidentare.

Eu zic: 2-1 pt Ivanovic

Cipri
6th June 2007, 17:13
Vreau sa castige sarboaica si cred ca o va face :D

Laura1985
6th June 2007, 17:25
este prima semifinala, de la ora 15.00 ora Romaniei.


Davai Masha!!!!!!!! :yeah:

Universal
6th June 2007, 17:30
prevad o finala sarba.

Celso
6th June 2007, 18:52
prevazatorul;)

relansat
6th June 2007, 18:57
Daca o zis Universal ca vrea o finala sarboaica numai asta n`o sa fie la RG :D :drak: :lol:

Kooler
6th June 2007, 19:36
Nu se poate spune ca exista o favorita in acest meci, pentru ca nu se vad diferente intre cele 2 jucatore. Maria are de parea ei experienta pe cand Ana are entuziasmul si increderea care a propulsatoo mult in joc.

georg40
6th June 2007, 20:41
O finala Henin - Sarapova nu mi-ar displace.

Universal
6th June 2007, 21:13
Eu as vrea sa vad cum favoritele ies din cursa..oricum Sharapova nu este in apele ei..iar Henin va face un meci mare cu Jankovic

printulmiskin
6th June 2007, 22:50
Sper ca sirboaica sa cistige...Sarapova m-a enervat rau iin meciul trecut....

Optimistul
7th June 2007, 08:26
Pt. mine accederea rusoaicei in faza asta a R.G.-ului este o mare minune si ar fi o super minune sa cistige astazi ,ceea ce numai cred.Totusi e de urmarit meciul nu din pct. de vedere tehnic cit ca spectacol ... Ce scene teatrale vom mai vedea astazi ?

relansat
7th June 2007, 08:32
Optimistul nu prea vad io de ce ti se pare o mare minune avand in vedere ca e nr 2 mondial. Daca vorbesti despre accidentarea ei, personal nu cred in ashe ceva. Incearca sa se scoata in eventualitatea unei infrangeri, io ashe cred. Astazi o va alerga Ana pe tot terenu` si, zic io, va abandona in cele din urma.

Optimistul
7th June 2007, 08:46
De cite ori ai mai vazut-o pe Maria abandonind un meci ? Daca e nevoie va juca si intr-un picior,cu mina stinga,se va certa cu toata lumea, dar nu va renunta.
Daca esti locul 2 nu inseamna ca joci bine si pe zgura ?! Vezi cazul Sampras.

relansat
7th June 2007, 08:50
Va abandona ideea castigarii meciului :D :drak: :lol:
Anei ii vine ca o manusa zgura. Inca o zi in care toata suflarea ols`ista va fi cu Ana :kiss:

dextercioby
7th June 2007, 09:00
Sper sa citige Ana in minimum de seturi, desi nu mi-ar displacea sa joace si 3 seturi si sa-i ia unul Sarapovei la 0 !! :drak:

ioni
7th June 2007, 11:27
am votat Ivanovic are mai multe sanse ,se misca mai bine pe zgura ...Sharapova daca pierde azi poate se inscrie la Birmingham.. incepe sezonul pe iarba iar daca tot se simte ca o v... pe zgura ,pe iarba ar trebui sa se simta ca acasa

Celso
7th June 2007, 11:35
5/2007 WTA Tokyo (JPN)-Carpet- Ana Ivanovic vs Maria Sharapova 6-1 0-1 ret. 1/2
43/2006 WTA Linz (AUT)-I_Hard- Maria Sharapova vs Ana Ivanovic 7-6(3) 7-5 1/4

1-1 la general...sa vedem si pe zgura acum:)

relansat
7th June 2007, 13:41
Ca tot veni vorba de meciurile in care a abandonat Maria :D :drak: :lol:
Inca putin si incepe marele meci :D

costeaa
7th June 2007, 13:46
IVANOVIC....:yeah:....auziti..unde as putea vedea meciul p net?

relansat
7th June 2007, 14:31
Intra bre` pe eurosport :D .. pe net, n`am idee :D

LUCKY_AMARU
7th June 2007, 14:41
Sper sa bata ana la rand rusoaicele astea 2 ...dupa mutanta de kuznetsova vine asta care geme la fiecare minge parca vreo 200 de barbati ar fi ....facut ceva cu ea toata noaptea..stiti voi.....iar am sa dau tv-u pe mute..numa sa nu aud gemetele de catzea in calduri ale mariei....catzea nu in sens jignitor.......daca returi anei merge binisor sunt sanse bune desi la mai toate casele de pariuri maria e un pic favorit...1.8 maria si 2.00 ana....cam asa sunt cotele...desi parca ana are un joc mai bun pe zgura fatza de maria deci un mic avantaj....sa vedem ,ca mai este putin timp pana incepe meciu

Celso
7th June 2007, 14:55
esti cam dur...las`o frate sa zbiere cat vrea:) ...sa puna suflet:D

Bogdy LFC
7th June 2007, 15:14
Ador cand i se ridica fusta Sharapovei :yeah: :shock:

costeaa
7th June 2007, 15:24
sa fie iare un set la 0?:D

rob_din
7th June 2007, 15:32
N-ar fi rea o finala Iankovic-Ivanovic. Ar fi o premiera mondiala. Cum o fi crescut atata tenisul feminin din Serbia nu-mi dau seama

costeaa
7th June 2007, 15:36
setul 2 il ia sharapova...

costeaa
7th June 2007, 16:00
bah sharapova asta cum o ajuns asa sus?

Incubus
7th June 2007, 16:08
hai cu 6-0 sa iasa aia de pe teren plangand :lol:

costeaa
7th June 2007, 16:19
mno..,6-1..tot ii bine:D..
nu mi'a raspuns nimeni..cum a ajuns aia acolo?:D

TenisFan
7th June 2007, 16:20
Ce "backside spanking" a primit Sharapova... :( I like... :evil: Acum ar fi bine si Jankovic s-o bata pe Henin ca sa avem o afacere fratricida in finala... :shocked:
Ba ce bine serveste Ivanovic... :shocked: As spune ca aproape a fost arma principala a ei in meciul asta + plus apatia Sharapovei care a facut multe erori nefortate...Oricum victoria e clara si bravo lui Ivanovic! :ok:

Laura1985
7th June 2007, 16:24
Ana a jucat super..a meritat din plin se vede cat de mult s-a pregatit si ce conditie buna are. Atitudinea ei a fost de admirat.

Maria ce sa zic mai are de invatat multe pe zgura.oricum bine ca a ajuns pana aici minune mare.

relansat
7th June 2007, 16:29
Ana a castigat la pas acest meci. Cum am mai spus inainte meciului ... cred ca avea mai multe Chakvetadze decat a avut Maria astazi. Multa graba in jocul rusoaicei care juca fiecare minge ca si cum ar fi fost ultima, in sensul ca incerca sa castige foarte rapid mingile, nimerind fileul de cele mai multe ori.

LUCKY_AMARU
7th June 2007, 16:32
Super clasa si super lectie data mariei.........auzi declaratie la ea....ca n-a ajuns pana in semifinale ca sa se opreasca aici.......eii bine nu s-a oprit ci pur si simplu a fost umilita.........da oricum s-a batut si singura aproape...asta e .........eii deci hy cu locu 4 mondial la sfarsitul turneului :D....mai sunt doar 3 locuri dupa aia pana la nr 1 o astept de vreo 2 ani de la nr 96:d

Laura1985
7th June 2007, 16:45
blah s-a batut singura...astea-s scuzele Serenei si a lui Venus..sper sa nu aud asa ceva de la Maria...Ana a fost mult mai buna si a meritat victoria , asta vreau sa aud la conferinta. oricum Maria intotdeauna da credit adversarei , sunt sigura ca nici acum nu va face exceptie.

dextercioby
7th June 2007, 17:12
UMILINTA. Asta e cuvintul corect ce-ar descrie acest meci. Pur si simplu Mariuca n-a avut nici o sansa...Ma bucur mult pentru Ana, dar in finala, de va fi Henin, va fi mult mai greu.

kain
7th June 2007, 18:32
Surpriza placuta.. facuta de Ivanovic. BRAVO ! /OLE/

dextercioby
7th June 2007, 18:33
Pentru fanii Anei ar fi o surpriza sa cistige RG, adik s-o bata pe Henin simbata, nu s-o cotonogeasca pe Sarapova :P :D

printulmiskin
7th June 2007, 18:36
N-am vazut meciul ,dar scorul spune totul:Sarapova a primit o lectie de tenis..Sper sa isi mai coboare nasul ala ....

Cipri
7th June 2007, 18:44
Era de asteptat dupa parerea mea sa castige Ivanovic ... e o mare jucatoare :) Raluca i-a luat acelasi nr. de game-uri ca Sharapova :D Bn ar fi sa ajunga ca ea :D

lucian_iasi
7th June 2007, 18:59
Era de asteptat dupa parerea mea sa castige Ivanovic ... e o mare jucatoare :) Raluca i-a luat acelasi nr. de game-uri ca Sharapova :D Bn ar fi sa ajunga ca ea :D

Nu chiar..Sharapova a luat cu un game mai mult :) nr 2 mondial :happy :happy :lol: :lol: :cry: :cry:

Sorin Blaj
8th June 2007, 00:05
Anna este la prima semifinala de GS din cariera. Mai mult, a invins-o fara drept de apel pe Sharapova si asta este o performanta de luat in seama.

Nu am vazut meciul, dar scorul este o surpriza pentru multi.

praf_de_stele
11th June 2007, 19:00
Nu chiar..Sharapova a luat cu un game mai mult :) nr 2 mondial :happy :happy :lol: :lol: :cry: :cry:
ce amuzant! :confused: se mai intampla...Sharapova a jucat prost. asta e cauza. nu ca a facut Ivanovic nu stiu ce meci. cate puncte n-a castigat Ivanovic pe greseala Mariei...nu uita ca Sharapova are 15 titluri in palmares, dintre care 2 de Grand Slam. deci nu e nr. 2 din greseala. si are de-abia 20 de ani...si mai ales ca zgura nu e suprafata ei favorita.
invidie.:angry: