PDA

View Full Version : Galerie,deplasari si intalniri



baubau
4th December 2003, 09:51
Aici vom discuta despre galeria Ceahlaului /OLE/,despre deplasari la meciurile din afara...(...orasului :p )si intalniri intre fanii clubului :bere:

DRAGOS
4th December 2003, 15:06
Care, ce???? :O .....intalniri, deplasari, unde????? ca am si venit!!!!! :D /hello

baubau
4th December 2003, 23:02
Presupun ca la meciul cu Dinamo va fii mai greu de ajuns in Bucuresti,asa ca propun sa ne intalnim la o bere si sa vizionam meciul la Tv(ca fii transmis pe Prima Tv de la ora 13)
Pentru intalnire din Piatra il propun "adunator"de oameni pe Dragos & co( cred ca voi veti mergeti la un suc :p )
Nu conteaza cine aduna...conteaza sa mergeti si sa stati impreuna!
Iar cei din Iasi ...ne vom aduna noi pe undeva! :cool:

Boss
5th December 2003, 11:02
pe undeva pe unde ? baubau
poate vin si io

flavius
5th December 2003, 18:46
Da baieti asa va vreau!!! Spuneti-mi de deplasari si merg oriunde!!!!

FORZA CEAHLAUL!!! /OLE/

DRAGOS
6th December 2003, 13:03
Sa vedem....daca pot merge ne adunam noi undeva (ca la meciul Danemarca-ROMANIA). Nu, flavius????!!!! :yeah: :ok: :D

baubau
16th December 2003, 09:09
Propun ca week-endul asta sa ne intalnim cu toti in Piatra!Cine e de acord?


....sau eventual vacanta asta.... :rolleyes:

DRAGOS
16th December 2003, 20:18
Pe 21, 22, 23 decembrie!!! Una din zilele astea....sa mergem in centru!!! Va fi shucar, cred!!!

N0_NaM3
30th December 2003, 22:22
Am shi eu o intrebare...Catzi sunte`ti voi in deplasari ?...ptr ca acasa nu prea am vazut galerie...sper sa nu existe nici o suparare..
Forza Juve , Barça & Petrolul !

baubau
31st December 2003, 10:35
La asta as vrea sa-ti raspund dar nu pot...Poate doar la Bacau daca se mai aduna..

DRAGOS
31st December 2003, 10:36
Sunt de acord cu tine baubau!!!! La bacau si la brasov, sa nu uitam!!! E important!!! :D

DRAGOS
31st December 2003, 10:38
Forza Juve , Barça & Petrolul !

Esti de-al meu pe jumatate!!!
Vad ca si tu tii cu Barcelona si cu campioana JUVENTUS!!!!!
Te invit pe Forum la Extern (Italia si Spania) pt. ca acolo vei gasi subiecte cu cele doua!!!!

baubau
18th February 2004, 07:45
O solutie pentru reinvigorarea galeriei!

Propuneri ,negocieri cu conducerea pt deplasari,etc

LMARIUSD
19th February 2004, 13:21
Din cate stiu eu Bacaul are galerie si o are ca lumea.
Exista as putea spune trei mari centre din care s-ar putea trage suporterii nemteni:
-Piatra Neamt
-Iasi
-Bucuresti
Despre organizarea celor din Piatra Neamt ar trebui sa se ocupe chiar ei si nu se poate interveni in nici un fel din afara cred.
Ar trebui discutat cu conducerea clubului sa puna la dispozitia galeriei un autocar de 40-50 de locuri cu care sa se poata deplasa suporterii deoarece unele distante sunt cam mari de strabatut si costurile pe masura.
Despre banere si alte articole necesare unei galerii nu trebuie realizata o investitie decat o data ca pe yrma ele nu se schimba poate se pot completa.aceste cheltuieli nu sunt atat de mari si eu cred ca ar putea fi sportate de catre cei din galerie.
In IASI sunt foarte multi studenti si cred ca cei care vor sa sustina cu adevarat formnatia pot fi cu usurinta adunati ca sa vina si ei la cateva meciuri mai ales cele de acasa si de prin apropiere(BACAU,BISTRITA).
In Bucuresti eu am sa incerc sa dau de cativa dintre coPIETRENII mei.Aici e centrul fotbalullui si foarte multe din meciuri de vor disputa aici ssau in apropiere-PLOIESTI,ARGES,CRAIOVA chiar.....
Totul e ca cei interesati sa ma contacteze la fcceahlau@go.ro.
Eu am sa incerc ceva dar sa vad de cati dau .
FORZA CEAHLAUL

