PDA

View Full Version : Schimb de experiente!



nino
6th February 2006, 19:59
In Acest Thread Se Posteaza Greseli Pe Care Noi Le-am Facut ,ca Sa Invatam Unu De La Altu ,dar Si Cum Se Aleg Meciurile Si Pariul(la Scor,la Nr De Goluri ,la 1,x,2 Etc), Etc!

nino
6th February 2006, 20:04
Ca sa incep:Am castigat anu trecut pe o etapa in Divizia A 1.800.000.Cred ca in maxim doua saptamani i-am bagat la loc dar nu i-am scos la loc in acea luna!
Am invatat atunci sa nu ma "arunc" dupa ce castig o suma medie.

Dudubetwin
6th February 2006, 21:16
stati sa va spun ceva asemanator care i s`a intamplat unu prieten !!
A dat norocul peste el .. si intr`o singura saptamana a castigat 4 X 2.000.000 lei ... din banii aceia ... 8.000.000 si`a cumparat o bluza de pe piatza pe care scria Lottot !! nu este vorba de nu a face reclama .. chiar asa scria !! si i`a bagat restul inapoi... pe bilete cu miza 500.000 - 1.000.000 pe cote de 60-70 ... nu faceti asa ceva acasa!! :D

nino
6th February 2006, 21:21
Cred ca de mai multe ori mi s-a intamplat sa fiu nehotarat,sa fac cateva bilete,dar nu aveam destui bani , asa ca am pus numai cateva din cele pe care le-am facut!Dupa rezultate am observat ca era un bilet castigator din cele pe care nu le-am pus!

nino
7th February 2006, 09:11
O alta greseala (de ajutor pentru cei care nu pariaza pe net)!Aveti grija la orele in care incep meciurile si la faptul ca unele agentii nu primesc pariuri cand mai sunt maxim 5 minute pana la inceperea partidei!
Chiar in ultimile 2 saptamani nu am pus vreo cateva bilete (pe undeva m-a ajutat, pe undeva a fost rau ca nu le-am jucat)din cauza orelor!

Vraciul
7th February 2006, 09:27
de cateva ori, inainte cu cateva minute de a baga un bilet bine studiat, mai alegeam inca un meci(nestudiat foarte bine sau deloc) pentru ca mi se parea prea mica cota. si tocmai acel ultim meci ales ma scotea.
deci, cred ca rabdarea si constanta conteaza foarte mult.
se intampla sa fac cateva ciorne cu meciurile alese din ziua respectiva, mai tai din ele, mai adaug un x sau un 2.....
insa in 95% din cazuri meciurile alese in ultimul moment mi-au purtat ghinioin

nino
8th February 2006, 01:18
Nu modificati meciul pe care pariati daca vedeti vreo informatie!mai bine scoateti meciu!

Vraciul
8th February 2006, 08:24
Nu modificati meciul pe care pariati daca vedeti vreo informatie!mai bine scoateti meciu!
corect nino. aseara, cand facusem biletul aveam herta-bayern x2, dar, cand am ajuns la agentie mi s-a parut mie ca e cam mica cota si am sters x-ul. si ......0-0
singur din cele 4 jucate pe bilet care m-a scos.:headbang: :headbang: :headbang:

stefanello
8th February 2006, 21:05
Prima regula la pariuri?

nino
8th February 2006, 21:07
Cred ca :Sa nu crezi ca totu e roz,si ca te poti imbogati doar jucandu-te!

relansat
8th February 2006, 21:45
Stai 2 saptamani si analizeaza meciurile si ... ca in jurnalism , verifica de 3 ori sursa si credibilitatea ei

nino
9th February 2006, 00:50
Nu Pariati Dupa Cota(daca E 1.10 E Sigura)!

relansat
9th February 2006, 00:53
Exemplu azi >>>Juve (1.15) Vs Leverkusen (1.70)- meci la care eram in proportie 80% ... hmm ciudat

nino
9th February 2006, 00:58
Exact Relansat!

SFAT:Incercati sa nu repetati meciuri pe mai multe bilete!In caz ca pierzi un meci pierzi numa un bilet(daca l-ai pus pe toate biletele te ruineaza)

relansat
9th February 2006, 01:11
@nino ... asta este elementara ... din motive necunoscute am comis`o jucand dortmund de 2 ori ... odat` pe un bilet combi de 2 evenimente

vazand ca nu iesi meciul din baschet am pus dortmundu` pe un SOLO ... norocu` meu a fost ca batu` ... daca nu batea ma frigeam

rau de tot :( ... asta este pariul la impuls ... !!! uneori nu te poti abtine :no:

nino
9th February 2006, 01:13
Pe forum sunt numai avansati?Mai sunt si incepatori care nu le stiu pe astea elementare!Oricum daca ai observat nu am zis ca mi s-a intamplat!La inceput da s-a intamplat!

relansat
9th February 2006, 01:18
Ai perfecta dreptate nino :ok: ... oricum nu am spus`o cu nici un fel de rautate daca ashe s`a interpretat :)

White Shadow
9th February 2006, 01:29
Totul depinde de cine pariaza
Daca pariaza o persoana care dupa ce pierde un meci gen Juve v Parma incepe sa sparga tot prin casa sau sa-i injure de nebun pe aia de la Juve persoana aia nu o sa castige prea mult la pariuri,oare ce face daca pierde cateva bilete consecutiv la pariuri ? ........va intreb yo oare cati dintre voi dupa ce pierdeti un meci asa de sigur nu spuneti ceva de genul "nu o sa mai pariez niciodata in campionatul asta sau nu o sa mai pariez niciodata pe echipa asta".
Daca pariaza o persoana mai calma care are puterea sa treaca peste un asemenea meci si nu il intereseaza ce o pierdut astazi si il intereseaza ce va face maine........aceasta persoana are sanse sa castige la pariuri pt ca poate sa treaca mult mai usor peste esecuri.
Totul depinde de ce fel de persoana esti si experienta in acest domeniu conteaza foarte mult.

relansat
9th February 2006, 01:31
Mare adevar graiesti ... :great:

White Shadow
9th February 2006, 01:33
Pe forum sunt numai avansati?Mai sunt si incepatori care nu le stiu pastea elementare!Oricum daca ai observat nu am zis ca mi s-a intamplat!La inceput da s-a intamplat!

Nino nu trebuie sa te invat yo sau Relansat despre chestile astea elementare astea le vei invata tu singur din greselile tale,pt ca omul din greseli invata.

nino
9th February 2006, 01:35
NU PE MINE TREBUIE SA MA INVETI!IO AM GRESIT LA INCEPUT STAI LINISTIT!
Io n-am pierdut Juve-PArma si ziceam ca acelasi meci sa nu-l repeti pe mai multe bilete ,nu echipa!

relansat
9th February 2006, 01:45
Clar ca la fiecare bilet validat fie castigator fie necastigator trebe` o analiza ... multi care castiga la emotii pe bilete pe

care le vedeau clar castigatoare omit sa noteze cateva chestii la sfarsit de "travaliu" multumindu-se cu suma castigata .

Repercursiunile se vad dupe ... :ok:

@Shadow imi mai canti ceva asta seara ? Sau esti prea nervos ... :D

Vraciul
9th February 2006, 08:35
pacat ca m-a scos realul aseara, werderul mi-a iesit, un mare x.

relansat
9th February 2006, 12:43
Mda ... frumos campionat cel al Spaniei , desi a fost in Cupa :P

Aurel.D
9th February 2006, 16:37
Eu nu am castigat nimic in ultima vreme, desi am studiat meciurile inainte de a pune pe bilet. Adevarul este ca sezonul asta multe campionate sunt ciudate, multe echipe sunt inconstante. Nu pot sa inteleg cum Hamburg a pierdut anul asta cele doua meciuri din deplasare, ultimul ieri cu Hannovra?!!
Sau cum dracu Valencia face egal acasa cand joc eu si castiga in deplasare cand nu o joc?! Si asa mai departe.
Dar am o intrebare: cum credeti ca este mai bine: sa urmaresti cateva echipe dintr-un campionat, de-a lungul acestuia si sa mergi pe ele sau sa alegi in functie de ce meciuri sunt in acea zi?

waterboy
9th February 2006, 17:38
Pai hai sa-ti spun cum sta treaba cu Hamburg:
1. Cele doua meciuri in deplasare sunt disputate dupa o pauza competitionala de vreo doua luni, timp in care jucatorii isi mai ies din mana sau revin nu la fel de concentrati. E ca la inceputul sezonului cand au loc multe surprize.
2. Le lipseste Van de vaart lui Hamburg. De cand s-a accidentat acesta HSV este in declin.

Vraciul
10th February 2006, 08:01
campionatele incep sa fie din ce in ce mai echilibrate, mai rar o favorita reuseste sa mentina un ritm ridicat mai multi ani. realul nu mai este ce a fost/s-a ridicat barca, au mai scos capul osasuna, celta, vilareal cu pretentii la rezultate bune, valencia si-a mai revenit. manchester la fel, s-a ridicat chelsea, bayern inca se mentine, lyonul la fel. ajaxul nu mai domina olanda/psv si surpriza alkmaar, la italieni se duce mereu o lupta intre juventus si milan dar si alte echipe vin din urma, roma, fiorentina, livorno care oricand se pot bate de la egal la egal cu granzii. din ce in ce mai multe surprize.
eu zic ca specializarea fiecaruia pe cate un campionat, maxim doua si jucat constant pe ele, in timp ar aduce ceva bani de scos fata la film.
cred ca echilibrul din campionatele puternice ne vor duce cu timpul la alte tipuri de pariuri(in afara de rezultat final), printre care GM ar fi ok.