PDA

View Full Version : ASE Streetball contest



Danila
10th February 2006, 13:17
Review-uri, pareri si critici se vor face aici.
revin mai tarziu cu oarece comentarii si eu

LostAngel
10th February 2006, 21:26
io am auzit ca au pocnit cv glezne p-acolo.....

Danila
11th February 2006, 00:30
bulancea i-a pocnit gleznele lui popa...
stie cineva cam pe unde se ascunde popa acum?
revin cu review-ul

eatdaworm
11th February 2006, 11:47
ii propun lui popa niste branza
branza contine f mult calciu
acest calciu fortifica organismul si ajuta in special cartilagiile
multumesc
vlad ardeleanu

fast_as_sound
11th February 2006, 17:08
la libere am pierdut finala din cauza unei fete, la 3 din cauza creditelor, si la 3-3 din cauza unui bou... e tot ce am de zis, cunoscatorii stie ...

fast_as_sound
11th February 2006, 17:11
ps ... raptor, inkide tredu plz ... nu mai are ce discutzie sa urmeze aicea ... pt sanatatea mea macar ...

Danila
11th February 2006, 18:22
taci ma k vin cu un rewiew mai larg in seara asta:D
crezi k intereseaza pe cineva sanatatea ta??:D

Danila
12th February 2006, 13:21
Imi cer scuze k am intarziat cu review-ul.
dar asa cum am promis, revin cu el:
ASE streetball contest

Cand am intrat in sala, primul lucru ce "m-a lovit" a fost gramada de "ballaz" de pe playground...ballaz cu varste cuprinse intre 13-16 ani c pareau sa nu aiba legatura cu fenomenul.In scurt timp si-au facut aparitia si echipele tari...vreo 7-8 la numar din vreo 30-40 de echipe inscrise.
Incep meciurile...eu joc cu unii pe nume cojones...condusi de ermurache zis si Titus Steel...cunoscatorii stie!:P
Prima surpriza:fenomenala echipa a lui verde, secondat de legenda de street din ASE, omul cunoscut sub numele de bondoc, si andrei "condusa" stan au rasturnat buturuga mare aka aurolash, yugo, popa oparitul si fane mare aka "moara cu noroc"...si nu oricum, ci cu 11-3!
eu l-am batut in grupa pe stef...si am trecut pe lista ink un om care s-a suparat pe mine la un streetball...razvan ala mare...care a fost cu mine la streetball in bucuresti...da!ala de la valcea! il stiti voi:P
in optimi am avut meci usor...insa am fost sincer marcat de prestatia unor dansatori c park au vrut sa faca totul cat mai prost posibil.
dupa optimi, mare tampenie ce n-am inteles de la organizatori...s-a tras la sorti o echipa care va accede direct in semifinala...intrebarea mea e...atunci de ce au mai mers 3 echipe dintr-o grupa?
trecand peste...organizatorii "made my day" aducandu-mi in fata o echipa formata din vacarescu si nevasta lui, mihaitza,ursuletzul aka grasu'...si alex balaci...un tip c se misca f bine pentru inaltimea lui.
Dupa incurajarea lui "condusa" stan: "n-aveti nici o sansa", am purces la actiunea "calarirea vacii"...nu vreau acum sa minimalizez skillul de jucator al lui mihaitza...dar nu a facut decat sa priveasca neputincios la infrangerea echipei lui...putea sa se duca pe margine sa se ia de mana cu vacarescu si era acelasi lucru...ba chiar poate ratam si io ceva daca ramaneam singur.
inainte de semifinala am facut cu mana spectatorilor c au pierdut in tururile trecute...cum ar fi cei din sferturi...si m-am apucat sa-l rup pe aurash in doo...meciul a fost pierdut ca de obicei la un punct insa nu-i bai...chinezu era lesinat...asta e
in finala leneshii au pierdut in fata rapidului din anumite motive...pe care le stie toata lumea si nu mai vreau sa insist asupra lor.
Concursul de dunkuri cu participarea senzationala a lui dan rogojan, stef cusursuz si lificiu....danutz si stef locul 1 lificiu locul 2...moara lui danutz a fost senzationala!sa nu mai vb de aruncata!stef...pump tare si una de la punctata...lificiu...la cat de mare e poate sa dea mai orice
ca plusuri: faptul k s-a organizat asa ceva, si faptul k se va mai organiza in 1 luna.Participarea la concursul de dunkuri a lui lificiu, care surpinzator a dat cateva dunkuri frumoase...
ca minusuri: monitorii...programul si diagrama meciurilor...organizarea concursurilor de 3 si libere, trupa de dans, si cel mai important, LIMITA DE VARSTA care oricum nu a fost respectata de unii...
Asteptam si streetballul urmator!