DRAGOS
20th February 2004, 18:36
Eu zic ca si clubul ar trebui sa intervina dar ideea lui Marius nu e rea!!!!

th1n_K3r
26th February 2004, 05:07
Si eu sunt mai mult prin Iasi decat pe acasa... pe aici nu prea postez dar sper sa am ocazia din ce in ce mai des de acum, daca vor fi destui care sa mai intre macar o data la 3 zile.
Momentan pentru deplasari nu vad alta solutie decat ajutorul clubului. Asta pentru cei din piatra evident. Din pacate cei mai multi pietreni din galerie nu au nici o treaba cu internetul si nu vor da curs initiativei de a da emailuri clubului. La Bucuresti vad ca LMD cam stie ce are de facut, daca va avea si cu cine eu ii urez succes. Cat despre cei din Iasi, eu zic ca nu ar strica o intalnire, eventual pe 6 martie cu ocazia derby-ului din serie B, Poli Iasi - FC Vaslui. Eu sunt dispus sa imi platesc transportul la deplasarile mai importante, daca se vor face in grup din Iasi dar numai daca ne vom intalni acolo cu pietrenii. Asta daca vom fi destui aici. Daca nu, ma duc acasa si ma duc cu autocarul de la club, in eventualitata ca va fi pus si ala.

DRAGOS
28th February 2004, 13:24
In acest retur singura deplasare va fi la Bacau!!! Bineinteles ca si eu voi prezent pe stadionul "Dumitru Sechelariu"!!!!
HAI CEAHLAUL!!!

DRAGOS
28th February 2004, 20:36
Se Pune Autocar Pentru Deplasarea De La ploiesti!!!!

baubau
28th February 2004, 21:29
Si cati dintre suporteri merg?Drago, tu cunosti pe cineva din galerie?Vreau sa vad cati merg daca li se puna mijloc de trasport la dispozitie

th1n_K3r
29th February 2004, 04:28
Baubau, fii sigur ca nu se merge... De ani buni de zile se merge la Bacau numa pe sest, care are curaj, k restu stau acasa. " Super-lideru' " de galerie Cezar e vanat de bacauani mai ceva ca Bin Laden de NATO, si asta dinainte sa fie bataia aia periculoasa din gara de la noi cand aruncam si noi si bacauanii cu pietrele de pe calea ferata ca nijte chiori... eh, greselile tineretii.
Mai curand se umple autocaru' pentru Timisoara decat pentru Bacau

baubau
29th February 2004, 09:19
Mda.....daca luam conflictele din zona Moldovei mai scapam de-o deplasare si la Onesti sau Focsani(nu mai tin minte exact dar stiu si ca prin zona asta au avut probleme "suporteri")

DRAGOS
1st March 2004, 14:15
O sa mearge vreo 50 de oameni!!! Sper ca voi putea si eu sa merg. Anul trecut cand am mers la Bacau era full autocarul. Comentatorul zicea ca suntem 70. Nu cred totusi ca eram asa de multi, dar oricum galeria Bacaului e de vreo 4-5 ori mai mare!!!

DRAGOS
1st March 2004, 14:19
Din cate am inteles eu Cezar asta face shmenuri pe la galerie. Cica clubul ii da bani ca sa plateasca suporterii ce vin in deplasari + banii pt. transport. Am inteles ca el pastreaza banii si in loc sa ia galeria ia alti oameni ce au treaba in orasul in care se face deplasarea.
Anu' trecut cand am fost la Bacau nu am primit bani dar a fost toata galeria!!!

maryuss_mau
4th March 2004, 11:45
curaj, baieti!! din cate am inteles la craiova-dinamo fanii dinamovisti au viata grea de tot!!! dar pentru echipa.....

