PDA

View Full Version : Minut de reculegere



Marius DG
7th February 2006, 14:48
NU stiu cum vedeti voi (cei care tin cu Poli)situatia dar eu desi sint departe peste ocean. Dar sufleteste sint f aproape.am citit urmatoarea stire aici :http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=8493

si asta ma facut sa ma gindesc ca si eu ca suporter al Lui Poli desi nu cunosc pe Bobo ( fie-i tarina usoara lui si la ceilalti)datorez un minut de recunoastere.Va iinvit pe toti cei acre au singe alb-violet sa scrieti "un minut de tacere "astfel ca cei care sint apropiati si care lau cunoscut sa vada cit de uniti sintem noi in timpul vieti dar si dupa ea!

:ok:
Acolo sus probabil ca el poarta un fular alb violet!!![/FONT]

Fie-tzi Tzaraina Usoara [/COLOR]

Sergio
7th February 2006, 15:44
Dumnezeu sa-l odihneasca... Am avut ocazia de a sta de vorba de cateva ori cu el si era un baiat foarte de treaba si plin de viata. Mare pacat. :(

inmormantarea va avea loc joi la ora 13 in cimitirul din cartierul Mehala. RIP Bobo...

miril
7th February 2006, 16:09
Dumnezeu sa-l odihneasca!

Emilio
7th February 2006, 17:15
cititi pe site-ul forzarapid.ro mesajul de solidaritate al suporterilor rapidisti.

suporteri ai lui Poli, suntem alaturi de voi!

alejandro
7th February 2006, 17:22
Fie-i tarana usoara...

Marius DG
7th February 2006, 17:53
cititi pe site-ul forzarapid.ro mesajul de solidaritate al suporterilor rapidisti.

suporteri ai lui Poli, suntem alaturi de voi!


Multzumim Rapidului,dar poza cu singele varsat nu e potrivita ...toata lumea vrea sa isi aduca aminte de el in alte circumstantze.Sint convins ca nu a fost intentionat de a rani pe nimeni ...

Emilio
7th February 2006, 18:31
Marius DG: ai dreptate. Nu stiu de unde au luat poza respectiva. Ideea a fost ca s-a primit un mesaj de la Timisoara care a fost publicat alaturi de condoleantele noastre. S-ar putea ca poza sa fi venit si ea tot de la Timisoara. Rapidistii au fost si vor fi solidari cu suporterii lui Poli, ca dealtfel si cu suporterii altor echipe aflati in situatii delicate sau chiar tragice (vezi cazul suporterilor dinamovisti retinuti in Bulgaria).

grande
7th February 2006, 18:39
Dumnezeu sa-l odihneasca si condoleante familiei indoliate !

gicu
7th February 2006, 18:42
Dumnezeu sa-l odihneasca!

realmadrid.com
7th February 2006, 18:47
Dumnezeu sa-l odihneasca ! :(

cip_81
7th February 2006, 18:49
Condoleante familiei indoliate si Dumnezeu sa-l odihneasca !

Marius DG
7th February 2006, 19:23
Marius DG: ai dreptate. Nu stiu de unde au luat poza respectiva. Ideea a fost ca s-a primit un mesaj de la Timisoara care a fost publicat alaturi de condoleantele noastre. S-ar putea ca poza sa fi venit si ea tot de la Timisoara. Rapidistii au fost si vor fi solidari cu suporterii lui Poli, ca dealtfel si cu suporterii altor echipe aflati in situatii delicate sau chiar tragice (vezi cazul suporterilor dinamovisti retinuti in Bulgaria).
SINT FERM CONVINS CA NU A FOST CU INTENTIE REA.E si normal ca sa fie asa ptr ca orice fan civilizat indiferent de culorile la care adera si cit de mult nu sufera alte cluburi cind vine vorba de de asa ceva nu mai exista tabara rivala ..etc.

Sergio
7th February 2006, 19:35
ar fi si culmea sa nu fim uniti. inainte de toate suntem oameni. si noi am demonstrat pt eliberarea fanilor dinamovisti din Bulgaria. Asemenea actiuni sunt normale chiar daca multi le vad ca pe ceva iesit din comun.

Emilio
8th February 2006, 02:48
SINT FERM CONVINS CA NU A FOST CU INTENTIE REA.E si normal ca sa fie asa ptr ca orice fan civilizat indiferent de culorile la care adera si cit de mult nu sufera alte cluburi cind vine vorba de de asa ceva nu mai exista tabara rivala ..etc.

Am schimbat poza cu cea pusa de Sergio aici.

alex36
8th February 2006, 06:21
Din tot sufletul sincere condoleante familiei si suporterilor....

Ayrton
8th February 2006, 10:18
Condoleantele tuturor dinamovistilor si un articol de pe site-ul suporterilor dinamo-online:

http://www.dinamo-online.net/stiri/uploads/poli02.jpg

"Vara trecuta am fost la meciul amical Romania - Brazilia,invitat fiind de un baiat din peluza timisoreana,cu care vorbisem ceva timp la telefon si pe care l-am cunoscut prin intermediul unui forum. M-am simtit foarte bine acolo,oamenii s-au purtat excelent cu mine,desi toti stiau ca sunt un dinamovist pur sange.

Am gasit acolo un oras curat,oameni buni la suflet si o atmosfera frumoasa in tribune. Asadar,am ramas cu o impresie buna despre peluza lui Poli,pe care o consider cea mai valoroasa din provincie. Din pacate,peluza a pierdut un membru marcant ieri dimineata. Bogdan Gradina (sau Bobo,asa cum il alintau prietenii lui) a decedat intr-un teribil accident rutier,care a avut loc la iesirea din Timisoara. Un automobil cu numar de Spania (probabil vreun capsunar de-al nostru venit cu fite pe plaiurile mioritice) a intrat pe contrasens si a izbit puternic Dacia in care se aflau ultrasul timisorean (DOAR 21 DE ANI...),un baiat si o fata. Complet nevinovati,cei trei si-au pierdut viata din cauza unui nemernic inconstient.
Bobo avea 21 de ani,colegii lui spun ca era plin de viata,iar pasiunea sa pentru culorile alb-violete nu putea fi exprimata in cuvinte. Era student in anul III la calculatoare,un baiat care avea tot viitorul in fata...a plecat mult prea repede dintre noi...e nedrept,e mult prea nedrept...DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE!

Dinamo Online transmite sincere condoleante atat familiei indoliate,cat si fanilor timisoreni,care traverseaza un moment foarte,foarte greu...

P.S. La inceputul articolului il aveti in poza pe Bobo,care se afla in fata Peluzei Sud la meciul cu Steaua...

Postat de: bozo"

Marius DG
8th February 2006, 19:59
Am schimbat poza cu cea pusa de Sergio aici.
Valoarea din banca se poate schimba ,insa NU si cea sufleteasca.Multumim ptr promtitudinea de care a(ti) dat dovada. atunci cind un fan sufera, toti fani sufera ...cind vine vorba de un fan care nu mai este printre noi cu toti am pierdut un frate .
Multumim la toti cei care au intrat aici si neau impartit durerea.

be@
8th February 2006, 20:17
Condoleante si din partea mea. Dumnezeu sa-l odihneasca .

saphicus
8th February 2006, 20:44
Mare pierdere pentru familie, pentru cei care l-au cunoscut, dar si pentru noi care nu l-am cunoscut, fanii altor echipe!! Este extrem de dureros!! Dumnezeu l-a chemat la el in Ceruri, in Imparatia Sa la o varsta frageda, cand abia intra in aceasta lume vremelnic traitoare si atat de controversata. Sunt convins ca locul lui va fi un Loc Luminat acolo unde se odihnesc mosii si stramosii lui si ai nostri, a tutoror!!!

Fie-i Tarana Usoara si Odihna Vesnica in Pace !!!!

Kidu
9th February 2006, 00:06
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !

Angelina Jolie
9th February 2006, 01:41
Sa ii fie tarana usoara.
Si capsunarul care l-a omorat sa putrezeasca in inchisoare.

Utilizator
9th February 2006, 10:42
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...dar pacat ca nu exista o dreptate suprema ca oamenii tineri si curati sa nu mai fie secerati brutal de catre cei rai si nepasatori.

Aici inca un omagiu al suporterilor dinamovisti pentru Bogdan. http://www.dinamomania.net/articole/fullnews.php?id=32

CoolRain
9th February 2006, 10:51
Trist... intr-adevar trist... Am mai spus-o odata: viata nu-i corecta dar e mai corecta decat moartea :(. Dumnezeu sa-l odihneasca.

aliss
9th February 2006, 10:59
Condoleante si din partea mea!

Ni se poate intampla oricaruia dintre noi sa fim loviti...nu mai spun ca se poate chiar pe trecerea de pietoni, cand traversezi regulamentar.
Aveti grija de voi, viata e tare scurta si imprevizibila.

Sergio
9th February 2006, 12:33
in seara aceasta la ora 20 nocturna de pe DP va fi aprinsa 15 min in amintirea lui Bobo. Cei care doresc sa fie prezenti sunt asteptati la stadion. Macar atat sa facem pt a-i cinsti memoria ca mai multe nu se mai pot face din pacate.

spinU
9th February 2006, 22:31
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !

walt.mann
10th February 2006, 09:03
Sincere condoleante! Dumnezeu sa-l odihneasca!

dasal
10th February 2006, 09:26
Sincere condoleante familiei ,colegilor si prietenilor lui Bobo.Fe ca amintirea lui sa ramana cit mai mult in mijlocul galeriei unde EL se simtea cel mai bine.
Dumnezeu SA-L aiba in grija Lui.

Marius DG
10th February 2006, 14:14
in seara aceasta la ora 20 nocturna de pe DP va fi aprinsa 15 min in amintirea lui Bobo. Cei care doresc sa fie prezenti sunt asteptati la stadion. Macar atat sa facem pt a-i cinsti memoria ca mai multe nu se mai pot face din pacate.

Frumoasa intiativa ,Sergio poate ca si la primul meci a lui Poli sar putea face ceva daca nu de jucatori macar in tribune ...:ok:

Sergio
10th February 2006, 14:31
a fost emotionant... s-a cantat, s-au aprins torte, s-au rememorat cateva momente alaturi de Bobo.
a fost si Craciunescu din partea clubului... La primul meci probabil ca va fi un banner dedicat lui sau cateva cuvinte din partea galeriei.
RIP

Only the good die young - Iron Maiden

Ayrton
10th February 2006, 18:15
Suporterii dinamovisti au trimis si o coroana de flori pt cel ce a fost Bobo.

"Razboiul din peluze a fost uitat cel putin pentru o zi, pentru ca suporterii echipei Dinamo Bucuresti, dusmanii de moarte ai Politehnicii Timisoara, au trimis o coroana si au adresat condoleante familiei si ultrasilor timisoreni.

EVZ"

Marius DG
10th February 2006, 19:24
Suporterii dinamovisti au trimis si o coroana de flori pt cel ce a fost Bobo.

"Razboiul din peluze a fost uitat cel putin pentru o zi, pentru ca suporterii echipei Dinamo Bucuresti, dusmanii de moarte ai Politehnicii Timisoara, au trimis o coroana si au adresat condoleante familiei si ultrasilor timisoreni.

EVZ"


Multumesc din suflet ptr toata compatimirea de care fani dinamovisti au dat dovada.

:)

Sergio
11th February 2006, 00:10
intr-adevar, si cei dinamovisti si cei rapidisti au trimis curoane... Frumos gest. Chiar nu ma asteptam.

Lup_Galben
11th February 2006, 00:17
sincere condoleante.......poate k D-zeu are un plan mai mare pentru el si sper K D-zeu sa ii poata indeplini visul chiar daca nu o sa se poata bucura de el fiind printre noi.....