PDA

View Full Version : Bomba Zilei



razwan_vs
11th February 2006, 20:29
Deschid acest thread pt ca este nevoie.Aici o sa discutam despre posibile surprize si o sa analizam surprizele care au fost.
Astazi au fost destul de mult surprize.:headbang:



Werder Bremen 0 - 2 Kaiserslautern
71' [0 - 1] B. Sanogo

88' [0 - 2] E. Skela
Dupa parerea mea este o mare surpriza avand in vedere ca ca werder are 34 de goluri date acasa si doar 13 primite.........pe cand kaiserslautern ultimul loc in bundesliga are 9 goluri date in deplasare.Probabil s-au aparat bine si au dat lovitura pe contraatac.



Schalke 7 - 4 Bayer Leverkusen

9' [1 - 0] S. Larsen

17' [2 - 0] M. Krstajic

34' [3 - 0] Z. Bajramovic

40' [3 - 1] A. Voronin

50' [3 - 2] D. Berbatov

55' [4 - 2] K. Kuranyi

63' [5 - 2] S. Larsen

64' [5 - 3] A. Voronin

70' [5 - 4] J. Krzynowek

76' [6 - 4] Lincoln

81' [7 - 4] G. Asamoah


Eu zic ca nu este o surpriza vorbind de locul in statistice da este o surpriza mare cate goluri s-au inscris 11.Shalke avea 12 goluri date acasa in 9 partide '
au inscris mai mult de jumatate intr-o insgura partida.Au primit 4 cate goluri aveau primite pana acuma.Leverkusen avea luate 14 in deplasate ...deci a incasat fix jumatate /hello .



Middlesbrough 3 - 0 Chelsea
2' [1 - 0] F. Rochemback

45' [2 - 0] S. Downing

68' [3 - 0] A. Yakubu

O mare surpriza in privinta scorului.Chelsea stim cu totii ca are o defensiva foarte tare ...poate unua dintre cele mai tari din europa.Chelsea avea primite doar 6 goluri in deplasare deci si ea a primit jumatate din golurile primite intr-o partida .Norocul lui Middlesbrough este ca deschis scorul repede si chelsea a fost nevoita sa atace iar Middlesbrough au lovit pe contraatac :headbang: .



Hearts 1 - 2 Aberdeen
9'[1 - 0] C. Elliot

68' [1 - 1] S. Pressley (o.g.)

87' [1 - 2] C. Clark
Aici o mare surpriza .Hearts a deschis scorul repede si si-a dat un autogol :happy .Probabil au cazaut pshic si au mai luat un gol pe final de meci probabil din faza fixa.:evil:


cam atat....daca nu sunteti de acord cu mine ma puteti contrazice bineinteles cu argumente..........:yeah:

Deschid acest thread dupa o zi neagra 11-feb-2006 :jerk:

ashky3
11th February 2006, 21:18
bine spus zi neagra
cre ca multi au pierdut belete azi(printre care ji io:(:(:(:(:(:

razwan_vs
22nd February 2006, 07:19
Arsenal a produs surpriza pe “Santiago Bernabeu”, învingând un Real dezorientat şi lipsit de strălucire.


Meci de “totul sau nimic” la Madrid, unde ambele echipe se află în cursa pentru singurul trofeu care mai contează cu adevărat pentru ele.
Distanţate în Primera Division şi Premier League de FC Barcelona şi, respectiv, Chelsea, Real Madrid şi Arsenal au conştientizat că este ultima şansă de a salva un sezon compromis. Văzând echipele de start alese de cei doi tehnicieni, ai fi spus că “galacticii” îi vor călca în picioare pe “tunari”. Ca de obicei în acest sezon, Arsene Wenger a fost nevoit să încropească un “11” a cărui medie de vârstă se apropie de cea a unei formaţii de juniori. Francezul a trimis din nou pe teren o echipă lipsită de englezi, însă acest lucru nu i-a împiedicat să se lupte cu o ferocitate tipic britanică.
Fără doar şi poate, Arsenal a dominat prima repriză de la un capăt la altul, ocaziile la poarta lui Casillas succedându-se cu o viteză uluitoare. Henry a amuţit publicul de pe “Bernabeu”, şuturile atacantului francez fiind aproape de a-şi atinge ţinta. Ljungberg, Hleb şi Reyes au depus un travaliu fenomenal la centrul terenului, reducându-i la statutul de anonimi pe Zidane, Guti şi Beckham. Bine organizaţi, arţăgoşi şi însetaţi de victorie, londonezii au blocat excelent linia mediană a Realului şi l-au servit cu pase pe Henry. Francezul şi-a făcut datoria la două minute după pauză, când a finalizat cu un şut pe lângă Casillas o fază în care i-a pierdut pe drum pe Ronaldo, Guti şi Mejia.
Nici măcar Raul, revenit după o accidentare care l-a ţinut departe de gazon câteva luni, nu a putut aduce un zâmbet pe figurile fanilor madrileni. Lipsa de fantezie şi de inventivitate a caracterizat jocul Realului, “albii” trăind o nouă seară mizerabilă. Arsenalul pare favorită în retur, însă deznodământul “dublei” este departe de a fi ştiut.

Vraciul
22nd February 2006, 07:52
s-a dovedit inca o data ca tenacitatea si dorinta de victorie conteaza mai mult decat valoarea individuala a jucatorilor. grupul uneori realizeaza mai multe decat individul, valabil in fotbal care este un joc colectiv.
realul are super jucatori care aduc multe milioane clubului dar asta nu conteaza decat in privinta profitului. performanta se face cu alta mentalitate.

razwan_vs
24th February 2006, 06:09
bomba zilei de ieri : Steaua-Herenveen 0-1 ....steaua nu a jucat deloc motivata si ...a luat bataie ...sa vedem ce o sa faca cu Betis sa speram ca bate..

Vraciul
24th February 2006, 07:37
cred ca o poate invinge pe betis. nu mi-au placut spaniolii aseara.

iuli
24th February 2006, 11:31
dar nici stelistii :evil: va bat astia si aici si acolo :evil:

Dudubetwin
24th February 2006, 14:43
asta ramane de vazut ... oricum dupa meciul de aseara am ajuns la concluzia ca si Alkmaar si Betis sunt echipe slabe ...

numai cine a vazut meciul de aseara si`a dat seama despre ce vb .... asemenea greseli in aparare .. nu am vazut niciodata ..

nici macar dinamo nu a facut asemenea greseli ... :evil:

ovidiu_it20
24th February 2006, 16:10
astia nu ne vor bate nici aici si nici acolo. steaua nu va iesi invinsa nici de pe terenul betis-ului,si cu atat mai mult in capitala. infrangerea de aseara a venit perfect dupa parerea mea. pentru ca am reusit cu toate astea sa ne calificam si pentru ca era nevoie de un soc inaintea inceperii campionatului si inaintea dublei cu betis. li se cam urcase succesul la cap. cu o atitudine mai umila, nici o echipa din cele ramase in uefa nu cred ca poate obtine macar un punct pe "lia manoliu".

forza steaua

razwan_vs
24th February 2006, 16:31
iuli lasa ca o sa bata dinamo pe betis sau scuza-ma poate bate si ea niste rusi de prin liga 2 .....:sleep: sau toate tentativele de echipa..........asa ca gura inchisa BRAVO Rapid si BRAVO STEAUA....dinamo este o echipa care nu joaca in europa deci este mai slaba decat steaua si rapid...:evil:


PS : ii lasam pe dinamo sa se pregateasca de champions league ca anul trecut :happy :happy si pana la urma tot steaua o sa ia campionatul :sneaky:


GURA INCHISA DINAMOVISTILOR !!! uitati-va la perfomantele unor echipe adevarate STEAUA si Rapid....:ok:

STEAUA SI RAPID NE DUC IN EUROPA..........:ok: ..................dinamo unde ne duce ? :happy

iuli
24th February 2006, 16:43
asta ramane de vazut ... oricum dupa meciul de aseara am ajuns la concluzia ca si Alkmaar si Betis sunt echipe slabe ...

numai cine a vazut meciul de aseara si`a dat seama despre ce vb .... asemenea greseli in aparare .. nu am vazut niciodata ..

