View Full Version : Programul pe zile + rezultatele
stefanm14
11th February 2006, 11:14
Iata-ne la startul Olimpiadei de Iarna 2006. Parca ieri era ceremonia de inchidere de la Salt Lake.
Dar, sa trecem la scopul acestui thread, adica acela de a prezenta programul pe zile si apoi, rezultatele. Fac acest thread pt a putea urmari mai usor desfasurarea JO si rezultatele, chiar daca sunt threaduri pt fiecare sport, acolo sa fie doar comentarii. Aici sa avem cifrele ...:ok:
stefanm14
11th February 2006, 11:33
In aceasta zi se vor acorda 4 seturi de medalii, si anume :
BIATHLON - 20 km Individual - Masculin - ora 14.00 (Eurosport si TVR 2)
COMBINATA NORDICA - Individual Gundersen - 11.45 : sarituri cu schiurile
- 16.00 : schi fond 15 km(ambele Eurosport)
PATINAJ VITEZA- 5000 m - Masculin - ora 16.30 (inreg.Eurosport 01.00)
SCHI ACROBATIC - Mogule - Feminin - ora 16.00 calificari
- ora 20.00 finala
Alte probe isi desfasoara astazi calificarile :
SARITURI CU SCHIURILE - K90 - ora 19.00 (Eurosport si TVR 2)
Alte probe au programata prima parte a concursului (nu pot fi numite calificari deoarece conteaza la punctajul/timpul final)
SANIE - Simplu - Masculin - ora 18.00 (TVR 2 alternativ cu sariturile)
PATINAJ ARTISTIC - Perechi - ora 21.00 prog.scurt (Eurosport)
Iar alte probe isi desfasoara meciurile din grupe :
HOCHEI - Feminin - Grupa B : Finlanda - Germania , ora 15.00
- Grupa A : Suedia - Rusia, ora 17.30 (Eurosport)
- Grupa B : Suedia - Elvetia, ora 20.00
- Grupa A : Italia - Canada, ora 22:30
Enjoy !
stefanm14
12th February 2006, 01:41
Iata ca se incheie prima zi a Olimpiadei, cum spuneam s-au acordat deja 4 seturi de medalii .
Iata rezultatele
BIATHLON - 20 km Individual - Masculin
1 GREIS Michael -------- GER 53:23.0 0 1 0 1 54:23.0 0.0
2 BJOERNDALEN Ole Einar NOR 52:39.0 1 1 0 0 54:39.0 +16.0
3 HANEVOLD Halvard---- NOR 53:31.9 1 1 0 0 55:31.9 +1:08.9
4 TCHEPIKOV Sergei----- RUS 54:32.7 1 0 0 0 55:32.7 +1:09.7
5 MATIASKO Marek------ SVK 54:48.6 0 0 0 1 55:48.6 +1:25.6
6 ROBERT Julien -------- FRA 55:59.4 0 0 0 0 55:59.4 +1:36.4
7 DE LORENZI Christian --ITA 55:04.0 0 0 0 1 56:04.0 +1:41.0
8 TCHEREZOV Ivan ------RUS 54:05.7 1 0 0 1 56:05.7 +1:42.7
9 PALLHUBER Wilfried ----ITA 55:08.4 1 0 0 0 56:08.4 +1:45.4
10 HAKKINEN Jay --------USA 53:10.9 2 0 1 0 56:10.9 +1:47.9
Combinata nordica - 15 km Individual Gundersen
1 HETTICH Georg --- GER 262.5 ->1 --- 39:44.6 ->18 0.0
2 GOTTWALD Felix -- AUT 234.5 ->11 --38:02.4 -> 2 9.8
3 MOAN Magnus-H.-- NOR 237.5 ->9 -- 38:20.8 -> 3 16.2
4 TANDE Petter L. -- NOR 262.0 ->2 --- 39:58.9 ->22 16.3
5 TALLUS Jaakko ---- FIN 257.0 ->3 --- 39:39.9 ->13 17.3
Patinaj viteza - 5000 m Masculin
1 HEDRICK Chad - USA --- 6:14.68 0.00
2 KRAMER Sven --NED --- 6:16.40 1.72
3 FABRIS Enrico - ITA --- 6:18.25 3.57
Schi acrobatic - Mogule Feminin
1 HEIL Jennifer --CAN 26.50
2 TRAA Kari ---- NOR 25.65
3 LAOURA Sandra FRA 25.37
Acum, iata si celelalte probe, unde nu s-au decernat medalii
Sarituri cu schiurile - K95 - calificari(rectificare, nu K90 cum am zis azi)
1 KASAI Noriaki --- JPN -103.0 -132.5
2 IPATOV Dmitry -- RUS 102.0 -129.0
3 VASSILIEV Dmitry RUS 102.5 - 128.5
Sanie - simplu masculin , clasament dupa 2 din cele 4 manse
1 ITA ZOEGGELER Armin ----- 1:43.132
2 RUS DEMTSCHENKO Albert - 1:43.290 +0.158
3 USA BENSHOOF Tony ------ 1:43.365 +0.233
4 LAT RUBENIS Martins ------ 1:43.410 +0.278
5 GER HACKL Georg ---------- 1:43.439 +0.307
Patinaj artistic - perechi, programul scurt
1 TOTMIANINA Tatiana / MARININ Maxim RUS 68.64
2 ZHANG Dan / ZHANG Hao ------------- CHN 64.72
3 PETROVA Maria / TIKHONOV Alexei ----- RUS 64.27
4 PANG Qing / TONG Jian ---------------- CHN 63.19
5 SHEN Xue / ZHAO Hongbo ------------- CHN 62.32
Hochei feminin
Finlanda - Germania 3-0
Suedia - Rusia 3-1
SUA - Elvetia 6-0
Canada - Italia 16-0
Uff, ce de evenimente !:ok:
Aa, era sa uit . Clasamentul pe medalii dupa prima zi :
1 Germania - 2 0 0 2
2 Canada ---1 0 0 1
2 USA ------1 0 0 1
4 Norvegia --0 2 2 4
5 Austria ---0 1 0 1
stefanm14
12th February 2006, 11:53
Una din cele mai interesante zile ale Olimpiadei, se vor acorda nu mai putin de 8 seturi de medalii, la urmatoarele probe :
Schi Alpin - Coborare - Masculin - ora 13.00 (Eurosport si TVR 2)
Sarituri cu schiurile - K95 - ora 19.00 (Eurosport si TVR 2)
Schi fond - Pursuit 7.5+7.5km - Feminin - ora 11.00 (Eurosport si TVR 2)
---------- Pursuit 15+15 km --Masculin -ora 14.45 (Eurosport si TVR 2)
Patinaj viteza - 3000 m - Feminin - ora 16.30 (TVR 2 - de la ora 19.00)
Short track - 1500 m - Masculin - ora 20.30 (Eurosport - de la ora 21.00)
Sanie - simplu - Masculin - ora 17.00 (Eurosport de la 17.00 si apoi de la 20:30, TVR 2 de la 19.00)
Snowboard - Half Pipe - Masculin - ora 15.00 (Eurosport de la 16.20)
Vor mai avea loc si calificari
Short track - 500 m - Feminin
---Stafeta 3 000 m - Feminin
Si obisnuitele meciuri de hochei pe gheata
Hochei - Feminin - Grupa A - Rusia-Canada - ora 17.30
----------------- Grupa B - Germania - SUA-ora 20.00
Enjoy !
stefanm14
13th February 2006, 11:47
Schi Alpin - Coborare - Masculin
1 DENERIAZ Antoine ---- FRA - 1:48.80
2 WALCHHOFER Michael -AUT - 1:49.52 +0.72
3 KERNEN Bruno -------- SUI - 1:49.82 +1.02
Sarituri cu schiurile - K95
1 BYSTOEL Lars ---- NOR -- 266.5
2 HAUTAMAEKI Matti FIN --- 265.5
3 LJOEKELSOEY Roar NOR -- 264.5
Schi fond - Feminin, Pursuit 7.5+7.5km -
1 SMIGUN Kristina --------------- EST -- 42:48.7
2 NEUMANNOVA Katerina -------- CZE --- 42:50.6 +1.9
3 MEDVEDEVA-ABRUZOVA Evgenia RUS -- 43:03.2 +14.5
Schi fond - Masculin, Pursuit 15+15km
1 DEMENTIEV Eugeni --- RUS -- 1:17:00.8
2 ESTIL Frode ----------- NOR --1:17:01.4 +0.6
3 PILLER COTTRER Pietro - ITA -- 1:17:01.7 +0.9
Patinaj viteza - 3000 m - Feminin
1 WUST Ireen ---------- NED -- 4:02.43
2 GROENEWOLD Renate NED ---4:03.48 +1.05
3 KLASSEN Cindy ------- CAN -- 4:04.37 +1.94
Short track - 1500 m - Masculin
1 AHN Hyun-Soo - KOR -- 2:25.341
2 LEE Ho-Suk ---- KOR -- 2:25.600
3 LI JiaJun ------- CHN -- 2:26.005
Sanie - simplu - Masculin
1 ZOEGGLER Armin ----- ITA -- 3.26.088
2 DEMTSCHENKO Albert -RUS --3.26.198 +0.110
3 RUBENIS Martins ------LAT --3.26.445 +0.357
Snowboard - Half Pipe - Masculin
1 WHITE Shaun -- USA -- 46.8
2 KASS Daniel ----USA ---44.0
3 KOSKI Markku -- FIN ---41.5
Hochei - Feminin - Grupa A - Rusia-Canada 0-12
---------------------- - Grupa B - Germania - SUA 0-5
Clasamentul pe medalii dupa 2 zile
1 United States -- 2 1 0 3
2 Germany ------- 2 0 0 2
3 Norway -------- 1 3 3 7
4 Netherlands ---- 1 2 0 3
5 Russian Fed. --- 1 1 1 3
stefanm14
13th February 2006, 11:56
Se acorda 4 seturi de medalii la urmatoarele probe
BIATHLON - Feminin, Individual 15 km - ora 13.00 (Eurosport si TVR 2)
PATINAJ ARTISTIC - Perechi, programul liber - ora 20.00 (Eurosport)
PATINAJ VITEZA - Masculin, 500 m - ora 16.30 (Eurosport de la 18.00)
SNOWBOARD - Feminin, Half-Pipe - ora 15.00 (Eurosport)
Alte evenimente
SANIE - Feminin, primele 2 manse - ora 17.00 (TVR 2)
HOCHEI - Feminin - Grupa A : Suedia - Italia, ora 17.00
---------------- - Grupa B : Finlanda - Elvetia, ora 18.30
CURLING - Primele meciuri din faza "Round Robin" la Masculin si Feminin pe parcursul zilei (Eurosport, ora 16.00 : Canada-Suedia ->feminin)
Enjoy !
stefanm14
14th February 2006, 10:47
Rezultatele de luni
BIATHLON - Feminin, Individual 15 km
1 ISHMOURATOVA Svetlana RUS 0 0 1 0 49:24.1
2 PYLEVA Olga RUS 1 0 0 0 +45.5
3 GLAGOW Martina GER 0 1 0 1 +1:10.8
PATINAJ ARTISTIC - Perechi
1 TOTMIANINA Tatiana / MARININ Maxim RUS 135.84
2 ZHANG Dan / ZHANG Hao CHN 125.01
3 SHEN Xue / ZHAO Hongbo CHN 124.59
PATINAJ VITEZA - Masculin, 500 m
1 CHEEK Joey USA 69.76
2 DOROFEYEV Dmitry RUS 70.41 +0.65
3 LEE Kang Seok KOR 70.43 +0.67
SNOWBOARD - Feminin, Half-Pipe
1 TETER Hannah USA 46.4
2 BLEILER Gretchen USA 43.4
3 BUAAS Kjersti NOR 42.0
SANIE - Feminin, rezultate dupa 2 manse din 4
1 OTTO Sylke GER 1:33.861
2 KRAUSHAAR Silke GER 1:34.129 +0.268
3 HUEFNER Tatjana GER 1:34.378 +0.517
4 ZABLOCKI Courtney USA 1:34.382 +0.521
5 MANZENREITER Sonja AUT 1:34.508 +0.647
HOCHEI - Feminin
Suedia - Italia 11-0
Finlanda - Elvetia 4-0
CURLING - Masculin
Noua Zeelanda - Suedia 3 - 6
Italia - Marea Britanie 5 - 7
Norvegia - SUA 5 - 11
Finlanda - Elvetia 2 - 7
Germania - Canada 5 - 10
Finlanda - SUA 4 - 3
Italia - Suedia 5 - 7
Marea Britanie - Noua Zeelanda 10 - 5
CURLING - Feminin
Norvegia - SUA 11 - 6
Marea Britanie - Danemarca 3 - 2
Canada - Suedia 5 - 7
Elvetia - Italia 11 - 4
Clasamentul pe medalii dupa 3 zile
1 United States 4 2 0
2 Russian Fed. 3 3 1
3 Germany 2 0 1
4 Norway 1 3 4
5 Netherlands 1 2 0
stefanm14
14th February 2006, 11:07
In aceasta zi se vor acorda 6 seturi de medalii, la urmatoarele probe
BIATHLON - Masculin, 10 km sprint - ora 14.30 (Eurosport si TVR 2 )
SCHI ALPIN - Masculin, Combinata - Coborare : ora 13.00 (Eurosport si TVR 2)
- Slalom : mansa 1, ora 18.00 (Eurosport si TVR 2)
: mansa 2, ora 20.30 (Eurosport)
SANIE - Feminin, ultimile 2 manse - ora 17.00 (Eurosport si TVR 2 )
SCHI FOND - Masculin, sprint pe echipe - ora 12.45 (Eurosport si TVR 2 )
SCHI FOND - Feminin, sprint pe echipe - ora 12.20 (Eurosport si TVR 2 )
PATINAJ VITEZA - Feminin, 500 m - ora 17.00 (TVR 2 de la 18.00, Eurosport de la 19.00 )
Alte probe
CURLING - Meciuri din turneul Masculin si Feminin, faza Round Robin
(Eurosport - ora 10.00 Elvetia - Marea Britanie la feminin, Eurosport - ora 16.00 Suedia - Canada la masculin )
PATINAJ ARTISTIC - Masculin, programul scurt - ora 20.00 (Eurosport de la 21.30 )
HOCHEI - Feminin - Italia-Rusia
Canda - Suedia
Elvetia - Germania
SUA - Finlanda
Enjoy!
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2024 vBulletin Solutions Inc. All rights reserved.