virtual
12th February 2006, 15:25
Stef aka Stefan Mare sau e o alta zburatoare?

Danila
12th February 2006, 17:41
stef si fane mare sunt doo personaje diferite

adji
12th February 2006, 18:18
Dupa incurajarea lui "condusa" stan: "n-aveti nici o sansa",

La ora aia .... "the streetball legend" ... aka danila prepeleac - trebuie sa mentionez ca eram infipt si ma simteam extraordinar de bine dar nu in ASE unde m-ai plasat tu, ci undeva prin colentina.
te rog retracteaza!!!!

LostAngel
12th February 2006, 23:06
care kkt mi l-a schilodit p keke a.k.a "nea ghinitza" a.k.a "ashchiutza"???????
vreau razbunare!!!!!

fanu' lu danila
15th February 2006, 18:17
in sfarsit am reusit!!!!!!!!am reusit sa fac ceva ce incerc de multi ani.sa ii atrag atentia lu' danila.sa ma observe si pe mine.hai ma danila...de cand ma chinui....observ ca esti tare preocupat sa ma mananci de cur ca mi-a rupt bulancea gleznele,k ma ascund pe nush unde...in sfarsit.bravo lu bulancea k mi le-a rupt.si stai linistit nu ma ascund nicaieri.dar nici nu am timp sa stau ca un soarece de calculator sa scriu pe toate forumurile k joc baschet si se aud glezne trosnind,si nu ale mele.:headbang: :headbang: :headbang:
si ca fapt divers.....la urma urmei.....pe la ce streetball te-am prins......te-am batut.e asa sau nu e asa????
si ....o sa ne mai intalnim noi.....si......ghici ce......iar o sa te bat :D:D

Danila
15th February 2006, 18:51
macar io am fani!:evil:

danrogojan
16th February 2006, 02:15
1.
bah popa. nu tre sa te superi. ideea e ca le-ai mancat finala (si mie mi s-a intamplat la vreo 3 streetballuri sa-mi elimin echipa de unu singur). iar ceea ce a zis danila e doar o constatare, pe care de altfel am facut-o si eu imediat dupa meci.

2.
Ideea e ca cei ce au castigat sunt jucatori de divizia A la rapid. tendinta in astfel de cazuri este ca publicul de pe margine sa tina cu echipa adversa (adica cu cei neprofesionisti). Dand cu piciorul la un avantaj de 9-6 prin lipsa ta de reactie la aruncarile de 3 ale conducatorului de la rapid si pierzand in final meciul, s-a creat putina frustrare in randul sustinatorilor si de aia lumea ti-a mai zis una alta, fara a-ti da in cap sau a te insulta.

3.
dispretul tau pentru basketbalistii care utilizeaza calculatorul si forumurile este de inteles. nu te poti astepta de la cineva care a vazut desene animate toata viata lui sa aprecieze un film de hitchcock. trecerea nu se poate face asa de brusc. mai intai te uiti la stan si bran, apoi la carino, singur acasa, dallas, mai un cuscrele etc

pana una alta ia de-aici un link cu un soarece care scria acu cativa ani cum juca baschet. daca iti place iti mai recomand.