DRAGOS
4th March 2004, 14:00
Din pacate noi locuim intr-un oras destul de mic in comparatie cu celelate echipe din Divizia A. De aceea aveam o galerie asa de mica, dar sper ca se va face ceva pt. a-i determina pe toti suporterii sa-si sustina echipa!

baubau
4th March 2004, 14:35
Eu cred ca e o problema care incepe de la liderul galeriei...

th1n_K3r
5th March 2004, 08:05
baubau, te inseli. E si asta o problema, dar nu e o cauza in sine. Peste tot in Romania (exceptie fac Craiova si Timisoara) se joaca cu stadioanele goale. Ceahlaul a avut o medie de spectatori pe sezon mai buna decat acum si in Divizia B, dar alea erau alte vremuri. Sincer, eu cred ca oamenii au inceput sa se obisnuiasca cu pasivitatea, stau acasa la tv sau le e pur si simplu lene sa mearga la meciuri. Si nu e o problema numai a fotbalului, daca observi in toate domeniile romanii sunt pasivi. Indiferent cate magarii face partidu', in sondaje ei tot voteaza psd. Nu se mai informeaza lumea, nu stiu de ce. O cauza ar fi si faptul ca po****tia activa din orasele mici e in mare proportie plecata la munca afara, au ramas batranetul "comunist" si copiii acasa.
In fine, sa nu o mai lungim... ideea generala e ca problema e mult mai complicata.
Cat despre liderul "galeriei" de la Piatra, el primeste cate ceva de la club, si nici asta de fiecare data. Nu asta e solutia, sa ne bazam pe cei care stau dupa meci si trebuie sa cerseasca pe la vestiare. Peste tot in Europa suporterii sunt independenti financiar, se autofinanteaza din vanzarea de materiale. Scot fanzine, reviste, vand sepci, tricouri, esarfe inscriptionate samd. Nu ai de unde sa faci asa ceva in Romania...

baubau
5th March 2004, 11:21
Mentalitatea este o problema si a mai fost discutata pe forumul onlinesport,dar fara galerie nu este atmosfera,fara atmosfera oameni vin la meci sa scuipe seminte si sa se mai uite la meci din cand in cand...daca liderul era intradevar un conducator poate situatia ar fii fost putin mai altfel....observi ca nu am zis ca ar fii fost super mega...ci doar putin mai altfel

LMARIUSD
5th March 2004, 15:50
pana la urma merge careva la ploiesti (www.fcceahlau.go.ro)?

seby
5th March 2004, 18:07
Deplasarile astea as zice ca daca se pune un mijloc de transport pt galeri (autocar, autobuz) sa nu se puna unu ci vreo 3 poate se obisnuieste lumea sa mearga mai multi shi asa vor veni poate si pe teren propriu mai multi.

maryuss_mau
6th March 2004, 13:51
oricum cu numarul spectatorilor, as putea spune ca e o problema!! m-am uitat pe niste statistici din tur si am vazut ca ceahlaul e cam codasa la capitolul spectatori; s-or fi plictisit nemtenii de echipa lor sau ce??

DRAGOS
6th March 2004, 21:57
Asa e maryuss!!! Cand pierdem cu Dinamo sau cu Rapidul acasa echipa e huiduita si acest lucru reduce numarul spectatorilor!!! Nici daca castigam cu echipele bucurestene tot nu vin oamenii la stadion!!

maryuss_mau
8th March 2004, 16:27
oricum in inceputul asta de retur, echipa ar trebui sustinuta de galerie mai mult de cat oricand, mai ales ca poate obtine destule de puncte; avem meciuri acasa cu poli aek, gloria,si argesul echipe care n-ar trebui sa ne puna probleme, iar in deplasare avem cu petrolul(de la care putem obtine cel putin 1 punct), si cu apulum,echipa care in tur nu prea a facut mare lucru. in concluzie daca am obtine 12 puncte din aceste meciuri , am lua o optiune serioasa pt. evitarea retrogradarii.

DRAGOS
9th March 2004, 16:40
Sunt curios care ar fi numarul spectatorilor daca echipa ar cadea in B!!!! Stiu ca acest lucru nu se va intampla in urmatorii 20 de ani dar e ceva foarte interesant. Probabil ca ar fi gol stadionul!!!

maryuss_mau
10th March 2004, 16:11
nu cred!! adica sper sa nu se intample asta?? oricum vizavi de meciul de la ploiesti cate persoane se duc sa sustina echipa?

DRAGOS
12th March 2004, 11:26
N-am idee!!!!
Nu stiu sigur daca se pune autocar. Asa se spunea: ca se pune dar cu amanarea asta a de campionat nu stiu ce s-a mai intamplat!!!

LMARIUSD
13th March 2004, 20:42
RUSINE SA NE FIE.
Antrenorul V Hizo si-a anuntat demisia ,de altfel asteptata.
Am ajuns de rasul lumii.
Vreti fotbal????
Uitati-va la Timisoara-40.000 de suporteri la meciul cu Apulum.Cat strangem noi in 6 meciuri.RUSINE SA NE FIE.nU MERITAM O ECHIPA IN A.

DRAGOS
14th March 2004, 11:21
Marius, au fost suporteri de la Piatra????

baubau
15th March 2004, 08:21
A fost doar Gelu Cracana ..cel putin asa scria in ProSport..si la comparatia intre galerii a foste de 3 stele pt Petrolul 0 Ceahlaul

maryuss_mau
16th March 2004, 15:39
deci, ne tinem bine!? sa vedem ce va fi duminica ,impotriva lui poli!

DRAGOS
16th March 2004, 17:42
Avem noroc ca distanta dintre Timisoara si Piatra e mare si atunci nu vor veni timisoreni la meciul cu Ceahlaul.
Ca de obicei galeria noastra va fi de vreo 50 de oameni printre care voi fi si eu!!! :D /hello

OaNaBe||A
18th March 2004, 20:43
[B]Uffff...cred ca ar fi cazul sa avem si noi o galerie adevarata!!!! Dupa atatia ani in Divizia A ...imi este si rusine cand avem meciuri acasa, cu Bc`ul..Dinamo..si cand vad ca au galerie mult mai mare si adevarata decat a noastra. Ar trebui sa`i sprijinim si noi...cumva..dar de vina cred ca sunt oficialitatile, niciodata nu s`au ocupat de problema asta!!!

ady_azzuro
18th March 2004, 20:58
De cand are si Ceahlaul galerie? Ati facut vreo coregrafie vreodata? :evil:

Strigoiul
29th March 2004, 10:30
Sunt un vasluian dar tin cu Ceahlaul pentru ca suntem moldoveni, nu? Am citit posturile cu galeria si altele. Cred ca cea mai tare galerie din moldova e la Vaslui. Fara suparare. Pacat, Cheahlaul joaca in A dar probabil sef de galerie la Ceahlaul nu e cine trebuie. Daca s-ar vorbi cu clubul, nu cred ca nu s-ar pune un autocar la dispozitie pt. deplasari. La meciul Poli-FC Vaslui au fost 14 autocare de la Vaslui. Au plecat 16 dar au mai ramas pe traseu. :) Ce sa-i faci? Asta-i Romania. Despre Costel Ilie, stit ca joaca acum la Vaslui. Sau mai bine zis se face ca joaca. Fratilor, joaca super prost. Parca se loveste mingea de el. Cand era la voi parca juca destul de bine. Dar acum...... e varza. Din cauza lui a fost dat afara Stan (antrenorul de la FC vaslui).
In rest, bafta multa Ceahlaului si lui Stefan. La Piatra nu am ajuns la meci insa am ajuns la Bacau. Nici acolo nu e cine stie ce galerie. Poate ne vedem in A. /hello Pa Pa

Strigoiul
29th March 2004, 10:33
Apropos, la meciurile de acasa Galeria de la Vaslui e cam de 2000 oameni. Cine nu crede il invit la Vaslui la un meci. Si sunt foarte bine pregatiti. Sunt niste poze pe www.galben-verzii.as.ro

baubau
29th March 2004, 23:45
E adevarat!Am fost in galeriea vasluiana la meciul Poli-Vaslui si atmosfera a fost peste cea ieseana care si peste cei 10.000 de spectatori ieseni!

Drakoness
30th March 2004, 17:39
Ma baieti asa entuziasti erau si cei care au infiintat galeria fanatic club(nu ma refer la de-alde traian, gaman...aaaa....si mai era un tigan cica seful de galerie). Erau toti tineri, pasionati de fotbal si vroiau sa schimbe ceva in oras (ma refer in principal la cei din Rares de acum 10 ani).
Dupa asta au venit tot felul de alcoolici care se rugau de stefan, marc, pantazi sa le dea bani sa bea....si asa s-a stricat galeria.
Iar cu deplasarile ...cea mai tare deplasare a fost la iasi prin 95 (ma rog jumatate din galerie era formata din studentii din iasi).Stefan nu prea a dat bain pt deplasari

DRAGOS
4th April 2004, 16:19
Poate daca ar iesi primar acesta problema s-ar rezolva mai repede si mai usor!!!!
Adevarul e ca mi-e rusine cu acesta galerie care doar la Bacau (anul trecut) si la meciul de acasa cu finlandezii de la Tampere a fost ceva mai organizata. In rest suntem de plans. Eu m-am alaturat de cateva ori galeriei dar cand m-am uitat la peluza si am vazut ca oaspetii aveau galeria mai mare mi-a pierit cheful de cantat!!!

Kidu
15th April 2004, 01:26
Oameni buni, la voi nu este de vina nici conducerea, nici asa zisul vostru lider, ci doar voi si lipsa voastra de MENTALITATE. Acuma cu internetul, totzi avetzi acces la informatzie. Mai uitatzi-va si voi pe romanianultras.com, fototifo.it ultras.ro spetza.ro cvucs.ro si luatzi aminte. E greu, suntetzi la inceput de drum, dar daca vetzi sta pasivi nu vetzi avea niciodata o grupare de suporteri adevarata si mereu se vor uita altzii la voi de sus.Nu mai zicetzi galerie, suna prea tzaranesc, demn de echipele mineresti, care veneau din mina in cisme de cauciuc direct pe stadion. Ciobanie.
Cat despre aia de la Bacau, vad ca la voi Piatra-Bacau e o rivalitate gen Arad-Timisoara la noi, pastrand totusi proportziile. Oricum cuvantul galerie suna tzaranesc. Ultrasii stau in peluze, fie nord, fie sus. Niciodata in tribune. Numai ciobanii aia de la Bacau stau intribuna a II a. Parca ii si aud "fie shie mie bacau" sau "haidi bacau' haidi baietzii". Sunt penibili si nu le urmatzi exemplul.

Kidu
15th April 2004, 01:27
Peluze fie Nord, fie Sud. Scuze :)

baubau
18th April 2004, 09:43
Cred ca si la noi galeria s-a amplasat "strategic"la o tribuna..peluza creata special pt "galerie" ramand goala.

Multumim pt situri si pt spectacul care-l fac galeriile din vest.;)

DRAGOS
19th April 2004, 15:03
Bacaul nu e singura echipa din Divizia A care are galeria la tribuna a II-a!!!!

maryuss_mau
19th April 2004, 18:53
pt.meciul de sambata cu National isi anunta cineva prezenta in cotroceni??

baubau
9th May 2004, 11:06
Din Gazeta Sporturilor:

Premieră: galerie nemţeană în deplasare

Pentru prima dată în acest campionat, Ceahlăul a fost însoţit de galerie la o partidă din deplasare, cei aproximativ 150 de fani nemţeni încurajîndu-şi în permanenţă echipa. Ei au afişat un banner pe care era scris "Noi ne gîndim mereu la voi, azi gîndiţi-vă şi voi la noi!". Totuşi, sloganul lor preferat a fost "Cine a băgat Bacăul în B/ Ştefan Gheorghe!". Antrenorul Marius Lăcătuş a fost şi el surprins de prezenţa la stadionul din Bacău a propriilor suporteri, exclamînd: "Păi, noi nu avem o asemenea galerie nici la meciurile de acasă!".

Interesant!

DRAGOS
15th May 2004, 11:12
Am fost si eu prezent in acea galerie!!!!
Atmosfera a fost de-a dreptul fantastica!!!
Si am mai avut un banner misto: "Craciunescu = Ceausesacu" dar ni l-au luat jandarmi!!!

DRAGOS
15th May 2004, 11:13
Cica se pun autocare si pentru meciul de azi cu Farul si s-ar putea si pentru deplasarea de la Rapid!!!!
HAI CEAHLAUL!

bunixu
24th June 2004, 08:10
daca nu este interes din partea clubului ... iti cam piere cheful... trebuie facut ceva pentru ca sunt in galerie 3 copii si 2 betivi.hai sa fim seriosi

scorpiuta
25th October 2004, 16:24
din cate am inteles Ceahlaul a avaut galerie la VAslui.,dar destul de mica.Daca se puneau afise in oras erausi altii interesati

1948
19th November 2004, 11:10
am si eu o intrebare ... de cand are Ceahlaul galerie ?! :))

hamsterutz
20th February 2005, 14:21
ba nush de cand are, si nush de cand drq se lauda vasluieni ca au cea mai tare galerie :). si am mai auzit unu ca cica atmosfera creata de vasluieni a fost peste cea creata de cei 10 000 de oameni.
sa ii dau niste info ca eu cred ca el a vazut meci la tv. Pe stadion au fost 18 000 de oameni pllus altzi 2000 pe afara, pe langa asta vasluieni erau cam 800 maxim (peluza are 2000 de locuri si ei erau doar pe jumatate de peluza sau chiar mai putin), iar noi eram 1200 (1100 si ceva) ca s-au numarat biletele cu care am intrat. deci imi zici si mie cum drq tipa 800 de oameni mai tare ca 17000? eu nu inteleg da in fine. altceva ce vreau sa va zic, voi stitzi ca respectiva galerie de la vaslui are max 5 ani?

simpson
20th February 2005, 14:48
Bai fratilor, mai calmati-l pe cracana asta al vostru... ati vazut ce site a facut??? http://gelucracana.dasino.ro/ .N-am mai vazut de mult atatea "agramaticalitati", ca sa citez din clasici, ca pe pagina asta... si ne mai miram ca ne fac altii "tarani de moldoveni"...

cap^B-S
28th February 2005, 13:15
salutare scriu si eu pentru prima data pe acest forum si sunt din vaslui.tin cu echipa fc vaslui desigur si niciodata nu o sa fiti la nivelul nostru. bai baietii da voi suntetii tare inapoiatii, ce tot va chinuiti ca sa faceti galerie cand voi nu ati facut niciodata.locul vostru este cu adevarat in divizia B mai bine va desfintatii ca faceti moldova de ras.Brigada SUPREMA 4ever

Drakoness
1st March 2005, 18:52
Moshulie da' tu di undi vii, wai? 2 iechipi nu si compari' prin galierii...si shtii asta!
miergi'nd dupi' logica ta di shi grieshii nu's mai tari k spaniolii sau ienglejii?

DRAGOS
1st March 2005, 18:57
Wa "cap SEC" sau cum te-o fi chemand!!! Zi-mi si mie ce palmares are Vasluiul? de curiozitate intreb!!! Pot sa jur ca nici sezonul asta nu veti promova!!! si pt. galerie nu-ti fa griji!!! ca vei vedea si de aia la Piatra!!

cap^B-S
2nd March 2005, 20:52
Salut eu sunt din vaslui si la noi nu se mai pune problema daca sa ne adunam ca sa facem galerie,daca ni se da autobuze, daca sa facem o coregrafie, un steag. iar voi vb de aceste lucrurii de parca voi ati incepe ca sa le facetii primi in tara asta. pentru ce sa mai promovatii? ca sa face-ti moldova de rasul intregii tarii,aaa? mai bine statii in b ca acolo e locul vostru,OK. Brigada Suprema 4EVER

cap^B-S
2nd March 2005, 20:59
bai Dragos as vrea ca sa vad si eu aceea galerie cu care te lauzi tu.Am fost chiar la voi acasa la piatra neamt intr-un meci cu arges si ati pierdut cu 1-0 si am facut putina galerie pentru voi si eram doar 90 de oamenii dar cand vom veni 2000 cum o sa se mai auda atunci , ca nu au venit nici steaua cu atatia suporterii la voi si o sa venim noi cei din vaslui sa sustinem pe F.C. Vaslui si desigur ca vom invinge iar voi ve-ti mai ramine un an in serie B. Acolo va e locul. Brigada Suprema 4EVER

DRAGOS
3rd March 2005, 16:24
Salut eu sunt din vaslui si la noi nu se mai pune problema daca sa ne adunam ca sa facem galerie,daca ni se da autobuze, daca sa facem o coregrafie, un steag. iar voi vb de aceste lucrurii de parca voi ati incepe ca sa le facetii primi in tara asta. pentru ce sa mai promovatii? ca sa face-ti moldova de rasul intregii tarii,aaa? mai bine statii in b ca acolo e locul vostru,OK. Brigada Suprema 4EVER


De unde ai tras tu concluzia ca noi vb de coregrafie si de steaguri de parca am fi primii din tara care le facem??? cred ca din imaginatia ta!! nu-i asa??? :no:

si in al 2-lea rand, voi faceti moldova de ras numai prin simplul fapt ca ati cumparat arbitrii pe tot turul campionatului!!! RUSINE!!! RUSINE!!! :jerk:

DRAGOS
3rd March 2005, 16:27
auzi ma??!?!?! 2000 de suporteri!!! ma faci sa rad!!!
pai voi nici acasa nu sunteti atatia si veniti la piatra 2000????? lol!!!
si numarul locurilor rezervate oaspetilor e de 700!!! asa ca nu mai face afirmatii nefondate!!!

simpson
3rd March 2005, 21:02
Ma iertati ca ma introduc in discutie, da' am si eu de protestat la enormitatile pe care le emite amicul vasluian... ca sa nu uitam de lipsa de respect pe care o arata fata de limba romana... Si nu mai puneti doua posturi unul dupa altul...Din nou, imi cer scuze c-am intervenit.

cap^B-S
5th March 2005, 19:47
mai baiatu dar tu chiar esti filozof? nu conteaza ca cum scriu eu dar o sa vede-ti voi cand o sa venim cati o sa fim si chiar cred ca o sa facem pentru voi poate si o coregrafie ca si asa nimeni cand era-ti in A nu se omora cu voi. mai baiete sa stii ca mergem la navodari care este la 550 de km de vaslui vreo 4 autobuze. Brigada Suprema 4EVER

simpson
6th March 2005, 10:43
Da' mai calmeaza-te, mai baiatule, ca nu-ti face bine la pitpalac!!! Ei, hotarat lucru, daca-i asa cum spui, toate galeriile ar avea ceva de invatat de la brigada suprema asta a ta... :drak:

cap^B-S
6th March 2005, 12:36
mai simpson dupa cum am vazut la profil am observat,tii cu fcm bacau si dupa cum am vazut eu la bacau.... cred ca suntem peste ei cu vreo 5 ani pe putin si cat o sa fie olandezu sef de galerie acolo niciodata nu o sa fie nimica bun la bacau.nu vreau sa ma laud ca nu imi sta in fire dar sa stii si tu mai simpsons ca am luat premiu de la RADIO IASI pentru cea mai buna galerie din SERIA I.si ca sa va aratam si la cei de la piatra neamt cati ne ducem la navodarii invit pe care vrea sa mearga la navodarii sa vina la vaslui linga stadion pe la 12 seara.VA ASTEPT Brigada Suprema 4EVER

cap^B-S
6th March 2005, 12:51
MAI HAMSTERUTZ nu conteaza cati ani avem noi cei de la Brigada Suprema conteaza ce am facut pina acuma si am fost chiar laudati de multi. prima coregrafie am facut-o in divizia C. si sa stii ca la iasi am fost pe putin 2000 de oameni in peluza care au facut o atmosfera de zile mari, asa ca nu mai scrie tu aci niste minciuni. ok Brigada Suprema 4EVER

dan-dan
6th March 2005, 13:57
bai Dragos as vrea ca sa vad si eu aceea galerie cu care te lauzi tu.Am fost chiar la voi acasa la piatra neamt intr-un meci cu arges si ati pierdut cu 1-0 si am facut putina galerie pentru voi si eram doar 90 de oamenii dar cand vom veni 2000 cum o sa se mai auda atunci , ca nu au venit nici steaua cu atatia suporterii la voi si o sa venim noi cei din vaslui sa sustinem pe F.C. Vaslui si desigur ca vom invinge iar voi ve-ti mai ramine un an in serie B. Acolo va e locul. Brigada Suprema 4EVER

Mai "Penes Curcanu' " daca mereti 2000 la Piatra citi locuitori mai ramin in Waslui? :headbang: Ramine orasul pustiu,ca-n filmele alea cu cow-boy.
Si inca ceva: cu ce veti merge la P.N. ca in 4 autobuze NU cred ca incap 2000 de cow-boys? sau DA :headbang: :mda:

cap^B-S
6th March 2005, 19:25
MAI dan-danam spus ca mergem la navodari 4 autocare la voi o sa venim vreo 25 de autobuze galeria, iar desigur ca mai vin si cei cu masini proprii si dupa cum vad esti din iasi si cred ca stii cum a fost la voi acasa cand am venit. si nu mai ma fa tu pe mine cow-boy se vede cat te respectii.....Brigada Suprema 4EVER

cap^B-S
6th March 2005, 19:31
mai [/U]simpsons[U] poate ca nu toate galeriile ar avea de invatat de la noi dar cred ca astea din moldova ....da. ca doar si noi am invatat de la altii. nu cred ca e o mai buna galerie in moldova ca BRIGADA SUPREMA. si chiar nu imi place sa ma laud dar ne-au laudat altii de la steaua,dinamo,rapid,timisoara.......si multi alti.Brigada Suprema 4EVER

vlad1607
6th March 2005, 19:33
cei mai mari tzarani din Moldova sunt la Vaslui...la ce nivel sa fitzi voi mai? a ajuns netul la tine in sat?pana si Hotelul Racova e plin de tzarani incompetentzi !

