PDA

View Full Version : Definitia trolling-ului



Kainsashiki
1st June 2007, 10:03
Cati dintre voi o stiti ?

In regulament spune asa:

1.3 Fara "Trolling": Va rugam sa nu postati mesaje care intrerup pacea, armonia si buna-dispozitia Forumului Onlinesport. Discutiile trebuie sa aiba logica, sa fie fluente, agreabile, iar bagarile in seama nu sint bine-venite. Mesajele, semnaturile si profilul nu trebuie sa contina cuvinte plasate special sa enerveze sau sa produca tensiuni intre membri.

pai bine, vi se pare voua ca asta e mesaj de pace? e armonios?


Ba da in meciul din groapa si in cel de la vaslui, steaua a demonstrat ca Liga 1 e o competitie mult peste capacitatile ei.
In ambele meciuri arbitrii au fost tocmitit pentru steaua, insa razboinicii au pierdut cu tot cu ajutorul fluierasilor.
Pentru meciul din groapa GG l-a arvunit pe corpodean cu 5000 de euroi. Corpodean n-a sarit calul, si a respectat in general regulamentul. Dupa meci, GG i-a intrebat pe Oli si pe MM cum de s-a pierdut mecul, ca el oricum nu-si intelege propriul buletin, daramite fotbalul. Sclavii incompetenti, n-au zis ca echipa n-a jucat nimic ci ca i-a furat corpodean. normal ca ciobanul s-a enervat, adica el ii da bani lui corpodean si nu da penalty stelei? De aici intreg scandalul.
la vaslui, a fost coltescu, tot om de-al vostru. Din trei rosii clare ca lumina zilei v-a dat numai unul? Ce vrei mai mult de atat?
Oricum ce nu intelege GG e ca daca esti slab slab ramai. degeaba arbitrii, sateliti si scandaluri. Tot divizia B e mai buna. Acolo ar putea sa evite retrogradarea pe merit.

mesajul a stat 24 de ore pe forum, s-au mai scris vreo 15 posturi dupa el. dar n-a fost sanctionat pentru trolling. In schimb eu am fost sanctionat pentru ca i-am raspuns. Nu contest sanctiunea, dar nu se ajungea sa-i raspund daca il sanctionati.

In plus, cate mesaje needitate macar cu STEAUA e o mizerie, sau mizerie ghencista n-am vazut.........de fiecare data nu o sa ezit sa le raspund in aceeasi maniera.

Si cate din sanctiunile de pe forum n-au fost luate pentru ca s-a raspuns la astfel de mesaje...

ps: threadul are rol educativ!

vad ca exista foarte multa obiectivitate in moderare.

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=114637

mesajul lui Iceblu a fost postat pe INTERN si ati mutat threadul pe suporter dinamo, iar apoi l-ati sanctionat. bravo!

SAMM
1st June 2007, 10:17
nu e prima si nici ultima oara cand se intampla asta

iti zic eu ce trebuie sa faci ca sa nu mai patesti asta:
1. la echipa favorita scrie dinamo sau anti-Steaua
2. injura orice legat de Steaua
3. vb cat mai necivilizat, fa-ti clone, si jigneste orice user care are la echipa favorita scris Steaua

dak aplici astea 3, iti garantez ca nu mai primesti nicio sanctiune

Kainsashiki
1st June 2007, 10:21
SAMM, da-o dreaq de sanctiune, ca am luat-o pe merit ca l-am jignit pe mascariciul ala. Dar vad ca orice jignire la adresa clubului Steaua este permisa in ultima vreme, nu se mai sesizeaza nimeni.

Daca scrie unu niste aberatii e lasat in pace, ca e parerea lui personala. pai poate parerea mea personala e ca-mi bag .........., n-am si eu dreptul la o parere?

SAMM
1st June 2007, 10:31
mda, pai ieri vlad1607 a avut cel putin 10 postari in care m-a jignit, si a primit o sanctiune asa, de ochii lumii, cu zero puncte

am vazut si eu ca nu se iau masuri, si l-am luat si eu la p.... de pe la a 6-a postare jignitoare
.
.

