PDA

View Full Version : Care-i solutia pentru ca Rapid sa treaca de pasa proasta?



JJ
4th December 2003, 10:34
Ultimele meciuri au demonstrat ca Rapidul joaca incredibil de prost:
0-2 cu Otelul
2-2 acasa cu Apulum
0-1 la Timisoara
Intre astea s-a intercalat o singura partida castigata, 2-1 cu Ceahlaul, insa Rapidul nu a impresionat nici atunci.

Se pare ca echipa a intrat intr-o criza. Cum ne-am putea imbunatati jocul?
Se aude ca l-am lua pe Dica la iarna. Ar fi o solutie excelenta pt. postul demijlocas ofensiv, poate chiar varf. Cred ca ar face o echipa excelenta cu Niculae si Sabin. Zyiati s-ar putea intoarce pe postul de mijlocas la inchidere, pe care da totusi un randament ceva mai bun.

//edit: Am schimbat titlul ca sa fie mai intuitiv! //

rasheedkpenny
4th December 2003, 15:27
Criza exista, doar ca nu era asa de evidenta! Momentul in care Rapid a batut Dinamo, toata lumea a zis ca am trecut de pasa proasta. Dovada ca nu am trecut de criza se observa din rezultatele recente!

Sper ca reintoarcerea in Giulesti sa fie de bun augur pentru jucatori...

HAI RAPID!

kscorpio
5th December 2003, 21:28
Of, pana nu scapam de Rednic n-o sa se termine nici pasa proasta. A adus o gramada de chifle la echipe (a aruncat banii pe lutu, bordeianu si mai stiu eu ce alte valori), n-are nici o idee tactica... Greu sa iesi din criza cu un antrenor asa de slab. Nu mai spun nimic, nu vreau sa ma enervez de pomana.

Mortification
6th December 2003, 02:11
Stati mai baieti, nu disperati!!! Bine ca vine vacanta dupa etapa de maine! Vorba unuia din Gazeta S.: daca ar mai fi fost 3-4 etape, diferenta fata de dinamo si steaua ar fi crescut substantial. Mi-e teama ca-i dau dreptate. Oricum, pariez ca din retur altele vor fi datele problemei pentru noi, iar alea vor fi cat se poate de pozitive. Si iar pariu ca dinamo se va stinge pana atunci.

Gigel Sportul
9th December 2003, 23:38
Si credeti ca daca e Dan Petrescu in locul lui Rednic, echipa va avea rezultate mai bune??? Nu uitati un lucru: cu Rednic ati avut cele mai bune rezultate din istoria clubului. Iar seria de 15 meciuri fara infrangere ale lui Dan ca antrenor este irelevanta. Si o afirm pentru ca am vazut zece dintre aceste meciuri "pe viu": Sportul nu are alt adversar decat pe sine. Nici in cazul in care celelalte echipe din B2 si-ar aduna cei mai valorosi jucatori intr-un lot, nu ar putea bate Sportul. E plictiseala mare in seria asta, adorm la meciuri, mai ales ca ora 11 in zi de sambata este prea matinala pentru mine :) .

rasheedkpenny
10th December 2003, 10:02
Si credeti ca daca e Dan Petrescu in locul lui Rednic, echipa va avea rezultate mai bune??? Nu uitati un lucru: cu Rednic ati avut cele mai bune rezultate din istoria clubului.

"Cu Rednic (voi) ati avut cele mai bune rezultate"... sa inteleg ca nu esti suporter al Rapidului? Parca ziceai ca acum esti suporter rapidist, de cānd ai terminat cu "sefia" in galerie! :D

Mariusmadmax
2nd January 2004, 07:36
La voi pacientul nu mai are nici o sansa ...
Au sosit groparii Petr ' escu si fecali ' escu .
Mi-era simpatic Rednic .

rasheedkpenny
4th January 2004, 00:30
Crezi? Si daca e asa, e numai treaba noastra! :D

Mariusmadmax
6th January 2004, 22:24
Treaba voastra ...
Sa nu ziceti ca nu v-am spus !
:D

rasheedkpenny
7th January 2004, 12:54
Whatever! Oricum ne priveste doar pe noi! Oricum cred ca Rapid a trecut peste pasa proasta care a facut deschiderea acestui topic! :D

Mariusmadmax
8th January 2004, 02:35
zau ?
poate imi zici ce intariri a adus don prezidente ?
Cu Galamaz , Maxim , Petrescu ( antrenor ) pot sa mearga dupa Sportu'

Rapid mergea bine .
Cred ca principalul handicap era lipsa suporterilor ( de fapt a terenului propriu ).