dan-dan
7th March 2005, 00:41
mai [/U]simpsons[U] poate ca nu toate galeriile ar avea de invatat de la noi dar cred ca astea din moldova ....da. ca doar si noi am invatat de la altii. nu cred ca e o mai buna galerie in moldova ca BRIGADA SUPREMA. si chiar nu imi place sa ma laud dar ne-au laudat altii de la steaua,dinamo,rapid,timisoara.......si multi alti.Brigada Suprema 4EVER

Mai cow-boy-ule da-ti doua perechi de palme , poate te trezesti din halucinatii ( sau din sevraj), apoi mai da-ti doua perechi de palme ca esti obraznic, si apoi da-ti doi pumni in cap poate iti aranjezi creierasul , ca vad ca iti sta lejer acolo in cutia craniana. :headbang: :ciocan:

CIND si UNDE v-au vazut si apreciat cei de la (ATENTIE!) STEAUA, DINAMO, RAPID, TIMISOARA si altii... :ciocan: :jerk: :o:

Abia a ajuns fotbalul si pe meleagurile voastre si hop! au aparut "ultrasii" (oare stiti voi ce inseamna macar cuvintul, daraminte comportamentul ultras), "coregrafii" si altele legate de fenomenul fotbal. :rosu:

vlad1607
7th March 2005, 12:50
Ultrrashi di Waslui :happy :happy

cap^B-S
7th March 2005, 15:44
mai baietii vad ca de acuma vb ca si cand ati avea 2 clase ca trenul.mai bine luati si va omorati.ok si tu mai dinamovistule ia si intreaba pe cei de la Boys, vacarm,masseria,si alti daca au auzit de cei de la vaslui. Brigada Suprema 4EVER

F|aViuS
10th March 2005, 15:48
s-auda de voi? esti culmea!!! a, sau poate au auzit!!
VA UMBLA FAIMA DE TARANI!!!!
FACETI MOLDOVA DE RAS!!!
VOI VRETI IN A? AI VAZUT TU VREO ECHIPA DE LA TARA CARE A INTRAT IN A?
EU NU!!!!!

dan-dan
10th March 2005, 19:23
s-auda de voi? esti culmea!!! a, sau poate au auzit!!
VA UMBLA FAIMA DE TARANI!!!!
FACETI MOLDOVA DE RAS!!!
VOI VRETI IN A? AI VAZUT TU VREO ECHIPA DE LA TARA CARE A INTRAT IN A?
EU NU!!!!!

Te contrazic au fost echipe: FC Scornicesti, AEK Bragadiru.
Dar alea erau echipe clone.
Asta fc vaslui e originala( taranism autentic). :ok:

F|aViuS
11th March 2005, 14:28
ma da` eu vorbeam de echipele de dupa revolutie...! asa, din toate timpurile, nu sunt numa doua... da` oricum alea nu se pun...ala nu prea era fotbal...sau doar cu numele...

sigur nu va fi vasluiul prima echipa din divizia A de la tara, dupa anii`90 :happy

F|aViuS
11th March 2005, 14:31
nu mai au vasluienii curaj sa intre...
nici nu-mi pare rau!!!!


FORZA CEAHLAUL!!!!
TRUP SI SUFLET PENTRU CULORI!!
ANTI TARANI, ANTI VASLUI!!

narcisnicu
27th March 2005, 12:30
ce curaj sa am mai, ca sa las mesaje..... cred ca cei care scrieti pe forumul acesta ati fost macar vreo unul care a fost la meciul de sambata si poate ati vazut de ce suntem in stare. au venit si aia de la bacau si tot nu ati fost cu nimica deasupra noastra. daca ati fost vreo unul la galerie care a ramas mai pe la urma eu sunt ala care isi batea joc de voi la sfarsit cand strangeati mesajele. va urez mult succes la anul.Brigada Suprema 4EVER

DRAGOS
7th April 2005, 15:35
Tu iti bateai joc de noi sau noi de tine??? Mai adu-ti aminte!!! de fapt, stai asa ca tu cred ca erai beat varza ca si asa porumboiu da premii in machiala la jucatori!!! va da si voua, nu?