PDA

View Full Version : Gloria Buzau satelitul Stelei?



Ferdininho
2nd June 2007, 16:35
Aurel Brebeanu si Gigi Becali au batut deja palma, dar tranzactia va deveni operativa din momentul in care Gloria Buzau va promova in Liga I.

Zilele trecute a avut loc o intalnire intre patronul Stelei, cel al Gloriei Buzau si antrenorul Viorel Ion, in urma careia s-au stabilit detaliile intregii afaceri. Pentru ca ar fi contar regulamentului, numele lui Gigi Becali nu va aparea in niciun document oficial.

Finantatorul gruparii din Bulevardul Ghencea, Gigi Becali, i-a promis lui Viorel Ion si intarirea lotului pentru a putea face fata in prima liga.

"In discutie sunt jucatorii care nu vor mai intra in vederile lui Cosmin Olaroiu, dar si fotbalisti imprumutati sezonul trecut la alte echipe. Din ce am discutat cu Gigi Becali, daca vom promova, avem promisiunea ca vom putea conta pe Bostina, Gigel Coman, Stelian Stancu si Simion", a declarat antrenorul-jucator al echipei Gloria, Viorel Ion.

Cu doua etape inainte de finalul campionatului, Gloria Buzau ocupa locul 2 in clasamentul seriei I din Liga a II-a, cu 56 de puncte, cu doua mai putin decat liderul Delta Tulcea.

Mediafax

Delta Tulcea nu a depus la timp actele pt. licentiere si nu are drept de promovare, dar Buzaul este drept sa promoveze?

Rossi
2nd June 2007, 16:41
Logic , da .
JiJi Becali a cumparat Gloria Buzau dintrun singur motiv : sa fie sigur pe 6 puncte . In schimb cand Gloria Buzau o sa joace cu contracandidatele la titlu ale stelei , o sa faca anti-joc incercand sa le incurce pe acestea . E clar ca JiJi Becali isi extinde cooperativa .

joshua_1
2nd June 2007, 16:45
Gloria Buzau, sclavii stelei mai bine zis....

Forza-Dinamo
2nd June 2007, 20:59
Intr-adevar probabil vom juca mai mult pentru Steaua ceea ce nu-mi place. Insa nu poate nimeni sa spuna ca nu meritam sa promovam, pentru ca am reusit aceasta performanta doar pe teren, cu bani foarte putini si impotriva masinatiunilor machiavelice ale celor de la Petrolul!

MagicTouch
3rd June 2007, 01:58
Intr-adevar probabil vom juca mai mult pentru Steaua ceea ce nu-mi place. Insa nu poate nimeni sa spuna ca nu meritam sa promovam, pentru ca am reusit aceasta performanta doar pe teren, cu bani foarte putini si impotriva masinatiunilor machiavelice ale celor de la Petrolul!

Acum veti avea partea de masinatiunile machiavelice a lui Becali :happy :happy incat veti ajunge la parerea ca, cu un "prieten" ca Becali cine naiba mai are nevoie de dusmani :happy

Forza-Dinamo
3rd June 2007, 10:49
Da, ma tem ca ai dreptate.

07Ex
8th June 2007, 17:19
Pacat ca Gloria a ajuns sa joace pentru Steaua. Eu cred ca nici unul din suporterii Gloriei nu-si doreste acest lucru.

caine19
9th June 2007, 14:01
O sa fii surprins cati suporteri de-ai stelei sunt in orasul ala ;)

Cappone
9th June 2007, 14:02
probabil ca da,steaua ar fi primul club care are satelit neoficial in div A!!!

Andreiy
9th June 2007, 14:09
un sondaj ar fi f. important.
este, este...pacat..

bobycox
9th June 2007, 16:20
probabil ca da,steaua ar fi primul club care are satelit neoficial in div A!!!

Uite ca nici Dinamo nu sta cu mainile in san si la trimis pe Gigi Netoiu sa preia pe Dacia Mioveni . Asa ca la anul o sa avem un campionat de genul Steaua & Dinamo impreuna cu satelitii lor . Fac pariu ca iar o sa ne minta excrocul ala de Mitica , ca nu a fost nimic suspect la meciurile ce vor urma intre : Dinamo - Dacia sau Steaua-Buzau .:rosu:

PS. Pt prostii din provincie care baga bani cu nemiluita, gen Pascani de la CFR Cluj , Iancu de la Timisoara sau Porumboiu de la Vaslui , am un singur sfat :Faceti-va fratilor campionat propriu sau 3-4 sateliti in Liga lui Mitica, ca altfel nu aveti nici o sansa la " Cireasa de pe tort ":lol:

Cappone
11th June 2007, 20:13
Uite ca nici Dinamo nu sta cu mainile in san si la trimis pe Gigi Netoiu sa preia pe Dacia Mioveni . Asa ca la anul o sa avem un campionat de genul Steaua & Dinamo impreuna cu satelitii lor . Fac pariu ca iar o sa ne minta excrocul ala de Mitica , ca nu a fost nimic suspect la meciurile ce vor urma intre : Dinamo - Dacia sau Steaua-Buzau .:rosu:

PS. Pt prostii din provincie care baga bani cu nemiluita, gen Pascani de la CFR Cluj , Iancu de la Timisoara sau Porumboiu de la Vaslui , am un singur sfat :Faceti-va fratilor campionat propriu sau 3-4 sateliti in Liga lui Mitica, ca altfel nu aveti nici o sansa la " Cireasa de pe tort ":lol:


da era normal ca si dinamo sa isi faca satelit,doar nu se lasa mai prejos la steaua:(