PDA

View Full Version : Windows sau Linux



ady51a
8th February 2006, 17:57
Ce credeti ce e mai bun pentru internet si nu numai Windows sau Linux?

bunicutzu'
8th February 2006, 19:58
Ce credeti ce e mai bun pentru internet si nu numai Windows sau Linux?
frumos citatul shark, in ceea ce priveste topicul nu pot sa bifez nici un raspuns, fiindca nu am avut linux pe pc, dar am auzit ca linux este mai bun decat windows.:)

aliss
8th February 2006, 22:47
Acasa am Windows...la serviciu Linux. As zice ca Linux...

relansat
9th February 2006, 03:02
Dom`le eu aleg windows-ul prin faptu` ca are interfata grafica :D ... mie-mi plac chestiile colorate frumos si usoare de accesat :happy

Avui si eu linux timp de vreo 2 saptamani dar imi cam prindeam urechile ... din punct de vedere al stabilitatii "Pinguinul" e mai tare decat

Bill :D ... Apropos ady , ai facut topicu` asta pentru ca nush`tii ce sa alegi ... sau ashe ca fapt divers ?

GruppoApparte
9th February 2006, 05:14
Linux e mai tare ca Windows dar din pacate lumea nu il foloseste deoarece aici nu iti da totul mura in gura ca la Windows , trebuie sa te mai duca si capul , sa bagi comenzi si mai multe treburi .. si eu credeam ca e greu , urat Linuxu pana l'am descoperit ... merita un efort in plus

GoPens
9th February 2006, 08:22
nu prea are rost sa discuti linux vs. windows la modul general. are rost in schimb pe un anumit scenariu bine stabilit care reprezinta doleantele clientului.

orice altceva e yet another win-lin flame.

ady51a
9th February 2006, 09:15
Bill :D ... Apropos ady , ai facut topicu` asta pentru ca nush`tii ce sa alegi ... sau ashe ca fapt divers ?

Doar ca fapt divers. Eu le am instalate pe ambele, pana acum am mers pe Windows. De 2 zile incerc si Linux si vad ca merge bine, pana acum cel putin. Tind sa cred ca-i mult mai bun Linuxul pt net cel putin. Probabil la jocuri face figuri.

stefanm14
9th February 2006, 09:23
Linux n-am avut si nici n-am vazut vreodata. Daca sunteti draguti puneti si voi cateva print-screenuri sa-mi fac o idee despre interfata grafica.

fia
9th February 2006, 12:20
S-a mai incercat discutia: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3602

Intotdeauna un astfel de subiect degenereaza in flame.

relansat
9th February 2006, 14:40
Stefane nu ti`ai dori sa vezi un printscreen cu linux :D

GruppoApparte
9th February 2006, 16:35
stefan gandestete la cum arata un pinguin si ala e linux ... glumesc , ce sa vezi ca zici ca nu e mare diferenta asa la prima vedere , numai daca il folosesti atunci da ... daca a mai fost deschis un altfel de topic moderatorii sa mute acolo mesajele :P

ady51a
9th February 2006, 21:45
Eu cel putin de cand am linux am obserbat ca se misca mult mai bine pe Internet.

GoPens
9th February 2006, 21:49
poti sa definesti sau sa cuantifici "se misca mult mai bine pe Internet"?

ady51a
9th February 2006, 22:05
Nici un pic de eroare, viteza mai mare de transfer si vorba aia am stat ceva timp pe net cu Windows si am vazut cum merge. Am impresia ca nu sunt nici virusi asa multi care sa-l atace cum se intampla cu Windows-ul. Dupa mine pt net linuxul este excelent. singura problema este ca nu prea face fata la jocuri. Are in el instant messeging adica toate conexiunile importante pt messenger la un loc (irc, ym, msn si altele) recunoaste automat toate componentele fara drivere, interfata atractiva, brawser incorporat (Mozilla Firefox)
Eu folosesc acum Linux varianta Xandros.

GoPens
9th February 2006, 22:30
"viteza de transfer" tine prea putin de sistemul de operare. or fi diferente in implementarea stackului TCP/IP dar nu in masura in care ar fi observabile.
presupun ca la faza cu "Are in el instant messeging adica toate conexiunile importante pt messenger la un loc (irc, ym, msn si altele)" te referi la trillian.

cit despre drivere...numa de-ar fi adevarat :(
poate mai apuc sa vad io drivere stabile sub linux pentru ATI. sau pentru tuner TV. sau pentru...
dar las' ca de nu s-o duce novell de ripa dupa ce a aranjat SuSE (care incepea sa arate ca un sistem de operare care-l poti inainta in companii mari fara sa te zboare pe geam), poate tot mai iese ceva pina la urma pentru "home consumer market".

Paul
10th February 2006, 00:39
windows cu service pack 2 , si face fatza decent la net;
in rest si linux e ok , e mai "sigur" netu pe Linux , mai dai un flood , si alea alea :P

Ess
20th April 2006, 20:04
Windows suck! Vezi macar semnatura...
Ce chestie... :D

Cainele
21st April 2006, 01:32
prefer windows-ul ... platforma de linux mi se pare greoaie...cel putin acum...la inceput...poate in scurt timp imi voi schimba parerea

t.b.
21st April 2006, 14:34
Dom`le eu aleg windows-ul prin faptu` ca are interfata grafica :D ... mie-mi plac chestiile colorate frumos si usoare de accesat :happy

Si Linux are interfata grafica, chiar mai "colorata" decat aia de la Windows :)
Mai nou ai in Linux echivalent pentru orice program din Win, diferenta-i ca astea pt. Linux sunt free. Cat costa o licenta de MS Office? OpenOffice e gratis si e o alternativa buna. :ok:

Instalarea Linuxului nu-i cu nimic mai dificila decat instalarea Windows-ului, si mai nou consola nu mai e o chestie fara de care nu poti face nimic, poti face din interfata grafica orice. Argumentul pro-Windows ar fi ca nu merge nu stiu ce joc, pe mine personal nu ma prea pasioneaza jocurile (am trecut de etapa asta :) )

Pentru internet ca despre asta-i vorba in thread, Linuxul e mai bun, nu pentru ca ar merge mai repede, ci pentru ca nu ai nevoie de atatea firewall-uri, anti-spy, antivirusi fara de care pe Windows esti mort.



V-am pus si un print screen, Mandriva 2006 se numeste distributia
http://img103.imageshack.us/img103/5950/snapshot7mf.th.png (http://img103.imageshack.us/my.php?image=snapshot7mf.png)

tuxie
27th April 2006, 13:36
This thread is gay :rosu:
Acum, la modul serios, de ce nu mi-a pus si mie acolo in poll un MacOS? Sau, de ce linux si nu BSD? Sau S[l]o[w]laris, daca tot va plac interfetele grafice? No shit, nu asta e criteriul, ca sa nu mai zic de intrebare "ce sistem de operare e mai bun pentru internet"? Oricare, atata timp cat stii sa-l si folosesti (dos + 9600baud + minuet va zice ceva?) Asadar, stick to the damn old goz unless you plan to learn something new!

fia
27th April 2006, 14:04
Nici mie nu-mi place cum e formulta titlul treadului dar cand ti se pune o intrebare cu sau alegi una din variante nu te apuci sa enumeri alte moduri in care putea fi formulata intrebarea.
Acum legat de bauzii tai ce preferi 8N1 sau 7E1?

tuxie
27th April 2006, 15:50
Ala fara bit de stop :P
7xE1 e o viteza acceptabila in ziua de azi :D
Ontopic, numai aici nu ma asteptam sa gasesc o flama despre goz vs. pinguin.

fia
27th April 2006, 16:01
E bun si asta ca afla lumea de linux.... publicitatea nu strica niciodata. Anything against bill is welcomed.

tuxie
27th April 2006, 17:54
E bun si asta ca afla lumea de linux.... publicitatea nu strica niciodata. Anything against bill is welcomed.
"welcomed"? :D

Intr-adevar, aici ai dreptate. Eu unul am reusit performanta de mi-am convins prietena sa foloseasca Ubuntu, dupa care mi-am dat de lucru sa vad cum fac rost de un cedega via warez.* ca deh, jocuri cam putine :D Pe de alta parte, e interesant sa vezi un windozar convins ca face upgrade sistemului cu apt in loc de winblows update, asadar merita stresul intrebarilor gen "q: auzi ce e aia php? a: e un limbaj de scripting q: aaaa, ok <usleep 5000> ce-i aia scripting?" :D

fia
27th April 2006, 17:58
Baaaaaaaaaai! Si prietena mea are tot Ubuntu!!!!! Ce coincidenta :)