http://www.slamonline.com/magazine/punks/LeBron/LeBronDiary62/index.html

fanu' lu danila
16th February 2006, 09:41
linisteste-te mai danut.nu am vrut sa jignesc pe nimeni de pe forum.imi cer scuze daca am facut-o.si stai liiiinistit k stiu sa fol calculatoru.doar k nu inteleg de ce incerca danila sa ma atace cu faza "stie cineva cam pe unde se ascunde popa acum?" m-a cautat careva si nu m-a gasit???????ma ascund k nu intru pe forum si ma apuc sa ma laud pe aici?k joc baschet si pocnesc sau trosnesc glezne in juru meu???????hai sa fim seriosi...
si pana la urma in finala am dat 4 sau 5 puncete(4 le tin minte...al 5-cilea nu mai stiu sigur),3 interceptii la pustiu ala.....cre k mi-am facut treaba.dar cand la 9-6 vin ceilalti 2 la blocaje in disperare sa poata ala sa traga de 2......scuza-ma frate dar cam ce voiai sa fac????sa trec prin ei???am incercat...si nu prea a mers.daca al 2-lea nu a venit niciodata la dublaj.....cam ce era sa fac?!?!?!?!?

si nu m-am suparat deloc!!!:) :) chiar ma distreaza sa stii...

m-as supara daca m-ar bate si el la vre-un streetball vre-odata.....sau la un meci....orice meci.:) :) :)

danrogojan
16th February 2006, 09:53
oki.

eatdaworm
18th February 2006, 13:05
popa chiar nu a jukat prost-ma jur
poate a jucat mai putin bine pe aparare insa a dat puncte, interceptii
mi s-au parut ambele aruncari ale lu bulancea kinda lucky
cu totii stim(vb de cei care au jucat cu auras la frun streetball) cum schimba el omu la blocaj si cum in momentele delicate baga libere.
nu oi lasa eu mai mult de 3 mii de lei la consumatie de 300 de mii dar nici sa il luati toti la pooh lah in halu asta
in rest eu bag in fiecare meci in onoare 30 de puncte. statistica echipei este de 10-2.am batut mythjosu pt prima data ever. ma distrez fac bani si spun glume pe care le intelege toata lumea insa numai eu rad.

Danila
18th February 2006, 14:09
popa, eu nu am vrut sa te atac in nici un fel...am vrut sa fac putina "bascalie"(vezi "analiza bascaliei la romani" de patapievici).
nu mai lua asa in serios toate lucrurile.
observatiile lui danutz au fost corecte.
respectele mele pentru k m-ai batut la toate streetballurile!.Desi nu cred k e o super performanta sa ma bati pe mine:P
in alta ordine de idei, cik se mai face un street tot la ase cam in 1 luna

eatdaworm
18th February 2006, 15:38
nu stiu despre analiza bascaliei la romani scrisa de patapipopa
oricum din ce am observat
danila ar vrea mai mult sa fie un lover decat un player

fast_as_sound
18th February 2006, 18:27
am o rugaminte ... ban lu verde ... k il bat ... verde tzine partea celor kre isi doresc mult sa fie eroi ... gen 9-6 ... hai sa dau de doo kiar dak AM FOST RUGAT DE CEL PE CARE NU L-AM LASAT SA INTRE IN TEREN (PT K AM IMPRESIA K AM COAELE MAI MARI PUTZIN )sa NU DAU DE DOO ... popa no offence sau astea ... noi le-am discutat p-ale noastre ... nu-s suparat pe tine k om sau ceva ... incapatzanarea ta m-a lovit clar sub centura si ma face sa te scot dp o potentziala lista la vreun streetball viitor ... :) ... vbeam serios :D

eatdaworm
19th February 2006, 12:02
faza ca nu te-a lasat sa intrii a fost de *****
am simtit si eu altruismul popei la cluj
cand dupa un meci castigat de liberele mele superbe
am dat o pasa gresita si intr-un minut jumate a cerut schimbare
nu stiu despre bataie. am luat niste lectii intensive de fu wan to
si cred ca te rup pe genunchi
verde
acum incerc sa se certe jucatorii intre ei pt cine joaca ca sa fie toate echipele de street de 3 jucatori. lupt pt asta si pentru o lume mai buna fara blanuri naturale si fara ca minorii indonezieni sa munceasca de la 10 ani

Bicinigar
20th February 2006, 13:51
propun sa-i inscriem noi inainte la orice streetball pe "rullers of the ground"
a.k.a. Popa + Aurolash + Bondoc
ashea scapam noi sa ne mai gasim scuza ca yereau cu noi in echipe
ye doar o idee
(sau putem sa le spunem "fanii lu' danila") :evil: :evil: :evil:

fanu' lu danila
20th February 2006, 17:23
ma simt nevoit sa scriu din nou.
coaie nu o arde k nu te-am lasat sa intrii in teren!!!ti-am zis k am chef sa joc si k ma simt in mana.si tu ai zis:bine coaie...joaca tu.nu ti-am pus cutitu la gat si am zis "ba!joc io k asa vreau".si nu am vrut sa fac pe erou.pur si simplu am vrut sa o bag in cos.nu a intrat.asta e.nu cred k io am pierdut meciu.pur si simplu m-am gandit k ar fii mai simplu sa o incerc de doo k sa nu mai fie ocazia sa il jucam pe auras sa isi rupa oasele cu aia.deja nu mai era baschet acolo sub cos.si stii bine ce s-ar fii intamplat daca ii dadeam mingea sub cos:fault,libera,ratare.ceea ce s-a si intamplat la scoruu 10-8,daca mai tii minte.dar nu cred k mai tii minte k erai prea ocupat sa ma injuri k am tras io de 2 la 9-6

ma rog.....

cat despre exclusu de pe lista ta......ce pot sa fac...am sa ma las de baschet k nu o sa ma mai iei tu in echipa la streetball-uri de-acum.:headbang: :headbang:

Danila
20th February 2006, 20:15
nu-l ignorati pe bici! are idei bune!:D
mai ales aia cu fanii lu' danila:evil:

fast_as_sound
20th February 2006, 20:19
:sleep:

Danila
20th February 2006, 22:13
lenesh pe vecie:D

danrogojan
20th February 2006, 23:00
hai sa facem pace si sa fie totul ca inainte.

Raptor
20th February 2006, 23:16
Ma da' vad ca va consumati rau de tot, nu gluma. O veni apocalipsa ca prea va certati pentru nimicuri in asa hal.

fast_as_sound
21st February 2006, 03:52
da ma ... rufele s-au spalat deja ... sa nu le punem la uscat pe forum ... dar ... 4 the record ... n-ai zis k te simtzi in mana si astea ... ai zis un simplu "nu!"... plus k ce-nseamna k te simtzi in mana? k itzi bate inima mai rpd si esti plin de transpiratzie? :sleep: :sleep: :sleep:

eatdaworm
22nd February 2006, 08:25
stie cineva 2 jucatori buni- un fel de asociati
pt urmatoru streetball?

balta
2nd March 2006, 10:33
O groaza de streetballuri, in ultima vreme fratzilor...oricum, in 9 aprilie, ne vedem pe acolo!!!la Cluj,sala sporturilor,Horia Demian

balta
2nd March 2006, 10:34
Apropo...sunt din Blaj, 17 ani, street dude :D

adji
2nd March 2006, 13:27
Gata, Verde .. te-ai saturat de mine ... :) ???
NU facem si noi inca una si ma duc :)???

Danila
2nd March 2006, 14:43
Apropo...sunt din Blaj, 17 ani, street dude :D
i'm from the hood

eatdaworm
4th March 2006, 14:11
adji esti binevenit in locul lui bondoc in echipa

danrogojan
4th March 2006, 14:33
Ca fapt divers, dupa meciul de aseara cu NY-Chicago.
Marbury, Francis si Eddy Curry nu au nici o sansa la streetballurile din romania. Sunt niste *******i. Nu ies din grupe.

adji
4th March 2006, 19:58
adji esti binevenit in locul lui bondoc in echipa

pai nu stiu ce sa zic .... apropo cine mai e in echipa? :D :D

eatdaworm
9th March 2006, 15:26
hai sa luam orice alt jucator in afara de bondoc