PDA

View Full Version : Pe cine ni`l fura Netoiu



Paul
9th February 2006, 22:44
Netoiu , printre alte chestii zise la Om la om , a zis ca ei isi recruteaza oamenii cu 1-2 ani inainte , cand il ameninta pe Jiji ca poate lua pe oricine de la Steaua (cica poate sa`i dea 700.000 /an) lui Radoi .

Inainte de ai aminti , ca e interzis sa negocieri cu un jucator aflat sub contract (exceptia cazul in care se afla in ultimele 6 luni de contrat) haidetzi sa ne gandim la cine s-a gandit Netoiu sa`l ia Stelei :drak:

Va reamintim ca ultima mare achizitie a lui DInamo , din curtea Stelei e ... Tibi Curt , pentru suma de 6.000.000 $ (record absolut) si un salariu de 1.200.000 E/an

SORENSEN
9th February 2006, 23:24
Chiar nu merita CaiNETOIU sa fie bagat inseama ..e prea varza...

relansat
9th February 2006, 23:29
Il ia pe Gogu` ... la tranta :evil:

Paul
9th February 2006, 23:36
mi`e frica sa nu plece Radoi ... nu l-ati auzit ce periculos e mai nou

Dinamo are cel mai tare lot
DInamo poate lua orice jucator de la Steaua
Alexa e transferul iernii.
Daca nu luam titlul , pierdem 9 000 000

De unde e pierderea asta ... se pare ca ne luam dupa englezi care zic "daca nu ne calificam pierdem atatea milioane de dolari ... din bilete / drepturi TV / etc).

De fapt de unde sunt cei 9.000.000 ? E suma pe care sustine ca au investit-o cei 10 oameni. Da asta inseamna pierdere ... daca nu iei titlu .. investiitile raman ... :D

dede
10th February 2006, 08:36
pai la ce le mai trebe lor jucatori? nu ei tot bateau din gura ca au o "echipa europeana"?

Constantine
10th February 2006, 08:42
Daca ar reusi sa-l pescuiasca pe Radoi, ar fi o realizare mare... dar pana acolo e cale lunga. :P

walt.mann
10th February 2006, 09:40
Eu cred ca o sa il transfere pe unul din brancardieri! Cel putin asa am auzit, i-a facut o oferta ce nu poate fi refuzata: cel mai mare salariu de la Dinamo (nici nu e greu, la ce salarii au aia). Omul ar sta pe ganduri, nu castigi oriunde salariul minim pe economie! Numai ca la Steaua are bonusuri, in functie de nr. de jucatori carati cu targa, pe cand la Dinamo are concurenta: masinuta!
Concluzie: jos cu globalizarea, ca ne fura painea!
P.S.: Ultima ora pe GSP => Netoiu a reusit trnasferul lui Nea gica, aurloacul ce sta la intrarea dinspre Tribuna I. N-a fost greu sa-l convinga, l-a adus inapoi, in mediul sau natural!

sun
10th February 2006, 10:55
walt.mann , esti genial .

Cred ca Dinamo face jocul ei de glezne specific inainte de retur , adica declaratii multe , inutile si senzationale . Netoiu e mai urat ca Borcea . Macar ala plange din cand in cand :ok:

Paul
10th February 2006, 11:17
Europa FM

Dinamo da tun dupa tun.
DUpa ce ieri l-a ratat pe bracardierul Vasile care a preferat sa ramana la Steaua, a reusit sa-l ia pe nea Gica aurolacul din spate de la tribuna I .
Astazi DInamo incearca sa-l ia pe Georgel , cel care spala zilnic Maybahul lui Gigi Becali. Giovanni i-a promis ca-l trimite pe Anglia sa invete sa spele Rolls-ul reginei si apoi sa vina la DInamo pe aceeasi functie ca la Steaua.
Evident Georgel a refuzat , asa ca DInamo isi indreapta atentia spre copii de mingi care stau in spatele portii adverse si se bucura la gol.
DIn pacate un astfel de copil costa 200.000 $ , fiindca sunt juniori la grupa `92 si au super valoare.

Totusi MM Stoica a anutat ca e dispus sa-i imprumutu 4 astfel de copii , sa stea in spatele portii lui Cristi Munteanu la meciul DInamo - Steaua , sa se bucure al goluri STelei.

uti2102
10th February 2006, 12:09
Trebuia puse vreo 5 optziuni, ca doar Cainetzoiu cumpara numa' en-gros, nu ?!
Un caine frustrat pe viatza acest Netzoiu. Cred ca o sa cumpere maculatura din Ghencea, s-o recicleze shi s-o foloseasca pentru trebuintze "critice", in general dupa meciuri in cupe europene :D

relansat
10th February 2006, 15:43
Pun pariu` ca intentioaneaza s`o ia pe femeia de servici si sa o faca Miss ca doar le are cu talentele :evil:

Paul
10th February 2006, 19:54
Il vrea pe Dica.
A gasit la Pitesti und e stapan un document prin care Dica revina la Arges , iar de acolo ajunge la DInamo :happy:

relansat
10th February 2006, 21:17
Il vrea ... cine nu :evil: ?

Paul
10th February 2006, 21:22
Timisoara ... e prea slab pentru Poli :(
Si e prea ieftin ... 5 mil $ , ei iau de la 40 M in sus :D

stefanm14
10th February 2006, 21:22
Pe jiji si MM. Ii ia liberi de contract :D

starsteel
10th February 2006, 21:53
Netoiu va lua din Ghencea noroiul care il evacum dupa ce punem gazon ca oricum el e unul dintre responsabilii cu mizeriile din campionatul romanesc.

Paul
10th February 2006, 21:56
@fanica , nici pe Jiji si MM nu`i dam fata 25.000.000 $ bucata :D

Ii dam la pachet cu 45.000.000 $

alejandro
13th February 2006, 14:38
netoiu sa-si fure proprii jucatori pe care i-a vandut dinamo prin toata lumea...
abereaza cam mult baiatul...

relansat
13th February 2006, 15:18
Mah eu am crezut ca s-a dus la fund threadu` asta :evil: ...

Facetzi o recapitulare cu ce poate sa ne ia domn` Netoiu si sa incheiem discutia :)

walt.mann
13th February 2006, 15:22
La ce varza a fost dinamo in meciul cu bulgariotii, poate (spun "poate") vindem lacatul de la magazia de echipament, ca noi ne-am pus sistem de alarma.
Ar trebui sa angajeze si un filetator-gauritor, care sa le dea niste gauri la butelii. Apoi, pot recruta un artificer, care sa detoneze buteliile. In final, dar nu in cele din urma, il vom imprumuta pe brnacardierul Vasile, sa adune resturile.

Paul
13th February 2006, 15:27
DInamo solicita intariri: Daniel Balan pentru 400.000 $ in Groapa in locul lui Galamaz :D

STEAUA-MANIA
13th February 2006, 15:34
Lovin!:yeah: Netoiu vino dupa Lovin,daca e nevoie,am sa-i pregatesc bagajul+ platesc taxi!!:yeah: :ok:

Paul
13th February 2006, 16:05
ce`ai mah cu saracu mijlocas :P
Doar e mai bun ca Alexa :happy

walt.mann
14th February 2006, 14:08
E vorba de Petre Marin. Il vrea Netoiu ca Fl. Petre sa nu se mai simta singur pe lume, sa vada ca sunt altii mai mici ca el (la inaltime ma refer!).

relansat
14th February 2006, 14:57
Presimt o kilereala totala din partea lu` Alexa in retur ... o mai fo` unu` Kirita (mare talent si asta )

Paul
14th February 2006, 16:07
devine interesant...
dinamovistii se dau pe fatza

Achiles l-ar dori pe Ghionea la Dinamo , iar phlo pe Bostina.

preturi : Ghionea 3.000.000 iar Bostina 5.000.000 :happy:

relansat
14th February 2006, 16:34
Hai ca vreau sa scap si yo de Marin Petre ... fara 2 milioane nu il dam :D

Paul
14th February 2006, 17:19
eu vreau sa plece Radoi , care e un jucator foarte slab :D

alejandro
14th February 2006, 17:33
da sa-l ia si pe Dica cu el:D

Paul
14th February 2006, 17:44
Ogararu si Goian sunt bonus :P

remy
15th February 2006, 04:49
Va cumpara pe toti, cu suporteri cu tot !
Gata cu Steaua ! http://www.onlinesport.ro/forum/images/smilies/great.gif

GruppoApparte
15th February 2006, 06:08
ce bucurie pe capul tau remy in sfarsit poate o sa aveti si voi o echipa cum trebuie sa fie , numai sa aveti si voi norokul ca noi sa jucati cu deia dezinteresati ca altfel nu stiu ce va faceti :)
remy si tu ai fost cumparat ?

remy
15th February 2006, 06:09
Pe bani grei, ca sant cam scump.

STEAUA-MANIA
15th February 2006, 09:50
Se putea ca fanaticul remy sa nu-si bage "coada" si la acest topic...
Chiar asa,remy cum de esti la 3 noaptea pe forum:D la ora aceea,oameni care muncesc isi fac somnul..sa inteleg ca esti pe ordonanta!?:D

relansat
15th February 2006, 11:18
Ii schimbu` 3 :happy

walt.mann
15th February 2006, 12:21
Am auzit ca vor sa il ia pe Belo! La varsta lui, e mai bun decat toti fundasii lui Dinamo la un loc!
Aaa, cred ca pana la urma o sa il ia pe Gica Popescu! E bun in aparare, nu trece nici un comision de el!

Gruppo Aparte
17th February 2006, 11:42
Nu v-ati prins deloc. Netoiu cand a zis Ghencea el s-a referit saracu la cimitirul Ghencea. De acolo poate sa transfere pe cine vrea el cu acordul rudelor in viata ale persoanelor de o valoare inestimabila. Deci netoiu are de unde alege.Is 5000 de bucati acolo . Mai face 10 echipe .:happy

Paul
17th February 2006, 15:48
Va cumpara pe toti, cu suporteri cu tot !
Gata cu Steaua ! http://www.onlinesport.ro/forum/images/smilies/great.gif

pentru Steaua , eu ma pun pe lista de transferuri

Pret : 500.000 E + TVA (am vazut la Poli TM , ca ei platesc si TVA la transferuri :ok: )

alejandro
17th February 2006, 16:14
Pret : 500.000 E + TVA (am vazut la Poli TM , ca ei platesc si TVA la transferuri :ok: )
Tva nu e pus deja in pret?:D

Paul
17th February 2006, 17:36
neh , ala il da impresarul meu la stat , adik la bodu :D