Celso
1st June 2007, 10:34
terminati`va ma cu prostiile astea:o: :angry: ;)

daca ar fi dupa regula aia, ar trebui ras tot Internul:D

YoYoyOi
1st June 2007, 11:10
pai la treaba celso, ce mai astepti? :D

Celso
1st June 2007, 11:22
nu ma bag:D ... sunt destui acolo:P

Nico21
1st June 2007, 11:37
nu ma bag:D ... sunt destui acolo:P


Traiasca trolii !:evil:

CFR1907
1st June 2007, 12:33
pai bine, vi se pare voua ca asta e mesaj de pace? e armonios?

Intradevar, mesajul a fost putin mai radical, dar eu nu cred ca a incalcat regulamentul. E normal faptul ca suporterii unei echipe au tendinta sa critice alte echipe rivale, dar nu trebuie sa facem din asta o tragedie. Si la sectiunea CFR-ului tot intra U-istii si ne fac franari, unguri etc. dar nu trebuie sanctionati atata vreme cat spun punctul lor de vedere fara trivialitati sau alte cuvinte provocatoare. Doar pentru ca a zis ca Steaua cumpara arbitrii nu trebuie sanctionat, atata vreme cat aduce si ceva argumente plauzibile si din cate vad eu a si adus.

Si DiabLo, incearca sa nu mai pui atata suflet de fiecare data cand vine unu si critica echipa Steaua.:P

delaparis
1st June 2007, 12:50
mda, pai ieri vlad1607 a avut cel putin 10 postari in care m-a jignit, si a primit o sanctiune asa, de ochii lumii, cu zero puncte

am vazut si eu ca nu se iau masuri, si l-am luat si eu la p.... de pe la a 6-a postare jignitoare
.
.

auzi tu mai SAMM ti-am pus o intrebare pe un thread aici alaturi pe care l-ai deschis cu o jignire ... :cool: te rog frumos sa raspunzi acolo inainte sa te mai bagi in seama acuzand pe altii ca jignesc ...

SAMM
1st June 2007, 17:23
auzi tu mai SAMM ti-am pus o intrebare pe un thread aici alaturi pe care l-ai deschis cu o jignire ... :cool: te rog frumos sa raspunzi acolo inainte sa te mai bagi in seama acuzand pe altii ca jignesc ...

mda, :headbang: :headbang: :headbang:


dak e inchis cum vrei sa raspund acolo :no:

Ess
1st June 2007, 17:39
hei
hei
craiova !!!


am gresit threadu'??? :P

Aurel.D
1st June 2007, 17:54
Ess Fuel,
ai gresit threadul, de ce faci trolling? :D

delaparis
1st June 2007, 18:01
mda, :headbang: :headbang: :headbang:


dak e inchis cum vrei sa raspund acolo :no:

incearca si o sa vezi ca poti ... tu ai deschis thread'ul initial deci ai drept sa scrii acolo chiar daca e inchis

SAMM
1st June 2007, 18:08
incearca si o sa vezi ca poti ... tu ai deschis thread'ul initial deci ai drept sa scrii acolo chiar daca e inchis

imi apare ca pot sa postez, dar unde sa apas ???

ca in loc de reply e closed si quick reply nu apare deloc

oricum iti raspund aici np

sunt zvonuri, eu cu guevarax nu prea mai vorbesc, el a luat mai multa viteza in fenomen, eu prefer sa stau linistit

deci zvonuri, nu vreau sa spun mai multe, nici pe privat nu spun nimic, n-ar fi corect, e doar un zvon si dak ar fi adevarat eu nu sunt turnator

Kainsashiki
1st June 2007, 18:10
bai samm, lasa-ne ma cu tuiti al tau, ala la prima musca omorata e pa :happy tu zici ca el ii cauta p-astia de pe forum sa-i arda ca au scris de el sa se duca la puscarie. ce dreaq ma...:happy

SAMM
1st June 2007, 18:14
nu stiu mah, nu cred, o fi vreun zvon, nu ma bag, nu mai dezbat subiectul asta, nu ma priveste

delaparis
1st June 2007, 18:16
imi apare ca pot sa postez, dar unde sa apas ???

ca in loc de reply e closed si quick reply nu apare deloc



apesi pe "closed" si scrii dupa ;)

SAMM
1st June 2007, 18:19
apesi pe "closed" si scrii dupa ;)

Sorry! This thread is closed!

n-am cum :no: