PDA

View Full Version : singuri impotriva mafiei (FRF)



Ferdininho
1st June 2007, 15:07
FRF pregătește măsuri împotriva Timișoarei, după meciul Naționalei?
2007-06-01 14:48:00

Operațiunea "Palmaresul" este departe de a fi încheiată. După "tragerile de mînecă" tot mai ferme ale FIFA, Federația Română este dispusă să ia măsuri împotriva Politehnicii Timișoara și să pună în aplicare decizia TAS. Pentru asta, însă, forul prezidat de Mircea Sandu așteaptă disputarea partidei România - Slovenia, de la Timișoara, pentru a nu avea probleme cu fanii bănățeni.

După ce a dat dreptate președintelui Marian Iancu, încercînd inclusiv prin Curtea de Arbitraj pentru Fotbal, să schimbe decizia în favoarea bossului BkP, Mircea Sandu s-a hotărît să îl ancționeze pe Marian Iancu, mai ales după atacurile dure ale acestuia, de după finala Cupei, asupra lui Ionuț Lupescu și Gheorghe Constantin. Nașu', aliatul lui Iancu pînă acum, a promis, la inaugurarea noului sediu FIFA de la Zurich, oficialilor forului mondial, că va lua măsuri imediat după partida de calificare, contra Sloveniei, conform cotidianului Ziua.

Marian Iancu are însă pregătit contra-atacul. Iancu a anunțat deja că a prevăzut cursul pe care îl vor lua evenimentele, pregătind o serie de dezvăluiri șoc despre corupția din FRF, fiind gata și să retragă echipa din campionat, în cazul unei sancțiuni, schimbîndu-i numele. În schimb, actuala echipă a lui Claudio Zambon, din liga a III-a, ar urma să fie vîndută unor oameni de afaceri români și ciprioți, prin intermediul lui Constantin Iacov, urmînd a fi mutată la Timișoara, mai susține Ziua.

Cappone
1st June 2007, 15:14
si cine o sa-i bage in seama pe cipriotii aia daca aduc echipa la Timisoara?
oricum iacov ala mai bine si-ar vedea de progresul lui,decat sa aibe el grija Timisoarei!

Elphax
1st June 2007, 15:22
iara baga astia din Ziua articole aiurea !

nu stiu de unde are zambon bani sa comande articole ...

miril
1st June 2007, 15:31
A aparut si in Romania Libera. Daca va fi asa, sincer nu doresc asta, cu...exceptia sa se faca dreptate reala in cazul celor doi de la FCN, ar trebui sa va indreptati furia spre Iancu care de vreo doua saptamani, in opinia mea se tine de diversiuni, ca sa ascunda ce se va intampla, el stiind de mult asta, vezi si prestatia sub asteptari din finala Cupei, a echipei. FRF si Iancu au mers la doua capete, daca zvonurile se adeveresc, dar decizia TAS ramane decizie finala. Iata articolul:

http://www.romanialibera.ro/a96974/fc-national-in-locul-lui-poli-timisoara.html

Cappone
3rd June 2007, 12:00
ceva nu ii in regula!cred ca de aia il ataca iancu pe upescu,ca stie ca frf va pune in aplicare decizia tas.
Dar parca zicea iancu ca zambon a castigat procesul impotriva lui Fcu si nu a lui sc fc sau ce denumiri or mai schimbat ei in vara;si ca daca vrea sa castige zambon trebuie sa dea in judecata actualul club!

Cappone
3rd June 2007, 12:03
si iacov asta in loc sa isi vada de progresul lui,are el ganduri sa aduca pe poli din liga 3 la timisoara,ce vrea sa desfiinteze progresul?

Sergio
3rd June 2007, 16:32
vise erotice fratilor, basme de 1 iunie... chiar nu v-ati saturat de stiri din astea? s-a materializat vreuna pana acum? chill ca daca ne luam dupa ce apare in presa becaliana ne-am face toti harakiri.

Ferdininho
3rd June 2007, 18:12
Lupescu îl atacă iar pe Iancu
2007-06-03 17:48:00

Ajuns cu echipa națională la Timișoara, Ionuț Lupescu, directorul general al Federației Române de Fotbal, l-a atacat din nou pe președintele lui Poli, Marian Iancu. "Am înțeles că am pus aceste prețuri ca să nu mai venim aici cu Olanda. Nu știu ce idiot a spus asta. Este un personaj controversat din lumea fotbalului, care încearcă să-i pună pe timișoreni împotriva echipei naționale. Ar fi păcat să vorbim de echipa națională și să-i confundăm cu niște ipocriți", a declarat Lupescu, citat de siteul televiziunii The Money Channel.

Oficialul FRF s-a referit la Marian Iancu, fără a-i pomeni însă numele, după ce patronul bănățenilor a emis un comunicat prin intermediul siteului oficial al clubului timișorean, prin care amenda decizia Federației de a stabili prețuri exagerate la meciul tricolorilor, de miercuri, contra Sloveniei, de pe "Dan Păltinișanu". Marian Iancu sugerase în respectivul comunicat, că Lupescu ar urmări o prezență redusă a fanilor la stadion, motiv pentru a "muta" partida cu Olanda în alt oraș.
Sursa: Violamania

ionut (a)lupescu, fost kaiser actualmente parizer viitor carnat, nu se lasa.

Elphax
4th June 2007, 09:52
acuma si santajeaza:

onut Lupescu a tinut sa ii avertizeze fin, duminica, pe fani in acest sens: "Pretul biletelor este cel oficial, stabilit pentru toate partidele echipei nationale din Romania. Nu sunt preturi speciale pentru Timisoara. Timisoara ramen in carti pentru Olanda, dar trebuie sa concureze cu alte patru orase: Craiova, Constanta, Bucuresti si Piatra Neamt.Nu vin Chivu si Mutu zilnic la Timisoara, nu avem nevoie de scandal ci de sarbatoare".

"Nu ma va afecta daca voi fi huiduit. Am prieteni la Timisoara, chiar daca am fost dinamovist. "

Cappone
5th June 2007, 23:57
sa vedem daca si la celelalte meciuri ale nationalei,vor lasa asa preturi mari.daca nu inseamna ca au ceva cu noi astia de la frf

soccer
7th June 2007, 22:26
D-ati palmaresul omului,nu va folositi de el daca nu va apartine Iancu daca are bani s-al cumpere ca asa e in capitalism.

Ferdininho
7th June 2007, 22:42
D-ati palmaresul omului,nu va folositi de el daca nu va apartine Iancu daca are bani s-al cumpere ca asa e in capitalism.

Cine esti, scopul si durata vizitei?
Ce doresti?

Cappone
11th June 2007, 19:52
totusi,mai bine il cumparau atunci cand au preluat echipa!

Elphax
12th June 2007, 10:23
ba cappone, nici tu nu esti cu toate acasa?
ce sa cumperi mai?


Invitat în emisiunea "Fotbal alb-violet", de la Analog TV, alături de internaționalul timișorean Paul Codrea, secundul lui Poli, Vali Velcea și rectorul Universității Politehnice Timișoara, Nicolae Robu, președintele Politehnicii Timișoara, Marian Iancu, s-a dezlănțuit din nou asupra Federației Române de Fotbal. Motivul? Același, palmaresul lui Poli.

"Dacă vreți o să vă fac rating, o să spun că nu mai pot de frică de ceea ce se întîmplă și că nu pot dormi nopțile, pentru că plîng. Dacă vreți să vă spun ceea ce simt, vă spun! Să-i ia dracu' pe toți hoții din fotbalul românesc, care fură încă de pe vremea cînd era bunica fată mare!", a șarjat Iancu, adăugînd că încă nu știe dacă va respecta decizia TAS: "Rămîne de văzut dacă o voi respecta, pentru că oricît de politicos aș fi eu, nu pot accepta o asemenea nemernicie!"

Ferdininho
13th June 2007, 20:17
Intra in hora si Petrolul, oficialii clubului ploiestean vreau sa reclame federatia la TAS deoarece contesta decizia prin care locul echipei Delta Tulcea in Liga I va fi luat de Ceahlaul Piatra Neamt care va scapa de retrogradare. Gazarii considera ca in mod normal locul 3 ar trebui sa promoveze direct iar Ceahlaul sa ramana retrogradata.

Vara incendiara pt. federali, nu au timp sa se plictiseasca!