PDA

View Full Version : Atlético Madrid



Pages : [1] 2

arian18
9th February 2006, 18:56
Toti comentati de ekipele mari din Spania, dar nu uitati ca Atleti este ekipa cea mai iubita din Spania...de oameni normali, evident. Real Madrid a castiga campionatele, cupele, liga campionilor cu ajutorul dictatorului Franco, in regimul fascist, mare fan al celor de pe Bernabeu. Transferurile pe plan intern se faceu din ordonanta de la guvern. Aupa Atleti.

alejandro
9th February 2006, 19:36
nu uitati ca Atleti este ekipa cea mai iubita din Spania...de oameni normali, evident. Real Merda a castiga campionatele, cupele, liga campionilor cu ajutorul dictatorului Franco, in regimul fascist, mare fan al celor de pe Bournabeu. Transferurile pe plan intern se faceu din ordonanta de la guvern.
Real Merda,n-am auzit de echipa asta,da' daca tu spui,te cred pe cuvant...
Si inca ceva.Cine nu iubeste Atletico nu-i Normal?:o:

Sasuke Uchiha
9th February 2006, 20:06
atletico, una dintre cele mai slabe echipe din liga spaniola si asta ca are jucatori buni(kezman si petrov)
nu se poate compara cu nici una dintre primele echipe, e o echipa din zona joasa a clasamentului :D

ca Atleti este ekipa cea mai iubita din Spania...de oameni normali, evident

jajajajajajaja este e cea mai buna gluma de azi :D :D

SixeR
9th February 2006, 20:14
Toti comentati de ekipele mari din Spania, dar nu uitati ca Atleti este ekipa cea mai iubita din Spania...de oameni normali, evident.
Inseamna ca toti userii de pe Spania nu sunt normali :D

Catalanul
10th February 2006, 00:42
Intr-adevar, o echipa istorica Atletico Madrid, insa fara multi suporteri prin Romania, ce sa mai zic pe forum :D In afara de Leo_ nu mai cunosc pe nimeni de pe aici care ii simpatizeaza pe "rojiblancos". Asa ca il asteptam pe aici sa ne tina la curent cu ce si cum :D

In rest, ValiEnte, vreau sa spun ca esti total pe langa. Daca tu crezi ca la ora actuala Atl. Madrid este una dintre cele mai slabe echipe din Primera atunci e clar, mai multe de invatat despre acest sport :rolleyes:

A fost slaba pe vremea argentinianului ala, nici numele nu il mai tin minte ba chiar nici nu ma intereseaza. Pepe Murcia a revolutionat echipa iar acum da rezultate foarte bune, sunt sigur ca vor termina pe un loc de Cupa Uefa in acest sezon.

Leo_
10th February 2006, 00:50
In sfarsit! Thread cu Atleti :D Acum ne putem desfasura in liniste :P
Catalane, de la argentinainul ala ma asteptam la fapte mari (Carlos Bianchi ;)), din pacate, se pare ca a fost cam dur cu jucatorii care nu au inghitit nu atat tacticile lui, cat modul in care facea rotatia oamenilor in teren (mai precis nu facea :D), asta in conditiile in care la Atleti nu erau titulari de drept, in afara lui Torres, Lopez si a stoperilor. Dar iata ca Pepe Murcia a primit unda verde si face treaba buna...se pare ca avea echipa de mult sub observatie, nefiind strain de modul in care evoluau baietii. Ultimele meciuri m-au uns pe suflet, totul culminand cu victoria de pe Camp Nou, pentru care as fi bagat mana in foc :D
Deocamdata, viitorul suna bine ;) sa vedem ce va urma...Sociedad e echipa grea, care-si va vinde scump pielea...asta daca bascii nu vor sa ramana la finalul campionatului cu o singura echipa in primera :D
Valiente, tu or vrei sa faci glume, or esti total pe dinafara cu fotbalul spaniol...

Sasuke Uchiha
10th February 2006, 02:24
catalane vreau sa spun ca esti total pe langa acest sport daca consideri atlmadrid o echipa buna, faptu ca a batut pe barça nu demonstreaza absolut nimic, e o echipa plina de jucatori mediocri, si nu are loc in cupa uefa, Imposibil sa se califice :D
leo, esti fan juve, deci nu iti zic nimic, doar ca tu esti pe langa fotbalu spaniol...

Leo_
10th February 2006, 12:38
Valiente, nu prea inteleg...daca sunt fan Juve, asta inseamna ca nu le am cu fotbalul spaniol?!
Atletico are anul asta o echipa beton...in cativa ani, daca nu se pierd jucatorii (si nu ma refer doar la Torres), va avea un cuvant greu de spus in primera ;)

alejandro
10th February 2006, 12:49
Leo,ce fel de suporter mai esti si tu daca a trebuit sa vina un incepator sa-ti faca thread cu propria echipa?:P
Hai in celalalt campionat,ca acolo esti si tu primul,langa mine,aici sunt singur,doar cu Catalanul:D

Acum serios vorbind,va urez succes!;)

Apropo,eu sunt normal oare?:D

Leo_
10th February 2006, 12:54
Nu! Doar eu sunt normal, pentru ca tin cu Atleti :happy
Alejandro, mi-o fost lene mey...:P

alejandro
10th February 2006, 12:57
Mey,normalilor,ia bagati ceva istorie a clubului,ceva rezultate,sa vad si eu ce si cum...poate ma fac si eu normal:P
Lenosule,trebuie sa rezolve chelul totul pentru tine:drak:

Sasuke Uchiha
10th February 2006, 13:40
Valiente, nu prea inteleg...daca sunt fan Juve, asta inseamna ca nu le am cu fotbalul spaniol?!


nu , nu m-am referit la asta...
poate ai dreptate, in cativa ani nu stie nimeni, dar acu nu are nimic de spus

Catalanul
10th February 2006, 15:53
catalane vreau sa spun ca esti total pe langa acest sport daca consideri atlmadrid o echipa buna, faptu ca a batut pe barça nu demonstreaza absolut nimic, e o echipa plina de jucatori mediocri, si nu are loc in cupa uefa, Imposibil sa se califice :D
leo, esti fan juve, deci nu iti zic nimic, doar ca tu esti pe langa fotbalu spaniol...

1 la mana, incearca sa fii si tu mai original, nu mai copia replici de ale mele :D
2 la mana, este o echipa buna, de cand e Pepe Murcia la echipa au 3 victorii consecutive (dintre care una pe Romareda, unde mai au si un egal in cupa... si stim cu totii ultimele rezultate ale Zaragozei acasa, in sepcial ultimul :D)... asa ca mi se pare aberant sa spui ca Torres, Petrov sau Kezman sunt jucatori mediocri... pun pariu ca nu aveai aceeasi parere despre sârb cand juca la Chelski :D

Sasuke Uchiha
10th February 2006, 17:00
nu iti copiez repricile, doar mi se pare absurd sa zici ca sunt pe langa fotbal daca nu sunt de acord cu ce zici tu...

asta ca are jucatori buni(kezman si petrov)
dupa cum vezi nu am zis ca kezman e jucator mediocru
kezman mi sa parut unu dintre cei mai buni atacanti de cand juca la psv si inca mi se pare

Thanya
12th February 2006, 19:12
Vai de capul meu......eu acum am vazut thread`ul asta :D(am avut o ceatza pe ochi :P)!!
Mi se pare mie sau arian18 a disparut din decor?Cred ca si-a dat si el seama ca nu e bine sa aberezi non`stop :D!!
" ca Atleti este ekipa cea mai iubita din Spania...de oameni normali, evident" hai nu mai spune...sa inteleg ca 70-80% din Madridul ala sunt anormali?Si cei care tin cu Getafe cum sunt?

realmadrid.com
12th February 2006, 22:03
Nu blondo, 90% din spanioli sunt plecati cu pluta :D...dupa teormea "arian18" :D

Sasuke Uchiha
12th February 2006, 23:45
" ca Atleti este ekipa cea mai iubita din Spania...de oameni normali, evident" hai nu mai spune...sa inteleg ca 70-80% din Madridul ala sunt anormali?Si cei care tin cu Getafe cum sunt?
aia sunt psihopati :D
atlmadrid a castigat cu 1-0 gol kezman, a 4-a victorie consecutiva

Napoletan
13th February 2006, 00:02
Aupa Atleti! In sfarsit un thread despre Atletico... DA Atleti e cea mai iubita echipa din Spania. Are cea mai puternica brigada din tara, Frente Atletico. Arian s-a referit la faptul ca e iubita de oameni normali, adica oameni simpli, la inceput fiind echipa muncitoreasca a Madridului, in vreme ce real a fost tot timpul ajutata de oameni din conducerea tarii.
Ciao Arian18!

Thanya
13th February 2006, 02:14
Pai da mey...da in capitala nu prea sunt oameni "normali" sau...cu sigurantza sunt in inferioritate numerica,deci tot Real e mai iubita :D.Aaaaa...cea mai iubita din toata Spania...eu credeam ca doar din Madrid!!Hai ca sunteti bestiali..amandoi .
Si sunt multi psihopati mey ValiEnte?

Sasuke Uchiha
13th February 2006, 02:34
destui...

Thanya
13th February 2006, 02:52
Grav.....spania este o tara de nebuni mai...adik eu asta inteleg!!!

Madrid4EVER
13th February 2006, 10:25
Bine ca nu zice ca e cea mai iubita din lume!

alejandro
13th February 2006, 11:48
mey,ia nu mai faceti caterinca pe threadul lui Leo_:P
btw,eu tot astept ceva istorie despre echipa,vreau sa stiu mai multe :ok:

Madrid4EVER
13th February 2006, 11:59
Asta e threadul lui "Arian18",da care nu mai da pe aici!Hai bagati ceva istorie ca si eu sunt curios :P

Nixx
13th February 2006, 13:39
Thanya, cred ca Atletico are mai multi fani in madrid decat realul... Mai intereseaza-te..

Napoletan
13th February 2006, 20:13
Copilasi frustrati care nu ati vazut in viata voastra un stadion in realitate, va spun cu certitudine ca asa este... in Spania Atleti e cea mai iubita. Am fost personal la meciuri de ale lor in urma cu 2 ani, si stand cateva zile prin oras nue greu deloc sa iti dai seama. Nu mai comentati atata de arian18, ca el sta in Madrid, deci stie mult mai bine ca voi cum sta treaba de fapt. Credeti ca toti sunt copii ca voi sa tina cu steaua ca a luat c.l., cu real ca sunt cei mai tari etc. ?! Ce va mai place sa tot epatati atat, dar daca maine realul ar retrograda, nici unul nu l-ati mai simpatiza. Si de unde atata suferinta pt. o echipa din afara cand voi nu ati vazut nici macar un meci de-al lor pe viu ?!

Sasuke Uchiha
13th February 2006, 20:24
napoletanule, nu prea e deloc cum zici tu.
in spania atletico nu e cea mai iubita, nici pe aproape, aproape toti fani sunt din madrid si atat.

Credeti ca toti sunt copii ca voi sa tina cu steaua ca a luat c.l., cu real ca sunt cei mai tari etc. ?!
zici asta de steaua pt ca niciodata faru va castiga macar jumate din cat a castigat steaua, iar cu real ai dreptate, sunt cei mai tari pt ca au castigat cele mai multe trofee...:D

thanya, ma refeream la cei care tin cu getafe si nu locuiesc acolo :D

SixeR
13th February 2006, 20:27
Napoletan, o fi asa cum spui tu, nu comentez asta. Dar nu poti sa spui ca madrilenii normali simpatizeaza Atletico. Atunci fanii Realului sunt debili?!

Catalanul
13th February 2006, 22:12
Cred ca atunci cand spune "madrileni" se refera la oamenii care locuiesc in Madrid, nu la suporterii realului :D

Madrid4EVER
13th February 2006, 22:45
@Napoletan :dar ce...nu se poate sa tii cu o echipa daca nu ai asistat pe viu la un meci al acesteia?

alejandro
14th February 2006, 10:50
Nope Shorty,nu se poate...a iesit o lege noua,nu stiai?Ai grija,sa nu mai zici la nimeni ca n-ai vazut nici un meci pe viu al galacticilor ca risti sa ai probleme:ok:

Madrid4EVER
14th February 2006, 11:50
Vai de mine inseamna ca trebuie sa imi arat echipele favorite:FC GHIMBAV si FC BRASOV.Ca am asistat pe viu la meciuri :D

alejandro
14th February 2006, 11:58
bravo,.bine ca ai aflat si tu!!!deci de acum inainte sa-ti schimb echipa favorita,da?:D

Napoletan
14th February 2006, 16:49
Nu am zis ca nu poti sa tii cu ei, am spus doar ca nu inteleg de unde atata suferinta, adica nu poti sa urlii ca echipa mea de suflet, sau orice alta formulare de genul, atata timp cat tu nici macar nu ai asistat la vreun meci de-al lor. Ar trebui sa ne axam mai mult pe echipele din Romania, asa bune rele, cum sunt ele, pana la urma sunt ale noastre.
Pt. a nu stiu cata oara... cand am zis oameni normali m-am referit la conditia lor sociala, adica clasa de mijloc si cea muncitoare, nu la nebuni si normali. Realul a fost echipa oamenilor bogati din Madrid, iar Atletico a fost sustinuta de marea masa a po****tiei...

Leo_
15th February 2006, 10:13
Offff! A zis si omul ala, arian18 parca, ca fanii lui Atleti sunt oameni normali si ceilalti nu, si gata, ati dat in clocot...era si normal ca Realul sa adune cei mai multi fani (mai ales printre cei tineri) pentru ca a repurtat succese in ultimii ani (CL, campionate etc.), a iesit mai mult in evidenta, a adus jucatori buni, si-au tras denumirea de "galactici" (una din cele mai mari tampenii pe care le-am auzit, fie vorba intre noi :P) si normal ca in aceste conditii, capitalul lor de simpatie a crescut vertiginos. Nu trebuie uitat totusi faptul ca si Atleti este o echipa simpatizata (ca sa nu zic iubita) in Madrid, mai ales de oameni de varsta medie, care au prins vremuriule bune ale lui Hugo Sanchez, Schuster, Kiko, Penev, Simeone etc. Toata stima pentru cei care au ramas fideli celor supranumiti "los colchoneros"! ;) Eu unul stiu ca am prins si vremurile splendide ale ultimului titlu (cand vedeam meciurile la bulgari, care le dadeau pentru Lubo Penev) si vremurile nenorocite cu retrogradarea si chinurile din Segunda...asta e, sunt convins ca vor veni cat de curand si vremuri bune!

Later edit: uite dovezi ca Atleti are si suporteri tineri :D:D + bonus: matadorii catalanilor :P

Nixx
15th February 2006, 10:42
Ar trebui sa ne axam mai mult pe echipele din Romania, asa bune rele, cum sunt ele, pana la urma sunt ale noastre.
Adica sa suferim pt un fotbal de kkt, care se joaca in mocirla, pt nishte ekipe mai mult afaceri personale ??? Sufera tu pt asa ceva...

Leo_
15th February 2006, 11:11
Iata si echipa care a adus ultimul titlul pe Calderon ;)
De la stanga la dreapta - sus: Molina, Vizcaíno, Caminero, Kiko, Geli, Penev. De la stanga la dreapta - jos: Simeone, Santi, Toni, Solozabal, Pantic.

alejandro
15th February 2006, 11:21
Leo,bravo,ti-ai facut tema pentru acasa:ok:


ps:din poze pot sa-mi dau seama ca oamenii lui Atletico sunt normali,deci afirmatia era corecta:D

Leo_
15th February 2006, 11:24
Nu mi-am facut tema, mah...asta mi-am adus eu aminte ;)
Pai normal ca sunt normali...majoritatea :D:D Ca suporterii lor sunt dintre cei mai fanatici si rai :D

alejandro
15th February 2006, 11:28
Bravo,sa fiti rai:ok:
ia zi,care-i urmatoarea voastra victima in campionat?:D

Leo_
15th February 2006, 11:34
Nu stiu care e urmatoarea victima, dar etapa viitoare jucam la concitadina Getafe :D

alejandro
15th February 2006, 11:40
Va urez succes!!!
totusi,te astept sa revii mai tarziu cu ceva mai multe infromatii despre echipa actuala (de exemplu lot,antrenor tec.):)

Nixx
15th February 2006, 11:41
Nu le-ai aflat din meciul direct? :D

Madrid4EVER
15th February 2006, 14:56
Hai ca Getafe nu o sa va puna probleme mari.Un egal o sa fie ideal pentru VOI.

alejandro
15th February 2006, 16:21
Nu le-ai aflat din meciul direct? :D
nope,eu la meciurile in care Barca pierde nu ma uit:D

Catalanul
15th February 2006, 16:31
Later edit: uite dovezi ca Atleti are si suporteri tineri :D:D + bonus: matadorii catalanilor :P
are multe suporterite tinere mai, deoarece Torres acesta le cucereste pe toate :D mai ales cand marcheaza in poarta Barçei :mda: :P

Leo_
15th February 2006, 19:39
Iti dai seama Catalane ce nebunie va fi printre madridiste atunci cand Torres va incepe sa marcheze si in poarta Realului? :D:D

Madrid4EVER
15th February 2006, 21:26
Nu cred ca pentru ele e important cand marcheaza sau cand nu!Daca nu e dragut degeaba`:D

arian18
17th February 2006, 22:13
cand am spus kestia cu oameni normali, ma refeream in comparatie cu cei care tin cu real madrid. Multi prieteni de.ai mei de aici din madrid tin cu real madrid si toti spun, inca afirma ca ekipa lor este cea mai buna din lume, nu recunosc niciodata ca sunt ekipe mai bune ca ei, realul este ekipa copiilor care adora realul doar ca, castiga trofee. Suporterii lui atleti nu sunt asa de naivi ca suporterii aia madridisti, au alta gandire ce depaseste cu mult in bine pe cei ai realului. Din fericire am ocazia sa ma duc la fiecare meci al lui atleti, si atmosfera de pe Calderon nu se gaseste pe nici o alta arena din Primera Division. Si inca ceva: asa zisi ultrasi ai realului cu numele Ultras Sur, care de fapt stau in peluza Nord, au copiat acest nume dupa cei de la atleti, care se numeau asa inainte de FRENTE ATLETICO. Sa traiasca toti romanii ce tin cu atleti, si cei de pe forum.

arian18
17th February 2006, 22:26
Palmares: 9 Campionate, 9 Cupe ale regelului, 1 Supercupa a spaniei, 1 Recupa a europei, 1 Cupa Internationala. Napoletan lasa.i pe ashtia sa sufere in continuare, a vorbi fara a cunoaste e cel mai usor lucru. Mane dak se califica Farul in finala cupei imi iau bilet de avion si ne vedem pe stadion.

Anonim
17th February 2006, 23:39
Leo, te cam inseli frate !! Tores nu o sa marcheze niciodata in poarta Realului , insa o sa marcheze constant in poarta barcei :P

Nixx
17th February 2006, 23:40
Daca-l luam noi sa vezi ce-si da drumul...

Anonim
17th February 2006, 23:46
Daca-l luam noi sa vezi ce-si da drumul... Cand o sa il luati voi , o sa marcheze tot in poarta voastra :drak:

Nixx
17th February 2006, 23:51
...pe veceu inainte meciului cu real :D nu ?
Nu ma, pe Santiago Bernabeu

Sasuke Uchiha
17th February 2006, 23:57
asae, asae ! pe Bernabeu, ca doar acolo da el goluri , nu ?

Madrid4EVER
18th February 2006, 00:07
:D ...nu da gol Realului,nu da gol Realului,pe Barca o umfla..taceti mah din gura.Poate se ambitioneaza si face Realului o surpriza.[Doamne fereste] :rosu:

Nixx
18th February 2006, 20:04
Atletico va vinde stadionul sau, Vicente Calderon pt a scapa de datorii, iar noul stadion Campa Mento va avea 120.000 locuri.

Catalanul
20th February 2006, 00:57
Getafe - Atletico Madrid 0-3, a 5-a victorie consecutiva a madrilenilor :rolleyes: astia chiar s-au pus pe treaba, nu gluma :D aspira la CL cumva ? :D

realmadrid.com
20th February 2006, 12:55
S-a suparat Madridul :D...ati dat de dreaq :happy

Nixx
20th February 2006, 12:57
Cineva spunea ca sunt varza... Cred ca stie multe despre fotbal :D

Leo_
20th February 2006, 13:06
Mde, ala de spunea ca Atleti sunt varza e varza la fotbal :D
Victorie clara si meritata aseara :ok: Catalane, nu cred ca speram la CL, dar UEFA e un obiectiv realizabil ;)

Catalanul
20th February 2006, 16:38
Ati vazut cum arata terenul de la Getafe ? :o: plin de... grindina si nu zapada cum credeau unii :D
PS. vedeti cum faceti sa jucati la fel si cu realu` :rolleyes: mai e putin, doar 2 saptamani, pana la "marele meci" :D

Leo_
20th February 2006, 19:19
Bey, de Real chiar ma tem :D:D Nush ce dreacu au astia de la Atleti de nu reusesc sa-i bata...nici nu mai tin minte ultima victorie impotriva hahalacticilor...imi aduc aminte doar de un 2-2 pe Bernabeu in anul cand a promovat...2002 parca ;)

Nixx
20th February 2006, 19:25
De obicei joaca mai bine pe Santiago Bernabeu... eu sper sa-i readuca cu picioarele pe pamant, ca au inceput sa creada ca sunt mai buni ca Barcelona. :lol:

Catalanul
20th February 2006, 23:16
@Leo_, au vreun complex ceva... sper ca de aceasta data sa-l depaseasca :D

realmadrid.com
20th February 2006, 23:38
Leo, lasa ca va ajunge sa-i bateti pe ktalani :D

calipeta
20th February 2006, 23:40
Felicitari pt ultimele rezultate...sunteti pe val! Si sper sa o tineti tot asa pana la meciul de pe Bernabeu!
__________
hala madrid!

Leo_
20th February 2006, 23:42
Comule, sa fiu sincer, m-am cam saturat sa-i batem pe catalani :D:D
Ar avea mai mult farmec o victorie impotriva voastra, chiar pe Bernabeu :drak:

calipeta
20th February 2006, 23:53
dap...ai dreptate si acest lucru chiar este posibil daca petrov,el nino si maxi raman la nivelul la care joaca acum! oricum sa nu iti faci prea mari sperante...REAL nu e barcelona!! :drak:
__________
hala madrid!

Catalanul
20th February 2006, 23:55
pai si normal, real e pe locul trei, acolo unde merita sa fie in acest moment :) oricum, de data aceasta sunt convins ca nu veti avea deloc un meci ushor cu Atletico ;)

calipeta
21st February 2006, 00:02
Nici un meci cu Atletico nu a fost usor..mai ales cele de pe Calderon in care am fost dominati copios...insa AM INVINS de fiecare data!!! :D :D :D :D
Iar pe Bernabeu nu au impresionat in ultimii ani cei de la Atletico!
Pe Barca a umilit-o de 2 ori sezonul asta!!! :drak: TOT RESPECTU pt acest lucru!
__________
hala madrid!

Anonim
21st February 2006, 13:58
Ati vazut cum arata terenul de la Getafe ? :o: plin de... grindina si nu zapada cum credeau unii :D
PS. vedeti cum faceti sa jucati la fel si cu realu` :rolleyes: mai e putin, doar 2 saptamani, pana la "marele meci" :D
N-ai mai invatat ca At. Madrid nu incurca treburile celor de la Real ??

Nixx
21st February 2006, 14:08
De emotii nu le incurca.. Va iubesc foarte mult si se precipita in meciul direct...

arian18
21st February 2006, 17:20
Clubul are un proiect de constructie a celei mai moderne baze sportive din Spania, dar de stadion nu se spune nimik. Din conducere se spune ca nu se va vinde pt ca apoi sa fie demolat de primarie, primaria spune ca se va rezolva curand treaba, dar nimeni nu spune cum. Am skimbat deja 2 stadioane, O´Donell si vekiul Metropolitano, iar din 72 pe Manzanares(Calderon), dak se va skimba inca o data stadionul primaria va avea de furca cu suporterii, se cunoaste fanatismul primarulul Gallardon pt real madrid. Noi skimbam stadioane in timp ce alti privilegiati nu au skimbat niciodata.

Madrid4EVER
21st February 2006, 21:19
Bah frate...ce naiba!Cand pierdem nui bine..hahalactici..:evil:,cand castigam nu-i bine dah ce drak ati vrea sa facem?

alejandro
22nd February 2006, 10:54
Egal se poate?:drak:

Catalanul
25th February 2006, 23:04
La pauza Atl. Madrid - Malaga 3-0 :o: cu siguranta va fi vorba de cea de a 6-a victorie consecutiva a alb-rosilor, lucru ce nu se mai intamplase de mai bine de un deceniu :D Dubla Torres, min 5 si 9, golul de 3-0 l-a marcat francezul Luccin.

alejandro
27th February 2006, 11:13
5-0....astia s-au apucat de treaba...nu-s normali:D

mariomax
27th February 2006, 12:42
De "vina" e antrenorul de la echipa a doua, ca in multe alte cazuri. :D
Nu-i rau, pentru ca etapa viitoare se deplaseaza pe Bernabeu...:yeah:

Sasuke Uchiha
27th February 2006, 15:24
de 14 ani nu au mai batut de 6 ori consecutiv, atunci ia oprit barsa, acu o va face realu :D

alejandro
27th February 2006, 15:35
mey,da' voi sunteti optimisti rau de tot:D

Nixx
27th February 2006, 15:44
Lasa-i ca shtiu ei ce spun... de fiecare data :D

mariomax
28th February 2006, 00:58
Cei de la Atletico joaca complexati in meciurile cu Real. Altfel ar avea sanse. Mai ales acum...:cool:

Thanya
28th February 2006, 01:02
Aham...si de ce crezi tu asta?Cei de la Atletico mereu au mers pe Bernabeu cu sperantza si convingerea ca vor cashtiga.....si asta reiese din declaratiile lor.Torres spera de fiecare data ca va marca in poarta lui Casillas :))

mariomax
28th February 2006, 01:14
Eu asa i-am "simtit", complexati...:mda:
Presimt ca Torres pleaca fericit anul asta de pe Bernabeu...:D

alejandro
28th February 2006, 11:19
Astia de la Atletico,sunt tare imprevizibili....exact ca si Realul:D
In mod normal dupa ultimele meciuri ar trebui sa invinga,insa nu se stie...m-as multumi si cu un egal...asta daca face egal si Valencia:P

Leo_
28th February 2006, 12:22
Ufff, greu meci pe Bernabeu...insa am speranta ca Torres nu va pleca suparat (macar un gol sa dea si el) :D

Thanya
2nd March 2006, 02:16
Eu asa i-am "simtit", complexati...:mda:
Presimt ca Torres pleaca fericit anul asta de pe Bernabeu...:D
nu i-ai simtit bine....si nici nu presimti bine!!Mai dezvolta-ti simturile...

Leo_
3rd March 2006, 12:10
Desi Atletico nu a confirmat inca, se pare ca fundasul stanga al celor de la Getafe, Mariano Pernia, se va transfera din toamna la Los Colchoneros.

calipeta
6th March 2006, 01:56
Astia de la Atletico,sunt tare imprevizibili....exact ca si Realul:D
In mod normal dupa ultimele meciuri ar trebui sa invinga,insa nu se stie...m-as multumi si cu un egal...asta daca face egal si Valencia:P
pe Valencia i-ai nimerit insa pe Real mai greu!! :rosu:
cred k e ceva sa castigi in fata unei echipe care a umilit pe barca de 2 ori in acest sezon si era neinvinsa de 6 meciuri in primera :o:
__________
hala madrid!

Madrid4EVER
6th March 2006, 11:00
Poate la anu marcheaza Torres :ok:

Catalanul
6th March 2006, 16:44
cred k e ceva sa castigi in fata unei echipe care a umilit pe barca de 2 ori in acest sezon si era neinvinsa de 6 meciuri in primera :o: e mai ceva decat sa fii umilit 3-0 pe Bernabeu sau sa invingi 2-1 pe Stamford Bridge :D

N0_NaM3
6th March 2006, 18:13
mda..shi care cu realu` a jucat deschis, nu s`au bagat in aparare ca pe nou camp..

inter
6th March 2006, 23:02
cica pleaca Torres .. spre cizma :D:D

relansat
7th March 2006, 00:03
@inter say what ?eu sper ca nu, in Spania ii este locu :ok:

Thanya
7th March 2006, 00:53
Eu sper sa plece cu Domnul!!Locul lui este la o echipa mai mare decat Atletico.....sau shtii tu altceva?

relansat
7th March 2006, 00:56
Stiu eu thanya ceva : tu vrei sa ajunga la Real, da` never ever :D

Thanya
7th March 2006, 02:08
Ce sa faca la Real?Sa se tina de mana cu Raul?Nu ma intereseaza soarta lui...clar.Paote sa ramana in Primera pana iese la pensie..nu-mi pasa!!!

Leo_
7th March 2006, 10:20
Thanya, hotaraste-te...ori speri ca Torres sa plece din primera ori nu-ti pasa...doar nu i-ai luat frica...:D intr-o zi tot v-o trage...cand v-o fi lumea mai draga :D
Intere, ce sa faca mah in cizma? sa castige titlul cu Inter? :P

alejandro
7th March 2006, 12:12
Sa plece naibii Torres din Spania ca am cosmaruri:D
Sa se duca la Inter sa castige campionatul,asa cum a zis Leo,cu Atletico n-are nici o sansa:drak: :D

Leo_
7th March 2006, 12:21
Bey, da' ma lasi? :D Crezi ca Atletico n-o sa castige titlul? In vreo cativa ani, daca se tin de treaba...;)

realmadrid.com
7th March 2006, 12:27
Si eu care credeam ca eu visez :P
Leo, Atletico nu castiga titlul in 5 ani de acum in colo :D

alejandro
7th March 2006, 12:34
Te las,ca si asa ati facut blat cu Real,asa cum faceti de vreo cativa ani:drak:
Adica bateti campioana peste tot,insa lactaticii va ard pe unde va prind...deah,sunteti dintr-un oras,ce naiba:D
La Inter cu Torres,ca acolo il are pe Buffon in fata,aici Valdes nu-i vine de hac:D


LE:
Ionutz,crezi ca Barca va castiga titlul 5 ani de acum incolo?:o::D

Leo_
7th March 2006, 12:52
Comule, ma refeream la urmatorii 10 ani :D In urmatorii 5 ani o sa castige tot Barca, dar prevad si un an al Valenciei :D
Alejandro, cu Barca jucam in bazah, de-aia va batem pe unde va prindem...dar lactaticii astia ne sperie...sunt prea albi :D:D

realmadrid.com
7th March 2006, 12:58
Barca maxim inca 1 an de acum incolo :D...pe urma, Real :D...si Atletico pe locul 2 :P :happy

relansat
7th March 2006, 13:07
Atletico pe 2 si Barca la retrogradare ? Nu`i ashe .com :P ?

arian18
15th March 2006, 17:35
Meciul cu real e o zi mai speciala pt fiecare suporter al lui atleti. Cu 3 ore inainte de meci, cei din frente veneau din toate partile orasului pt a se intalni cu totii in Plaza Castilla. Sa mers usor spre stadion cu fortele de teroare in numar mare. Ajunsi la stadion cei din frente au reusit sa fuga de politie si sa umble in cautarea suporterilor din ultras sur. Au fost prinsi multi dintre ei si mangaiati. La barul unde se intalnesc ei au intrat cei din frente pt a "vorbi" cu fumigene aruncate in bar. Cei din frente au fost prezenti in jur de 2000 iar cei din ultras sur ca intotdeauna vreo 300, la tv tontii cand aud ca se canta de se sparge difuzorul au impresia k sunt cei din ultras sur dar de fapt atunci canta tot stadionul cantece cetatenesti. In afara stadionului batalia era castigata net, dar pe teren au dezamagit jucatorii, neputand invinge pe aceeasi jucatori care dau cu stangu-ndreptu cand se gandesc la bani si fumei.

Madrid4EVER
15th March 2006, 17:44
Mai ce ispravi mai sunt pe acolo prin Madrid...ca-n desene animate:D

Thanya
16th March 2006, 01:26
@arian18
Tu vorbeshti din carti? "aceeasi jucatori care dau cu stangu-n dreptu"..Atletico nici nu viseaza sa ajunga in Spania ceea ce a fost/este si va fi Realul.Am impresia ca te plictiseshti.....

relansat
16th March 2006, 11:08
Poi da`i bugetu` lu` Real si o sa vezi :drak:

Leo_
16th March 2006, 11:11
Thanya, relansat are dreptate, bugetele celor 2 cluburi nu sunt nici pe departe aceleasi...asa ca...
Cand va avea si Atleti bani, alta treaba...stai sa-l dam pe Torres cu vreo 100 de milioane de euroi :D:D il vreti? sau va ajunge Cassano? :happy

realmadrid.com
16th March 2006, 11:40
Lasa, ca sunt multe echipe care n-au bugetul Realului si si-au batut joc de noi sezonul asta :D...voi de ce nu puteti s-o faceti ? :D

Leo_
16th March 2006, 11:59
Ne-a fost mila mah...nu voiam sa te vad plangand pe aici, ca mi-esti simpatic :D:P
Oricum, noi am umilit pe barca, Barca pe voi...:D:D

realmadrid.com
16th March 2006, 12:17
Pai tocmai....
Voi ati umilit Barca, Barca pe noi....si voi pe noi (upss...asta e doar in Fifa 2006 :D)...scuza-mi greseala, dar noi de 2-3 ani va tot rupem gura :D

alejandro
16th March 2006, 12:17
Bine mey Leo ca de Ionutz v-a fost mila,da' de mine si de Catalan nu prea:(

Leo_
16th March 2006, 12:19
Ntz ntz ntz mey comule..."va rupem gura"? nu suna frumos...voi de 2-3 ani nu rupeti gura targului, aia e clar :D:D
Sasha, iarta-ma :D:D

alejandro
16th March 2006, 12:22
La retrogradare cu voi:happy blatistilor:drak:

Madrid4EVER
16th March 2006, 15:25
Trebuie sa recunoastem ca au fost blaturi clare :D

arian18
17th March 2006, 19:05
Vb. din desene? normal k asa pare, pt voi ashtia care se uita pe la tv. Si de bugeturi? Degeaba e buget cand transferurile se fac fara cap... Sunt uni copii ce se bucura la fiecare victorie a realului pe la tv. Tineti cu ei doar k au castigat trofee si pt victoriile de acum cativa ani ce veneau pe banda rulanta. Acum cativa ani toti tineati cu barca si de cand cu extraterestii sunteti mari madridisti.

Madrid4EVER
17th March 2006, 20:14
Ai grija deoarece vorbesti fara se ne cunostii:ok:,si daca eram genul acela de suporter acuma toti tineam cu Barca:galben:.Si vezi ca ne-ai jignit:rosu:

apparte
18th March 2006, 01:52
Vad ca s-a prezentat un scurt istoric al lui Atletico,dar nu s-a spus cel mai interesant lucru despre aceasta echipa:a luat fiinta ca filiala din madrid al lui Athletic Bilbao!Si are suporteri nu doar in Madrid,Frente Atletico avand filiale in mai multe orase din Spania(daca nu ma-nseala memoria la meciul cu Steaua din Liga Campionilor era un banner cu Frente Atletico Alicante)!Atmosfera pe Calderon e intr-adevar faina,dar nu se compara cu San Mames:yeah: !

Catalanul
18th March 2006, 02:01
Si cat de mult sufera suporterii de pe San Mames in acest an :rolleyes: In ciuda faptului ca pe tot parcursul campionatului Athletic Bilbao s-a aflat pe o pozitie retrogradanta stadionul a fost plin tot timpul, iar suporterii sunt alaturi de echipa indiferent de situatia critica in care se afla. Sper sa va salvati, ar fi pacat ca un club care nu a picat niciodata din Primera sa retrogradeze tocmai acum :(

PS. SI ca sa nu fiu off topic, Ibagaza si-a prelungit contractul cu Atletico Madrid pentru inca 3 ani. Practic, argentinianul isi va incheia cariera in Spania.

calipeta
18th March 2006, 12:48
Cu ce jucatori au cei din Bilbao nu cred k au sanse sa scape de retrogradare!!:D
Si mie imi place Bilbao dar in acest an e o lupta foarte mare la retrogradare si echipe precum Alaves,Mallorca,Cadiz au echipe mult mai bune decat Bilbao de asta cred k au sanse minime de mentinere in Primera!

apparte
18th March 2006, 15:50
Orbaiz,Yeste,Etxeberria,Urzaiz...asculta ce-ti spun:anul asta se mentin in Primera iar in 2 ani daca vor aduce pustii aia minune de la juniori(daca vor creste in valoare)se vor bate pt Cupa!Si nu uita,e singura echipa din Spania care are doar posesori de pasaport spaniol in lot!

Sasuke Uchiha
23rd March 2006, 22:20
atlmadrid a oferit 5 mil € pt brazilianu de la alavez nene

Sasuke Uchiha
24th March 2006, 01:50
atlmadrid vs sevilla
pana acu 0-1 gol puerta pt sevilla, meciul a fost suspendat :D f frumos
leo franco a aparat 2 penaltyuri

Sasuke Uchiha
24th March 2006, 03:09
meciul a inceput la ora 10 si sa terminat la 12:30 :D frumos meci, atlmadrid a terminat meciul in 8 jucatori, luccin,petrov si perea eliminati
ps - am ajuns la 1.000 de mesaje

alejandro
24th March 2006, 11:49
deci asa,daca suporterii lui atletico sunt cei mai normali,se pare ca jucatorii nu sunt deloc normali:happy

ps:Valiente,felicitari;)

Universal
24th March 2006, 21:10
eee....nimic nu e normal in Madrid..stiu asta din proprie experienta..

Thanya
31st March 2006, 21:04
Mdeaa..suporterii aia normali sunt de fapt obishnuiti,hai sa fim serioshi .
Universal...poti sa-mi explici si mie semnatura ta?Ca mie nu-mi vine sa cred

Leo_
1st April 2006, 03:25
Dupa 2 meciuri mai putin reusite, Atleti va da piept duminica seara cu Celat Vigo. Astept o victorie ca sa mai putem spera la Uefa.

Mey Thaya, e simplu cu Universal: Omu' tine intotdeauna cu Olimpiakos, mai putin in meciurile cu ManU; tine cu ManU, mai putin in meciurile cu Ajax etc :D:D

alejandro
3rd April 2006, 11:02
. Astept o victorie ca sa mai putem spera la Uefa.

Mai astepti mult?:P
Exact cum spuneam,daca suporterii sunt cei mai normali,e clar ca jucatorii nu-s deloc normali!!!:happy
Adica sa bati pe Barca si sa pierzi 3-0 acasa de la
Celta...

Catalanul
3rd April 2006, 16:47
la aceasta infrangere cu 3-0 a contribuit si arbitrul partidei :rolleyes: care a fluierat un penalty inexistent, a vazut ca jucatorul Celtei l-a ratat si l-a pus sa-l repete :D motivul? doar el il stie...

alejandro
3rd April 2006, 16:55
oricum era deja 0-1...

Thanya
7th April 2006, 20:48
Da Leo....si se termina cu Real :D,acest lantz!!
Multumesc pt. explicatii...I feel good!!

arian18
22nd April 2006, 16:00
da voi ashtia care tineti cu ekipa aia "de al carui nume nu vreau sa amintesc" cum spunea Cervantes in Don Quijote, nu aveti ce face si postati aici? Criticati ATM la voi pe thread, nu aici, ati cam invadat pe aici. Si spunea cineva k astia lui Bilbao sunt mai tari dekt cei din Frente...nu sunt, ei sunt in tribune doar pt a promova separatismul. Ce tari au fost acum 3 ani cand unul de la bilbao a fost omorat de cei din Frente...Madridistas fuera.

realmadrid.com
22nd April 2006, 16:09
Ce tari au fost acum 3 ani cand unul de la bilbao a fost omorat de cei din Frente...Madridistas fuera.

Si ce tari sunt ultrasi lui Atletico daca s-a ajuns la crime pe stadion :happy
Pana la urma, poate ca la suporteri sunteti printre cei mai tari din Spania, dar la echipa tre sa mai lucrati :happy

arian18
22nd April 2006, 16:20
Eram sigur k o sa comentezi ceva, viata ta se rezuma la net? Cat despre ekipa nu mai comenta tu, ekipa aia cu care tii tu a castigat totul din bani, noi insa ne descurcam cum putem...Atleti o sa fie ceea ce a fost mereu: Un Grande de la Liga.

R9
22nd April 2006, 16:45
Ce tari au fost acum 3 ani cand unul de la bilbao a fost omorat de cei din Frente...


Trist.
Cine face asa ceva nu e suporter, e criminal. Locu criminalilor nu e pe stadione!

realmadrid.com
22nd April 2006, 16:46
@arian

Spre deosebire de tine, eu nu stau in Madrid ;). Stai tu linistit, ca nu pierdeam un meci daca eram acolo :ok:.
Realul n-a dat bani ca sa castige CL-ul si Primera, daca are bani sa-si cumpere jucatori, este treaba lor :D...bani proveniti dintr-un marketing foarte bun realizat pana acum de Florentino Perez.

arian18
25th April 2006, 18:38
Trist.
Cine face asa ceva nu e suporter, e criminal. Locu criminalilor nu e pe stadione!
Criminalii sunt cei ce fac propaganda celor de la ETA care au 800 de morti au la activ.

R9
25th April 2006, 20:52
Al doilea mesaj in care esti pe langa subiect si vorbesti intr-un mod superficial de teme extrem de complexe si de sensibile cu pretextul ca vorbesti despre sport.
Ce spui tu n-are legatura nici cu sportu, nici cu fotbalu si nici cu Atletico de Madrid.

Catalanul
28th April 2006, 17:45
Atletico Madrid a dat lovitura si l-a transferat pe Sergio Aguero de la Independiente in schimbul sumei de 23 milioane € :o:

http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/1a_division/atletico/es/desarrollo/643149.html

Sasuke Uchiha
28th April 2006, 18:16
alt transfer varza facut de altmadrid :sleep: cu cat a dat pe el cumpara 2 jucatori buni si experimentati

Feanor
29th April 2006, 18:00
Atletico Madrid a dat lovitura si l-a transferat pe Sergio Aguero de la Independiente in schimbul sumei de 23 milioane € :o:

http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/1a_division/atletico/es/desarrollo/643149.html


Bine ca a ajuns la Atletico si nu la Real, de la ei il putem lua mai usor daca va confirma.

Totusi, cam mult 23 milioane pt un jucator de 17 ani. Talent, desigur, dar am vazut destui supertalentati care au fost o deziluzie, cel mai celebru exemplu fiind Denilson.
Cam repede vine totusi in Primera, ar fi trebuit sa mai stea un an la Independiente.

Leo_
29th April 2006, 21:10
Baiatul e super talentat...il va inlocui la cupa mondiala pe Messi care se pare ca nu va fi refacut pana atunci...
Cam scump, asa e, dar...sa vedem ;)

Catalanul
29th April 2006, 21:12
Messi va putea juca si finala CL :) Asa ca la mondial va fi titular :P

Feanor
29th April 2006, 21:19
Baiatul e super talentat...


Nu e suficient. In fotbal, nu conteaza cat talent ai, ci ce faci cu el + sansa. Eu n-am vazut niciodata un fotbalist mai talentat decat Denilson, dar totusi nu i-a fost de ajuns sa ajunga un nou Garrincha, asa cum se vorbea cand era la varsta lui Aguero.

Leo_
29th April 2006, 21:19
Catalane, Messi va fi titular daca va fi convocat, amigo ;) Eu am inteles ca a fost convocat "independentul" in locul lui...poate am citit eu gresit.
Feanor, ai dreptate...dar sa-i acordam circumstante tanarului astuia si sa vedem ce poate.

Feanor
29th April 2006, 22:01
Catalane, Messi va fi titular daca va fi convocat, amigo ;) Eu am inteles ca a fost convocat "independentul" in locul lui...poate am citit eu gresit.
Feanor, ai dreptate...dar sa-i acordam circumstante tanarului astuia si sa vedem ce poate.

Eu nu cred ca Messi va rata mondialul.
Si in ceea ce-l priveste pe Aguero, mie imi pare bine ca a ajuns in Spania si nu la Liverpool.
Numai sa nu se incapatzaneze Atletico sa-l pastreze cand Barca va face o oferta babana peste vreo doi ani. :drak: (daca va fi cazul :P )

Leo_
29th April 2006, 22:05
Pai iti dai tu seama cum vine treaba asta?
Daca pe Torres, produs 100% al lui Atleti, "los colchoneros" cer 80 de milioane de euro, d-apoi pe Aguero, pe care au dat 23 de milioane?! O sa ceara cam 120 de milioane? ce zici? ii da Barca? :D:D

R9
29th April 2006, 22:23
Nu-si da nimeni seama ca jucatorii argentinieni dupa Maradona au dat-o toti in bara.

De la Batistuta ( care cat de cat confirmat, dar nu prea mult) , Crespo ( la fel) la rateurile Veron, Solari, Sorin, Riquelme, Samuel, Saviola, D'Alessandro; supertransferuri la vremea lor, jucatori cat se poate de mediocri acum.

Torres 80 de milioane???
:happy :happy :happy

Leo_
29th April 2006, 22:30
Batistuta si Crespo au confirmat, si inca cu varf si indesat. Riquelme mai are timp, la fel si Saviola. D'Alessandro si-a ales gresit campionatul, iar Samuel joaca binisor.
Normal ca nimeni nu va putea vreodata sa-l egaleze pe Maradona...nici macar Ronaldinho, desi e pe drumul cel bun...
Torres? da, 80 de milioane...il vreti? sau sunt acrii strugurii? :D

Feanor
29th April 2006, 23:21
Batistuta si Crespo au confirmat, si inca cu varf si indesat. Riquelme mai are timp, la fel si Saviola. D'Alessandro si-a ales gresit campionatul, iar Samuel joaca binisor.
Normal ca nimeni nu va putea vreodata sa-l egaleze pe Maradona...nici macar Ronaldinho, desi e pe drumul cel bun...
Torres? da, 80 de milioane...il vreti? sau sunt acrii strugurii? :D


Torres 80 milioane ??? :happy Cred ca Atletico glumeste. Daca Torres e 80 milioane, atunci Barca ar trebui sa ceara pt Ronaldinho vreo 200. Atletico ar trebui sa se trezeasca la realitate si sa inteleaga un lucru, care nu vrea sa intre in capetele lor seci : nici un jucator de la Atletico nu va valora vreodata mai mult de 30, hai 40 de milioane de euro intr-un caz cu adevarat exceptional. Pt ca se plafoneaza. Ronaldinho a fost vandut pentru 30 milioane, dar daca PSG ar fi avut gandirea idioata a lui Atletico si l-ar fi pastrat cu rationamentul "il tinem sa se maturizeze la noi si dam lovitura pe piata transferurilor peste cativa ani", Ronaldinho n-ar mai fi ajuns in 2005 sa castige Balonul de Aur si sa aiba o cota de 70-80 milioane. In timp ce in cei doi ani la PSG, Ronaldinho n-a facut prea mult, i-a fost de ajuns un singur an la Barcelona ca sa devina FIFA World Player of the Year.

Daca Atletico se incapatzaneaza cu Torres, n-o sa reuseasca altceva decat sa arunce in rahat un jucator care avea un mare potential. Ceva asemanator s-a petrecut cu Totti la Roma, numai ca Roma avand un potential mai mare decat Atletico, totusi Totti a reusit sa aiba ceva realizari. Insa eu sunt convins ca Totti, daca se transfera la o echipa care ar fi contat in Europa, ca Juventus sau Milan, ar fi avut mult mai multe realizari, si pe plan individual, si cu echipa. Asa, a ramas doar cu un scudetto si atat, n-are nici macar o prezenta in sferturile CL iar in lupta pentru Balonul de Aur n-a contat niciodata. Daca Toti era istet, pleca de la Roma in 2000 sau 2001, cand era clar ca a atins nivelul maxim pe care-l putea atinge acolo. Din pacate pentru el, a fost fraier. (Si cei de la Roma au fost boi, trebuie sa adaug)

Si nu, nu sunt acri strugurii : daca Atletico nu lasa sub 40 milioane, ii va organiza lui Torres meciul de retragere, asculta ce-ti spun.


Batistuta si Crespo au confirmat, si inca cu varf si indesat. Riquelme mai are timp, la fel si Saviola. D'Alessandro si-a ales gresit campionatul, iar Samuel joaca binisor.
Normal ca nimeni nu va putea vreodata sa-l egaleze pe Maradona...nici macar Ronaldinho, desi e pe drumul cel bun...

Nici vorba. Intai cred ca ar trebui sa lamurim ce inseamna ca un jucator a confirmat. Unii dintre ei sunt bunicei, dar chestia e ca, atunci cand erau la juniori, se zicea ca il vor egala pe Maradona sau macar pe Romario. Bun, asta era exagerare, nimeni in toate mintile nu se astepta sa apara 10 noi Maradona, dar astia, chiar si Batistuta sau Crespo, nu intra in cei mai buni fotbalisti ai ultimului deceniu. Sunt Zidane, Rivaldo, Figo, Ronaldo, Roberto Carlos, Maldini, Sevcenko, Henry. Batistuta cred ca s-ar face loc, dar mai pe la coada, in timp ce Crespo n-are nici o sansa.
Riquelme nu mai are timp deloc, are deja 28 de ani, ce a putut sa ajunga a ajuns. Saviola e mai tanar, prin 2003 parea pe drumul cel bun, avea 21 de ani si era golgeterul Barcelonei, ceea ce nu-i usor. Saviola insa nu va confirma, cel putin nu la nivelul asteptarilor, pt ca de trei ani n-a mai progresat nici un centimetru. Daca de cand a venit la Barca ar fi avut o traiectorie ascendenta, acum, in mod normal, ar fi fost rivalul lui Ronaldinho. Din pacate, Saviola face parte din categoria acelor jucatori care par grozavi doar cand sunt foarte tineri : joaca extraordinar de bine pentru varsta lor, incep comparatiile cu Pele si Maradona, insa, dupa cativa ani, constati ca, in timp ce Pele si Maradona au progresat constant iar pe la 23-25 de ani deja dominau fotbalul mondial, eroii nostri gen Saviola nu pot sa depaseasca nivelul de la 20 de ani : nivel care era grozav pentru varsta aceea, insa, la 25 de ani, nu este decat nivelul unui jucator mediu dintr-un campionat de prima mana. Asta e.

In ceea ce priveste ca "nimeni nu va putea vreodata sa-l egaleze pe Maradona", eu n-as fi asa sigur : la urma urmei, asa se zicea si in 1974, ca nimeni nu va putea vreodata sa-l egaleze pe Pele, si uite ca a venit Maradona, despre care multi zic ca e mai bun decat brazilianul (eu nu sunt de acord, cred ca Pele are un usor avans, desi diferenta e foarte mica, dar asta e alta discutie).

Ronaldinho ar putea sa-l egaleze pe Maradona doar daca mai reuseste macar patru ani precum cei din 2004 si 2005 si face un campionat mondial foarte bun in vara, altfel nu.

Leo_
29th April 2006, 23:43
Pe scurt: Torres valoreaza (sau atat cer pe el conducatorii) 80 de milioane de euro pentru a descuraja eventualii cumparatori, in sensul ca Atletico nu vrea sa-i dea drumul. Si bine face: Torres este omul care tine echipa asta in spate. Cu el, se poate spera la cupe europene sau poate mai mult. Fara el, se poate ajunge la retrogradare. Nu se va plafona, chiar el declarand doar de 2 ori de cand e la echipa ca ar vrea sa plece.
Intr-adevar, Riquelme nu va mai rupe gura targului, asa cum promitea odata, dar e un jucator foarte bun. Saviola mai are sanse.
Am mai zis...Ronaldinho are mari sanse sa-l depaseasca pe Maradona, atat ca performante, cat si ca joc. Dar oricum, totul se judeca subiectiv ;)

Feanor
30th April 2006, 00:06
Leo, un jucator NU valoreaza cat cer conducatorii. :P Nici unul.


Si bine face: Torres este omul care tine echipa asta in spate. Cu el, se poate spera la cupe europene sau poate mai mult. Fara el, se poate ajunge la retrogradare. Nu se va plafona, chiar el declarand doar de 2 ori de cand e la echipa ca ar vrea sa plece.


Leo, daca Torres zice ca vrea sa ramana, asta nu inseamna ca nu se va plafona. Uite, eu as vrea sa ma insel, dar sunt convins ca la Atletico Torres nu va ajunge niciodata la valoarea lui Sevcenko sau Raul (in perioada lui de glorie, aka 1999-2003).
Saviola sa zicem ca mai are, dar pentru asta trebuie sa se duca la o echipa mare, daca Barca nu-l mai vrea. Si URGENT.

Catalanul
4th May 2006, 23:56
Au planuri mari 'los rojiblancos'. Pires, Seitaridis si Costinha sunt foarte aproape de a ajunge la Atl. Madrid, dupa tanarul talentat Sergio Aguero. Se tot vorbeste insa si de posibila plecare a lui Torres la Totenham sau Arsenal :rolleyes:

Leo_
4th May 2006, 23:59
Am auzit si eu de faza cu Arsenal...la schimb cu henry :happy

Catalanul
5th May 2006, 00:00
Henry via Barcelona poate :drak: :P

Leo_
5th May 2006, 00:01
Da, via barcelona: henry la barca, ronaldinho la atleti :D:D

Feanor
5th May 2006, 00:02
Nu-l vad pe Torres la Arsenal. Tunarii n-au bani destui sa-l cumpere. Adica n-a reusit Barca sau Real si o sa reuseasca Arsenal ? Hai sa fim seriosi.

Si apropo, mi-a zis mie unul din America de Sud ca transferul lui Aguero inca nu e finalizat.

Jerry20cm
11th May 2006, 18:15
Dak se vor adeveri zvonurile comform carora Aguero si Rosicky vor ajunge la Athletico anul viitor ,Athletico sigur va prinde un loc in champions league.
Rosicky in opinia mea e cel mai bun mijlocas central ofensiv si ma mira faptul ca nici o echipa de top nu sa aratat interesata sa-l achizitioneze.
Cat despre Aguero..sa vedem ce poate
Si eu totusi cred ca Kezman mai are multe de aratat

Catalanul
11th May 2006, 20:00
Kezmna cel mai probabil va pleca. Viitorul antrenor mai mult ca sigur va fi Javier Aguirrez, actualul antrenor al Osasunei care a anuntat ca nu va mai continua pe banca navarezilor. Astfel, se pare ca mexicanul ii va antrena sezonul viitor pe madrileni.

R9
11th May 2006, 20:16
Atletico sa prinda un loc in Cupa Campionilor?
Anu asta nici Intertoto, anu care vine Cupa Campionilor! :happy :happy :happy
Nu se face o echipa dupa o zi pe alta.
Mai ales cu transferuri bomba precum Aguero, un jucator de 18 ani, venit in urma marilor jucatori argentinieni care au triumfat si au confirmat dupa Maradona; sau mai ales cu aproape sigura plecare a lu Torres.

Jerry20cm
12th May 2006, 12:12
Osasuna anul trecut se batea sa scape de retrogradare iar anul asta mai au un pas pana in champions league asa ca orice e posibil
Iar nu am spus ca Aguero va fi cel care o va duce in champions league...Athletico au o echipa foarte buna iar cu venirea lui Rosicky o sa fie si mai buna sa vedem insa ce antrenor va ajunge la carma echipei.

R9
12th May 2006, 15:59
... dar totusi Osasuna anu trecut a jucat finala Cupei Spaniei. Demonstreaza ca echipa avea potential.

Sasuke Uchiha
22nd May 2006, 21:27
fostul antrenor a lu osasuna, javier aguirre va fi noul antrenor a lu atlmadrid

Jerry20cm
23rd May 2006, 14:01
Lolll l-ati avut pe Rosicky in mana si l-ati pierdut in favoasrea lui Arsenal..mare prostie din partea conduceri sa rateze un astfel de jucator:headbang:

Thanya
24th May 2006, 04:04
Mda...mare jucator!!
La Atletico e regula :un nou sezon...un nou antrenor?

Sasuke Uchiha
24th May 2006, 04:12
thanya, Rosicky este un f bun jucator si ar fi fost un f bun transfer pt altmadrid
pana acu un antrenor + 2 jucatori au venit, si mpetrov ar putea pleca in aceasta vara (pacat, era f bun )

Thanya
24th May 2006, 04:14
Asta da, dar primul..........in fine!1Un jucator era neinsemnat pt. a face performantza!!Atletico.....ramane o echipa mediocra!!

alejandro
24th May 2006, 11:50
Leo,ai auzit?Sunteti mediocri!:drak:
Mama,ce v-a facut Thanya!:happy
Asa Thanya,mai zi-i lui Leo,ca-i place:D

realmadrid.com
24th May 2006, 12:12
Pai Atletico este exact cum ati fost voi pana acum 3 ani :drak:

alejandro
24th May 2006, 12:58
Si cum sunteti voi de vreo 3 ani incoace:drak:

Thanya
25th May 2006, 03:41
O echipa care termina Primera pe locul 2, este o echipa mediocra?

alejandro
25th May 2006, 11:15
nu,aia-s cei mai tari,le-a tremurat fundul in ultima etapa,cand in 17 minute au luat 4 boabe...

realmadrid.com
25th May 2006, 11:35
Las ca ati luat si voi 3 :D, intr-un meci de 10 ori mai important :D..asa ca ciocu mic ;)

alejandro
25th May 2006, 11:37
pentru voi asta n-a fost important?trecea valencia in fata si erati la baraj cu steaua,si erti eliminati:happy

Thanya
5th June 2006, 03:53
Nu am zis ca e cea mai tare domnule alejandro...dar mediocra?Trecea Valencia..bla bla bla....nu a trecut,sau eshti in urma cu shtirile? :P

SILVIU99
15th July 2006, 19:59
VENIRI: Pernía (Getafe) , Agüero (Independiente) , Seitaridis si Costinha(D.Moscova) , Zé Castro (Académica) , Miguel de las Cuevas (Hércules)
PLECARI: Jorge (Celta) , Colsa (Racing) , Zahínos (Almería) , Contra (Getafe) , Pínola (Nurenberg) , Ortiz (Poli Ejido)

Ayrton
25th July 2006, 20:04
Noile echipamente pt sezonul 2006-2007:

acasa:
http://www.uksoccershop.com/images/atletico_madrid_home_0607.jpg

deplasare:
http://www.uksoccershop.com/images/atletico_madrid_away_0607.jpg

SILVIU99
27th July 2006, 02:22
MANICHE, cel mai bun om al Portugaliei la CM, ar putea fi ultima achizitie a verii pentru Atletico Madrid. Campania inceputa cu transferurile lui Seitaridis, Costinha, Aguero, Pernia si Ze Castro a continut ieri cu Mista (ex-Valencia) si s-ar putea incheia miine cu venirea lui Maniche, care este liber de contract.

Jerry20cm
4th August 2006, 17:47
Athletico a castigam meciul amical sustinut aseara in compania formatiei japoneze Kashima Antlers cu 3-1 .
Golurile au fost marcate de: Torres,Aguero si Galletti pt. Athletico respectiv Mineiro pt. Kashima.

PS: din cate se pare tanarul Aguero a lasat o impresie foarte buna .

Nixx
5th August 2006, 02:27
Golul lui Aguero contra Energie Cottbus (http://www.youtube.com/watch?v=lvz9Dv761EU) :ok:

rapidashul
5th August 2006, 03:20
Mdah,foarte bun Aguero,ce trupa va avea argentina la mondialul din 2010 cu Teves si Messi ajunsi la maturitate si cu Aguero,un trio de vis :ok:

Ayrton
11th August 2006, 16:15
Atletico Madrid pregateste bomba anului in Spania: transferul lui Gutti de la rivala Real! :great:
Capelo n-are nimic impotiva, chiar vrea sa scape de Guti si de Ronaldo.

Jerry20cm
28th August 2006, 17:16
Kezman s-a transferat la Fenerbache, turci platind pt. transferul lui 7 mil. euro.

sHperacLu
29th August 2006, 01:41
Atletico Madrid pregateste bomba anului in Spania: transferul lui Gutti de la rivala Real! :great:
Capelo n-are nimic impotiva, chiar vrea sa scape de Guti si de Ronaldo.

Ha? Alaltaieri zicea ca vrea sa il integreze pe Guti in schema de baza. Facea ca domne e un fotbalist desavarsit, un playmaker autentic and shit. :o:

kain
29th August 2006, 02:38
Ha? Alaltaieri zicea ca vrea sa il integreze pe Guti in schema de baza. Facea ca domne e un fotbalist desavarsit, un playmaker autentic and shit.

@sHperacLu - Uita-te la data cand a postat Ayrton , 11 august , a trecut destul de atunci :) a fost o speculatie :D

sHperacLu
29th August 2006, 09:16
Yup, mea culpa. :|

Sasuke Uchiha
31st August 2006, 23:09
foarte bune transferuri facute de atletico, anu acesta are foarte mari sanse sa intre macar in uefa
pacat ca a plecat kezman, unul dintre cei mai buni atacanti, cel putin pt mine

Sasuke Uchiha
10th September 2006, 02:02
atletico vs valencia 0-1 villa

un meci prost facut de atletico, 1 rosu pt fiecare echipa, moreti si torres

sHperacLu
10th September 2006, 13:56
Meciul, aici, (http://tracker.denness.net:6969/torrents/6c57214f0faf2a0b8929291b82a4b4210ef4b94c.torrent) si aici. (http://tracker.denness.net:6969/torrents/189979b24a0cdc34fa5e6a9972d1fa6ace4a4727.torrent)

Este in format BitTorrent, deci atentie! :ok:

Sasuke Uchiha
18th September 2006, 12:26
Athletic vs Atlético 1-4 Javi Martínez / maxi, petrov, aguero, galletti

atletico nu mai marcase 4 goluri in deplasare de 2 ani

Thanya
20th September 2006, 02:48
E o simpla intamplare!!:D

Leo_
24th September 2006, 23:10
Intamplare ar fi ca real sa castige anul asta campionatul :mda:
Dupa un meci greu de tot, Atleti-Sevilla 2-1 (0-1), au marcat Renato pentru Sevilla (32), Maxi de 2 ori pentru Atleti (85, 88). Sevilla a jucat cu 2 oameni mai putin, Escude si Navarro fiind eliminati.

Jerry20cm
24th September 2006, 23:37
doar asa poate fi invinsa Sevilla :no:

Alberto
24th September 2006, 23:42
joaca bine Atletico...totusi nu ma asteptam sa mai castige azi....si in ultimele 5 minute..:nah:

Leo_
25th September 2006, 12:57
doar asa poate fi invinsa Sevilla :no:
explica...

Sasuke Uchiha
25th September 2006, 16:47
mie mi sa parut ca au fost corect eliminati !

RAKKU ATM
26th September 2006, 13:52
Importante sunt cele 3 pct.Asta conteaza mult pentru psihicul echipei.Acum pot merge linistiti pe bernabeu si sa sparga ghinionul.Sunt foarte fericit ca am batut sevilla pentru ca e o echipa urata. :D

Jerry20cm
26th September 2006, 20:48
explica...

adik in 9 oameni :P
Oricum anul asta ne batem al titlu :cool:
Forza Sevilla !!!:ok:

alejandro
27th September 2006, 12:29
Oricum anul asta ne batem al titlu :cool:


:ras-plans:
cu cine,cu Atletico?:ras-plans:

Leo_
28th September 2006, 15:16
Ce e de ras pe aici Alejandro :D:D faptul ca Sevilla se bate pentru titlu? :P Eu sunt multumit daca Atleti prinde CL anul asta :ok:
ps. si daca va bate iar pe voi de 2 ori...apropo, ia zi-mi, de cand dateaza ultima victorie a catalanilor impotriva lui Atleti?

alejandro
28th September 2006, 18:36
Leo,da' Sevilla si adversarele ei:ras-plans:

ps:nu ma supara asta,nici nu stiu, da' pot sa-ti zic cand am luat noi ultimul titlu sau trofeu CL:P
si daca ca sa castigam CL si titlul e musai sa ne mai bateti odata aveti ok-ul meu:happy

realmadrid.com
9th October 2006, 00:38
1.Salut,te poti prezenta in cateva cuvinte?(Ce varsta ai,de cand esti suporter a lui Atletico si ce rol ai in sanul grupului?)

Acest raspuns il poti considera valabil pentru toti leaderii actuali a lui Frente Atletico.Varsta leaderilor este intre 18 si 40 de ani si care fiecare in parte tine cu Atletico din frageda copilarie.

2.Prezinta-ne putin grupul(data infiintarii,date despre organizarea grupului,puncte forte,puncte slabe etc.)

Frente a fost infiintat in 1982 si are la baza gruparea mai multor brigazi din tribuna sud a stadionului Vicente Calderon.
In ceea ce priveste organizarea trebuie sa va spun ca tinem minimum o adunare generala pe an,cateodata mai multe daca sunt probleme importante de rezolvat.In ceea ce priveste realizarea coregrafiilor ,a materialelor,deplasarile acestea se impart intre leaderi si acestia raspund fiecare de ce i-a fost repartizat(leaderii pot fi in numar de 10 pana la 25).Referitor la punctele forte ale FA:am facut progrese enorme la modul de organizare al grupului dar si la coregrafii.Punctul slab : prezenta in deplasari.

3.Cum va organizati in timpul unui meci?Folositi portavocea sau aveti si statie?

Exista un grup de persoane care au portavoce si unii care se ocupa de tobe.Dar acestia se rotesc intre ei de la meci la meci.Nu folosim sonorizare.

4.Mi se pare mie sau deplasarile nu constituie puctul forte al grupurilor din Spania?Chestia asta poate fi observata atat in cupele europene cat si in campionatul vostru.Ai o explicatie pentru chestia asta?

Daca ne comparam cu restul Europei,atunci da ai dreptate.Motivul principal este de ordin economic la care se adauga si puternica represiune politieneasca.

5.Tot referitor la deplasari:Frente face toate deplasarile pentru a urma pe Atleticeo?Care este deplasarea in care ati fost in numar mare(Campionat si/sau Cupe europene)?

Frente organizeaza deplasari pentru toate partidele.Numarul celor care merg variaza...pot fi 10-15,50-60 sau cateva sute/mii pentru o finala de cupa spre exemplu.Exceptie fac deplasarile in Tara Bascilor(Real Sociedad, Atletic Bilbao, Alaves si Osasuna) unde nu ni se vinde nici un bilet.
Cel mai mare numar intr-o deplasare a fost atins la Lyon(finala Cupei Cupelor contra lui Dinamo Kiev) si la Amsterdam in Liga Campionilor,unde cca 2000 de membri Frente au fost prezenti.

6.In afara unor cluburi mai mici ca Getafe sau Rayo Vallecano, voi impartiti orasul cu Real Madrid.Exista cartiere in Madrid care sa apartina unui club sau altuia din cele doua sau sunteti amestecati?Imi imaginez ca-i cunoasteti foarte bine pe leaderii Ultras Sur.Va intalniti prin oras?Care este reactia voastra?

Nu exista cartiere numai cu suporteri ai lui Atletica sau numai cu suporteri ai lui Real,insa din cauza suportului mediatic suporterii lui Real pot parea mai numerosi.Realitatea este insa alta.Daca ne intalnim cu cei de la Ultras Sur ,intalnirea se va incheia in mod sigur cu o bataie.

7.Pe langa Real care mai sunt dusmanii vostri?In celelalt sens,care va sunt amicii?Aveti infratiri oficiale?
In Spania toati ceilalti suporteri ne sunt dusmani cu un + pentru cei ai lui Real Sociedad,Athletic Bilbao,Osasuna,Español Barcelona si Sevilla.Avem insa relatii mai bune cu cei de la Sporting Gijon,Betis,Levante si Recreativo Huelva dar fara sa fim infratiti cu acestia.Infratire exista cu polonezii de la Psycho Fans Ruch Chorzow.
Avem de asemenea o sectiune care are relatii excelente cu Guardia Imperial Racing Avellaneda din Argentina.

8.In ceea ce priveste represiunea politieneasca.Se pune aceeasi presiune si pe voi ca si pe cei de la Ultras Sur sau Boixos Nois?

Este exact aceeasi presiune.Pe de alta parte insa este un pic diferita situatia noastra fata de cea a celor de la Boixos Nois de exemplu care trebuie sa suporte in plus si represiunea presedintelui Barcelonei.

9.Care sunt relatiile voastre cu reprezentatii clubului?S-au schimbat lucrurile de la disparitia lui Jesus Gil?

Suntem 100% independenti fata de club.
Lucrurile nu s-au schimbat in nici un fel de la disparitia lui Jesus Gil.Fiul sau,si fostul vice presedinte(devenit intre timp presedinte) au ramas pe loc deci...

10.Pe plan sportiv...Cum traiti voi faptul ca de cateva sezoane bune sunteti numai in umbra Realului?

Este o drama pentru noi!Problema nu este ca suntem in umbra Realului ci ca am stat doi ani in divizia a doua si acum de trei ani de zile ne zbatem pe la mijlocul clasamentului fiind devansati de cluburi care nu se pot compara nici o clipa cu Atletico nici ca istorie, nici ca buget, nici ca suporteri!

11.Miscarea ultra din Spania da senzatia ca nu este la inaltimea performantelor pe care echipele voastre le au.In afara voastra sunt putine grupuri capabile de lucruri interesante.Care este parerea ta?Cum explici acest fenomen?

Sunt perfect de acord cu tine.Cred ca este consecinta represiunii politienesti...Oricum ar fi cred ca merita un studiu sociologic.

12.Tribunele din Spania sunt extrem de politizate si in cea mai mare parte a lor sunt de dreapta.Care este situatia exacta?Care este pozitia FA avand in vedere ca recent, clubul vostru a fost amendat pentru scandari rasiste?

In Spania exista mult mai multe grupuri de stanga decat cele de dreapta.Dar presa face in mod sistematic legatura intre ultras si extrema dreapta.Aici este problema.In Frente exsita si au existat intotdeauna prezente toate clasele sociale.Cea mai mare parte a membrilor au idei de dreapta.

13.Atletico fiind un club din capitala Spaniei,voi ca suporteri ai lui Atletico urmati si echipa Nationala?

Frente se identifica in totalitate cu echipa nationala chiar daca mai multi jucatori nu merita sa poarte acel tricou.
Au existat intodeauna membri Frente care au mers la meciurile Nationalei(acasa si in deplasare) chiar daca noi nu organizam nimic oficial.

14.Atletico este la un pas sa paraseasca stadionul Vicente Calderon pentru a se instala pe stadionul Olympic,mai mare si mai modern.Ne poti spune mai multe?Care este pozitia FA fata de acest lucru?
In cursul unei recente reuniuni a noastre ,o majoritate zdrobitoare a luat pozitie fata de aceasta mutare,iar responsabilii clubului au fost informati asupra acestui lucru.
Stadionul Olympic nu reprezinta nimic pentru noi chiar daca ar fi cel mai modern din lume.In plus este situat in afara Madridului.

15.Ai ceva de adaugat in incheiere?Mda...oricat ar fi de aspra represiunea politieneasca continuati caci fara ultrasi fotbalul nu va mai fi la fel.
Odio eterno al fúbol moderno !


Un interviu cu unul din liderii "Frente", l-am gasit pe www.dinamo-online.ro :D

Sasuke Uchiha
13th October 2006, 04:05
Maxi Rodríguez unul dintre cei mai importanti jucatori al atleticului sa accidentat grav in meciul spania vs argentina si va lipsi intre 6 - 7 luni
pacat...

Sasuke Uchiha
15th October 2006, 01:42
:happy :happy :happy
gol cu MANA de aguero :happy :happy superb !!!
2-1 pt atletico min 77

Sasuke Uchiha
15th October 2006, 02:04
atletico vs recreativo
scor final 2-1 torres de penalty 70 si aguero gol cu mana min 77 / javi guerrero de penalty min 62

ambele echipe au terminat in 10 jucatori..

Sasuke Uchiha
15th October 2006, 13:12
dupa ce l-au pierdut pe maxi aseara bulgarul petrov sa accidentat si el grav la genunchi si va lipsi foarte mult timp...
2 pierderi foarte importante pentru atletico

Sasuke Uchiha
15th October 2006, 16:02
petrov sa accidentat la fel ca maxi
luni for fi operati amandoi si amandoi vor sta 6 luni out !
atletico a ramas fara extreme pentru foarte mult timp

georg40
15th October 2006, 21:42
Getafe, echipa antrenata de compatriotul meu, Bernd Schuster, altfel und idol in Spania, a aratat celor de la Real Madrid cum devine treaba. Ce bine ar fi daca Steaua ar lua acest 1-0 ca exemplu...

Sasuke Uchiha
15th October 2006, 22:19
si tu ai gresit threadul :D

Leo_
16th October 2006, 00:09
:ras-plans: bestial golul lui El Kun! Stiam ca dupa Maradona trebuie sa mai apara inca o "mano de Dios" :D:D
Meci cu atatea greseli de arbitraj n-am mai vazut de mult: 2 penaltiuri aiurea, inca unul neacordat, un cartonas rosu aiurea + cireasa pe tort, mana lui Aguero :D
Atleti merita victoria, chiar daca a obtinut-o cu ajutorul...:drak:

Incredibil ce ghinion pe Maxi si Petrov...noroc ca exista inlocuitori pentru ei: Galetti pe dreapta si Lopez pe stanga (cu Pernia fundas) sau chiar El Kun.

Thanya
22nd October 2006, 05:38
Normal ca tu crezi ca merita victoria,daca esti obisnuit cu Serie A! :)

Sasuke Uchiha
22nd October 2006, 17:52
depor vs atletico 1-0

a doua infrangere pt atletico din acest sezon, au ratat foarte mult
sa notat lipsa lui maxi si petrov

Leo_
23rd October 2006, 14:45
Normal ca tu crezi ca merita victoria,daca esti obisnuit cu Serie A! :)
N-am inteles :P te rog, dezvolta :D

Sasuke Uchiha
23rd October 2006, 16:20
quaresma s-ar putea sa fie noul jucator a lui atletico din iarna

Sasuke Uchiha
30th October 2006, 11:56
atletico vs zaragoza 0-1
a 3 infrangere consecutiva pt atletico dupa cea cu deportivo si levante in cupa, sa simtit lipsa accidentatilor maxi, petrov si mista + aguero rezerva, lucru pe care nu il inteleg

Sasuke Uchiha
12th November 2006, 01:05
atletico vs villareal 3-1 ze castro, torres(penalty), aguero/ fuentes

Sasuke Uchiha
20th November 2006, 00:36
levante vs atletico 0-3 maniche (2) / torres

atletico intra in zona uefa

Sasuke Uchiha
3rd December 2006, 03:57
Real Betis vs Atletico de Madrid 0-1 Galleti

Leo Franco portarul lui Atletico a aparat 2 penaltiuri.
Dupa acest rezultat atletico intra in zona CL.

DEPOR4EVER
4th December 2006, 01:13
Am zis ca innebunesc,era ultimul meci pe bilet,
jucasem 1x la pariuri,2 penalty-uri ratate,era sa arunc cu receiverul
pe geam sa faca BOOM TV(edeam) dupa aceea fara meciuri si de-abia
m-am abonat!

geno
4th December 2006, 13:42
Imi pare rau pt tine depor stiu cum e faza cu ultimu meci, in schimb am fost super fericit cand am auzit ca au castigat atletico. poate anul asta in sfarsit intra in cupele europene , sincer eu i-as dori in uefa ca ar fi cred mai multe sanse sa vina in romania:D . N-am stiut faza cu 2 penaltyuri , dar pare ghina curata pt betis.
Culmea ar fi daca tot merg franarii in uefa sa pice cu atletico (ca consolare pt mine ):D .Desi n-am incurajat niciodata o echipa adversa pe gruia (defapt nici n-am fost acolo ,doar la meciurile cu U), ar fi o minune sa-i vad pe torres si compania chiar la cluj.

DEPOR4EVER
6th December 2006, 00:37
Visezi frumos,CFR Cluj n-are fata de UEFA!

Sasuke Uchiha
6th December 2006, 01:00
exact !
dar aici nu se discuta de cfr ;)

Sasuke Uchiha
10th December 2006, 23:42
atletico vs espanyol 1-2 torres / tamudo,luis garcia

primul gol a lui espanyol a fost o greseala grava a lui perea fundasul central , nu au meritat sa piarda au ratat f multe ocazii, iar golul 2 a lui espanyol a fost unul spectacular din lovitura libera
dupa acest rezultat atletico paraseste zona CL

DEPOR4EVER
12th December 2006, 00:34
Saptamana trecuta joc Betis-Atletico 1x (2 penaltyuri ratate Betis)
Ce zic ,hai ca Atletico i-n bulan si joc x2 la Espanyol...urmare 2 saptamani la rand Atletico mi-a bulit biletele de pariuri!!

Sasuke Uchiha
12th December 2006, 01:03
atletico joaca mult mai bine afara decat acasa, parca au emotii cand joaca pe Calderon
sunt curios ce jucatori vor aduce in iarna, se vorbeste mult de palacio ;)

Sasuke Uchiha
14th December 2006, 03:28
retur : levante vs atlmadrid 0-1 aguero min90

in tur a fost 1-0 pt levante asa ca meciul sa decis la penaltiuri, atletico a invins si va intalni in optimi pe osasuna

Sasuke Uchiha
18th December 2006, 18:29
atletico vs getafe 1-0 /maniche

atletico dupa acesta victorie intra din nou in zona CL sa vedem cat rezista, meciul urmator va fi pe nou camp

geno
18th December 2006, 21:27
Atletico joaca bine pe nou camp insa anul asta nu cred ca le iese dar cum am spus in alt post in retur este meciul victoriei pe calderon impotriva realului si asta ar fi de 1000 ori mai important. Stiu ca ma repet dar presimt din nou ca vvoi vedea pe atletico la anul in romania.

Sasuke Uchiha
21st December 2006, 03:31
maine un super meci, barsa vs atletico pe camp nou
atletico a castigat in ultimele 2 meciuri pe camp nou, sper sa o faca si in acest an

DEPOR4EVER
22nd December 2006, 01:22
GOOOOL Atletico,ce meci!

DEPOR4EVER
22nd December 2006, 01:24
Atletico ataca pe Nou Camp! Ocazie Lucin! Barca nu castiga azi dupa cum se joaca!

Sasuke Uchiha
22nd December 2006, 14:34
barca vs atletico 1-1
atletico se mentine in zona CL

geno
22nd December 2006, 17:40
E clar nou camp e stadionul lui atletico .Mai sunt insa 2 luni pana la victoria de pe calderon, care din pacate va fi daramat . Oare mai prinde atletico un sezon pe calderon?
Cica ar trebui sa se mute pe la peineta dar nici ala nu e gata .

Sasuke Uchiha
7th January 2007, 00:00
inceput prost pt atletico, egal pe teren propriu cu ultima echipa

ATLÉTICO 0-0 NÁSTIC

Sasuke Uchiha
11th January 2007, 10:09
tur
atletico vs osasuna 1-1

Sasuke Uchiha
15th January 2007, 02:04
celta vs atletico 1-3 torres ,min 12 si 20 / aguero min 53
tamas dezastrus, a gresit la primul si al 3 gol

Sasuke Uchiha
18th January 2007, 05:12
osasuna vs Atlético
osasuna se clasifica mai departe
tur : 1-1
retur : 2-0

Sasuke Uchiha
21st January 2007, 03:32
atletic vs osasuna, revansa dupa eliminarea din cupa, antrenorul lui atletico javier aquirre a fost eliminat in minutul 41, iar de la osasuna au fost eliminati 4 jucatori, torres a ratat un penalty in minutul 77 iar golul victoriei a fost inscris de fundasul ze castro in minutul 83

Sasuke Uchiha
24th January 2007, 14:57
Fabiano Eller primul transfer al lui atl.madrid in aceasta iarna, fundas stanga
vine pe 3 ani si a costat 1 m €

http://http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/eller210107_ES.jpg

urmatorii care ar putea ajunge sunt : Akalé (Auxerre), Keita (Lens), Plasil (Mónaco) y Ziani (Sochaux) unul dintre ei

Sasuke Uchiha
30th January 2007, 05:06
ATLÉTICO 1-1 RACING
se mentine in zona uefa, pe locul 5 la 6 puncte de lider

Sasuke Uchiha
12th February 2007, 12:06
ATLÉTICO 1-0 ATHLETIC Aguero

se mentine pe locul 5 cu 39 de puncte la egalitate cu valencia
a fost golul cu numarul 6 pt aguero

Sasuke Uchiha
6th March 2007, 01:04
recreativo - sevilla 1-0
atl madrid este in cadere de forma, in ultimele 5 meciuri au obtinut 1 victorie, un egal si 3 infrangeri, marcand 4 goluri si primind 8

alejandro
6th March 2007, 11:48
da mey,si panarama aia de arbitru,nu trecea 5 minute sa nu le dea penalty celor de la recreativo...exact din acelasi colt:D:D
eram sigur ca va urma si al 3-lea,nush de ce nu l-a dat...cred ca se gandea la fete:lol:

dardar_3
6th March 2007, 11:52
Sunt prea slabuti Atletico Madrid pentru a face fata la locurile 1-4...:(...

Pacat ca Torres nu vrea sa plece de la Atletico...:mda:...

Sasuke Uchiha
6th March 2007, 11:56
pai unde sa plece may, ca e varza, numai din penaltiuri da ala gol si mai vor sa-l vanda si cu 30M€ :happy

alejandro
6th March 2007, 12:22
Pai pt un Milan obosit,cred ca ar fi numai bun:D:D