Si nu are nici o treaba cu calculatoarele (e de formatie cat se poate de umanista), dar am fost eu si sora-sa (deh ingineri software amandoi) destul de convingatori :) Sa vezi cum face scp sa-si ia filme de pe un calculator pe altul :)

tuxie
29th April 2006, 16:40
ehm, scp stiu ca i-am explicat eu de pe windows ca sa-si faca backups (pscp mai exact, fratele lui putty), acum am reusit s-o invat la pipe-uri (tar | ttcp), ca-i mai rapid decat transferul criptat al ssh-ului. Si-a mai invatat sa-si faca backup direct pe casete cu arkeia (uhm, daca era de mt cred ca imi iesea par alb in nas :D)
Buna treaba momentan, desi saracu' openoffice tot "excel" ii zice si in ziua de azi :evil:

GoPens
10th November 2006, 11:48
o incercat careva chestie cu "translucency" pe KDE 3.4?

io la munci am un SuSE 9.3 pe workstation cu un P4 la 2.6 GHz single core si un ATI X600.
serverul accelerat de X pt. ATI nu merge nici cu driverul proprietar de la ATI.

amu, daca tin activat transucency-ul am o incarcare de CPU relativ ridicata.
problema adevarata e, ca, uneori la un scroll sau in alte situatii nu face un redraw corect pe fereastra activa si tre sa minimizez fereastra sau sa mut alta peste pentru a forta un redraw.
adevarul e, ca transucency-ul din KDE 3.4 nu-i "nativ" ci e un hack in care se copiaza bucata din background acoperita de fereastra si se baga ca fundal in fereastra activa.

io am tot auzit de la unu care munceste la KDE4 ca acolo suportul pentru jucarii din astea e incorporat nativ, dar pina-i gata ...

colac peste pupaza, cu feature-uri eye-candy ca translucency si widgeturi superkaramba, desktopul se misca cam naspa pe sistemul asta.
acasa mai am un laptop cu un dual core si placa intel (pentru care X-ul accelerat merge perfect) unde totul se misca mai bine, cu exceptia loadului cauzat de translucency si a efectului de redraw incorrect.

tuxie
10th November 2006, 12:36
Probabil efectul respectiv e creat software, lucru care ar explica si cresterea la CPU usage.
Ma gandeam sa-ti sugerez Xgl+compiz, daca tot iti plac astfel de chestii, dar daca nu-ti merge accelerarea in mod nativ, nu cred ca ar avea prea mare rost. Mie mi-au iesit peri albi in nas pana am reusit sa-l fac functional pe debi(li)an, dar cum e mult prea 'multimedia' pentru uzul de zi cu zi, raman la batranul meu pwm :)

GoPens
10th November 2006, 12:48
este software in mod definitiv si din pacate nu la nivel de driver ci la nivel de KDE cu acel hack naspa. amu, colegus zice ca-i "implementat nativ" in KDE4. ce n-am inteles io e, daca va folosi o functie a driverului pt. asta.

io m-am obisnuit cu ferestre transparente si le gasesc utile, mai ales cind mi-e clogged desktopul, d-aia accept KDE-ul lent asa cum e amu.

acas' am SuSE 10.1 si e mai bine in privinta asta, dar mai naspa in alte privinte.
SuSE mai nou, in general e cam aiurea, cel putin de la versiunea 9 incoace.

tuxie
10th November 2006, 13:11
este software in mod definitiv si din pacate nu la nivel de driver ci la nivel de KDE cu acel hack naspa. amu, colegus zice ca-i "implementat nativ" in KDE4. ce n-am inteles io e, daca va folosi o functie a driverului pt. asta.

Probabil va incerca sa ruleze toata interfata via GLX sau DRI in cel mai rau caz. Sa te tii distractie cu cei cu placi video mai nasoale.



io m-am obisnuit cu ferestre transparente si le gasesc utile, mai ales cind mi-e clogged desktopul, d-aia accept KDE-ul lent asa cum e amu.

pwm nu e chiar desktop, ca si la mine e destula buluceala intre fel de fel de sesiuni si aplicatii si instante virtuale. That's why it fits me.
Check out this image for a quick and dirty look: imglink (http://download.freshmeat.net/screenshots/8502.jpg)


SuSE mai nou, in general e cam aiurea, cel putin de la versiunea 9 incoace.
Hmm, SuSE mai nou pare a avea tendinte Microsoftiste. Inca nu stiu concret cum se va manifesta toata situatia asta la modul practic, dar am deja un gay-feeling about it.

GoPens
10th November 2006, 13:26
Probabil va incerca sa ruleze toata interfata via GLX sau DRI in cel mai rau caz. Sa te tii distractie cu cei cu placi video mai nasoale.

aia nu cred ca o sa ma afecteze nici privat nici la lucru.
privat am intotdeauna 2 sisteme in care 1 e de jocuri cu placi scumpe iar al 2-lea cu placa mainstream.
la munci, la noi capeti desktopuri Dell, care in varianta standard vin cu un onboard care *trebuie* sa aibe support, daca producatorul de soft vrea sa pastreze o mica sansa sa mai vinda ceva firme.


Hmm, SuSE mai nou pare a avea tendinte Microsoftiste. Inca nu stiu concret cum se va manifesta toata situatia asta la modul practic, dar am deja un gay-feeling about it.

pe linga asta au stricat tot felul de chestii. de exemplu mai nou, daca vrei sa aflii din 3 placi de retea care-i eth0 nu te mai uiti intr-un fisier care se cheama eth0-nustiucum. amu fisierul se cheama ca adresa MAC a placii.
o trebuit sa rescriu toate functiile bash care le avem pentru a extrage adresa MAC/IP pentru un device dat si invers.
si cum returnul lui ifconfig nu e de loc awk-friendly... :mda: .

is niste idioti. dar n-ai incotro. oracle insista ori pe SLES sau pe RHES pentru baza lor de date. iar daca ai pretentia de suport de la ei, n-ai decit sa te conformezi. :mda:

tuxie
10th November 2006, 13:42
la munci, la noi capeti desktopuri Dell, care in varianta standard vin cu un onboard care *trebuie* sa aibe support, daca producatorul de soft vrea sa pastreze o mica sansa sa mai vinda ceva firme.

Am muscat-o deja cu suportul de SATA al sistemelor Dell, e drept era pe atunci kernel-ul abia pe la 2.6.11, intre timp s-a rezolvat problema oficial, dar la vremea respectiva am facut manareli ad-labam.


pe linga asta au stricat tot felul de chestii. de exemplu mai nou, daca vrei sa aflii din 3 placi de retea care-i eth0 nu te mai uiti intr-un fisier care se cheama eth0-nustiucum. amu fisierul se cheama ca adresa MAC a placii.
o trebuit sa rescriu toate functiile bash care le avem pentru a extrage adresa MAC/IP pentru un device dat si invers.
si cum returnul lui ifconfig nu e de loc awk-friendly... :mda: .

Varianta cea mai simpla: fuck it. Pui un quagga si configurezi toate interfetele si alte alea direct din zebra, iar la setarile lui oficiale ii lasi fix nimic.
Cat despre ifconfig output being script-friendly, nu e nici prea prea, nici foarte foarte. Pe de alta parte, am renuntat de ceva vreme la batranele comenzi si m-am reorientat pe iproute2 care e ceva mai la punct fix cu output-ul - ip addr show dev <ifname> s-ar putea sa fie mai flexibil la astfel de situatii. Mai ales ca intercoopereaza direct cu quagga & friends, care au config-ul cisco-style si in plain-text scris pe disc.

PS: apropos de metoda asta - banuiesc ca si prin ultimele kernel-uri de la SuSE se foloseste udev. Daca eu am pretentia ca in momentul in care udev se initializeaza sa-i explic sa-mi schimbe adresa mac a unei interfete, ce se intampla? Mai concret, daca prin /etc/udev fac un fisier - 001_myrules si pun o linie de genul:


KERNEL=="eth*", SYSFS{address}=="00:11:22:33:44:55", NAME="ge0", SYSFS{address}="11:22:33:FF:FF:FF"

in acest moment, care va fi de fapt fisierul de configurare al respectivei interfete: ifcfg-001122334455 sau ifcfg-112233FFFFFF (am presupus ca asta ar fi conventia de notare la care te referi, nu stiu exact cum o practica).

GoPens
10th November 2006, 16:23
scripturile de iptables pe serverele noastre de web au nevoie de o functie de genul get_eth(ip_addr) si invers, asa ca n-am avut de ales. am rezolvat problema cu niste awk/sed urite ca tre' sa fie neaparat bash.
daca-l scriam in perl era mult mai simplu.
io-s admin de solaris si d-aia insist pe toolurile standard care le gasesc pe orice unix.

tuxie
10th November 2006, 16:34
Acolo da, se impune :)
Imposibil nu e ce-i drept de facut nici cu ifconfig, route & friends. Credeam ca te referi exclusiv la linux.
Anyway, tot pe tema Win vs Linux, eu astept sa vad marea "minune" ce va rezulta din pactul dintre Novell si Mycrowsoft. Raman la debian-ul oricum :)

BTW: solaris foloseste netfilter??

GoPens
10th November 2006, 16:54
io n-am de ales. ca firma nu-ti permiti sa rulezi OS-uri fara suport mai ales daca vendorii de baze de date insista.


Am muscat-o deja cu suportul de SATA al sistemelor Dell, e drept era pe atunci kernel-ul abia pe la 2.6.11, intre timp s-a rezolvat problema oficial, dar la vremea respectiva am facut manareli ad-labam.

btw. io am un Dimension cu 2.6.11 si mi-a mers cu disk SATA.

TheIceMan
10th November 2006, 17:32
Windows Vista.

/hello

tuxie
10th November 2006, 20:16
io n-am de ales. ca firma nu-ti permiti sa rulezi OS-uri fara suport mai ales daca vendorii de baze de date insista.

Da, cunosc fenomenul, asta e politica multora versus Oracle mainly.


btw. io am un Dimension cu 2.6.11 si mi-a mers cu disk SATA.

hephaistos:~# dmidecode | grep "Handle 0x0100" -A 8
Handle 0x0100, DMI type 1, 25 bytes
System Information
Manufacturer: Dell Inc.
Product Name: Precision WorkStation 470
Version: Not Specified
Serial Number: <deleted>
UUID: 44454C4C-<deleted>
Wake-up Type: APM Timer
hephaistos:~# lspci | grep SATA
0000:00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801EB (ICH5) SATA Controller (rev 02)


Asta e cainele care mi-a facut mie pe nebunul cu 2.6.11 vs. SATA. In momentul de fata e cu un 2.6.16 home-made cu fel de fel de manareli, dar cu discurile n-am mai avut probleme.

tuxie
10th November 2006, 20:18
Windows Vista.
/hello

Which, of course, offers a large set of features that I commonly use, such as flexible QoS and customizable firewall that not necessarely needs to use statefull connection tracking. Also, from what i heard, Vista is also able to handle bonded gigabit ethernet interfaces up to 10Gbps with no additional CPU loading and without having software interrupts killing the kernel dispatchers, RIGHT? :happy

Andreiy
13th January 2007, 19:41
Windows dintodeauna si doar windows voi folosi ever :)

virtual_man
9th February 2007, 08:46
Linux-ul nu prea este bun ca desktop. Ca server.... este excelent ! Mai ales pentru ca este gratis :D.

Sisk
11th February 2007, 13:48
Monopolul iti da prea putine optiuni ... toate produsele aproape se fac pe platforma win

Laur_Farul
14th February 2007, 09:50
M-am obisnuit cu Windowsu' :P !

tuxie
14th February 2007, 10:36
Linux-ul nu prea este bun ca desktop. Ca server.... este excelent ! Mai ales pentru ca este gratis :D.

Cred ca vei gasi destule persoane care sa te contrazica. Cum a mai zis si GoPens, depinde in ce scopuri ai nevoie de acel desktop. Daca vrei sa navighezi, sa te uiti la filme, sa asculti muzica, sa mai lucrezi prin diverse chestii gen office & stuff, s-ar putea sa ramai surprins cat de fiabil e un desktop linux comparativ cu un Windows. Daca vrei anumite jocuri sau sa folosesti orice alte aplicatii care nu exista pe Linux, atunci e o alta mancare de peste.

PSYCHO
20th June 2007, 08:41
Am instalate si Windows si Linux, pe partitii diferite bineinteles! Strict ptr internet, cum e intrebarea din pool, clar Linux-ul e mai bun! La fel si din punctul de vedere al stabilitatzii si al consumului de resurse! Plus k editiile recente de Linux au integrat KDE-ul ptr a avea o interfatza grafica accesibila! Cu toate astea, prefer Windows XP-ul ptr ca unele programe de care am nevoie nu pot fi emulate in Linux si nu au un echivalent satisfacator ptr mine! La Linux e ceva mai complicata instalarea de programe, amatorii de "next, next, finish" au serioase probleme! :) Insa dupa ce inveti comenzile in command line, nu mai e asa greu!

GoPens
20th June 2007, 13:04
imi explica cineva de ce "strict pt. internet linux e mai bun"? sau windows, sau solaris? care-i criteriul?


Plus k editiile recente de Linux au integrat KDE-ul ptr a avea o interfatza grafica accesibila!

KDE ai, cel putin la SuSE, de minim 5 ani.

PSYCHO
20th June 2007, 23:03
imi explica cineva de ce "strict pt. internet linux e mai bun"? sau windows, sau solaris? care-i criteriul?

Raportat la virusi ma refeream ... Chiar te rog sa-mi dai mai multe detalii despre virusii care afecteaza Linux-ul! Serios ...


KDE ai, cel putin la SuSE, de minim 5 ani.

Un raspuns rautacios ar fi: "Normal, ca doar nu a ajuns la versiunea 3.5 peste noapte!" :cry: ... Asta ca o gluma ...

GoPens
21st June 2007, 12:34
singurul motiv pentru care nu prea-s virusi de linux (spre deosebire de rootkituri) e faptul ca asa putini il folosesc privat (comparat la scara celor care folosesc win). cu alte cuvinte, nu se prea merita sa scrii virusi de linux. asta nu inseamna ca nu se poate.

daca toata prostimea care n-are chef sa investeasca nici 15 minute in a invata cum functioneaza un sistem de operare ca nu-i intereseaza, ar avea un suse sau redhat acasa, ore citi ar rula tot ce se poate ca root?

fa un test si agatza un linux sau solaris instalat out of the box fara patchuri de securitate etc. direct la net si cronometreaza cit dureaza pana-i rooted.
io am incercat amu ceva vreme cu un solaris 8 si a durat cam 20 de minute.
pe de alta parte, daca-ti designui reteaua d-acasa cum trebuie scapi de 90% din probleme.
iei frumos un router dedicat care-l legi intre modem si computerul tau fara reverse NAT si likewise si te descurci cu un simplu antivirus si putin common sense. chiar poti sa-ti permiti sa aduci patchuri cu intirzieri serioase.
io in felul asta am ramas safe cu win2000/XP/vista, linux si solaris. ultimul virus l-am avut in 1995 si ala venea de pe discheta unui coleg.


Un raspuns rautacios ar fi: "Normal, ca doar nu a ajuns la versiunea 3.5 peste noapte!" ... Asta ca o gluma ...

vezi ca primele versiuni de KDE nu faceau neaparat parte din distributii. trebuia sa-l downloadui si sa-l compilezi cu manutza.

Mitza_003
22nd March 2009, 09:06
Linux is the way...

dumy84
17th November 2009, 20:03
In ultimii ani distributia Ubuntu a evoluat extrem de mult si pot spune ca, in momentul de fata, reprezinta la orice ora o alternativa viabila la Windows.

Q-Djyni
19th November 2009, 01:55
Prefer Mac :D

Ted
19th November 2009, 02:23
le prefer pe amandoua : Win pt gaming,Linux pt programare ;)

Marius
19th November 2009, 12:24
Prefer Mac :D

nu stiu de ce, dar eram sigur ca asta o sa postezi iar daca arabii vor inventa un sistem de operare nou o sa-l preferi pe ala.

Q-Djyni
19th November 2009, 19:35
Marius,eu prefer suedezii,nu arabii :D

valitudor
22nd December 2009, 19:22
Eu suedezele, dar merg si romancele. Unde exista dragoste, sexul e mai putin important.

LoLoLo
6th August 2010, 14:00
windows 7 :D

RaduMihai95
6th August 2010, 14:01
Linux :P

Lordul
6th August 2010, 14:07
Windows......deocamdata am Vista Home Premium...

in viitor voi trece la 7

zebe
6th August 2010, 14:32
Windows XP pe interfata de 98. :D

Ted
25th August 2010, 13:41
http://laughingsquid.com/wp-content/uploads/sudo-sandwich.png

Muad Dib
26th September 2010, 16:14
Xkcd ftw :D