PDA

View Full Version : Campionatul mondial de baschet japonia 2006



marinike
7th February 2006, 22:45
am vrut de ceva timp sa deschid acest thread insa am oscilat intre a-l crea si a-l face uitat pana la vara, sau a mai astepta cateva luni, cand se va fi terminat NBA si vom intra in febra campionatului.
ceea ce m-a determinat totusi sa fac acest pas este dorinta centralizarii undeva a tuturor informatiilor care apar despre echipele nationale ce participa, declaratiile jucatorilor cu privire la eveniment, refuzurile unor de a participa si dorinta arzatoare a altora de a lupta pentru tarile lor, si asa mai departe.
este foarte posibil sa fac ceea ce face madskillz pe threadul sau, insa asta nu ma va descuraja, stiind ca la inceperea campionatului vom putea avea o imagine clara asupra sa. totusi am rugamintea ca cine gaseste, in periplul sau pe internet, vreo informatie ce s-ar incadra in tema, sa o posteze.


iata pentru inceput grupele campionatului:

Group A (Sendai): Argentina, Venezuela, France, Serbia & Montenegro,Lebanon, Nigeria
Group B (Hiroshima): Spain, Panama, Germany, Japan, New Zealand, Angola
Group C (Hamamatsu): Lithuania, Brazil, Greece, Turkey, Australia, Qatar
Group D (Sapporo): USA, Puerto Rico, Slovenia, Italy, P.R. of China, Senegal

marinike
7th February 2006, 22:51
rog un moderator sa stearga unul din threadurile cu campionatul mondial de baschet (preferabil acesta). multumesc!