PDA

View Full Version : Etapa 34: GLORIA Buzău - FC CETATE Suceava



tchibos
5th June 2007, 11:50
Data: 09-06-2007

Discutii inainte si dupa meci aici :ok:

Ray1
5th June 2007, 15:16
sincer nu stiu cum se va termina acest meci.Cred ca va depinde mult si de celalalte rezultate.In acest caz toti ar fi multumiti

georgebz
5th June 2007, 15:32
hai sa nu zic 1 solist ... sa fie 1X ... sau poate fi si 2 dar sa bata Forexu' :D

lasand gluma deoparte , cred ca stadionul va fi arhiplin , ma bucur ca in sfarsit pot ajunge si eu la meci , mai ales la acest meci care poate intra in istorie ... cred ca Gloria va bate fara probleme avand in vedere situatia in care se gaseste

mokanu
5th June 2007, 17:25
Eu n-as fi asa sigur.Suceava este intr-o forma buna,nu se poate compara cu Buzau dar este capabila sa produca o surpriza mai ales k are sanse de salvare de la retrogradare

best_lazialul
5th June 2007, 18:50
Stadionul o sa fie arhiplin (intrarea va fi libera deci probabil se va depasi capacitatea stadionului..), echipa este in forma (si-a revenit dupa episodul Tulcea..), toti jucatorii sunt apti. Eu unul nu vad cum ar putea fi alt rezultat in afara de victoria Gloriei..
Asa ca toi buzoienii sunt asteptati la stadion (si dupa meci pe platou la Dacia) pt a sarbatori aceasta performanta.. ;)

Chido
5th June 2007, 19:07
Cred ca ne convine de minune postura asta de outsider... :sneaky:

kain
5th June 2007, 21:46
Sigur o sa fiu pe stadion, nu ratez meciurile decisive ale Gloriei.. sper sa intram in Liga I, si sa asteptam meciurile cu granzii cu sufletul la gura :D

Chido
6th June 2007, 13:43
Traditia

2005-2006
Cetatea Suceava- Gloria Buzau 2-1
Gloria Buzau- Cetatea Suceava 2-1

2006-2007
Cetatea Suceava- Gloria Buzau 3-1

georgebz
6th June 2007, 21:47
buna observatie .. si traditia spune ... ca .... trebuie sa bata Gloria ;)

steauasv
6th June 2007, 23:09
castigam noi...forexul ia bataie...sarbatorim toti :))

Chido
7th June 2007, 00:24
Cum? :happy Mai pune cateva conditii...

kain
8th June 2007, 22:55
Sa inceapa fiesta!

Sambata, in cadrul ultimei etape a sezonului 2006-2007 a Ligii II, Gloria Buzau primeste vizita formatiei Cetate Suceava.
Gloria mai are nevoie de un singur punct pentru a reveni pe prima scena a fotbalului romanesc dupa o pauza de 20 de ani. Chiar si in cazul unei infrangeri, formatia buzoiana poate promova daca Petrolul nu invinge pe Dunarea Galati sau daca Forex castiga la Chimia Brazi. Desi diferenta din clasament intre cele 2 echipe este destul de mare, meciul nu se anunta a fi unul usor pentru "gloriosi", deoarece sucevenii au nevoie de victorie pentru a mai putea spera la evitarea retrogradarii. Oaspetii, antrenati de Marian Pana, sunt neinvinsi de 9 etape si vin la Buzau cu gandul de a da lovitura. Insa, cu toti jucatorii apti (cu exceptia lui Sotrocan - suspendat) si cu un stadion arhiplin de partea ei, este greu de crezut ca Gloria nu se va impune in intalnirea de sambata.
Accesul la acest meci se va face pe baza de bilet, pretul unuia fiind de 3 lei. Biletele au fost puse in vanzare inca de joi in fata stadionului.
Dupa acest joc fanii se pot bucura alaturi de jucatori in Piata Daciei, acolo unde conducatorii clubului si municipalitatea pregatesc o mare sarbatoare, cu focuri de artificii si multe alte surprize.
Ieri, conducerea formatiei buzoiene a anuntat pretul abonamentelor pentru sezonul 2007-2008. Astfel, un abonament la meciurile Gloriei de pe teren propriu va costa 200 lei, iar suporterii vor putea sta in orice zona a arenei din Crang.
Altfel, in sezonul viitor, Bergenbier (sponsor al echipei nationale) va investi suma de 300.000 de euro la Buzau, urmand ca jucatorii Gloriei sa evolueze cu inscriptia producatorului de bere pe piept.
Partida Gloria Buzau - Cetate Suceava va fi condusa la centru de Ionica Serea (Focsani), ajutat la cele 2 linii de Adrian Vidan (Bucuresti) si Danut Dumitru (Focsani). :ok:

/OLE/ /OLE/ /OLE/

Gabri3l
8th June 2007, 23:26
Accesul la acest meci se va face pe baza de bilet, pretul unuia fiind de 3 lei. Biletele au fost puse in vanzare inca de joi in fata stadionului.


lasa ca vine becali, tatal vostru...si va baga pe toti la meci
:lol: :headbang:

caine19
9th June 2007, 14:03
Sigur o sa fiu pe stadion, nu ratez meciurile decisive ale Gloriei.. sper sa intram in Liga I, si sa asteptam meciurile cu granzii cu sufletul la gura :D

Din pacate nu veti avea multe sanse , mai ales cu steaua :sleep:

Ray1
9th June 2007, 14:34
da 3-0 si la anul vom avea pe Gloria in A si pe Cetatea in C

kain
9th June 2007, 14:35
Din pacate nu veti avea multe sanse , mai ales cu Steaua :sleep:

Tot ce conteaza acum este ca suntem in Liga I dupa o pauza de 20 de ani :yeah: Nici nu ma astept sa castige cu Steaua, Rapid sau Dinamo.. vreau doar sa se mentina acolo.. ! Am facut show cu Suceava.. Bunica omul meciului.. cu 2 eurogoluri :yeah:

OLI OLA GLORIA ESTE IN A ! /OLE/

Gabri3l
9th June 2007, 15:19
Suceava isi merita soarta...in iga a 3a. in timp ce Buzaul va fi considerat de acum inainte de catre toti suporterii satelitul stelei...

oricum, cred ca steaua e mai iubita in Buzau, decat echipa locala...

Forza-Dinamo
9th June 2007, 19:05
Sezon perfect pentru mine:
- a promovat Gloria
- Dinamo a luat campionatu
- Romania a ajuns la EURO
- Manchester a luat campionatu
- Petrolu a ramas in 'B'
- Braila a picat in 'C'

Ce sa-mi doresc mai mult?

Ray1
9th June 2007, 19:20
Sezon perfect pentru mine:
- a promovat Gloria
- Dinamo a luat campionatu
- Romania a ajuns la EURO
- Manchester a luat campionatu
- Petrolu a ramas in 'B'
- Braila a picat in 'C'

Ce sa-mi doresc mai mult?

vezi ca Romania nu a ajuns inca la Euro:abia acum vin meciurile cele mai grele

Forza-Dinamo
10th June 2007, 00:03
Nu cred ca se mai poate pierde calificarea.

Chido
10th June 2007, 17:14
Ultima etapa
Gloria Buzau- Cetatea Suceava 3-0 ( Bunica 26' 72' Iovita 55')

http://img76.imageshack.us/img76/866/p1060896pn5.jpg

Cetatea: Curileac- Streinu, Marin, Halip- Stoica, Apetri, Huzuneanu, Mitruc, Roman- Adam, Roberto.

Pentru mai multe amanunte de la acest meci apasa aici. (http://www.cetateasuceava.ro/)

That's all folks !

Chido
10th June 2007, 17:15
oricum, cred ca steaua e mai iubita in Buzau, decat echipa locala...

Si eu am avut senzatia asta. Cand vezi mai multe tricouri si fulare cu Steaua decat cu Gloria; cand o galerie fara nume ii scandeaza numele lui Gigi Becali... ce sa intelegi?

kain
10th June 2007, 18:01
Si eu am avut senzatia asta. Cand vezi mai multe tricouri si fulare cu Steaua decat cu Gloria; cand o galerie fara nume ii scandeaza numele lui Gigi Becali... ce sa intelegi?

Eu inteleg doar ca Gloria a intrat in Liga I si nimic mai mult :cool:

Chido
10th June 2007, 18:50
Da... dar un club de fotbal se identifica si prin suporteri.

kain
10th June 2007, 19:35
Da... dar un club de fotbal se identifica si prin suporteri.

Asa este.. voi aveti suporteri.. noi avem echipa :P

Forza-Dinamo
10th June 2007, 22:44
La Buzau nu conteaza galeria, intotdeauna a contat forta publicului de la tribune in primul rand. Mereu cand cele doua tribune s-au mobilizat, echipa a primit forte suplimentare si de cele mai multe ori a marcat. Ceva asemanator cu Anglia pastrand proprtiile niveleului de fotbal, dar nepastrand neaparat proportiile in ceea ce proveste numarul de spectatori.

Forza-Dinamo
10th June 2007, 22:45
Si eu am avut senzatia asta. Cand vezi mai multe tricouri si fulare cu Steaua decat cu Gloria; cand o galerie fara nume ii scandeaza numele lui Gigi Becali... ce sa intelegi?

Ti-am zis si pe suporteri, Chido, nu ai vazut tricouri cu Gloria pentru ca nu s-a comercializat vreodata asa ceva.

Ray1
10th June 2007, 23:29
Ti-am zis si pe suporteri, Chido, nu ai vazut tricouri cu Gloria pentru ca nu s-a comercializat vreodata asa ceva.

pai daca nu sunt tricouri imbracativa si voi in rosu si albastru:)

Chido
10th June 2007, 23:49
Ti-am zis si pe suporteri, Chido, nu ai vazut tricouri cu Gloria pentru ca nu s-a comercializat vreodata asa ceva.

Asta nu inseamna ca trebuie sa mergi pe stadion imbracat in tricourile Stelei.
Acum sunteti rivali (cel putin teoretic)... ce o sa faceti? Va puneti provincia si restul Bucurestiului in cap.

kain
10th June 2007, 23:53
Asta nu inseamna ca trebuie sa mergi pe stadion imbracat in tricourile Stelei.
Acum sunteti rivali (cel putin teoretic)... ce o sa faceti? Va puneti provincia si restul Bucurestiului in cap.


Cei care vin cu tricouri cu Steaua, chiar tin cu Steaua.. ori n-au bani si de tricou cu Gloria.. (cand o sa fie de vanzare asa ceva) :cool: