PDA

View Full Version : România - Olanda 1-0 (13.10.2007)



Pages : [1] 2 3

multi
31st October 2004, 20:12
imi poate spune si mie cineva de unde pot cumpara bilete la meciul romaniei din olanda? multumesc!!![B]

25silviu
19th January 2005, 17:05
in legatura cu biletele pentru meciul Romania - Olanda, agentia Alltur vinde bilete.

andrei82
31st January 2005, 01:06
M-ar interesa si pe mine niste bilete pentru meciul Olanda - Romania. Cine m-ar putea ajuta in acesta privinta, cu cumparatul si trimisul biletelor prin Posta, luand in considerare ca eu sunt stabilit in germania ??

Doctor_Satan
16th February 2005, 09:00
M-ar interesa si pe mine niste bilete pentru meciul Olanda - Romania. Cine m-ar putea ajuta in acesta privinta, cu cumparatul si trimisul biletelor prin Posta, luand in considerare ca eu sunt stabilit in germania ??
Poti cumpara si onlina de la adresa www.biletefotbal.ro, dar grabeste-te pt ca au ramas putine!

fia
16th February 2005, 10:00
Eu nu am gasit pe site unde se pot rezerva bilete pt Olanda - Romania (4 iunie), ci doar pentru Romania - Olanda :D, asta de pe Giulesti :D

moppie
8th March 2005, 22:50
buna,va rog mult spunetimi si mie cum fac rost de bilete la meciul rom-olanda?
am incercat la onlinesport dar e prea tarziu,poate stiti voi alte modalitati,va rog mult

Mihai
21st March 2005, 19:15
Pe cine vrei sa pacalesti tu ma???

kpo79
21st March 2005, 20:29
Pe cine vrei sa pacalesti tu ma???



De ce?

fia
21st March 2005, 20:35
Ca nu asta e pretul, d-aia!

Pancone
22nd March 2005, 01:39
in scurt timp cred ca o sa fie mai mare de 500 ;)

bogho
22nd March 2005, 14:54
din experienta mea cu privire la meciurile nationalei. acele preturi la bilete vor scade in ultimele ore de dinaintea meciului. cel putin asa am facut de fiecare data eu rost de bilete. cu 1-2 ore inainte de meci se vindeau iar la pretul oficial.

kpo79
22nd March 2005, 15:03
din experienta mea cu privire la meciurile nationalei. acele preturi la bilete vor scade in ultimele ore de dinaintea meciului. cel putin asa am facut de fiecare data eu rost de bilete. cu 1-2 ore inainte de meci se vindeau iar la pretul oficial.



ADEVARAT.....Dar cand se juca pe Ghencea sau Lia Manoliu...cand erau peste 30.000 de bilete...dar acu'? la 15.000 de bilete puse la case doar 8.000???? :headbang:
:o:

banik
22nd March 2005, 23:04
Federatia Romana de Ratati a reusit si de aceasta data sa se faca de kkt...unde s-au dat toate biletele???in stefan cel mare s-au dat 700 de bilete,in giulesti cam tot atatea,in ghencea dupa 10 min nu mai erau bilete la tribuna a 2-a......unde sunt restul de bilete???sper sa mai puna maine in vanzare ceva(sanse putine),dar speranta moare ultima!!!

axterix
23rd March 2005, 08:28
banik, cand nu s-a facut FRF de *****?
cat de mult as dori sa-i vad si pe parlamentari la coada la bilete pe la ora 5 dimineata:D

rouaf
23rd March 2005, 14:47
mai sunt bilete la meciul romania-olanda?

Ayrton
23rd March 2005, 15:07
sunt la bisnitari... n-ai vazut prima pagina a site-ului OLS?

Vadim
23rd March 2005, 15:13
Federatia Romana de Ratati a reusit si de aceasta data sa se faca de kkt...unde s-au dat toate biletele???in stefan cel mare s-au dat 700 de bilete,in giulesti cam tot atatea,in ghencea dupa 10 min nu mai erau bilete la tribuna a 2-a......unde sunt restul de bilete???sper sa mai puna maine in vanzare ceva(sanse putine),dar speranta moare ultima!!!
Nu se mai pune nimic in vanzare.

uti2102
23rd March 2005, 15:16
Capul lui the_big vrem !!!
Suporterii rapidishti au batut un stelist ieri la coada shi au furat abonamentul unui prieten. Au vrut sa-l rupa, da' n-au reushit. Pana la urma se pare ca-l vor folosi pentru a intra la derby, sa asiste la desfigurarea propriei echipe.

Ayrton
23rd March 2005, 15:30
nu stiu daca poti sa-i iei capu' lu' the_big, ca e cam bazat baiatul...
iar de bataia aia, e regretabil incidentul, dar am auzit ca ala s-a laudat in gura mare in fata stadionului Giulesti ca el are abonament si ar trebui sa aiba prioritate la cumparare de bilete, si cand l-au intrebat aia la cine are abonament a strigat in gura mare ca la Steaua... logic ca si-a luat-o, ca doar nu e un lucru cu care sa te lauzi in Giulesti...

Vadim
23rd March 2005, 15:32
Va rog sa nu mai postati anunturi de specula. Cei care scriu asa ceva sunt banati si pot raspunde in fata legii.

The_big, Elmer si altii au fost banati pentru tentativa de specula. Toate mesajele private le-au fost sterse.

Ayrton
23rd March 2005, 15:34
:ok: la puscarie cu ei!

Darkslowstar
24th March 2005, 17:55
Altii cu bisnita?

banik
24th March 2005, 18:05
tot ce-mi doresc acum este sa ramana bisnitarii cu biletele :drak: .....este regretabil ce s-a intampat cu suporterul stelist :rosu: (dar nici chiar asa sa-ti scoti abonamentul cu steaua in giulesti)...inconstient baiatul

Darkslowstar
24th March 2005, 18:30
Si eu imi doresc sa se intampla ca la meciul cu Danemarca, cand le-au vandut la juma de pret si chiar le-au aruncat pe jos cand a inceput meciul.

De-a dreptul idiot stelistul din Giulesti. Nu zic ca e normal sa iei bataie numai pt. ca tii cu o echipa sau alta, dar nu era cel mai potrivitn loc sa te lauzi ca tii cu Steaua. Bine ca a scapat numai cu o tzara de bataie.

fia
16th April 2005, 12:42
Revin si eu cu o intrebare....
De unde se iau bilete pentru meciul de la Amsterdam cu Olanda?
Eventual si cat costa

Merci :)

EDMOND_
16th April 2005, 13:19
Se vor pune in vanzare prin agentiile de turism ( deci te pot ajuta si eu, ca oricum iau pentru mine! :) ) ..teoretic cam 2100 de bilete, cea mai mare parte la una din peluze (acoperita) ... parca la 20 de euro biletul.... de asemenea vor fi cam 100 la 50 de euro biletul, la una din tribune.... vom fi anuntati cand vom putea sa cumparam.... probabil peste vreo saptamana...
Multumit?

fia
16th April 2005, 14:40
Foarte multumit :)

BornWild
16th April 2005, 21:33
Sunt si eu interesat sa stau langa Fia.Fia sa imi tii si mie loc sa nu-l ocupe nimeni cat ma duc eu sa iau seminte....."de floare ,de dovleac avem".
Inainte de asta.......te-as ruga sa nu tipi la tusier ca se face ca nu te aude.
Daca totul este ok,iau si eu niste bilete mai multe sa le vand la bisnita....

Gonzo
16th April 2005, 21:45
ia uite ma prietenii mei Edmond, Fia, Born merg la meci si pe mine nu ma cheama :o:

pai bine ma din astia imi sunteti? luati-ma si pe mine ca promit sa fiu cuminte si sa nu va fac de ras... promit ca o sa injur numai in engleza sa nu ma inteleaga lumea, o sa sparg "samanta" in liniste si nu o sa arunc cojile pe jos, le voi scuipa in capul olandezilor... hai ca va las... trebuie sa ma grabesc ca eu merg pe jos, cu nasu', ma descurc eu... asa e daca nu am bani de bilet... ne vedem acolo /hello

Edmond, imi faci si mie rost de bilet ca vad ca tot faci bisnita pe forum... da ai grija ca altii iau ban pt asta... aaaa tu faci prin agentie... asa e voie :D

fia
16th April 2005, 21:51
asa e daca nu am bani de bilet...Dar raspunzi la SMS :D?

Gonzo
16th April 2005, 22:00
Dar raspunzi la SMS :D?

da tu un bip cand esti pe stadion ca nu mai am credit pe cartela sa trimit sms si te gasesc eu acolo...

cum? :o:

pai o sa strig: "Fia, unde esti ma rapidistule?"
si ala pe care o sa-l bata dinamovistii inseamna ca esti tu... :D

asa ca stai linistit ca ne intalnim :D

EDMOND_
20th April 2005, 01:53
COMUNICAT CU PRIVIRE LA REPARTIZAREA BILETELOR DE INTRARE LA MECIUL OLANDA – ROMÂNIA

În vederea meciului Olanda – România, programat în ziua de 4 iunie a.c., de la ora 20.30 (21.30 – ora României), pe stadionul „Feijenoord” din Rotterdam, în cadrul grupei 1, zona Europa, a preliminariilor Cupei Mondiale FIFA 2006, federaţia olandeză a alocat FRF următorul contingent de bilete de intrare rezervate exclusiv suporterilor români, din ţară şi din străinătate:
- 2.000 de bilete la una dintre Peluzele acoperite ale stadionului, cu preţul de 20 euro / bucata
- 100 de bilete în una dintre tribunele centrale, cu preţul de 50 euro / bucata
• Biletele vor fi distribuite EXCLUSIV prin intermediul agenţiilor de turism, pe baza unor comenzi ferme şi concrete trimise Federaţiei Române de Fotbal până la 29 aprilie a.c., ora 14.00, persoana de contact fiind purtătorul de cuvânt al FRF, domnul Paul Zaharia (telefon: 021-302.91.74; fax: 021-302.91.65).
• Solicitările vor fi onorate de FRF în ordinea primirii lor, plata către FRF urmând să fie efectuată în momentul confirmării comenzilor respective.
• Biletele vor putea fi procurate cu minimum două săptămâni înaintea datei de disputare a meciului, FRF neacceptând retururi.

Solicitând biletele de intrare, agenţiile de turism se vor obliga să respecte condiţiile de vânzare a acestora impuse de FIFA şi de UEFA, aceste condiţii fiind:
- o persoană nu va putea să cumpere mai mult de două bilete;
- în momentul ridicării biletelor, agenţiile de turism vor pune la dispoziţia FRF lista completă a persoanelor care au cumpărat biletele, cu numele, prenumele, adresa domicliului stabil, numărul paşaportului acestora, precum şi, după încheierea procesului de vânzare a biletelor, locul atribuit în stadion;
- totodată, în dreptul numelui fiecărei persoane va fi indicat modul de deplasare în Olanda (grup sau individual), mijlocul de transport utilizat şi, unde se va putea, locul de sejur ales în Olanda;
- fiecare persoană care a achiziţionat bilete va fi răspunzătoare în faţa autorităţilor române şi a celor olandeze;
- agenţiile de turism sunt OBLIGATE SĂ NU CONDIŢIONEZE VÂNZAREA BILETELOR DE ACHIZIŢIONAREA PACHETELOR DE SERVICII TURISTICE.

După ce vom primi comenzile ferme, concrete şi definitive din partea agenţiilor de turism, FRF va publica, în vederea informării prompte şi corecte a suporterilor echipei noastre naţionale, lista agenţiilor de unde vor putea fi procurate aceste bilete.
Menţionăm că meciul Olanda – România, din cadrul grupei 1 a preliminariilor Campionatului European de tineret 2006, va avea loc în ziua de 3 iunie a.c., de la ora 19.30 (20.30 – ora României), pe stadionul „Woudestein” (capacitate: 3.527 de locuri), aparţinând clubului Excelsior Rotterdam.

fia
25th May 2005, 20:43
Ia uite ce am eu :)

alsign
27th May 2005, 16:01
cum pot sa fac rost de un bilet la meci ??? Ma poate ajuta cineva ?

fia
27th May 2005, 16:16
Incearca la Agentia Visit, eu de acolo am luat. Au sediul pe B-dul Ion Mihalache (fostul 1 mai) nr 62.
Dar s-ar putea sa fie un pic cam tarziu cu o saptamana inainte :D
Da-mi PM daca vrei mai multe detalii (adica nr de telefon al celui care se ocupa de bilete).

alsign
27th May 2005, 16:20
Incearca la Agentia Visit, eu de acolo am luat. Au sediul pe B-dul Ion Mihalache (fostul 1 mai) nr 62.
Dar s-ar putea sa fie un pic cam tarziu cu o saptamana inainte :D
Da-mi PM daca vrei mai multe detalii (adica nr de telefon al celui care se ocupa de bilete).


Ti-as da dar eu nu locuiesc in Romania .... si nu doresc sa merg la peluza olandeziilor :D .Cel mai usor ar fi imi fie biletul cumparat de cineva de acolo si sa ne intalnim aici direct

Liliak
27th May 2005, 21:15
De unde pot cumpara un meci la Olanda - Romania, cu tot cu cazare la Rotterdam?

Vadim
29th May 2005, 21:18
Pentru detalii despre bilete si calatorii in Olanda contactati Marshal Turism: www.marshal.ro. tel: 319.44.55

Mario Di Lazi
4th June 2007, 20:27
Un egal este foarte important pentru România ...

Sergio_D
4th June 2007, 20:45
Ce te face sa crezi ca nu putem bate? :D

România - Olanda 2-1 :cool:

ducus
4th June 2007, 21:58
Un egal este foarte important pentru România ...
O fi, dar iti si ia 2 puncte de la adevar, ceea ce in caz de egalitate la puncte si goluri marcate/primite cu bulgarii, ne-ar dezavantaja daca ei ar avea de exemplu +3 iar noi +2.
Oricum, meciul e foarte important ca sa nu mai stam la mana meciurilor finale cu Bulgaria si Albania. Deja avem 9 puncte asigurate daca batem miercuri Slovenia si pe urma Belarusul si Luxemburgul. Locul 2 100%. Singurul ghinion ar fi ca bulgarii sa termine pe 2 in fata noatra, dar acest lucru nu e posibil fiindca ar insemna ca noi sa pierdem toate meciurile iar ei sa le castige pe toate. Zic eu ca diferenta aceasta de puncte se va mentine pana la sfarsitul calificarii, daca nu chiar se va mari, poate le fac albanezii si olandezii o surpriza alb-verzilor.
Clar Bulgaria nu mai e ce-a fost la WC '94, cu Stoickov, Letckov, Trifon Ivanov, Sirakov, Borimirov, Kostadinov.

kain
4th June 2007, 21:59
Nu vad de ce ne-ar fi frica de ei.. cu putin noroc ii batem si gata :D

delaparis
4th June 2007, 22:05
Un egal este foarte important pentru România ... ... incredibil :D

dar plin de sperante :ok:

Liviu
4th June 2007, 22:07
Daca batem in meciul asta castigam grupa .

Nu prea avem ce sa discutam despre acest meci pana la toamna decat despre locul de desfasurare , ori Dan Paltinisanu ori Ghencea , asta dupa toanele lui Angelo si ale lui Piturca .

delaparis
4th June 2007, 22:11
si pretz ... :D

Liviu
4th June 2007, 22:17
Aceleasi preturi ca si cu sloveni . Si cu Albania la fel . Asa zice Angelo . :D

Luis Garcia10
4th June 2007, 22:24
Cu Albania? :happy Daca pune preturile astea nu vin nici parintii fotbalistilor! :lol:

ducus
4th June 2007, 22:34
Daca batem in meciul asta castigam grupa .

Nu prea avem ce sa discutam despre acest meci pana la toamna decat despre locul de desfasurare , ori Dan Paltinisanu ori Ghencea , asta dupa toanele lui Angelo si ale lui Piturca .
Sincer, putin imi pasa unde se joaca! Crezi ca suntem mai slabi la Timisoara decat la Bucuresti?:sleep:

Cappone
4th June 2007, 23:08
sper ca ii invingem pe olandezi,dar totusi ar fi bun si egalul,cu conditia ca olandezii sa ii bata pe bulgari!

Mario Di Lazi
4th June 2007, 23:20
Este foarte bun un egal :D
nu avem nimic de demonstrat Olandei ... nu trebuie să ne dăm peste cap să-i batem. E foarte bun un egal ...

Luis Garcia10
4th June 2007, 23:23
De ce e bun? Explica-mi si mie? Mergem la 3 puncte de bulgari , si e practic acelasi lucru ca si 2 puncte sau ca si un punct ..daca pierzi acolo esti eliminat!

Mario Di Lazi
4th June 2007, 23:26
Am mai plecat noi să batem și am pierdut ...
așa că eu sunt mulțumit și cu un egal cu Olanda ... În condițiile în care batem sigur în Bulgaria
Bulgaria este prea slabă :D

johny bravo
5th June 2007, 01:40
O fi, dar iti si ia 2 puncte de la adevar, ceea ce in caz de egalitate la puncte si goluri marcate/primite cu bulgarii, ne-ar dezavantaja daca ei ar avea de exemplu +3 iar noi +2.
Oricum, meciul e foarte important ca sa nu mai stam la mana meciurilor finale cu Bulgaria si Albania. Deja avem 9 puncte asigurate daca batem miercuri Slovenia si pe urma Belarusul si Luxemburgul. Locul 2 100%. Singurul ghinion ar fi ca bulgarii sa termine pe 2 in fata noatra, dar acest lucru nu e posibil fiindca ar insemna ca noi sa pierdem toate meciurile iar ei sa le castige pe toate. Zic eu ca diferenta aceasta de puncte se va mentine pana la sfarsitul calificarii, daca nu chiar se va mari, poate le fac albanezii si olandezii o surpriza alb-verzilor.
Clar Bulgaria nu mai e ce-a fost la WC '94, cu Stoickov, Letckov, Trifon Ivanov, Sirakov, Borimirov, Kostadinov.

Te rog pune mana pe creion si pe hartie... nu e chiar asa cum crezi tu. Victoria impotriva echipelor mici este o conditie necesara dar nu si suficienta. Daca pierdem la Sofia suntem eliminati, in plus trebuie sa vedem ce face Bulgaria in Olanda.

ducus
5th June 2007, 08:45
Te rog pune mana pe creion si pe hartie... nu e chiar asa cum crezi tu. Victoria impotriva echipelor mici este o conditie necesara dar nu si suficienta. Daca pierdem la Sofia suntem eliminati, in plus trebuie sa vedem ce face Bulgaria in Olanda.
Nu neaparat. Daca Bulgaria o face lata cu olandezii, se va pastra diferenta de puncte intre ei si noi. Practic noi discutam aici doar de 2 meciuri importante, pe care le-am putea castiga sau nu: cel cu Olanda de acasa si cel cu Bulgaria.
Repet, chiar daca pierdem aceste 2 meciuri, mai avem sanse sa ne calificam, fiindca e imposibil ca Bulgaria sa castige la randul ei toate meciurile care au mai ramas de disputat. Nu ma intereseaza primul loc in grupe, nici pe Piti. Locul 2 e suficient, indiferent ca la sfarsitul calificarilor Bulgaria va fi la un 1 punct sau la 3 in spatele nostru.:ok:

Kooler
5th June 2007, 09:05
Asta-i meciul meciurilor. Daca am facut egal acolo inseamna ca putem spera si aici la un egal. Trebuie sa facem un meci mare ca sa-i batem. Dar la fel putem face si un meci slab si sa pierdem.

ducus
5th June 2007, 09:26
Asta-i meciul meciurilor. Daca am facut egal acolo inseamna ca putem spera si aici la un egal. Trebuie sa facem un meci mare ca sa-i batem. Dar la fel putem face si un meci slab si sa pierdem.

Asa o fi, dar nu inseamna si ca e un meci crucial pentru calificarea noastra. Daca eram la 3 puncte in spatele Olandei sau la egalitate cu Bulgaria, mai ziceam. Deocamdata insa avem 90% sanse la locul 2.
In afara de meciul de miercuri cu slovenii, mai avem 2 meciuri acasa (cu Olanda si Albania) si 3 in deplasare.
Olandezii mai au 3 acasa si 3 in deplasare, plus de asta sa nu uitam ca ei nu vor juca nici miercuri, ci abia in septembrie, deci dupa fix jumatate de an de la ultimul meci din martie. O asemenea pauza e destul de mare.

johny bravo
5th June 2007, 09:32
Nu neaparat. Daca Bulgaria o face lata cu olandezii, se va pastra diferenta de puncte intre ei si noi. Practic noi discutam aici doar de 2 meciuri importante, pe care le-am putea castiga sau nu: cel cu Olanda de acasa si cel cu Bulgaria.
Repet, chiar daca pierdem aceste 2 meciuri, mai avem sanse sa ne calificam, fiindca e imposibil ca Bulgaria sa castige la randul ei toate meciurile care au mai ramas de disputat. Nu ma intereseaza primul loc in grupe, nici pe Piti. Locul 2 e suficient, indiferent ca la sfarsitul calificarilor Bulgaria va fi la un 1 punct sau la 3 in spatele nostru.:ok:

Uite, iti mai zic o singura data si dupa aia iti promit ca nu te mai deranjez. Adevarul e ca m-am plictisit. Daca pierdem ambele meciuri (cele contra Olandei si Bulgariei) suntem OUT in proportie de 100%. Daca pricepi bine daca nu iarasi bine. Crede-ma ca asa este. Si nu imi spune ca Bulgaria o sa piarda la Belarus sau la Albania ca nu cred. Toata argumentatia se bazeaza pe lucruri de bun simt, gen: noi (dar si bulgarii si olandezii) castigam tot ce inseamna meci cu echipa mica. Si asa cum bine ai observat, fiecare dintre echipele favorite are 2 meciuri importante. Si repet, crede-ma: cine pierde ambele meciuri este OUT. E valabil si pt Olanda.

ex:
1. noi si bulgarii ii batem pe olandezi. concluzia noi vom avea cel putin 3 pct avans fata de Olanda, iar bulgarii cel putin un punct... deci Olanda e OUT.
2. noi luam bataie si de la olandezi si de la bulgari. atunci olandezii vor avea cel putin 3pct in fata noastra, iar bulgarii cel putin 1 pct... deci noi suntem OUT.
3. bulgarii pierd si la noi si la olandezi. situatie in care noi si olandezii vom avea cel putin 5 pct in fata bulgarilor (sau ambele echipe vor avea 6pct in fata sau una va avea 5pct si una 8pct)... asadar Bulgaria e OUT.

ERGO: daca favoritele castiga pe linie meciurile contra echipelor "mici", iar in meciurile dintre ele una le pierde pe amandoua, acea echipa nu se califica. Si asta indiferent de ce ti-o fi zis tie zana cea buna...

Daca Olanda invinge Bulgaria (cum ar fi normal) atunci noua ne este de ajuns fie un egal la Sofia fie o victorie contra Olandei. Frumusetea (si in acelasi timp pericolul) acestei conjuncturi consta in faptul ne putem califica sau nu cu un singur punct. Totul depinde unde il obtinem.

ducus
5th June 2007, 09:43
Uite, iti mai zic o singura data si dupa aia iti promit ca nu te mai deranjez. Adevarul e ca m-am plictisit sa iti explic. Daca pierdem ambele meciuri (cele contra Olandei si Bulgariei) suntem OUT in proportie de 100%. Daca pricepi bine daca nu iarasi bine. Crede-ma ca asa este. Si nu imi spune ca Bulgaria o sa piarda la Belarus sau la Albania ca nu cred. Toata argumentatia se bazeaza pe lucruri de bun simt, gen: si noi si bulgarii castigam tot ce inseamna meci cu echipa mica. Si asa cum bine ai observat, fiecare dintre echipele favorite are 2 meciuri importante. Si repet, crede-ma: cine pierde ambele meciuri este OUT. E valabil si pt Olanda.
Pai tocmai asta e ca daca pierdem AMBELE, ceea ce sincer nu cred. Poate cu Olanda vom pierde, insa o victorie sau un egal cu Bulgaria clar putem scoate.
Hai sa facem doar un calcul teoretic, repet: daca si numai daca printr-un ghinion al sortii ne vom afla la final la egalitate de puncte cu Bulgaria si vom scoate un egal sau o victorie cu ei, clar noi ne calificam dupa criteriul de departajare. Urmatorul criteriu de departajare e golaverajul, si ma-ndoiesc sincer ca si aici am putea fi la egalitate cu ei.
N-a spus nimeni ca Bulgaria va pierde cu Albania si Belarusul, nu te supara. Dar ai vazut ce nuca greu de spart au fost albanezii la Tirana cu noi?

johny bravo
5th June 2007, 10:00
Pai tocmai asta e ca daca pierdem AMBELE, ceea ce sincer nu cred. Poate cu Olanda vom pierde, insa o victorie sau un egal cu Bulgaria clar putem scoate.
Hai sa facem doar un calcul teoretic, repet: daca si numai daca printr-un ghinion al sortii ne vom afla la final la egalitate de puncte cu Bulgaria si vom scoate un egal sau o victorie cu ei, clar noi ne calificam dupa criteriul de departajare. Urmatorul criteriu de departajare e golaverajul, si ma-ndoiesc sincer ca si aici am putea fi la egalitate cu ei.
N-a spus nimeni ca Bulgaria va pierde cu Albania si Belarusul, nu te supara. Dar ai vazut ce nuca greu de spart au fost albanezii la Tirana cu noi?

Scuza-ma dar imi e greu sa mai fac un "calcul teoretic". Nu mai am timp si nici chef. Vad ca o tii pe a ta asa ca nu mai are sens sa ma agit. De ce nu pricepi ca daca suntem cu bulgarii la egalitate suntem tot noi OUT? Pt ca in mod normal noi nu putem sa fim la egalitate cu bulgarii si in acelasi timp sa fi obtinut o victorie/egal la Sofia... daca batem sau facem egal la ei, si in plus am batut echipele mici asa cum s-a discutat mai sus o sa avem mai multe puncte decat ei (chiar daca prin absurd ei ar invinge la olandezi). Iar egalitatea de puncte se obtine n mod normal asa: Olanda bate Bulgaria, Olanda face egal cu noi, Bulgaria ne bate pe noi. Noi suntem OUT!

ducus
5th June 2007, 10:09
Sorry, cand am dat reply nu stiam de editarea postului. Nu trebuie sa te superi pe mine, discutam si noi ca oamenii.
Daca la un 3-3 in Bulgaria nu se califica Romania fiindca a inscris mai multe goluri in deplasare, inseamna ca nu cunosc eu fotbal. Si daca la un 2-2 tot acolo nu se aplica apoi clasamentul adevarului, atunci agat ghetele-n cui.
Sa auzim de bine si hai Romania!

Sorin Blaj
5th June 2007, 10:12
E grea matematica asta, grea de tot.

johny bravo
5th June 2007, 10:13
@ ducus: nu m-am suparat. scuze daca ti-am dat impresia asta.

Acum fara gluma, vad pe aici o gramada de optimism si nu inteleg de ce... suntem in continuare intr-o situatie precara si totul ni se trage de la blestematele alea de 10min de la Constanta. Si m-am saturat sa ma uit la Campionate Mondiale si Europene fara sa am emotii. 7 ani sunt de ajuns.

Sorin Blaj
5th June 2007, 10:15
Ducus. Lasa clasamentul adevarului in pace, ca nu intereseaza pe nimeni.

Daca la final suntem pe acelasi loc cu bulgarii, suntem la egalitate si in clasamentul adevarului.

johny bravo
5th June 2007, 10:17
Acum ma enervez si o spun: Romania-Olanda 3-0 si am terminat discutia :)

Sorin Blaj
5th June 2007, 10:19
Sa dea Dumnezeu sa ai dreptate. :ok:

johny bravo
5th June 2007, 10:21
Asa e Sorine, sa dea Dumnezeu.

YoYoyOi
5th June 2007, 19:28
asa Johny enerveaza-te :D

ce bine ar fi sa se enerveze si jucatorii tot asa :D

Celso
7th June 2007, 11:13
sper sa se joace pe Lia Manoliu:ok: si sa vedem acolo atmosfera;)

Life
7th June 2007, 11:16
e bun si un egal ... Cred ca se va termina 1-1 insa putem sa si batem ! Daca batem suntem 100 % calificati , daca e egal , 75% calificati , daca pierdem e de rau !

Zax
7th June 2007, 19:35
aceasi poveste ....romani complexati care isi ridica adversarul la statutul de echipa supergalactica...

Olanda e varza, abia au batut pe Coreea de Sud...trebuie sa intram in teren si sa muscam din ei pt ca jucam acasa !!!!!!

johny bravo
7th June 2007, 22:06
sa nu-l bage pe Ruud, in rest nu avem de ce ne teme. daca ai nostri prind o zi buna si joaca serios putem obtine macar un egal. oricum, plimbare de placere n-o sa fie, ca totusi vorbim de Olanda

YoYoyOi
7th June 2007, 22:18
aceasi poveste ....romani complexati care isi ridica adversarul la statutul de echipa supergalactica...

Olanda e varza, abia au batut pe Coreea de Sud...trebuie sa intram in teren si sa muscam din ei pt ca jucam acasa !!!!!!

nici n-ar trebui sa cadem in cealalta extrema si sa ne credem superiori.... mai bine sa fim precauti, decat sa avem surprize neplacute :rolleyes:

Lordul
7th June 2007, 22:19
Ruud s-a intors la nationala / se va-ntoarce deci kred ca Olanda va castiga

Bogdy LFC
7th June 2007, 22:20
Un rezultat de egalitate ar fi ceva exceptional in economia calificarii:yeah:

Lordul
7th June 2007, 22:21
e primul dintr-o serie de meciuri capitale : Olanda ,Belarus ,Bulgaria

Kooler
7th June 2007, 22:31
Automat cel mai capital va fi cel cu bulgarii pentru ca ei sunt contracandidatii nostrii la locul 2, dar nici in celelalte nu tre sa ne facem de ras. In meciul cu Olanda cel mai bine ar fi sa castigam pentru ca se poate. Nu e exclus nici sa pierdem.

Liviu
7th June 2007, 23:37
Automat cel mai capital va fi cel cu bulgarii pentru ca ei sunt contracandidatii nostrii la locul 2.
Suntem favoriti la primul loc , nu trebuie sa gandim ca Piturca . Daca ii batem pe olandezi la noi acasa punem 3 puncte + meciul direct intre noi si ei . In acest caz mai mult ca sigur vom termina in fata lor , nu putem fi atat de prosti (sau ghinionisti) sa mai pierdem 4 puncte in celelalte jocuri si ei niciunul .

Sorin Blaj
8th June 2007, 00:08
Fara victorie cu Olanda, sansele noastre vor scadea considerabil.

johny bravo
8th June 2007, 00:39
Ruud s-a intors la nationala / se va-ntoarce deci kred ca Olanda va castiga

o spui doar asa de dragul de a o spune sau ai ceva informatii? ce crezi tu sau ce cred eu conteaza mai putin. important e ce decide van Basten... iar daca Ruud joaca va fi mult mai greu pt noi.

ducus
8th June 2007, 09:18
Uite cum sta situatia in momentul de fata: si noi si bulgarii mai avem cate 5 meciuri de disputat.
Bulgarii au acasa cu Romania si Luxemburg. In deplasare cu Olanda, Albania si Slovenia.
Romania are acasa cu Olanda si Albania. In deplasare cu Belarus, Luxemburg si Bulgaria.
Daca bulgarii pierd cu olandezii si fac egal cu noi, totul s-a terminat pentru ei, chiar daca vor obtine 9 puncte din meciurile cu celelalte echipe. Deci, vor avea 10 puncte (1 punct cu noi, cum am mai spus). In total, 25 de puncte la finalul calificarilor.
Daca Romania face egal si cu Bulgaria si cu Olanda, va lua 2 puncte + 9 cu Albania, Belarus si Luxemburg =11 puncte. TOTAL: 17+11=28 de puncte si am terminat povestea, suntem calificati!
E, cum ti se pare Johnny, asa e ca tot eu am avut dreptate la socoteli? Sustineai ca vom iesi la egalitate cu bulgarii...Si daca bulgarii scot egalul cu olandezii, iarasi pierd, vor avea la final 26 de puncte. Singura lor sansa la calificare ar fi sa castige la Rotterdam, lucru de care ma indoiesc.;)

resita
8th June 2007, 11:12
se pare ca in luna august o sa aflam unde se joaca meciul. din declaratia lui piti rezulta ca in cursa au ramas 3 orase Bucuresti (Ghencea), Timisoara si Constanta

TYPI-STIINTA
8th June 2007, 13:56
se pare ca in luna august o sa aflam unde se joaca meciul. din declaratia lui piti rezulta ca in cursa au ramas 3 orase Bucuresti (Ghencea), Timisoara si Constanta

si din astea 3 orase, iese invingatoar cel de-al 4-lea oras, adica Craiova. Meciul se joaca 100% la Craiova :ok: .. mai cititi si voi ziarele

YoYoyOi
8th June 2007, 14:53
asta cu "mai cititi si voi ziarele" chiar nu are nici o credibilitate ;)

Universal
8th June 2007, 15:57
Romania are acum 70% sanse sa se califice. Eu cred: Victorie cu Olanda( 1-0) sau in cel mai rau caz 1-1 si 1-1 cu Bilgaria, iar Bulgaria face si ea in Olanda egal - 0-0 si va avea 26 puncte, Romania 28.

Dei Romania ajunge la Euro 2008.

Sa nu uitam ca Bulgaria mai are un meci greu cu Slovenia....

johny bravo
8th June 2007, 17:46
Uite cum sta situatia in momentul de fata: si noi si bulgarii mai avem cate 5 meciuri de disputat.
Bulgarii au acasa cu Romania si Luxemburg. In deplasare cu Olanda, Albania si Slovenia.
Romania are acasa cu Olanda si Albania. In deplasare cu Belarus, Luxemburg si Bulgaria.
Daca bulgarii pierd cu olandezii si fac egal cu noi, totul s-a terminat pentru ei, chiar daca vor obtine 9 puncte din meciurile cu celelalte echipe. Deci, vor avea 10 puncte (1 punct cu noi, cum am mai spus). In total, 25 de puncte la finalul calificarilor.
Daca Romania face egal si cu Bulgaria si cu Olanda, va lua 2 puncte + 9 cu Albania, Belarus si Luxemburg =11 puncte. TOTAL: 17+11=28 de puncte si am terminat povestea, suntem calificati!
E, cum ti se pare Johnny, asa e ca tot eu am avut dreptate la socoteli? Sustineai ca vom iesi la egalitate cu bulgarii...Si daca bulgarii scot egalul cu olandezii, iarasi pierd, vor avea la final 26 de puncte. Singura lor sansa la calificare ar fi sa castige la Rotterdam, lucru de care ma indoiesc.;)

Variantele tale:

A)
Olanda-Bulgaria 1
Bulgaria-Romania X

B)

Romania-Olanda X
Bulgaria-Romania X

In ambele noi ne calificam.

Dar ce te faci cu celelalte variante? Una ar fi:

C)
Romania-Olanda X
Bulgaria-Romania 1

foarte probabila de altfel (si unde se califica bulgarii).

Daca facem un calcul, chiar daca nu il facem exhaustiv, atunci trebuie sa il facem cat mai realist. Tu nu faci decat sa prezinti variantele de succes ignorand cu desavarsire o varianta fooooarte probabila si care ne-ar elimina. Eu nu sustin ca vom iesi la egalitate de puncte cu bulgarii. Eu zic doar ca e o posibilitate pe care unii ca tine ar trebui sa nu o mai ignore.
"Singura lor sansa la calificare ar fi sa castige la Rotterdam, lucru de care ma indoiesc". Nu neaparat, lor trebuindu-le victorie contra noastra, iar noi sa nu batem Olanda. E suficient.

Rezumand: noi ne calificam fie invingand Olanda, fie scotand macar un egal la Sofia.

ducus
8th June 2007, 21:29
Am serioase indoieli ca nu vom scoate macar egalul la Sofia. Din moment ce l-am scos acasa...Sa asteptam sa vedem ce surprize ne rezerva inceputul de sezon. Te prinde mirarea ca pana-n septembrie sa se accidenteze vreun om de baza al bulgarilor? Sau sa ia vreun cartonas care sa nu-i permita sa joace in meciul cu noi...Roata vietii se intoarce..Toti care ne-au jignit si nedreptatit (vezi Stoickov, echipa Danemarcei care ne-a "furat" calificarea in minutul 95 etc.) acum platesc.
Eu propusesem si varianta D:
Olanda-Bulgaria X
Bulgaria-Romania X
care mie mi se pare cea mai plauzibila, in care tot noi ne-am califica, corelat cu un Romania-Olanda X

dede
8th June 2007, 21:40
castigam :cheer: si terminam pe 1 in grupa :D

johny bravo
8th June 2007, 21:53
@ ducus: eu ma bazez si pe faptul ca actualul antrenor i-a lasat cu ochii in soare. si asta chiar inaintea meciului din Olanda. s-ar putea sa cantareasca greu si bulgarii sa greseasca. nu e usor sa sa schimbi 3 antrenori pe durata unei singure campanii de calificare. mie cea mai probabila mi se pare urmatoarea varianta, foarte asemanatoare cu a ta:

Olanda bate Bulgaria, iar noi facem egal si cu Olanda si cu Bulgaria. Caz in care ne calificam. Una peste alta e bine ca totul depinde de noi si nu trebuie sa asteptam jocul rezultatelor asa cum s-a cam intamplat in precedentele campanii.

resita
13th June 2007, 21:03
SCUMP, PITI, SCUMP! DOUA MILIOANE PENTRU MUTU SI CHIVU :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked:
Tot mai aproape de Euro, nationala Romaniei se face mai scumpa pe zi ce trece. Piturca propune ca biletele la derby-ul Romania - Olanda sa coste 2 milioane de lei, de doua ori mai mult decat au fost la Timisoara. "Piturca sa aleaga orasul, de pretul biletelor ma ocup eu", spune Nasul Sandu.
Fanii nationalei care vor sa respire acelasi aer cu Mutu, Chivu, Van Nistelrooy sau Van Basten la derby-ul Romania - Olanda din toamna trebuie sa plateasca aproape 70 de Euro pe un bilet, dublu decat a fost intrarea pe stadioanele din Germania, la ultima Cupa Mondiala.sursa sport.ro

o fi ceva adevar sau din nou sport.ro o face lata

Andreiy
13th June 2007, 21:05
Fara comentarii...ma crucesc. Se duce sigur familia lui pitzi la meci, alaturi de frf toata satra.

caine19
13th June 2007, 21:28
90% din sport.ro e minciuna .

probabil ca biletele vor ramane la fel , asa ca la meci !

Romania !!!! Egal sau victorie :ok: !

Luis Garcia10
13th June 2007, 21:29
Asa a zis Piti la "Nasul" ...dar se pare ca asta ar face ( "cica" ) daca ar fi el in locu` lui Lupescu , dar preturile raman aceleasi ca la Timisoara ;) :D :P

Andreiy
13th June 2007, 21:30
90% din sport.ro e minciuna .
scuza-ma dar de unde ai tras concluzia asta?

Universal
13th June 2007, 22:14
asa crede el, desi inainte daca nu ma insel era foarte interesant( prin 2005)
mi-a placut destul de mult ...dar de 2 ani nu prea ma mai intereseaza nici pe mine

Romania trebuie sa castige meciul cu Olanda....altfel nune bine...si un egal ar fi benefic

Andreiy
13th June 2007, 22:41
cred ca ii vom bate si pe olandezi

soLoinflames
14th June 2007, 15:51
putem sa-i batem pe Olandezi daca ne merge jocu si nu ratam mult cum facem noi de obicei :|,si un egal nu ar fi chiar rau :P

Andreiy
16th June 2007, 17:33
dc egal? victorie clar...altceva nu concep :)

Universal
16th June 2007, 18:23
Romania -Olanda

in 4 Acte

Actul 1: Preliminar Meciului 16 Iunie- 1 august

Actul 2: Faza de pregatire pentru meci: 2 august- 30 septembrie

Actul 3 : Countdown 30 sept - 13 oct

Actul 4 : In timpul meciului si dupa


In Actul 1 ne dam cu pareri asupra rezultatului , analizam adversarul bine si apoi spunem pronosticul


In Actul 2 analizam adversarul bine si apoi spunem pronosticul


In Actul 3 incurajam tricolorii si descurajam adversarul bine ca sa para bine, ori facem invers in caz de esec

In Actul 4 ne dam cu parerea despre meci, ce s-a jucat, cum s-a jucat, cum a fost adversarul, daca am avut noroc, daca nu, daca a fost arbitru bun/rau
, cerem demisia Selectionerului/ Il ridicam in slavi Injuram jucatorii/ ii iubim nespus de mult

Ferko
22nd July 2007, 10:56
Circula zvonul prin ziare -ziarulcn- ca meciul se va juca la Craiova. Ar fi excelent, spectatori multi iar Mititelu nu cred ca o sa faca galagie cu pretul biletelor ca stim noi cine si unde.

mArIuSeL
25th July 2007, 13:10
Eu cred , ca o sa invingem!!!
Hai romania:yeah::yeah:

adriand
26th July 2007, 20:57
Speram in victoria tricolorilor!

Hard
13th August 2007, 14:33
Se va juca la Constanta :ok: !

KPax
13th August 2007, 14:42
sunt putin suparat pe decizia aceasta de a se juca la Constanta. Nu stiu cum naiba se alege ca echipa sa joace numai pe stadioane aflate la extremitatile tarii (Timisoara, Constanta). Mi se apare absurd motivul care sta la baza acestei alegeri (conditii spartane pe care sa le oferim olandezilor). Si nu inteleg de ce trebuia ca antrenorul si jucatorii sa ia decizia unde joaca. Ca doar nu joaca pt ei. De acesta aspect ar trebui sa se ocupe numai FRF
As fi dorit sa se aleaga stadionul din Craiova. In fine iar o sa ma uit la TV ca sa avd meciul

toate cele bune

Leo
17th August 2007, 10:51
nu conteaza unde joaca, important este sa castige

Snake_21
17th August 2007, 13:21
Da aici sunt de acord cu tine ;)

Universal
17th August 2007, 16:12
Daca vor castiga acest meci is 99% calificati...iar daca bat si pe bulgari olandezii 100%

kerosene
18th August 2007, 21:56
România 34
Olanda 1
E bun și egalul 15




Pana acum Leviss e tradatorul.Huooooooooo :D

Daca vrem calificare,trebuie sa batem.Mai ales ca e si acasa.

Hai Romania

Sorin Blaj
19th August 2007, 14:24
Ruud Van Nistelrooy a revenit in nationala.

Ferko
19th August 2007, 20:14
Sa se joace oriunde numai sa castigam ! Totusi ma bucur ca nu se joaca la Timisoara. Din cauza lui Iancu, nu a timisorenilor.

resita
19th August 2007, 20:27
eu ma bucur ca nu jucam in bucuresti :drak::drak::drak:

Truica Madalin
20th August 2007, 17:41
eu cred ca invingem ...pacat ca nu-l mai avem pe dorel stoica (cum bine stiti a fost trimis la satelitu craiovei si de acolo nu-l mai vede piturca) si nici Bornescu nu cred ca va mai prinde un loc in cei trei portari (pt ca nu prea mai da randament) nu spun astea doar pt ca sunt suporter al craiovei spun asta pt ca sunt roman :).

eSteven
27th August 2007, 16:57
Eu sper sa jucam contra Olandei ce deja a invins Bulgaria acasa.. si nu invers.

Lover
28th August 2007, 00:01
meci greu... desi nu pare, dupa ultimele rezultate ale olandei :rolleyes: totusi au o echipa buna, tehnica...
HAI ROMANIA ! Mutu marcheaza :yes:
1-1 ( Mutu/Huntelaar sau Sneijder)

Patriots
28th August 2007, 13:38
Eu sper sa castigam meciul , care probabil va decide echipa ce va termina pe primul loc in grupa.Daca am scos egal la ei acasa , eu zic ca putem scoate mai mult de atat acasa.

Cristian
5th September 2007, 11:47
Stie careva cat costa biletele ? Sau inca nu s-a hotarat?

Geografu
5th September 2007, 11:50
Nu s-a hotarat inca ,dupa 20 septembrie vom afla si se vor pune si biletele la vanzare ! ;)

Luis Garcia10
9th September 2007, 02:04
Trebuie sa jucam la victorie..pentru ca egalul nu inseamna nimic! Egalul = INFRANGERE! De ce? Cu egal avem 3 puncte peste castraveti inaintea meciului direct, iar cu infrangere avem 2 puncte peste ei! In ambele cazuri infrangerea la Sofia ne scoate! ASA CA ..ORI LA BAL , ORI LA SPITAL in meciul cu olandezii! :D

Zax
9th September 2007, 02:06
daca vrem sa ne calificam la Euro si sa nu mai patim ca data trecuta in Danemarca, in acest meci nu exista decat o varianta...VICTORIA !


Trebuie sa jucam la victorie..pentru ca egalul nu inseamna nimic! Egalul = INFRANGERE! De ce? Cu egal avem 3 puncte peste castraveti inaintea meciului direct, iar cu infrangere avem 2 puncte peste ei! In ambele cazuri infrangerea la Sofia ne scoate! ASA CA ..ORI LA BAL , ORI LA SPITAL in meciul cu olandezii! :D

exact!

Moshu
9th September 2007, 03:26
totusi, e bine de stiut ca acum Olandezii sunt calificati in proportie de 90% indiferent de rezultatul meciului cu noi...mai mult ca sigur vor reusi sa castige celelalte meciuri pe care le au de disputat in grupa iar singurele motive pt care ar trebui sa forteze in meciul de la Constanta sunt orgoliul si dorinta de a fura primul loc in grupa...insa nu va fi nici pe departe un meci pe viata si pe moarte pentru ei, cum a fost de exemplu cel de astazi cu Bulgaria sau cum va fi meciul Bulgarilor cu noi(asta daca nu vom fi deja calificati pana atunci)

Zax
9th September 2007, 03:28
tocmai de asta zic...trebuie sa fim chiar retardati sa ne multumim c-un egal

ducus
9th September 2007, 08:22
Trebuie sa jucam la victorie..pentru ca egalul nu inseamna nimic! Egalul = INFRANGERE! De ce? Cu egal avem 3 puncte peste castraveti inaintea meciului direct, iar cu infrangere avem 2 puncte peste ei! In ambele cazuri infrangerea la Sofia ne scoate! ASA CA ..ORI LA BAL , ORI LA SPITAL in meciul cu olandezii! :D
Nu e chiar asa. Noua ne ajunge un egal cu olandezii si unul cu bulgarii, acestea fiind singurele meciuri ramase importante din grupa.
Daca bulgarii fac remiza cu Albania, suntem deja calificati, indiferent de rezultatul Romania-Bulgaria.

Luis Garcia10
9th September 2007, 14:54
Nu e chiar asa. Noua ne ajunge un egal cu olandezii si unul cu bulgarii, acestea fiind singurele meciuri ramase importante din grupa.
Daca bulgarii fac remiza cu Albania, suntem deja calificati, indiferent de rezultatul Romania-Bulgaria.

Nu ai dreptate deloc! SA PRESUPUNEM CA SI NOI SI BULGARII BATEM "echipele mici"! Acum diferenta e de 5 puncte! Noi batem Albania acasa si Luxemburg in deplasare si scoatem 6 puncte, iar ei bat Albania si Slovenia in deplasare si Luxemburg acasa si obtin 9 puncte! Diferenta s-ar reduce la 2 PUNCTE! Noi am mai avea meciul cu olandezii si cel de la Sofia, iar ei ar avea doar meciul cu noi!
Cu un egal cu Olanda diferenta ar fi de 3 PUNCTE! Cu o infrangere contra Olandei ..diferenta ar fi de 2 puncte! Ambele diferente ar fi anulate in cazul unei infrangeri la Sofia! Iar rezultatele directe i-ar califica pe bulgari! DECI ORI REMIZA , ORI INFRANGERE E TOT AIA! TREBUIE SA INVINGEM!
Iar ce zici tu cu remiza in Albania a bulgarilor...ei bine acea remiza ar face ca ei sa scoata doar 7 puncte cu echipele mici, iar noi sa scoatem 6! Astfel diferenta ar deveni de 4 puncte, IAR BULGARII NU AR MAI PUTEA RECUPERA O ASTFEL DE DIFERENTA INTR-UN SINGUR MECI! ( logic ..nu? :lol: :lol: )

Lordul
9th September 2007, 15:00
meciul cu Olanda se anunta decisiv daca noi si bulgarii batem toate echipele mici ,ce vom face ? prea devreme de spus...

Sasuke Uchiha
9th September 2007, 16:52
un egal e foarte foarte bun, daca il obtinem sunt 100% calificati

Zax
9th September 2007, 16:58
explica-mi si mie cum ai calculat ca sunt tare curios

Sasuke Uchiha
9th September 2007, 17:00
batem tot si egal cu olanda, calificati 100% :D:D nu vad cine poate sa ne bata

paul30
9th September 2007, 17:05
Desi chiar si un egal ar fi bun sper sa-i batem pe olandezi, desi nu va fi usor cred ca vom castiga la limita

Zax
9th September 2007, 17:09
ba oameni buni voi nu intelegeti ca un egal cu olanda este egal cu o infrangere ? nu schimba cu nimic situatia grupei daca facem egal cu Olanda sau pierdem.....

danpuric78
9th September 2007, 17:11
explica-mi si mie cum ai calculat ca sunt tare curios

Zax, multi sunt deja in extaz, cauta bilete pentru austria. iar matematica e grea.
Nu-ti bate capul cu ei.
Situatia e simpla: in conditiile in care si noi si bulgarii batem outsiderii, si nu-i batem pe olandezi. atunci meciul decisiv e la sofia, unde noua ne trebuie un egal.
insa nu va fi deloc usor bulgarii vor juca murdar, etc. Daca ajungem sa ne jucam sansele in ultimul meci, atunci orice e posibil.

Zax
9th September 2007, 17:14
Situatia 1 :

Facem egal cu Olanda si castigam cu Luxemburg - Bulgarii bat pe Luxemburg si Albania

Inaintea meciului direct Bulgaria - Romania distanta o sa fie de 3 puncte, iar in cazul in care Bulgarii inving trec in fata noastra !

Situatia 2 :

Pierdem cu Olanda si castigam cu Luxemburg - Bulgarii bat pe Luxemburg si Albania

Inaintea meciului direct Bulgaria - Romania distanta o sa fie de 2 puncte, iar in cazul in care Bulgarii inving trec in fata noastra !

Situatia 3

Castigam cu Olanda si Luxemburg - Bulgarii bat si ei pe Luxemburg si Albania

Inaintea meciului direct Bulgaria - Romania distanta o sa fie de 5 puncte, iar in cazul in care Bulgarii inving o fac degeaba !

Luis Garcia10
9th September 2007, 17:18
@Zax...tot nu vor intelege :happy :happy

Zax
9th September 2007, 17:19
macar de-ar fi cazuri izolate, dar vad ca sunt destui care cred ca un egal cu Olanda ne e de ajuns :(:( Mentalitate de kkt...



Zax, multi sunt deja in extaz, cauta bilete pentru austria. iar matematica e grea.
Nu-ti bate capul cu ei.
Situatia e simpla: in conditiile in care si noi si bulgarii batem outsiderii, si nu-i batem pe olandezi. atunci meciul decisiv e la sofia, unde noua ne trebuie un egal.
insa nu va fi deloc usor bulgarii vor juca murdar, etc. Daca ajungem sa ne jucam sansele in ultimul meci, atunci orice e posibil.

Bulgarii joaca numai la victorie chiar si cu Olanda, sa fi auzit ce declaratii au dat inainte de meciul de ieri...doar ghinionul i-a facut sa piarda cu 2-0 pentru ca au avut ocazii mai multe ca Olanda, chiar si comentatorii au recunoscut asta.

Apoi sa ne amintim ce le-au facut bulgarii la olandezi in meciul tur cand au micsorat terenul si au recurs la tot felul de mizerii ca sa-i intimideze , iti dai seama ce vor face in meciul cu noi?Daca vom depinde de meciul cu bulgarii e vai si-amar de fundu nostru la cat de labili psihici suntem !

danpuric78
9th September 2007, 17:39
macar de-ar fi cazuri izolate, dar vad ca sunt destui care cred ca un egal cu Olanda ne e de ajuns :(:( Mentalitate de kkt...




Bulgarii joaca numai la victorie chiar si cu Olanda, sa fi auzit ce declaratii au dat inainte de meciul de ieri...doar ghinionul i-a facut sa piarda cu 2-0 pentru ca au avut ocazii mai multe ca Olanda, chiar si comentatorii au recunoscut asta.

Apoi sa ne amintim ce le-au facut bulgarii la olandezi in meciul tur cand au micsorat terenul si au recurs la tot felul de mizerii ca sa-i intimideze , iti dai seama ce vor face in meciul cu noi?Daca vom depinde de meciul cu bulgarii e vai si-amar de fundu nostru la cat de labili psihici suntem !

in principiu, daca totul va depinde de meciul de la ei, atunci totul e posibil. situatia ar fi similara oarecum cu cea in care eram noi la euro 2004, cand am venit tare din urma si totul a depins de meciul de la copenhaga.

cand totul depinde de un meci, atunci orice se poate. Mai ales de unul la sofia. Ai nostri vor sta ore intregi in vama, orice masina cu numar de romania va lua amenda pentru viteza,l e ok. la hotel nu va merge una sau alta, etc.

daca batem olanda, atunci totul va fi ok. daca nu:D emotii

caine19
9th September 2007, 19:14
Atunci batem olanda :yeah:

Mario Di Lazi
9th September 2007, 20:07
Olanda se poate gândi doar la un egal la Constanța ... oricum rămâne un meci foarte interesant ...

tu26dor
9th September 2007, 20:13
daca facem un meci asemanator celui de la amsterdam cand am jucat la egal si era sa-i batem, cred ca putem scoate o victorie mare impotriva olandezilor... mi-e frica sa nu ne aruncam in atac si sa ne-o luam pe contraatac... dar mizez pe faptul ca piturca e un bun strateg si va sti sa scoata un rezultat bun.

Kooler
9th September 2007, 22:34
Victoria e recomandata in cazul asta, dar nu obligatorie, pastram sanse bune si cu egal dar atunci s-ar pune presiune pe meciul cu Bulgaria si lucrul asta nu ne-ar avantaja.

Boeing
9th September 2007, 22:52
Olanda are probleme in atac. Pot juca o mie de pase, dar trag greu la poarta. Cand o fac, insa...

Cu bulgarii, au jucat frumos, i-au ridiculizat, dar daca n-ar fi avut lovitura libera in min 23, si n-ar fi gresit Ivan-cow, le-ar fi fost tare greu. Nu au forta direct pe varfuri (Van Nistelrooy un sut! dar un gol!)

Cu LOBONT in forma si MARICA si MUTU, si cu o aparare buna (Contra/Goian/Chivu/Rat) si fara vreun PETRE in teren, si fara debutanti, avem mari sanse. Trebuie neutralizati olandezii, sa nu-i lase sa paseze. Piti stie sa-i opreasca, dar trebuie si nitel noroc.

Echipa trebuie sa semene cu:
Lobont
Contra Goian Chivu Rat
Codrea D.Munteanu
Nicolita Dica Mutu
Marica

fara petarde; rezerve: n-avem, dar: Coman, Tamas, St. Radu, A.Stoica, Fl. Petre, Mazilu, G. Bucur

Zax
9th September 2007, 23:10
Victoria e recomandata in cazul asta, dar nu obligatorie, pastram sanse bune si cu egal dar atunci s-ar pune presiune pe meciul cu Bulgaria si lucrul asta nu ne-ar avantaja.

egalul e acelasi lucru cu infrangerea...nu ne confera nici un avantaj fata de infrangere...

danpuric78
10th September 2007, 00:00
egalul e acelasi lucru cu infrangerea...nu ne confera nici un avantaj fata de infrangere...

E inutil in cazul unor rezultate normale. Dar daca bulgarii sau noi, mai pierdem puncte in meciurile cu outsiderii, atunci un punct s-ar putea sa conteze.

Zax
10th September 2007, 00:28
pe langa Olanda si Bulgaria noi o sa jucam cu Luxemburg in deplasare si Albania acasa...daca nici cu astia nu castigam ce pretentii sa mai avem pt Euro? si oricum si cu punctul ala si fara ala e tot aceasi situatie, daca noi pierdem puncte cu echipele mici si bulgaria castiga .....

iuli
10th September 2007, 01:53
Batem pe Olanda si ne-am calificat.

Lover
10th September 2007, 02:35
ii batem usor... 2 goluri mutu, si le dam 2-1 !

Andrei_23
10th September 2007, 10:09
cred ca meciul decisiv va fi in bulgaria

Ray1
10th September 2007, 15:43
daca e cum ziceti voi sa castigam cred ca am fi calificati dupa meciul din luxe,mburg.insa eu cred ca e greu sa ii batem pe olandezii si eu as fi multumit si cu un egal.dar e clar ca ei nu trebuie sa joace din primul minut la 0-0 ci trebuie sa atace

ducus
11th September 2007, 08:29
Nu ai dreptate deloc! SA PRESUPUNEM CA SI NOI SI BULGARII BATEM "echipele mici"! ] Noi am mai avea meciul cu olandezii si cel de la Sofia, iar ei ar avea doar meciul cu noi!
Cu un egal cu Olanda diferenta ar fi de 3 PUNCTE! Cu o infrangere contra Olandei ..diferenta ar fi de 2 puncte! Ambele diferente ar fi anulate in cazul unei infrangeri la Sofia! Iar rezultatele directe i-ar califica pe bulgari! DECI ORI REMIZA , ORI INFRANGERE E TOT AIA! TREBUIE SA INVINGEM!
Si daca remizam la Sofia 3-3, nu tot noi ne calificam in urma rezultatelor directe?:groggy:
Iar ce zici tu cu remiza in Albania a bulgarilor...ei bine acea remiza ar face ca ei sa scoata doar 7 puncte cu echipele mici, iar noi sa scoatem 6! Astfel diferenta ar deveni de 4 puncte, IAR BULGARII NU AR MAI PUTEA RECUPERA O ASTFEL DE DIFERENTA INTR-UN SINGUR MECI! ( logic ..nu? :lol: :lol: )
Deci am dreptate. Albanezii s-au dovedit in meciul cu noi o nuca greu de spart, de ce n-ar fi si cu bulgarii la fel? Oricum , bulgarii s-ar califica degeaba la EURO, fiindca vor fi in ultima urna valorica la tragera la sorti a grupelor, deci outsideri. Pe cand noi vom fi in urna 2 valorica, cu reale sanse la calificare, mai ales ca vom intalni una din tarile-gazda, aflate in urna 1.

ducus
12th September 2007, 23:56
Asadar iata situatia la zi: Olanda si Romania la egalitate de puncte (20), urmate de Bulgaria cu 18 puncte.
In cazul in care nu-i invingem pe bulgari, ca sa ne calificam trebuie ca bulgarii sa remizeze si cu albanezii si cu slovenii, sau sa piarda cu una din echipele astea. Iata ca in aceasta seara Slovenia a invins cu 1-0 Belarusul, deci nu si-a spus ultimul cuvant, mai poate crea probleme in grupa, chiar daca nu se califica.

tu26dor
13th September 2007, 00:43
totul e posibil, calificarea nu e nici pe departe jucata ... un egal cu oanda ne da totusi sanse uriase... mai bine ar fi sa batem ca sa fim siguri... sper sa nu jucam ca astazi cu germania... oricum, mutu si dica si dorinel vor prinde o zi mult mai buna ca azi. nush de ce sunt convins ca nu pierdem cu portocala mecanica....

rob_din
13th September 2007, 00:46
un egal cu olanda e acelasi lucru cu o infrangere. tricolorii trebuie sa inteleaga asta. singura varianta cu olanda e victoria.

sa nu ne facem iluzii ca bulgarii mai pierd puncte pe drum

giovanni BV
13th September 2007, 01:16
Sper sa castigam cel putin un punct cu Olanda , neaparat , si cu o victorie in Luxemburg si un esec al Bulgariei in Albania :evil:, meciul nostru cu Bulgarii nu va mai avea importanta prea mare !!! Albania si-a mai imbunatatit jocul si s-a vazut in ultimele meciuri , dar eu sper sa nu mai ajungem la faza finala de ultim meci decisiv , cu Bulgarii ( daca-i bateam noi la Bucuresti ... ce bine ne era acuma !!!) , pentru ca ne-am saturat de astfel de situatii !!! Sper ca si Chivu sa fie 100% la acest meciuri , si asa ne vom califica la EURO !!! Avem nevoie de toti jucatorii , sa fie sanatosi si relaxati la timpul meciurilor !!! Acum incepe greul !!! HAI ROMANIA !!!:yeah:

rob_din
13th September 2007, 01:34
Sper sa castigam cel putin un punct cu Olanda , neaparat , si cu o victorie in Luxemburg si un esec al Bulgariei in Albania :evil:, meciul nostru cu Bulgarii nu va mai avea importanta prea mare !!! Albania si-a mai imbunatatit jocul si s-a vazut in ultimele meciuri , dar eu sper sa nu mai ajungem la faza finala de ultim meci decisiv , cu Bulgarii ( daca-i bateam noi la Bucuresti ... ce bine ne era acuma !!!) , pentru ca ne-am saturat de astfel de situatii !!! Sper ca si Chivu sa fie 100% la acest meciuri , si asa ne vom califica la EURO !!! Avem nevoie de toti jucatorii , sa fie sanatosi si relaxati la timpul meciurilor !!! Acum incepe greul !!! HAI ROMANIA !!!:yeah:

bulgarii castiga in albania fluierand, astfela ca punctul cu olanda va fi inutil.

Rossi
13th September 2007, 01:45
Daca Mutu e in forma , putem obtine un X ... De Mutu depinde totul .

Ray1
13th September 2007, 01:59
acuma chestia importanta e ca chivu sa isi revina si sa poata juca.in rest eu zic ca e mai bun un punct cu olanda decat 0.si rob nu fi prea sigur ca castiga usor bulgarii in albania.ai vazut ca olanda a dat gol in min.90.in plus ieri laa olandezii au luat galben snjneider si van persie deci ei nu vor juca impotriva noastra

Zax
13th September 2007, 02:51
daca bulgarii fac egal cu Albania sau Slovenia si ne bat pe noi oricum suntem peste ei si daca pierdem cu Olanda...daca luam 1 punct cu Olanda nu ne ajuta la absolut nimic

Zax
13th September 2007, 03:13
http://img292.imageshack.us/img292/1629/61134875ih8.gif

http://img212.imageshack.us/img212/2308/34916096ro8.gif

http://img510.imageshack.us/img510/1406/83633761pw4.gif




celelalte variante nici nu merita mentionate....daca nu luam 6 puncte cu Albania si Luxemburg n-avem cum sa ne calificam. Un egal cu Olanda nu ne-ar ajuta la nimic in nici o situatie !

Zax
13th September 2007, 03:39
Van Persie si Sneijder nu vor juca la Constanta din cauza ca ambii au luat galben in meciul cu Albania....

Daca nici acum nu batem Olanda si nu profitam de aceasta situatie....atunci nu ne vom mai califica niciodata la un turneu final

Nexus
13th September 2007, 05:09
Va rog, daca stiti exact criteriile de calificare sa mi le spuneti si mie.

Adica : rezultatele directe primeaza la egalitate de puncte sau golaverajul ?

Mario Di Lazi
13th September 2007, 08:15
Rezultatul direct ... și apoi golaverajul ...

Olanda a bătut aseară în min 90+3 în Albania ... eu zic că nu este mare problemă ... Noi suntem în competiție directă cu Bulgaria și nu cu Olanda ...

Kooler
13th September 2007, 08:24
Batem Olanda, si restul si ne calificam.

Mario Di Lazi
13th September 2007, 08:59
Trebuie să batem ori Olanda, ori Bulgaria în deplasare ...
eu sunt super mulțumit cu un egal cu Olanda ...

Ferko
13th September 2007, 13:50
De acuma orice pas gresit ne poate lasa acasa, asa ca la munca cu seriozitate si daca se poate cu mai putine laude.

ReD_Devil
13th September 2007, 14:34
calcule peste calcule pt ce? ca oricum ne calificam...poate chair dp primul loc...ca la forma in care e olanda....:evil:iar de bulgari nu stiu dc ne temem :groggy: pe aia noi i-am facut "mari" in afara de 2-2 -ul ala prostesc...ce rezultat notabil au avut ei ?!?!?!:angry: daca si de ei ne temem.... :happy vom termina calificarile FARA INFRANGERE !!!
HAI ROMANIA !

YoNuTzz
13th September 2007, 15:07
trebuie sa luam neaparat macar un punct acasa cu olanda...
cu 4 puncte din meciurile cu olanda si luxemburg, nu ne ducem disperati in bulgaria :D

Zax
13th September 2007, 15:26
io nu stiu la ce tot postati aberatiile astea pe aici, chiar nu va duce capu sa faceti un calcul elementar si sa aflati ca un egal cu Olanda nu ne ofera nici un avantaj ?

http://img292.imageshack.us/img292/1629/61134875ih8.gif

http://img212.imageshack.us/img212/2308/34916096ro8.gif

http://img510.imageshack.us/img510/1406/83633761pw4.gif

Ray1
13th September 2007, 16:56
Van Persie si Sneijder nu vor juca la Constanta din cauza ca ambii au luat galben in meciul cu Albania....

Daca nici acum nu batem Olanda si nu profitam de aceasta situatie....atunci nu ne vom mai califica niciodata la un turneu final

si melchiot e suspendat

ReDog 4ever
13th September 2007, 17:01
Meciul cel mai important pt noi este acel cu castravetii, putem chiar pierde cu olanda, dar daca batem pe bulgari suntem la europene. Acolo se va juca calificarea, la Sofia. Un egal cu trupa lu' van basten nu e rau, dar nici bine cand ne gandim ca olanda trece printr-o perioada foarte dificila iar noi suntem pe val (hai sa lasam deoparte amicalul de ieri)

trebuie sa jucam la victorie ca suntem peste olandezi la momentul de fata, plus ca ei au si niste jucatori importanti suspendati pt meciul cu noi.

Deci nici un egal nu e rau, dar trebuie sa-i atacam si sa jucam la victorie!!!

georg40
13th September 2007, 17:13
trebuie sa jucam la victorie ca suntem peste olandezi la momentul de fata, plus ca ei au si niste jucatori importanti suspendati pt meciul cu noi.

Deci nici un egal nu e rau, dar trebuie sa-i atacam si sa jucam la victorie!!!

Exact, si in amicalul de miercuri s-a vazut ca atata vreme cat Romania a jucat simplu si consecvent pe atac sansa a fost de partea ei.
Pe mine ma ingrijoreaza un singur lucru: o data cu trecerea timpului scade concentrarea jucatorilor si asta nu duce niciodata la un deznodamant bun. Atentie: van Nistelroy a marcat ieri la Tirana de facto in prelungiri...

PS: la...castraveti trebuie sa mergem practic cu calificarea in buzunar !

Bogdy LFC
13th September 2007, 17:24
Van Persie si Sneijder nu vor juca la Constanta din cauza ca ambii au luat galben in meciul cu Albania....



NU conteaza:sleep:


si melchiot e suspendat

Sa zicem k lipsesc cei 3 mentionati de voi.OK.Dar cum Olanda poate forma 2,3 nationale cu jucatorii pe care ii are - tot este un meci in care trebuie sa ne multumim cu un egal.De Seedorf,Van der Vaart a auzit cineva,stie cineva? Sunt 2 jucatori care pot decide soarta unei partide pe cont propriu


Meciul cel mai important pt noi este acel cu castravetii, putem chiar pierde cu olanda, dar daca batem pe bulgari suntem la europene. Acolo se va juca calificarea, la Sofia. Un egal cu trupa lu' van basten nu e rau, dar nici bine cand ne gandim ca olanda trece printr-o perioada foarte dificila iar noi suntem pe val (hai sa lasam deoparte amicalul de ieri)

trebuie sa jucam la victorie ca suntem peste olandezi la momentul de fata

Deci nici un egal nu e rau, dar trebuie sa-i atacam si sa jucam la victorie!!!

Prin absurd cred totusi k am putea sa pierdem sau sa facem egal fara probleme cu Olanda pt k oricum Bulgaria NU va invinge in toate meciurile pe care le mai are de disputat.Sper sa mergem in vacanta la Sofia oricum :)


Sfatul meu - LASA-TI OPTIMISMUL LA O PARTE:(

Ray1
13th September 2007, 18:24
stiu ca olanda au jucatori importanti, dar snejder dupa parera mea acum e cel mai in forma olandez

Zax
13th September 2007, 19:35
Mitica de la Liga s-a intors cu Natioanala de la Koln, unde Mutu si Chivu au primit o lectie de fotbal de la nemti. Dupa 3-1 cu Germania, seful Ligii spune ca de acum incolo, jucatorii Nationalei trebuie sa stea 100% cu mintea la lupta cu Olanda. Singura optiune pentru Romania este victoria. Cele 3 puncte din meciul cu Olanda ar putea sa duca Nationala pentru prima data in aproape 8 ani, la un turneu final de campionat european.

"Chiar daca multi spun ca un egal cu Olanda ar fi bun pentru ambele echipe, nici nu avem voie sa vorbim despre asa ceva. Trebuie sa castigam cu Olanda", a declarat Dumitru Dragomir.

Universal
13th September 2007, 20:24
Cheia este Olanda- o victorie si gata.

eSteven
14th September 2007, 13:31
Meciul cu Olanda este menit sa aduca mult mai mult decat calificarea. Putem capata un moral fantastic. Sigur o sa avem o echipa de valoare apropitata in grupa.. daca ajungem acolo.

Am vazut rezumatul extins al partidei Albania-Olanda si pot spune cu mana pe inima acum .. ca exista cineva pe la UEFA care nu vrea sa riste calificarea Olandei in detrimentul Bulgariei sau Romaniei. Arbitrul a facut exact ce trebuia, a anulat un gol valabil albanezilor, si le-a dat afara aiurea un om.
Exact asa s-a intamplat si in meciul tur, cand un israelian a decis meciul. Globalizare PE NAIBA, mi-e scarba de acest organism care nici in anul 2007-2008 nu poate fi corect.

Lordliv
14th September 2007, 14:33
atentie! cu 27 de puncte acumulate,putem pierde calificarea!
adica un egal cu olanda,ne " trimite " la un meci decisiv la sofia,de" care pe care."..si cu apararea noastra...

Mario Di Lazi
14th September 2007, 15:09
Asta în condițiile în care Bulgaria bate tot ... lucru puțin probabil ... :D
dar ti ai dreptate ... nu trebuie să depindem de alții ...

Lordliv
14th September 2007, 18:13
Asta în condițiile în care Bulgaria bate tot ... lucru puțin probabil ... :D
dar ti ai dreptate ... nu trebuie să depindem de alții ...

bulgaria bate tot,sa fi sigur de asta!
nu trebuie sa depindem de meciul cu bulgaria!

Mario Di Lazi
15th September 2007, 12:05
Așa este ... chiar dacă bulgarii nu au arătat deloc fotbal până acum, ei se pot mobiliza în meciul cu noi ...

suporter_nr1
15th September 2007, 16:28
Batem cu 1-0 si ne calificam

georg40
17th September 2007, 14:12
Olandezii care activeata in Bundesliga la HSV si care ar putea fi selectionati in nationale "oranien", Mathijsen, de Jond si van der Vaart au aratat in etapa de sambata o prestatie mai mult decat modesta. Dacatoti olandezii vor fi la acest nivel e bine...

Lordul
17th September 2007, 14:19
Georg40 nici un meci nu seamana cu altul asa ca poate fi doar o forma trecatoare , in plus parca si Castelen e la Hamburg

Universal
17th September 2007, 14:50
pai sa recalculam

olanda-4 meciuri 20 pct
romania 4 meciuri 20 pct
bulgaria 3 meciuri 18 pct

bulgaria daca bate pe romania are in total 27 de pct
daca fac romanii egal cu olandezii fac tot 27 de puncte
olanda - fac 30 de puncte

la golaveraj: Romania.

Simplu

Lordul
17th September 2007, 14:55
si la meciurile directe Bulgaria deci e naspa

gabi94
17th September 2007, 23:35
nu prea stim sa ne calificam cu multe runde inainte de final ,asa ca ...facem un egal de salon cu batavii,apoi mergem si-i batem pe bulgari ca sa ne luam revansa pentru cele 2 puncte pierdute prostesc la noi acasa ...

Zax
18th September 2007, 02:12
la bulgari o luam in dintzi...garantez eu ;) daca nu-i batem pe Olanda si Bulgarii bat pe Albania putem spune ca am ratat inca odata calificarea ;)

Adi Da Samraj
18th September 2007, 02:28
Un egal este foarte important pentru România ...

egalul nu ne ajuta cu nimic

Rossi
18th September 2007, 19:28
Trebuie remarcat si s-a mai zis ca Hagi a avut parte de transferuri de jucatori cat ultimii trei antrenori la un loc si totusi echipa nu merge si mie greu sa inteleg dc se insista cu fotbalisti care de mai bine de un an nu dau randament de nici o culoare(vezi Nicolita,O.Petre,Lovin)

aste e parea stelistilor despre cele 3 nulitati ....
si totusi daca posibilitatile lui Hagi sunt limitate , Piturca are de unde alege ...

la nationala cei 3 nu ar trebui nici macar convocati ...
si nu sunt singurii care nu au ce cauta la nationala , lista e lunga : Florentin Petre , Codrea , Rosu , Petre Marin...

parca vad ca ne bate si Olanda si Bulgaria si iar o sa stam "acasa" , din cauza acestui impostor numit piTURCA :rosu::rosu::rosu:

Boeing
19th September 2007, 01:40
Nu-i vina lui Piturca daca nu ne calificam. E vina greselilor de la Constanta si e din cauza lipsei de mijlocasi in forma... Sau a lipsei de experienta a acestora.

Mario Di Lazi
19th September 2007, 08:05
Având în vedere că avem șanse mari de a merge la EURO, eu nu vreau să-l critic pe Pițurcă ...

Rossi
19th September 2007, 08:50
sansele pe care le avem , au fost facute de Mutu , nu de piTURCa

daca Mutu nu e in forma cu Olanda si Bulgaria , la ce rahat de echipa face piTURCA , o sa ramanem acasa

Mario Di Lazi
19th September 2007, 10:47
Așa este ... este clar că depindem de Mutu la fel cum depindeam de Hagi ...
Dar l-au selecționat și alți antrenori pe Mutu la Națională și nu au reușit să ne ducă la un turneu final ...

georg40
19th September 2007, 11:42
Toata atentia asupra lui van Nistelroy. Si in Albania si acum impotriva lui Bremen a aratat cat este el de periculos. Daca el nu marcheaza castigam sigur !

Mario Di Lazi
19th September 2007, 12:20
Bine că lipsește van Persie ... eu pe ăsta îl consider cel mai bun jucător olandez ...
dar Olanda este plină de super-vedete ... așa că ne trebuie și un pic de noroc ...

clausisme
19th September 2007, 13:17
Daca Olanda joaca cum a jucat la ei acasa ii batem insa olanda si-a chemat vedetele inapoi si cel mai probabil o sa ne bata

Universal
19th September 2007, 16:46
sansele pe care le avem , au fost facute de Mutu , nu de piTURCa

daca Mutu nu e in forma cu Olanda si Bulgaria , la ce rahat de echipa face piTURCA , o sa ramanem acasa

numai prostii spui.:no:

Lordul
20th September 2007, 00:32
Bine că lipsește van Persie ... eu pe ăsta îl consider cel mai bun jucător olandez ...
dar Olanda este plină de super-vedete ... așa că ne trebuie și un pic de noroc ...

dar joaca Ruud Van Nisterlooij

papaletto2000
20th September 2007, 11:32
1. Mi se pare total deplasata alegerea constantei pentru acest meci. defaforizeaza total suporterii din ardeal, si in plus e si un stadion cu locuri prea putine pentru miza prea mare.
2. Ar trebui sa fortam victoria, mai ales ca olandezii vor atca, si i putem surprinde pe contre. asat daca nu luam iar gol in primul minut. si pentru ca mi se pare un meci mult mai usor decit deplasrea de la sofia.
3. desi parerile sunt impartite, chiar aici pe forum, depindem de mutu si de forma lui chivu, plus a lui lobont.
4. nici un egal nu e un capat de tara. oricum suntem mai aproape de o calificare ca niciodta, in ultimii ani.

Lordliv
20th September 2007, 14:21
1. Mi se pare total deplasata alegerea constantei pentru acest meci. defaforizeaza total suporterii din ardeal, si in plus e si un stadion cu locuri prea putine pentru miza prea mare.
2. Ar trebui sa fortam victoria, mai ales ca olandezii vor atca, si i putem surprinde pe contre. asat daca nu luam iar gol in primul minut. si pentru ca mi se pare un meci mult mai usor decit deplasrea de la sofia.
3. desi parerile sunt impartite, chiar aici pe forum, depindem de mutu si de forma lui chivu, plus a lui lobont.
4. nici un egal nu e un capat de tara. oricum suntem mai aproape de o calificare ca niciodta, in ultimii ani.

un egal cu olanda inseamna 90% pierderea calificarii! ( cu apararea pe care o avem ,bulgaria ne rupe la sofia)
ne trebuia un stadion vulcanic gen craiova,timisoara,steaua,cei din constanta dovedind si in meciul cu bulgaria ca se duc la meci ,ca la teatru!

Universal
20th September 2007, 16:08
???? un egal cu Olanda si un egal cu Bulgaria = calificare

Lordliv
20th September 2007, 17:39
???? un egal cu Olanda si un egal cu Bulgaria = calificare

daca lasi " totul " pe meciul cu bulgaria , atunci, pa calificare!
nu uita ca meciul cu bulgaria ,in cazul unui egal cu olanda,devine " care pe care ",si jucam la sofia!

papaletto2000
21st September 2007, 11:21
un egal cu olanda inseamna 90% pierderea calificarii! ( cu apararea pe care o avem ,bulgaria ne rupe la sofia)
ne trebuia un stadion vulcanic gen craiova,timisoara,steaua,cei din constanta dovedind si in meciul cu bulgaria ca se duc la meci ,ca la teatru!

Corect. Nu neaparat pentru intimidarea olandezilor, cit mai ales pentru moralul nostru. dar e prea tirziu sa mai vorbim despre asta, din pacate!

razwan_vs
21st September 2007, 12:32
care stie de unde pot comanda niste bilete dp net....dar sa nu fie la tribune...ca as dori mai multe ?

Cristian
21st September 2007, 13:00
De la prieteni constanteni :happy

Universal
21st September 2007, 20:39
daca lasi " totul " pe meciul cu bulgaria , atunci, pa calificare!
nu uita ca meciul cu bulgaria ,in cazul unui egal cu olanda,devine " care pe care ",si jucam la sofia!

Tocmai de aceea imi8 doresc acest lucru, vreau sa vad daca merita sa ajunga la Campionatul European :cool:

is sigur ca sunt in stare :cool:

San Cristobal
22nd September 2007, 07:46
In acest moment echipa nationala a Romaniei are probleme cu portarii . Lobot apara prost iar Coman e accidentat . Sun motive serioas de de ingrijorare pana pe 13 octombrie .

georg40
22nd September 2007, 10:51
In acest moment echipa nationala a Romaniei are probleme cu portarii . Lobot apara prost iar Coman e accidentat . Sun motive serioas de de ingrijorare pana pe 13 octombrie .

Cine zice ca Lobont apara prost ? Eu sunt de cu totul alta parere.Din pacate resimte si el o accidentare. Dar la nationala si-a facut mereu datoria.Sa nu uitam !

Lordul
22nd September 2007, 14:57
Lobont va fi in forma pe 13

Tyler Durden
22nd September 2007, 15:33
meci de 2 solist...din pacate.

Zax
22nd September 2007, 17:10
meci de 2 solist...din pacate.

de unde si pana unde?

Tyler Durden
22nd September 2007, 18:21
de aici [.................................................. ..................]pana aici.

Zax
22nd September 2007, 19:11
olanda joaca infect, era sa faca egal cu albania, meci de 1 solist n-a fost nici la Amsterdam dar aici...aberezi

Lordul
22nd September 2007, 20:03
mda..joaca pragmatic,dar totusi obtine rezultate nu ne va fi usor cu Olanda

RajaF
23rd September 2007, 02:03
Tre sa mearga la victorie... Olanda nu mai sperie pe nimeni din fericire si la ce forma avem noi acuma trebuie neaparat sa jucam la victorie pentru ca putem sa ii batem...

Mario Di Lazi
23rd September 2007, 09:57
Olanda este o echipă norocoasă ... cel puțin în această campanie de calificări ...
trebuie să ținem cont și de asta ... de aia spun că un egal este bun ...

s.gerard
23rd September 2007, 11:10
cu putin noroc putem scoate un egal cu olanda si ne calificam si de pe locul 2 e bine

Boeing
24th September 2007, 04:03
Un egal cu Olanda n-ajuta la nimic, in nici o situatie... E totul sau nimic.

georg40
24th September 2007, 11:58
cu putin noroc putem scoate un egal cu olanda si ne calificam si de pe locul 2 e bine

De ce atata pesimism ?
In deplasare am scos un egal, acasa trebuie sa invingem.
Echipa are toate atu-urile sa reuseasca.
Daca iau ca punct de plecare prima repriza a partidei cu Germania, nu vad motive de ingrijorare.

Universal
24th September 2007, 15:28
Sa speram ca vor fi toti apti, si , foarte important, este mare nevoie de Cristi Chivu, fara el simt ca nu prea exista ordine in defensiva.

Lordul
24th September 2007, 22:36
Chivu are sanse de 5 % sa joace si oricum in tur fara chivu am facut 0-0 ,cocis ,rosu si contra -nu vor juca accidentati sau fara meciuri in picioare

rob_din
24th September 2007, 22:58
cu putin noroc putem scoate un egal cu olanda si ne calificam si de pe locul 2 e bine

egal=infrangere

rob_din
24th September 2007, 22:59
sa nu ne amagim: valoarea jucatorilor olandezi este mai mare decat cea a romanilor. din fericire pt noi Olanda n-a mai reusit sa fie o echipa in aceste preliminarii. asta nu inseamna ca vor juca cu romania cum au jucat cu albania

Lordliv
24th September 2007, 23:26
poate l o ajuta pe piturca cifrele " 666 " aflate in numarul lui de telefon,dar si la superbul mercedes ,primit de la stuttgart ,de curand!:)

Boeing
25th September 2007, 00:21
Olanda are dintre cele mai bune rezerve din Europa (as zice ca echipa lor B este cea mai buna din toate echipele B europene). Faptul ca Van Persie lipseste nu e mare lucru. Sneijder este momentan cel mai bun de la Real, deci e bine ca va lipsi.

Norocul este cu olandezii, si va continua sa fie, pentru ca Romania a avut si ghinion in preliminariile astea (desi daca erau putin mai tari, nu ar fi contat... 2-2). Olandezii au facut cel putin 6 puncte din 20 intr-un mod norocos (Albania 2, Bulgaria). La Rotterdam trebuia sa castigam, pentru ca ocaziile n-au fost de partea lor.

Jucatorii nostri, individual, nu se pot compara cu ai lor (in afara de Mutu), dar sunt uniti cum n-au fost de mult. Si asta e un avantaj. Dar jocul va fi castigat prin greseli individuale sau executii foarte bune. Dupa cum se stie, la al doilea capitol nu stam grozav... Si despre greselile individuale nu se va sti decat in timpul meciului.

Piti are dreptate, ei au prima sansa. Si sunt mai buni. Cum si noi suntem peste bulgari. Dar eu cred ca Romania va castiga la doua goluri diferenta. (si va pierde la Sofia)

Universal
25th September 2007, 15:16
???

dflOM
1st October 2007, 15:14
iar e batjocura cu biletele.din 13.000 nu raman decat in jur de 9.500 la vanzare.online nu s-au putut procura si bilete la peluze,iar federalii nu distribuie tichete si-n tara;ele se vor vinde numai in constanta.

Lordul
1st October 2007, 16:18
25 de lei cel mai ieftin bilet ..

georg40
1st October 2007, 19:00
25 de lei cel mai ieftin bilet ..

Nu-i putin, sunt 8 euro. Pentru buzunarul romanului este oricum o suma !

rob_din
1st October 2007, 20:41
Cei de la FRF nu mai stiu cum sa-si umple buzunarele (nu de alta dar primele de calificare date de FIFA si UEFA au dsparut de cativa ani). Si cum stadionul va ffi probabli plin si le vor umple pe masura

papaletto2000
2nd October 2007, 10:22
Ma pis pe ea de federatie. Astia sunt nesimtiti. Vand 8500 de bilete, si numai in constantza. meciul asta trebuia sa se joace pe lia manoliu, pe oblemenco sau la timisoara. cu 40, 50 sau 60 de mii de spectatori. pentru ca e cel mai important din ultimii 5 ani, ne poate califica dupa foarte mult timp la o mare competitie. :rosu:

Benny
2nd October 2007, 10:32
FRF a pastrat aceleasi preturi pe care le-a introdus prima oara la meciul cu Slovenia. Macar in asta au ramas consecventi, desi nu pot fi de acord cu Lupescu ca un meci cu Luxemburgul trebuie sa coste la fel ca unul cu Olanda. Preturile mi se par de asemenea marisoare. E adevarat ca FRF nu e on institutie de caritate, totusi nationala apartine tuturor si deci accesul la nationala ar trebuie sa fie mai usor si nu rezervat doar acelora care au salarii bune.

Referitor la preturi inca o nedumerire: pretul de la tribune de 4 ori mai mare ca la peluza? Chiar vezi de 4 ori mai bine ca acolo? Raportul corect ar fi 25 lei la 50 lei.

De neinteles de asemenea alegerea stadionului. Cu echipe mici jucam pe stadioane mari, cu echipe mari pe stadioane mici. De ras sa se puna in vanzare mai putin de 10.000 bilete. Singura explicatie este superstitia antrenorului si a catorva jucatori. Aceiasi superstitie care i-a facut sa paraseasca Constanta dupa egalul cu Bulgaria.

Inca o treaba: se afirma pe aici ca daca am facut egal la Rotterdam ar trebui sa batem acasa. Eu zic ca e mai greu sa joci cu Olanda in acasa decat in deplasare. Fiindca in deplasare poti juca la egal, care va fi socotit un rezultat bun. Acasa va trebui sa jucam la victorie pentru a nu fi nevoiti sa jucam pe viata si pe moarte la Sofia. Si ne vom descoperi in aparare.

camyyy
2nd October 2007, 13:41
Eu le urez Bafta, si daca se poate sa invingem!!!!!!!!!!!!

georg40
3rd October 2007, 22:36
Cine da gol pentru Real din nou ? Acelasi van Nistelrooy, care este inamicul nr.1 al echipei noastre nationale in meciul cu Olanda. Daca Ruud nu da gol, nu da nimeni !

Hard
3rd October 2007, 23:02
eu zic ca van Persie este pericolul nr 1 .

Zax
3rd October 2007, 23:04
van persie, snejider, melchiot si f posibil van der sar nu joaca cu noi

georg40
3rd October 2007, 23:59
Acest van Nistelrooy nu rateaza pur si simplu, din cea mai marunta ocazie face gol. Si azi la primul gol nici n-a fost cu adevarat o ocazie.El trebuie pazit cu strasnicie !

Universal
4th October 2007, 00:07
Da, asa este Georg, Van Nistelrooy este deosebit de periculos, a dat astazi 2 goluri care nu puteau fi aparate, portarul neavand vreo vina.

El este pericolul numarul 1 al olandezilor, sa speram ca Cristi Chivu sau Goian ,Tamas, Rat fac treaba buna si nu vor lasa spatii libere acestuia, caci altfel ne vom trezi cu gol(uri) marcat(e)

Adi Da Samraj
4th October 2007, 04:34
nici un egal nu e un capat de tara. oricum suntem mai aproape de o calificare ca niciodta, in ultimii ani.

Un egal cu Olanda n-ajuta la nimic, in nici o situatie . Trebuie sa batem Olanda sau sa facem egal in Bulgaria .

papaletto2000
4th October 2007, 12:40
eu zic ca van Persie este pericolul nr 1 .

Asa o fi. Dar nu in meciul asta, pentru ca nu joaca. :lol:

Bogdy LFC
4th October 2007, 15:32
Abia astept sa vina 13 Octombrie sa vad ce facem cu Olanda,sa-mi iau odata piatra dupa inima :)

giovanni BV
5th October 2007, 01:50
Urmeaza meciul meciurilor din ruta Romaniei pentru EURO 08 , si trebuie ca jucatorii nostri sa fie sustinuti cum nu au niciodata pana acuma !!! Trebuie sa obtinem cel putin un punct aici , fara esecuri - nu este loc pentru asa ceva !!! Am incredere in baietii nostrii si sper sa ne reintoarcem in Europa acolo unde ne este locul !!! Totodata sper ca Albania sa faca iar o surpriza cu Bulgaria , si o sa dormim mai linistiti cand ne deplasam in Bulgaria in noiembrie !!! Hai Piturca and Co. !!! HAI ROMANIAAAAAAA !!!:yeah:

Ferko
5th October 2007, 18:08
Un lucru e cert : nu trebuie sa ramanem pe jocul rezultatelor, trebuie sa castigam acasa cat mai multe puncte, eventual toate care sunt puse in joc si atunci putem dormi linistiti.

papaletto2000
5th October 2007, 18:50
Suntem singura tara din lume in care nu se pot cumpara tricouri ale echipei nationale de fotbal. Ar trebui demarata o campanie pentru determinarea federatie pentru punerea acestora in vanzare. ar putea porni chiar de aici, de pe acest forum.

danpuric78
5th October 2007, 20:01
Mai e o saptamana pana la meciul care in conditiite in care nu se inregistreaza alte rezultate surpriza, ne poate fie trimite la europene, fie sa ne faca sa ne jucam sansa la sofia.
In mod normal, variantele pentru echipa ar fi urmatoarele:

Portar: Indiscutabil Lobont, evolutii constant bune in ultima vreme. Nu se stie exact treaba cu coman, insa post acoperit.

Fundas stanga: Rat, de departe. A prins o toamna foarte buna la donetsk. Evolutii bune atat in defensiva, cat si contributii semnficative in atac. Centrari pentru goluri, a creat faza golului de la lisabona.
Post acoperit, mai mult, un posibil atu.

Fundas dreapta. in lipsa lui contra, piturca s-a vazut nevoit sa apeleze la ogararu. fotbalist cu evolutii bune, ramane de vazut doar daca se va integra.
In mod normal postul e acoperit.

Fundasi centrali: In mod normal chivu+tamas. nu cred ca piturca va risca sa-l trimita pe chivu la inchidere, mai ales ca starea lui goian e incerta. cu radu stefan varianta de rezerva am putea spune ca posturile sunt acoperite.

Inchizatorii: problema mereu nerezolvata din angrenajul lui piturca. In 4-2-3-1 pe care-l joaca romania, cei doi inchizatori ,au un rol cheie, ei trebuind sa desfaca jocul adversaruli cat si sa ia jocul de la marginea careului si sa-l impinga spre atacanti.
Daca problema distrugerii a fost in linii mari rezolvata prin radoi, piturca a incercat mai multe variante pentru cel de-al doilea inchizator: rosu, codrea, cristea, dorinel munteanu, fara a se impune clar o solutie.
doua probleme se ridica: cine il va inlocui pe radoi, si daca se va mergea in continuare pe varianta codrea.
Pentru cele doua locuri sunt candidati: codrea, paraschiv, ov. petre, lazar. tiate variantele au plusuri si minusuri.
Aici se poate castiga sau pierde meciul - posturi neacoperite.

In centru si in stanga atacului vor juca cert mutu si dica, ambii neavand nici un fel de concurenti reali.

a doua mare problema a lui piturca e partea dreapta a atacului. in lipsa lui zicu si forma foaarte slaba a lui florentin petre, piti a mers pe varianta nicolita.

Iar banel a fost ok in tur, la rotterdam, cand treaba lui a fost sa incurce constructia olandezilor pe partea respectiva. Probabil ca va putea sa faca acelasi. Insa daca va trebui sa atacam, putem sa uitam de partea dreapta cu banel. contributiile sale in atac au fost rare si datorate intamplarii sau greselilor grave ale adversarilor.

De departe post neacoperit.

varful impins - marica e clar iesit din forma. Piturca i-a chemat pe niculae din franta si probabil pe bucur de la timisoara. realitatea e ca mizam pe trei varfuri care n-au mai inscris de mult, (marica) fie n-au mai inscris de mult pentru nationala.

Post neacoperit.

In linii mari, romania abordeaza meciul cu olanda cam cu aceiasi fotbalisti, si cu aceleasi probleme cu care s-a confruntat in toata aceasta campanie.
Practic doar radoi e singurul titular constant in lotul lui piti care e indisponibil.

e foarte important cu cine va juca piti la inchidere, si pe cine va pune varf impins. In plus am vazut si in amicalul cu nemtii ca rezervele sunt extrem de importante. daca la nivelul titularilor avem mai multi jucatori care pot face meciului, din pacate inlocuitorii lor sunt departe. De exemplu, cu cine am putea sa-i inlcuim pe rat, pe mutu sau pe dica?

dflOM
5th October 2007, 20:24
uiti de absentele lui cocis si rosu,in opinia mea mai importante decat cea a finului.rosu ar fi fost titular langa codrea.iar cocis ar fi oferit o solutie pt tridentul ofensiv din spatele lui marica(chiar,de cand n-a mai avut romania un mijlocas dreapta demn sa poarte tricoul nationalei?probabil de la sabau).
pt apararea centrala sa ne rugam ca nici tamas,nici chivu sa nu pateasca ceva,pt ca suntem tare descoperiti.in opinia mea,fane radu e doar un mare fas al impresarilor ahtiati dupa comisioane.
iar la mijloc o varianta buna mi se pare costin lazar.insa probabil va fi titular dorinel sau ov.petre,ca doar il avem selectioner pe mr."6-6".

razwan_vs
5th October 2007, 21:31
bate romania ca merg yo cu cristi la meci :))...

Cristian
6th October 2007, 09:24
Pe ei pe ei pe mama lor :drak:

georg40
6th October 2007, 14:11
Analizand fat-n fata toate compartimentele echipelor Romaniei si Olandei am ajuns la concluzia ca cele doua combatante au forte sensibil egale, asa cum s-a vazut si in partida din tur terminata la egalitate 0-0.
Exista ,totusi, o diferenta intre cele doua echipe si ea aduce un plus mic, dar totusi un plus pentru fotbalistii din Tara de Jos si aceasta se cheama Ruud van Nistelroy. Anihilat acest inaintas de rasa si clasa, n-am nicio indoiala ca vom invinge, altfel poate fi foarte,foarte greu...

danpuric78
6th October 2007, 16:14
uiti de absentele lui cocis si rosu,in opinia mea mai importante decat cea a finului.rosu ar fi fost titular langa codrea.iar cocis ar fi oferit o solutie pt tridentul ofensiv din spatele lui marica(chiar,de cand n-a mai avut romania un mijlocas dreapta demn sa poarte tricoul nationalei?probabil de la sabau).
pt apararea centrala sa ne rugam ca nici tamas,nici chivu sa nu pateasca ceva,pt ca suntem tare descoperiti.in opinia mea,fane radu e doar un mare fas al impresarilor ahtiati dupa comisioane.
iar la mijloc o varianta buna mi se pare costin lazar.insa probabil va fi titular dorinel sau ov.petre,ca doar il avem selectioner pe mr."6-6".

Pe cocis L-am exclus tocmai pentru ca a fost accidentat in ultima vreme, si n-a mai jucat la nationala. Era o solutie,, intr-adevar.

Cu finu treaba e un pic diferita. Nici codrea nici rosu nu sunt inchizatori de meserie. Practic pentru finutul nu prea exista solutii, in afara de lazar de la rapid.
Daca nu gasim artificii de genul ov. petre sau lovin.

dflOM
6th October 2007, 17:40
nici finu nu e un "nr 6" clasic.el e la baza un fundas,un taietor de lemne.sigur,e combativ,insa un mijlocas central trebuie sa stie sa si urce cu mingea,sa dea o pasa mai lunga de 5 metri.eu il apreciez pe codrea,el are o inteligenta tactica,o minima tehnica pt acest post,are un joc consistent.iar rosu se poate descurca in "nr 8",are tehnica si stiinta necesare.pe scurt,nu-l consider pe radoi indispensabil.
cat despre ultimii 2 pe care i-ai pomenit,alea nu-s artificii..alea-s petarde! :D

danpuric78
6th October 2007, 18:02
Ideea e ca posturile respective raman neacoperite. La inchidere, mijlocas dreapat , plus varful impins.
Exista variante, numai ca niciuna nu mi se pare ca e evident cea mai potrivita.
In fine, va gasi piti ceva, insa sper ca va renunta la stelistizarea echipei nationale.
Si aici ma refer la Lovin, ov. petre, petre marin. In locul astora poti sa tragi la sorti, oricare din fotbalistii din prima liga care joaca pe aceleasi posturi sunt la fel de buni

keano
6th October 2007, 18:06
@danpuric78: in mod ciudat l-ai omis pe Dorel Stoica cand ai enumerat posibilii jucatori din meciul cu Olanda. Chiar daca e cam varza la echipa de club, Stoica a jucat bine la echipa Nationala si n-ar fi exclus sa-l vedem chiar titular, mai ales ca din cate se pare e febletea lui Piturca la mijloc.

Universal
6th October 2007, 18:09
Problema este ca nu avem rezerve valoric egale cu titularii, cum au olandezii....

avem posturi neacoperite ( 2) si asta ne poate costa...