PDA

View Full Version : Atp 2006



stefanm14
7th February 2006, 20:33
Deschid acest thread pt a discuta de celelalte turnee in afara celor de Grand Slam, care au thread separat. Fac asta pt ca am observat ca nu prea se discuta pe marginea unor turnee importante.

In perioada 30.01 - 05.02 au fost nu mai putin de 3 turnee in desfasurare.

Zagreb
http://www.atptennis.com/en/tournaments/eventhistory/draws.asp?TournamentID=2276&TournamentYear=2006

Delray Beach
http://www.atptennis.com/en/tournaments/eventhistory/draws.asp?TournamentID=499&TournamentYear=2006

Vina del Mar
http://www.atptennis.com/en/tournaments/eventhistory/draws.asp?TournamentID=505&TournamentYear=2006


Pe 13 vor incepe alte 3 turnee la : Marsilla, San Jose, Rotterdam.

Ady
7th February 2006, 21:14
de obicei se face thread pentru orice turneu , dar derlay beach nu e cine stie ce ... in plus daca lasi thread-ul asta nu se poate pune poll pentru fiecare turneu ...

stefanm14
7th February 2006, 22:04
Eh, daca ma uit pe ultimile 2 pagini sunt threaduri decat pt AO, 2 Mastersuri, Cupa Davis si Kremlin Cup. Si sunt totusi cateva luni in care au mai fost si alte turnee. Poll-urile oricum mi se par irelevante. Cea mai buna solutie e thread separat pt turneele importante (ramane de stabilit care sunt astea), si aici pt celelalte turnee. Ca doar merita macar amintit, daca nu si discutat, despre un turneu ca cele de la Zagreb sau Derlay Beach.

Cneazul
7th February 2006, 22:25
te rog frumos sa ma ierti stefanm14 , dar exista therad-uri cu subiect asemanator . acum ce ai dori ? sa facem un thread pentru fiecare turneu ? de exemplu exista thread-ul news . acolo sunt ultimele rezultate si noutati din lumea tenisului

stefanm14
7th February 2006, 22:40
Da, un thread pt fiecare turneu nu mi se pare deplasat. Pana atunci merge si threadul asta. Noutatile si rezultatele trebuie sa aiba sectiuni diferite.

Ady
7th February 2006, 23:30
pana acum , pentru turneele mai mari se facea thread , si cele mai mici erau discutate pe thread-ul de news si live si nu era nici o problema .

K1M
8th February 2006, 09:08
Am si eu o propunere...sa deschidem thread-uri separate pentru Australian Open,Roland Garros,Wimbledon, US Open si turneele de categoria I iar celelalate sa fie discutate pe thread-urile deja existente.:)

stefanm14
8th February 2006, 10:03
Ady, faci cum vrei, daca vrei sterge threadul asta si ramane cum era inainte. Dar totusi live e una, news e alta si nu cred ca acolo si-ar avea locul discutiile despre turnee.

@k1m, pai asta am zis si eu. Celelalte sa fie discutate aici.

K1M
8th February 2006, 10:06
... Cea mai buna solutie e thread separat pt turneele importante (ramane de stabilit care sunt astea), si aici pt celelalte turnee...

Eu am propus care sa fie turneele pentru care sa se deschida thread-uri separat;)

Cneazul
8th February 2006, 11:11
pai , domnu stefan ? ai zis ca la sectiunea live sau news nu isi au loc discutiile despre turnee . dar , te intreb eu pe tine , despre ce se poate discuta acolo daca nu tenis ?

stefanm14
8th February 2006, 11:24
La sectiunea Live afli raspunsul traducand cuvantul din engleza in romana. Si la sectiunea News la fel. Adica, sa-ti spun, ca poate n-ai dictionar : la sectiunea Live se comenteaza in timpul meciurilor de catre cei ce urmaresc meciul si sunt si pe forum : adica mai in amanunt, comentarii ale unor puncte spectaculoase etc. La sectiunea news stiri din tenis : spre exemplu : jucatorul x nu va participa la turneul y dintr-o cauza z ...si tot asa. Cel putin asa vad eu lucrurile.

Cneazul
9th February 2006, 20:16
ma rog !