PDA

View Full Version : Tricourile de joc ale echipei FC FARUL



U|L|T|R|A|S|
6th February 2006, 21:09
In decursul istoriei, echipa FC FARUL a schimbat numeroase tricouri de joc. Jucatorii Farului au fost numiti mereu "Marinarii", dar in ciuda numelui, tricourile de joc nu au fost asemanatoare cu cele ale marinarilor. In ultimele sezoane tricourile au fost in diverse nuante...desigur va amintiti celebrul compleu galben-albastru...asemanator cu cel ala bacaului...penibil
Eu consider ca noile tricouri ar trebui sa fie in culorile alb-albastru cu dungi orizontale(asemanatoare cu cele ale marinarilor)
Eu ca suporter am vrut sa imi cumpar in mai multe randuri un tricou al Farului...dar se gasesc foarte rar...si sunt copii penibile ale tricourilor de joc...
Astept parerile voastre cu privire la tricourile Farului:happy

ady51a
6th February 2006, 21:14
Ca cele ale lui Heerenven din Olanda nu?

U|L|T|R|A|S|
6th February 2006, 21:34
Eu le prefer pe cele ale echpei Celtic(Scotia), desi nu prea seamana cu cele ale marinarilor..
Celtic e echipa mea preferata din strainatate...au si niste suporteri extraordinari:yeah:

ady51a
6th February 2006, 21:46
Pai alea sunt verzi. Sau la fel ca ale lui Celtic dar albastre?
Poate cine stie de anul asta schimbam echipamentul.
Echipamentul celor de la Porto e dragut.

pff
7th February 2006, 07:07
:) acum o sa le schimbe .. nici macar nu au stema farului pe piept .. si voi vreti sa schimbe echipamentul ... oricum ar fi o idee destul de buna

Kooler
8th February 2006, 18:36
Tricourile nu ar trebuii schimbate, cele de anu trecut mi s-au parut foarte originale

ady51a
8th February 2006, 18:43
Clar mai ales cele albe complet.:D

Seahawk
8th February 2006, 18:48
de unde imi iau si eu un tricou "original" ? :)

ady51a
8th February 2006, 19:04
Inca nu se stie. Se pare ca in scurt timp o sa se deschida magazinul oficial al clubului. Sa vedem poate gasim acolo.

Seahawk
8th February 2006, 19:13
orice club care se respecta tre'sa aibe si asa ceva... dao incolo de treaba

ady51a
8th February 2006, 19:15
Ai dreptate. Sper sa intram si noi in normal.

k474laNu_2006
26th February 2006, 12:34
daca ar fi ca a lu`Heerenveen dungi albe si albastre si sortu alb, ar fi super mijto ... daca sar pastra tricourile actuale ar trebuii sa se imprime numele jucatorului si stema, doar atat ... :ok:

U|L|T|R|A|S|
26th February 2006, 13:19
Si eu sunt de aceiasi parere....pe tricouri ar trebui imprimate numele jucatorilor si obligatoriu stema clubului
Vad ca eu sunt singurul sustinator al tricourilor asemanatoare cu cele ale marinarilor:D

k474laNu_2006
26th February 2006, 13:40
:)Sincer sa fiu mi`ar place ideea ta, dar mai bine ar imprima un rechin :D (cum aveau tunisinei la CAN un vultur)

U|L|T|R|A|S|
26th February 2006, 14:33
Pe stema noastra este imprimat un pescarus...asta cu rechinii e mai noua
Orice idee este de luat in seama...Dar nu stiu daca cineva din clubul Farul este interesat de ideile noastre...Departamentul Marketing din cadrul clubului Farul este unul defectuos - ca dovada clubul farul nu are momentat un site valabil...in toata c-ta nu gasesti un tricou cu Farul, etc...:rosu:

k474laNu_2006
26th February 2006, 14:49
Nu gasesti tricouri cu Farul dar cu Steaua si Dinamo, da.
Acum cateva zile am fost la MarviMex si am vazut echipament cu Poli ... :rosu:

Seahawk
26th February 2006, 18:49
Poftim! clar ca marketingu` Farului e cam slab. Adevarul ca daca la meciuri abia vin 2000 de oameni... nu cred ca multi s-ar inghesui sa cumpere tricouri sau alte lucruri...
Dar totusi, un mic magazin acolo in incinta cum aveau inainte parca ... si sa bage tricouri originale ar putea si ei sa faca cred eu. Acum ei stiu cum e mai bine :P

FatFrumos
27th February 2006, 03:30
Eu de cind astept, cel putin in Ghencea am luat numai tricouri de tricolori ca a le lui steaua sa ma platesti si nu iau .

b3bito
27th February 2006, 12:44
Nu gasesti tricouri cu Farul dar cu Steaua si Dinamo, da.
Acum cateva zile am fost la MarviMex si am vazut echipament cu Poli ... :rosu:

sa`ti zic ce mi sa intamplat in doraly acum 10,15 zile,eram cu un prieten si deodata vad un om care facea poze cu telefonu` la nijte fesuri cu poli si isi face cruce mirat,si a zis k nu se astepta sa vada asa ceva tocmai in ct...
la mine in liceu sunt deja 2 sau 3 baieti care au tricouri cu poli...dar cu farul nu :ciocan:

haihui
27th February 2006, 16:39
este, intr-adevar, o deficienta a politicii de marketing dar pot sa va spun ca se incearca remedierea acestei situatii. deja s-au comandat tricourile dar nu stiu din ce motive nu au ajuns si, din ce am inteles, nu vor ajunge si nu vor fi puse in vanzare pana la inceputul returului.

vor costa in jur de 75 RON, lotto, echipamentul albastru de joc al farului. cu numere, nume, tot tacamul.

astazi mi-am comandat si eu un "todoran" :yeah:

mai asteptati putin, baieti, si veti gasi tricouri si cu farul, nu numai cu poli...

Seahawk
27th February 2006, 17:51
Pai sa ajunga mai repede sa ne luam si noi :)

U|L|T|R|A|S|
27th February 2006, 21:00
De abia astept sa vina tricourile....:ok:
Sa inteleg ca vor putea fii achizitionate de la reprezentanta Lotto...sau tu de unde ti-ai comandat tricoul?

haihui
27th February 2006, 21:58
Nu, tricourile vor fi comercializate direct de farul. nu stiu cum, cred ca prin intermediul unui magazin de prezentare.
eu mi l-am "comandat" prin cineva din interiorul clubului, comandat insemnand ca am rugat persoana sa imi opreasca un tricou cu todoran si sa imi faca rost si de un autograf pe tricou. da' sa il faca cu un marker permanent ca pe urma nu ma lasa inima sa il mai spal...

Rechinul Ucigas
28th February 2006, 00:22
cand vin tricourile sa imi spune-ti si mie pls ! platesc oricat pt un tricou cu guritza :D

b3bito
28th February 2006, 11:43
ca pe urma nu ma lasa inima sa il mai spal...
nici pe mine nu mar lasa inima...se stie k todoran este unul dintre cei mai buni jucatori ai farului .poate chiar mai bun..pt mine chiar este cel mai bun :ok:
cred k o sa se puna in vanzare la metropol sus...asa cred...mai vazusem o data nijte imitatzi...tot acolo

Addy
1st March 2006, 15:41
Eu cred ca ar trebui sa se fabrice tricouri originale,special pt Farul ca astea cu care joaca sunt produse ,,in serie'' adica si alte echipe au acest echipament numai ca au alti sponsori.Numai sponsorii fac diferenta intre tricouri ca stemele nu se mai obosesc sa le puna.

tchibos
12th March 2006, 01:16
pana la urma va trebui sa ne multumim cu tricourile vechi

U|L|T|R|A|S|
12th March 2006, 15:20
Tricourile nu le-au schimbat....conducerea este preocupata de marirea preturilor la bilete...
Despre tricourile pt. suporteri ce se mai aude?

pff
12th March 2006, 15:23
la capitolul marketing clubul farul e cam la pamant ... si cre` ca ar fi cazu sa incepem sa ne obisnuim cu asta ... sa speram ca la capitolul fotbal sa fie altfel