PDA

View Full Version : Pariul lui Porumboiu



razwan_vs
7th February 2006, 14:40
Joi seara, în cadrul emisiunii Fanatik, patronul lui FC Vaslui, Adrian Porumboiu, s-a arătat dispus “să pună pe masă” peste 100.000 de dolari ca să-i convingă pe cei sceptici că echipa sa nu va retrograda.
“Sunt prea sigur pe echipa mea. Avem un lot foarte echilibrat şi un antrenor de mare valoare, aşa că nu-mi fac probleme, chiar dacă avem numai şase puncte. Vom evita retrogradarea şi sunt dispus să pun pariu cu oricine că nu vom juca la matineu. 100.000 de dolari la început şi suma poate creşte”, a spus Adrian Porumboiu. Fostul arbitru internaţional a afirmat că la meciul cu Steaua, elevii lui Mircea Rednic aveau la victorie cea mai mare primă din istoria Diviziei A. “Mi-e ruşine să spun cât au avut pe masă. Vor lua pentru egalul din Ghencea câte 3.000 de dolari, dar numai în cazul în care nu vor retrograda. Avem un Regulament de Ordine Interioară care trebuie respectat”, a declarat Porumboiu. Chiar dacă în tur a sărit tot timpul la gâtul arbitrilor, principalul finanţator al moldovenilor a spus că nu va recuza nici un cavaler al fluierului în partea a doua a campionatului. “Nu doresc de la arbitri decât să ne conducă meciurile aşa cum o făceam eu. Atât acasă, cât şi în deplasare. Niciodată nu voi face presiuni asupra unui arbitru. Aş fi nebun! Pe Cristi Balaj am fost supărat, dar nu-i port pică. A greşit în câteva meciuri cu noi, şi nu pot uita acest lucru. Aşteptam mai mult de la el pentru că este arbitru FIFA”, a spus fostul arbitru internaţional.
Adrian Porumboiu s-a arătat indignat când a auzit că mulţi dintre oamenii de fotbal au spus că Vasluiul va face şi aranjamente pentru a se salva. “Niciodată nu voi face astfel de lucruri. Dacă Vasluiul se va salva, atunci o va face cu propriile forţe”, a încheiat Porumboiu.




cine se pune cu porumboiu ? /hello va baga-ti la pariu asta :happy :happy
pute-ti sa castigati 100000$ cat o sa faceti in toata viata voastra la pariuri /hello

relansat
7th February 2006, 14:57
10.000.000 euro ca va retrograda Vasluiul ... nu am cash , dar fac rost de ei

razwan_vs
7th February 2006, 15:03
:o: relansat amandoi suntem din vaslui...........si stim ca vasluiu nu va retrograda :happy :happy(vorba vine) ........lasa ca o sa isi revina ei....100$ ca nu retragradeaza :evil:

DR. LITTO
7th February 2006, 15:28
O fi el Vasluiul pe ultimul loc dar nu cred ca o sa retrogradeze(sau cel putin asa sper-ca doar si eu sunt suporter al Vasluiului)
M-as baga la un pariu ca nu retrogradeaza Vasluiul
Dar la banii care-i am acu.........
HAI VASLUIUL

relansat
7th February 2006, 16:05
Razvane daca as fi pariat la sentiment de mult eram falit

nino
7th February 2006, 16:31
LA cate puncte are cred ca joaca 2 campionate si tot nu face puncte sa ramana in Divizia A!

stefanello
7th February 2006, 19:10
cota 1/1? hmmm avand in vedere k Porumboiu este un om ff bogat si este un fost arbitru nu prea ma incanta...
12. Pandurii 15 3 4 8 11 - 20 13
13. Jiul 15 2 6 7 10 - 20 12
14. Bacau 15 3 3 9 10 - 22 12
------------------------------
15. Otelul 15 1 6 8 9 - 25 9
16. Vaslui 15 0 6 9 7 - 21 6

Otelull au 3mil$ de chelutuiala..probabil k scapa...la Bacau numai e Seche, iar Jiul si Pandurii...vrz.
Personal consider k e mai simplu sa pariezi pe Vaslui cateva meciuri...ai cota mare..si tre sa bata si ei.

relansat
8th February 2006, 06:38
Pariezi pana castiga , de fiecare data cand pierzi dublezi suma ... daca te tine buget ;)