nici macar dinamo nu a facut asemenea greseli ...

eu am vazut meciul din tur si meciul cu barca :evil:




astia nu ne vor bate nici aici si nici acolo. steaua nu va iesi invinsa nici de pe terenul betis-ului,si cu atat mai mult in capitala. infrangerea de aseara a venit perfect dupa parerea mea. pentru ca am reusit cu toate astea sa ne calificam si pentru ca era nevoie de un soc inaintea inceperii campionatului si inaintea dublei cu betis. li se cam urcase succesul la cap. cu o atitudine mai umila, nici o echipa din cele ramase in uefa nu cred ca poate obtine macar un punct pe "lia manoliu".

forza steaua

ce succes??:rolleyes:

nici o echipa nu va obtine nici macar un punct :jerk:



iuli lasa ca o sa bata dinamo pe betis sau scuza-ma poate bate si ea niste rusi de prin liga 2 .....:sleep: sau toate tentativele de echipa..........asa ca gura inchisa BRAVO Rapid si BRAVO STEAUA....dinamo este o echipa care nu joaca in europa deci este mai slaba decat steaua si rapid...


PS : ii lasam pe dinamo sa se pregateasca de champions league ca anul trecut si pana la urma tot steaua o sa ia campionatul


GURA INCHISA DINAMOVISTILOR !!! uitati-va la perfomantele unor echipe adevarate STEAUA si Rapid....

STEAUA SI RAPID NE DUC IN EUROPA ..................dinamo unde ne duce ? :happy


in primul rand sunt amicale...voi ati batut echipe de amatori cu 3-2 si 2-1 asa da...e bine :cool:

Bravo rapid si atat...steaua sa fim seriosi,nu joaca nik... ce a jucat in tur la heerenveen????2 goluri din faze fixe si sutul lui paraschiv...foarte frumos

pt steaua :jerk:
pt rapid /hello

P.S. ne pregatim de campionat noi... :)


P.S. 2 buna logica aia cu faptul ca rapid si steaua sunt mai bune...ai stat mult sa te gandesti ??? :evil:

razwan_vs
24th February 2006, 16:53
da pana la urma sa ne amintim ce a facut dinamo cu herenveen :yeah: 0-0 ...daca ar fi fost buni s-ar fi calificat mai departe.....:yeah:


dinamo = :rosu: ( sa iti mai aduc aminte iulii ca steaua ii la a 2 a primavara europeana pe cand dinamooooooooo nu a mai prins-o de vreo 10 ani parca /hello )

iuli
24th February 2006, 16:58
10 ani???????poate 15 :P

razwan_vs
24th February 2006, 17:09
asa ca gura inchisa ........:evil:



15 ani doamne fereste ce slabi is astia de la dinamo :happy :happy mai slabi decat ii credeam :drak:

Hopshio
24th February 2006, 17:13
da....io nu credeam ca noh mai putini ani...da 15??:O aveam o impresie proasta despre ei...acuma o am si mai si....

razvy04
24th February 2006, 17:14
Nu vad de ce sunteti copii si va certati...stelist , rapidist sau dinamovist toata lumea ar trebui sa stie ca Steaua are cel mai bun palmares pana in momentul de fata. Bineinteles aici nu e vorba de trecut ci de prezent...pai tocmai...indiferent ce a jucat steaua( noroc sau nu ), a ajuns DIN NOU mai departe ca dinamo. Nu am nimic cu sustinatorii echipei dinamo, dar poate ca e timpul sa-si de-a seama care echipa este mai valoaroasa...
Cat despre Rapid: au reusit si ei un sezon foarte bun in cupa UEFA, mai bun decat Dinamo...degeaba atata ura intre suporteri, se vede clar care echipa e mai buna, si faptul ca dinamo e pe primul loc la jumatatea sezonului nu reliefeaza nimic, dar faptul ca steaua au ajuns in cupa UEFA MULT mai departe decat dinamo inseamna foarte mult.
Asa ca nu mai incercati sa aduceti argumente pt o echipa care nu reuseste sa demonstreze nimik, si care profita de punctele aduse de echipele mai bune ;) .
...toate cele bune

Hopshio
24th February 2006, 17:18
Mi-a placut cand ai zis la sfarsit.....''Asa ca nu mai incercati sa aduceti argumente pt o echipa care nu reuseste sa demonstreze nimik, si care profita de punctele aduse de echipele mai bune .'' Forza Steaua!!!

iuli
24th February 2006, 17:21
hai gata ca sunteti penibili...sa schimbam subiectul va rog...hai sa vb de "bomba zilei"

razvy04
24th February 2006, 17:27
lol...hai...zi tu prima bomba:evil:

Vraciul
24th February 2006, 17:28
bomba zilei?

roeselare - anderlecht 1 cota 4.50
dar mai bine merge jucat 1X cota 1.90
gazdele, chiar daca sunt pe locul 11, au acasa a doua aparare si al doilea atac din liga.
linie de clasament acasa: 11j 7 4 1 26/7

Dudubetwin
24th February 2006, 18:57
razvy: apropo de ce ai zis tu ..."si care profita de punctele aduse de echipele mai bune" .... problema ii ca nici nu profita ..ce au facut ei ...

s`au califica in grupa unde ne`au facut de ras luand ultimul loc?? pt asta sa facem puncte pt ei ?? :happy

Vraciul
24th February 2006, 18:59
bai fratilor, v-am dat o bomba. ce ziceti de ea? explodeaza?

iuli
24th February 2006, 19:03
sigur nu e o grenada??

Dudubetwin
24th February 2006, 19:04
am vazut si pe un forum strain 1X jucat la anderlecht .. cred ca merge ..si cei de acolo ziceau ca ii un meci de 1X.. dar parca mai mult de X

Vraciul
24th February 2006, 19:07
ce grenada mei? o sa fie o bomba atomica. roeseleare o sa o detoneze.

Dudubetwin
24th February 2006, 19:08
X - v`am spus ... 1 nu cred ca o sa fie .. dar intr`un egal cred ... presimt un 1-1 !!:P

iuli
24th February 2006, 19:10
da...si eu zic 2 :P ca sa fiu contra voastra :P

Dudubetwin
24th February 2006, 19:16
no bine .. se putea sa fii tu deacord cu noi ???

Vraciul
24th February 2006, 19:21
:ciocan: IULI....

iuli
24th February 2006, 19:24
nuuuu...pai daia am si zis :P ca sa ne mai contrazicem putin :P

Dudubetwin
24th February 2006, 19:27
asa ... imi place cum gandesti .. bravo !! tu faci anume sa creezi certuri ?? :no:

iuli
24th February 2006, 19:31
da...abia acum te-ai prins??? :P :P :P

iuli
24th February 2006, 23:19
dap min 90 anderlecht 1-0....unde mai sunteti????

iuli
24th February 2006, 23:20
aaaaaaaa....acum 2-0

Vraciul
25th February 2006, 10:21
bomba nu a explodat, a lipsit detonatorul....... :)

Hopshio
25th February 2006, 10:23
Da...toata lumea o zis ca o sa piarda anderechet.....:P...o castigat cu 2-0:P

Vraciul
25th February 2006, 10:35
eu am mers la meciul asta 1, combinat cu alte doua meciuri. nu am bagat multi bani, dar daca imi iesea.....

Paul
2nd April 2006, 10:07
DInamo - Iasi , o noua supervaca a sezonului :D

ia sa va aud cati ati luat`o pe meciul asta

1. Paul


completati lista

Dudubetwin
2nd April 2006, 10:10
i`o nu am luat`o pt ca stiu valoarea lui dInamo :happy

Kainsashiki
2nd April 2006, 10:21
io l-am luat la under 2,5 la cota 2 :D

si nu e chiar o asa mare surpriza. pt mine o bomba a fost juve pt k am vazut cat de mult a tras arbitru cu ei si n-au fost in stare sa dea un gol :D

razwan_vs
2nd April 2006, 13:11
ieri o seara plina de surprize : bayern,chelsea,dinamo,etc

Hopshio
2nd April 2006, 13:13
dinamo nu era chiar o surpriza..sincer.......

Hopshio
6th May 2006, 21:35
bomba de azi: dinamo castiga la vaslui:evil:

iuli
6th May 2006, 21:36
?????????

Kainsashiki
6th May 2006, 21:42
la jiul poate:)

Hopshio
6th May 2006, 21:48
mda..la jiul...eram bucuros ca o castigat vaslui si ma gandeam la ei..:)

iuli
6th May 2006, 21:55
very funny

Hopshio
6th May 2006, 22:09
sthiu..asa is io...

bran
7th May 2006, 10:12
Ieri au fost doua bombe care au spart doua geamuri: Iacob si Radoi.:rosu: :rosu: :rosu:

relansat
5th June 2006, 21:13
Surpriza zilei: Sogndal v Manglerud Star Toppf 2-2, egalare in minutu` 90, E. Kampen vinovatu` :drak:

Kainsashiki
10th August 2006, 00:47
cu siguranta bomba de azi e Hearts - AEK 1-2

White Shadow
10th August 2006, 00:49
Poate prin modul in care au pierdut , asa da , dar rezultatul nu-i deloc surprinzator.

Universal
10th August 2006, 04:43
Bomba zilei:
Red Bull Salzburg -Fc valencia 1-0 :ok:
eu mä asteptam la acest scor..dar voi..?

luciano_1644
10th August 2006, 07:33
Bomba zilei:
Red Bull Salzburg -Fc valencia 1-0 :ok:
eu mä asteptam la acest scor..dar voi..?

Eu nu! Din pacate acest scor mi-a scos 2 bilete castigatoare din buzunar.Aveam x2.:headbang:

iuli
10th August 2006, 08:55
Poate prin modul in care au pierdut , asa da , dar rezultatul nu-i deloc surprinzator.


dc nu e surprinzator? :o:

in ultimul moment am evitat meciul asta :happy

stefanello
10th August 2006, 09:56
Mie Hearts mi-a scos 68Eur din buzunar...insa cum a zis Shaodw doar modul in care au piedut e surprinzator..altfel nu vad nici o valoare pe ei..chiar dak au batut pe Celtic in campionat sapt. trecuta.

White Shadow
10th August 2006, 15:10
dc nu e surprinzator? :o:

in ultimul moment am evitat meciul asta :happy

Pai zi si mie cine-i Hearts , ce experienta au in cupele europene ?

Au ajuns si ei pt prima data intr-un tur preliminar si acuma vreau sa ajunga in grupe , hai sa fim seriosi.

tomy_r90
10th August 2006, 20:48
Bomba zilei poate fi catalogata plecarea lui Niculescu din cantonamentul lui Dinamo de la Saftica cu 4 ore inainte de startul mansei I cu Beitar Jerusalim...:evil:

the lion king
10th August 2006, 20:50
bravo lui.sa plece ca acolo sa plafoneaza.

tomy_r90
16th August 2006, 23:45
Bomba zilei : Belgia - Khazakhstan 0-0 ....:headbang:...:no:...doar io puteam sa iau plase din astea sh la cota de 1.1

gabi94
17th August 2006, 00:23
Daca Belgia avea cota de 1,08 ,ce sa mai zicem de infringerea lui Federer care avea doar 1,03 ?

Lover
17th August 2006, 00:27
da? nu e asa surprinzatoare infrangerea... daca pariam online as fi pus pe murray ca e preferatul meu ... m-am uitat la meci pe net si a jucat f bine murray

tomy_r90
17th August 2006, 00:29
Referitor....totusi de la Hearts - AEK incoace numa surprize prind....s fiu al naibii...numa din astea ...Maine jur k'mi fac timp si postez toate surprizele din Ultima saptamana numai din fotbal....Gasesc cel putin 40-45...:headbang: :headbang: Numai io am luat plasa cu vreo 15...:mda: :ciocan:

Lover
17th August 2006, 00:33
au fost ele multe dar nici chiar asa...si au fost si in weekendul dinaintea lui hearts, cele mai multe surprize cand am pierdut toti mai ales pe rangers- dumfermline si waterford- cork , cauta si de atunci daca te plictisesti ;)
oricum azi a fost o zi f buna pentru cine a stiut sa parieze... cu f putine surprize

White Shadow
17th August 2006, 00:41
Oameni buni daca mai exista ceva logic in fotbalul asta atunci ar trebui sa urmarim aceasta echipa a Belgiei pe viitor si sa pariem contra lor , daca nu au reusit sa castige acasa cu Kazakhstan atunci cu cine vor mai reusi si ei castige ?

Cu cine mai joaca Belgia in aceasta grupa ?

Cine a auzit de Kazakhstan si daca au mai obtinut astia ceva surprize in trecut ?

Daca Belgia juca in deplasare si termina la egalitate , hai sa zicem ca nu era chiar asa mare surpriza dar problema e ca au jucat ACASA ( parca vad ca in deplasare îi bate pe aia cu vreo 3-0 )

Doctor_Satan
18th August 2006, 17:48
Referitor....totusi de la Hearts - AEK incoace numa surprize prind....s fiu al naibii...numa din astea ...Maine jur k'mi fac timp si postez toate surprizele din Ultima saptamana numai din fotbal....Gasesc cel putin 40-45...:headbang: :headbang: Numai io am luat plasa cu vreo 15...:mda: :ciocan:

Tu vorbesti? Eu am luat-o cu 5 pe un bilet cu 15 meciuri? Si am si jucat multe duble! Oare se merita sa mai joc?

Dudubetwin
18th August 2006, 17:53
nu se merita mai newbie !! Lasa-te !!

Doctor_Satan
21st August 2006, 13:06
nu se merita mai newbie !! Lasa-te !!

Si de ce ma rog nu se merita?
Eu merg pe ideea ca surprizele nu se pot tine lant si joc la duble!
Trebuie sa prind doar un bilet din 10 ca sa ies in profit cu dublul sumei investite!
Spre exemplu, in week-end n-as fi pierdut daca nu ma manca la gaoz sa nu merg la dublu! Ma gandeam ca asa scot cota mai mare, dar daca ma tineam de strategia mea, catigam cu o cota de vreo 20!
Si ce daca-s newbie? Vrei sa zici ca un (b)oldie n-a pierdut cand era sigur de castig?

White Shadow
24th August 2006, 01:06
Cu siguranta bomba zilei :no:

Kainsashiki
24th August 2006, 01:11
de boro - chelsea 2-1 ce zici?

Nole17
24th August 2006, 01:12
chelsea a pierdut shi sezonul trecut la boro inca chiar cu 3-0 shi dak tinem cont ca e inceput de campionat nu e deloc surprinzator

White Shadow
24th August 2006, 01:52
Diablo aia a fost o surpriza amarata de inceput de sezon , in nici un caz o bomba , daca era Chelsea v Boro 1-2 atunci da , era o bomba.

Se intampla la inceputul campionatului la alte echipe probabil dar Chelsea nu are voie sa greseasca , ce drak face Mourinho asta cu ei , parca sezonul trecut a pierdut cu 3-0 pt ca erau deja campioni si probabil nu au mai fortat.

razwan_vs
24th August 2006, 06:18
cea mai mari bomba ii copehanga care....i-a laasat pe olandezi inafara ligii,,,,,

Dudubetwin
24th August 2006, 11:56
Mourinho a anuntat ca are nevoie de 6-7 etape pentru ca sa reintre in ritmul normal de competitie !! El a mai spus ca jucatorii sunt

obositi si trebuie sa-i recupereze dar are nevoie de timp ca sa faca acest lucru !! (lucruri spuse inainte sa inceapa sezonul !!)

Doctor_Satan
25th August 2006, 12:58
Cu siguranta bomba zilei :no:

Ma crezi c-am pierdut vreo 900.000 din cauza acelui Ajax-Copenhaga 0-2?
Cine naiba ii credea capabili sa piarda calificare pe teren propriu?

Universal
25th August 2006, 13:50
Da..eu am luat o pierdere bunä de 40 E ...numai pe Kopenhagen...bunä ''tzeapä'' pot spune care poate sä mä ducä la faliment( sper sä nu... Doamne Fereste)