PDA

View Full Version : CELE 10 PORUNCI ALE LUI GIGI BECALI! Ce parere aveti?

boni2204
5th June 2007, 16:33
Revolutie totala la Steaua. Gigi Becali arunca in vestiarul Stelei 10 porunci de sub care jucatorii nu au voie sa iasa, altfel va fi jale.

Gigi Becali:

1. Victoria acasa - 3000 de euro.
2. Victoria in deplasare - 5000 de euro.
3. Egalul - 5000 de euro amenda.
4. Infrangerea - 5000 de euro amenda.
5. Sa nu mai fie certuri.
6. Sa nu mai existe jucatori suparati pentru ca nu joaca.
7. Supararea la Steaua costa intre 5000 si 30000 de euro
8. De acum incolo o sa fie numai muzica religioasa inainte de meci.
9. Inainte de meci jucatorii vor fi controlati la bani in vestiar sa vad de unde le iau banii daca mananca bataie.
10. Noi suntem o echipa de supervedete

"N-au voie certuri, bisericute, mai multe. Orice cearta, intre 5.000 si 30.000 de euro amenda. Pe care-l vad eu suparat ca n-a jucat titular sau ca e suparat ce-l schimba, intre 5.000 si 30.000 amenda. Disciplina de fier! Ii vad dupa fata, cand il schimba pe cate unul, nu-i convine. Ma duc in vestiar si il vad dupa fata: < Tu ai fata cam suparata, 25.000 amenda> Mottoul nostru asa va fi: ne asteapta un an foarte greu, asa voi justifica poruncile. O fac pentru ei, nu exista disciplina, nu se poate. Le dau bani multi, le si cer multi. Trebuie sa bati tot. Cum ai facut egal, cum ti-am luat din lumina. Daca pierd, stau pe intuneric. Daca esti Steaua, ai voie sa mai faci egal, cand sunt numai stele, numai vedete, superstele, staruri. Cum sa faci egal cu toate stelele de pe cer? Pac, imediat amenda. La fiecare egal, nu conteaza unde, 3000 de euro amenda, la fiecare infrangere, 5000 de euro. Daca nu le convine, adio si prima de 5000 de euro. Daca se cred staruri. Ori esti Steaua de pe cer, ori esti nuca din perete.", a spus patronul Stelei, Gigi Becali.

Lover
5th June 2007, 16:36
baaaaaa
tu crezi chiar tot ce spune ala ? :headbang:
parca sunteti nebuni...
orice zice ala faceti thread nou...2 consecutive, cu nu stiu ce transfer...si asta :headbang: sunteti NEBUNI

boni2204
5th June 2007, 16:37
cea mai tare porunca mi se pare cea cu muzica religioasa, iar cea mai tare faza este legata de faptul ca se uita el la fata jucatorului si ii da amenda:happy :happy :happy

boni2204
5th June 2007, 16:39
baaaaaa
tu crezi chiar tot ce spune ala ? :headbang:
parca sunteti nebuni...
orice zice ala faceti thread nou...2 consecutive, cu nu stiu ce transfer...si asta :headbang: sunteti NEBUNI

ei si tu acuma este tare faza cu cele 10 porunci plus ca am zis sa deschid si eu un thread:D

Lover
5th June 2007, 17:16
e tare intradevar :cheer:
problema ca jiji e cam prost...si uita chestia asta pana maine.

apropos...si`a mai cumparat avion pana la urma? si si aia vrajeala...ca si celelalte ?

RAIKKONEN
5th June 2007, 17:24
ce sa-i ceri lui jiji..daca ar vedea aceste "porunci" imediat ar fi deacord cu ele saracul oier....:)

Nico21
5th June 2007, 17:47
:happy :happy :happy

Luis Garcia10
5th June 2007, 18:26
"Cand stapanii nu-s acasa joaca soarecii pe masa!" In cazul asta caini , rapizi , moldoveni sau cum vreti sa va autointitulati!
Becali e un cretin , un mistocar , un om de doi bani! Daca voua va place sa aplecati urechea la tot ce spune acest personaj , este problema voastra ! Personal , nu ma mai intereseaza ce spune acest oier , acest "strain de fobal" ;)

YoYoyOi
5th June 2007, 19:24
daca le-ar pune in aplicare ar fi ceva, dar asa e doar frectie degeaba....

caine19
5th June 2007, 19:42
.

10. Noi suntem o echipa de supervedete

:cry: :cry: :cry:

Deschideti-va ma circ !

Nico21
5th June 2007, 21:05
"Cand stapanii nu-s acasa joaca soarecii pe masa!" In cazul asta caini , rapizi , moldoveni sau cum vreti sa va autointitulati!
Becali e un cretin , un mistocar , un om de doi bani! Daca voua va place sa aplecati urechea la tot ce spune acest personaj , este problema voastra ! Personal , nu ma mai intereseaza ce spune acest oier , acest "strain de fobal" ;)

Pai personajul Becali se confunda cu Steaua...deci indirect facem misto si de club...:D :D sau nu vezi ce declara?...ca pe stadion se va asculta ce muzica vrea el,ca doar el da banii...pac,pac...:happy :happy

Nico21
5th June 2007, 21:06
daca le-ar pune in aplicare ar fi ceva, dar asa e doar frectie degeaba....

Adica Voda Branzaru' e onanist ?:D :D :D...sa speram ca va trece si la fapte,cat de curand...

Ulysses
5th June 2007, 21:14
tu stii mai bine domnule mustata studiindu-l atent , fiind captivat de personalitatea sa de voievod ... asa-i ca te confunzi uneori cu maria-sa?:happy
eu zic sa-ti alegi alt model si sa-l studiezi ca e pacat de varsta ta frageda...

Nico21
5th June 2007, 21:18
Bai asta,cu dopati in avatar,:sleep:,ai dreptate...chiar imi place Becali...v-a facut dintr-un club respectat,intr-unul de cascadorii rasului,cel putin dpdv declarativ...

Lordliv
5th June 2007, 21:18
pe fondul muzicii religioase ,suporterii stelei ar trebui sa se calugareasca si sa faca matanii in timpul desfasurarii meciurilor:drak:

maldini
5th June 2007, 21:24

Jos palaria Luis Garcia ! Bravo :ok:

Ulysses
5th June 2007, 21:26
Bai asta,cu dopati in avatar,:sleep:,ai dreptate...chiar imi place Becali...v-a facut dintr-un club respectat,intr-unul de cascadorii rasului,cel putin dpdv declarativ...

dupa cum vezi, eu iti vorbesc numai cu domnule , poate te prinzi si tu ca am intrat cu totii in europa
ps declaratiile nu raman in istorie , participarea in liga campionilor -da!
pps vezi ca nu esti tu la avatar , pune-ti ochelarii:happy

Nico21
5th June 2007, 21:29
Mai,maslinii sunt doar in Ghencea...atat jucatorii,cat si idolii,crainicii,liderii de galerie cat si marea majoritate a suporterilor( sa nu uitam declaratiile lui Stoica,cand se lauda ca 70% dintre rromii din tara,sunt stelisti)...cat despre Neaga,nu cred ca esti tu in stare sa iti dai cu parerea...omul se dopa in draci la Arges...Vasile Silaghi fiind "doftoru"...:rolleyes:

delaparis
5th June 2007, 21:54
mai ce-i aici ? :shocked:

thread'ul asta este aspirator de sanctiuni pentru cei care posteaza si nu sunt stelisti ;)

trebuie inchis sau mutat ... altfel se interpreteaza ca o provocare la adresa suporterilor clubului Steaua

YoYoyOi
5th June 2007, 21:59
pai e pe Steaua ;)

asa ca intrusii.... la orasul lor :P

Balaci
5th June 2007, 21:59
observ ca pe suporter inca se practica legea junglei...fiecare cu ai lui:(

Tyler Durden
5th June 2007, 22:11
eh, Balaci e vorba de microbism pana la urma, aici nimeni nu poate fi pe 100% obiectiv si corect.