Va asigur yo ca tre` sa ai ceva buget sa te tina sa pariezi pe echipa mea de bastina ... :ok:

relansat
9th February 2006, 14:31
La poll-ul facut am votat 1.05 , adik Vasluiu` va retrograda ... pt simplu` motiv ca nu vad cum s`ar putea salva ... poate poate printr-un

retur execrabil al celor din Targu` Jiu ... dar e greu ... daca as fi un magnat , as pune 1.000.000 de euro ... ca sa am de sarbatorit in cazu`

in care se salveaza :D (desi milionu` s`a dus)

ady51a
9th February 2006, 14:39
Pai da dar 1.05 cu 30? la cota asta merita sa pariezi ca scapa. In mod normal o cota de 1.05 cu 2 optiuni arata asa
1.05 cu 6.5.sau maxim 7 vezi meciul de cupa davis Sua - Romania
daca imi dati cota 30 eu pariez ca scapa :D

relansat
9th February 2006, 14:46
Depinde de agentie la care pariezi ady :D ... la agentia la care pariez yo ieri a avut 28 parca Parma :)

Est foarte adevarat ca era implicat si "X" acolo ... deci 3 optiuni :great:

razwan_vs
9th February 2006, 14:58
oricum vasluiu scapa tineti minte ce va spun eu :D..........

levi
10th February 2006, 15:43
la 1.05 sa retrogradeze cota pentru a nu retrograda trebuie sa fie max 20...altfel casa de pariuri nu castiga nimika
Va si zic cum se calculeaza(poate corectati in pool):
Sa zicem 1=retrogradeaza si 2= nu retrogradeaza
Cotele trebuie puse in asa fel incat ((1/cota_pentru_1)+(1/cota_pentru_2))>1. Daca nu e mai mare ca unu inseamna ca se pot pune bani pe eveniment si indeferent de rezultat pariorul castiga (asta daca stie cati bani sa puna pe fiecare)

starsteel
12th February 2006, 15:13
Din pacate Porumboiu la lucrat urat pe Craciunescu, acuze ciudate, meci de meci furat?! Odata cu Craciunescu l-am pierdut si pe Porumboiu, ultimii oameni in care mai puteam avea incredere. Daca scopul a fost sa traga arbitrajul de partea lui si probabil asta a fost, Porumboiu este jalnic.

relansat
12th February 2006, 15:33
Au fo` cateva faze facute la aresa Vasluiului , da` nu cred nici intr`un milion de ani ca a fo` un complot impotriva orasului meu natal

Dudubetwin
12th February 2006, 16:08
si mie daca`mi dati o cota de 30. ... si eu pariez 100.000 ca scapa de retrogradare !!!

relansat
13th March 2006, 07:13
Prima etapa a adus Vasluiului un punct in meciul cu Rapid, sa fie asta un comeback spectaculos a echipei care nu are nicio victorie la activ ?

Dudubetwin
13th March 2006, 14:06
etapa viitoare o sa aiba prima victorie !! :ok:

relansat
13th March 2006, 14:12
E imbucurator faptul ca a marcat, restul vedem etapa viitoare :ok:

Dudubetwin
13th March 2006, 14:16
ii bate ma pe gloria !! adica nu stiu .. in tur a fost 1-1 .. asa ca este posibil sa fie un egal .. se stie ca nea jean se ocupa cu prostii de`astea

tu ma lasi .. eu te las .. sa speram ca nu va fi asa si ca va bate vasluiu.. chiar daca is ardelean .. vreau sa bata vasluiu sa se salveze

pt ca gloria nu`i amenintzata de asa ceva :ok:

razwan_vs
13th March 2006, 14:31
meci senzational pt vaslui am avut si putin ghinion ..........dar numai conteaza...FORZA VASLUI !!!

PS:Vaslui-Gloaria 2-0 :D....VASLUIU nu retrogradeaza.....

relansat
18th March 2006, 12:05
Etapa a 2`a programeaza meciul FC Vaslui - Gloria Bistrita ... la GB cotele stau cam ashe :

Vaslui - Gloria 1.90 3.20 3.30

Under/Over 1.50 2.20

razwan_vs
18th March 2006, 12:28
1 solist voi fi prezent la meci................:D

relansat
18th March 2006, 12:38
Razvane ai vazut terenul ? Cum se prezinta vremea ? Am auzit ca este frig si sunt ceva sanse de ploaie ... si eu sper intr`o

victorie a alb-verzilor, ar fi un inceput de retur excelent :ok:

Vraciul
18th March 2006, 12:51
vasluiul are o echipa noua si un finantator care baga bani. ar fi pacat sa pice.....

relansat
18th March 2006, 12:59
Cred ca ar merge 1 solist, voi ce zicetzi ... am vb cu un coleg mai devreme si a zis ca e 1 ...

este sansa Vasluiului sa revina si daca va juca la fel de bine ca pe Giulesti nu prea vad cum ar putea sa

piarda cele 3 puncte puse in joc ... Razvane cum e terenul ?

razwan_vs
18th March 2006, 18:30
meci senzational pt vaslui am avut si putin ghinion ..........dar numai conteaza...FORZA VASLUI !!!

PS:Vaslui-Gloaria 2-0 :D....VASLUIU nu retrogradeaza.....



Se pare ca am avut dreptate VAslui-gloria 2-0 ...acuma am venit de la meci.....un meci senzational....cu un penalti ratat de vaslui :no: ...........si o mare ocazie mare scoasa de portarul gloriei ..............

/hello OLE OLE MULTUMIM VASLUIULE !!!! /hello


v-am zis ca ii 1 solist si v-am zis si scorul 2-0 ...:cool:

DR. LITTO
18th March 2006, 18:32
aici e thread-ul vasluienilor??? a luat boul Gloria :D

razwan_vs
18th March 2006, 18:41
mai conteaza cine a luat boul........conteaza ca a batut VASLUIU de 17 etape astept victoria asta...............ma duc sa ma imbat ca a batu vasluiu :)))

Dudubetwin
18th March 2006, 18:53
ole ole multumim vasluiule !! :happy !!

SixeR
19th March 2006, 09:22
Nu pot decat sa felicit echipa FC Vaslui pentru ca au reusit prima victorie in acest sezon(ce ciudat suna:D). Dar, tot cred ca o sa retrogradati!;):lol:

Hopshio
19th March 2006, 14:31
nu retrogreadeaza aia....o vad pe dinamo retrogradand:D:D:Dastai visul meu:D:D....dak ar retrograda dinamo sar inmulti nr de suporteri stelisti:D:D

razwan_vs
19th March 2006, 16:15
pun pariu ca vasluiu nu retrogradeaza ......pe 10 baxuri de bere...doritori cineva.......?

relansat
19th March 2006, 16:22
Eu zic ca inceputul este promitator ... important este sa ne vedem de treaba si sa mai reusim cateva victorii

Avem ceva sanse sa scapam de retrogradare ... ghinionul nostru este ca si Otelul a inceput in forta acumuland in primele 2 etape

acelasi nr de puncte ca si noi ... sa vedem cine cedeaza prima :D

razwan_vs
19th March 2006, 19:08
bacaul :))

bastardooc
19th March 2006, 23:35
arbitrii vor fi cu vasluiul pana la capat pt ca nu mai e "inamicul nr 1"... craciunescu!!!...:P
deci... clar nu "pica"

Dudubetwin
20th March 2006, 00:01
nu din cauza asta nu pica vasluiu !! ei au un joc foarte bun si o sa ii bata pe foarte multi ... :ok:

bluesky
20th March 2006, 16:00
vasluiiu mai are de tras mult ca sa zica ca ii salvata de la retrogradare, chiar daca a inregistrat prima victorie

bastardooc
20th March 2006, 17:01
nu din cauza asta nu pica vasluiu !! ei au un joc foarte bun si o sa ii bata pe foarte multi ... :ok:
:happy :happy :happy
cea mai tare faza care am auzit-o in ultima perioada...
practica un fotbal atat de bun ca sunt pe ultimu loc!!!... bine... poate nu-i intereseaza rezultatele, joaca la spectacol, pt fani!...:P
yo propun sa se transfere in alt campionat... unu mai spectaculos...
propun yo cateva:
uzbekistan, malawi, zimbabwe

razwan_vs
20th March 2006, 17:12
au incepuut sa joace de la acel meci cu steaua si sa iti amintestc bastardooc ca le-a luat 2 pct UEFAfanstaticilor chiar pe terene lor ...putea sa si castige daca aveau mai mult noroc asa ca ...............nu is ei de campionate de alea....

bluesky
20th March 2006, 17:12
nu au sansa dar de acuma sa intors roata la vaslui vrea in cupele europene:drak: dupa ce se salveaza de la retrogradare:D dar cine stie poate va face la vaslui rednic echipa de uefa:evil:

relansat
20th March 2006, 19:25
Nu vom avea niciodata echipa de cupa UEFA, poate de Intertoto ... suntem un orasel prea mic pentru a avea astfel de pretentii :)

bluesky
20th March 2006, 21:29
cine stie poate dupa citeva sezoane in divizia a poate o sa fac rednic macar echipa de intertoto ca ii bun pentru vaslui,numai sa bage bani cu cap porumboiu la vaslui nu sa aduca jucatori plini de ifose care au fost adusi la vaslui numai din cauza trecutului lor ex raducanu

relansat
20th March 2006, 21:32
Inca mai sunt cativa intrusi si in lotul actual, sper sa nu se observe si sa avem niste rezultate care sa multumeasca

publicul vasluian.... ramane de vazut, urmatorul hop : CFR Cluj :)

bluesky
20th March 2006, 22:19
eu zic ca dac repeta jocul bun de la rapid eu zic ca poate sa fa macar un egal la cluj care acasa nu prea are tangenta cu victoria.porumboiu sa grabit sa aduca niste fitosi car nu au dat nici un gol.....

bastardooc
21st March 2006, 15:12
:happy :happy :happy

ce s-au aprins moldovenii!!!

:happy :happy :happy

stati fratilor ca glumesc!...:P

PS: mai sunt 13 etape de campionat... se pare ca 13 arbitri vor fi mai bogati cu cate un "super bou"...;)

One-Man Show
21st March 2006, 16:50
Pariul lui Porumboiu a fost Costica "Valcea"...s-a vazut in primele 2 etape:mda:

razwan_vs
21st March 2006, 20:26
ce vrei sa zici one-man show ca nu am inteles ? :D

DR. LITTO
22nd March 2006, 01:43
da chiar asa ca nici io nu intzeleg ......

bluesky
27th April 2006, 01:55
sa vedeti ca vasluiul face surpriza si se salveaza si la anu merge in uefa ce ziceti???la galati eu zic ca va scoate un egal cel putin daca va juca la fel cum au jucat cu timisoara

razwan_vs
27th April 2006, 07:04
vasluiu ......sa se salveze de la retrogradare nu va fi o surpriza...dar pana la cupa uefa mai este ...fff multa treaba...meciul decisiv va fi cu pandurii acasa ..pe care trebuie sa ii batem

cris79
27th April 2006, 17:10
sunt d'ai mei ... si mai presus de asta cred ca merita sa ramana in A ...macar de dragul investitziei facuta de porumboiu ...

bluesky
1st May 2006, 17:26
gata vaslui raminer in a dupa ultimile meciuri a aratat a echipa de div a

DR. LITTO
7th May 2006, 03:06
iata ca ceea ce MULTI nu credeau e pe cale sa se intample...Vasluiul dupa meciul de ieri cu Pandurii a luat o optiune serioasa la evitarea retrogradarii... se pare ca taurasii lu porumboiu isi fac efectul... :D si ma bucur mai mult pentru faptul ca din sezonul viitor Porumboiu va investi mai mult in fotbalul romanesc.... intrebarea insa care persista in mintea mea acuma este: Va ramane Mircea Rednic la Vaslui si in sezonul viitor???

razwan_vs
7th May 2006, 12:46
din informatiile care circula prin oras Mircea Rednic va ramane si sezonul viitor...va pleca doar daca are vreo oferta din strainatate ...

FORZA VASLUI !!! celor care nu credeau ca vasluiuo sa se salveze de la retrogradare ce mai ziceti acuma :D

iuli
7th May 2006, 20:10
eu vreau sa felicit pe FC Arges si pe FC National :evil:

TaciAcolo
7th May 2006, 23:14
/OLE/ doua meciuri doar atat a trebuit

relansat
7th May 2006, 23:24
Meci de infarct mi`a fo` dat sa vad ieri la Vaslui ... FC`ul din localitate a jucat mai bene decat datzile trecute in care

am fost, de aici multumirea mea ca drumu` meu din Iasi pana acas` n`a fo` in zadar ... Multumesc FC Vaslui

pt. spectacolul oferit ieri ... cat despre blaturile pe care unii le "sugereaza": privitzi cat de tare s`a dus la

fund Argesul, cat despre FC National ... hmm, vom vedea rezultatele poligrafului ... o intrebare pt domnul Iuli:

Cati din jucatorii lu` Dinamo ar accepta sa faca testul la detectoru` de minciuni? :evil:

razwan_vs
8th May 2006, 06:33
0 barat....rely dar ti-a placut si spectacolul galeriei :D

White Shadow
8th May 2006, 14:28
Relansat nu te agita

Vaslui 3-0 Arges.........asta ce a fost ?........blat 100%......

Tot poporul a stiut inainte de meci ca va fi blat , hai sa nu ne uitam in curtea vecinului pt ca la voi in curte e dezastru.

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=600195&postcount=926

relansat
8th May 2006, 14:52
SHADOW, asta e ultimu` post pe threadu` asta :

FC Arges e la "furat", cum se spune in termeni po****ri ... daca voi v`ati obisnuit ca Vasluiul sa piarda, atunci v`ati inselat amarnic ...

suntem practic salvatzi de la retrogradare (fii atent la meciu` Pandurii - FC Arges care vine peste cateva zile), asta multumita lotului

care este unu` de primele 10 si nicidecum de locu` 14 ... aici e alta discutie, oricum dat fiind faptu` ca e primu` an in Liga, e OK....

Inca ceva umbro: uita`te la intreg returu` si ai sa descoperi (spre marea ta mirare) ca am castigat 16 puncte ....

unde te mai gandesti ca puteam plusa cu inca 2p la meciul cu Timisoara (penalty ratat), inca 2p la meciu` cu Otelu` (gol in minutu` 93)

si inca alte multe lucruri pe care voi nu le vedetzi in mintea voastra "obiectiva" ... o sa vina rezultatele testului si o sa va convingetzi ...

daca o sa fie unu` care sa`mi infirme ceea ce am sustinut eu pana acum, inseamna ca eu n`am facut nimic altceva decat sa bat

campii ... cat despre arbitraje ... hmm, uita`te mai atent la balanta situatii in care am fo` avantajatzi/dezavantajatzi si o sa descoperi

"cu stupoare" ca iar nu ai dreptate ...

Sunt multe lucruri pe care unii le sustin fara niciun fundament din simplu` motiv ca e mai simplu sa spui :

"Porumboiu are relatzii, cunoaste pe X , cunoaste pe Y, etc ... " ... insa nimeni nu s`a obosit macar sa traga cu ochiu`

la amarata noastra de echipa ... nici macar atat pentru simplu motiv ca noi suntem "predestinati" esecului ... uite ca nu`i ashe ...

P.S: o intrebare sincera: de ce nu ti`ai pariat casa in momentu` in care ai aflat din surse "sigure" ca Vasluiul isi face de cap prin Divizia A?

bluesky
8th May 2006, 15:51
la meciul cu panduri ar merge pus un x nu prea cred ca vreo una din echipe sa cistige.ar avantaja un x pe vaslui care ar fi salvatasi astfel nea porumbelu respira usurat

White Shadow
8th May 2006, 23:41
P.S: o intrebare sincera: de ce nu ti`ai pariat casa in momentu` in care ai aflat din surse "sigure" ca Vasluiul isi face de cap prin Divizia A?

de fraier............si in ziua de azi regret ca nu am pariat televizorul pe Vaslui pt ca am vrut sa vand televizorul Schneider si sa pariez toti banii pe Vaslui , cu banii castigati imi cumparam doua televizoare Schneider si mai imi ramaneau bani si de un Nokia , de fraier nu am pariat pt ca acuma aveam un televizor Schneider cu diagonala 82 si in baie......asta e , dar voi fi cu ochii pe divizia a pt ca incepe sa imi placa acest campionat , toata lumea spune ca nu mai sunt blaturi , dar sunt blaturi la greu.

Shumu
9th May 2006, 01:23
si eu sunt de aceeasi parere. Nu numai in Divizia A ci in toata lumea sunt o gramada blaturi, iar partea mai prosta si care ne afecteaza pe noi,pariorii, este ca multe dintre ele se fac pentru casele de pariuri

relansat
2nd June 2006, 23:10
Penultimu` meci al al Vasluiului a decis retrogradatele. Se pare ca cei 100.000 de euro pusi pe masa de catre d`nul Porumboiu nu au fost lipsiti de fundament.

iuli
2nd June 2006, 23:52
pai a dat alti 300 000 la unele echipe :D

relansat
2nd June 2006, 23:57
Pai numai lu` Dinamo am dat 25.000 :drak:. Thread inchis.