PDA

View Full Version : Sorin Ovidiu Vantu patron la Realitatea TV



Onlinesport vrea parerea voastra
6th February 2006, 14:39
Sorin Ovidiu Vantu a trimis astazi un comunicat de presa prin care recunoaste ca detine pachetul majoritar al trustului de presa Realitatea. Reamintim ca SOV este anchetat in mai multe dosare penale. Redam mai jos comunicatul de presa:

"Am placerea de a va informa ca am incheiat negocierile pentru preluarea companiei Blue Link Comunicazioni, care detine pachetul majoritar in trustul de presa Realitatea.

Aceasta tranzactie a fost perfectata prin intermediul Blue Link Comunicazioni Cipru, al carei proprietar este domnul Vitalie Dobanda, interpusul familiei mele in raporturile juridice si fiscale cu statul cipriot.

In sedinta Consiliului National al Audiovizualului de marti 7 februarie 2006, dl. Vitalie Dobanda ma va reprezenta si va depune documentatia necesara.

O declaratie despre preluarea pachetului majoritar poate fi urmarita in aceasta seara la orele 18:45, intr-un interviu la Realitatea TV.
Cu respect,
Sorin Ovidiu Vantu"

SixeR
7th February 2006, 11:58
Se stia(sau mai degraba, se banuia) de mai mult timp ca SOV se afla in spatele Realitatea TV. Bine macar ca si-a asumat actionariatul, dupa atat amar de timp! :rolleyes: