PDA

View Full Version : Pacific Life Open 2006



K1M
8th February 2006, 09:33
Pacific Life Open-un masters ATP si un turneu de categoria I al WTA care se va desfasura in perioada 6-19 martie 2006 are o lista importanta de jucatori atat la masculin cat si la feminin.Nu vor lipsi nici detinatorii titlurilor din 2005- R.Federer si K.Clijsters- nici R.Nadal,M.Safin,M.Hingis si multe alte nume mari din tenisul mondial.E un thread in care sunteti invitati sa va spuneti parerea referitoare la acest turneu aflat la cea de-a 13 editie si cu premii in valoare de 2.100.000$ la feminin si de 3.169.600$ la masculin.

Ady
8th February 2006, 09:37
e cam devreme pentru thread-ul asta , intre timp mai este cupa davis si mai sunt si alte turnee ...

K1M
8th February 2006, 10:02
Ady...e primul turneu de categoria I care urmeaza la feminin si primul masters la masculin... ca e devreme nu cred ca este relevant.Anyway...thread-ul este deschis.Cunoastem ca mai sunt Cupa Davis si alte turnee dar pentru astea nu cred ca trebuie deschise thread-uri separate...poate doar pentru Cupa Davis la general.Mi-am exprimat opinia asta si intr-un alt thread...cel cu Atp 2006...:)

K1M
23rd February 2006, 08:28
Detinatoarea titlului din 2005,jucatoarea belgiana,Kim Clijsters s-a retras de pe lista de participare din acest an.Ea a considerat ca este mult mai importanta recuperarea dupa accidentarea de la Australian Open si dupa participarea la turneul de la Antwerp si,de comun acord cu echipa medicala,a luat decizia de a nu participa anul acesta la turneul de la Indian Wells:"I also cancelled my participation of the Indian Wells tournament even though I had to defend a title and a lot of points there. My body has priority. After all that rest and care, I hope to be able to train seriously for a week and then play the Miami tournament. After that, I'll be having some time to rest again and maybe participate at the Fed Cup; I'll decide about that after Miami."

Apolini
23rd February 2006, 08:33
Ieri am reusit sa iau si eu jocul ala Tennis Master Series 2003. Vad ca primul turneu e Pacific Live Open :D. Am jucat cu numele Andree Agassi,... si am pierdut cu 6-0, 6-1 :D.

Cneazul
23rd May 2006, 15:48
si io ma jocul ala :D da is prea slabi pt mine . am jucat pe expert si am castigat toate turneele