PDA

View Full Version : Un nou club de baschet



aedit42
3rd June 2007, 08:26
Buna tuturor iubitorilor de baschet!

Cu foarte mare placere va scriu din tg-mures,ca s-a infiintat noul club de baschet feminin BC SYRIUS tg-mures.
In momentul actual,in cadrul acestui club,joaca copii,fete de la mini si baby baschet deasemeni si fete din divizia B.
Sub indrumarea dl-ui antrenor Szabo Tiberiu.
Copii deja au inceput cu dreptul in acest club,pentru ca au cistigat citeva turnee,care s-au organizat la sf.gheorghe si tg-mures.
Speram sa obtinem rezultate cit mai multe,si cit mai bune pentru ca avem copii talentati,care merg la antrenamente,si le place acest joc.
Cu toate ca este greu,din punct de vedere financiar,si orice ajutor este binevenit,acest lucru nu impiedica dorinta copiilor de a juca,de a cistiga.
Speram din tot sufletul sa ducem cit mai sus,baschetul feminin,si intr-o buna zi,sa primi le fel de multa atentie ca si in celelalte ramur sportive.
Va asteptam cu drag la meciurile noastre.
Daca vreti sa va inscrieti copii la acest sport,in cadrul acestui club,sau pentru mai multe informatii ne puteti contacta la numarul de tel:
0745949132
Succes tuturor!

valb
9th July 2007, 09:34
v-am asteptat la minibaschet, insa nu ati venit... pacat! ar fi fost o sansa superba pentru a va demonstra valoarea si pentru ca fetele sa vada cum este la cerbul. sper sa ne mai intalnim insa. eu, unul, as vrea sa vin sa joc cu aceasta echipa. http://baschetstar.blogspot.com/ am sa sun si o sa vedem, cine stie, poate ne vom intalni :D